Kecskemethy blijft voorlopig bij NHV 'Finale tegen Fides is prachtig' Houtman naar Sporting £an de yjlijn. rv»k voor ons is't morgen een bijzonderedag. Henny Piket hoopt op stunt van Fiks in strijd LD-Cup korfbal DINSDAG 23 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 9 Tsjech nog niet in zee met Foreholte ARNHEM (GPD) - Bondscoach Jan Kecskemethy blijft in elk geval nog tot 1 juli van het volgend jaar volledig in dienst van het Nederlands Handbal Verbond. In dat halve jaar zal de onlangs tot Nederlander genaturaliseerde Tsjech zich gaan bezighouden met de uit voering van het jeugdplan en de opleidingen, terwijl hij daarnaast zal adviseren in zaken die betrekking hebben op de nationale vrouwen-selectie. Het Verbondsbestuur besloot gis- teravond dus aan het einde van dit jaar geen afscheid te Jan Kecskemethy op 31 december zou aflopen. Het goed presteren van de Nederland se vrouwenhandbalploeg en de uit drukkelijke wens van de vrouwen selectie om met Kecskemethy ver der te gaan hebben bijgedragen tot deze beslissing. Hoe de constellatie er na 1 juli i het volgend jaar zal uitzien tot die datum op parttime basis als middels is duidelijk geworden, dat technisch coördinator met in het dit ministerie best uitzonderingen takenpakket het selectiewerk, het wil maken als het gaat om hoog ge- contract jeugdplan en het opleidingswerk kwalificeerde trainers. actief te laten blijven Tot een verdere invulling Het is duidelijk dat het NHV i de vanuit eigen financieel oogpunt kaderfunctie(s) zoals het NHV die hierover eerst zekerheid wil heb- de toekomst ziet kwam het Ver bondsbestuur gisteren niet. Twee ben alvorens r Kecskemethy t het contract met i langere looptijd belangrijke zaken, waarbij verder geeft. Dan ook - en dat moet dan overleg op ministerieel r 1 juli gebeuren - zal dui- noodzakelijk is, moeten nog verder delijk worden hoe de werkzaamhe- uitgewerkt worden. Voor de vol- nog niet bekend. Gisteren werd gend jaar gewenste fulltime func- wel besloten om Ton van Linder tie van technisch coördinator is Ton van Linder nadrukkelijk in beeld. Met de ministeries van WVC en O. en W. worden nog gesprek ken gevoerd over de invulling van de financiën en vooral ook over de door Van Linder gestelde voor waarde, dat hij na een aantal jaren Jeugdploeg in plaats van Warmond LEIDEN - Om ook na de op heffing van Warmond in de voorronden toch met vier pou les van vier ploegen te kunnen spelen, neemt als zestiende ploeg een LKF jeugdteam deel aan de strijd om de LD-Cup korfbal. In dit door de selectie commissie van Rijndelfland sa mengestelde achttal zullen uit komen Remco- en Ed Molly (De Algemene), Ellen Ephraïm en Marco Mud (De Danaïden), Ellis Velthuyzen, Frank Peter de Haas en Jan Willem Meijer (Fides Pacta), Erica de Rooy (Pernix) en Christine Vis, Mo nique Wiegerink en Gert Jan Natzijl (TOP). Op tweede kerstdag worden in de Vijf-Meihal en de Apollo- hal de voorronden van de strijd om de LD-Cup korfbal ge speeld. De eerste wedstrijd be ginnen om 10.30 uur, terwijl om 16.30 uur de laatste beslissin gen zyn gevallen. De indeling: Poule A (Vijf Meihal): De Da naïden, Madjoe, Tempo en Zuiderkwartier Poule B (Vijf Meihal): De Al gemene, Fides Pacta, Fluks en Vriendenschaar(B) Poule C (Apollohal): Crescen do, Fiks, KNS en Pernix Poule D (Apollohal): Ons Ei land, TOP, Velocitas en LKF- jeugd Een dag later, op zaterdag 27 december, strijden in de Vijf Meihal de winnaars van de vier poules om een plaats in de fina le. De vier als tweede eindigen de ploegen komen uit in de troostronden om de vierde t/m achtste plaats. De aanvang van de eindstrijd is om 14.00 uur en om 21.00 uur begint de finale. De toegang tot de sporthallen is op beide dagen gratis. den definitief verdeeld zullen den en of Kecskemethy mogelijk trainer-coach van de vrouwen blijft, waarmee de selectie tevre den gesteld