m Tweede filmzaal in Greeiiway-theater Water industrieterrein verontreinigd Meubelzaken eisen stop zetting verkoop 'klein spul' Evenementen rond kerst Sfeervol kerstconcert 'Exultate Deo' REGIO LEIDEN WOENSDAG 24 DECEMBER 1986 ZOETERWOUDE - Voor de tweede keer in een paar jaar tijd is chemische verontreini ging geconstateerd in de singel rond het Zoeterwoudse indus trieterrein De Grote Polder. Dit keer gaat het om een vrij 'onschuldige' kleurstof waar van een klein deel uit het zware metaal koper bestakt. Gevaar voor de volksgezondheid is_ er niet, maar het water is letter lijk 'gifgroen' en het zal de nodige moeite koste om het weer schoon te krijgen. De vervuiling blijkt atkomstig van een op het Zoeterwouds indus trieterrein gevestigd bedrijf. Hol land Karton. De kleurstof die nu in het water is terechtgekomen, wordt'gebruikt bij het drukken Zoeterwouds bedrijf loost per ongeluk groene kleurstof van opschriften op kartonnen do- Gistermorgen werd de vervui ling geconstateerd door een aantal bewoners van de Rijndijk en wer den er verontruste telefoontjes ge pleegd richting gemeentehuis en bij het Hoogheemraadschap van Rijnland. Daarop namen milieu ambtenaren en het Hoogheem raadschap monsters, waarvan de uitslag gistermiddag laat al bekend werd. Intussen heeft de gemeente de nodige maatregelen genomen om verdere verspreiding van de kleurstof te voorkomen. Een deel van het riool in het industriegebied is afgesloten. Men hoopt het vervuilde water zo snel mogelijk uit de singel te krijgen. Geprobeerd wordt het 'groene goedje' via het vuilwater- riool richting zuiveringsinstallatie in Leiden zuid-west te lozen. In het tijdsbestek van een paar dagen moet het hardgroen voor een lich ter kleurtje hebben plaatsgemaakt. Het koper mag in geen geval direct uit de Meerburgerwetering rich ting Rijn worden getransporteerd. "Dan zou de Rijn ook in één keer groen zijn", aldus een gemeentelijk woordvoerder. Boosdoener Door na te gaan uit welk stukje riool het verontreinigd water de singel instroomde, is de gemeente op het spoor van de dader geko men. Na een eerste contact met het bedrijf houdt de gemeente het er op dat het om "een ongelukje" gaat. Een woordvoerder van het bedrijf meldde vanmorgen dat een bak met kleurstof is omgevallen en de inhoud een kolk is ingestroomd die in directe verbinding staat met het oppervlaktewater. "We hebben nog geprobeerd het spul met zo veel mogelijk water te verdunnen, maar het is toch vrij sterk gecon centreerd", aldus de woordvoer der. ue gemeente houdt de boel in elk geval de komende dagen in de gaten, kerstmis of niet. Hoe groot de schade is door het per ongeluk lozen van het zware metaal kan nu nog niet worden vastgesteld. "Maar zeker is dat de vervuiler be taalt. We sturen het bedrijf gewoon een rekening", aldus de gemeente lijk woordvoerder. Vorig jaar mei werd er ook che mische verontreiniging geconsta teerd in de singel. Toen bleek het echter om een ernstiger vervuiling te gaan: TNO constateerde dat het om 'verdachte' chemische stoffen ging. Omwonenden werden toen huis-aan-huis gewaarschuwd. De alweer een paar jaar geleden ver trokken handelsmaatschappij Vos Co werd als de grote boosdoener gezien. Ingrijpende verbouwing bioscoop Voorschoten VOORSCHOTEN - Het Voorschotense Greenway-theater wordt volgend vooijaar ver bouwd. Op het braakliggende terreintje naast de ingang komt, wanneer de gemeente dat goedkeurt, een tweede filmzaal met 50 plaatsen voor de betere film. Zij meet 4 bij 10 meter en is via een gangetje bereikbaar