EIKT
Hun moment,
ons verhaal!
Veldhoven oppermachtig
.ess
Wij houden u
op de hoogte
LEIDSCH DAGBLAD
PAGINA 18
MAANDAG 22 DECEMBER 1986
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: GA Eagles-Haarlem I
Ajax 19 16 2 1 34
PSV 19 15 3 1 33
Feyenoord 19 8 7 4 23
FC Den Bosch 19 8 6 5 22
Roda JC 18 8 5 5 21
FC Twente 19 6 8 5 20
Sparta 18 6 6 6 18
FC VW 19 5 8 6 18
Groningen 19 5 7 7 17
FC Utrecht 19 6 5 8 17
PEC Zw. 18 5 6 7 16
Den Haag 17 4 7 6 15
GA Eagles 18 5 5 8 15
Fortuna S. 19 4 7 8 15
Veendam 18 2 10 6 14
Haarlem 19 5 4 10 14
AZ 19 3 6 10 12
Excelsior 18 3 4 11 10
strijden afg.
Cambuur 19 10 7 2 27
Volendam 18 10 4 4 24
DS'79 18 7 9 2 23
Willem II 18 10 3 5 23
Vitesse 18 10 3 5 23
RKC 18 8 6 4 22
Graafschap 18 6 9 3 21
Heerenveen 18 7 7 4 21
MW 19 7 6 6 20
NEC 18 7 5 6 19
RBC 18 5 6 7 16
NAC 18 4 8 6 16
Emmen 18 4 6 8 14
SW 18 6 2 10 14
BUITENL. VOETBAL
BELGIË: AA Gent - Anderlecht 0-3, Ber-
chem-Cercle Br. 1-1, Seraing -Club Luik
0-1, Kortrijk - FC Antwerp 0-3, RWDM-
Waregem 1-1, Charleroi - KV Mechelen 0-
2, Club Brugge - Racing Jet 2-2, Beerschot
- Lokeren 0-3, Standard Luik - Beveren 1-
2.
Anderlecht 16-27 Lokeren 16-23
Cl.Brugge 16-24 Beveren 16-23
Mechelen 16-24 Charleroi 16-20
21-38
25-38
28-39
18 2 6 10 10 20-35
SPORTTOTO: Heerenveen-Graafschap 1,
Heracles-DS'79 2. NEC-RKC 1, NAC-RKC
-3, MW-Telstar 2, SW-Emmen 2, Willem
II-Volendam 1, Helmond Sp.-Vitesse 1,
Eindhoven-Cambuur 2, Arsenal-Luton 1,
Chelsea-Tottenham 2, Manchester U.-Lei-
Jokernummer: 4 22 02 42.
DUITSE LOTTO: 1S-2&-27-30-42-48. Re-
servegetal: 2.
Spiel 77: 1 46 55 89.
W-5 SPEL: 11-1-5-8-6.
KNVB-AMATEURS
EERSTE KLASSE C: Nunspeet-Enter V.
Excelsior 2 1-3.
EERSTE KLASSE B: Excelsior-RKC 2-2.
REGIONALE JEUGD
KLASSEAII: ARC-Westlandia 1-2.
b-junioren
KLASSE B I. WSB-DHC 3-3.
Ja, Ik wil uw krant.
B7 weken op proef voor slechts 25,-1
een kwartaalabonnement voor 68,95
(ik krijg 'm eerst 2 weken gratis in de bus!)
Naam: Tel.:
Adres:
Postcode: Woonplaats:
he-TOP 9-9, SDO-Archipel 19-12, Deto-Lu-
to 13-12
Deto 5-10 SDO 5-4
TOP 5- 8 Kwiek(Hg) 5-4
5-2
5-2
OVERGANGSKLASSE C
Rodenburg-Pams 13-12, HKV-Fides Pacta
9-9, Drachten-Ritola 15-11, Asko-Trekvo-
gels 16-17
Fides P. 5-8 Asko 5-3
Trekvogels 4-7 HKV
ENGELAND: Arsenal - Luton 3-0, Charl
ton - Liverpool 0-0, Chelsea - Tottenham
0-2, Everton - Wimbledon 3-0, Manchester
United - Leicester 2-0, Nottingham Forest
- Southampton 0-0, Oxford - Aston Villa
2-2. West Ham - QPR 1-1, Watford - Nor
wich 1-1, Coventry - Manchester City 2-2,
Sheffield-Newcastle 2-0.
Arsenal 20-41 Everton 20-35
N.Forest 20-36 Tottenham 20-32
Liverpool 20-35 Luton 20-32
FRANKRIJK: Nantes Rennes 3-1, Laval
Marseille 0-0, Auxerre - Toulouse 2-1,
Brest - Paris SG 0-0, RC de Paris - Nancy
1-0, Nice-S
Lens 1-0, M
deaux 0-0.
