Scoremachine MSV op tijd op toeren Oranje-volleyballers zijn op de goede weg Dubbele winst Krovo op Novo Zeemacht klopt BC Leiden: 5-3 Klijn matchwinnaar LMHC Leiderdorp maakt indruk tegen OSG Sterke terugval Noordwijkers Vrouwen RW pakken Tulp NOORDWIJK - Het basketbal team van MSV heeft zaterdag avond knap revanche genomen voor de eerdere nederlaag en het verloren protest tegen Zoebas. De Noordwijkers waren in de North- gohal oppermachtig: 101-81. Gras- shoppers kende geen problemen bij hekkesluiter Blitz (54-83), ter wijl Leiderdorp de vloer aanveeg de met OSG: 95-57. MSV kende dit sezoen na de be loftevolle oefencampagne een te leurstellende start. Geplaagd door blessures, gekoppeld aan minieme „nederlagen, kwamen de kustbewo- - ners in de eerste zeven wedstrijden slechts eenmaal tot winst. De titel- kansen waren verkeken en even "zelfs keek het degradatiespook om 7,de hoek. Sindsdien heeft de rayon- ploeg echter duidelijk het even wicht hervonden, met als resultaat zes keer winst in de volgende ze ven duels. Halverwege de competi- ,tie is MSV daardoor opgeklommen naar de middenmoot en kan het, wanneer de al sinds april gebles seerde center Bart Driessen in ja nuari daadwerkelijk zijn rentree maakt, met een versterkt team als nog een beslissende rol gaan spe- len in de kampioensstrijd. Pogingen van het Noord wij kse coachesduo om de ploeg ook op de guardpositie te versterken zijn voorlopig mislukt. Ex-Leiderdorp en ex-Voorburg spelmaker Erik Marijt zag na een week beraad toch af van een heroptreden op het bas ketbalveld, terwijl het rayonbe- stuur niet akkoord lijkt te gaan met de overkomst van eredivisiespeler Van Roermund. Boos MSV tekende na de seizoensope ner protest aan tegen Zoebas, dat in het door de Noordwijkers verlo- ren duel (84-77) Fred Mazer liet meespelen, terwijl hij niet op het wedstrijdformulier voorkwam. De j protestcommissie erkende dat er een fout was gemaakt, maar be- paalde dat Zoebas geen blaam trof. Reden om het protest af te wijzen, waardoor de uitslag bleef staan en een boos MSV extra gemotiveerd aan de return begon. De Noordwijkers kenden de laat ste weken wat interne problemen en zagen nieuwkomer Frank van der Poll opstappen, terwijl ook de positie van coach Jacobs ter dis cussie stond. Voor het duel tegen Zoebas leek de lucht echter weer opgeklaard, al kon MSV in de ope ningsminuten de dadendrang niet in punten omzetten. Dat verzuim bleef zonder gevolgen (8-10 na acht minuten) omdat aan de andere kant van het veld de Joegoslavi sche topschutter Filipan door Ton Tortike goed in bedwang werd houden. De Noordwijkse scorema chine kwam daarna pas op toeren. Bij 16-15 had de thuisploeg de eer ste voorsprong te pakken en bij 31- 19 en 48-28 was Zoebas verslagen. William de Haas (22 pnt, 8 reb), voor het eerst sinds zijn motoron geluk in september weer in vorm, kon door de Zoetermeerders niet van de bal gehouden worden en leidde MSV naar een 50-33 rust stand. Zoebas bleef een afstraffing bespaard omdat MSV het na vier minuten in de tweede helft (66-43) wat rustiger aan ging doen, waar door Filipan (37) de gasten weer dichterbij kon brengen: 72-60. Zijn bewakers Van Schie en Tortike konden met vier kruisjes achter hun naam niét meer voluit gaan, maar in de aanval gaven Steen voorden (20) en De Ruijter (18, 19 reb) de scorer voldoende werk om Zoebas verder op afstand te hou den. Eindstand: 101-81. Bevalling Koploper Leiderdorp nam zater dagavond met een klinkende over winning op het Utrechtse OSG voorlopig afscheid van het thuis publiek. De toppositie van Leider dorp, dat met nog een wedstrijd te goed twee punten voorsprong heeft op Lokomotief en Voorburg- 2, is enigszins vertekend omdat het team van coach Peter Paulides in middels al negen van de 13 thuis wedstrijden heeft afgewerkt. „Dat is in ons nadeel, we hebben de titel dan ook nog lang niet