'Ik heb hemel en hel gezien' Napoli onderuit bij Fiorentina Jimmy Greaves via het stadion en de goot in de studio Masur langs Schapers en Scanion PAGINA 10 MAANDAG 5 JANUARI 1987 (Van onze GPD-verslaggever) LONDEN (GPD) - Hij schoot als een komeet omhoog. Zijn ster straalde veertien jaar aan het fir mament, om vervolgens te vallen als een meteoor. Jimmy Greaves, een legende uit de gouden era van het Engelse voetbal. Een tovenaar in het strafschopgebied, die in de jaren zestig uitgroeide tot de suc cesvolste naoorlogse schutter in de bakermat van het voetbal. Engeland juicht om zijn kwikzil verachtige passeerbewegingen, zijn artistieke reflexen en de vele honderden keren dat hij het net liet vibreren. Engeland huilde toen hij volledig aan lager wal geraakte. Gesloopt. Niet door de bikkelhar de verdedigers, maar door de drank. Al tijdens zijn loopbaan raakte hij bezeten van de duivel in de fles. Jimmy Greaves genoot ja renlang de twijfelachtige eer als de meest prominente alcoholist van zijn land. De Anonieme Alcoholisten go ten hem nieuwe levenselixer in. Na de 'deadline' bleek Greaves ook als columnist en tv-presentator iets in zijn mars te hebben. Wij zochten hem op in zijn derde domein, na het stadion en de goot, nu de stu dio. Een exclusief portret van een goalgetter, een ex-alcoholist en een 'workaholic'; een man die alles vol overgave doet. Of zoals de 47-jarige het zelf formuleert: „De hemel en de hel heb ik gezien, nu wil ik le- De invloed van Jimmy Greaves in het moderne complex van TV- Am, in de Londense wijk Camdon Lock, houdt echter nauwelijks ge lijke tred met zijn grote populari teit op de Britse buis. Slechts met veel moeite weet hij een rustige hoek te bemachtigen. „Dat krijg je bij een jonge zender. Het is net wild-west", grinnikt hij. „Zonder gekheid, het is hier heerlijk werken. TV-Am is onderdeel van ITV (Independent Television) waar ik min of meer in vaste dienst ben. Los van de BBC mag ik echter voor alle stations werken". Aalmoes Het 'onafhankelijke' is Greaves op het lijf geschreven. De belijde nis van het geloof in eigen kunnen loopt als een rode draad door het leven van de man, die 47 jaar gele den als zoon van een ondergrondse metro-chauffeur in de wijk East Ham het daglicht zag. „Ik heb al tijd geleefd volgens mijn eigen re gels, ook al was dat soms verkeerd. Zeker hebben mensen invloed op mij gehad. Goed en slecht! Maar in principe heb ik altijd gedaan wat mijn natuur mij ingaf'. Als pupil scoorde hij meer tref- Jimmy Greaves op Wembley in actie voor het Engelse team. (archieffoto) LONDEN (Reuter) - Arsenal blijft in de Engelse League zorgen voor een afvalrace. Gisteren werd Tot tenham Hotspur het zoveelste slachtoffer van de dadendrang van de 100-jarige club uit Londen. Want ook de ploeg van Glenn Hoddle slaagde er op eigen veld, in de 100e derby, niet in de 'Gunners' te verslaan. Arsenal kwam al na zes minuten in White Hart Lane op voorsprong. Na een op het eerste gezicht afge slagen aanval, kwam de bal voor de voeten van verdediger Adam, die al of niet in buitenspelpositie via Tottenham-doelman Clemence doel trof. Na het doelpunt bleef Ar senal de betere ploeg. Tottenham had grote moeite de score tot 0-1 te beperken. Dat lukte dus niet. Uit een vrije trap schoot linkermid denvelder Paul Davis de bal door de muur, Clemence kon slechts toekijken. Vlak voor de rust kwam de spanning weer terug. Na een snelle uitval zette Hoddle de bal voor. De Argentijnse middenvel der Ardiles kwam net te laat, Tho mas niet. In de tweede helft bleven de gasten het beste van het spel houden. Kansen waren er voor bei de teams, tot scoren kwam nie mand. Arsenal behield daardoor de vier punten voorsprong op Everton en negen op Liverpool. Everton had het op het kunstgrasveld van Queens Park Rangers in