'Ik ben de playboy van de filmbusiness' Q 'Jumpirï Jack Flash' evenaart de Stones mam Zoon leert vader kennen na ontvoering van moeder Roman Polanski wil alles een keer gedaan hebben Goed jaar voor bioscopen VS VRIJDAG 9 JANUARI 1987 PAGINA II 'Jumpin' Jack Flash'; regie: Penny Marshall; hoofdrollen Whoopi Gold berg, Stephen Collins en Carol Kane, theater; Lido, Leiden. Slechts zelden stijgen recente Amerikaanse komedies uit boven het niveau van flauwe grollen en obligate grappen voorzien van een vleugje gewaagd en een snufje ge weld. 'Running Scared', 'Down and Out in Beverly Hills' en 'Ruth less People' gaan er bij het publiek weliswaar goed in, maar van origi naliteit is weinig te merken. Een Film als 'Desperately See king Susan' van de onbekende re gisseur Susan Seidelman vond niet alleen dank zij Madonna de weg naar het grote publiek. Er waaide met deze film duidelijk een frisse wind door de bioscopen. Nu is er weer zo'n aangenaam verrassende film, 'Jumpin' Jack Flash' van de debuterende Penny Marshall. Speelde Hollywoods lieveling, Whoopi Goldberg in The Color Purple' een zeer dramatische rol als huissloof en voetveeg, nu zet ze de dynamische bankemployée Ter ry Doolittle neer in de traditie van de grote komedies. Ze schreeuwt, gilt, vloekt en tiert, maar ze is ook een levenslustige, lieve en verted ?- rende vrouw. Haar grote tegenspeler is de computer, waarmee ze over de hele wereld recepten, zeldzame plaat opnamen en liefdesperikelen uit wisselt. Op een gegeven moment dringt een zekere Jumpin' Jack Flash op haar computer binnen. Het blijkt een Brits geheim agent te zijn die in Oost-Europa vastzit. In Terry vermoedt hij een man wiens hulp hij inroept om contact te leggen met andere agenten (on der wie Jeroen Krabbé), die hem moeten helpen naar het Westen te rug te keren. Terry stort zich met zeer oncon ventionele middelen in het wes pennest van de verschillende ge heime diensten. Een reisje in een telefooncel en imitaties van Diana Ross. Tina Turner en Stevie Won der zijn hiervan het gevolg. Een rol die Whoopi Goldberg op hel lijf ge schreven lijkt en uitstekende bij rollen van onder anderen Carol Ka ne en Tracy Ullman maken van 'Jumpin' Jack Flash' een even sprankelende en pittige belevenis als de hit van de Rolling Stones in dertijd was. LEONARD ENGEL Whoopi Goldberg Waar de naam van Arthur Penn aan het slot van de titelrol in beeld schijnt, mag iets worden verwacht. Achter zijn naam prijken een aantal fameuze films ('Bonnie and Clyde'), maar ook de Friends') waren meestal de moeite meer dan wat film, hoort thuis in de laatste categorie: tamelijk kwaliteit om bemind te worden. Het is een ouderwetse spionagegeschiedenis, in de traditie die zijn gemaakt naar boeken van Frederick Forsyth. Dankzij het toege voegde aspect van een gespannen vader-zoon-relatie heeft 'Target' nog een extra waarde gekregen. De film begint in Dallas, waar Matt Dillon zich als zoon Chris ergert aan de saaiheid van Duke, zijn vader (Gene Hackman). minder bekende ('Fc ird. 'Target', zijn laatste inbekend, maar genoeg i de films Als de moeder tijdens een vakantie in Parijs wordt gekidnapt, komt het verhaal in een enorme stroomversnelling. Vader en zoon vertrekken spoorslags naar Europa en daar leert Chris een andere kant van vader kennen. Duke heeft vroeger voor de CIA gewerkt, was in die tijd betrok ken bij een grootscheepse actie en daarmee heeft de ontvoering alles te maken. Dat levert een vrij gecompliceerde verhaal op en de geschiedenis werd er gistermiddag in Lido ook niet duidelijker op omdat de film verkeerd was geplakt. In elk geval krijgt Chris een heel andere kijk op zijn vader, waardoor hun relatie sterk verbetert. 