Marseille 23-32 Nantes 23-27
Bordeaux 23-32 Toulouse 23-26
Monaco 23-28 Auxerre 23-26
ITALIË: Atalanta-Avellino 1-1, Brescia
Verona 1-1, Empoli Udinese 0-0, Inter -
Ascoli 3-0, Napoli - Como 2-1, AS Roma -
AC Milan 1-2, Sampdoria - Juventus 4-1,
13-16
13-18 AC Milan 13-16
13-16 Como 13-15
dljk 8-8, Fiks-Vriendenschaar(Ha) 11-8
Swift(M) 5-7 Snel 5-4
Or. Wit 4-5 Animo 4-3
Fiks 4-5 Vr'schaarfHa) 4-2
Kinderdijk 4-4
tier-Ons Eibernest 9-10, De Danaïden-
Sperwers 11-10
Eibernest 5-8 Sperwers 5-5
Valladolid 3-1, Murcia-Espanol 1-4, Las
Palmas-Real Madrid
Barcelona 19-28 Bilbao 19-23
Real M. 19-27 Sp.Gijon 10-21
Espanol 19-24 Atl.Madr. 19-21
TURKIJE: Boluspor - Zonguldakspor 1-1,
Diyarbakirspor - Eskisehirspor 0-2, Sam-
sunspor - Sariyer 0-1, Galatasaray - Anta-
lyaspor 4-0, Bursaspor - Ankaragucu 2-2,
Genclerbirligi - Kocaelispor 2-1, Denizlis-
por-Besiktas 0-2, Fenerbahce - Rizespor 6-
0 Malatyaspor - Altay Izmir 1-0.
Galatasaray 17-26 Samsunspor 17-24
Besiktas 17-24 Fenerbahce 17-21
4-5 Olympiaan 5-0
KOAG-De Meervogels 6-5
KOAG 5-10 Velocitas 4-2
Tjoba 3- 6 Or. Nassau 3-0
Meerv'ls 4- 6 Tempo 3-0
ODO(M) 4- 2
ZUID WEST IIB
Fluks-Albatros 7-9, Excelsior-Merwede
12-8, Ons Eiland-IJsselvogels 3-15, Avanti-
NIO 8-13
Albatros 5-9 Excelsior 5-5
IJsselv'ls 5-8 Avanti 5-3
NIO 5-8 Fluks 5-2
Merwede 5-5 O. Eiland 5-0
ZUID WEST IID
DKV-De Overkanters 10-16, Ten Donck-
Crescendo 8-8, De Algemene-De Bermen 6-
5. Zwijndrecht-ALO 9-8
Overkanters 5-10 Zwijndrecht 5-4
Ten Donck 5-9 De Bermen 5-3
DKV 5- 7 Crescendo 5-3
Algemene 5- 4 ALO 5-0
ZUID WEST IIIA
Phoenix-Merwic 5-5, KNS-Dubbel Zes 12-
5, Vriendenschaar(B)-Ventura Sport 12-9,
Quick-Eureka 12-6
Quick 5-8 Phoenix
Ventura S. 5-7 Merwic
Vr'schaaitB) 5-6 Dubbel Zes
Promotieklas B: DOS 1-GSC 1 1-3, Zovoc
1-Leython 2 3-0, DAC 2-NOVO 2 3-0, Inter
Amicos-Agon 0-3, Punch 1-VOY 3-1, Ska-
nia 2-Acco/DOS 2 0-3.
Zovoc 10-27 VOY 10-11
Acco/DOS 2 10-27 NOVO 2 9-10
Agon 10-22 GSC 10-10
Inter Am. 9-18 Leython 2 10- 7
Punch 10-18 Skania 2 10- 7
DAC 2 10-18 DOS 1 11-1
Gem/K 3
Aarlv. 1 10-12 Inupgo
Orion 1 10- 9 WVC 1
3-0, WVC 2-Leython 4 sch. n.o., VCS 2-
LUSV 2 0-3.
Klas 2b: DVO 1-Ltusna 2 3-0, Valken 1-
Gem/K 4 ultg., SKC 1-Leython 5 2-2, Orion
2-Blok 1 3-1, Fadjar 1-Setumup 1 0-3, Uto
pia 1-NOVO 3 3-1.
Klas 3a: VCO 1-Aspasla 1 2-2, DVO 3-Val-
ken 2 2-2, Ridderv. 2-LUSV 3 2-2, Orion
3-DAC 5 3-1, NOVO 4-VCS 3 3-1.
Klas 3b: GGV 1-Inupgo 2 3-1, SKC 3-
MVKV 1 0-3, DAC 6-NOVO 5 3-0, S'70 1-
Orlon 4 3-0, WW 2-RW 3 2-2.
Klas 3c: Meerb. 1-LPSV 1 3-0, VCS 4-S'70
2 3-0, Ridderv. 3-WVC 3 2-2, Gem/K 6-DAC
7 3-1.