Londen niet makkelijk de race met Arsenal vol te houden. Pas in de 67e mi nuut vonden middenvelder Trevor Steven en spits Sharp een gaatje in de verdediging van de Rangers. Ook Liverpool won, overtuigend was het evenmin. De titelverdedi ger bouwde- tegen West Ham Uni ted wel eeik groot overwicht op, fers dan hij uren in de schoolban ken doorbracht. De talrijke Lon dense clubs maakten jacht op het vijftienjarige broekie, dat zijn vriendjes met een stuk leer terrori seerde. Chelsea trok het winnende lot. Amper zeventien verzekerde hij zich van een basisplaats en was week in week uit 'hot news'. In zijn eerste volledige seizoen werd hij topscorer van Engeland. Op zijn negentiende debuteerde hij in het nationale elftal uiteraard met een treffer en met twintig jaar was hij de jongste speler die meer dan honderd competitiedoelpunten scoorde. Greaves was een wande lend Guinness Book of Records. Zijn komeetachtige carrière, ge koppeld aan de eeuwige glimlach en de typische Cockney-humor, maakten hem een volksheld. „Ik leefde in een heerlijke roes, totdat ik me realiseerde dat ik nog altijd slechts twintig pond per week verdiende. Een aalmoes voor' een gezin met één kind en een tweede op komst. Een tijdje moest ik zelfs een bijbaantje nemen als terreinknecht bij Wimbledon. Ik wilde weg, want los van de ver diensten strookte de ambitie van Chelsea niet met de mijne. Ik scoorde aan de lopende band, maar Chelsea bleef een bescheiden rol vervullen". Diverse Engelse clubs wilden voor die tijd astronomische bedra gen op tafel leggen voor het nieu we fenomeen, maar Italië huldigde in die jaren ook al de stelling 'wat van ver komt is goed'. AC Milan toonde eens te meer aan hoe mak kelijk geld barrières wegneemt. De jeugdige Jimmy had bedenkingen tegen de oversteek van de haring- vijver, maar ging overstag voor de 15.000 pond die Milan in 1961 ach teloos als lokmiddel op het versle ten tapijt van de bescheiden Lon dense flatwoning liet dwarrelen. Verschrikkelijk Zoals bij een Dennis Law vóór hem en meerdere Britten na hem, werkte het Italiaanse klimaat ver stikkend op Jimmy Greaves. „Bin nen de kortste keren haatte ik alles in Italië. Ik was topscorer, maar be leefde geen enkel plezier aan het voetbal. Iedere wedstrijd tegen een muur van verdedigers opboksen, die intens gemeen waren; ver schrikkelijk. Voortdurend had ik ruzie met Nero Rocco. Hij maakte van de club een gevangenis. Geen greintje gevoel voor humor, drilde hij zijn spelers als een sergant-ma- joor en bemoeide zich met mijn privéleven. Dat pikte ik niet. En dan de Italiaanse pers! Dag en nacht lagen de 'papparazzi' op de loer om je privé-leven door het slijk te halen. De meest onzinnige verhalen werden afgedrukt. Ik moet echter bekennen dat ik hen op een gegeven moment voor mijn karretje heb gespannen. Toen ik naar Engeland terugwilde, ging ik bewust afgeven op de club en dat stond dan breeduit in de kranten. Zodoende werd ik onmogelijk en AC Milan moest me wel verko pen". Na vier maanden Italië koos Greaves uit een rij gegadigden voor Tottenham Hotspur, dat net de fameuze 'double' had gewon nen. In de Londonse smog bloeide hij helemaal op, getuige de hattrick in zijn debuut tegen Blackburn. In het nationale team was zijn doel- puntenhonger ook niet te stillen en Greaves vormde een 'must' in de as maar zag geen kans de daaruit ont stane mogelijkheden te benutten. Vooral doelman Phil Parks was een nauwelijks te nemen obstakel voor de gastheren. Hij reageerde twee keer briljant op een inzet van Paul Walsh. Maar zes minuten voor tijd was Parks kansloos op een in zet van Ian Rush die een pass van Lawrence op waarde schatte. Italië De eerste voetbaldag in het nieu we jaar, heeft de gemoederen in Italië behoorlijk verhit. Koploper Napoli, dat rechtstreeks op weg leek naar de