zou worden. De (voorlopige) besluiten, die het verbondsbestuur gisteren nam, lij ken te betekenen dat Kecskeme thy nog niet kan ingaan op het ver zoek van de Voorhoutse eredivisie- NHV-werk de gelegenheid moet debutant Foreholte om daar partti- krijgen weer in het onderwijs terug te keren. Van Linder is aardrijks kundeleraar binnen het voortgezet onderwijs, dienst te treden. De voor vijf tig procent arbeidsongeschikte Kecskemethy blijft tot 1 juli name lijk voor honderd procent in NHV- KOPENHAGEN - De Deense voetballer Soren Lerby heeft giste ren een diploma ontvangen ten te ken dat hij is opgenomen in het nieuwe Guinness recordboek. Dit voor het feit dat Lerbynu uitko mend voor AS Monaco, vorig jaar op één avond in twee wedstrijden uitkwam. Eerst een uur met de na tionale ploeg in een WK-duel in Du blin tegen Ierland en daarna met Bayern tegen Bochum voor de tweede helft en verlenging. De Daarnaast speelt nog het feit dat dienst. Voor wat betreft het ko- plaatsing geschiedde per privé- Jan Kecskemethy het begin a de hartopera- i dit jaar mende half jaar zal Kecskemethy vliegtuig en i zich vooral met het jeugdplan en cord'. vijftig procent arbeidsongeschikt de opleidingen bezig kunnen hou- Tot voor kort ging men er bij het den omdat er voor de Oranje-\ NHV van uit, dat WVC in een "der gelijke situatie niet subsidieert. In- nauwelijks of geen activitei ten gepland zijn. GRONINGEN (ANP) - Voor Peter Houtman is maandagnacht einde lijk een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. De 29-jarige spits van FC Groningen tekende een contract dat hem voor 3>/2 sei zoen bindt aan de Portugese top club Sporting Lissabon. Als ver vanger van Houtman trok de noor delijke eredivisionist in een moeite Rob McDonald aan. De een jaar jongere Engelsman, speelde sinds enkele maanden op huurbasis bij Sporting Lissabon. Na een hoop vol begin verliep de loopbaan van McDonald in Lissabon steeds min der voorspoedig. De laatste weken nam hij slechts plaats op de reser vebank. Groningen ontving voor Houtman een half miljoen gulden. Als de spits zijn contract gewoon had uitgediend tot 1988, had de noordelijke vereniging slechts 225.000 gulden ontvangen. Voor zyn vervanger hoefde de Groningse penningmeester niets naar Portugal over te maken. Spor ting had het huurbedrag dat het verschuldigd was aan de rechtma tige eigenaar van de Engelsman, landskampioen PSV, al helemaal voldaan. Voorlopig tekende McDo nald een verbintenis van een half jaar. Daarna zal worden bekeken of Groningen te koop overgaat. Sporthallen Waarschijnlijk is de tijd niet ver meer af datje als voetbalclub alleen nog meetelt als je de be schikking hebt over een eigen sporthal. FC Lisse en SJC bezit ten al zo'n hal, Noordwijk gaat er weldra eentje krijgen, bij Rijns- burgse Boys zitten ze nog te reke nen, te passen en te meten, bij Quick Boys hebben ze het plan voorlopig in de ijskast gezet, zo leert de krant van zaterdag in een uitvoerige, leerzame reporta ge. Merkwaardig toch. Enerzijds zie je clubs door een slinkend le denaantal zich in allerlei boch ten wringen om de eindjes aan elkaar te knopen, anderzijds tref je bij clubs vergevorderde plan nen voor grootse, kostbare projec ten, waarbij je je hart vast houdt. Want een hal bouwen is één ding, haar exploiteren is iets heel an ders. Ik heb overigens groot res pect voor de ondernemingszin van diverse verenigingen, laat daarover geen twijfel bestaan. Dat de hal in Rijnsburg zo stroef tot stand komt, verbaast me een beetje. Voor het rijkste dorp uit heel de streek moet het toch een peuleschil zijn. Als ze op de veiling Flora even in de han den spuwen en pakweg een pro cent van de chrysantenoogst ter beschikking stellen (Actie: 'Een chrysant voor de geelzwarten'), kun je meteen twee sporthallen neerzetten. De Stichting Sporthal Middelmors, Rijnsburg zoekt nu zijn heil, naar