'Target' is vooral in dat middengedeelte op zijn sterkst. Spannend, spectaculair en, dankzij het uitstekende spel van Dillon en Hackman, rijk aan emoties. Aan het slot zakt de zaak enigszins in elkaar. De familiaire verhoudingen zijn dan keurig gerangschikt en dé makers nemen voor het slot wel erg veel tijd. Maar in een periode die bepaald niet rijk is aan doordachte actiefilms, verdient 'Target' toch beslist een dikke voldoende. BART JUNGMANN AMSTERDAM - Met Pirates' heeft Roman Polanski een sati rische piratenfilm gemaakt. Net zoals hij twintig jaar gele den al eens uiterst succesvol had gestoeid met het horror genre in 'The Fearless Vampire Killers'. door Pieter van Lierop "Zulke films maak ik omdat ik een playboy ben", licht de in Frankrijk wonende Poolse regisseur toe. "Ik ben de playboy van de filmbusi ness. En zoals een playboy de lief de bedreven wil hebben met dan eens een meisje met rood haar, en dan eens met een zwart meisje, zo wil ik kunnen dollen met zo veel mogelijk genres". 'Pirates' gaat de ze week in première in Nederland. Roman Polanski: "Mijn eerste zwaardvechtersfilm zag ik als klein jongetje in Warschau, na een perio de dat we alleen maar Duitse pro- paganda-films hadden mogen be kijken en vervolgens een boel zwa re kost uit Rusland. En toen plotse ling: een Amerikaanse Robin Hood in kleur. Dat was verrukkelijk. Ei genlijk heb ik me toen al voorgeno men om eens zelf zo'n film te ma ken, waar een jongetje als ik toen was wel 19 keer achtereen naar wil de gaan kijken". "Natuurlijk, toen ik uiteindelijk 'Pirates' maakte, was ik niet meer dezelfde persoon. Veel ironischer geworden en cynisch. Vandaar dat er uiteindelijk iets is uitgerold dat meer een parodie is. Maar wel met respect voor het genre. Ik ben al tijd een filmfan geweest en heb te veel gehouden van pure avontu renfilms of vampierfilms om leuk te willen zijn ten koste van zo'n genre. Ik houd van al die verschil lende genres. Ik zou ook dolgraag eens een musical willen maken en een western". Intieme fils - Maar u heeft uw faam opge bouwd met juist veel intiemere films als 'Repulsion', 'Cul de Sac' en 'Le Locataire'. Is het dan niet moeilijk om bij het maken van gro te spektakelfilms als 'Pirates' in eens zo hevig afhankelijk te raken van allerlei technici, stuntmannen, decorontwerpers ens van speciale effecten "Die intieme films heb ik ge maakt toen ik aan het begin stond van mijn carrière. Zulke films hiel den mij toen bezig, ook omdat films van dat type de meeste in druk op mij hadden gemaakt in de periode dat ik zelf bij het maken van films betrokken was geraakt. Ik was heel jong toen. Ik wil me niet verplicht voelen de rest van mijn leven vastgeklonken te zitten aan mijn jeugdwerk". "Maar je hebt absoluut gelijk als je beweert dat het veel moeilijker is om je persoonlijke stempel te zetten op een superproduktie. Je wordt dan trouwens om te begin nen al zwaar afhankelijk van de in zichten - of het gebrek daaraan - van bankiers en financiers. Dat heeft me al bij 'Macbeth' giganti sche problemen opgeleverd. Er wordt veel meer druk op je uit geoefend vanuit allerlei hoeken. Je verliest vrijheid". "En het is ongelooflijk moeilijk om afhankelijk te zijn van allerlei soorten technische specialisten. Je merkt ineens dat binnen je team de mensen in hun specialismen niet aan elkaar gelijkwaardig blijken te zijn. Je ontdekt een paar fantasti sche vaklui en tegelijkertijd ande ren die veel minder presteren en met wie je toch vooruit moet". "Alles wat er in 'Pirates' uitziet als gemakkelijke shotjes, is tot stand gekomen na vaak zware ge vechten. De meeste shots zijn ge draaid buiten de logische samen hang van voorgaande of volgende shots, die dan elders waren ge draaid. Ik kan achteraf zelf nauwe lijks begrijpen dat ik het hele ver haal nog sluitend heb gekregen. Op een of