'Clubleven gaat spaak lopen Voetballers in Oegstgeest lopen 16.000 gulden bijeen Meisje in Wassenaar verkracht Boetes in Wassenaar kunnen sneller geïnd Zoeterwouds korps brengt nieuwe show REGIO LEIDEN T MAANDAG 5 JANUARI 1987 Leiderdorpse ijsclub in de knel LEIDERDORP - Leden die zich buiten in de kou verk leden. Zaagsel en vuil op de vloer tijdens vergaderingen. ijsseizoen kampt de 600 le den tellende vereniging met een flink ruimtegebrek. komen. Dat is echter nog steeds niet gevonden. De ijsclubvereni ging heeft de duivensporters de huur al per 1 oktober opgezegd. A-junioren van UDO tijdens de sponsorloop. Sommigen van de lopers, zoals deze vier, hadden gekozen voor et opvallend tenue. Behalve Mickey Mouse op de borst, droeg dit kwartet ook een luierbroek om het achterwerk. (foto Ellen Marter Zakennieuws Chez Henri OEGSTGEEST - Het Oegstgeester restaurant 'Chez Henri' heeft een ander aangezicht gekregen. Het restaurant, gelegen in winkelcen trum 'de Lange Voort', is van naam veranderd. Voortaan heet het 'Ale xander'. Verder is het restaurant opgeknapt en is het toegetreden tot de stichting 'Neerlands Dis'. ZOETERWOUDE - Veel Hoge- Rijndijkers kennen de Rijntam boers van de gebruikelijke papie rinzamelingen op de laatste zater dag van elke maand. Deze inzame lingen dienen om het instrumen ten- en uniformenfonds te verster ken. Enkele malen per jaar trekt de drumfanfare musicerend door de straten van de wijk om te laten zien en horen wat men in de mars heeft. Gistermiddag kon men in de Eendenkooi het korps op een to taal andere wijze aan het werk zien. Voor de vijfde keer in successie werd een Nieuwjaarsconcert gege ven dat voor iedereen gratis toe gankelijk was. Gezien de grote pu blieke opkomst bleek de traditie goed aan te slaan. Voor deze gelegenheid waren werken ingestudeerd die men van een drumfanfare niet direct ver wacht. De toehoorders werden ver gast op speciaal voor de fanfare be werkte composities die varieerden van een enkele klassieke mars tot romantische melodieën, een pop song en het bekende "Land of ho pe and glory". - Na dit rustige gedeelte werd de nieuw ingestudeerde gala-show ge demonstreerd. Omdat de drumfan fare vele malen in binnen- en bui tenland optreedt, voelde men de behoefte om naast de amerikaanse Collages Zijden collages, keramiek en brons. Dat wordt tot en met 5 fe bruari tentoongesteld in de War- mondse galerie 'De Pomp', gele gen aan het pleintje in de Dorps straat. Tine ter Beek en Ina de Ruyter tekenen voor de expositie. De openingstijden: dinsdagavond van zeven tot negen, woensdag van tien tot twaalf en van twee tot vier en donderdag, zaterdag en zondag van twee tot vier uur. Poppentheater Poppentheater Wellus-Nietus speelt komende woensdag een voorstelling voor kinderen van 4 tot 11 jaar in het onderkomen aan de Marijkelaan 4, Voorschoten. De voorstelling heet 'De Tentkarro- mobiel' en begint om half drie. Graag van tevoren reserveren via telefoonnummer 01717-8361. Trainingen die noodge dwongen elders moeten worden gehouden: de Lei derdorpse ijsclub zit met de handen in het haar. Aan de vooravond van een nieuw gala-show die reeds enige tijd op het repertoire staat, ter afwisseling een tweede show te kunnen bren gen. Men had gekozen voor een En gelse show. Daartoe waren de mu- sicerenden in Engels gala-uniform, compleet met gepunte tropenhelm gestoken. Veel beroemde Engelse marsen, door Hans Dubbelaar be werkt voor de Rijntamboers, wer den ten gehore gebracht, terwijl men marcherend de meest inge wikkelde figuren vormde. Deze, een kwartier