vanuit de foyer. Aan dit gangetje komen nieuwe toiletten, terwijl de foyer groter wordt en daglicht krijgt via grote glasplaten in het plafond. De grote zaal levert voor de aanpassin gen 10 van de 120 plaatsen in en wordt dagelijks voorzien van 'ge wone' films en grote trekkers. door Paul van der Kooij Boven het oude deelte komt een schuine kap, die meedraait met de ronding in het gebouw. In die kap krijgen de twee filmcabines een plaatsje. De oude. betonnen cabine blijft, de nieuwe cabine komt vlak achter de on langs opgeknapte viswinkel. Voor het nieuwe stukje bioscoop komen doorzichtige aankondigingsruiten en dubbele 'uitgangsdeuren'. Dit alles kost Volgens de eigena resse en exploitante, mevrouw J.M.C. Nieuwenhuizen, veel meer dan de ton die de gemeente rente loos heeft voorgeschoten. En het is nog maar de vraag of er geld over blijft voor zaken als nieuwe stoe len. Gelukkig hoopt de extra geld schieter, evenals de eigenaresse, op betere resultaten in de grotere, schonere bioscoop met nóg meer films. Toch wil de Voorschotense geen super-moderne toestanden. Ze kiest voor nostalgie met ronde vor men, oude houten wanden en een rustige aankleding. Met bar-achti- ge toestanden zouden vooral ou ders met kinderen moeite hebben. Of de prijzen omhoog moeten, is nog onduidelijk. Op dit moment betaalt de jeugd vijf tot zes gulden voor een film en ouderen zes tot negen gulden (voor heel lange ex emplaren). "Het lijkt heel goed koop, maar je moet daar vaak nog het vervoer bovenop rekenen", zegt de dame van de bioscoop. Wanneer Greenway in de nieuwe opzet goed draait, wil ze een nieu we, vaste kracht aantrekken en de taken verdelen. Nu verzorgt ze, met wat hulp van scholieren en studenten, alles zelf: ze contrac teert, projecteert, onderhoudt ge bouw en apparatuur, verkoopt kaartjes, draait bardiensten en sluit de tent. Rustige klanten Op dit moment heeft de cinema aan de Schoolstraat dagelijks een vroege avondvoorstelling voor 12 tot 16-jarigen (Karate Kid 2) en een late avondvoorstelling voor vol wassenen. Tijdens vakanties en op woensdag-, zaterdag- en zondag middag zijn er twee kinderfilms voor de heel jonge en wat oudere jeugd. Na de verbouwing blijft de grote zaal even druk bezet en ko men er in de kleine zaal mogelijk twee films per dag. De gedachten van de eigenaresse gaan uit naar een middagvoorstelling voor oude ren en vrije REGIO - Op en rondom de kerstdagen worden er in de Leidse regio diverse evene menten georganiseerd. Een overzicht. Kerstcross Meerburg De traditionele Kerstcross voetbalvereniging Meerburg in Zoeterwoude-Rijndijk wordt vrij dag, tweede kerstdag, gehouden. De start van deze veldloop vindt om precies half twee 's middags plaats bij de verenigingskantine. Er wordt gelopen over de afstan den 2500, 5000 en 10.000 meter in diverse leeftijdsgroepen voor zo wel meisjes en dames als jongens, heren en veteranen (vanaf 40 jaar). -—mum da WOENSDAG Leiden Inloophuis Psychiatrie - Rapenburg 48, kerstnachtviering, 17-1 uur. Microtheater Imperium - 'Klokkenspel', kerstvertelling naar Charles Dickens. 20.30 uur. Voorschoten Gereformeerde kerk - Schoolstraat, kerstnachtdienst, 22 uur. Hervormde kerk - Schoolstraat, kerst concert Barokensemble, 20 uur EERSTE KERSTDAG Leiden Inloophuis Psychiatrie - Rapenburg 48, kerstontbijt, vanaf 10 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, fdm Ti me Bandits'. 