andere manier dien je als regisseur een soort model in je hoofd te houden als een grote puz zel. In de hoop dat het achteraf in derdaad allemaal blijkt te passen". "De moeilijkheid zit in het over bruggen van droom en werkelijk heid, want in de praktijk blijkt al les altijd anders te werken. Je hebt mensen met een zeer rijke verbeel dingskracht, maar bij hen ont breekt vaak het vermogen om de beelden van hun dromen te realise ren. Ze kunnen de realiteit niet naar hun hand zetten. Helemaal lukt het niemand, maar je instel ling moet zijn om toch zo dicht mo gelijk uit te komen bij dat model in je hoofd". -Uw plan om 'Pirates' te maken is al twaalf jaar oud. Als hoofdrol spelers zijn indertijd de namen ge noemd van Jack Nicholson, Dustin Hoffman en Isabelle Adjani. Dat zou tot een ander soort film hebben geleid. "Een totaal andere film. Onge twijfeld. Dat slaat terug op wat ik net zei. Als de realiteit anders komt te liggen, dien je ook je droom aan te passen. Maar het is voor mij niet meer na te gaan op wat voor ma nier 'Pirates' twaalf jaar geleden anders zou zijn geworden. Beter of slechter? Je weet het niet. Ik denk dat hij toen beter zou zijn gewor den. Als je tien jaar moet knokken om iets voor elkaar te krijgen, ver lies je onvermijdelijk ergens een deel van je aanvankelijke inspira tie". de film, onstond pal nadat ik Chi natown gemaakt had met Jack. Daarin heb ik ook een klein rolletje gespeeld. Dat hadden we allebei dolle pret gevonden. Maar gedu rende de tien jaren voorbereiding verloor ik mijn lust die rol te spe len. Jack zou niet meer van de par tij zijn en ik werd er gewoon te oud voor. En ik ging me ook realiseren dat het bij een dergelijk gecompli ceerde produktie te veel gevraagd zou zijn om aan beide kanten van de camera te opereren" Galjoen Roman Polanski: "Alles wat er in 'Pirates' gemakkelijk uitziet, is vaak tot stand gekomen na zware gevechten". ifoto gpdi HOLLYWOOD (AP) - Voor de Amerikaanse bioscopen is 1986 het op één na beste jaar uit de filmgeschiedenis geweest. Er werd voor 3,8 miljard dollar aan kaartjes verkocht, waarbij 'Top Gun' de grootste publiekstrek ker was. Die film bracht 171 miljoen dollar in het laatje. Andere goedlopende films waren 'Crocodile Dundee' met 122,9 miljoen dollar, 'The Karate Kid, Part II' met 114,8 miljoen en 'The Color Purple' met 95,4 miljoen dollar. Paramount, dat ook 'Top Gun' uitbracht, was de filmmaatschappij met het meeste succes in de VS. 'Ferris Bueller's Day Off en 'Star Trek IV' prijken ook in de top tien. Het beste jaar voor de bioscopen en studio's in de VS is 1984, toen voor 4,03 miljard dollar aan kaartjes werd verkocht "Zelfs als je op den duur mis schien zelfs een betere rolbezetting kunt krijgen en gunstiger produk- tie-omstandigheden. Het kan niet op tegen het verlies van je allereer ste enthousiasme. Want daarmee is het dat een artiest extra spranke ling aan zijn werk kan toevoegen en bereid blijkt om zich grotere in spanningen te getroosten dan hij tien jaar later nog zal kunnen op brengen. En dat extra's is wat echt telt". Matthau - De meeste briljante zet van 'Pi rates' is volgens mij het casten ge weest van Walter Matthau in de hoofdrol als zeeroverkapitein. Was dat uw idee? "Mijn idee, ja. De naam van Wal ter Matthau was al tien jaar gele den een keer gevallen, toen Jack Nicholson afhaakte. Maar toen leek Walter me toch niet de beste keus. Hij had de juiste humor en het juiste smoel, maar ik vreesde dat er niet genoeg kracht van hem zou uitgaan. Tien jaar later stond hij opnieuw op de lijst van acteurs die acceptabel waren voor de stu dio en toen realiseerde ik me datje Walter extra kracht zou kunnen ge ven via zijn kostuum. Dat had ik natuurlijk veel eerder kunnen be denken. Walter is een hele lange, maar