ik vrees, bij de ver keerden. Zo heeft men mij maar liefst drie machtigingen tot af schrijving van 150 gulden het stuk doen toekomen. Heren, heren toch. Ik heb zon der dat al zo'n moeite uit het rood te blijven. Muis Cyprus-Nederland - het is een interland van lik me vestje, dat weten we allemaal. Maar in Ne derland wordt er een lawaai over gemaakt alsof we regelrecht de wereldtitel kunnen grijpen. Niet dat je op Cyprus zó ge makkelijk wint. De Cyprioten weten op eigen grond aardig van wanten. Op voetbalgebied komen ze de ploegen van het vasteland bij wijze van spreken nog niet tot de heupen, maar daar heeft men het volgende op gevonden: de Cy prioten hebben een behoorlijk rottig hoofdveld aangelegd, waarvan bezoekers meteen zwa- Adri van Tiggelen. re koppijn krijgen, terwijl zij zelf zich er prima op thuisvoelen. Bo vendien schijnt het er voor inter lands altijd pijpestelen te rege nen. Dat is het voornaamste pro bleem van Cyprus, niet wie er voor zó'n wedstrijd nu precies in Oranje wordt opgesteld. Maar het is blijkbaar te banaal om het zo eenvoudig te zien en dus word je dagenlang lastiggevallen met allerlei opgeklopte rariteiten. Bondscoach Michels zegt de fami lie Koeman de wacht aan, omdat die om uiteenlopende redenen niet mee wil naar het eiland en er wordt bitter touwgetrokken tus sen Zeist en Anderlecht om Van Tiggelen. Ik heb er smakelijk om moeten lachen. Er blijkt ook uit hoe wei nig vertrouwen de hoogste lei ding van de KNVB eigenlijk heeft in het vaderlandse voetbal, want anders maakt je je toch niet zo druk voor de strijd tegen, voet- baltechnisch gezien, een der mui zen van Europa? Studio Sport sjorde ook alles buiten proporties door tijdens de interland de in het ziekenhuis liggende Marco van Basten 'live' te interviewen over het grote ge vecht te Cyprus. (Iedereen die iets van tv afweet, weet ook wat daarvoor komt kijken De Ajax-spits bleek het niet eens te zijn met verslaggever Poelmanns stelling dat hoge sco res op Cyprus niet meer mogelijk zijn. Volgens Van Basten kon dat nog wel degelijk. Dat soort dis cussies kan ik alleen maar aan horen als er (on)behoorlijk wat port in me zit. Dat was zondag middag niet het geval, vandaar dat ik gramstorig uitriep: zo lang dit soort flauwekul in Hil versum nog mogelijk is, laten de bezuinigingen daar veel te wen- Te veel Al jaren zitten de internatio nale wedstrijdkalenders bij tal van sporten mudvol. Kijk maar eens naar het wielrennen: de klassiekers zitten op elkaar als krenten in een ouderwets krente- brood; van april tot september gaat er in de wielersport geen week voorbij of er is wel iets be langrijks. Het voetbalprogram ma is overladen met wedstrijden voor de gewone competitie, voor de Europa Cup, voor de voorron den van het) Europees- of wereld kampioenschap. In de atletiek heb je ook zo'n cyclus van Europa Cup, Grand prix, wereld-, Euro pese en Olympische kampioen schappen. Het tennis heeft een circuit dat het hele jaar door gaat. Verder zijn er nog voor al lerlei takken van sport regionale wedstrijden als Aziatische Spe len, Panamerikaanse Spelen, Middellandse Zee Spelen, Afri kaanse Spelen, de Gemenebest Spelen, de Balkan Spelen, de Goodwill Games enz. Aan die lange lijst van grote sportwedstrijden wil de Britse minister van sportzaken, Tracey, er nog eentje toevoegen: de Spe len van de Europese Gemeen schap, zo heeft hij onlangs ver klaard. In het voorjaar van 1989 moet de première plaatsgrijpen, liefst 24 takken van sport zullen op het programma staan. Deze ontwikkeling van steeds maar nieuwe evenementen is voor de topsporters een uiterst ge vaarlijke. Zij komen niet langer aan rust toe. Het hele seizoen dreigt één grote jachtpartij te worden. Dat is het eigenlijk al. Topsporters kunnen zich daar slechts in beperkte mate aan ont trekken, want de belangen van hun bazen, de sponsors, moeten ook