Relschoppers misschien geweerd 'Van Haselen' is niet sterk bezet 'Den Toet' mist kracht Aii Yatanen neemt wraak Siemerink ronde verder Mogelijk pasjesregeliiig iii betaald voetbal VRIJDAG 9 JANUARI 1987 SPORT PAGINA 17 AZC verdedigt titel ALPHEN AAN DEN RIJN - De 31e editie van het Van Haselen- toernooi kent het komende week einde in Amersfoort een minder sterke bezetting dan in voorgaande jaren. Uit financiële overwegingen heeft men pas op de plaats moeten maken. Desondanks toont organisator Jaap van Scheijen zich tevreden met de drie uit het buitenland ge contracteerde waterpoloploegen Tungsram, SC Düsseldorf en CN Marseille. "Barcelona en Eger wa ren vertrouwde gezichten op ons toernooi. Maar sinds Estiarte bij Barcelona weg is, is die ploeg min der spectaculair. Het Hongaarse Eger is ook teruggevallen. Je zou nog wel kunnen proberen een Ita liaanse ploeg hier naar toe te halen, maar daar kun je niet op vertrou wen. Bovendien zitten ze midden in de competitie. Met een ploeg als Spandau hebben we de laatste keer slechte ervaringen opgedaan. Uit principe nodigen we die ploeg, ook al hebben ze dan de Super-cup gewonnen, niet meer uit. In Tungs ram, Düsseldorf en Marseille heb ben we een redelijk alternatief. Ook al beseffen we terdege dat er andere mogelijkheden zijn". Uit Nederland maken titelverde diger AZC/Intervam, Polar Bears en een AZPC-combinatie het zestal vol. Landskampioen VZC gaf de voorkeur aan deelname aan het Y- toernooi, waar de ploeg uitkomt zonder de wegens een elleboog blessure gestopte Ton Buunk. Van Scheijen betreurt dat zijn toernooi dit jaar samenvalt met dat even eens goed bezette toernooi in Am sterdam. "Dat is vervelend en geen goede zaak voor het waterpolo, dat op het ogenblik best een steuntje in de rug kan gebruiken. We heb ben in eerste instantie wel contact met elkaar gehad. Door een mis verstand zijn we toch op dezelfde datum uitgekomen. Heel jammer, want het is in niemands belang", aldus Van Scheijen, die toch op een goede belangstelling rekent. Een meevallertje heeft hij al bin nen. De geldschieters zijn op het laatste moment over de brug geko men met de mededeling dat zij ook de komende twee jaar financieel garant zullen staan. "Daardoor FORAGE (AFP/SID) - De vroegere wereldkampioen Ari Vatanen heeft gisteren in de zevende etappe van de woestijnrally Parijs-Dakar de pech, die hij in de proloog kreeg, definitef uitgewist. De Fin beëindigde de proloog in Parijs op drie wielen - met toeschouwers op de achterklep voor het tegenwicht - en met een fikse achterstand. Gis teren nam hij tijdens de 692 kilo meter lange rit van Arlit naar Fora- ge de eerste plaats in het algemeen klassement over van de Fransman Patrick Zaniroli. Vatanen heeft echter sléchts negen seconden voorsprong op zijn naaste concur rent. Ook de Keniaan Shekar Meh- ta, verscheidene keren winnaar van de Safari-rally, is nog lang niet uitgeschakeld voor de eindzege. De zevende etappe leverde een overwinning op voor de Franse coureur Rigal, die de Belgische oud-formule 1-rijder Jacky Ickx bijna zes minuten te snel af was. Vatanen werd derde op bijna een half uur. De Nederlandse vracht wagenchauffeur Jan de Rooy ver speelde meer dan een uur op de winnaar, maar de Eindhovenaar staat met een achterstand van 3 uur en 21 minuten nog steeds bij de eerste tien in het algemeen klas sement, nog vóór Rigal. Bij het sluiten van de tijdcontrole, vanmorgen om 03.00 