Ook het schaken is zakelijker geworden Kortsjnoi de grote favoriet Euwe moest destijds geld meebrengen Meester-analyses ScrjH^T Zolang Kania en Ehrig er bij uU vJ zijn, kan ik niet eerste worden' Sipkema sluit tocht op woensdag niet uit Vundeiink zet aanval gewoon' in Schaakbond beschuldigt FIDE van omkoperij VRIJDAG 16 JANUARI 1987 SPORT PAGINA 17 WIJK AAN ZEE (GPD) - Nog meer dan in vorige jaren is het or ganisatiecomité van het Hoogo vens Schaaktoernooi (waarvan de start vrijdag plaatsvindt) erin ge slaagd een bijzonder interessante bezetting tot stand te brengen; vooral de hoofdgroep zal in het brandpunt van de belangstelling staan. Viktor Kortsjnoi is met zijn 55 jaar de oudste deelnemer en hij be hoort stellig tot de favorieten. Hij is een vechtjas van de eerste orde, al tijd bereid tot het uiterste te gaan tegen wie dan ook. Zijn stijl houdt risico's in, zeker op zijn leeftijd. Vooral in het vijfde en zesde spee luur gaat de fysieke conditie mee spelen en dan is in het algemeen de oudere man in het nadeel. Maar on langs in Brussel is nog weer eens gebleken dat Viktor vaak in de laatste fase van het toernooi over sterke reserves beschikt. Menigeen zal hem de overwinning maar al te graag gunnen. Tot zijn belangrijke concurren ten behoort de Joegoslaaf Ljuboje- vic. Ook hij is een 'Draufganger' en zijn partijen munten vaak uit door grote spanningen en scherpe fines ses. De kleine Zweed Andersson is in zekere zin zijn tegenpool. Inmid dels is hij de dertig gepasseerd en de laatste tijd heeft hij geen opzien barende resultaten meer geboekt. Zijn kracht ligt voornamelijk in zijn strategisch inzicht en in zijn uithoudingsvermogen als het erom gaat kleine voordelen in winst om te zetten. De debutant Nogueiras is een jonge Cubaan die zijn sporen in de internationale arena zeker al ver diend heeft. Toch hadden velen wellicht liever zijn landgenoot Arencibia gezien die onlangs zo verrassend het wereldkampioen schap voor de jeugd op zijn naam bracht. Ditmaal komen er geen verte genwoordigers van de USSR aan de start. De officiële kampioen Tjeskovski werd ziek gemeld en ook Tal kon niet worden afgevaar digd. De Russen hebben aangebo den Balasjov te sturen, maar voor hem had het toernooicomité geen HAARLEM (GPD) - Het grote nadèfl van het publiceren van analyses van schaakpartij en is dat mogelijke tegenstanders gratis les krijgen. De analyticus loopt daardoor het risico dat hij door het geven van tips aan anderen de basis legt voor nederlagen van zichzelf. Tot die conclusie kwam Ljubomir Ljubojevic, één van de favorieten in het Hoogovens-toernooi, vorig jaar in een interview met het blad New in Chess. Ook om een andere reden zal Ljubojevic niet zo gemakkelijk tot een schriftelijke verhandeling van een partij te verleiden zijn: „Door te analyseren ontdek je jezelf en ik wil mezelf niet ontdekken". belangstelling. Men koos voor de Leidenaar zal stellig nog groeien Engelsman Miles, die hier geen dere introductie behoeft. Miles is stellig in staat om hoge ogen te gooien; vooral in gecompliceerde posities geldt de Engelsman als ui terst gevaarlijk. Met de jonge Flear heeft Enge land een tweede ijzer in het vuur. Vorig jaar mocht hij als onbekende meester in een sterk grootmeester- toernooi te Londen op het laatste moment invallen, toen de Rus Dorfman niet kwam opdagen. On vervaard ging hij erop los en tot ie ders verrassing won hij de eerste prijs. Eén succes zegt niets, wordt wel eens beweerd. De komende weken krijgt Flear de gelegenheid om te bewijzen dat zijn Londense resultaat geen toevalstreffer is ge weest. Of Van der Wiel zijn goede vorm kan hervinden moet worden afge wacht. Hij is zojuist enigszins ge desillusioneerd uit Italië terugge komen waar hij, weliswaar in een