HOOFDKLASSE A
Fortuna-Groen Geel 14-9, SlOS-Oost Arn
hem 8-7, DKOD-Samos 23-4, Blauw Wit-
LDO 13-12
DKOD 5-8 SIOS 5-5
Fortuna 5-8 Groen G. 5-3
O. Arnhem 5-6 Blauw Wit 5-3
LDO 5-6 Samos 5-1
HOOFDKLASSE B
Wordt Kwiek-Rohda 16-13, Dalto-Deetos
7-11, PKC-SCO 15-10, Rapiditas-DOS'46
13-17
PKC 5-10 Dalto
W. Kwiek 5- 9 DOS'46
Rohda 5- 7 Deetos
SCO 5- 5 Rapiditas
KVS
R. Roest 5-5 Antilo
VEO 5-4 SMS
SEV 5- 7 De Raven
ODS 5- 6 Hoekse
Valto 5- 5 Madjoe
ba 2 14-4, Pemix 2-Kinderdük 2 8-8, KOAG
5-4 2-TOP 3 10-9; B: Excelsior 2-De Danaïden 3
ZUID WEST RES. UI
A: SwiWM) 3-Pams 4 7-8, GKV(G) 2-Animo
2 6-6, Oranje Nassau 2-Excelsior 3 15-9,
ba 3 12-8, KVS 4-Pernix 3 9-7, ONDO(M)-
Zijl/LGB 9-12.
AZC 14-24 Zül/LGB 14-16
VZC 14-21 DZV 14-13
P.Bears 14-17 Zian V. 14- 3
HZC/R. 14-17 AZPC 14- 1
EERSTE KLASSE A: Flevo-Esca 11-11,
Nereus-LZ'86 9-8, Merwede-ZPA 9-5, Het
IJ-ZPB 11-8.
Merwede 14-20 Nereus 14-16
ZPB 14-19 ZPA 14- 9
LZ'86 14-19 Esca 14- 7
Het IJ 14-19 Flevo 14- 3
VROUWEN:
2e divisie D: Zevenhuizen-v. Santen 0-3,
Compaen-Gem/K 1 3-1, DFC-Madjoe 3-1,
RVC-Argus 3-0, Brother 2-Molenwiek 2-3.
Compaen 10-24 VSC 10-16
v. Santen 10-24 Brother 2 10-13
Allides 10-22 Gem/K 1 10-12
DFC 10-21 RVC 10- 8
Madjoe 10-17 Argus 10- 4
Molenwiek 10-16 Zevenhuizen 10- 3
3e divisie G: Thornax 2-v. Santen 2 1-3, Ka-
linko-Be Fair 3-1, AV'40-Gem/K 2 3-1,
Utrecht 3-Jupiter 3-0, Leython-Ekspalvo 0-
3, Intermezzo-VSC 2 3-0.
Utrecht 3 10-28 v. Santen 2 10-14
Ekspalvo 10-27 Leython 10-13
Be Fair 10-21 Intermezzo 10- 8
Thornax 2 10-21 Gem/K 2
AV'40 10-19 Kalinko 10- 5
Jupiter 10-14 VSC 2 10- 4
3e divisie H: Zaan 2-Dinto 3-1, Amster-
dam-Purvo 3-0, US-Simokos 1-3, Armixtos-
Unitas 3-1, Polisport-Volendam 1-3, Novo-
Krovo 0-3.
Dinto 10-26 Volendam 10-15
Zaan 2 10-26 Purvo 10-14
Amsterdam 10-22 Polisport 10- 7
Simokos 10-21 NOVO 10- 5
Armixtos 10-20 Unitas 10- 5
Krovo 10-18 US 10- 1
promotieklas A: Acco/DOS 2-Oikos 1 3-1,
Tonegido 2-RW 1 1-3, DVC 1-Zovoc 1 1-3,
Tornado l-AV'40 2 3-2, v. Santen 3-Rid-
derv. 1 1-3, Leython 2-Dosko 1 1-3.
Zovoc 10-30 AV'40 10-14
Tornado 10-24 Acco/DOS 2 10-13
Ridderv. 10-21 Tonegido 10-10
Dosko 10-18 Leython 2 10- 7
DVC 10-17 Oikos 10- 7
RW 10-15 v. Santen 3 10- 7
promotieklas B: DOS 1-Orion 1 3-0, Net
werk 1-Skania 1 2-3, SVC 1-LUSV 1 3-0,
Agon 1-Velo 13-1, WW 1-VOY 13-1, Blok
keer 1-Bergdiensten 1 3-0.
Blokkeer 10-27 VOY 10-15
SVC 10-26 DOS 1 10-14
Agon 9-21 Netwerk 10-10
WW 10-19 LUSV 10- 6
Skania 10-19 Velo 10- 4
Orion 10-16 Bergdiensten 9- 0
eerste klas: Leython 4-Blok 1 0-3, Inupgo
1-LUSV 2 3-1, Leython 3-Liusna I 0-3, S'70
1-Gem/K 3 2-2, NOVO 3-VCO 1 3-1, NOVO
2-DVO 1 1-3.