gediend worden. Die onon derbroken stroom van wedstrij den en kampioenschappen en de daarmee gepaard gaande druk op topsporters bevorderen ook het doping gebruik, dat kan niet anders. Het laatste is een facet dat zelden wordt belicht. Aan EG Spelen heeft dus nie mand behoefte. Er zijn Europese kampioenschappen genoeg. Een politiek-sportieve afbakening van een deel van Europa lijkt n stap terug RUUD PAAL LEIDEN - Vorig jaar speelde hij nog in de hoofdklasse van de zaalkorfbalcompetitie en won hij met Fides Pacta de LD-Cup. Inmiddels lijkt de actieve loopbaan van Henny Piket beëindigd en zit hij als trainer/coach op de bank bij Fiks. Een bliksemcarrière, passend bij de stormachtig opmars van zijn nieuwe ploeg naar de eerste klasse, die geldt als een van de outsiders in de-komende strijd om de LD-Cup. was. De prestaties waren uitste- in Fides 1, dat het opnieuw niet kend, op het veld en in de zaal wa- kon bolwerken in de hoofdklasse ren er kampioenschappen. Als je en in de tweede veldhelft langs de bij zo'n club gevraagd wordt, is dat lijn toen het veldkampioenschap toch wel een uitdaging. Ze gaan werd behaald. daar in Oegstgeest eerste klasse spelen en ze durven er toch iemand voor te zetten, die nauwelijks trai- GOOf ningservaring heeft". Bram van Qent "Ik kreeg een telefoontje van Frank Berendes", vertelt Henny Piket in kort bestek het verhaal van zijn komst bij de Oegstgeester eersteklasser. "Hij zocht voor zich zelf een opvolger bij Fiks. Of ik soms interesse had. "Natuurlijk", zei ik gekscherend, maar een paar dagen later maakte Jeroen Hui zing, de voorzitter van Fiks, de eer ste afspraak. Na een paar gesprek ken was het allemaal al geregeld". "Ik had Fiks wel eens zien spe len, en je leest verder wat er in de kranten over de ploeg geschreven ADVERTENTIE Het was een uitdaging, vens een afscheid na een voor hem persoonlijk zeer teleurstellend ver- "In eerste instantie stond ik na lopen seizoen. Gepasseerd voor het de zaalcompetitie weer in veld bij eerste twaalftal van Fides voor de het tweede, maar Ronald van der veldcompetitie, in de zaal wel weer Velden raakte geblesseerd. Ik werd toen op zijn plek gekozen met de gedachte dat Ronald dat niet meer zou spelen. In de kam pioenswedstrijd tegen VES kwam hij toch terug en werd ik weer ge passeerd. Ik baalde daar zo van, dat ik er toen een punt achter heb gezet. Op zich wel jammer, want ik ben nog maar 27 jaar en kan nog jaren mee. Maar het trainen is een prima alternatief, je kunt er veel in kwijt". PTT Post en de Postbank laten u even het volgende weten: Morgen 24 december zijn de postkantoren open tot 15.00 uur, lokale wijzigin gen voorbehouden. Ook voor 0017, het algemene service - telefoon nummer van PTT Post,geldt dat u er morgen tot 15.00 uur gebruik van kunt maken. De afdelingen klanten service van de Postbank zijn tot 16.00 uur bereikbaar. Evenals 06-0400.dat u gratis kunt bellen voor het aan vragen van folderinformatie. Tenslotte maken we graag van deze gelegenheid gebruik om u prettige Kerst dagen te wensen. JèaJ POSTBANK Ervaring "Ik heb er in het begin wel tegen op gezien. De groep bij Fiks was even oud als ik en ik had geen ach tergrond als trainer. M'n voor sprong was mijn ervaring, twee jaar hoofdklasse. Dan kan je alleen maar hopen, dat de groep je accep teert. Je hebt natuurlijk je eigen kijk op korfbal en je hebt in de loop van de jaren veel opgenomen van mensen, waar je zelf training van hebt gehad, zoals Jan Hensen, Gerard Bos, Jan Sjardijn, Mattie Baart en Frank Berendes". "Het was wennen, want ik had altijd in een groep gezeten. En nu kom je er vóór te staan en je moet zelf de lijnen uitzetten. Nu zie ik ook, dat het gemakkelijk is een trainer te bekritiseren. Het werk heeft zoveel aspecten en er wordt altijd de volle honderd procent van je gevraagd. Het roept ook twijfels op bij jezelf. Is dat