sterk toernooi, met de laatste plaats gneoegen moest nemen. De zijn vak. Hij is niet bang liezen en met zijn talenten kan het tenslotte niet altijd slecht gaan. Sosonko gaat ongetwijfeld een zwaar toernooi tegemoet. Aan ken nis en ervaring ontbreekt het hem niet en in zijn beste vorm is hij in staat om de allersterksten te ver slaan. Maar ook hij behoort alweer tot de oudere spelers en het is be kend dat na het veertigste jaar de strijdlust in het algemeen vermin dert en dat ook het uithoudings vermogen afneemt. Sosonko heeft in zijn jonge jaren in de USSR een sterke basis gevormd; zijn invloed op het Nederlandse topschaak is duidelijk positief geweest en zijn vele Nederlandse vrienden zouden hem ditmaal nog eens van harte een succesvol toernooi toewensen. Dat laatste geldt eveneens voor Van der Sterren; hij kan misschien een grootmeesterresultaat verwer ven en dat is voor een beroepsspe ler momenteel van betekenis. In de B-groep, die aanzienlijk lichter bezet is, geeft men een aan- Als Hans Bouwmeester met deze openingszet wordt geconfronteerd, ziet hij het beeld voor zich verschij nen van „de schaakprof in optima forma": „Sommige topspelers zijn inderdaad bang om hun analyses te publiceren, omdat ze dan hun geheimen prijsgeven. Botwinnik heeft echter ooit gezegd dat publi- schaakpartijen. Van zijn hand verschenen vele ceren juist goed is. Je krijgt reac- (fotoGPD) ties op watje hebt geschreven, zo- datje daar weer van leert. Timman heeft die ervaring ook opgedaan en tal jonge Nederlanders de kans om is mede daardoor gegroeid", wat internationale ervaring op te Evenals Botwinnik en Timman doen. De meeste aandacht gaat uit heeft Bouwmeester er nooit een naar Jeroen Piket uit Leiden. Hij punt van gemaakt om zijn ideeën geldt als onze meest begaafde 'co- op papier te zetten. Integendeel, ming-man'; als de voortekenen De Haarlemse schaakpublicist niet bedriegen zal hij binnen enke- heeft zo'n dertig boeken op zijn le jaren de grootmeesterklasse be- naam staan. „Datje door dat analy- reiken. seren ook jezelf ontdekt is zonder HANS BOUWMEESTER meer het geval, maar wat is er op Vandaag begint in Sporthal De Moriaan in Wijk aan Zee het Hoogovens Schaaktoernooi gehouden. Tijdens dat evenement wordt het verslag van de grootmeestergroep verzorgd door Hans Bouwmeester, die tevens voor analyses van de belangrijkste partij en zal zorgen. De 57-jarige Haarlemmer won het toernooi zelf in 1954, samen met de Joegoslaaf Vasja Pirc. In hetzelfde jaar behaalde Bouw meester de meestertitel. Van 1956 tot 1978 was hij bondscoach van de KNSB. Momenteel is hij als trainer verbonden aan het Haarlemse VHS. In 1982 kreeg Bouwmeester de Max Euwe-ring voor zijn verdien sten bij het opleiden van jeugd in de schaakbond. Van Gemiip hoopt op afhaken Oostduitse rivalen na de Spelen LEEUWARDEN (GPD) - De 21 rayonhoofden van de Friesche Elf Steden komen vanmiddag bijeen in de Frieslandhal in Leeuwarden om met het bestuur de toestand van de route te bespreken. Elfste- denvoorzitter ir. Jan Sipkema ver wacht echter niet dat er dan al een datum wordt vastgesteld voor de vijftiende Elfstedentocht. „We zijn niet ontevreden over de ijstoe stand, maar we zijn er nog niet", aldus Sipkema gisteravond na af loop van de bestuursvergadering. De Elfstedenvoorzitter wilde echter niet uitsluiten dat de tocht woensdag al kan worden gehou den, zo bleek uit de woorden van Sipkema gisteravond na een vraag in het radioprogramma Met het oog op morgen. Met name in het noorden van Friesland, waar een flink pak sneeuw is gevallen, is het ijs nog niet overal betrouwbaar. Door de straffe wind zijn sneeuwduinen ontstaan, waaronder het ijs nog erg dun is. Op de ene plaats wordt tien centimeter gemeten, elders is de dikte slechts