uur, hadden ruim 150 deelnemende equipes zich nog niet gemeld. Onder hen ook enkele Nederlanders. Bij de motorfietsen liep Toon Karsma- kers straftijd op. Kees en Mieke Tijsterman zetten hun 19de positie op het spel door buiten de toege stane tijd in Arlit aan te komen. Verder ontbraken vanmorgen vroeg Maarten van Eijck/Attie Doeswijk en het duo Peter Hard- steen/Hennie den Toom bij de au to's. De vandaag verreden etappe bij de auto's leverde een overwinning op voor de Fransman Rigal, die Jacky Ickx ruim vijf minuten voor bleef. Derde werd Ari Vatanen, die in het algemeen klassement de lei ding overnam van Zaniroli. hebben we de zekerheid dat we volgend jaar weer iets méér kun nen doen. De continuiteit is ge waarborgd". AZC, koploper in de vaderlandse competitie, opent vanavond (21.10 uur) het toernooi tegen het Hon gaarse Tungsram. Deze Boedapes- ter formatie telt drie internationals en bezet momenteel de derde plaats in de Hongaarse competitie. Zaterdagmorgen (9.35 uur) speelt de Alphense ploeg tegen een com binatie van AZPC, waarin ook de Zijl-spelers Mark van Belkum en Hans Nieuwenburg hun opwach ting maken. Het resterende pro gramma is onder voorbehoud om dat de organisatie een schema han teert dat gebaseerd is op de resulta ten tot dan toe. In principe speelt AZC echter zaterdagavond (18.25 uur) tegen SC Düsseldorf, waar de Hongaar Faragó als trainer/speler in dienst is. Zondagmorgen (8.00 uur) spelen de Alphenaren tegen Polar Bears en 's middags (14.15 uur) volgt het slotoptreden tegen de uit louter internationals be staande Franse kampioen CN Mar seille. WIM VAN WANROOY Zwaargewicht kansloos tegen Evangelista PSV deelnemer aan ERT-Cup deze clubs (Turijn, Brussel, Goten- burg en Eindhoven) zullen er jaar lijks voor zorgen dat de vier Euro pese topclubs voorlopig een prij zengeld kunnen verdelen van 600.000 gulden. De vertegenwoordigers van de vier waren bij de officiële presenta tie van de plannen in Gotenburg optimistisch dat het evenement kan uitgroeien tot een veredelde internationale competitie, waar door met poules kan worden ge werkt. Voetballanden als West- Duitsland, Spanje en Engeland zouden ook oren hebben naar deze onder de vlag van de European Round-Table Cup te houden toer nooien. (Van onze sportredactie) DEN HAAG (GPD) - PSV treedt voor het begin van het nieuwe sei zoen, op 7 en 8 augustus, als gast heer op van Juventus, Anderlecht en IFK Göteborg. Het zal het begin moeten zijn van een Europese competitie, de European Round- Table (ERT)-Cup, waarin 27 Euro pese industrieën hun krachten hebben gebundeld. De vertegenwoordigers van An derlecht (manager Verschueren), Juventus (voorzitter Boniperti), IFK Göteborg (president Larsson) en voorzitter Ruts van PSV heb ben daarover in het Zweedse Go tenburg een akkoord bereikt. Vier 'grote industrieën uit de steden van CARACAS - Jan Siemerink heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in de Venezuelaans hoofdstad Caracas. De 16-jarige Rijnsburger won in twee sets van de Cubaan Danny Medena: 6-2, 6-3. In de tweede ronde van dit toernooi voor jeugdspelers tot en met 18 jaar komt de speler van Unicum uit te gen zijn landgenoot Paul Dogger. Ook Jacco Eltingh bereikte de tweede ronde van het enkelspel. Michiel Schapers blijft succesvol in Oceanië. Na zijn halve-finaleplaats in Adelaide bereikte de Rotter dammer gisteren de kwartfinales van het Grand-Prix- toèrnooi van