NOVO 3 11-16 Inupgo 1 10-12
Gem/K 3 9-12 Liusna 1 9-11
S'70 1 10-12 Blok 1 10- 9
Leython 3 11-12 NOVO 2 11- 8
DVO 1 10-12 Leython 4 11- 5
VCO 10-11 LUSV 2 10- 2
klas 2a: VCO 2-Ridderv. 3 2-2, GGV 1-WW
3 3-1, DAC 2-NOVO 4 2-2, SKC 1-DVO 23-1,
Orion 2-DAC 4 3-0, Leython 5-Salvo 1 0-3.
klas 2b: Blok 2-VCS 1 0-3. Valken 1-Gem/K
4 0-3, DAC 3-SKC 2 0-3, WW 2-Ridderv. 2
2-2, NOVO 5-Orion 3 3-0.
klas 3a: Leython 7-GGV 2 3-0. RW 3-
Meerb. 1 0-3. Blok 4-Setumup 1 0-3, LUSV
3-MVKV 1 2-2, Ridderv. 4-NOVO 8 3-0.
klas 3b: Donar 1-Inupgo 2 0-3, Utopia 1-
Scarabee 1 2-2, RVV 2-Liusna 3 2-2, SKC
3-VCS 3 1-3, DAC 6-LUSV 4 n.o., NOVO
7-Aspasia 1 0-3.
klas 3c: VCS 2-Utopia 2 3-0, Inupgo 3-SKC
6-Donar 2 3-0.
DSZ-De Ham 4-5.
Sassenheim-WZK 3-6.
Pluvius-KZC 8-11
5-7, GZC-Wiekslag 4-1.
Haarlemse volleybal-week: Nederland-
West Duitsland 1-3, Cuba-België 3-0, Bel-
gië-Japan 3-0, Nederland-Cuba 1-3.
Cuba 4-8 België 4-2
W.Duitsl. 4-6 Japan 4-0
Nederland
NK t
4-4
Duindigtcross te Wassenaar:
mannen, 10 km: 1. Vincent Rousseau (Bel)
36.26, 2. Tonny Dirks (De Keien) 37.09, 3.
Rob de Brouwer (AVR 69) 37.24,4. Eddy de
Pauw (Bel) 37.50, 5. Roger Jaspers (Unitas)
37.53. 6. Han Kulker (De Bataven) 37.54, 7.
i, 3,5 km: 1. Lieve Sleegers (Bel)
13.09, 2. Carla Beurskens (Festina) 13.33,3.
Edith van Beers (Bel) 13.58, 4. Yvonne van
der Kolk (ADA) 14.07, 5. Judy Broer (Spar-
MANNEN:
2e divisie D: Kalinko-v. Santen 0-3, Voor
burg-Radius .-., Tornado-Phoenix 1-3,
Blokkeer-Volendam 1-3.
Radius 10-27 v. Santen 10-14
Allides 9-19 Ovra 10-11
Compaen 10-19 Blokkeer 10-11
Blanckaert 2-0.
Finale: Vriesekoop/Bakker
haegh 21-12,15-21,21-14.
i Spar\je/Vivian
Uitslagen 'Kerst halve marathon" Zoeter-
woude: 7. Tony Pracht (Holl) 1.12.59, 8. Gé
Veen (Bat) 1.13.53, 9. Wim Ravensber-
10-14 Kalinko
3e divisie G: Zevenhuizen 2-Molenwiek 2-
3, SVC-NOVO 3-0, US 2-Vlaardingen 2 3-0,
Gem/K-Tonegido 0-3, Blokkeer 2-Ekspal-
4.51, 13. Henk Versteegen (Vet. Ned.)
1.15.02 (vet I), 14. Wim van Gerven (Spar
taan) 1.15.08 (vet I), 15. Jo Ferket (Holl)
1.15.30, 16. Martien Hoogeboom (Bat)
Zevenh. 10-24 SVC 10-11
NOVO 10-20 Vlaard. 10- 9
US 2 10-19 Radius 10- 9
Tonegido 10-18 Blokkeer 2 10- 8
Promotieklas A: Donar 1-Ariston 1 3-0,
LUSV 1-Skania 1 1-3, Juplter-Radius 3 3-
0, Velo 1-lnter Amicos 2 3-2, Gem/K 2-Ka-
Skania 10-26 Gem/K 2
Donar 10-23 LUSV
Radius 3 10-19 Velo
Acco/DOS 10-17 SOS
Inter Am. 10-15 Ariston
10-12
10-11
10-10
EERSTE KLASSE WEST: Blitz - Gras-
shoppers 54-83, Binnenland - Midland 88-
73. Argus - BOB 66-107. MSV - Zoebas 101-
81. Leiderdorp - OSG 95-57, Lokomotief -
14-14
Lokomot. 14-22 DAS-2 14-14
V'burg-2 14-22 OSG 13-10
BOB 14-18 Midland 14- 8
B'land 14-18 AMVJ-2 14- 6
Grasshopp. 14-18 Argus 13- 2
TWEEDE KLASSE A: Devel Devils - Wad-
dinxvecn Flyers 86-87. Binnenland 2 - Jum-
57-86, Mali Sport - Rotterdam Zuid 2
TWEEDE KLASSE B: River Trotters -
ASV 63-65, MSV 2 - Dunckers 74-105, Lei
derdorp 2 - LUSV 87-63
AMVJ 55-65, Leiderdorp - Argus 72-41,
Hurricanes - BVO Alphen 58-57
TWEEDE KLASSE: Rowic - Devel Devils
56-64, Cady *73 - Juventus 40-47, Cangeroes
2 - Argon 49-57, Dunckers - DAS 2 58-36,
Quidam - Lokomotief 44-65.