eerste landstitel, ging bij Fiorentina onderuit: 1-3. Het was de eerste nederlaag dit sei zoen. Het gelag voor de ploeg van de Argentijn Diego Maradona werd nog harder, doordat de con currenten wonnen. Internazionale kwam op gelijke hoogte met de ploeg uit Napels door een benauwde overwinning in Milaan op Atalanta. Ook de 'ou de dame', Juventus, is weer terug in de race. In de strijd om een plaats in de top werd de vroegere landskampioen Verona in Turijn met 2-1 verslagen. Op de derde plaats heeft Juventus gezelschap ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft zaterdag het nieuwe jaar in gezet met een 2-1 nederlaag tegen tweedeklasser Sportlust. De Al- phense eersteklasser, die een zestal basisspelers niet kon opstellen, leidde halverwege met 1-0. Voorstopper Ruud van Es zette met Banks, Moore en Charlton. In 1965 nam Alf Ramsey het bewind over om Engeland klaar te stomen voor het WK in eigen land. Het be gin van het einde van de internatio nale carrière van Greaves, zo bleek later. Ramsey was een meester in tactiek, eiste van zijn discipelen honderd procent inzet, met of zon der bal. Iets waar de natuurlijk be gaafde Jimmy Greaves een broer tje aan dood had. „Ik moest spelen zoals mijn ta lent dat aangaf, om de scherpte niet te verliezen. Die tactische prietpraat, ik werd er doodziek van en je ziet dat het voetbal er kapot aan gaat. De spelers concentreren zich op hun zwakke punten, in plaats van hun sterke. Puskas had maar één voet, maar wat voor één. Ik geniet van fantasierijke spelers, zoals een George Best in mijn tijd. Het is makkelijk iets te vernieti gen, iets opbouwen is andere koek". Kater De wereldtitel in eigen land moest de absolute kroon worden op het werk van de doelpuntenma- chine. „Ik voelde dat wij gingen winnen en wilde er mijn rechte rarm voor geven om erbij te zijn. In '65 werd ik geveld door geelzucht. Ik vocht keihard terug en slaagde erin tijdig fit te zijn". Greaves speelde in de drie openingswed strijden, hep echter een lichte kin blessure op. Voor de kwartfinale tegen Argentinië was hij weer in zetbaar; maar Alf Ramsey gaf de voorkeur aan de hardwerkende Geoff Hurst. Engeland won de we reldtitel in een dramatische finale van de tweede ploeg uit Milaan, AC. Deze ploeg bleef in de race voor de titel door Como, in eigen huis de eerste nederlaag van het seizoen te bezorgen. Voor Napoli leek het nieuwe jaar niet al te lastig te beginnen. Fioren tina teert dit jaar vooral op vroege re glorie, aansprekende prestaties waren er tot nu toe van de ploeg uit Florence niet. Maar het nieuwe jaar verschafte de ploeg ook nieuwe impulsen. Zelfs Maradona kon daar niets aan doen. Maradonnas landgenoot Diaz nam al na zes minuten de ope ningstreffer voor zijn rekening. Na knap een half uur spelen werd het zelfs 2-0 door veteraan Antognoni die een vrije trap van buiten het strafschopgebied direct benutte. Zes minuten na het begin van de tweede helft bracht Maradonna de score tot 2-1 terug. Ondanks ver woede pogingen van Napoli, bleef het lange tijd 2-1. Een paar minu ten voor het laatste fluitsignaal maakte Monelli er van eigen helft met een fraaie boogbal over de zeer veer opgerukte Napoli-doelman 2- 1 van. Internazionale kwam door de be nauwde zege op het in de degrada tie-zone vertoefende Atalanta op de Alphenaren in de veertigste mi nuut op voorsprong. Na rust bleek de eerder gehouden ochtendtrai ning de Racing parten te spelen. Sportlust kwam door Van Eijk bin nen vijf minuten langszij (1-1) en won ten slotte door een later treffer van Bons. tegen West-Duitsland; Hurst werd met een hattrick de held; Alf Ram sey werd 'Sir' en Jimmy Greaves zat met de grootste kater van zijn leven opgescheept. De ene gemiste kans is nu, twin tig jaar later, de Londenaar beter bijgebleven dan de honderden