'Adegeest' voorzien van aanleunwoningen Besluit 'Oude Raadhuis' triest, maar juist Ouwehand neemt afstand van 'te krasse taal' 'Haast bij lokale omroep Wassenaar' Overlast vuurwerk Hervormden huiverig jegens verbinding 'Oude Raadhuis' wil zichzelf opheffen i PAGINA 2 I REGIO LEIDEN DINSDAG 23 DECEMBER 198l KATWIJK/DEN HAAG - In het conflict tussen de Katwijkse on dernemer L.E. Ouwehand en het visverwerkend bedrijf Baarssen uit Almelo komt het waarschijnlijk tot een schikking. Beide partijen zijn gisteren overeengekomen dat Ouwehand in een brief aan de afne mers van Baarssen afstand neemt van de bewoordingen waarin hij in deze krant reageerde op de vondst van haringwormen in potjes zure haring uit het Almelose bedrijf. De tekst van deze brief wordt in onderling overleg vastgesteld. Tot hierover overeenstemming is be reikt wordt het kort geding dat Baarssen tegen Ouwehand aan spande aangehouden. Baarssen had aanvankelijk geëist dat Ouwe hand een rectificatie zou plaatsen op de voorpagina van het Leidsch Dagblad. Als hjj op dit punt in ge breke bleef zou een dwangsom van 25.000 gulden verbeurd moeten worden verklaard. Op advies van de president van de Haagse rechtbank, mr. R.R. Waarschijnlijk schikking in conflict Katwijkse ondernemer en Baarssen Portheine, zeiden beide partijen gistermiddag naar een schikking van het conflict te zullen streven. Dat gebeurde nadat Ouwehand had gezegd dat hij weliswaar zijn oorspronkelijke standpunt hand haafde, maar dat hij wat minder krasse taal had moeten gebruiken om zijn mening onder woorden te brengen. De Katwijker, directeur van een groot visverwerkend bedrijf en on der meer voorzitter van het Neder landse Haringcomité, hield Baars sen verantwoordelijk voor het op de markt brengen van de met ha- ringworm besmette potjes zure ha ring en beschuldigde hem van 'gro ve nalatigheid'. "Als een knoeier deze handel in diskrediet brengt heb ik daar zwaar de ziekte over in", aldus Ouwehand destijds in deze krant. Vooral deze laatste passage werd door Baarssen als 'onnodig grie vend' beschouwd. De advocaat van de Almelose ondernemer, mr. L.P.M. Hoogenboezem, zei gister middag dat zijn cliënt weliswaar verantwoordelijk was voor zijn produkt, maar dat hem niet kon worden verweten onvoldoende aandacht aan het produktieproces te hebben besteed. "De bewuste haring komt van een toeleverings bedrijf dat de filet zo moet bewer ken dat het onmogelijk is dat er nog haringworm in voorkomt. Steekproefgewijs worden er door Baarssen wel controles uitgevoerd, maar het is onmogelijk om elk ha ringlapje apart te controleren", al dus Hoogenboezem. De advocaat van Ouwehand, mr. J.G. Bouw. benadrukte gistermid dag dat zijn cliënt met zijn reactie op de vondst van de haringwor men slechts de bedoeling had de haringbranche in bescherming te nemen. "Als ondernemer en voor zitter van het Haringcomité heeft hij zich jarenlang beijverd om het gebruik van haring populair te ma ken. Als dit produkt door een der gelijke affaire in opspraak komt is het te begrijpen dat hij kwaad rea geert". De advocaat meende dat Ouwehand weliswaar 'krasse ter men' had gebruikt, maar dat hij geen onwaarheid had gesproken. "De bedoeling van zijn woorden, zoals weergegeven in het bewust artikel, staat nog overeind". Ouwehand hield gisteren staan de dat Baarssen met het accepte ren van de bewuste haringfilet had kunnen weten dat hij een bepaald risico liep. "De filet werd aangele verd in vaten van 50 kilo. Volgens de voorschriften van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten mogen de vaatjes echter niet meer dan 25 kilo bevatten omdat anders de kern onvoldoende wordt inge vroren. Als een ondernemer de le vering in te grote vaten accepteert, is hij in principe