tamelijk breekbare man om te zien. We hebben hem nu een gro te opgevulde jas gegeven scheelt meteen". "Maar het ging Matthau kelijk bepaald niet gemakkelijk af. Hij vindt het dragen van kostuums vreselijk. Hij is gewend in veder lichte komedies te spelen, waar het dragen van een overhemd genoeg is. Maar om in een zware opgevul de zeeroversjas te moeten rondlo pen, dat was een kwelling voor hem. Speciaal in de hoge tempera turen in Tunesië en de Seychel len". "En dan ook nog met een wegge- bonden been op een houten poot moeten rondlopen en zwaardvech- ten. Het was een dagelijks bezoe king voor hem. En hij is van zich zelf al zo klagerig, dus je je kunt je voorstellen hoe lastig hij was. Eén en al klaagzang. Maar uiteindelijk kreeg hij er toch lol in. Ik kreeg hem zo ver dat hij ging trainen voor het zwaard vechten. Je hebt dat shot waar hij in vol ornaat van de boot de zee in moest springen. Hij deed het zelf. Tien keer, twintig keer, voor het er goed op stond. Uiteindelijk was hij reusachtig sportief. Een zegen voor de film" - U heeft ongetwijfeld ooit over wogen om de rol van Kapitein Red's jongere maatje zelf te spelen. "Die rol was zelfs op mij geschre ven Dan had Jack Nicholson Ka pitein Red gespeeld. Het idee voor - Was het nodig om voor een film met toch nog een budget van 30 mil joen dollar nog eens 13 miljoen uit te trekken voor de bouw van een 1 le eeuws Spaans galjoen "Niets is absoluut noodzakelijk, maar het was de beste manier. Oor spronkelijk had ik gedacht het te kunnen stellen met het nabouwen van slechts enkele stukken van zo'n schip. Dat is mijn natuurlijke manier van denken. Ik kom van een Poolse filmschool waar je wel geleerd is economisch te redene ren. Maar na het shot voor shot geanalyseerd te hebben, kwamen we tot de conclusie dat het bouwen van een hele boot waarschijnlijk goedkoper was dan het creëren van gigantisch veel nep". "En dan blijft er tenminste nog een boot over, die ze hebben kun nen verkopen aan de gemeente Cannes. Daar ligt hij nu aan de ka de als toeristische attractie. Soms heb ik het wel vervloekt, dat filmen op een boot in volle zee. Het weer, het licht, de wind, de golf slag, de kleuren, het verandert al les om de minuut. Maar de boot zelfs was magnifiek nagebouwd. Niet alleen om naar te kijken, maar hij kon ook echt alle kanten op ma noeuvreren. Fantastische boot" - Je had zeventien Poolse stunt mannen op de set. Waarom Polen Zijn die beter? "Dat was heel handig. Een paar jaar geleden toen ik in Warschau op het toneel 'Amadeus' speelde, kwam er een keer na afloop van een voorstelling een groepje stunt mannen naar me toe. Ze hadden op een of andere manier gehoord dat ik een piratenfilm wilde maken en ze boden zich aan". "Ik heb beloofd contact met ze op te nemen zodra de film in pro duktie kwam en dat heb ik gedaan. Het bleek financieel ook ontzet tend interessant omdat ze goedko per waren' dan Amerikaanse stunt teams zouden zijn geweest. Deze Polen werden betaald in dollars, die omgerekend in zloty's voor hen een vermogen waard waren. Maar het belangrijkste voor mij was dat ze ongelooflijk gemotiveerd wa- "Ik kom nog regelmatig in Po len. Een paar maanden geleden ben ik nog op het festival van Gdansk geweest, waar 'Pirates' toen in Poolse première werd ge bracht. Ik heb er nog altijd veel vrienden zitten. De regisseur Waj- da bijvoorbeeld. Die ken ik nog van heel vroeger, toen ik nog geac teerd heb in zijn eerste films. Het is telkens heel opwindend om in Warschau uit het vliegtuig te stap pen en het is precies even opwin dend om dan een week later Polen weer te kunnen verlaten. Want mijn vrienden daar zijn zeer gede primeerd en er is weinig wat ik voor ze kan doen" (OP)NIEUW 'Heartburn' - Jack Nicholson en Me ryl Streep als