die hij omtoverde in een beauty. „Het is de grootste teleurstelling uit mijn carrière. De littekens van die bewuste junidag op Wembley zijn nooit echt geheeld. Na het WK heb ik Alf Ramsey dat ook duidelijk ge maakt. Ik mocht nog enkele keren opdraven, maar verdween al gauw van het toneel". Het eerste hoofdstuk van een il lustere loopbaan werd dichtgesla gen. Na 59 interlands en 44 treffers. Een score die alleen wordt over troffen door Bobby Charlton (49), maar die had daarvoor bijna het dubbele aantal 'caps' nodig. De jaren daarna werd Jimmy Greaves een soort martelaar van het publiek. Bij Tottenham was zijn scoringsdrift niet te temperen, hij werd voor de zesde keer 's lands topschutter, en de roep om zijn herverkiezing bleef aanhouden. Het kwam er niet van, naar Grea ves later onthulde omdat hij wei gerde trainingsessies bij te wonen als Ramsey hem geen basisplaats garandeerde. Na een matig seizoen bij het noodlijdende West Ham United keerde Jimmy Greaves in 1971 het voetbal de rug toe. Op zijn eenen dertigste! Veel te vroeg, oordeelde de voetballiefhebber met tranen in de ogen. Greaves was echter liever de getapte persoon in de pub. Ter- de gedeelde eerste plaats. De tref fer kwam van de voet van interna tional Fanna. Hij schatte als enige een pass van de Westduitser Rum- menigge op waarde in. De ploeg uit Milaan moest echter ook een bitte re pil slikken. De Argentijnse steunpilaar in de defensie Passa- rella, nam in de tweede helft revan che na een overtreding. De rode kaart was zijn deel. Juventus leek in eigen huis de race om de titel definitief te gaan verliezen toen Verona in de 27e mi nuut via de Deense international Elkjaer Larsen op 0-1 kwam. Pas diep in de tweede helft slaagde Manfredonia er in iets terug te doen. Beide partijen leken zich met het gelijke spel te hebben ver zoend. Zo niet Carbrini die twee minuten voor tijd de Juventus als nog aan een overwinning hielp. Spanje FC Barcelona heeft zijn kopposi tie in de hoogste afdeling van de Spaanse voetbalcompetitie giste ren opnieuw versterkt. De Cata laanse club won op de 21e speeldag met 3-1 van hekkesluiter FC Saba- dell door treffers van Gary Line- ker, die voor het eerst sedert twee maanden voor zijn club scoorde. Lineker maakte twee doelpunten in de 34 en 63 e minuut. Een derde treffer van de Brit werd afgekeurd wegens buitenspel. De derde goal van Barcelona kwam in de 76e mi nuut op naam van Ramon Caldere. Perico Alonso zorgde vijf minuten voor het eindsignaal voor 3-1. De Spaanse kampioen Real Ma drid, de club van Leo Beenhakker, gaf in de uitwedstrijd tegen Zara- goza, waar de Nederlander van 1981 tot het 1984 als trainer werk zaam was een voorsprong van 2-0 Ex-alcoholist en voetbalster Jim my Greaves ge draagt zich als tv- presentator van ITV als een 'wor kaholic': "Ik be landde in de goot, zoop als een ketter en gedroeg me als een beest. Ik kon niet van de fles af blijven". (foto GPD) wijl het publiek zich de vingers af likte aan de breed uitgemeten esca pades van idolen als George Best, riep de teloorgang van de sympa thieke Greaves eerder medelijden op. „Bij Chelsea had ik geen cent op zak en dronk slechts af en toe een pilsje na de wedstrijd. Met het voorschot van AC Milan ging ik steeds vaker naar de kroeg. In Ita lië zocht ik mijn heil in de drank. Toen Tottenham mij contracteerde had ik de smaak te pakken. Het is genoegzaam bekend dat Engelse voetballers, zeker in die tijd, een aardige slok kunnen wegwerken. Met Dave Mackay richtte ik bij de Spurs een drinkclub op. Het was een komen en gaan van leden - Tottenham is een ambitieuze club en er kwamen ieder jaar nieuwe spelers - maar ik heb me al die ja ren in het bestuur weten te hand haven", kijkt Greaves niet zonder sarcasme terug. Het Engelse elftal was ook al niet de gepaste