22.15 uur. TWEEDE KERSTDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - op treden duo Alma Latina, 15 uur. Inloophuis Psychiatrie - Rapenburg 48, kerstontbyt, vanaf 10 uur, feestdiner om 19 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66. film 'Ti me Bandits', 22.15 uur. Ijshal - Vondellaan, kerst-stadswandel- tocht, 9-15 uur. Wassenaar Cultureel Centrum Warenar - optreden duo Johannes Leertouwer en Derk Pik, 12 uur. Zoeterwoude Voetbalver. Meerburg - Rijndijk, kerst- cross, start 13.30 uur, inschrijven vanaf 12 uur. Leiderdorp Manege Liethorp - Sportpark De Bloe- merd. Indoor Liethorp, een springfes- tijn met vele onderdelen voor paarden en pony's, 9-17.30 uur. Jazzclub De Wagenschuur - Hoofdstraat 24, jazzconcert, 16 uur Stompwijk Het Blesse Paard - klaveijasmiddag Stichting Oranjefeesten, 14 uur. Voorschoten Sporthal Vliethorst - intemtationaal Belangstellenden kunnen zich bij Meerburg vanaf 12 uur laten in schrijven. Het inschrijfgeld be draagt voor de jeugd tot 17 jaar een rijksdaalder, voor ouderen drie gulden vijftig. Kerstconcert Het duo Johannes Leertouwer (viool) en Derk Pik (piano) concer teert vrijdag, tweede kerstdag dus, in het vernieuwde cultureel cen trum van Wassenaar, 'Warenar'. Leertouwer is een van de meest op de voorgrond tredende Nederland se solisten van dit moment. Al sinds 1980 vormt hij een duo met Derk Pik. Op het programma vrij dag staan werken van Bach, Brahms en Mozart. Aanvang 's middags om twee uur in het cen trum aan de Kerkstraat 75. Klaverjassen In Stompwijk kan er op Tweede Kerstdag worden geklaverjast. Bij voldoende belangstelling kan men zich individueel opgeven. Plaats van handeling is het Blesse Paard, aanvang twee uur. De organisatie is in handen van de Stichting Oran jefeesten Stompwijk. Kerstzang Warmonders kunnen vanavond om tien voor half acht terecht op het Pleintje bij de pomp, gelegen aan de Dorpsstraat. Daar wordt een kerstzang gehouden met muzi kale omlijsting van de Brassband. Warmondse kinderen houden er een voordracht. De kerstsamen- zang duurt tot acht uur. Kerstkunsten Voor het zevende jaar organi seert manege Liethorp op tweede kerstdag 'Indoor Liethorp' in Lei derdorp. Een spectaculair spring- festijn met vele onderdelen voor pony's en paarden. Een greep uit de zes verschillende parcoursen: een klassiek springconcours, een 'Empreuve Relais a l'Americaine' en het 'speel uw spel'. De eerste ruiter gaat vrijdag rond negen uur van start, de prijsuitreiking vindt om half zes plaats. Manege Lie thorp is gelegen in sportpark de Bloemerd in Leiderdorp. Iedereen is welkom om het gebeuren vanuit de (warme) kantine gade te slaan. stelling om kwart over acht 's avonds, zodat ook hele lange films mogelijk zijn. Bij dit alles moet Greenway de naam houden een stille bioscoop te zijn, waar je echt een paar uurtjes uit bent en service krijgt. Volgens de Voorschotense slaagt ze nu al in die opzet en trekt ze steeds meer mensen uit de regio naar Green way. Het verwondert haar niet. Voor Leidschendammers, die geen bioscoop binnen de gemeentegren zen hebben, is de Voorschotense bioscoop binnen handbereik. En vanuit Voorburg gerekend is een ritje Greenway niet langer dan een ritje Metropole-Tuschinski, de ver afgelegen en eens zo luxe Haagse bioscoop. Daarnaast is de parkeer gelegenheid in het dorp goed. "hoeven mensen niet de hele stad door te zeulen" en zijn vooral de kinderfilms veel goedkoper. Nadeel is dat veel films wat later in Greenway komen. "Een knaller als Flodders komt hier niet voor de crocusvakantie", zegt mevrouw Nieuwenhuizen. Aan de andere kant vertoont ze toch de nieuwste film van Woody Allen zo'n twee maanden na de