vier centimeter. Daar door is het niet mogelijk om met machines het ijs op te gaan. Niettemin zullen vandaag op tal van plaatsen vrijwilligers trachten het ijs sneeuwvrij te maken en de kwalsters, een mengeling van sneeuw, ijs en water af te schaven. Vooral de Blikvaart tussen Sint Annaparochie en Vrouwbuurster- molen is nog een probleem. Aan de kanten ligt vrijwel geen ijs door het water dat van de landerijen sijpelt. Volgens ijsmeester ir. Henk Kroes ligt er op een derde van de Elfste- denroute nog kwalster. NOS Wanneer de Elfstedentocht in derdaad wordt verreden, gaat de NOS-televisie daarvan, ondanks het chronische geldgebrek, volle dig verslag doen. Dat heeft NOS- programmacommissaris dr. A. van den Heuvel desgevraagd meege deeld. Vorig jaar bedroegen de kosten voor het op de televisie brengen van het schaatsevenement onge veer zeven ton. Het was het best bekeken programma in 1986. „Van elk grote, nationale gebeur tenis besluiten wij op journalistie ke gronden verslag uit te brengen. Hoe dat betaald wordt, wordt later wel bekeken", aldus een NOS- woordvoerder. GRONINGEN (GPD) - Olympische Spelen vormen vaak het eindpunt van een glanzende schaatscarrière. Eric Heiden bijvoorbeeld hield het in 1980 voor ge zien, nadat hij met groot vertoon van macht vijf gou den plakken bijeen had ge reden in Lake Placid. De toppers van nu - Hein Ver geer, Karin Kania en And rea Ehrig - hebben hun laat ste grote wedstrijd-serie al lang geleden geprogram meerd in Calgary. Voor ze met schaatspensioen gaan willen ze volgend jaar in de Canadese olympische stad voor het oog van de hele we reld nog eenmaal schitte ren. Hoewel ze al jaren in de schaduw staat van Kania en Ehrig, hoorde Yvonne van Gennip tot voor kort toch ook een beetje thuis in dat rij tje namen. Calgary '88 zou name lijk ook volgens de Haarlemse plannen het einde van de rit bete kenen. Daarna zou alle aandacht worden gericht op een maatschap pelijke carrière. Van Gennip (22 jaar; beroep: schaatster op pro deo- basis; hobby: schaatsen) speelt evenwel sinds kort met de gedach te om toch nog een paar jaar door te gaan. De Spelen in Canada zijn niet langer automatisch het eind station. Sterker: voor Van Gennip worden ze wellicht nieuw vertrek punt. „Ik heb de pech gehad, dat ik in mijn sportcarrière ben geconfron teerd met een onverslaanbare DDR-generatie. Zolang Kania en Ehrig er bij zijn, kan ik niet eerste worden. Het niveau van Kania is voor mij onhaalbaar. Zij is zo be resterk. Als ik naast haar rijd, lijk ik een mug en zij een olifant. De DDR-rijdsters kunnen veel meer arbeid verstouwen in de training dan wij. Drie jaar geleden zijn wij drie keer zoveel gaan trainen als we gewend waren. Ik denk, dat we in Nederland aan ons plafond zit ten wat trainingsintensiteit betreft. Hoe ze het in de DDR voor elkaar krijgen om zoveel te trainen, weet ik niet. Je hoort wel eens cowboy verhalen over medische begelei ding of dopinggebruik, maar het fijne weet ik er niet van". Opmerkelijk „Ik ben twee keer tweede gewor den bij de EK en tweemaal vierde bij de WK Ik ben daar best tevre den mee, maar ik zou ook wel eens willen winnen. Daarom plak ik er na de Spelen misschien toch nog tegen om er op die manier achter te komen wat je sterke en zwakke punten zijn? Je gaat inzien dat je je karakter niet zomaar kan verande ren. Ik heb ontdekt dat ik analyti sche bekwaamheden heb. Daaren tegen is ongeduld nog altijd mijn zwakke punt. Daar kun je tegen vechten, maar je leert het nooit he lemaal af. Ik ben nou eenmaal zo iemand, die, als het licht te lang op rood staat, al met z'n voet begint te trappelen. Het klinkt vreemd voor iemand, die zo vaak analyses maakt, maar het is wel zo". Bang Bang in de praktijk de dupe te worden van zijn eigen