omgeving om te verso beren. De uitspattingen van diver se internationals zorgden wereld wijd voor schandalen, als zij weer eens ladderzat een hotel of een nachtclub onveilig maakten. Aan voerder Bobby Moore ging ook daarin zijn manschappen voor. Het is niet toevallig dat hij en Greaves de beste (drink)maatjes werden. In zijn openhartige autobiografie, waarmee hij later zijn schulden zou betalen, verhaalt Jimmy Greaves over zijn relatie met de Engelse re cordinternational. „Ik deelde altijd een kamer met Bobby. Het is niet alleen de beste door doelpunten van Gonzalez en Butragueno uit handen. In de slot fase scoorde Zaragoza in een fu verdediger die Engeland ooit heeft gehad, hij stond ook hoog op de lijst van internationale drinkers. Hij was, in tegenstelling tot mij, geen dronkenlap. Hij deed puur voor de gezelligheid mee. Je zag nooit iets aan hem, hij sloeg het ge woon achteloos achterover". „Voor het WK '66 dronk ik geen druppel, die happening mocht ik niet missen. Na de finale, waarin ik werd gepasseerd, ben ik naar huis gegaan en heb me helemaal vol la ten lopen. Daarna werd het van kwaad tot erger. Achteraf heeft het me verbaasd dat het mijn presta ties op het veld niet echt aantastte, want bij Tottenham bleven de bal len erin vliegen". Geldnood „Ik heb veel fouten gemaakt, maar de grootste blunder was Tot tenham te verlaten. Voor iemand met een drankprobleem, al reali seerde ik me dat toen niet, was West Ham United - waar mijn vrienden Moore en Hurst speelden - funest. Op het veld blonk het elf tal niet uit, maar aan de bar klop ten zij alles. Op het laatst werd ik in die omgeving een echte alcoholist. Ik had in feite iemand nodig die mijn probleem aanvoelde en met me praatte. Manager Greenwood had het echter zelf moeilijk en voelde mij niet aan'". Zeven bizarre jaren braken aan voor de 'golden boy' van weleer. „Ik belandde in de goot, zoop als een ketter en gedroeg me als een beest. Met mijn zwager had ik een prima lopende zaak, met aandelen in verschillende bedrijven. Hij zag natuurlijk dat ik continu stom dronken was en gaf mij mijn aan delen, die ik prompt vloeibaar maakte. Mijn omgeving dacht dat ik gefrustreerd was, omdat ik zo vroeg met voetballen was gestopt. Mijn vrouw Irene liet zich van mij scheiden, om te voorkomen dat ook zij met de kinderen in de af grond zou worden meegesleurd". „Diverse mensen uit de voetbal lerij wilden mij weer op het rechte pad helpen. Profvoetbal was taboe, omdat ik in geldnood mijn pen sioen had laten uitkeren; met af trek welgeteld 400 pond. Ik kwam bij de amateurs van Chelmsford en Barnet terecht, maar kon niet van de fles afblijven". „Jaren later kwam ik een keer in het Embankement langs de Tha mes terecht, waar de dakloze alco holisten van Londen wonen. Een stem in mij zei dat Jimmy Greaves hier niet terecht mocht komen. Ik stapte naar de Anonieme Alcoho listen en daar begon de lange weg van het herstel. Tijdens de therapie begon ik me te schamen voor wat ik mijn omgeving had aangedaan. Ik heb er keihard voor moeten vechten, maar slaagde erin van de drank af te blijven". Drooglegging In 1978 kwam de grote droogleg ging. Jimmy Greaves wenste niet te verzuipen en wist zich los te ruk ken uit de klauwen van de meedo genloze vijand. De fles werd verze geld, de pub verboden gebied. De bekering ging zelfs zo ver, dat Greaves als een soort profeet de heilige overtuiging in de vernieti gende uitwerking van alcohol uit droeg. Uit dankbaarheid tegenover de Anonieme Alcoholisten, die hem uit de genezingsbron lieten drinken. rieuze eindsprint twee maal door aanvoerder Senor en centrale ver dediger Julia, „Iedereen wist van mijn pro bleem. Ik kon me dus niet verstop pen en dat wilde ik ook niet. Om AA in haar werk te steunen heb ik in honderden lezingen mijn crisis jaren volledig