1986 Juni Juli Augustus September Oktober November December litjrard van Putten 2. Bankiersvrouw Joke Osterman uit Spijkenisse wordt door haar ontvoer ders vrijgelaten na betaling van een losgeld van 1,4 miljoen gulden. 3. De Leidse politie onderzoekt of de demonstranten die een betoging hiel den tijdens de officiële opening van net politiebureau door derden zijn betaald. 6. De reders voelen zich ernstig gedu peerd door de vangstbeperking van makreel. 8. Kurt Waldheim (67) wordt gekozen tot president van Oostenrijk. In vele landen wordt er met afschuw gerea geerd op de uitslag van de Oostenrijkse verkiezingen, dit vanwege het oorlogs verleden van Waldheim. -De handballers van Rijnstreek leve ren een opmerkelijke prestatie met het behalen van een bronzen medaille op het NK-veldhandbal in Amsterdam. 10. Zwarte Wolf grijpt naast de natio nale zaalvoetbaltitel, die de Leidse spe lers moeten laten aan 'Kras Boys'. 12. In Zuid-Afrika wordt de noodtoe stand afgekondigd. In het hele land hebben massale arrestaties plaats van anti-apartheidsstrijders. -- De Leidse veemarkt lijdt als gevolg van de Afrikaanse varkenspest een schade van één ton. 13. Het nationale opslagcomplex voor radio-actief afval wordt gevestigd in de gemeepte Borssele en meer bepaald in het haven- en industriegebied Sloe. 14. De tafeltennisters van Avanti uit Hazerswoude veroveren met een 5-3 overwinning op Vitkovice de Europa Cup-2. 17. In alle vroegte worden op de Rotter damse begraafplaats Crooswijk de stoffelijke resten van Christiaan Linde mans (King Kong) opgegraven. 18. Elf Nederlandse toeristen komen om, nadat hun vliegtuigje tijdens een rondvlucht boven de Grand Canyon in Arizona (VS) in botsing is geraakt met een helicopter. 19. Personeel van het Leiderdorpse St. Elisabeth Ziekenhuis luidt de noodklok. De patiënten, zo heet het, worden de dupe van de bezuinigingen in de gezondheidszorg. 23. Een gigantische ravage in de oude kern van Wassenaar. Een zelfmoordpo ging ligt daaraan ten grondslag. Een bewoner van de Schoolstraat zet de gaskraan open, waarna een explosie volgt en een grote brand uitbreekt. Twee agenten en vier burgers raken ge wond. Drie panden branden totaal uit, de schade wordt geraamd op ruim een miljoen gulden. 24. VAR A-consumentenman Frits Bom, die met zijn Konsumentenbus een trek tocht maakt langs de Spaanse costa's om hele en halve 'slachtoffers' van "he meltergende", "weerzinwekkende", "louche", "kwalijke" en "afschuwelij ke" praktijken van touroperators, cam pingbeheerders en hoteliers op te spo ren, loopt klappen op die hem worden toegediend door een echtpaar dat hij op zijn vrije avond niet wenst te hel pen. 25. De Tweede Kamer gaat akkoord met het besluit van minister Brinkman (wvc) om de Natuurhistorische Presen tatie in Leiden te vestigen. 27. Rudolf de Korte wordt de nieuwe politieke leider van de WD. Joris Voorhoeve volgt Ed Nijpels op als frac tievoorzitter. -Burgemeester Paats presenteert het plan voor een archeologisch thema park in de polder bij Alphen aan den Rijn. Het project wordt begroot op 80 miljoen. - Het Meubelplein in Leiderdorp wordt geopend door minister Brinkman. 29. De Argentijn Diego Armando Mara- dona is de ster van het overigens arme tierige WK-voetbaltoernooi in Mexico. De gedrongen vedette leidt zijn ploeg naar de finale, waarvoor zich vanzelf sprekend ook de middelmatige West duitsers met hun geheel eigen 'Kampf- geist' hebben gekwalificeerd. Het elftal van Franz Beckenbauer wordt met 3-2 verslagen. 