binnen. Aan de andere kant, we hebben uit nog niet verloren. Thuis wel", wist Pau lides, die zaterdag tijdens de wed strijd met een hand bij de telefoon zat omdat zijn vrouw ieder ogen blik kon bevallen. De baby (een tweede dochter) had echter nog even geduld, waar door Paulides zelf zijn pupillen naar de simpele 95-57 winst kon leiden. OSG probeerde niet eens om te basketballen, volhardde zon der succes in de lusteloze zone en kreeg daarvoor de veelzeggende rekening gepresteerd. Via 44-27 bij rust was het na zes minuten defini tief afgelopen (59-30). Bij Leider dorp, dat de geblesseerde Rijsber- gen en Verkerk maar heel even kon opstellen en Marcel Somme- ling wegens ziekte moest missen, waren Monkhorst (23/15) en Moe- rer (17) de topscorers. Blitz heeft uit de serie van vijf thuiswedstrijden op rij (op 3 janua ri volgt Leiderdorp nog) nog geen voordeel kunnen halen. De puntlo ze Voorschotenaren wisten Gras shoppers in de eerste helft goed te genstand te bieden (16-8, 18-16), maar na rust (28-35) was de wed strijd binnen vijf minuten beslist: 34-43,35-64. Rudolf Oudshoorn (18) MAANDAG 22 DECEMBER 1986 HAARLEM (ANP) - Dat Cuba de derde editie van de Haarlemse volleybalweek zou winnen, stond al vast voor de eerste bal in de Kennemersporthal werd geslagen. De strijd om de tweede plaats in het vijflandentoernooi, zou moeten gaan tussen West-Duitsland, Nederland en een van onbekende sterkte zijnde Japanse studentenploeg. Peter Paulides had zaterdag re- den om te lachen. Zijn ploeg klopte OSG en enkele uren later werd de coach van Leiderdorp vader van een tweede dochter. (archieffoto Holvast) en Ben de Jong (15/13) voerden Grasshoppers naar de verwachte ruime zege: 54-83. De vrouwen van Leiderdorp ver stevigden hun tweede plaats in de rayoncompetitie door een onbe dreigde 72-41 overwinning op het puntloze Argus. Van de Aziaten bleek in Haarlem weinig te duchten. De B-keuze voor de Universiade leed vier ne derlagen, op de slotdag was ook België te sterk. Het beslissende duel voor de tweede plaats werd zaterdagavond geleverd tussen de Westduitsers en Nederland. Het werd voor het elite-corps van Arie Selinger een deceptie. De West duitsers troefden hun opponenten op alle fronten af. Slechts in verde digend opzicht zag Selinger enige lichtpunten. Het verlies kwam zwaar aan. Met de komst van de Amerikaanse coach, anderhalfjaar geleden, leek Oranje, steeds meer een synoniem voor landskampioen Martinus, het niveau van België en West-Duits land te zfjn ontstegen. Zaterdag werd dat niet duidelijk, gisteren in LEIDEN - Ook het tweede zaal- hockeyduel in de overgangsklas se A is door LMHC in winst om gezet. Rotterdam werd gister avond in de Victoriahal met 8-9 verslagen. De bliksemstart van LMHC .leverde binnen enkele minuten 2 treffers op van Jeroen Dubbeld en Laas Galema. Rot terdam kwam evenwel snel terug naar 2-2, waarna Galema uit een strafbal 2-3 liet aantekenen. De Oegstgeester hockeyers moesten nog 3-3 toestaan, maar kwamen bij rust aan de 4-6 voorsprong door Dirk Drijver, Galema en Casper Klijn die rechtstreeks uit een corner scoorde. Rotterdam kwam via 6-6 al weer langszij. De afgeschoven corner werd door Galema tot 6-7 verheven, waarna de Rotterdam mers voor het eerst met 8-7 de leiding namen. Drijver en Klijn als matchwinner zorgden voor de krappe 8-9 overwinning voor de ploeg van Onno te Rijdt. LMHC zal als invaller optreden voor een Spaanse zaalhockey- ploeg in het internationale zaal- hockeytoernooi dat tussen Kerstmis en de jaarwisseling door De Kieviten in Wassenaar wordt georganiseerd. In de Delftse sporthal Buiten hof verloor Noordwijk gister avond in de tweede klasse met 3-6 van Zoetermeer. Ook de ont moeting tegen Cartouche lever de een 5-11 nederlaag op voor de zeer jeugdige Noordwijkse for matie. In de vierde klasse boekte Catwijck zijn eerste competitie winst met 6-2 