kibbelend echtpaar. Ci ty. Katwijk BLIJVERS York, Luxor, Leiden 'Shanghai Surprise' - Madonna als zendelinge in een teleurstellende film, Trianon, Leiden 'Down and out in Beverly Hills' - zwerver zet rijkeluisbuurt op stelten. City, Katwijk en Euro, Alphen 'Speurneuzen' - Sherlock Holmes op muizenniveau m Disney-film. Lido. Leiden en Euro. Alphen kakbuurt, Lido. Leiden en Euro, Alphen 'Ferris Bueller's day off - jongen gaat een dagje spijbelen en belandt onder meer in een museum, Lido, Leiden 'Karate Kid 2' - geslaagd vervolg op film over talentvolle karateleerling, City, Katwijk 'Ruthless People' - grove komedie met Bette Midler en Danny DeVito in glansrollen, Lido, Leiden en Euro, Al- 'Running Scared' - lachfilm met Gre gory Hmes als politieman, City. Kat- wük SEXFILMS 'Dirty Blonde' - Rex, Leiden NACHTFILMS 'Sexcapades' - Rex, Leiden 'Getting Lucky' - Euro Alphen 'Flesh and Exstasv' - Euro, Alphen 'Down and out in Beverly Hills' - Eu DEN HAAG 'Crocodile Dundee' - Asta (463500), a) 'Labyrinth' - Asta, al. 'Jumping Jack Flash' - Asta. al 'Top Gun' - Babylon (471656), al 'Ruthless People' - Babylon, al. 'Heartburn' - Babylon, al. 'Ferris Buellers day off - Cineac (630637), al. 'Pirates' - Cineac. 12 jr. 'Down and out in Beverly Hills' - Ci- 'Amadeus' - Euro (667066) 'Flodder' - Metropole (456756), al Quiet Earth' - Metropole. 12 jr 'About last night' - Metropole. 12 jr 'Ferris Buellers day off - Metropole. al 'The Mission' - Metropole. al 'P O W.. the escape' - Odeon (462400), 16 jr Running Scared' - Odeon. 12 jr 'Howard' - Odeon. al. 'Flodder' - Odeon. al 'Olinka en haar erotische avonturen' - Le Paris (656402), 18 jr 'Body Girls' - Le Paris, 18 jr. 'Wild Things II' - Le Paris, 18 jr AMSTERDAM 'Top Gun' - Alfa (278806). al 'Death of a salesman' - Alfa, 16 jr 'Labyrinth' - Alfa, al 'Betty Blue' - Alfa, 16 jr 'Amadeus' - Alhambra. al. The Quiet Earth' - Alhambra, 12 jr 'Ruthless People' - Bellevue Cinera ma (234876/266227). al 'Jumping Jack Flash' - Cinerama, al 'Crocodile Dundee' - Calypso (266227/ 234876), al. 'The Color Purple' - Calypso, al. 'Please, mr. Postman' - Centraal (248933), 18 jr. 'Tootsie' - Cineac, (243639), al 'Hannah and her sisters' - Cinecenter (236615), al. 'De rode kus' - Cinecenter, 16 jr. 'Abel' - Cinecenter. al. 'Out of Africa - Cinecenter, al. 'Pirates' - Cinema (151243). al. Ruthless People" - Cinema, al. 'Running Scared' - City (234579). 12 jr 'Ferris Buellers day off - City. al. Asterix contra Caesar' - City. al. 'Howard' - City, al. 'Youngblood' - City, al 'Pirates' - City. 12 jr "Down and out in Beverly Hills' - City, al. 'II Conformista' - Kntenon, (231708), 16 jr. 'Nashville' - Kriterion, 16 jr. 'Meisjes die tegen een stootje kunnen' Parisien (248933), 18 jr. 'Down by law', - The Movies (245790). 16 jr "Tokyo Ga' - The Movies, 16 jr. Diva' - The Movies, 16 jr. About last night' - Tuschinski, (262633), 12 jr 'Flodder' - Tuschinski. al. Target' - Tuschinski. 16 jr. Legal Eagles' - Tuschinski, al. The Mission' - Tuschinski, 12 jr 'Heartburn' - De Uitkijk, al. TELEVISIE 'Annie Half of'Kagemusha'. De keuze is volgende week donder dag niet eenvoudig voor de film liefhebber. De eerste film, eentje van Woody Allen, is om 20.00 uur op Nederland 2 te zien. De bekro ning van de film met vier Oscars betekende een doorbraak voor Allen naar een groter publiek. Het is tevens één van zijn meest autobiografische films. Als ko mediant Alvy Singer heeft hij twee huwelijken achter de rug en komt in contact met Annie Hall, een verlegen meisje uit de pro vincie. Die rol wordt gespeeld door Diane Keaton, met wie Al len, zoals bekend destijds ook een relatie had. 