Auckland. In de Nieuwzeelandse stad, waar om 90.000 dollar (210.000 gulden) wordt ge speeld, versloeg Schapers in de tweede ronde de Au straliër Mark Woodforde, de nummer 140 van de we reldranglijst. Schapers, zelf 84ste op de ATP-ranglijst, won in drie sets: 6-3,1-6, 8-6. Eerder deze week had hij de Nieuwzeelander Guy uitgeschakeld. Schapers krijgt in de kwartfinales de Amerikaan Bud Schultz tegenover zich. Een rugblessure verhindert John McEnroe deel te nemen aan de strijd om het open Australische tennis kampioenschap. De terugtrekking van de Amerikaan voor het maandag beginnende toernooi in Melbourne werd gisteren bekend gemaakt. Toernooidirecteur Co lin Stubs meldde, dat het ontbreken van McEnroe was meegedeeld door de ATP, de bond van tennisspelers. BILBAO (ANP) - Terug in de kleedkamer realiseerde André van den Oetelaar zich gisteravond in eens wat hij allemaal fout had ge daan. De droom Europees boks kampioen in de zwaargewichtklas se te worden was toen echter voor bij. Na bijna twee minuten in de vijf de ronde staakte de Franse arbiter Raymond Bachelet de strijd om de vacante Europese titel tussen de Brabander en de tot Spanjaard ge naturaliseerde Uruguees Alfredo Evangelista. Op het moment dat de Franse arbiter terecht ingreep om Van den Oetelaar een afstraffing te besparen, vierden zo'n drieduizend uitzinnige Basken hun import landgenoot, die zich voor de derde maal Europees kampioen mocht noemen met een ovationeel ap plaus. De flessen wijn gingen van hand tot hand terwijl Van den Oetelaar, nauwelijks begrijpend dat de partij voorbij was, met een forse blessure aan de rechter wenkbrauw en be hoorlijk getekend in z'n hoek stond. De profbokser uit Schijndel had het verlies echter volledig aan zichzelf te wijten. Duidelijk over mand door de spanning kwam hij geen moment in zijn normale doen. De 106,5 kilogram wegende en met een forse buik door de ring gaande Evangelista moet zich afgevraagd hebben wat voor een beginneling hij als tegenstander had. De Brabander is gewend dat zijn tegenstanders meestal bezwijken onder zijn enorme kracht. Die kracht ontbrak in de Baskische stad vrijwel volledig. Slechts af en toe kwamen zijn stoten goed door. Op die momenten nam Evangelista echter zijn toevlucht tot vasthou den. Bachelet trad daar wel tegen op, maar de slimme voormalige Zuidamerikaan pakte wel iedere keer kostbare seconden mee. Van de bijna vijf ronden die het duel duurde, bracht Van den Oetelaar er geen enkele op zijn naam. Alleen de eerste zullen Bachelet en de ju ryleden Nathan (Eng) en Kindli- Van den Oetelaar maakte tot ge noegen van het publiek zijn entree in de ring getooid met een „txape- la", de traditionele zwarte Baski sche muts. Nadat de volksliederen waren gespeeld, waarbij onder ge fluit slechts enkele maten van de nationale Spaanse hymne, werd al snel duidelijk dat Van den Oetelaar weinig kans zou hebben. „Als ik de eerste ronde maar goed door kom", had Van den Oe telaar gezegd voor het gevecht waar hij toch nog 38.000 gulden aan overhield. „Voor die eerste drie minuten heb ik altijd wat angst". In de derde ronde leek Van den Oetelaar, die van zijn achttien de voorgaande partijen er veertien door knock-out of opgeven won, wat meer greep op de partij te krij gen. Hij gebruikte zijn linkse goed en trof Evangeliste, die al duidelijk gebrek aan conditie begon te to nen, enkele malen. „Den Toet" maakte echter de fout dan niet zijn