Aantal bosnegers vrij rond Kerst Reagan zal geen gratie verlenen Ondanks felle protesten amnestie voor militairen 'Gebaar' Surinaamse regering Wereldbevolking ruim zes miljard in 2000 Dure redder in nood i^WAC VOLG Studenten in China blijven betogen ASISI^k EIDING V DINSDAG 23 DECEMBER 1986 BUITENLAND PAGINA 7 in de Derde Wereld te verdubbe- PARAMARIBO (GPD/ANP) - Rond Kerstmis zullen 60 van de 110 gearresteerde len. boslandcreolen worden vrijgelaten. Dat heeft de commandant van Fort Zeelandia in De pogingen om de komende ja- Paramaribo, kapitein Liew Jen Tai, gisteravond verklaard. Volgens Liew Jen Tai komen men Lue™ enormeeIconse, de vrijgelaten gevangenen onder toezicht te staan van het Internationale Rode Kruis. WASHINGTON (AP) - Op dit mo ment worden op aarde per seconde ongeveer vier babies geboren. Als deze trend voortgaat, zal de wereld in het jaar 2000 worden bevolkt door 6,2 miljard mensen. Dit staat in het rapport „Profiel van de We reldbevolking: 1985", dat onlangs door het Amerikaanse Censusbu- jaar genomen besluit reau is gepubliceerd. Volgens het rapport is de wereld bevolking van 2,6 miljard in 1950 toegenomen tot ongeveer 4,9 mil jard mensen medio 1985. Tussen 1985 en het jaar 2000 zal dit aantal nog eens met 1,3 miljard mensen toenemen. Deze snelle bevolkingsgroei on derstreept volgens Werner Fornos, de directeur van het particuliere bureau, de noodzaak om de hulp goede bevolkingspolitiek de Ame rikaanse regering om haar bijdrage aan de programma's voor interna tionale bevolkingspolitiek te ver minderen, heeft hy dan ook weinig begrip. In het jaar 2000 zal de wereldbe volking over het algemeen beter zijn opgeleid, een groter deel zal in steden wonen en de mensen zullen gemiddeld ouder worden dan nu het geval is. Dit patroon zal echter van land tot land scherp verschil- Het Rode Kruis heeft de afgelopen twee weken alle gevangenen in Fort Zeelandia met behulp van een tolk van het Surinaamse Rode Kruis gesproken zonder dat daar bij militairen aanwezig waren. Kapitein Liew Jen Tai zei dat er in Fort Zeelandia 110 boslandcreo len gevangen zitten, 16 militairen en 3 andere burgers. De 110 bosne gers zijn volgens de commandant vastgezet omdat zij betrokken wa ren bij de gevechten in Oost-Suri- name. De gevangenen zouden 'ab soluut niet zijn gemarteld'. Hij geeft wel toe dat het er bij de arres taties „bepaald niet zachtzinnig aan toe gaat". Volgens kapitein Liew Jen Tai worden er momen teel geen vrouwen meer vastge houden. Nederlandse jurnalisten konden sen Nederland en Suriname moe ten worden genormaliseerd. De persoonlijke adviseur van le gerleider Bouterse weerspreekt hiermee eerdere uitlatingen van de Surinaamse minister van buiten landse zaken, Henk Herrenberg. Deze had namelijk vorige week, in een reactie op de uitspraken van minister Van den Broek en van zijn ambtgenoot in Washington, Shultz, gesteld dat de betrekkin gen tussen Suriname en Nederland opnieuw bezien dienden te wor den. Bij zijn ontmoeting met Neder landse journalisten in Paramaribo zei oud-ambassadeur Heidweiler van mening te zijn, dat Suriname moet streven naar een verbetering van de contacten met de landen in Latijns-Amerika. Vooral likopters, zijn volgens de Brazi liaanse pers de afgelopen maanden ingediend, maar afgewezen. zullen „enorme consequen ties hebben voor het milieu, de na tuurlijke hulpbronnen, de energie, de werkgelegenheid en de kwali teit van het leven op deze planeet", zo zegt Fornos. Voor het eerder dit De grootste bevolkingsaanwas heeft momenteel plaats in Afrika bezuiden de Sahara. In dit gebied groeit de bevolking het snelst, na melijk met 3 procent per jaar. Met deze groei zal de bevolking hier in 23 jaar verdubbelen. Op de tweede plaats staan het Nabije Oosten en Noord-Afrika met een bevolkingsgroei van 2,7 procent, gevolgd door Latijns Amerika met een aanwas van 2,3 procent. In Azië groeit de bevol king jaarlijks met 1,5 procent, in Oceanië met 1,2 procent, in