theorieën is Bouwmeester nooit geweest en hoeft hij nu zeker niet te zijn, sinds hij in 1972 voor het laatst aan de Schaakolympiade heeft deelgeno men en daarna „nog maar een paar maal in het Nederlands team" heeft gespeeld. „Vijfentwintig jaar heb ik in het internationale schaak meegelopen. Dat vond ik genoeg. Ik ben overal ter wereld geweest, behalve in Australië". Hoezeer hij zich als speler en als bondscoach ook heeft ingeleefd in de rol van globetrotter, prof is Hans Bouwmeester nooit gewor den. Hij verkoos de zekerheid van het beroep van wiskundeleraar bo ven de „armoede" van de schaker waarop hij door Max Euwe werd gewezen. „Euwe raadde het me destijds af. Die zei tegen me, „kijk al die schakers eens boven de veer tig, die hebben toch niets". Toen Euwe wereldkampioen werd was al zijn geld in die match tegen Alje- chin gaan zitten. Hij had zelfs niets meer om op het Centraal Station te komen". „Of ik in deze tijd wel professio nal zou zijn geworden? Dat kan je niet zeggen. Het is moeilijk verge lijkingen te maken. Een politiek commentator in de Verenigde Sta ten kreeg ooit de vraag voorgelegd wat er anders zou zijn geweest als indertijd niet Kennedy, maar Chroestjov was vermoord. De com mentator zei dat hij dat niet wist, maar dat hij wèl wist dat als Chroestjov zou zijn vermoord On- assis in elk geval niet met me vrouw Chroestjov zou zijn ge trouwd. Zoiets zou ik ook willen zeggen". Als de 'partij praatschaak' met Bouwmeester ongeveer een uur verder is komt de Haarlemmer al filosoferend alsnog tot de conclu sie dat hij ook anno 1987, „ook al zou ik nu jong zijn, niet geschikt zou zijn voor het beroep van scha ker": „De tijd is compleet veran derd. Toen ik het Hoogovens-toer nooi in 1954 won was er geen start- geld. Je mocht blij zijn als er reis geld werd gegeven en als je ergens kon logeren. Het toernooi werd in die tijd steeds een kruising ge noemd tussen een schaakevene ment en de Folies Bergères. Er werd verschrikkelijk veel omheen gedaan. Het toernooi is nu zakelij ker en harder geworden. Dat krijg je al gauw als er meer geld mee ge moeid is en dat is in Wijk aan Zee nu het geval. Voor de schakers is heel wat verbeterd. Zoveel dat ik zeg dat ik misschien wel dertig jaar te vroeg ben geboren. Hoewel, nee, ook nu zou ik geen prof zijn. Ik kan niet zo goed tegen de spanning". Bouwmeester 'beperkt' zich sinds hij als wiskundeleraar vijf jaar geleden met vervroegd pen- dat morgen in Groningen begint: "Misschien plak (archieffoto ANP) een paar jaartjes aan vast. De voor waarden zijn wel, dat ik er nog lol in moet hebben en niet als num mer vijf van Nederland rond rijd. En het is natuurlijk van belang om te weten, wat Kania en Ehrig gaan doen. Als zij na Calgary stoppen, worden mijn kansen op een titel aanmerkelijk groter. Ik zou het in dat geval willen proberen om kam pioen te worden", aldus Van Gen nip. Opmerkelijk is, dat ze zelf er kent, dat de kloof tussen haar en de DDR-top onoverbrugbaar is. Toen coach Dinus Vos zich anderhalve maand geleden in Oost-Berlijn in ongeveer dezelfde bewoordingen uitliet, kreeg hij zijn kernploeg over zich heen. De relatie tussen met name Yvonne van Gennip en Marieke Stam enerzijds en Dinus Vos anderzijds laat sindsdien te Van Gennip: „Ik wil er zo vlak voor het Europees Kampioen schap weinig over kwijt. We heb ben besloten om het te blijven pro beren met Vos, hoewel er een aan tal zaken is voorgevallen, die de kernploeg-meisjes heeft geirri- teerd. Na zijn uitlatingen in Berlijn is er nog een paar keer iets ge beurd. Tot nog toe is alles uitge sproken, maar we kunnen natuur lijk niet aan het praten blijven. Ge lukkig hebben mijn prestaties er nog niet onder geleden". Het hoogst haalbare is volgens Van Gennip in het komende