op Forcial. Daarna werd met 4-7 van Waddinxveen verloren. Henrik Houwaard werd met 5 doelpunten Katwijks topscorer. Vrouwen In de tweede klasse A voor vrouwen won LMHC van Alecto (2-4) door treffers van Karen van der Lee en Carolien ten Kate. Van de vele kansen voor Alecto scoorde Eugenie Westerduin tweemaal. LMHC-goalie Ineke Kasteleyns blonk uit. In de twee de wedstrijd deelde LMHC, gis teravond in de Noordwijkse Northgohal, met 6-6 de punten met Noordwijk. Alecto v/on later op de avond met 5-1 gemakke lijk van Te Werve. Miranda van Veen, Eugenie Westerduin (straf bal), Marjolein Blans (2x) en Maaike d'Angremond verzorg den de Leiderdorpse score. Forescate speelde eerst 3-3 tegen Te Werve en verloor met 3-1 van Groen Geel. De laatste wedstrijd gisteravond kwam thuisploeg Noordwijk op 3-0 voorsprong tegen Groen Geel door Alexandra van Kan, Marian Grens en Hanneke van der Voort. De Wassenaarse opponent scoorde daarna viermaal op rij, Van Kan scoorde nog 4-4. Groen Geel pushte zich op het laatste moment echter naar de 4-5 zege. het laatste duel van het geslaagde toernooi eigenlijk wel. Cuba bleek voor de Nederlandse ploeg de enige motivatie een top prestatie te leveren. De hele week was de blik van de spelers gericht geweest op het als een echte finale aangekondigde treffen tegen de spelers uit het Caraibische gebied. De wedstrijd tegen de Westduit sers werd beschouwd als een tus sendoortje. Voor Selinger was er in de laatste uren voor het duel niets meer te veranderen geweest aan de motivatie van zijn spelers. „Ik con stateerde dat de blikken slechts ge richt waren op het duel tegen Cu ba. Maar ik slaagde er niet in de spelers weer even bij hun positie ven te krijgen en te denken aan het duel van zaterdag." Het gemotiveerde team leverde tegen de Middenamerikanen wel een uitstekende prestatie. De eer ste set werd gewonnen en slechts de derde set werd met grote cijfers verloren (1-3, setstanden 15-12, 9- 15, 5-15 en 10-15). Maar tegenover dat verlies stonden voor Selinger een aantal winstpunten. Gedwon gen door een teenblessure van Marco Brouwers, startte hij met de jonge Martin Teffer. De speler van Martinus kweet zich uitstekend van zijn taak. Hij gaf met zijn snel lere aanvalspel een andere dimen sie aan het spel van de Nederlan ders. Maar ook verdedigend bleek Teffer, zeker gisteren, op dit hoge niveau mee te kunnen. Consequent De, noodgedwongen, opstelling van Teffer, was echter geen uitzon dering in Haarlem. Na het eerste duel, tegen België, liet Selinger we ten het toernooi in de Kennemer sporthal en het traditionele Dyna mo-toernooi, vlak voor oudjaar, voornamelijk te willen gaan ge bruiken voor oefeningen. Verhe zen was niet de bedoeling, maar een ramp was het zeker niet. „Want van elke nederlaag leer ik en ook de spelers". Zaterdag tegen de Westduitsers zette Selinger zijn werkwijze voort Niet alleen bij een voorsprong pro beerde hij zijn bank-spelers uit. Weer kwamen Teffer en Zwerver in het veld. Maar ook Zoodsma, Benne en Blangé maakten gedu rende het treffen hun opwachting. Gisteren bleef Selinger conse quent. Want behalve Teffer werden ook Zwerver, Zoodsma en Benne ingezet. De uitblinkersrol van Tef fer buiten beschouwing gelaten, bleek het resterende drietal de strijd ook aan te kunnen aan. Niet op ieder moment. In sommige si tuaties bleef de routine van Goed koop, die een lastige handblessure opliep en voor onderzoek naar een ziekenhuis moest, Buys en Bou- drie noodzakelijk. Maar het moet voor Selinger een geruststellende gedachte zijn dat hij met zijn volledige ploeg op de goede weg is. „Vergeet niet dat we pas bezig zijn. Als ik nu terug kijk, constateer ik dat we in een korte periode veel hebben bereikt Na tuurlijk zijn we er nog niet. Ik heb meer tijd nodig om de puzzle hele maal goed te krijgen. Maar daar zijn deze wedstrijden ideaal voor. Ik kan hier