wel goed gere geld, doe ik er met die beslissing wel verstandig aan? En achteraf merk je, dat je bepaalde fouten maakte in je ijver, dat de kritiek er op ook terecht was". Enige honger naar de bal heeft Henny Piket toch nog gehouden. het veld nog niet vergeten, In de halve finale komen ze nu dus waar schijnlijk weer tegenover TOP en de kans om voor een volle 5-mei- hal revache te nemen, zullen ze niet gauw laten glippen". Met de voorbereiding van Fiks op het toernooi heeft hij zich nog niet zo indringend bemoeid. De ploeg heeft zelf mogen bepalen, wie de door de afwezigheid van Gwenny de Best, Reinetta de Mooy en Tanja Reitsma opengevallen plaatsen opvullen. Met de keuze, Agda Nonhebei, Gerrie Klijn en Ronique Gerlof, kan Piket echter instemmen, want het drietal be hoort tot de vaste reserves van het eerste team. Dat het toernooi om de LD-Cup leeft in de regio, is in Oegstgeest goed te merken. Bij de wekelijkse Fiks-Flitsen verscheen een specia le bylage met het complete pro gramma en de Apollohal zal op Tweede Kerstdag zeker uitstekend gevuld zijn. Tenslotte geldt Fiks als een outsider, want het vorig jaar vond de uitschakeling pas in de allerlaatste speelminuut van het duel tegen Zuiderkwartier plaats. Vrijblijvend Henny Piket geldt met zijn ploeg Fiks als outsider in de strijd om de Leidsch Dagbladbeker. Zijn oude ploeg Fides Pacta tipt hij als de grote favoriet. (foto Loek Zuyderduin) Als begeleider ging hij in het begin mee met Fides Pacta 4 en toen dat twaalftal constant met invallers uit moest komen, bood hij zich als in valler aan. Toen het zaalseizoen na derde, vormde dat aanleiding tot een nieuwe geruchtenstroom. "Alle ploegen lagen al vast en in eerste instantie was het of Fides 1 of Fides 9. En voor Fides 9 doe ik m'n schoenen nog niet aan. Ik zou dus in het eerste kunnen spelen, mits er geen bezwaren kwamen uit de selectie. Ik zou tenslotte regel recht uit het vierde veldteam naar het eerste zaalteam gaan en boven dien moest ik vier zaterdagen mis sen, omdat ik bij Fiks langs de lijn aanwezig moet zijn. In meerder heid hadden de mensen uit de se lectie het idee, dat ze het niet kon den maken om zoveel mensen te passeren. Ook niet toen Dick On derwater geblesseerd raakte en Frank Berendes de jonge gasten niet wilde belasten met een plaats in het eerste. Na een uur praten is toen René van der Vooren naar vo ren geschoven. "Die doet het nu dus heel erg goed. Ik denk dat de keus een goede is geweest", sluit Henny Piket af. Kanshebber Gezien de prestaties van Fides in de zaal tipt Henny Piket de ploeg ook als de grootste kanshebber voor de LD-Cup. "Bovendien zijn ze die slachtpartij tegen TOP cp Als voornaamste concurrent krijgt Fiks ditmaal te maken met overgangsklasser Pernix. Een ploeg overigens, waar Fiks als ech te toemooiploeg in het recente verleden tijdens de Pinkstertoer- nooien van Pernix regelmatig van heeft gewonnen. "Van de rest (Crescendo en KNS) moeten we probleemloos kunnen winnen. En als Pernix een off-day heeft of zich vrijblijvend opstelt en er niet volle dig tegenaan gaat, hebben we zon dermeer een kans. Op het moment dat Pernix met de volledige ploeg gaat korfballen, ligt het allemaal wat moeilijker", aldus Piket. Zou Fiks er in slagen Pernix voor de tweede maal voortijdig uit te schakelen, dan wacht in de halve finale waarschijnlijk De Danaïden of Zuiderkwartier, terwijl de win naar hiervan in de finale Fides Pac ta of TOP tegenover zich krijgt. Theoretisch behoort dus een finale Fiks - Fides Pacta tot de mogelijk heden. "Ik vind het prachtig", rea geert Henny Piket op deze redene ring. "Als dat gebeurt weet ik het niet meer. Ik geloof dan niet dat Fiks dan nog een kans heeft. Of Fi des moet er niet volledig tegenaan gaan... Maar ik weet zeker dat dat verhaal in de finale niet meer op-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9