30. Naar schatting honderd FNV-jonge- ren belegeren het huis van minister De Koning in Voorschoten. Ze zijn het on eens met zijn plan om jongeren die een half jaar werkloos zijn, te verplichten bij gemeenten te gaan werken. 1. De Stichting Binnenstad en de Leid se Kamer van Koophandel ventileren hun standpunt over de Breestraat-pro- blematiek. Stichting en Kamer spreken zich uit tégen afsluiting en tégen een richtingsverkeer. „Ook een afsluiting bij wijze van proef is onaanvaard baar", vinden beide instanties. 4. Het vernieuwde Lammenschans- plein wordt geopend. De totale kosten van het project bedroegen 6,5 miljoen gulden. 7. De Britse kustvaarder Olaf, met aan boord 3500 ton zwaar verontreinigde vlieggas, komt tot zinken op 80 kilome ter ten westen van Petten. - Op de Filippijnen mislukt een tegen het bewind van Corazon Aquino ge richte coup, beraamd door de vroegere minister van buitenlandse zaken To- lentino. -- De Japanse president Nakasone be haalt met zijn LDP een verpletterende overwinning. De absolute meerderheid wordt behaald, sedert de tweede we reldoorlog het beste verkiezingsresul taat dat de liberaal-democratische par tij boekt. 8. Al komen er steeds meer onthullin gen over het oorlogsverleden van Waldheim, desondanks wordt hij beë digd tot president van Oostenrijk. 9. Het CDA bereikt met de WD over eenstemming over een regeerakkoord. Na een aanvankelijk snel verlopen in formatie leverde het euthanasievraag stuk informateur De Koning, alsmede de onderhandelaars De Vries (CDA) en Nijpels (WD) de nodige hoofdbrekens op. 11. Ruud Lubbers, die zich tijdens de informatieperiode op de achtergrond heeft gehouden, wordt benoemd tot ka binetsformateur. 12. Zanger Boy George van de pop groep Culture Club wordt beschuldigd van het bezit van heroïne. 14. Lubbers heeft zijn regeringsploeg binnen een paar dagen samengesteld. Koningin Beatrix beëdigt het kabinet- Lubbers 2. 20. George Kooymans, Rinus Gerritsen, Barry Hay en Cesar Zuiderwijk vieren met honderduizenden fans het 25-jarig bestaan van de Golden Earring met een optreden op het strand van Schevenin- gen. Overigens zijn alleen Kooymans en Gerritsen nog over van de oorspron kelijke Haagse popformatie. 23. De Britten hebben even geen tijd voor andere zaken dan de trouwerij van prins Andrew en Sarah Ferguson. Massaal loopt men uit voor het zoveel ste koninklijke huwelijkssprookje, dat als altijd met veel pracht en praal wordt omgeven. Zelfs de schrijvende gluurders van de boulevardbladen put ten zich uit in waarderende woorden over de trouwjurk van 'Fergie', die zich vanaf nu hertogin van York mag noe- 27. Greg Lemond laat zich op de Champs Elyseés huldigen als de eerste Amerikaanse winnaar van de Tour de France. 28. Het botulisme grijpt in Leiden in heviger mate om zich heen dan in voor gaande jaren. Met name in de Haarlem mertrekvaart slaat de ziekte toe, vol gens omwonenden als gevolg van het slechte functioneren van de rioolzuive ring. De dierenhulpdienst vist 48 een denlijken uit het water op. .29. In samenwerking met de FIOD en het Agrarisch Sociaal Fonds doet de rijkspolitie een inval bij het bollenbe- drijf Pennings in Noordwijkerhout. De bedrijfsleiding wordt ervan verdacht sociale premies en belastingen te heb ben ontdoken. 30. De Tweede Kamer debatteert over de regeringsverklaring. Vooral het plan om vierjarigen later naar school te laten gaan om zodoende 220 miljoen gulden te kunnen besparen, zorgt voor veel deining. - Bij de NS worden plannen ontwik keld voor een nieuw station in Leiden, dat in de jaren negentig zou moeten worden opgeleverd. 