dingen uitproberen. We hebben tegen Cuba door het inzet ten van Teffer een iets anders aan- valssysteem moeten gebruiken. Dat ging geruime tijd goed. Op een gegeven moment lukte het niet meer omdat de conditie van de spelers niet toereikend is. Mentaal kunnen de spelers deze wedstrij den onder spanning aan, maar fy siek nog niet. Qua snelheid maar ook wat uithoudingsvermogen be treft, liggen wij nog bij de Cubanen achter. Die blijven vijf sets lang op een zelfde niveau springen. Dat kunnen mijn spelers, nog, niet. LEIDEN - In het laatste volleybalweekeinde voor de win terstop verloren zowel de mannen van Gemini als Novo hun wedstrijd. Gemini redde het niet tegen Tonegido (0-3) en Novo verloor volkomen onverwachts van SVC met 3-0. Bij de vrouwen was het ook al huilen met de pet op. Gemi ni deed het nog het "beste" door in een uitstekend duel met 3-1 bij Compaen te verliezen. Novo gaf goed partij aan Krovo, maar trok toch aan het kortste eind (0-3) en Ley- thon maakte het runner-up Expalvo erg lastig maar ver loor ook al met 0-3. Ook tegen het op de een na laatste plaats staande SVC konden de No- vo-mannen de nederlagen reeks niet onderbreken. In een uitermate zwak gespeelde wedstrijd faalde de ploeg op alle fronten en verloor dan ook kansloos met de duidelij ke cijfers 15-12, 15-4 en 15-3, waar mee de titelaspiraties voorlopig in de kast gezet kunnen worden. Gemini deed het aanvankelijk heel aardig tegen Tonegido. Aan RIJNSBURG - De eindzege in het door RW voor de elfde maal geor ganiseerde ABN-Zilveren Tulp toernooi is bij de vrouwen behaald door de sterk spelende thuisploeg en bij de mannen door Zovoc. Het vrouwenteam van RW startte met een 2-0 zege op WW. In de tweede wedstrijd tegen Blok ging het minder gemakkelijk, al ging ook nu de 2-0 winst naar de Rijnsburgse volleyballers. Orion wist RW in de laatste wedstrijd een punt afhandig te maken (10-15, 15-6), maar de eindzege kwam daarmee niet in gevaar. Orion werd tweede, gevolgd door WW en Blok. VC Shot uit Culemborg maakte bij de mannen indruk met over winningen op Novo, RW en een gelijkspel tegen Voy uit Ouderkerk aan de Amstel. Voy op zijn beurt won van de gastheer en speelde ge lijk tegen de Noordwijkers, die zelf verloren van RW. In de tweede poule bleef Zovoc ongeslagen (winst op DAC, Leython 2 en VCS). Dat leverde een finale op tussen Zovoc en Shot, die door Zovoc na een fraaie partij met 2-1 werd ge wonnen. In de troostfinale verloor RW met 1-2 van Leython 2. het einde van de eerste set echter kon Tonegido doordrukken naar een 10-15 setwinst. Na 13-15 in de tweede set zakte Gemini in de der de ver weg en liet zich door de veel vuldig switchende aanvallers van Tonegido te vaak verrassen. Met 10-15 bepaalde Tonegido de eind stand op 0-3. Bij de promotieklassers had Do- nar tegen Ariston min of meer een walk-over gezien de geringe tegen stand die de met 6 man opgeko men ploeg ontving, waarbij Kees de bock en George Hageman we gens vakantie ontbraken. Deson danks was het overwicht van de Leidenaars zo groot, dat een uiterst simpele zege van 3-0 tot stand kwam (15-8, 15-4 en 15-6). DAC 2 en Novo 2 wikkelden een slechte pot af. Novo speelde onher kenbaar en miste alle agressie. Na 15-13 en 15-8 verlies was alleen de laatste set een boeiende aangele genheid. Daar Novo echter op be langrijke momenten niet doortas tend genoeg optrad, werd ook deze set uiteindelijk verloren met 19-17. Leython 2 had bij voorbaad na tuurlijk al een schier onmogelijke opgave tegen koploper Zovoc. On danks goed spel van Ronald Kam- phues kwam Leython 2 er ook niet aan te pas. Vooral blokkerend en verdedigend schoten de Leide naars te kortom het ook niet bijster sterk acterende Zovoc lastig te ma ken (15-10, 15-9 en 15-12). In tegenstelling tot vorige week toen Gemini 2 erg goed bij de les was, kon het nu tegenstander Ka- linko niet moeilijk maken. In