rechtse in stelling te brengen. In de derde ronde liep de Bra bander ook een blessure aan de rechter wenkbrauw op doordat beide boksers in het lijf-aan-lijf-ge- vecht herhaaldelijk dicht met de hoofden bij elkaar kwamen. In de minuut werd de wond profisorisch gedicht, maar effect had dat niet omdat Evangelista zijn man weer tegen de touwen drong en dan met zijn opstoten doorkwam. De vijfde van de twaalf ronden bracht de beslissing. Evangelista, bepaald geen toonbeeld van snel heid, zette zijn tegenstander op nieuw tegen de touwen en trof de wegslippende Nederlander met een rechtse op de zijkant van de kin. Van den Oetelaar sloeg achter over maar stond bij de achtste tel van Bachelet toch weer, zij het be hoorlijk aangeslagen, in de boks houding. De geroutineerde Span jaard stapte toen in om het „kar wei" af te maken. Bachelet gaf hem daartoe echter niet de kans. De Franse arbiter, die in december 1985 in Londen ook het Europese titelgevecht tussen Alex Blan- chard en zijn Engelse uitdager Dennis Andnes leidde, haalde bei de boksers uit elkaar en gebaarde dat de ongelijke strijd was afgelb- pen. ZEIST (ANP) - De invoering van een pasjesregeling voor toeschouwers in het betaald voetbal levert een extra bij drage aan de bestrijding van het vandalisme rond wedstrij den. Dat eensgezinde standpunt heeft de veiligheidscom missie van de KNVB gisteren naar buiten gebracht in een voorlopig rapport aan het sectiebestuur betaald voetbal. in de zomer met de eindrapportage komt. Begin deze week liet LOV-voor- zitter Borrie zich als burgemeester van Eindhoven uit over het weren van bezoekende supporters. In een brief aan PSV schreef Borrie, dat er voortaan bij risicodragende wedstrijden in het PSV-stadion een maximum van vijfhonderd be zoekende supporters geldt. De belangenorganisaties in het betaald voetbal hadden gisteren net kennis genomen van het voor lopige rapport. Voorzitter Eugène Lemmens van de Federatie van Betaald Voetbal Organisaties (FBO), het samenwerkingsorgaan van de clubs, zei nog geen reactie te kunnen geven. Hij verwees naar FBO-directeur Gerard Slager. Die Een meerderheid van sie meent zelfs, dat zo snel moge lijk moet worden gestreefd naar het volledig weren van alle bezoe kende supporters en het niet toela ten van eigen, zich aan wangedrag schuldig makende aanhangers bij thuiswedstrijden. Dit naar het voorbeeld van de Engelse club Lu- ton Town. Een delegatie met verte genwoordigers van de KNVB, de politie en de ministeries van WVC en Binnenlandse Zaken hebben zich bij een werkbezoek aan Enge land op de hoogte gesteld van het experiment bij Luton. Volgens de commissieleden, die dit standpunt steunen, vereist de uitvoering waarschijnlijk een omvangrijk geautomatiseerd toegangscontro lesysteem. Een minderheid var staat geleidelijkheid keuzevrijheid voor de clubs t de lokale overheid tussen een aan tal varianten. Afhankelijk van de plaatselijke situatie zou de uitspe lende club kunnen kiezen voor het uitgeven van een beperkt aantal kaarten voor meereizende suppor ters. Ook zouden beide clubs kun nen besluiten alle bezoekende sup porters te weren. Geen standpunt Het sectiebestuur betaald voet bal heeft nog geen standpunt inge nomen over het voorlopige rap port. Eind januari, begin februari vinden regionale bijeenkomsten plaats met de veiligheidscoördina toren van de clubs. Begin maart volgt het overleg tussen de club voorzitters en het