durende show, die door de toeschouwers met toenemend enthousiasme werd gevolgd, was het hoogtepunt van dit geslaagde Nieuwjaarscon cert. De reden: haar 'onderhuurder', de duivenclub, heeft nog steeds het veld niet geruimd. Ze werd des tijds tijdelijk in het gemeentelijk ijsclubgebouwtje achter de Mau- ritssingel ondergebracht, in af wachting van een definitief onder- Man overleden na treinongeluk VOORSCHOTEN - De 46-jan- ge inwoner uit Baarn, die vrij dagavond ter hoogte van het Voorschotense NS-station door een sneltrein werd geschept, is dit weekeinde aan zijn verwon dingen overleden. Na het onge luk werd hij al in kritieke toe stand overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Volgens de plaatselijke poli tie was sprake van een verkeer de inschatting. De man, die de trein naar Den Haag wilde ne men, zag een trein naderen en dacht dat dit de stoptrein was. Hij wilde vanaf het stationsge bouwtje rennend de rails over steken naar het tweede perron, in de hoop deze trein nog te kunnen halen. Het bleek een sneltrein en de gevolgen waren fataal. Een en ander zou 1 januari ingaan. Die datum is inmiddels dus al overschreden, maar de duiven zijn nog niet uitgevlogen. IJsclub-bestuurder De Groot: "We willen de duivensporters er niet uitgooien, maar het kan zo niet meer. Probleem is nu dat ons clu bleven zo langzamerhand spaak gaat lopen vanwege ruimtegebrek. Het bestuur heeft nu uitgesproken dat het zo niet langer kan, dat we meer sociaal contact moeten heb ben. We hebben geen mogelijkhe den om ouders te ontvangen, jeugd te trainen en ons te verkleden. Laat staan voor het geven van cursus- "Een ijsclub en een duivensport- vereniging, dat gaat ook niet sa men. Als wij de ruimte nodig heb ben ligt de vloer vaak bezaaid met zaagsel en vuil van die duiven. Dus u begrijpt.." De Groot: "Los daarvan heeft zich de mogelijkheid aangediend de ijsbaan 's zomers om te bouwen tot een golfdrive-range. De mensen achter dat golfbaan-initiatief zou den ons niet in de weg lopen. Zij willen tijdens het zomerseizoen overdag gebruik maken van de kantine, wij alleen 's avonds. Kijk, zo'n aanbieding krijgen we natuur lijk nooit meer. Maar als we er niet snel op ingaan, gaan die golfers verder zoeken" Oplossing Zelf is de ijssportvereniging ook druk doende geweest om voor haar onderhuurder een ander onderko men te vinden. Volgens De Groot moeten er mogelijkheden zijn. "Het wemelt van de leegstaande lo kalen. Aan de Splinterlaan bijvoor beeld. En die duivensporters hoe ven maar één zaaltje te hebben". Inmiddels heeft de ijssportver eniging wethouder Huigen ge vraagd om een oplossing te zoe ken. Mevrouw Huigen op haar beurt heeft niet één, twee drie een oplossing bij de hand. Ze zegt dat de gemeente bereid is de ijsclub toestemming te geven om met de golfers in zee te gaan. mits de dui vensport tegen die tijd onderdak is. "Eigenlijk wachten wij op voor stellen van de kant van de ijsclub. Bovendien willen we zelf ook nog eens met de duivensporters pra ten", legt Huigen de situatie uit. Zij is dus niet, wat de ijsclub hoopt, druk aan het werk om een nieuwe accommodatie voor de ge vederde dieren te vinden, het liefst voordat er weer geschaatst moet worden? "Nou, niet direct. Ik'wil best eens kijken of er in Leider dorp iets vrij is, maar we wachten eerst die gesprekken maar eens af'. BRAND - In de Rederijstraat in Katwijk is afgelopen zaterdag de laadbak van een koelwagen uitge brand. De politie vermoedt dat er sprake is van brandstichting. De vrachtwagen is eigendom van een visverwerkend bedrijf in de kust