al fout". Tijdens het vriesproces wordt de haring worm gedood. Ouwehand legde gistermiddag een verband tussen de vondst van de haringwormen by Baarssen en de export van dit bedrijf aan Duits land. "Onze oosterburen stellen veel minder eisen aan de verwer king van haring. Het kan zijn dat een bedrijf dat veel aan Duitsland levert ook op de binnenlandse markt de voorschriften wat minder strak hanteert". De advocaat van Hoogenboezem voerde daarentegen aan dat de ha ring bij Baarssen nog steeds wordt aangeleverd in vaatjes van 50 kilo, met het certificaat van de algeme ne inspectiedienst van het ministe rie van landbouw en visserij. "Daaruit blijkt dat mijn cliënt op dit punt niets kan worden verwe ten". Opdracht Voorschotens bejaardentehuis 'moeilijk' VOORSCHOTEN - De plannen voor aanleunwoningen naast het Voorschotense bejaar denoord Adegeest zijn ver gevorderd. De architect. Tref fers en Polgar, heeft al ver schillende tekeningen ingele verd voor een complex van 30 woningen en hoopt in januari met een definitieve opzet te ko men. In februari buigen raads leden zich daarover. Wanneer alles meezit, kan de eerste paal voor de twee- en driekamerwo ningen tussen de verlengde Oude Adegeesterlaan, Nassau- kade en Bachlaan-west mid den 1988 de grond in. LEIDERDORP/V OORSCHOTEN - Illegaal vuurwerk heeft gisteren in zowel Voorschoten als Leider dorp voor de nodige overlast ge zorgd. In een kelderbox aan de Raap horst in Leiderdorp vloog gister middag een voorwerp van kunst stof in brand. Vermoedelijk door dat er vuurwerk in de box is ge gooid. De brandweer kon erger voorkomen. In Voorschoten gooiden vier knapen met vuurwerk in een por tiek aan de Schoolstraat. De rotjes belandden tegen een winkelpui van een slagerij, waardoor twee ruiten werden vernield. Twee om standers zagen wat er gebeurde, waarschuwden de politie en hiel den intussen de vier knapen in be dwang. Degene die had gegooid bleek een 19-jarige dienstplichtig Voorschotenaar te zijn. Hij is over gedragen aan de marechaussee. Voor 10.000 gulden aan sieraden weg LEIDERDORP - Uit een woning aan de Sijpestein in Leiderdorp is gisteren voor ruim 10.000 gulden aan sieraden gestolen. De dieven namen ook een geldkistje mee, maar daar zat niets in. Ze zijn gis termiddag tussen half vier en half acht binnengekomen door het for ceren van de achterdeur en door zochten de hele woning. Van de da- derts) nog geen spoor. Volgens architect Dekking van Treffers en Polgar, is het een moeilijke opdracht. Aan de ene kant moet het complex in de omgeving passen en dus niet te zeer opvallen naast de vrijliggende boerderij aan de Oude Adegeesterlaan. Aan de andere kant mag de huurprijs niet boven de 500 gulden per maand uitkomen, hebben ou deren behoefte aan een lift en dienen de loopafstanden klein te blijven. Een plan met losse, dorp- sachtige blokjes viel dan ook af, terwijl de welstandcommis sie om uiteenlopende, geheim gehouden redenen vier maal een plan blokkeerde. Volgens Dekking komt er nu "een hel der rechttoe-rechtaan gebouw tje, dat goed in de omgeving past": slootjes blijven gehand haafd en bomen worden niet gekapt. Bovendien gaat het echt horen bij bejaardenoord Adegeest, dat op 30 meter af stand ligt. De bewoners kunnen echt te rugvallen op dit oord. Wanneer ze niet in staat zijn hun maaltij den zelf te verzorgen, levert Adegeest (Tafeltje Dekjelmaal- tijden, bij ziekte krijgen bewo ners een plekje op de zieken boeg van het tehuis en voor noodgevallen is er een alarmin stallatie. Ook bestaat de moge lijkheid een kopje koffie te drinken in de recreatiezaal en gebruik te maken van het 'amusement': biljart, sjoelbak, bibliotheek. Goodwill Zijn de meeste voorzieningen gratis, de kosten voor de maaltij den komen