Noord- Amerika met 0,9 procent en in Eu ropa en de Sowjet-Unie met 0,5 procent. Op dit moment woont bijna de helft van de wereldbevolking in vier landen: China, India, de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten, zo zegt het rapport. In het jaar 2035 zal Nigeria echter tot een derde plaats zijn opgeklommen en India zal waarschijnlijk China verdringen als het land met de meeste inwo ners. Een dag voor de publicatie van het rapport had het particuliere World Watch Instituut nog gewaar schuwd dat de arme landen het meest worden bedreigd door de veranderingen in de wereldbevol king. Zij zullen in toenemende ma te geconfronteerd worden met een toename van de bevolking en een afname van hun middelen van be staan. „Steeds meer zal de keuze liggen tussen het uitvoeren van een radi caal programma van familieplan ning of het verslechteren van de le venstandaard", zo zeggen twee me dewerkers van dit instituut, Lester Brown en Jodi Jacobson, in hun zaterdag verschenen rapport „On ze Verdeelde Demografische We reld". Jopseph Speidel van het Bevol kingscrisis Comité zegt dat de stu dies uitwijzen dat de grootste be volkingsgroei en urbanisatiepro cessen zich zulllen voordoen in de arme ontwikkelingslanden. Volgens Speidel wordt het groot ste probleem voor de Derde-We reldlanden veroorzaakt door het feit dat de snelle bevolkingsaan was hier niet in verhouding staat met de ontwikkelingen op het ge bied van ondermeer landbouwpro- duktie, het creëren van nieuwe werkgelegenheid en de gezond heidszorg. gisteravond spreken met een broer overgangsperiode naar de Grond- Ronnie Brunswijk, de 19-jarige Leo. Hij zag er goed uit en maakte een opgewekte indruk. Leo ver klaarde in aanwezigheid van de mi litairen dat hij 'goed behandeld' wordt. H« zit met zeven personen in een cel en krijgt geen bezoek van familie, maar soms wel van kerkelijke instanties. Leo zei niet te weten of er nog meer familiele den van hem in Fort Zeelandia vast zitten. Overdag heeft hij niet veel te doen, zo verklaarde hij. De commandant beschikt over de lijst van namen die de Neder- wet en naar de verkiezingen steun van democratische landen als Brazilië en Venezuela hard no dig. „De ervaring heeft geleerd dat Suriname die steun niet uit Neder land kan krijgen terwijl Washing ton Suriname meer bekijkt vanuit strategisch oogpunt. De Amerika nen zijn niet zo direct geinteres- seerd in de ontwikkelingen hier", aldus Heidweiler. Brazilië Brazilië stuurt overigens geen landse^ ambassadelid VanC Houten S«e' Dit heeft WASHINGTON (UPI/DPA) - Pre sident Reagan heeft uitgesloten dat twee sleutelfiguren in de Iran- affaire volledige gratie krijgen om hen ertoe te bewegen opening van zaken te geven over hun aandeel in het schandaal dat de Amerikaanse politiek al weken op zijn grondves ten doet trillen. Larry Speakes, de woordvoerder van het Witte Huis, zei gisteren dat Reagan vorige week weigerde op een dergelijk voorstel in te gaan toen hem verscheidene manieren aan de hand werden gedaan om de TEHERAN/BAGDAD voormalige nationale veiligheidad viseur vice-admiraal John Poin- dexter en zijn ontslagen medewer- hoogte was van het doorsturen van de opbrengst van de wapenver koop naar de contra's. Zware aanval van Irak: zeker honderd doden (Rtr/AFP/ AP) - Bij een aanval van de Iraakse luchtmacht op de stad Islamabad in het westen van Iran zijn volgens ker luitenant-kolonel Oliver North Teheran gisteren meer dan hon- minister van buitenlandse zaken bXnto3se" ken™n D?n Abreu -Sodré ^teren verklaard in Haag. Liew Jen Tai: „Wat de am bassadeur over die gevallen heeft geschreven, klopt helemaal niet". een indirecte reactie op berichten die eerder in de Braziliaanse pers waren verschenen over een Suri naams verzoek in die richting. In zijn uitlating tegenover de ge- nn a me w e rde^T aaneeh o u de"rf door Sdo de Sao Paufo"en „Jornal de rnibtaire poütu3^6 volgden de bevelen echter niet op en negeer- SDeTnfg^ul^tS i Bouterse voor de binnenland ten, waarna er gericht is geschoten. Lnh?!?