31. De 71-jarige A. Klein-Haneveld komt om bij een brand in de serviceflat Schouwenhove aan de Jan Luijken- laan. Alle bejaarden worden geëva cueerd. Over de oorzaak van de brand tast de brandweer in het duister. 1. Het openbaar ministerie ziet defini tief af van vervolging van de voormali ge RSV-topman De Vries, op wie eerder de verdenking rustte dat hij meineed had gepleegd. -- André Haakmat, oud-minister van justitie van Suriname beschuldigt Su rinaamse legereenheden ervan een driejarig meisje tijdens een klopjacht op verzetsstrijder Ronnie Brunswijk in koelen bloede te hebben vermoord. 2. De Westduitse schrijver Günther Wallraff, onder meer auteur van het boek 'Ik, Ali', besluit zich in Nederland te gaan vestigen. In eigen land voelt hij zich bij voortduring achtervolgd door de inlichtingendienst BND. 3. Een 31-jarige Amsterdammer eist de gijzeling van de Amsterdamse pers fotograaf Hans Hofman om hem zo doende te dwingen tot het afleggen van een getuigeverklaring tijdens de proce dure, die hij tegen een politieman wil aanspannen wegens mishandeling. -- Zuid-Limburg is even het warmste plekje in Europa. De thermometer van het meteostation op de luchthaven van Beek wijst een temperatuur van 35.8 graden aan. 7. De Nederlandse staat eist van het Alphense bedrijf Fasson vijf miljoen gulden voor het schoonmaken van grond in de gemeente Opheusden. In de jaren zeventig zou daar Fasson-afval zijn gestort. 8. Ambtenaren van het ministerie van justitie vermoedden al lang dat het geen zuivere koffie wat ze elke morgen te drinken kregen. Ze worden nu in het gelijk gesteld door de politie, die acht kantinemedewerkers oppakt omdat ze teveel water in de koffie plegen te doen om zodoende meer kopjes aan het per soneel te kunnen verkopen. De meerop brengst, in zeven jaar opgelopen tot een totaalbedrag van 2 ton, hebben de kantinemedewerkers onderling ver deeld. 10. Met een zelfgemaakte tijdbom ple gen twee aanhangers van het zogeheten Schiedamse Jongeren Front een aan slag op het Turks theehuis Servat. Nie mand raakt gewond, maar van de voor gevel van het pas geopende theehuis blijft niets over. De Schiedamse politie weet de daders luttele uren na de aan slag te achterhalen. 11. Het bergingsbedrijf Smit-Tak slaagt er na weken vertraging in het Britse 'gifschip' Olaf te bergen. 14. Op de werf van de Rotterdamse Droogdokmaatschappij breekt brand uit aan boord van een Walrus-onderzee- boot in aanbouw. De schade beloopt naar schatting tientallen miljoenen guldens. 15. Op aanwijzing van een oplettende jongeman uit Rijnsburg. houdt de Rijnsburgse politie een 39-jarige Oegst- geestenaar aan. Hij bekent in de omge ving van Leiden meer dan 20 kinderen te hebben verkracht. 16. Een sprinkhanenplaag teistert de Sahel-landen. - Als eerste Nederlandse gemeente laat Leiden 110 stalen woningen bouwen. Ze komen in de Stevenshof. 18. Op het EK-zwemmen in Madrid be leeft Annemarie Verstappen een roem loos einde van haar zwemcarrière met achtste plaatsen op de 100 en 200 meter vrije slag. Haar rivale Connie van Ben- tum verovert tweemaal brons. 19. Het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds raakt opnieuw in opspraak. Door te frauderen met aanvraagformulieren heeft het ABP in de periode van 1968 tot 1981 honderden miljoenen guldens teveel aan subsidies ontvangen van het ministerie van volkshuisvesting. Het justitiële rechercheteam dat de zaak heeft onderzocht, vermoedt dat ambte naren op het departement aan de frau de hebben meegewerkt. - De nummers van de sekstelefoon worden zo vaak gedraaid, dat de PTT zich genoodzaakt ziet Katja, Tanja en al die andere kreunende juffrouwen overdag het zwijgen op te leggen. Ook het draaien van andere 06-nummers dan de 'hijglijn' levert veelal de in-ge- sprektoon op. 21. De Leidsche Duinwatermaatschap pij blijkt gedurende tal van jaren het water op een verkeerde manier te heb ben gezuiverd. Directeur De Jong wordt op non-actief gesteld. -Wegens handel in soft-drugs wordt Harm Dost in West-Duitsland veroor deeld tot 10 jaar gevangenisstraf. 