week einde opnieuw (voor de derde keer in successie) een tweede plaats. Twee jaar geleden verraste ze vriend en vijand, toen ze eveneens in Groningen achter Ehrig het zil ver behaalde. Mocht de geschiede nis zich herhalen, dan is het nu niet meer dan de nuchtere bevestiging van haar plaats als beste niet-Oost- europese in het internationale schaatsen. „Ik zou daar opnieuw erg blij mee zijn, maar ik denk dat de bui tenwereld nu gelaten zal reageren. Beter kan niet, alleen maar slech ter. Vorig jaar al werd heel gewoon gedaan over mijn prestaties, toen ik in Geithus tweede werd bij het EK en vierde bij het WK in Den Haag. Ik merk, dat nu haast nie mand meer weet, wat ik vorig sei zoen precies geworden ben. Dat stoort me wel. De heren krijgen al tijd de aandacht, wij vrouwen ko men er bekaaid af. Er is de laatste tijd zelfs meer aandacht voor de gewesten. De naam Van Gennip wordt meer in verband gebracht met ziektes dan met medailles". „Ik vind de benadering van de pers in Nederland fout. Roddels en ruzies in de bond krijgen het ac cent, de sporter komt op de tweede plaats. Ik vraag me wel eens af, waarom er altijd zo veel kritiek moet zijn. Dat verdien ik niet. Als ik betaald zou worden voor het schaatsen, zou ik kritiek op zijn plaats vinden, omdat ik dan meer verplichtingen heb. Ik schaats voor mijn lol. Dan heeft toch nie mand het recht om aanmerkingen te maken. De pers is vaak te sarcas tisch. Onlangs stond er een kop in een krant: 'Bonnie Blair geeft schaatsdames sprintles'. Jan Mo daal in de straat denkt dan meteen, dat wij er niets van kunnen". Afstandelijk Niet alleen de media, maar ook anderen zijn volgens Van Gennip vaak te afstandelijk. „Ik erger me soms ook aan mensen of instanties, die me geen enkele steun willen verlenen, maar die me wel op mijn schouders rammen, als ik iets goeds heb gepresteerd. Van de ge meente Haarlem bij voorbeeld kreeg ik vorig jaar vanwege mijn tweede plaats in Geithus een ge lukstelegram. Maar ze geeft vervol gens niet thuis, als ik een verzoek voor een uitkering indien. Die is geweigerd, omdat ik niet inzetbaar ben op de arbeidsmarkt. Van een schaatser weet ik, dat ze in zijn ge meente wel een uitkering verstrek ken". „Haarlem had best iets behulpza mer kunnen zijn. Ik leef nu vrijwel op de zak van mijn ouders. Soms werk ik wat bij, zoals van de zomer bij Treslong in Hillegom. Van de KNSB-sponsor en de NSF krijg ik een kleine bijdrage. Die wordt al leen maar minder, omdat door het teruglopen van de toto- en lottogel- den minder beschikbaar is voor de pot maatschappelijke begeleiding van de sportfederatie". HEERENVEEN (GPD) - On danks het grote aantal wedstrij den op natuurijs en een moge lijke elfstedentocht laat Robert Vunderink er geen twyfel over bestaan dat hij maandagmid dag wel degelijk het werelduur record van Hilbert van der Duim gaat aanvallen: „Mijn vorm is op dit moment hon derd procent, dus ik zou gek zyn om nu mijn recordpoging uit te stellen. Ik start ook niet in het Neder landse kampioenschap in Eer- newoude. Sterker nog: ik rijd tot maandag helemaal geen na- tuurijswedstrijden, omdat mijn techniek die ik nodig heb op het olieijs van Thialf anders een te forse deuk zou oplopen en dat zou zonde zijn. Mijn voor bereidingen zijn namelijk vrij intensief geweest en dat gooi je niet zomaar weg door op het natuurijs te gaan rammen. Na maandag kom ik heus wel in aktie. De weersvoorspellingen zijn strenge vorst, dus mijn tijd komt nog wel. Maar eerst dat werelduurrecord". sioen ging tot correspondentie- schaak, publicaties en het geven van trainingen aan derdeklasser VHS in Haarlem. „Die trainingen stellen niet zoveel voor. Eenmaal per maand is er een bijeenkomst. Dat is natuurlijk veel te weinig. Je wordt niet kampioen