plaats. OEGSTGEEST - "Een groot suc ces" is de sponsorloop, zaterdag en zondag, van de Oegstgeester voet ballers van UDO geworden. Eén der organisatoren, Nico Onderwa ter, heeft eigenlijk maar één klacht en die betreft zijn eigen spierpijn. De netto-opbrengst wordt voorlo pig geraamd op maar liefst 16.000 gulden. Een deel van dat geld zal UDO zelf ten goede komen en dan vooral de UDO-jeugdleden. Het an dere deel zal worden bestemd voor de gehandicaptensport. Het motto van de sponsorloop luidde dan ook 'sporters helpen gehandicapten sport' Sponsorlopen zijn op zich nog nauwelijks bijzonder te noemen. Die van UDO had echter een uniek element in zich. Begonnen werd namelijk zatermiddag om 14.00 uur, de laatste loper passeerde de finshlijn exact 24 uur later, 's Nachts werd er 'gewoon' doorgelo pen. Het traject bestond uit de UDO-voetbalvelden zelf. Voor het zwaarste werk, lopen onder scha mel maanlicht, waren de A-junio ren verantwoordelijk. Deze 36 'nachtlopers' liepen 3160 ronden van 400 meter elk. Zij dienden met tussenpauzen van twee uur en een WASSENAAR - Een naar schatting 35-jarige man met blond haar heeft afgelopen nacht een 18-jarig meisje ver kracht dat op de Leidsestraat- weg in Wassenaar, vlakbij de gemeentegrens met Den Haag, op de bus stond te wachten. De man kwam te voet en nam haar onder bedreiging met ge weld mee naar wat bossages in de directe omgeving. Daar ver krachtte hij haar. De Wassenaarse politie heeft nog geen enkel spoor dat naar de dader zou kunnen leiden. In verband met de privacy van het meisje heeft de politie liever niet dat haar woonplaats be kend wordt. In elk geval komt volgens de politie het meisje niet uit Wassenaar. kwartier aan de startlijn te ver schijnen. Om het kwartier kwam er een ander viertal aan de beurt. Alle andere UDO'ers liepen een 'normale' sponsorloop. Er vertrok ken telkens groepjes van vier tege lijk. Sponsors waren in de gelegen heid gesteld zo veel rondes als zij wilden 'te subsidiëren'. Onderwa ter: "Er waren van die populaire fi guren bij die voor één ronde door Schuur in de as gelegd WARMOND - In de nacht van vrij dag op zaterdag is in Warmond een schuurtje aan de Julianastraat vol ledig uitgebrand. De snel ter plek ke gearriveerde brandweer kon nog wel voorkomen dat de brand zich verplaatste naar woningen en andere bouwsels. De brand brak rond één minuut voor twaalf, 's nachts, uit. Naar alle waarschijn lijkheid is de oorzaak kortsluiting. 'Schuldige' is vermoedelijk dan ook een in de schuur opgestelde wasdroger waarvan niets over bleef. MAANDAG Leidse Schouwburg - Oude Vest. nieuwjaarsreceptie gemeente voor ge nodigden. 20-22 uur. Leiderdorp Restaurant De Houtkamp - Van Diepin genlaan, nieuwjaarsreceptie Leider- dorpse Ondernemings Vereniging, 20 Gemeentehuis - Statendaalder, nieuw jaarsreceptie gemeente. 19.30 uur Wassenaar Raadhuis De Paauw - Raadhuislaan 22, nieuwjaarsreceptie gemeente. 20.30 uur. Oegstgeest Willem Klooslaan-Gerhardtlaan, kerst boomverbranding, 19 uur. Gemeentehuis - Wilhelminapark. nieuwjaarsreceptie gemeente, 20 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan, nieuwjaarsreceptie gemeente, 20-22 uur Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, nieuwjaarsreceptie, vanaf 19 uur 32 sponsors tegelijk werden ge steund". De kantjne was de gehele dag open. Onderwater vertelt er echter bij dat er zaterdagnacht na twaal ven tot zondagmiddag voor twaal ven geen alcoholische geneugten werden verstrekt. Een maatregel die prima is bevallen. Ook aan de gezondheid van de lopers was veel aandacht