Jongens junioren
Zuid 42-92.
TWEEDE KLASSE: DAS - MSV 99-56.
Waddinxveen Flyers - Blitz Blitz n.o., Bin
nenland - Dunckers 176-54, Springers - Ar
gon 113-56
Meisjes junioren
EERSTE KLASSE: Dragons - BVO Al
phen 47-28, Dunkinn - Rynvalken 67-51,
Green Eagles - Voorburg 54-52, OSG - BOB
33-39, AMVJ - Leiderdorp 53-79.
EREKLASSE: REL-AAC 13-6, USRS-Ca-
stricum afg. 't Gooi-Dukes 22-7, DIOK-
NFC afg. RCH-HRC 26-0.
Castr. 13-25 HRC 12-13
DIOK 13-24 AAC 14- 8
RCH 13-20 Gooi 12- 4
NFC 13-16 Dukes 12- 2
REL 13-14 USRS 11- 0
Rene Guyt (Katwijk) op 55 seconden, 3. Pe
ter Kant (Renesse) op 1.26,4. Reinier Groe-
nendaal (St. Michelsgestel) op 2.10,5. Peter
Harings (Sibbe) op 2.30, 6. Juan Benito
(Spanje) op 2.50, 7. Ronald Rol (Alkmaar)
op 3.15, 8. Ties Verhagen (Diessen) op 3.30,
9. Rudy Wagengast (Hoogeveen) op 4.15,
10. Gerard Nöraan (Apeldoorn) 4.35.
EK jeugdschaken in Groningen
Uitslagen derde ronde: Ivantsjoek (Sov) -
Manor (Ier) 1-0, Thorhalsson (IJs) - Bren-
ninkmeijer (Ned) 1/2-1/2, MacDonald (Eng)
- Jeroen Piket (Ned) 0-1, Sokolov (Joe) -
Blatny (Tsj) 1-0, Wessman (Zwe) - San Se-
gundo Carillo (Spa) 1-0, Koch (Fra) - Han
sen (Den) 0-1. Djurhuus (Noo) - Petri (Bel)
1-0, Ninov (Bul) - Howell (Eng) afg, Kokila
(Fin) - Spycher (Zwi) 0-1, Burgess (Sch) -
Almeida (Por) afg, Biehler (Wdl) - Dedes
(Gri) 0-1, Sommerbauer (Oos) - Greer (Ier)
0-1, Wians (Lux) - Gdhanski (Pol) 0-1, Sulli
van (Wal) - Sawa (Cyp) 1-0, Manca (Ita) -
i Matheeuwsen AZC 1.07 0; 100 vr.s.
j.o/16: le Marcel van Tol AZC 59.5; 3e Paul
Warmerdam 1.00.7; 100 rug m.o/12: le Mi
randa den Hollander AZC 1.20.9; 2e Anne
ke Dijkmans 1.28.6; 3e Ellen Lindhout
1.29.8; 100 rug j.0/12: le Richard Bosman
AZC 1.21.2; 2e Wouter Steller AZC 1.21.7;
100 ss m.o/10: le Suzanne Steller AZC
1.42.0; 2e Ingrid van der Zalm 1.44.6; 100 ss
j.o/10: le Antoine Calis AZC 1.37.2; 2e Bart
Koek 1.48.0; 3e Ruud Alkemade 1.55.0; 200
wi.s. m.o/16: le Erica Kouwenhoven AZC
2.45.5; 2e Suzanne Pesschier 2.47.8; 3e He-
lène Vierbergen AZC 2.47.8; 200 wi.s. j.o/16:
le Marcel van Tol AZC 2.33.9; 3e Paul War
merdam 2.36.6; 100 vr.s. m.o/12: le Josmi
van der Jagt AZC 1.10.5; 2e Miranda den
Hollander AZC 1.12.9; 100 ss j.o/12: le Ri
chard Bosman AZC 1.26.3; 3e Theo Vink
1.34.7; 100 vr.s. m.o/14: 3e Natasja Ma
theeuwsen AZC 1.09.1; 100 vLs. j.o/14: le
Jan Zonneveld AZC 1.10.9; 2e Dave Wend-
huizen AZC 1.14.1; 3e Richard de Haas
1.16.8; 100 rug m.o/16: le Tamara Ma
theeuwsen AZC 1.16.5; 2e Suzanne Pes
schier 1.18.1; 3e Mirjam Langelaan 1.22.1;
100 rug j.o/16: le Marcel van Tol AZC
1.11.5; 2e Marco van Beek 1.13.5; 50 vl.s.