'Kagemusha' is een film van de Japanse regisseur Akira Kurosa wa. Een spectaculair kostuum stuk dat in het Japan van de zes tiende eeuw speelt. Verscheide ne benden bestrijden elkaar om de macht. Om zijn tegenstanders in verwarring te brengen, maakt Shingen Takeda gebruik van een dubbelganger, een 'kagemusha'. Die komt in ernstige problemen als Takeda in het gevecht wordt gedood en de buitenwereld de persoonsverwisseling nog niet door heeft (20.25 uur, België 2). Op dezelfde zender wordt een dag later 'Days of Heaven' ver toond, een film van Terence Ma- lick die vooral opvalt door zijn schitterende fotografie. Richard Gere speelde er één van zijn eer ste hoofdrollen in. Samen met vriendin Brooke Adams ont vlucht hij de stad om op het plat teland te gaan werken. De land eigenaar (Sam Shepard) wordt verliefd op Adams in de overtui ging dat zij een zuster is van Ge- re. Aanvang 20.55 uur. Dezelfde dag 'La femme d'a cóté' van Francois Truffaut od Richard Gere - te zien m 'Days of Heaven'. (fotopn Duitsland 1 om 23.30 uur. Gérard Depardieu en Fanny Ardant spe len de hoofdrollen in dit liefdes drama. Als voormalige geliefden worden zij als buren met elkaar geconfronteerd, waarna de hart stocht weer oplaait Als de nieu we echtgenoot van Ardant treedt de Nederlandse Fransman Henri Garcin op. Hij was vorig jaar nog te zien in 'Abel'. Een ander voorbeeld van Frans vakmanschap is 'Une se- maine de vacances'. Een ontroe rende film van Bertrand Taver- nier met Nathalie Baye als een le rares die in een crisis terecht komt. Ze neemt een weekje vakantie om de zaken voor zich zelf weer een beetje op orde te krijgen (dinsdag. Duitsland 2, 22.45 uur). FILMHUIZE Twee fraaie psycho-drama s in reprise bij het Kijkhuis. 'Death of a salesman' is de onlangs ge maakte verfilming van Arthur Millers toneelstuk. Dustin Hoff man speelt de handelsreiziger die langzaam de draad kwijt raakt tussen heden en verleden in het besef dat de toekomst van zijn zonen er slecht uitziet. Tot en met woensdag, aanvang 21.45 Ook tot woensdag (aanvang 19.30 uur) draait 'Wetherby' in het Kijkhuis. Vanessa Redgrave speelt een alleenstaande lerares, wier rustig leven plotseling ver andert als een toevallige passant zich in haar bijzijn van het leven berooft. Verder in het Kijkhuis: tot en met zondag 'Belle de Jour' van Luis Bunuel. Catherine De- neuve als een vrouw die een dub belleven leidt: 's morgens huis vrouw, 's middags prostituee. Maandag 'Citizen Kane', de klas sieker van Orson Welles over een krantenmagnaat. Dinsdag 'Lief de en anarchie' van Lina Wert- müller. Een satire over een anar chist die Mussolini wil vermoor den. Woensdag 'Diva', een eigen tijdse thriller van Jean-Jaeques Beneix (al deze films om 20.00 en 22.15 uur). In het Filmhuis draait tot en met zondag 'Casanova', Fellini's film over de beroemde vrouwen- versierder met Donald Suther land in de hoofdrol. In het kader van de promotie van korte Ne derlandse films woensdag vier oude produkties van inmiddels gevestigde regisseurs: 'Het Feest' van Paul Verhoeven, 'Een zondag op het eiland van i Grande Jatte' van Paul Wei: 'Ahh... Tamara' van Pim de la Parra en 'Baby in de boom' 1 Nouchka van Brakel (20.00 en 22.15 uur). Donderdag in Filmhuis 'The Lightship' Jerzy Skolimowski. Over de spanningen op een lichtschip als misdadigers er zich schuil hou den voor de politie (21.15 uur). In zijn debuut wordt het verhaal verteld over een vriendschap tussen een journalist en diens hulpje in het licht van de oorlog in Cambodja (20.15 uur) LAK Cinema heeft dezelfde dag 'Apo calypse Now' op het programma staan, waarin de oorlog in Viet nam centraal staat. Martin Sheen gaat in deze beklemmende film van Francis Coppola op zo naar een excentrieke offic (Marlon Brando), die in de jungle een eigen samenleving heeft sticht (20.00 uur)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11