^le se strijd in Suriname van Brazilië de lijst worden ervan verdacht hel- kan bestaat volgens de pers te zijn van Brunswijk Oud-ambassadeur Henk Heid weiler, thans kabinetschef van le gerleider Bouterse, is niet op de hoogte van een lijst met gegevens over slachtoffers door het nationa le leger die door de Nederlandse ambassadeur Van Houten naar Den Haag zou zijn verstuurd. In verband met de informatie over burgers en militairen die door het leger zouden zijn gedood, bena drukte Heidweiler gisteren tegen- 1UCUW_ wttucll ^e^s^Tv»^ gen, waaronder de levering zoekingen door internationale minister in „politieke en morele steun aan een gevestigde rege ring". Suriname heeft de afgelopen driejaar van Brazilië ongeveer tien pantserwagens en aanzienlijke hoeveelheden automatische wa- pens, munitie, en telecommunica- tie tie-apparatuur ontvangen. Een aantal Surinaamse officieren ge niet voorts een opleiding op Brazi liaanse militaire academies. Aan vragen voor nieuwe wapenzendin- Om de geheugens van de senatoren in Argentinië op te frissen lieten twee overlevenden van het militaire schrikbewind zich geblinddoekt en geboeid in twee houten namaakcellen opsluiten buiten het parlementsgebouw waar de volksvertegenwoordigers discussieerden over amnestie voor de militairen. (foto anp) In Uruguay en waarschijnlijk ook Argentinië ïhe- BUENOS AIRES - (UPI/AP) On danks de verbeten oppositie van linkse groeperingen en van men senrechtengroepen, wordt een Ar gentijns wetsontwerp voor amnes tie van militairen en politiemensen vandaag vrijwel zeker goedge keurd. In het buurland Uruguay heeft het parlement gisteren haar goed keuring gegeven aan een amnestie wet, die schendingen van de men- Heidweiler blijft persoonlijk van mening dat de betrekkingen tus- Buitenland kort Dubbele moord De politie van de zuid-Engelse stad Salisbury heeft gisteren een 27-jarige man aangehouden die er van wordt verdacht het afgelopen weekeinde twee vrouwen te heb ben vermoord. Het lichaam van een 25-jarige vrouw werd zaterdag ochtend gevonden door medewer kers van een psychiatrisch hotel, waar zij verbleef. Zondagochtend ontdekte de politie het lijk van een 45-jarige vrouw in een openbaar toilet. Beide slachtoffers waren verkracht en gewurgd. Kampbewaker De 74-jarige voormalige kam popzichter in het concentratie kamp Mauthausen, Otto Heide- mann, is gisteren veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Heide- mann werd gestraft voor de moord op de 47-jarige Poolse koopman Jozef Wojdanowski. In 23 andere gevallen van moord werd Heide- mann vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. Heidemann had destijds de volkomen uitgeputte en zieke Pool doodgetrapt omdat hij niet meer in staat was om te werken. Mishandeling De politie van New York heeft gisteren vier blanke jongeren aan geklaagd in verband met de mis handeling van drie zwarte mannen die met autopech in een blanke wijk waren gestrand. Eén van de drie zwarten was op de vlucht on der een auto gekomen en overre- den. Burgemeester Koch had een beloning van 10.000 dollar uitge loofd voor informatie over de da ders. Dissidenten woord te staan De afgel0pen-da. De Zuidkoreaanse minister van gen hebben de betogingen voor binnenlandse zaken Kim Jong-ho snellere democratisering tiendui- TEL AVIV (GPD) - Met succes, maar wel tegen hoge kosten, heeft Israël op Nederland een beroep gedaan om bij te springen in de bestrijding van de Singapore-griep. Gisteren zijn tienduizend am pullen met het anti-influenzavaccin in Tel Aviv aangekomen. Vol gens een woordvoerder van Volksgezondheid in Jeruzalem reken den de Hollanders echter het dubbele van de prijs (32 gulden per injectie) voor een vergelijkbaar vaccin uit Frankrijk. Israël had geen keus bij de bestelling. Vanwege de epidemie was er bijna geen druppel van het medicijn meer in het land voorradig. Nederland kon als eerste een flinke hoeveelheid vaccin