op de huurprijs. Toch hoopt de voorzitter van het bejaar denhuis-bestuur, A.L. Oskam, niet dat veel mensen gebruik gaan ma ken van deze dienst. Nu al worden via tafeltje-dekje 45 maaltijden ver strekt. "30 maaltijden erbij kan niet", aldus Oskam. Op zich vindt hij het plan voor de aanleunwonin gen "heel positief', al betreurt hij het dat de bejaarden die aan de westkant een kamer beneden heb ben, hun uitzicht kwijtraken. "Het plan zorgt voor integratie in de sa menleving en we hopen dat het goodwill oplevert", zegt de be stuurder. Ideaal zou het zijn wanneer de renovatie van het bejaardenoord kan aansluiten op de bouw van de aanleunwoningen. Tijdens de werkzaamheden verhuizen de be jaarden dan tijdelijk naar het nieu we complex. De renovatie is echter nog steeds in nevelen gehuld. Een haalbaarheidsonderzoek moet eerst uitwijzen hoe hoog subsidie en toekomstige kosten zullen zijn. Daarnaast zoekt Adegeest een op lossing voor de verdwijnende woonruimte, aldus een ambtenaar. Volgens de voorzitter komt het erop neer dat over het algemeen van twee kamers één wordt ge maakt en alle bewoners een eigen douche en toilet krygen. Omdat hij het aantal kamers op 99 wil hou den, moet op of aan het gebouw ex tra ruimte komen. Op dit moment zijn vooral de kamers in de weste lijke vleugel zeer klein en moeten de meeste bewoners hier naar een gemeenschappelijke wasruimte aan het einde van de gang. Welzijnswethouder L. Marselis heeft de provinciale bestuurders in het verleden op het hart gedrukt de renovatie van Adegeest hoog op het lijstje te plaatsen. Het is daar nooit echt van gekomen. De aan leunwoningen stonden vooral hoog in het vaandel van CDA en VVD, al dacht vooral de eerste par tij aan een bescheiden aantal: zes tot twaalf exemplaren. Het bou wen van wat grotere aantallen is echter aanzienlijk goedkoper. Bo vendien zou in Voorschoten grote behoefte bestaan aan vrije wonin gen met enige zekerheid. Het Wassenaarse Pastoriepad. De hervormde gemeente moet nog e van het pad. WASSENAAR - Voor februari vol gend jaar neemt de Wassenaarse hervormde gemeente een stand punt in over het doortrekken van het Pastoriepad. Het bestuur be grijpt dat de gemeente graag een verbinding wil tussen Schoolstraat en Achterweg, maar wijst erop dat de privacy van de koster ook be langrijk is. Het nieuwe pad zou vlak achter zijn keuken lopen of minstens in de buurt van de achtergevel ko men en daar zijn de hervormden "niet zo gelukkig mee", zeker wan neer de jeugd het pad 'ontdekt'. Bovendien vinden ze de een breed te van 2 tot 2,5 meter teveel van het goede en willen ze duidelijke af spraken over de precieze ligging en afbakening. Wordt het ommuurd of komen er paaltjes?, dat soort dingen. Volgens een woordvoerder van de gemeente valt over breedte, ver- WASSENAAR - Nog voor de jaar wisseling moet er een aanvraag voor een zendmachtiging ten be hoeve van de Stichting Lokale Om roep Wassenaar de deur uit. Ge beurt dit niet dan loopt de SLOW risico op minstens een jaar vertra ging. Deze waarschuwing klinkt uit de mond van Frank Rijnbeek, vice-voorzitter en één van de initia tiefnemers van deze lokale om roep. Momenteel verricht hij ti- tansarbeid om vóór de nieuwjaar- stoost alle geledingen van de Was senaarse bevolking binnen één al gemeen bestuur te krijgen, het geen een belangrijke vereiste is voor de honorering van een aan vraag. "Het initiatief kan pas slagen als iedereen het echt wil", meent Rijn beek. Het vierkoppige oprichtings bestuur van de SLOW is niet over één nacht ijs gegaan bij de uitvoe ring van de plannen. Al in een vroeg stadium onderhandelde men met de gemeente om een strategie uit te stippelen voor het welslagen van hun wensdroom: een lokale omroep voor en door