22. De sekstelefoon kan weer dag en nacht worden gebeld, nu de PTT de ex- ploitatant van seks op afstand andere nummers heeft verstrekt. -- Uit een kratermeer van een vulkaan in Kameroen ontsnapt giftig gas. Om en nabij 2000 mensen vinden de dood. 23. De weduwe van motorcoureur Mike Hailwood ligt overhoop met een Wou- brugse motorhandelaar. Ze eist de mo tor op van haar overleden echtgenoot, maar de Woubruggenaar piekert er niet over de racemachine terug te geven. 24. De Nederlandse hockeyvrouwen veroveren goud op het WK in Amstel veen door West-Duitsland in de eind strijd met 3-0 te verslaan. 27. Frankrijk besluit de Heineken-ont- voerders toch uit te leveren aan Neder land. - Nelli Cooman sprint op het EK-atle- tiek in Stuttgart naar het brons op de 100 meter. 30. Op de Zwarte Zee voltrekt zich een ramp met de Admiraal Nachimov, een Russisch passagiersschip uit 1925. Aan boord waren 1250 mensen. Zeker 80 passagiers verdrinken, bijna 400 wor den vermist. 1. Het ABP blijft de aandacht trekken. Nu blijkt het pensioenfonds weer te veel huur en subsidie te hebben ont vangen door de bouwkosten van huizen kunstmatig te verhogen. - De 18-jarige Dave Strijbos wordt in Brazilië de jongste wereldkampioen die het WK-motorcross ooit heeft opge leverd. - Het Internationaal Olympisch Comi té laat voor het eerst profs toe tot de Olympische Spelen in Seoel (1988). - Bataven-atleet Han Kulker zorgt op het EK-atletiek in Stuttgart voor een daverende verrassing op de 1500 meter. Hij verovert de bronzen medaille. 3. De Amerikaanse journalist Daniloff blijkt in Moskou te zijn opgepakt op verdenking van spionage. Volgens de Amerikanen valt zijn arrestatie niet anders te zien dan als tegenmaatregel voor de in verzekerde bewaringstelling van de Russische spion Zacharov in de VS. - Vóór de wedstrijd Ajax-FC Den Haag (uitslag 2-3) roept de Haagse aanhang racistische leuzen. Als het aan burge meester Van Thijn ligt, worden de Ha genaars voortaan uit de hoofdstad ge weerd. -Een nieuwe golf van geweld rolt over Soweto, nadat de Zuidafrikaanse auto riteiten een verbod op massabegrafe nissen hebben uitgevaardigd. - Het bekende jongerencentrum De Lindehoeve in Voorschoten sluit de deuren. De oorzaak: geldgebrek (een te kort van 70.000 gulden) en een be stuurscrisis. 5. 'Libische Revolutionaire Cellen' ka pen een Pan Am-toestel in Karachi. Een dag later maken Pakistaanse comman do's een bloedig einde aan de kaping: er zijn achttien doden, onder wie de vier kapers. -- Het Oranje-kwartet verovert op het WK-wielrennen in Colorado Springs goud op het onderdeel 100 kilometer tijdrit. 6. Terroristen van vermoedelijk Ara bische afkomst zaaien dood en verderf in een Turkse synagoge: er vallen 23 do den. 7. De Chileense dictator ontsnapt aan een moordaanslag. Vijf lijfwachten vinden de dood. De staat van beleg wordt afgekondigd. - Woubruggenaar en amateurcoureur Arjen Jagt fietst op het WK-wielrennen op de weg naar de derde plaats. 8. Chileense agenten zorgen voor een diplomatiek schandaal door drie stu denten uit een auto van de Nederlandse ambassade te sleuren. 