m.o/10: le Suzanne Steller AZC 48.5; 50
vl.s. j.o/10: le Bart Koek 38.5; 2e Antoine
Calis AZC 39.1; 3e Richard van Duyvenbo-
de 45.8. Einduitslag: le AZC Alphen 2e NZ
Maaike Parrel (ZIJL/LGB) 10.21.5; 1500
vr.s. h: le Antoine van Weerden 17.46.8; 2e
Marco Blokpoel 18.00.8 (ZIJL/LGB)
18.00.8; tussennummers: 50 rug m.o/10: le
bert-Jan Bakker 41.9; 2e Remco Singeling
46.4; 3e Joachim de Ruysscher 48.8; 50 ss
m.o/10: le Bianca van Klink 41.9; 2e Olga
Bouwmeester 42.3; 3e Fleur Bakker 42.7;
50 ss j.o/10: le Robert-Jan Bakker 43.7; 2e
Joachim de Ruysscher 46.1; 3e Olivier van
Dc-K n 53.7.
Z en PC Katwijk/Jan Stender-trofee: 100 ss
h: Dirk Haasnoot 1.21.6; 100 vr.s. j.o/10: le
lijn) en Grit Richter (Halle) beiden 4.06,72,
3. Anke Möhring (Maagdenburg) 4.11,19.
100 meter schoolslag: 1. Sylvia Gerasch
(Berlijn) 1.09,92, 2. Peggy J&hnichen (Leip
zig) 1.10,94, 3. Andrea Koch (Potsdam)
1.11.66.
200 meter vlinderslag: 1. Kornelia Gressler
(Erfurt) 2.09,66, 2. Birte Weigang (Erfurt)
2.12,65, 3. Sabine Gantzkow (Berlijn)
2.18,29.
- rugslag: 1. Cornelia Sirch (Erf-
(Potsdam) 4.48,44. 2 Viola Lipp-
n (Kalr Marxstadt) 4.51,
(Karl Marxstadt) 1.49,35, 3. Andre Matzk
(Berlijn) 1.49,77.
1500 meter vrije slag: 1. Uwe Dassier (Pots
dam) 15.15,08, 2. Joerg Hoffmann (Pots
dam) 15.24,85, 3. Steffcn Liess (Halle)
15.27,25.
200 meter schoolslag: 1. Ralf Buttgereit
(Berlijn) 2.16,45, 2. Christian Poswiat (Ber
lijn) 2.19,03.
100 meter vlinderslag: 1. Thomas Dressier
(Leipzig) 55,28, 2. Thilo Haase (Berlijn)
56.00.
100 meter rugslag: 1. Frank Baltrusch
(Maagdenburg) 56,85, 2. Torsten Kaiser
(Dresden) 56,97.
400 meter wisselslag: 1. Christian Gessner
(Erfurt) 4.21,93,2. Patrick Kuehl (Potsdam)
4.25,75.
den koersen z„._.
EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Aaltje
Windspiel (G. Dekker) 2.48,1 - 1.23,1, 2.
100 ss h: 2e Sjouke Dijkstra 1.15.7; 100 vr.s.
h: le Sjouke Dijkstra 55.7; 100 wi.s. m.o/12:
3e Hester Buys 1.24.1; 100 wi.s. j.o/12: 3e
Robert Schaap 1.25.0; 100 vr.s. m.o/10: 3e
Ellen Haasnoot 1.31.2; 100 ss m.o/14: le Jes
sica Rebel 1.24.0; 3e Annet Hoek 1.28.3; 100
vr.s. m.o/12: 3e Hester Buys 1.13.3; 100
vr.sj.0/12: 3e Dirk Haasnoot 1.12.5; 100
vr.s.m.o/14; le Jessica Rebel 1.05.1.
De Zijl: lim.wedstr400 wi.s.m.'74: 2e
pel f. 20,30, trio f. 201,70.
TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Anouk
Capello (A. Suykerbuyk, 2. Angel Pride, 3.
Alexia W. Toto: winnend f. 16,00, plaats f.
1,50, f. 1,10, f. 1,50, koppel f. 8,40, trio f.
132,10.
DERDE KOERS, 2440 meter: 1. Zarragop-
na (J. Bot) 2323.3, - 1.23,3, 2. Arville K, 3.