sectiebestuur. De uitkomst daarvan wordt mee genomen naar het Landelijk Over leg Voetbalvandalisme (LOV), dat en had juist een onderhoud achter de Koplopers maken geen fout LEIDEN - De vrouwenploegen van Jipi's Tweesprong en McDonald's, beide kandidaat voor de'titel in de eerste klasse van de zaalvoetbalcom petitie, maakten geen fout. Respectievelijk Zwarte Wolf en THB Girls werden met een nederlaag naar huis gestuurd. Jipi's Tweesprong versloeg Zwarte Wolf met 3-0. Bettine Vrlijk scoor de twee keer voor het team uit Roelofarendsveen en Joke van Klink deed dat eenmaal. McDonald's diende in de strijd met THB Girls twee keer een achterstand weg te werken, alvorens met 5-3 te winnen. De Leidse goals kwamen op naam van Yolanda Barends (2), Anneke Amir, Tanja Visser en Simone Karcher. De zaalvoetbalsters van Bax behaalden twee belang rijke punten ten koste van het tweede team van McDonald's, dat door toedoen van Annelies Oskam (2) en Anneke Kitselaar tot een doelpunten- totaal van drie kwam. De score van Bax was vier treffers, waarvan de laatste in de slotminuut viel. Wendy Exel (2), Ellen van Oosten en Anita de Bakker waren er verantwoordelijk voor. In de tweede klasse leed lijstaanvoerder Foreholte de eerste nederlaag van dit seizoen. Stompwijkse Girls, dat Marjan van Vliet twee keer zag scoren, was de boosdoener (3-2). Het tweede team van Stompwijkse Girls versloeg Kraan Saloon met 3-1 en Warmunda was veel te sterk voor THB Girls 2: 1-8. De stand in de eerste klasse ziet er nu als volgt uit: Jipi's Tweesprong 10-16, Eigenbrood 10-16, McDonald's 8-14, Zwarte Wolf 9-9, Bax 9-6, McDonald's 2 9-3, THB Girls 11-2. Stand tweede klasse: Foreholte 10-17, Warmunda 9-12, Kraan Saloon 10-11, Bax 2 8-10, Stompwijkse Girls 10-8, Stompwijkse Girls 2 8-6, THB Girls 2 9-0. rug met KNVB-veiligheidsfunctio- naris Rob de Bakker, tevens lid van de betrokken commissie, over de start van het „communicatie plan" van de Stichting „Het is weer fijn langs de lijn". Slager stelde zich vooralsnog voorzichtig op over het idee een deel van het pu bliek te weren. „De FBO gaat er juist van uit, dat er zo veel mogelijk toeschouwers naar het stadion moeten komen. Het communica tieplan treedt 1 maart in werking. In alle steden van Nederland, waar betaald voetbal wordt gespeeld, komen grote affiches te hangen. Daarop zijn boodschappen te le zen, die de sociale controle in de stadions moeten bevorderen. Met andere woorden, relschoppers worden dan niet geweerd, maar door andere toeschouwers terecht gewezen". Politiek Slager zei verder, dat de discus sie over de invoering van een pas jesregeling nog lang niet is afge rond. „Iedereen moet het zijne er nog van zeggen. Het is inderdaad zo, dat de roep om een onderzoek naar een pasjesregeling uit het be taald voetbal afkomstig is. Maar dat is echter voor een deel waar. De voetballerij is min of meer onder druk gezet door de politiek, die als eerste het idee heeft geopperd. Lu- ton Town is in Engeland de enige van de 92 betaalde clubs met een pasjesregeling. Dat is toch teke nend". Volgens Slager wordt er in den lande nog steeds beleid ge voerd op basis van incidenten. Namens de spelersvakbond WCS verwonderde Karei Jansen zich over het feit, dat over de be trokkenheid van de voetballers niet al te veel werd geschreven: „Veel spelers danken een deel van hun inkomsten aan een regeling op recettebasis. Een vergaand voor stel als het weren van alle