door één keer per maand naar het orakel te luiste ren. Het is allemaal erg vrijblijvend en totaal niet te vergelijken met wat ik vroeger aan opleidingen deed in de KNSB Van 1956 tot 1978 heb ik zowel de jeugd als de top gehad. Jan Timman kreeg ik als veertienjarige. Weliswaar kwam hij maar één keer per week, maar ik gaf hem steeds opdrachten en literatuur mee. Daar was hij de hele week mee bezig. Op een gege ven moment is hij stage gaan lopen in Rusland. Daar heb ik persoon lijk m'n best voor gedaan". „Later is hy z'n eigen weg ge gaan. Een goede zaak. Ik zeg altijd, er is geen slechtere leerling dan ie mand die altyd leerling blijft. Hij heeft zich een tijdlang goed ont wikkeld. Nu hij is teruggevallen verwacht ik niet meer dat hij ooit nog wereldkampioen zal worden. Daarvoor is hij met zijn 35 jaar ei genlijk al te oud. De geschiedenis heeft de laatste jaren geleerd dat de meeste wereldkampioenen jonger BEVERWIJK (GPD) - De Konink lijke Nederlandse Schaak Bond heeft gisteren bij de opening van het 49e Hoogovens Schaaktoer nooi zware kritiek geuit aan het adres van de wereldschaakbond (FIDE). Bij monde van vice-voor- zitter ir. Jan Barentz werd de FI- DE-leiding beschuldigd van „om koperij" en werd geconstateerd dat de „internationale schaakfederatie is afgegleden naar een zeer beden kelijk peil". De kritiek is in feite een late reac tie van de KNSB op het FIDE-con- gres, dat november vorig jaar plaatsvond in Doebai en waar voorzitter Campomanes zich op slinkse wijze liet herverkiezen. Campomanes deed dit onder ande re door stemmen te „kopen" van de ontwikkelingslanden, die in ruil voor hun steun gratis met spelers en al naar de Olympiade, tegelij kertijd in Doebai gehouden, wer den gevlogen. Barentsz, permanent KNSB-ge- delegeerde bij de FIDE, ontdekte tijdens het congres, dat er zelfs voorgedrukte instructielijstjes aan de „stemvrienden" van Campoma nes waren uitgereikt, opdat dezen zich vooral niet in de naam zouden vergissen. Tot een stemming kwam het echter niet, omdat Cam pomanes tegen-kandidaat Lucena zich vlak voor het cruciale moment terugtrok- Barentsz zei gisteren: „Nog afge zien van de omkoperij moeten we stellen dat het één-man-één-stem- principe voor een organisatie als de FIDE onaanvaardbaar is. De KNSB, met 30.000 leden, heeft even veel invloed als een landelijke bond met 25 leden. Het was droe vig te moeten constateren, dat de tegenstelling tussen West-Europa en de ontwikkelingslanden was aangewakkerd, wat er toe heeft ge leid dat met gekochte invloed van de president (Campomanes, red.) alle Westeuropese vertegenwoordi gers op posten van enig belang zijn geweerd". Barentsz kondigde aan, dat de Nederlandse schaakbond de be trekkingen met de FIDE voorlopig op een laag pitje zal zetten en hoop te, dat de KNSB niet voor de vraag zou worden gesteld: moeten wij de FIDE verlaten? „Maar ontwijken zullen we deze vraag zeker niet". Na de aanval van Barentsz op de FIDE werd er ook nog geloot voor de grootmeestergroep A van het Hoogovens-toernooi, dat gisteren officieel werd geopend door staats secretaris Dees van WVC. Het toer nooi, waarbij dit jaar geen Russi- che spelers aanwezig zijn omdat de organisatoren niet akkoord gingen met de schakers die de Sowjet- bond naar het evenement wilde af vaardigen, kent Ljubojevic, Short, Kortsjnoi, Miles en Van der Wiel als favorieten. Short en Kortsjnoi treffen elkaar al vandaag in de eerste ronde, waarvoor het volgende programma uit de bus kwam: Short (Gbr)- Kortsjnoi (Zwi), Van der Wiel (Ned)-Flear (Gbr), Hulak (Joe)- Nogueiras (Cub), Van der Sterren (Ned)-Ljubojevic (Joe), Zapata (Col)-Miles (Gbr), H. Olafsson (IJsl)-Gutman (Isr). Andersson (Zwe)-Sosonko (Ned).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17