Anneriet. Toto: winnend f. 13,70, plaats f.
3,90, f. 1,50, koppel f. 16,80, trio f. 313,80.
VIERDE KOERS, 1609 meter: 1. Winston
Jac. (R. Pools) 2.05,0 -1.17,7,2. Wallysien, 3.
Yamet Rotary. Toto: winnend f. 4,70, plaats
f. 1,40, f. 2,10, f. 2,90, koppel f. 10,70, trio f.
201,20.
VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Yiane
Spencer (M. van der Togt) 2.43,2 - 1.21,6, 2.
Zombi Vitesse, 3. Yfke Uithuizen. Niet ge
start: Yvonne T. Toto: winnend f. 3,40,
plaats f. 2,30, f. 2,20, f. 3,00, koppel f. 23,40,
Piket en Brenninkmeijer 2 1/2.
7. Klaas Vriend (Grotebroek), 8. Steven
Zoon (Rockar\je), 9. Yep Kramer (Oude-
schoot), 10. Frans Boon (Hem).
Stand: 1. Van Kempen 198.4 punten, 2.
Kasper 178.1, 3. Van der Duim 138.0, 4.
Maarssen 111.0, 5. Dijkstra (Pesse) 110.0, 6.
Ruitenberg (Oldebroek) 100.0, 7. Kramer
96.0, 8. Van Wijhe (Oosterwolde) 85.2, 9.
Christoffers (Vlaardingen) 79.0, 10. Pronk
Lilian
op de Hoek (Gronini
Stand: 1. Van Tol 74.2 punten, 2. Erna Uit
ham (Zuidlaren) 58.2,3. Tineke Hoogendijk
200 meter vrije slag: 1. Kornelia Gressler
(Erfurt) 1.58.18. 2. Grit Richter (Halle)
1.58,50. 3. Regina Dittmann (Rostock)
1.59,61.
800 meter vrije slag: 1. Astrid Strauss (Ber
lijn) 8.23,48, 2. Richter 8.26,44.
200 meter schoolslag: 1. Sylvia Gerasch
(Berlijn) 2.29,50, 2. Peggy Jahnichen (Leip
zig) 2.31,45.
100 meter vlinderslag: 1. Birte Weigang
(Erfurt) 59,77. 2. Gressler 1.00,55
100 meter rugslag: 1. Cornelia Sirch (Erf
urt) 1.01,56, 2. Kathrin Zimmermann (Karl
Marx Stadt) 1.02,70, '3. Kristin Otto (Lepi-
100 meter vrije slag: 1. Sven Lodziewski
(Berlijn) 50,01, 2. Thomas Flemming (Karl
Marxstadt) 50,02, 3. Joerg Woithe (Berlijn)
50.51
400 meter vrye slag: 1. Lodziewski 3.48,91,
2. Steffen Liess (Halle) 3.50,07.
100 meter schoolslag: 1. Ralf Buttgereit
(Berlijn) 1.03,12.
200 meter vlinderslag: 1. Thomas Dressier
(Leipzig) 2.01,02, 2. Steffen Jahns (Halle)
plaats f. 1,90, f. 2,30, f. 1,60, koppel f. 4,40,
trio f. 24,50.
ZEVENDE KOERS, 1609 meter: 1. Zally
Ashton (A. de Wrede) 2.08,3 - 1.19,7, 2. Ylu-
cy, 3. Yankee Fortuna. Toto: winnend f.
2,40, plaats f. 1,60, f. 5,30, f. 6,30, koppel f.
39,50. trio f. 556,40.
ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Wanda
Pluto (J. Pragt) 2 02.9 - 1.16.4, 2. Veric
Brach, 3. Worthy Boy Laren. Toto: win
nend: f. 2.00, plaats: f. 1.10. f. 2.60, f. 1.50,
koppel: f. 7.10, trio: f. 82.60.
NEGENDE KOERS, 2900 meter: 1. Zeres
Boszorg (J. Wagenaar) 3.57.1 -1.21.8, 2. Wil-
v Bonusan, 3. Yard Boekelte. Toto: win-
nd: f. 7.80,
koppel: f.62.1
VBeystone Sycamore.
TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zozo Ne-
vele (J. van Exter) 2.38.2 - 1.19.1, 2. Wilgen
du Bois, 3. Wish of Thüssen. Toto: win
nend: f. 1.90. plaats: f. 1.40. f. 3.40, f. 3.30,
koppel: f. 11.50, trio: f. 188.50. W5-spel, win
nende serie: 11-1-5-8-6. Omzet: f.
111.896,00, uitbetaling: f. 706.70.
ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. ZUver Ul-
landia (M. Heynen) 2.43.6 -1.21.8,2. Zanora
Ddilia, 3. Zethes Crown. Toto: winnend: f.
2.00, plaats: f. 1.10, f. 1.90, f. 1.60, koppel, f.