leveren. Op Frankrijk hadden de doodzieke slachtoffers van deze Aziati sche griep en zij die het niet wilden krijgen, nog een week moeten wachten. Eind van deze week levert Nederland nog eens 15.000 eenheden. Het plotselinge tekort aan het vaccin was het gevolg van „schreeuwende" krantekoppen die suggereerden dat al honder den patiënten waren overleden. Vanaf dat moment, begin vorige week, werden dokterspraktijken en apotheken bestormd met verontruste mensen die meenden de ziekte al onder de leden te hebben of bang waren het te krijgen. Veel apothekers zwichtten voor de „druk" en gaven de vaccins of tabletten zonder een recept af. Met als tweede consequentie dat voor de groepen patiënten die bij een explosie van zo'n soort griep een extra risico lopen, niets meer over was. Maar ook het Israëlische leger sloeg aan het hamsteren. Niette min was er veel te weinig van het medicijn verkrijgbaar om de griep preventief te kunnen aanpakken. Defensie was als de dood dat de parate troepen door het virus voor enige maanden zou wor den uitgedund. Israël heeft met name langs de grens met Syrië en Libanon veel legereenheden op de been vanwege een voortdu- rendeoorlogsdreiging. Hoeveel zieken als gevolg van deze griep zijn overleden kan niemand je in Israël vertellen. Vasstaat wel dat enkele tietallen bejaarden en andere „risico-patiënten" aan complicaties van de besmetting zijn bezweken en dat er tienduizenden Israëli's en Pa- lestijnen uit de bezette gebieden met hoge koorts, hoestend en proestend en met ernstige spierpijn in bed liggen. Nederland is echter een redder in de nood. Wel tegen woeker prijzen, zo lykt het. Misschien dat de Israëli's ons nog eens te grazen nemen met hun sinaasappelen. Want wat is een grieppa- tiënt zonder een mandje vitamine C op het nachtkastje? senrechten door politie en militai ren ongestraft laat, uit angst voor een directe confrontatie met de strijdkrachten. De Argentijnse maatregel, een voorstel van president Raul Alfon- sin, kreeg gisteravond de steun van de Senaat met 25 tegen 10 stem men. Alle 18 senatoren van Alfon- sins centrum-linkse partij, twee le den van de oppositionele Peronis ten en vijf senatoren van kleine partijen steunden het wetsvoor stel. Tien Peronisten stemden tegen, terwijl tien anderen zich van stem ming onthielden. Eén lid van de Senaat mocht niet meestemmen, omdat hij nog beëdigd moet wor den. Het Huis van Afgevaardigden komt vandaag samen om te debat teren over de voorgestelde maatre gel. Het staat vrijwel vast dat ook het Huis zijn goedkeuring zal ge ven, omdat de partij van Alfonsin 129 van de 254 zetels bezit. Volgens de nieuwe maatregel worden alle militairen en politie mensen, die binnen 60 dagen na goedkeuring van het wetsvoorstel niet zijn aangeklaagd, ontslagen van rechtsvervolging wegens mar telingen, moorden en andere mis daden gepleegd tijdens het militai re schrikbewind van 1976 tot 1983. Nieuwe aanklachten op grond van genoemde misdaden moeten bin nen 30 dagen zijn ingediend. Een onderzoekscommissie van de Argentijnse regering heeft ver klaard dat zeker 9.000 mensen, tij dens de periode van onderdruk king, zijn verdwenen. Mensenrech tengroepen menen echter dat zo'n 30.000 mensen spoorloos zijn. De regering-AJfonsin, die in de afgelopen drie jaar<le processen en veroordelingen van een aantal voormalige, militaire leiders heeft meegemaakt, acht de tijd gekomen om een eind te maken aan'een soort eindeloze verdenking' van de strijdkrachten. De militairen moe ten volledig deel kunnen nemen aan de democratische wederop bouw van het land, vindt de rege ring. Critici, waaronder Peronisten, mensenrechtenorganisaties, linkse groepen en studenten, handhaven de stelling dat de nieuwe maatre gel, die moordenaars en beulen be schermt, de arrogantie van het le ger zal voeden. Het Huis van Afgevaardigden in Uruguay heeft gisteren ingestemd geen processen te voeren tegen mi litairen, die worden beschuldigd van schendingen van