10. De ambtenaren voelen zich gebrus- keerd door minister Van Dijk, nu be windsman heeft verklaard dat ze hun werk niet altijd met optimale inzet ver richten. 14. De Franse premier Chirac neemt maatregelen tegen het terrorisme op het moment dat Parijs wordt opge schrikt door een reeks van bomaansla gen. 16. De Hollandse Constructie Groep HCG krimpt in. Er vallen 200 ontsla gen, waarvan een deel in Leiden. 17. Als gevolg van ontsnappend gifgas vallen er 177 doden in de Zuidafrikaan se Kinross-goudmijn. -Etienne Boerenveen, de tweede man in Suriname, wordt in Miami schuldig bevonden aan het opzetten van een co caïnelijn. 18. De Nederlandse regering stelt het besluit over de bouw van nieuwe kern centrales uit tot 1988. - Wim T. Schippers slaagt er opnieuw in het publiek (en zelfs de Britse pers) grotesk te belazeren. Toneelliefhebbers kijken in de Amsterdamse Stads schouwburg naar zes poepende en plas sende honden, een en ander tegen het decor van een huiskamer. Voor minder geld hadden ze in een hondenkennel hetzelfde kunnen zien. 20. Japan denkt een oplossing te heb ben gevonden voor het vergrijzingspro bleem. De regering wil bejaarden met een goed pensioen exporteren naar an dere landen. 22. Oost en West sluiten na drie jaar praten een akkoord over wederzijdse troepeninspectie. 23. Onderwijsminister Deetman bezui nigt op de universiteiten. Bij de Rijksu niversiteit in Leiden moeten de vak groepen Duits, kindergeneeskunde en sociologie verdwijnen. - De officiële opening van het muziek theater 'Stopera' in Amsterdam gaat gepaard met rellen. Koningin Beatrix wordt via een zijdeur het gebouw in ge loodst. 24. Moskou eist in de VN een verbod op kernproeven. 29. Het Huis van Afgevaardigden ver werpt een veto van Reagan op sancties tegen Zuid-Afrika. - Na een maand diplomatiek touwtrek ken wordt de Amerikaan Daniloff ge ruild tegen de Rus Zacharov. 1. José Happart, de omstreden burge meester van het Belgische Voeren, wordt uit zijn ambt gezet. Zijn benoe ming wordt nietig verklaard omdat hij als eerste burger van de tweetalige ge meente weigert Vlaams te spreken. 2. De Belgische minister van binnen landse zaken, de Waal Nothomb, gaat in beroep tegen het besluit burgemees ter Happart te ontslaan. Aldus ontstaat de zoveelste Belgische kabinetscrisis. 3. De Amerikaanse president Reagan lijdt een grote nederlaag in de Senaat, waar zijn veto wordt verworpen dat hij had uitgesproken over sancties tegen Zuid-Afrika. 4. In de Leidse binnenstad breken in de vroege ochtend rellen uit. Er wor den her en der ruiten ingegooid en brandjes gesticht. De politie heeft moeite de baldadige jongeren uiteen te drijven. -In Zeeland opent koningin Beatrix de pijlerdam in de Oosterschelde. 6. Uit een aantal brieven blijkt dat de top van het ministerie van volkshuis vesting wel degelijk op de hoogte was van het gesjoemel van het ABP met subsidies voor bouwprojecten. 8. De Nicaraguaanse regering arres teert de Amerikaan Hasenfus, die door de Amerikaanse inlichtingendienst CIA zou zijn ingehuurd voor het in strueren van de Contra's in Nicaragua. 10. El Salvador wordt opgeschrikt door een aardbeving. Tienduizenden men sen raken dakloos, negenhonderd vin den de dood. 13. De in Reykjavik gehouden topconfe rentie tussen de Amerikaanse presi dent Reagan en de Sowjet-Ieider Gor- batsjov kent een weinig bevredigende afloop. Hoewel het er alle schijn van had dat een akkoord over wapenbe heersing op handen was, liep het ge sprek stuk op de Amerikaanse weige ring de ontwikkeling van de ruimtede fensie (SDI) op een laag pitje te zetten. 16. 