Wassenaar- ders. Al snel werd duidelijk dat er r InitiatU Rijnheek van hogerhand één strenge eis wordt gesteld: representativiteit. Samen met de gemeente stelde het bestuur een lijst op van dertien groepen, dié gezamenlijk de Was senaarse dorpsgemeenschap weer spiegelen. Saillant detail hierbij is dat de gemeente Wassenaar een vertegen woordiger van etnische en culture le minderheden niet nodig acht. omdat die er in het villadorp niet zouden zijn. De afgelopen maanden vaardig de de meerderheid van deze groe pen een kandidaat uit hun midden af voor het te formeren algemeen bestuur. Drie "koepeltjes", zoals Rijnbeek ze betitelt, vormen nog een probleem. Het zijn educatie, sportcontact en de werkgevers. "Het blijkt moeilijk te zijn om voor deze koepeltjes iemand te vinden die heel Wassenaar kan vertegen woordigen". Uit de kring der werk gevers is nu het KNOV, afdeling Wassenaar, benaderd. Dat er haast geboden is verklaart Rijnbeek uit het geringe aantal zendfrequenties dat de kabelex ploitant Casema nog te verdelen heeft. "Komend voorjaar zijn die frequenties verdeeld en dan duurt het nog minstens een jaar voor er weer ruimte is voor een zendge machtigde", aldus de vice-voorzi- ter van SLOW. Een ander heet han gijzer, waar het oprichtingsbestuur regelmatig vragen over krijgt, vormt de financiering. Routineus schudt Rijnbeek de mogelijke geldbronnen uit zijn mouw: een goeding en afbakening te praten. De ligging staat vast: van het huidi ge pastoriepad rechtuit naar de ruimte tussen het huis van de kos ter en de plek waar deze zomer twee huizen in vlammen opgingen. Hoewel er enige haast is - de braak liggende plek moet weer bebouwd worden - zet Wassenaar de her vormde gemeente niet onder druk. "Wij kunnen nu eenmaal niet om het bestuur heen", aldus een amb tenaar. extra kabelheffing, sponsoring, do naties en klandizie van bijvoor beeld de gemeente. Desalniette min realiseert hij zich dat het op starten geen sinecure zal zijn. De SLOW zal dan ook kleinschalig willen beginnen. Subsidie krijgt men niet: "dat is het vervelende van het Nederlandse omroepbe-, stel: men houdt je een vette worst voor, maar op het moment dat je wilt toehappen trekt men hem te rug". Voorschotense (38) geschept VOORSCHOTEN - Een 38-jarige Voorschotense is gisteren gewond geraakt bij een botsing op de krui sing Wijngaardenlaan/Juliana van Stolberglaan in haar woonplaats. Ze fietste de kruising over, vergat voorrang te geven en werd prompt geschept door een automobilist. De vrouw is met een gecompliceer de beenbreuk naar het AZL over gebracht. DINSDAG kerstvertelling van Charles Dicker! 20.30 uur. Oud-katholieke kerk - Zoeterwoudsj singel, oecumenisch avondgebed. 1 19.30 uur. Buurthuis Wijkver. Aktief - klaverja sjoelavond, 20.15 uur. Voorschoten Sporthal De Vliethorst - kerstconce C.O.V. 'Exultate Deo' en Chr. Rijnlam Mannenkoor, 20.15 uur. Oegstgeest Groene Kerkje - Haarlemmerstraatwe kerstsamenzangavond, 20 WOENSDAG Leiden Microtheater Imperium - 'Klokkensj kerstvertelling van Charels Dickei 20.30 uur. Inloophuis Psychiatrie - Rapenburg kerstnachtviering, 17-1 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67. raamdecon. ties maken kinderen 4-12 jaar, 13.3( 15.30 uur. Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24 bridgen, 13.30 uur. Voorschoten Voorstraat - markt, 9-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, kerstex positie, 14-16 uur. APOTHEKEN Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leide^ tel. 763439. Kooi Apotheek, Surinamestraat 7. Lei den. tel. 214060. Apotheek Voorschoten, Leidsewee 6| tel. 01717-2525. WARMOND - Het bestuur van d Warmondse Vereniging 'Het oudj Raadhuis' zal de ledenvergadering voorstellen de vereniging op te hefl fen. Tot dit besluit is het bestuul gisteravond in een korte vergadej ring gekomen. Commentaar willen voorzittd Padberg en de andere bestuurder] niet geven. In een persbericht wordt uitgelegd dat de aanleiding van het opheffingsbesluit is gele gen in het besluit dat de gemeente raad van Warmond donderdag nam over de verhuur van de linker vleugel van het oude raadhuis. DU zal worden verhuurd aan mevrouM Tuyl van Serooskerken die er eei) public relations bureau begint ei] niet aan de vereniging die sindi haar oprichting in 1979 de rechter vleugel huurt en de zo felbegeerde linkervleugel al die jaren aan haai voorbij heeft moeten zien gaan. Z(J ook donderdag. In het persbericht stelt het be stuur vast dat door het gewraakte raadsbesluit aan de hoofddoelstel ling van de vereniging geen gestal te kan worden gegeven. Die hoofd doelstelling is het hele oude raad huis open krijgen en houden vooi het publiek. "De meerderheid van de Warmondse gemeenteraad steunt die doelstelling niet", aldud het bestuur. In de gemeenteraadsj vergadering braken alleen de WD en het PW-raadslid Duijnhoven een lans voor de vereniging. Het bestuur van de vereniging zegt zijn beslissing ten zeerste te betreuren. Over het raadsbesluit zegt het dat het een besluit is dat ii genomen op louter procedurele en financiële gronden en dat aan het culturele aspect geheel en al is voorbijgegaan, evenals aan het feil dat de vereniging al die jaren het voortouw heeft genomen als het ging om culturele activiteiten. Het besluit om te stoppen houdt in, zo meldt het bestuur, dat on korte termijn alle activiteiten zul len worden stopgezet. De huur van het rechtergedeelte van het oude raadhuis zal worden opgezegd. De laatste tentoonstelling zal de eierj tentoonstelling met pasen zijn. De vereniging telde ruim 200 le den. Zij was verantwoordelijk vooi allerhande dorpsevenementen en exposities. Subsidie heeft ze tol dusverre nooit ontvangen. Het besluit van het bestuur de Vereniging het Oude Raadhuis om er maar een punt achter te zetten is behalve triest ook be grijpelijk en juist. Nog nooit eer der heeft de meerderheid van de Warmondse gemeenteraad zo duidelijk te kennen gegeven dat hij de hoofddoelstelling van de club - openstelling van het hele gebouw voor het publiek - in het geheel niet ondersteunt. Het doet bijna cynisch aan om zoiets na acht jaar vol activiteiten te moeten vaststellen. Als het aan de dorpspolitici ligt moet de club het nog maar een jaar of wat uitzingen in de te klei ne ruimte die de rechtervleugel van het gebouw biedt. Exposi ties van meer dan 25 werken zijn daar onmogelijk te houden. Een subsidie kan er niet af. Desalniet temin telt de club ruim 200 leden en is zij verantwoordelijk voor zeer uiteenlopende activiteiten op een van de mooiste plekjes van het dorp. De ellenlange discussie met het patroon van een op hol gesla gen zigzagnaaimachine die tot het zeer raadselachtige raadsbe sluit heeft geleid was er weer een van typisch Warmonds recept. Eerst was er een onnavolgbare briefwisseling tussen de vereni ging en het gemeentebestuur. Schuldig aan deze verwarring was echter vooral de vereniging zelf die eerst te kennen gaf niet te willen huren, toen weer wel, ver volgens meldde dat het het hbuurbedrag niet kon opbren gen om op de valreep om subsi die te vragen. B en W waren in middels al vergevorderd in de onderhandelingen met ene me neer Vlam die het gebouw wilde gebruiken als uitgiftepunt van bibliofiele banden. In de diverse raadscommissies leek het erop dat de vereniging toch haar zin zou krijgen maar B en W hielden voet bij stuk. Vlak voor de raads vergadering echter gaf Vlam te kennen toch geen trek meer te hebben in de linkervleugel van het gebouw. Wie toen dacht dat alles toch nog