de mensen rechten tijdens twaalf jaar militair bewind. Afgelopen zondag had de Senaat zich al akkoord verklaard met deze amnestie voor de officie ren. Het huis van afgevaardigden, dat zich met 60 tegen 37 stemmen uit sprak tegen het voeren van proces sen, wil kennelijk een confrontatie met het leger uit de weg gaan. De militairen lieten van te voren al we ten niet te zullen verschijnen voor de rechter. Verwacht wordt dat president Sanguinetti het voorstel direct ondertekent zodat het on middellijk als wet van kracht wordt. De processen hadden gisteren moeten beginnen. Een burger- rechtbank had negen officieren ge dagvaard om gisteren ondervraagd te worden over schendingen van de mensenrechten. De uitspraak van het parlement kwam ongeveer twee uur voordat de eerste officier, luitenant-kolonel Jose Gavazzo, te recht zou moeten staan. Hij wordt ervan beschuldigd 22 Uruguaya- nen te hebben gemarteld in Argen tinië voordat hij hen naar Montevi deo bracht. Zondagavond braken rond het parlementsgebouw heftige rellen uit tussen politie en ruim 2500 de monstranten, die de amnestie af wijzen. Twee officieren maakten gebruik van machinegeweren om een menigte betogers te versprei den, die zich had verzameld bij hun huizen. i het praten te krijgen. Beiden hebben zich voor de onderzoeks commissies van het Congres tot dusver beroepen op het vijfde amendement in de grondwet, dat bepaalt dat iemand geen belasten de verklaring te leggen. Reagan had het Congres vorige week wel gevraagd een beperkte vrijwaring tegen rechtsvervolging voor Poindexter en North te over wegen. Maar de Senaatscommissie voor inlichtingenzaken vond het voor een dergelijke stap nog te vroeg en wees het verzoek van de president van de hand. James Wright, de nieuwe leider van de Democraten in het Huis van Afgevaardigden, maakte zich zon dag sterk voor een totale gratie voor Poindexter en North. Wright, die in januari het voorzitterschap van het Huis op zich neemt, om schreef een dergelijk gebaar van Reagan als een „ultieme daad van leiderschap". De president zou daarmee de volledige verantwoor delijkheid voor de handelingen van zijn ondergeschikten op zich nemen, ongeacht of hy van de de tails van de affaire op de hoogte was, en zo de weg vrij maken voor hun getuigenis, zo meende Wright. De getuigenissen van Poindex ter en vooral North worden op het ogenblik beschouwd als de sleutel voor het boven tafel brengen van de preciese gang van zaken in de affaire van de geheime Amerikaan se wapenleveranties aan Iran en het overmaken van de daarop ge maakte winsten aan de Nicara guaanse contra's. De Republikeinse politici bezin nen zich nog steeds op de gevolgen die de affaire voor hun partij zal hebben. Volgens de Republikeinse senator Robert Dole, die tijdens de nieuwe zitting van het Congres de leider van de Republikeinse min derheid in de Senaat zal worden, heeft vice-president George Bush de meeste politieke schade opgelo pen. Dole, die naast Bush geldt als één van de belangrijkste Republi keinse kandidaten voor de presi dentsverkiezingen van 1988, ver klaarde gisteren in een interview met de Washington Times:„De he le zaak is uitgedokterd in de kelder van het Witte Huis, en Bush is lid van de Nationale Veiligheidsraad en was steeds bij de vergaderin gen. Bovendien is dat juist zijn sterkste punt, het buitenlands be leid." Dole wees erop dat Bush steeds heeft ontkend dat hij op de derd mensen gedood. Als vergel ding voor eerdere aanvallen voerde het Iraanse leger zware beschietin gen uit op de Iraakse stad Basra. Tegelijkertijd maakte Irak melding van grootscheepse luchtaanvallen zichzelf hoeft af op militaire doelen in Iran. De aanvallen op Islamabad wa ren een vervolg van Iraakse bom bardementen van afgelopen zon dag op deze stad. Daarbij zouden eveneens meer dan 100 mensen j zijn omgekomen. Als vergelding voor de aanvallen bestookte de Iraanse artillerie de stad Basra in het oosten van Irak. Bij deze beschietingen