besteed. Er was een tweehoofdig team voor de medische begeleiding en de jon ge helden kregen speciaal, koolhy- dratenrijk voedsel. Elk team werd mentaal opgekrikt door een 'team leider' die diende te beschikken over een krachtig stemgeluid. Zijn vocubalaire diende vooral uit pep talk te bestaan. Voor de nachtlo pers bestond de mogelijkheid een uiltje te knappen. Dat diende te ge beuren op vlonders. Ietwat tegenvallend was de pu blieke belangstelling, geeft Onder water toe. Anderzijds is Oegstgeest .volgens hem niet een dorp dat massaal leegloopt voor evenemen ten. Tot de belangrijke gasten moet zeker de sportwethouder Van Veen (CDA) worden gerekend. Hij loste niet alleen het startschot maar liet ook in de zware avondu ren zijn gezicht zien. Meer duiven, minder mensen WARMOND - Meer duiven, minder mensen. Dat was - heel kort samen gevat - het beeld van de 17de post- duivententoonstelling in War mond, ook dit jaar weer georgani seerd door de plaatselijke postdui- venclub die volgend jaar haar 40ste jaar van bestaan zal vieren. Waren er vorig jaar ongeveer 150 duiven, dit jaar meldden zich 167 gevleu gelde vriendjes. Vorig jaar was het in het Stationskoffiehuis, de plaats van handeling, dringen geblazen. Dat het dit jaar wat rustiger wijt één der organisatoren. W. Munnike, aan het samenvallen in tijd van de Warmondse tentoon stelling met die van de Leidse col lega's. Wel van de partij was in elk geval CDA-wethouder C. van Schagen. Hij opende de tentoon stelling. Prijzen waren er voor de eigena ren van de mooiste exemplaren in de categorieën oude doffer, oude duivin, jonge duivin (Muninnike won deze prijs zelf) en het mooiste late duivenjong. De jury beoor deelt de duif nadat het beestje "compleet" is gekeurd: zijn of haar vleugels, kop, gewicht, pennen en zovoorts. Belangrijke transactie was de verkoop van acht duiven van een Rotterdamse kampioen, ene Blankers. Meer duiven, minder afgelopen weekeinde in hel Stationskoffiehu (foto Ellen Mai Op de vraag waarom de traditio nele tentoonstelling in het Sta tionskoffiehuis wordt gehouden, heeft Munnike een tweeledig ant woord. De eigen accommodatie, de club na een drastische mensen hoeven er neits van te mer- opknapbeurt overigens heel erg te- ken omdat de zaak in een aparte vreden is, is er te klein voor. En ruimte wordt afgewerkt. Luchtjes verder is het Stationskoffiehuis z'Jn er ook niet dank zij een uitste- reuze geschikt. Koffiedrinkende kende airconditioning aldaar. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN ADVERTENTIES (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C Juflermans-Duyverman, tel 071-893256. A Kluppel, tel 071-763088. F. Terwi|n. tel 02522-14192, D Vink. tel 079-412440 SLEUTELTJES ma -vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE (maandabonnement alleen automatische betaling) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per hall |aar, aan huis bezorgd per post (binnenland) nhuis 23,25 33,65 iogeli|k met 68.95 100,00 137,90 200,00 262,40 I 386,90 NABEZORGING zaterdag v 13.00-14.00 uui (Nabezorging n r post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij'vooruitbe taling te worden voldaan Restitutie is met mogelijk Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.nv Damiate Holding BV te HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek «ijk Hoofdredacteur: drs J W E. Metselaar Adj hoofdredacteur R D Paauw Alg redactiechef. A. van Leeuwen Plv alg. redactiechef" J M J Post Stad: H.G. van der Post Regio Leiden M. Sport P J de Tombe Feature W C H Schrama Kunst, radio, t v P C Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen. Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel Alecto: bij huldiging 700ste lid bijna bij 800 LEIDERDORP - "We huldi gen nu het 700ste lid. maar in feite is dat getal alweer achter haald. Inmiddels is het 746ste lid al ingeschreven". Dat maak te het bestuur van de Leider- dorpse hockeyvereniging Alec to gisteren tijdens de nieuw jaarsreceptie bekend. Het moge duidelijk zijn: het hockey maakt in Leiderdorp een onstuimige groei door. Dat terwijl de meeste andere sport verenigingen leden verliezen of hooguit op hetzelfde peil blij- Alecto-secretaris mevrouw W. van Ulden geeft onmiddel lijk toe dat de komst van het omstreden kunstgrasveld vorig jaar veel heeft bijgedragen tot de aanwas. "Daardoor kunnen we nu bijna het hele jaar door spelen. Maar daarnaast geloof ik dat de mond-op-mond recla me ook een heleboel goeds heeft gedaan". De snelle groei van de hoc keyvereniging is tot dusverre nog redelijk op te vangen. Er zijn genoeg trainers, coaches en begeleiders. Hoe het in de toe komst moet. weet de secretaris nog niet. "We hadden aanvan kelijk gedacht in 1990 rond de 800 leden te hebben. Ik vrees nu echter dat we dat aantal veel eerder zullen halen. En dan, tja, dan zullen we rond de tafel moeten gaan zitten. De bond heeft duidelijk gemaakt dat zo'n grote vereniging bijna niet meer door alleen vrijwilligers is te runnen. Dan moet je aan be roepskrachten gaan denken". Overigens werd het 700ste lid, mevrouw E. Beekman-Eg gen, in de Alecto-kantine in sportpark de Bloemerd in de bloemetjes gezet. Ze kreeg on der meer een hockeystick. WASSENAAR computer kan de Wassenaarse ge meentepolitie het groeiende aantal processen-verbaal makkelijker verwerken. Wanneer de gegevens van het pv eenmaal zijn ingetikt, worden voortaan alle administra tieve procedures automatisch uit gevoerd. Bovendien controleert de computer alle gegevens direct op 'juistheid en bestaanbaarheid'. Wanneer de bekeurde op tijd be taalt, registreert de computer dat en is de zaak afgedaan. Bij buiten landse overtreders, krijgt de Inter pol snel bericht. In andere gevallen produceert het apparaat acceptgi rokaarten, antwoordkaarten en herinneringskaarten. Voor verho ren levert de computer uitnodigin gen en formulieren, waar de agent de nieuw verkregen gegevens op kan invullen. De brief 'verificatie van per soonsgegevens' voor de afdeling bevolking wordt computerge stuurd gemaakt: de ambtenaar hoeft alleen zijn handtekening nog maar te plaatsen. De computer staat in Den Haag en Wassenaar is via een huurlijn aangesloten. Een speciale systeembeheerder ver werkt de gegevens en de verschil lende korpsen zijn verantwoorde lijk voor de gegevens die zij. ge scheiden, hebben ingevoerd. Door het werken met het BAS- systeem wordt de verbalisant eer der geconfronteerd met zijn over treding, loopt de administratieve procedure sneller, kunnen statis tieken eerder worden gemaakt, daalt het aantal formulieren en raakt het personeel vertrouwd met automatisering. Ook kan de politie met BAS inspelen op toekomstige ontwikkelingen. 'Instanties als Justitie zullen wellicht middels computer om meer informatie vra gen', aldus een persbericht. Boven dien kan er een directe lijn komen met de gemeentelijke afdeling be volking In 1984 en de eerste helft van 1985 werden in totaal 5669 mi- ni-pv's gemaakt. Hiervan werden er 3134 binnen zes weken betaald, 251 zaken werden geseponeerd en 2284 kwamen op het dak van de Of ficier van Justitie.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 2