's Werelds grootste onderneming, de autogigant General Motors, vertrekt uit Zuid-Afrika. 17. De Spaanse stad Barcelona mag de Olympische Spelen van 1992 organise ren. Amsterdam verwerft slechts vijf stemmen. De door burgemeester Van Thijn aangevoerde olympische delega tie heeft geen goed woord over voor de demonstraties van het Nolympic's co mité van'Saar Boerlage. - In België regelt Nothomb als minis ter van binnenlandse zaken de kwestie rond het burgemeesterschap van Voe ren. Er wordt een nieuwe eerste burger benoemd in de persoon van de tweeta lige Waal Roger Wynants. Happart wordt loco-burgemeester. 18. De Belgische minister Nothomb ziet zich genoodzaakt af te treden, omdat Roger Wynants bij nader inzien liever leraar Nederlands blijft. 19. Samora Machel, de president van Mozambique, komt bij een vliegtuigon geluk om het leven. Machel kwam uit Zambia, waar hij een ontmoeting had gehad met enige Afrikaanse leiders. 20. In de Wassenaarse duinen wordt het lijk aangetroffen van een Belg die daar maanden moet hebben gebivakkeerd. De man is vermoedelijk aan onderkoe ling gestorven. - Een fikse storm teistert Nederland. Vier mensen vinden de dood, tientallen raken gewond door rondvliegende tak ken en dakpannen. - De Nicaraguaanse autoriteiten eisen dertig jaar gevangenisstraf tegen de Amerikaan Hasenfiis, die er van wordt beschuldigd terreur te hebben ge pleegd. 21. In navolging van General Motors besluit ook het computerconcern IBM Zuid-Afrika te verlaten. - In Roelofarendsveen wordt een ille gale hennepplantage ontdekt van 900 vierkante meter. Geschatte waarde: een half miljoen gulden. 22. CD A-fractievoorzitter Bert de Vries dringt er in een 'vertrouwelijke' brief bij premier Lubbers op aan staatsse cretaris Brokx (volkshuisvestiging) z'n congé te geven. Naar het inzicht van De Vries zou Brokx 'te zeer beschadigd' zijn door de betrokkenheid van zijn mi nisterie met het gerommel met bouw- subsidies. 23. Staatssecretaris Brokx besluit zijn ontslag in te dienen bij premier Lub bers, 24. De Britse regering verbreekt de di plomatieke betrekkingen met Syrië. De maatregel vloeit voort uit de veroorde ling van een Jordaniër met een Syrisch paspoort die heeft geprobeerd een Is raëlisch vliegtuig op te blazen. De Brit ten achten bewezen dat de Syrische au toriteiten bij de mislukte aanslagen waren betrokken. 27. De Zuidafrikaanse autoriteiten ge ven vertegenwoordigers van het Rode Kruis de opdracht het land te verlaten. De maatregel vloeit voort uit de uit sluiting van Zuid-Afrika van een inter nationale bijeenkomst van het Rode Kruis in Genève. - De Franse autocoureur Alain Prost prolongeert zijn wereldtitel Formule I. 28. Romanschrijver Jeffrey Archer, vi- ce-voorzitter van de conservatieve par tij in Groot-Brittannië, dient zijn ont slag in bij premier Thatcher vanwege zijn betrokkenheid bij een seksaffaire. 29. Het Bolsjoi Ballet bezoekt voor het eerst op volledige sterkte ons land. Het bezoek aan Nederland schijnt zoveel indruk op twee Russische dansers te maken, dat ze spontaan op hun achter werk vallen tijdens een optreden. 4. De democraten winnen de Senaats verkiezingen in de VS. Het gevolg daar van is dat Reagan nu zowel in het Huis van Afgevaardigden als in de Senaat tegen een Democratische meerderheid moet opboksen. 5. In de VS steken de eerste geruchten de kop op over geheime Amerikaanse wapenleveranties aan Iran. 7. Een gifgolf doodt al het leven in de Rijn. De lozing van 30.000 kilo land bouwgif door het chemisch bedrijf San- doz bij Bazel is de oorzaak van de na tuurramp. 