Nederlandse pre mière en was 'Op hoop van zegen' al na zes weken in Voorschoten, waar het drie weken succesvol draaide. Had de vroege komst van de 'zegen' te maken met het flop pen van de film in de steden, pro- Mevrouw J.M.C. Nieuwenhuizen voor haar Greenway-theater aan de Voorschotense Schoolstraat. Het gebouw tje links wordt opgeknapt, op het terreintje rechts komt een nieuw deel met een zaal voor de betere film. (foto Holvast) dukten als 'Hannah and her sisters' houden het wel vaker kort uit in de stadstheaters. Volgens mevrouw Nieuwenhuizen richten die zich veel meer op de jeugd van 18 tot 25 jaar. Het gevolg is dat juist die groep, voor wie het een rage is snel een film te zien, het in Voorschoten laat afweten. De rest komt wél. Vooral de kindervoorstellingen, die de volle aandacht krijgen, "doen het goed". Volle zalen zijn geen uitzondering. Overleven Ze is er dan ook heilig van over tuigd dat de bioscopen uit het dal kruipen en het huidige video-tijd perk overleven. In haar geval is het al genoeg wanneer ze de bezet tingsgraad van 30 tot 40 procent kan handhaven. Door het grotere aantal stoelen zijn de inkomsten in de nieuwe opzet flink wat hoger. Op dit moment is Greenway niet verliesgevend, maar het aantal uren van de eigenaressè/allesdoe- ner staat in geen verhouding tot haar inkomsten. Om dit eens goed duidelijk te maken haalt ze haar agenda van maandag erbij. Vanaf negen uur zat ze aan de telefoon. Ze moest on derhandelen met filmverhuurders, advertenties plaatsen en bezoekers te woord staan. Om twaalf uur ging ze naar de bioscoop, waar ze tot half twaalf 's avonds bleef. De lan ge zit werd alleen onderbroken door een kort bezoekje aan haar huis. waar manlief net de maaltijd had klaar staan. Het komt aan op hard werken, gokken en lef hebben. Aan lef heeft het haar nooit ontbroken, aan mogelijkheden wel. Vanaf 1960, toen ze de bioscoop overnam van een tandarts die ook het Haagse Corso/Camera bezat, heeft ze ze ventien jaar lang het pand gehuurd van Deurlo. Deze voormalige ho- tel-explóitant "deed niets aan het onderhoud en draaide de verwar ming constant uit". Om de ergste kou te verdrijven, plaatste me vrouw Nieuwenhuizen achter in de zaal een open oliekachel. Voor de rest hield ze zich op de vlakte. Pas in 1977. na de aankoop van het ge bouw, begon ze met opknappen: ze besteedde tienduizenden guldens aan nieuwe verwarming, nieuwe riolering en nieuwe bedrading. Het was heel hard nodig. Voor echt grote verbouwingen kon ze niet buiten de buren. Toen een grote, tweede filmzaal in de nieuwbouw boven de visboer niet mogelijk bleek, probeerde ze het braakliggende stukje tussen bio scoop en winkel te kopen. Toen het in 1985 zo ver was, raakten de plan nen dan ook in een stroomversnel ling. DEN HAAG/ZOETERWOUDE/ LEIDERDORP - Leski Meubelen en De Kastenspecialist 'Casba' in Zoeterwoude hebben gisteren via een kort geding voor de Haagse rechtbank geéist dat vijf meubelza ken (Baalbergen, Mijnders, Stou- tenbeek. Slaapkamercentrum en Valhal) aan het Leiderdorpse Meu belplein stoppen met de verkoop van spullen die niet als meubelen kunnen worden bestempeld. Als stok achter de deur eisen Leski en Casba een dwangsom van een half miljoen gulden indien, na uit spraak van de rechtbank (6 janua ri), gewoon met de verkoop zou worden doorgegaan. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp heeft tfwee van de in het Meu belplein gevestigde zaken gisteren per brief gesommeerd de verkoop van 'klein spul' binnen tien dagen te stoppen. Verkopen zij dat op 2 januari nog steeds, dan eist Leiderdorp een dwangsom van 1000 gulden per dag. De andere bedrijven hebben gisteren per brief van de gemeen te te horen gekregen dat ze nu goed zitten: daar zouden geen accessoi res meer worden verkocht. Aanleiding voor Leiderdorp om een brandbrief te schrijven is dat men geen andere mogelijkheid meer ziet. Er zijn in het verleden meer dere gesprekken geweest over de branchevervaging. Aanvankelijk trachtte men er onderling uit te komen, maar dat is niet met alle zaken in het Meubelplein gelukt. Leiderdorp kan niet optreden op grond van het bestemmingsplan, want dat is nog niet goedgekeurd, maar op basis van het koopcontract. De betreffende bedrijven, Stoutenbeek en Mijnders, hebben overigens nog niet gereageerd op de brief. Kerstconcert door de Christelijke Oratorium vereniging Exultate Deo m.m.v. Rijnlands Christelijk Man nenkoor met solistische medewer king van: Elzbiëta Szmytka sopraan. Jan A. Rietmulder declamatie, Har ry Holtman piano, Aad van der Hoe ven orgel, Rob Balfoort trompet, Ilo- ne Kieft harp. Gehoord op dinsdag 23 december in Sporthal 'De Vliet horst' in Voorschoten. VOORSCHOTEN - Sporthal 'De Vliethorst' was gisteravond bijna weer te klein bij het eerste lus trum van het traditionele kerst concert door 'Exultate Deo' in combinatie met het Rijnlands Chr. Mannenkoor. Een evene ment dat zo rond de kerst in Voorschoten niet meer is weg te denken. Het probleem bij een dergelijke succes-formule dan komt te staan is enerzijds: hoe proberen we de sfeer van voorgaande jaren zoveel moge lijk te behouden en anderzijds: hoe kunnen we zo min mogelijk platgetreden paden bewandelen en toch het programma vernieu wen. Het eerste is gisteravond weer volkomen geslaagd, maar het tweede is ten dele gelukt. Al blijft de traditionele 'Intrada' van Sander van Marion, waarbij een kleine 250 koorleden met bran dende kaarsen zacht zingend 'Vrede voor u en voor mij' bren gen, steeds weer een indrukwek kend schouwspel, dat zeker een 'blijver' op het programma moet zijn. Het daarop volgend 'Stille nacht' en 'O, kindeke klein', hoe verdienstelijk ook gezongen be hoorden wel zeer tot de categorie 'platgetreden paden' om te blij ven boeien, terwijl de spranke lende piano-improvisatie door Harry Holtman op een aantal 'evergreens' als 'De herdertjes' en 'Gloria' het in de huiselijke kring nog aardig doen, daarbui ten is de rek er wel uit. Hoe schitterend de zangkwali teit van beide koren eigenlijk is kwam pas goed tot haar recht in de perfecte vertolking van het 'Benedictus' van Diabelli, gezon gen door de lyrische coloratuur sopraan Elzbiëta Szmytka. En hoe heerlijk een mannenkoor kan klinken bewees het Rijn lands Mannenkoor tijdens de dy namische vertolking van een tweetal kerstliederen van Luigi Cherubini, waaraan harp en pia nospel een extra sprankelende dimensie wisten toe te voegen. Hoogtepunt van dit concert was het overtuigend gezongen 'Rejoice greatly, o daughter of Zion' van G.F. Handel door de Poolse sopraan Elzbiëta Szmyt ka, gevolgd door het zuiver en expressief gezongen 'King all glorious' waarbij de oratoria tra ditie van Excultate Deo zich niet verloochende. De werkelijke ver nieuwing van het repertoire viel echter pas in het gedeelte na de pauze te bespeuren tijdens een charmante serie kerstliederen van Poolse en Siciliaanse origine door mannenkoor en sopraan. Waarna beide koren dit sfeervol le en met uiterste perfectie gere- giseerde kerstconcert op tradi tionele wijze besloten met een prachtig vertolkt 'Mary's