werden vol gens inwoners verscheidene delen van de stad zwaar getroffen. Volgens Iran heeft Irak zijn aan vallen op burgerdoelen de afgelo pen vier weken opgevoerd, maar volgens Bagdad zijn de aanvallen gericht op militaire doelen. De Iraanse minister van buitenlandse j zaken, Ali Akbar Velayati, heeft een dringend beroep gedaan op de secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Juavier Perez de Cuel- lar, een einde te maken aan de Iraakse aanvallen op steden en Irak te „straffen" voor zijn „schen dingen van de internationale nor- Volgens een Iraaks oorlogscom muniqué hebben Iraakse gevechts vliegtuigen het Iraanse leger giste- j ren zware verliezen toegebracht bij aanvallen op troepenconcentraties en andere militaire doelen in het westen en zuiden van Iran. In to taal werden meer dan 221 ge- vechtsvluchten uitgevoerd, aldus Bagdad. Volgens waarnemers gaat j het om de zwaarsteiDombardemen- ten sinds maanden. De grootscheepse luchtmachtac ties vallen samen met berichten over het ophanden zijn van het al lang aangekondigde „beslissende" Iraanse offensief. Als voorberei ding van het offensief stuurde Te heran begin deze maand een troe penmachtvan 100.000 vrijwilligers, „het leger vaan Mohammed", naar het front. Volgens het hoofd van het departement van oorlogsinfor matie, Kamal Kharrazi, staat Iran klaar voor het slotoffensief, maar wacht de leiding tot de politieke omstandigheden „rijp" zyn. De Iraanse leiders hebben aangekon digd dat het offensief uiterlijk in maart zal beginnen. Gisteren is door het Iraanse pers bureau IRNA de terdoodveroorde ling van vijf personen bekendge maakt, die in zuidoostelijke stad Zahedan schuldig zijn bevonden aan spionage voor Irak. ADVERTENTIE SJANGHAI (AP) - Studenten in Sjanghai hebben vandaag opnieuw koers gezet naar het gemeentehuis van de stad, nadat de plaatselijke autoriteiten geweigerd hadden lei ders streeks tot leider Deng Xiaoping: „Hallo, Xiaoping." Deng heeft de aanzet gegeven tot hervormingen die China tezijnertijd tot een gede mocratiseerde natie moeten de protestbeweging te ken. Volgens sommige studenten zijn de betogingen een steunbetui ging aan de hervormingspolitiek. Studenten deelden mee dat het mars naar het stadhuis. Gisteren waarschuwde de rege ring via luidsprekers op het Volks plein in Sjanghai en door middel van affiches dat verdere ordever storingen niet getolereerd zouden worden en dat men de autoriteiten om toestemming moest vragen bijeenkomsten. De situatie in van de Tonji Universiteit t gen een onderhoud had geëist met heeft de politie gisteren het bevel zenden op de been gebrachtjn één Comité van doctoraal studenten de stad was gisteren rustig. Drie studentenleiders togen gis teravond naar het Bureau voor Openbare Veiligheid in Sjanghai om toestemming te vragen voor een demonstratie. Hun verzoek werd afgewezen, omdat de politie de grootste steden van China. I De politie volgde de studenten ren. De dissidenten worden door vandaag op hun tocht vanuit het de plaatselijke autoriteiten. Ze be de regering omschreven als links universiteitsterrein Tonji. De beto- sloten opnieuw een protestmars te gers droegen spandoeken met leu- houden, omdat de autoriteiten niet WACHT NIET TOT DE COMPUTER U DE BAAS VOLG EEN PERSOONLIJKE COMPUTEROPLEIDING BIJ DEMMENIE. TEKSTVERWERKING - COMPUTERBOEKHOUDEN - KENNISMAKING MET PERSONAL COMPUTERS - DE COMPUTER EN DE MANAGER - DATABASE MANAGEMENT dBASE III ERVAREN DOCENTEN PERSOONLIJKE BEGELEIDING Voor meer informatie, schrijf of bel naar: of pro-communistisch. Politieman nen die één van de 199 arresteren worden gehonoreerd met promotie of een beloning. -.„.«..«i,—Hf»». als „Vertel de waarheid", en op hun verzoek gereageerd had- „Voer democratie door". Ook den. Er circuleerden onbevestigde enkeling zich recht- berichten 1 tweede protest- doende konden toeli Dcmmenie-Computers Postbus 109 - 2300 AC Leiden Tel: 071-411181

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7