17.10, trio: f. 63.70. Niet gestart: Zandy H.
Totalisatoromzet: f. 301.787,00.
r vrije slag: 1. Kristin Otto (Leip- Zaalvoetbalagenda
zig) 55,30,2. Sabina Schulze (Leipzig) 56,02,
3. Regina Dittmann (Rostock 56,10.
400 meter vrije slag: 1. Astrid Strauss (Ber-
NK - tafeltennis in Amsterdam
Mannen dubbelspel, halve finales:
Haldan/Ron van Spar\je - Bakker/Turk 19-
21, 21-17, 23-21; Van Haren/Noor - Jaap en
Henk van Spanje 18-21, 8-21.
Finale: Henk en Jaap van Spanje-Ron van
Spanje/Paul Haldan 19-21, 22-20. 21-14.
Vrouwen dubbelspel, halve finales:
Vriesekoop/Jose Bakker - Ingrid van Osse-
laer/Vivian Blanckaert 21-11, 21-15; Klop
penburg/Inge Schultze - Keen/Monique
van Miert 21-17, 21-18.
Finale: Vriesekoop/Bakker-Kloppenburg/
Schultze 21-12,17-21, 22-20.
Mannen enkelspel, halve finales:
Haldan - Ron van Spanje 21-10, 21-15, 22-
20; Henk van Spanje - Angenent 21-17, 21-
19,21-14.
Finale: Haldan-Van Spanje 21-13,19-21,21-
14. 21-18.
Vrouwen enkelspel, halve finales:
Vriesekoop - Keen 21-5, 21-19, 21-16; Klop
penburg - Noor 21-18, 21-8, 21-9.
Finale: Vriesekoop-Kloppenburg 17-21,21-
10, 21-15, 24-22.
Gemengd dubbelspel, halve finales:
Tijdens vierlandenwedstrijd
LEIDEN - Charles Veldhoven uit
Oegstgeest heeft gisteren twee
overwinningen behaald bij de vier
landenwedstrijd indoor shorttrack
in de ijshal aan de Vondellaan in
Leiden. Aan de wedstrijden namen
de landenploegen van Nederland,
België, Frankrijk en Engeland
deel.
Veldhoven, lid van de Indoor
Hardrij Club Leiden (IHCL) won
de 500 meter in 46,41 seconde en de
1.000 meter in 1.38,87. Manuela Os
sendrijver uit Delft leverde dezelf
de prestatie bij de vrouwen. Haar
winnende tijden waren 51,15 en
1.51,59.
Eerder in het weekeinde traden
de schaatsers aan in het Belgische
Gent. Ook daar waren de Neder
landse vertegenwoordigers succes
vol. Richard Suyten uit Stompwijk
en eveneens lid van de Leidse
IHCL-ploeg won de 1500 meter in
2.37,70. Ook de tweede en derde
plaats waren voor vertegenwoordi
gers van de oranjeploeg; Jeroen
Otter en Jaco Mos. Bij de vrouwen
op die afstand eveneens een drie
dubbele zege: Manuela Ossendrij
ver zegevierde voor haar land- en
clubgenoten Priscilla Ernst en An
net Smit.
In de Leidse ijshal waren de rij
ders van trainer Gijs Rijneveld op
permachtig. Alleen good-old Willy
O'Reilly uit Engeland en de Belg
Geert Blanchard konden zich tus-
sen de Nederlanders plaatsen. Op
de 500 meter werd Blanchard twee
de en O'Reilly derde. Op de 1000
meter behaalde de Engelsman een
tweede plaats. Op die afstand be
haalde Suyten een derde plaats. Bij
de vrouwen kon alleen de Belgi
sche Bea Pintens zich met de oran
jevrouwen meten. Zij behaalde
twee derde plaatsen.
Ook bü de ploegachtervolging
ging de winst naar de Nederlan
ders in 7.43,13. Bij de vrouwen die
3.000 meter reden behaalden de
Belgische vertegenwoordigsters
een verrassende overwinning.
Dank zij het goede rijden op de
banen in Gent en Leiden hebben
de Nederlandse ploegen ruim
schoots de leiding genomen in het
klassement. Bij de vrouwen is Bel
gië tweede en Engeland derde. In
de rangschikking bij de mannen
wordt Nederland gevolgd door En
geland en België.
net moment waar leaere sporter voor veent.
De overwinning, via een prima samenspel in het team, het
uitschakelen van de tegenstander of het overtreffen van
jezelf.
Hun moment, ons verhaal.
Onze journalisten zijn erbij.
Alert op een goed verslag van de wedstrijd, alert op de
ontwikkelingen in de sport, alert op de achtergronden die
zo bepalend zijn voor een topprestatie.
Als u niets wilt missen, neem dan 'n abonnement.
Gewoon even de bon invullen en opsturen naar het:
Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050,2300 VB
Leiden. Of bel 071-144941.