bezoe kende toeschouwers is in dit op zicht absurd". Veiligheidsfunctio naris De Bakker reageerde hierop met een verwijzing naar Luton Town, waar de KNVB-delegatie half december is geweest: „Bij Lu ton is het bezoekersaantal niet te ruggelopen. Ik geef toe, dat je dit voorbeeld niet direct kunt nemen voor het gehele Nederlandse voet bal. Maar een aanwijzing, dat het weren van bezoekers niet automa tisch tot minder inkomsten leidt, is het wel". De belangen-organisaties zijn uitgenodigd voor deelneming aan de regionale bijeenkomsten met de veiligheidscoördinatoren van de clubs. Het overleg tussen al le betrokkenen moet volgens de ze ven man tellende veiligheidscom missie, met daarin afgevaardigden van KNVB, politie en plaatselijke en landelijke overheden, uiteinde lijk leiden tot het samenstellen van een speciale projectgroep, die zich gaat bezighouden met de prakti sche uitwerking van een mogelijke pasjesregeling. Volgens Rob de Bakker is er bin nen de veiligheidscommissie geen principieel verschil van mening. „Er is louter sprake van een prag matisch onderscheid, met andere woorden het gaat om de vraag hoe we de zaak moeten aanpakken". De commissie heeft zich, stelde De Bakker vast, terdege rekenschap gegeven van de nadelen van een pasjesregeling. „We hebben heus wel gedacht aan de mogelijkheid van een tijdelijke teruggang in in komsten voor de clubs. Maar dat is korte-termijnwerk. Op de lange duur moet de regeling herstel van de financiële positie tot gevolg hebben. Bijvoorbeeld, doordat pashouders gasten kunnen brengen. Het sportieve nadeel spelen zonder een deel van het pu bliek bestaat in de competitie feite lijk niet, omdat er immers behalve uit- ook thuiswedstrijden worden gespeeld". Variant De gehele commissie meent, dat de KNVB een club moet kunnen verplichten passen in te voeren, in dien herhaaldelijk ongeregeldhe den voorkomen. Een verdergaande variant zou mogelijk moeten zijn. „In alle gevallen zal de kaartver koop op de dag van de wedstrijd moeten worden gestaakt, terwijl een betrouwbaar controlesysteem noodzakelijk is", meldt het verslag van de commissie. De Bakker ver telde ook, dat het voornemen van de Eindhovense burgemeester Borrie de „combi-regeling" (trein en toegangskaart tegen geredu ceerd tarief) en daarmee het aantal bezoekende toeschouwers te be perken, op alle ontwikkelingen vooruit loopt. „Laten we eerst maar eens wachten op de definitie ve rapportage door de project groep en het LOV", stelde De Bak ker voor, die zei niet bang te zijn voor heftige weerstand van de clubs tegen de invoering van een pasjesregeling. Rob de Bakker'Bij Luton Town i pen'. Kasparov uit kritiek op schaakbond Sowjet-Unie MOSKOU (AFP) - Wereldkam pioen schaken Gari Kasparov heeft donderdag in de partijkrant Prav- da de schaakbond van de Sowjet- Unie hevig bekritiseerd. Kasparov deed dat naar aanleiding van de in november gehouden Schaakolym piade in Doebai, waar de Sowjet- Unie met veel pijn en moeite haar titel prolongeerde. Volgens Kasparov kostte de zege te veel pijn en moeite. „De onver schilligheid van de schaakbond ten aanzien van de Olympiade was schrikbarend", stelde de jonge we reldkampioen. „De bestuurders hebben een ploeg uitgezonden, die net zo moe ais ongeïnspireerd was. Niemand nam het initiatief ons te motiveren. Geen wonder, dat de partijen zo moeizaam verliepen". Kasparov wees op de tweekamp om het wereldkampioenschap, waarvan