goed zou komen voor de vereniging, waarvan B en W zelf hebben gezegd dat zij er de favoriete huurder van het gebouw inzagen, kwam wel zeer bedrogen uit. Uit de hoge hoed kwam plotsklaps het naamkaar- public relationsbureau wil be ginnen. De dorpsklucht was weer compleet. Het raadsbesluit kan niet an ders dan tot grote woede hebben geleid bij de vereniging. Door op het laatste moment toch weer met een andere kandidaat voor de dag te komen, gaf de gemeen teraad eigenlijk maar één ding aan en dat is dat zij voor geen goud aan de Vereniging wil ver huren. Het culturele element van hel dorp is door dit alles nog meer in het gedrang gekomen. Nog even en je kunt er alleen maar naar de kerk, wat water drinken uit de opgeknapte dorpspomp of naar de sportclub. Eerder dit jaar im mers werd de verenigingen die in 't Trefpunt hun activiteiten hebben duidelijk gemaakt dat zij later in 1987 op straat zullen ko men te staan. Dit omdat de kerk voogdij van de hervormde kerk, eigenaar van het gebouw, te ken nen gaf de huur te zullen opzeg gen. Dit besluit is in de gemeente raad slechts voor kennisgeving aangenomen. Zo ook tijdens de begrotingsdebatten waar ieder een het te druk had met het opei sen van de auteursrechten van het sporthalplan. Want tijdens die debatten heeft niet één raads lid ook maar één woord gezegd over het oude raadhuis terwijl de strijd om de (ver)huur ervan toen al in volle gang was. De sporthal moet maar multi-functioneel zijn zodat er behalve gezaalvoetbald ook toneelgespeeld kan worden, luidt het voorlopige antwoord. Maar die sporthal staat er nu niet bepaald vandaag of morgen. Ook is het nog maar de vraag of zo'n droompaleisje waarin echt alles kan, wel haalbaar is. Een podium is nog geen basketbalveld en een kleedkamer nog geen expositie ruimte. Een en ander roept zeer veel vragen op. Wat heeft het gemeen tebestuur nu echt over voor het culturele leven in het dorp? Wat is het antwoord op al die dakloze clubs? Waarom springt het ge meentebestuur niet wat minder koppig om met zijn eigen raad huis waarmee het in principe al les kan doen wat het wil? Nu lijkt het erop alsof alleen geld telt. Zo'n bikkelharde opstelling, overlopend van kille zakelijk heid doet het richting een bedrijf misschien wel fantastisch maar niet tegenover een clubje met hardwerkende vrijwilligers die het zo nu en dan gezellig maken in en rondom het fraaiste plekje van het dorp. Na een accoun tantskantoor komt er nu een pr- bureau te zitten Is dit soms de no nonsense-cultuur van het dorpje aan De Leede? WIM KOEVOET LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE OAGBEAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN ADVERTENTIES per maand, aan huis bezorgd 23.25 per maand, per post 33.65 (maandabonnement alleen mogelijk Juffermans-Duyverman. tel 071-893256 A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel 02522-14192. D. Vink, tel 079-412440 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17 00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag van 13.00-14.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 14.00 uur) Hing) per kwartaal, aan huis bezorgd 68.95 per post (binnenland) ƒ100,00 per half jaar, aan huis bezorgd 137.90 per post (binnenland) 200.00 per jaar. aan huis bezorgd 262.40 per post (binnenland) 386.90 losse nummers 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REDACTIE (071)144941 Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs JWE Metselaar Adj hoofdredacteur: R D Paauw Alg redactiechef: A van Leeuwen Plv alg. redactiechef J M.J Post Stad: H G. van der Post Regio Leiden: M de Graaft Sport P. J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, tv: P C Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2