blootgelegd. In de hoop anderen van de gevolgen van drank te doordringen. En omdat ik toevallig Jimmy Greaves heet, na men de luisteraars iets van mij Deze als een predikant gebrachte overtuigingskracht door de oud- voetballer met de nog steeds klin kende naam ontging ook de media niet. Eenmaal in staat met vaste •hand de pen te hanteren en zijn nuchtere kijk op volkssport num mer één te geven, werd hij een veelgevraagd scribent en presenta tor. Al gauw bleek hij ook op dat terrein over spitsvondige kwalitei ten te beschikken. Zijn penne- vruchten zijn inmiddels net zo do delijk als de schoten van vroeger en in de huiskamers groeide hij uit tot één van de populairste tv-per- soonlijkheden. Objectief „Ik ben vrij om te zeggen wat ik wil. Ik ben objectief omdat ik nau welijks vrienden heb in de voetbal lerij. Veel collega's verkeren niet in die positie; het zou toch moeilijk zijn om met je maatjes de vloer aan te vegen. Ik denk dat de kijkers het respecteren dat ik eerlijk ben, zon der de wijsheid in pacht te hebben. Ze vinden het prachtig als ik Ray Wilkins als de gelukkigste Britse voetballer aller tijden afschilder, omdat hij met zo weinig kwalitei ten zo ver is gekomen. Of als ik mij op glad terrein begeef en openlijk de regering-Thatcher veroordeel, omdat zij haar ogen sluit voor het hooligan-proBleem, de voetbalvan dalen. Dat wangedrag is niet door de voetballerij gecreëerd, het spel letje heeft dat niet in zich, het is geërfd van de maatschappij". Jimmy Greaves staat weer met beide benen midden in het leven. Zijn Irene keerde jaren geleden bij hem terug. „Wij hebben vier kinde ren en vijf kleinkinderen", meldt hij trots. Zijn reincarnatie in ogen schouw nemend, denkt hij hoof- schuddend terug aan de periode dat hij als een paria door het leven ging. „Het begon met een gezellig pils je na de wedstrijd, het werd bijna mijn dood. Al ruim acht jaar heb ik geen druppel alcohol gedronken". Met een katachtige reactie, die her innert aan vervlogen tijden, veert Greaves op uit zijn gemakkelijke houding. Om op de houten tafel voor hem krachtig het 'touch wood' (afkloppen) te praktizeren. De blauwe knokkels neemt hij voor lief... Januari 1966: Greaves op de training bij de Spurs. (archieffoto) ADELAIDE (Rtr) - Wally Masur heeft het Grand Prix-tennistoer- nooi van Adelaide op zijn naam ge schreven. De Australiër, die in de halve finales met Michiel Schapers afrekende dank zij vooral impone rend spel in de tweede set (6-4, 6-0), won gisteren de finale van het en kelspel in twee sets van de Ameri kaan Bill Scanion: 6-4, 7-6. Met de Tsjechoslowaak Ivan Lendl, die zich in Adelaide tot hel dubbplspel beperkte, zegevierde Scanion later in de finale in drie sets over de Australiërs Doohan cn Warder. Hana Mandlikova heeft gisteren het tennistoernooi in Brisbane ge wonnen. In de finale won de als nummer een geplaatste Tsjecho- slowaakse in drie sets van de Ame rikaanse Pam Shriver: 6-2 2-6 6-4. Mandlikova, die pogingen in het werk stelt de Australische nationa liteit te verwerven, kreeg een eer ste prijs van 20.000 dollen ,e- veer 43.000 gulden). Pijnen wint in Keulen KEULEN (DPA) - René Pijnen heeft zaterdagavond laat met de Westduitser Didi Thurau de 35e uitgave van de zesdaagse van Keulen gewonnen. Het duo had een voorsprong van een ronde op de Westduit.ser Josef Kristen en Roman Hermann uit Liechtenstein. Derde werden de Belgen Stan Tourné en Etienne de Wilde. Op de slot- avond kwamen 4500 toeschou wers op het evenement af. Tottenham Hotspur zoveelste slachtoffer van Arsenal Alan McDonald houdt met het hoofd opruiming voor Queeiis Park Ran gers dat op het eigen kunstgrasveld evenwel het onderspit moest delven tegen Everton (0-1) (fotoAP) ARC lijdt oefemiederlaag

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10