hij, als nummer één van de Russische ploeg, en Anatoli Karpov, de nummer twee, nauwe lijks waren bekomen. „Sokolov en Joesoepov waren nog met hun ge dachten bij de finale van het kandi datentoernooi. Wy hebben de Olympiade zonder glans gewon nen. Wij dankten de zege louter aan de nederlaag, die Spanje de Engelsen toebracht", vervolgde Kasparov zijn kritiek. „De leden van ons team, als je al van een team kunt spreken, maak ten in Doebai de indruk voor zich zelf bezig te zijn. Dat was onvermij- dehjk. Voorzitter Alexander Tsjik- vajdze van onze bond heeft daar aan niets willen doen". Het was volgens Kasparov louter aan de collegiale verhouding tussen de Sowjet-schakers te danken, dat er toch werd gepresteerd. Opvallend was, dat Kasparov zijn rivaal Kar pov daarbij niet uitsloot. Kasparov legde verder uit, dat de afwezigfe Alexander Beljavski een uitsteken de kandidaat zou zijn geweest. „Hij doet het altijd goed in competities voor ploegen. Niemand schijnt te weten, waarom hij er niet bij was". SPORTAGENDA EREDIVISIE: Hellas-Vonk/Mosam, V en L-PSV. Foreholte-Swift A. V en K-SEW. VGZ/Sittardia-OSC. Swift-Quintus EERSTE KLASSE: Velsen-Vlietwijk, Van Zijderveld 5-Lisse TWEEDE KLASSE (afdeling 4): Leiden- DERDE KLASSE (afdeling 9): Corbulo 2- PROMOTIEDIVISIE: Sea Devils - Gronin gen, Green Eagles - Lisse, Grasshoppers - Zeemacht, MSV - Jolly Jumpers. EERSTE KLASSE WEST: Gymnova - ZAALKORFBAL - Voorne. Catwijek - Waddin: HOOFDKLASSE A: DKOD-Groen Geel, Blai hem. LDO-Samos SCO OVERGANGSKLASSE A: Pernix-Rust Roest (za. 16.00 uur 5-meihal), VES-HKC (Ha). SMS-Antilopen, VEO-KVS OVERGANGSKLASSE B: Blauw Wit'51- Archipel. Die Haghe-SDO, Deto-TOP (za. 16.20 uur Lievendaal), Luto-Kwiek (Hg) OVERGANGSKLASSE C: Rodcnburg-Ri- tola, HKV-Drachten, Asko-Fides Pacta (zo. 14.30 uur De Timp), Trekvogels-Pams ZUID WEST IA: Fiks-Animo (za. 16 00 uur Apollo); B Zuiderkwartier-Hoogvliet (zo. 14.30 uur 5-Meihal), De Danaïden-Olym- piaan (zo. 15.45 uur 5-meihal) ZUID WEST IIA: Vcloeitas-ODO (M) (za. 17.50 uur De Munnik), Oranje Nassau-Tem- 19.30 uur Westwijk). B: Excelsio 15.55 uur Buitenhof). Ons E 17.15 uur 5-meihal); D: Fluks land-Albatros De Algemene-De Overkanters (zo 17.00 meihal), Zwijndrecht-Crescendo Mannen: 2E DIVISIE D: Leython 1. PROMOTIEKLAS A: vrij Ariston 1-Ska- nia 1. za. Radius 3-Donar 1, vrij. Inter Ami- cos 2-Jupiter 1, za. Kalinko 2-Velo 1, za. Acco/DOS 3-Gemini/K 2. Charliat (Fra/Honda) op 4 00 Algemeen Auto's (toegestane tyd 4 uur): 1 Rigal/ Mamgre (Fra/Mitsubishi) 1 55 06 boven li miet. 2. Ickx/Tann (Bel/Lada) op 5 55, 3 Vatanen/Giroux (Fin/Peugeot) op 11 03. 5 Masuoka/Takah (Jap/Mitsubishi) op 21.01 2. Zaniroli/Lopes (I/B) Landrover op 10 Mannen EREDIVISIE: Zaandar DAS Den Helder, Den Bosch - Cam Weert - BC Markt, Orca's - Donar. EERSTE DIVISIE A: Hoofddorp - Gronin gen. Early Bird - BVO Alphen (zo). Zee macht - Ymir, DSS - Amsterdam EERSTE DIVISIE B: Rotterdam Zuid - Landslake Lions, Ceres - AMVJ Rotter dam, BS Leiden - Flash (Vyf Meihal. 21 uur). Rowic - ASVU (vr). EERSTE KLASSE WEST: DAS - Argus (vr). Grasshoppers - Midland, Binnenland - Voorburg 2, Zoebas - Leiderdorp, BOB - MSV. AMVJ 2 - Blitz (zo). OSG - Lokomo- vry. Zovoc 1-Acco/DOS PROMOTIEKLAS B: vrij. Orion 1-Skar 1, vrij LUSV 1-DOS 1, vr(j Bergdienst 1-WVV 1, za. Blokkeer 1-Netwerk 1, VOY 1-Agon 1. SPONSOR VAN HET MOTORTEAM KARSMAKERS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17