10. De banenmarkt in Lisse trekt 3000 werkzoekenden. -- Vijfvoudig Tourwinnaar Bernard Hi- nault hangt in zijn eigen Bretagne zijn racefiets letterlijk aan de wilgen. -- Hoewel hun favoriete club op dat mo ment teert op een 1-0 voorsprong, vin den de zich weer eens als rabauwen ge dragende aanhangers van FC Den Haag het nodig het stadionnetje van Excel sior te verbouwen en vervolgens de verzorger van Excelsior te bekogelen met een hard voorwerp. De spelers van de Rotterdamse club voelen er niets voor verder te spelen, zodat scheids rechter Bakker zich genoodzaakt ziet de wedstrijd te staken. 14. Minister Braks van landbouw en visserij wordt ervan beticht dat hij ten overstaan van de leden van de Tweede Kamer overhoop heeft gelegen met de waarheid. Zijn ministerie zou betrok ken zijn bij het plegen van visfraude. 18. Legereenheden van Bouterse moor den erop los in Surinaamse bosneger- dorpen. 21. Het ontslag bij de HCG (met vesti gingen in Leiden en in Schiedam) kan worden beperkt tot 150 in plaats van de eerder aangekondigde 200 medewer kers. 24. De Groenen, maar triest genoeg ook de neo-nazi's komen in Oostenrijk met winst uit de stembus. -De Filippijnse president Corazon Aquino ontslaat de omstreden minister van defensie Enrile. - Vladimir Horowitz, de bejaarde Ame rikaanse klaviervirtuoos van Russin sche afkomst, treedt op in het Amster damse Concertgebouw en brengt daar zijn publiek in verrukking. 26. Reagan ontslaat de veiligheidsadvi seurs Poindexter en North op grond van hun betrokkenheid met de Iran-af- faire. 27. Een meerderheid in de Tweede Ka mer is voor beëindiging van het pen sioen van mevrouw Rost van Tonnin gen, weduwe van de NSB-voorman. 28. Europa TV moet de uitzendingen staken. De NOS heeft nog een rekening van 25 miljoen openstaan. 2. In felle bewoordingen („dit was eens, maar nooit weer") veroordeelt premier Lubbers de afkeurende uitla tingen van vice-premier De Korte over een koninklijk bezoek aan Japan. 4. In de VS stellen de Senaat en het Huis van Afgevaardigden elk een eigen commissie aan voor onderzoek naar de geheime wapenleveranties aan Iran en het doorsluizen van de opbrengst daar van naar de contra's in Nicaragua. 11. Minister Korthals Altes (justitie) deelt mee dat de drie bewakers, des tijds belast met de verzorging van de in een politiecel overleden kraker Hans Kok, niet zullen worden vervolgd. 15. De Amerikaanse senaatscommissie die 'Irangate' doorlicht, komt tot de ontdekking dat president Reagan zijn handtekening heeft gezet onder enkele opdrachten tot levering van wapens aan Iran. 16. Uit protest tegen de voorgenomen opheffing van de vakgroep huisartsen- geneeskunde aan de Leidse universi teit, weigeren huisartsen uit Leiden en omgeving tot nader orde patiënten door te sturen naar het AZL. 17. De Nicaraguaanse regering verleent de Amerikaanse wapensmokkelaar Eu gene Hasenfus gratie. - Ruding blijft minister van financiën, nu hij het in de strijd om de directieze tel van het IMF heeft moeten afleggen tegen de Franse bankier Camdessus. 19. Na een jarenlang verblijf in het bal lingsoord Gorki mag de Russische dis sident Andrei Sacharov terugkeren naar Moskou. Ook zijn vrouw Jelena Bonner, die werd beschuldigd van het bedrijven van anti-Sowjet propagan da, krijgt gratie. 31. Op de traditionele dag van bezin ning moet helaas worden vastgesteld dat er als gebruikelijk weinig is waar gemaakt van de goede voornemens, waarmee destijds de eerste dag van 1986 werd ingeluid. Zou het geen goed voornemen zijn om het nieuwe jaar zonder enig voornemen in te zetten?

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21