Boy- schild' en 'Ere zij God' tesamen met het publiek. ANNEKE VAN VLIET. Volgens mr. A. van der Pluijm, de advocaat van beide Zoeter woudse meubelzaken, gebruikt het vijftal in Leiderdorp de meubel toonzalen voor de verkoop van goederen (zoals klokken, spiegels, lamellen enz.) die niet overeenko men met de regels waarop de bouwvergunning is afgegeven. De gemeente Leiderdorp kan hierte gen echter niet optreden, omdat het bestemmingsplan Elisabethhof nog niet van kracht is. "Daar profi teren die vijf meubelzaken in Lei derdorp van", aldus mr. Van der Pluijm. Hij noemde dit een on rechtmatige daad. Overleg tussen de strijdende partijen heeft niet tot overeenstemming geleid. Van der Pluijm drong er bij de president van de rechtbank op aan dat het vijftal de regels moet naleven. "Zij wisten waaraan ze toe waren toen ze hier een bedrijf openden. In de ze zaak is geen compromis moge lijk". De vijf meubelzaken uit Leider dorp waren elk met hun eigen ad vocaat naar Den Haag gekomen. Hun betoog kwam er op neer dat Leski en Casba zich eigenlijk druk maken om niets. Dat beide Zoeter woudse ondernemers schade zou den lijden, daar wilden ze niet aan. De spulletjes, niet als meubelen aangemerkt, zouden slechts mond jesmaat worden verkocht en meer een functie hebben om de entoura ge voor de koper zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Mr. F. Somers, die namens Baai- bergen het woord voerde, zei het zo: "Die goederen staan er om de zaak te verfraaien. Omdat Casba en Leski dat wensen, moeten wij daarom de meubeltoonzaal maar zo sober mogelijk inrichten? Daar voor zijn er toch geen miljoenen geïnvesteerd?" Advocaat mr. W. Donker van Mijnders begreep het niet zo best. Hij stelde: "Leski en Casba hebben er van alles aan gedaan om in Zoe terwoude tot een concentratie met onder andere mijn cliënt te komen. Toen was er helemaal geen sprake van concurrentie. Nu zit hij in Lei derdorp, nota bene op acht kilome ter afstand, en zou er ineens wel een concurrerende invloed van hem uit gaan". De vijf advocaten waren eenslui dend in hun oordeel: het verzoek van Leski en Casba moet worden afgewezen. De rechter heeft het laatste woord. Hij doet 6 januari uitspraak. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe neveld en de Ruiter: Kerstdagen: do, H. Meyer, Stokroos tel. 215510; vr, A. van Haastert, tel 146305; za, zo, R. van Leeuwen, Fagel straat 31, tel. 218661; spreekuur Rosmo len 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus Kruis en De Lange: Kerstdagen: do, J. Rus, Middelstegrach 129, tel. 132500; vr. W. Vrijland 897577; za, J. van Gent, Zoeterwoudse singel 28, tel. 122538; zo. E. de Lange tel. 212025; spreekuur Bronckhorstraa 43-45. Groep 3 - Pleiter. J. v. Leeuwen, Smit W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur gens, Fogelberg en Muijsenbergh: Kerstdagen: do, S. Smit, Cobetstraat 43 tel. 130177; vr, W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 134345; za, M. v.d Muijsenbergh, tel. 132877; spreekuur di_ Sitterlaan 18; zo, J. Stolk, tel. 125820 spreekuur Burggravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en Zaayer: Kerstdagen: do, A. v. Rijn, Paganini straat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne dylaan 24; vr, G. Bénit, Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuur Kennedylaan 24 za, D. van Wingerden, tel. 310047; spreekuur Boshuizerkade 31; Zaayer, tel. 316008; spreekuur Reina Prinsen Geerligspad 11. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: Kerstdagen: do, B. Crul, Noordeinds- plein 8a, tel. 142888; vr. H. Jasperse, Wit te Singel 72, tel. 124961; za, L. Potsinek, tel. 897577; zo, J. Reinders, Ger. Brandt straat 29, tel. 760947. Leiderdorp Kerstdagen: do. P. van 't Woud, Hoofd straat 40, tel. 410070; spreekuur 12.30-13 uur op Hoofdstraat 40; v van Velzen, Heelblaadjespad 9, 891100; spreekuur van 12.30-13 uu Vlaskamp 16; za, O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; spreek uur van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16; zo, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30-13 u Hoofdstraat 40. Oegstgeest Kerstdagen: do, J.W. de Haan, Oranje- laan 26, tel. 170605; vr, E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747; za en zo, D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- Helaas wees de welstandscom missie de tekeningen tot twee keer toe af en vroegen de architecto- nisch-onderlegde personen de laat ste keer om dure rode dakpannen in plaats van goedkope grijze. Voor de rest gingen zij akkoord en opge lucht tekende Nieuwenhuizen het contract met de aannemer. Hij be gint zodra het wat warmer wordt. Greenway moet tijdens de verbou wing gewoon doordraaien. Nieu wenhuizen: "Als Metropole de be zoekers wekenlang over loop plankjes laat lopen, kan ik dat ook". laan 13, tel. 2493; vr, A. Meiman, J.W i Frisolaan 13, tel. 2493; za, J. Baars, R Wagnerlaan 63, tel. 2520; zo, L. Prescott Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond Kerstdagen: do, praktijk Hoornweg; Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voor hout, tel. 02522-11393; vr. F. Walen- kamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel 01711-10030; za en zo, praktijk Hoorn- weg/Sleeboom. Wassenaar Kerstdagen: do, R. van Niekerk, tel 19014; open spreekuur om 12 uur; vr, J. Huls, tel. 13027; open spreekuur om 12 uur; za, I.C. Spelt, tel. 11844; spreekuu radres Van Groeneveltlaan 17; zo, G. Schaepman, tel. 14561; spreekuuradres Van Z. v. Nijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de dienst APOTHEKEN Regio Leiden: Kerstdagen, tot vr 8 uur, Haven Apotheek. Haven 18, Leiden, tel. 120085; Apotheek Hofland, Thorbecke- weg 3. Voorschoten, tel. 762877; van vr 8 uur, Doeza Apotheek, 5 Meiplein 3-5, Leiden, tel. 315048. van 27 december tot 31 december; Apo theek Reyst, Steenstraat 35. Leiden, tel. 120136; Apotheek van Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36. Lei den, tel. 220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: Kerstdagen: R. Koster, Narcisstraat 47. Voorschoten, tel. 01717-3836; za en zo, E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26. Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten Kerstdagen: C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616; za en zo. J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De diensten voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waarge nomen door: Kerstdagen: do, M.H. van Nieuwland, Uilenhorst 10, Leiden, tel. 212959; vr, G.W.A. Kleinveld, Zoeterwoudsesingel 56, Leiden, tel. 134433; za en zo. R.L. Nieboer, Wilhelminapark 5, Oegstgeest, tel. 173096; spreekuur van 13-14 uur. Praktijk Haaswijk, Oegstgeest: Kerstda gen, R.S. van Mierlo; za en zo. G.J.H. de Minjer, Simon Vestdijklaan 28, tel. 155375; spreekuur za en zo van 11-12 uur en van 17-18 uur. Voorschoten, Wassenaar Kerstdagen: T.R. Sprey, Voorstraat 36, Voorschoten, tel. 01717-2477; za en zo, J Sauerbier Couvee, Van Beethovenlaan 69b, Voorschoten, tel. 01717-4252. LEIDSCHd& DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2