de eerste set kwam Gemini 2 nog voor met 9-7. maar dat bleef het enige wapenfeit: 13-15. Daarna ging het helemaal mis. Goed serveren van Kalinko zijde ontregelde de Gemi ni verdediging. De set-up's kwa men niet meer aan en Gemini ver loor dik met 5-15. Even kwamen de Voorschotenaren nog terug (15-12), Met een prachtige redding houdt de volley balster v x Krovo de bal in het spel tegen het Noordwijkse Novo. (foto Loek Zuyderduin) maar de vierde set bleek een kopie van de tweede (6-15). Bij de vrouwen verloor Gemini weliswaar, maar speelde toch een van de beste wedstrijden van deze kompetitie. Dit blijkt wel uit de setstanden en het verloop van de strijd die bijna 2 uur duurde. In de eerste set dacht Gemini op 14-16 er al te zijn en coach Brussee maakte al een opstellingsbriefje voor de volgende set toen de tweede scheidsrechter alsnog een netfout gaf die gehonoreerd werd. Even was Gemini de kluts kwijt en te genstander Compaen profiteerde: 18-16. Compaen, dat twee oud ere divisiespeelsters gegroepeerd had rond wat jeugd beschikte over wat meer power en een betere midden- aanval en wist daardoor meer duels te winnen. Toch was de wed strijd het aanzien meer dan waard getuige ook de vele lange rally's. Compaen won de volgende set met 15-9, zag na 14-9 Gemini winnend met 16-14 afsluiten om hierna met 15-8 het karwei af te maken (3-1). Opnieuw liepen de Novo-vrou- wen tegen een onnodige nederlaag op. Tegen Krovo werd een gelijk- opgaande strijd, afgewikkeld waar in Novo steeds in de slotfase de kansen op setwinst verknoeide. Een 14-13 en 15-14 voorsprong re sulteerden in de eeste periode in 15-17, terwijl een 14-11 in de twee de set ook niet genoeg was: 15-17. Novo geloofde er daarna totaal niet meer in en verloor via 2-11 met 8- 15. Leython maakte het Expalvo knap lastig. De Dordtse ploeg moest het voornamelijk hebben van de harde aanval en het blok. Pech in de zeer spannende slotfase van de eerste set bracht geluk aan Expalvo: 13-15. Na een slechte pe riode (4-15), was Leython in de der de set weer helemaal terug. Weder om speelde het pechduiveltje mee en nu kreeg Expalvo met 14-16 de winst (0-3). AV'40 maakte veel fouten door zijn snelle manier van spelen maar was toch veel beter dan Gemini 2. Gemini had in Anneke Verstegen een uitstekende spelverdeelster. maar verknoeide veel door een te zwakke opslag en te langzaam spel. AV'40 verloor wel de eerste set (15- 17), maar de 3 volgende waren wel hun buit met 15-8,15-9 en 15-5 (3-1). In de promotieklas speelde LUSV tegen koploper SVC. Drie kwartier en drie sets later waren de studentes gedecideerd aan de kant gezet. Een scherpe opslag en geva rieerde aanval aan SVC-zijde maakten het onmogelijk dat LUSV in haar eigen spel kon komen (15-6, 15-1, 15-5). In een matige en soms chaotische strijd won WW met 3-1 van Voy, ondanks de afwezigheid van 3 speelsters. Deze zege had het voor een niet onbelangrijk deel te danken aan de pas 15-jarige Petra de Ruiter. De start van Leython 2 was veelbelovend tegen Dosko (15- 10), maar daarna was het een aflo pende zaak. Het Leythonblok sloot steeds minder en Dosko won de volgende sets met 13-15, 7-15 en 4- 15 (1-3). RVV bleef op het goede pad met een 1-3 overwinning bij Tonegido 2. GER RENES LEIDEN - Zowel Vlietwijk als Lis- se, die beide uitkomen in de eerste klasse van de landelijke badmin- toncompetitie, leden verlies. In de derde klasse kwan Lisse 2 goed voor de dag door de streekderby tegen Merenwiek met maar liefst 7- 1 te\ In volledige bezetting trad Vliet wijk aan tegen Metro 3. Na de singlepartijen was de stand 3-3 waardoor er nog van alles mogelijk was. De dubbels leverden voor de Voorschotenaren de grootste pro blemen op. Vier partijen werden op rij verloren, alleen het tweede gemenddubbel wist tot winst te komen waardoor de eindstand 4-7 in het nadeel van Vlietwijk uitviel. Lisse bracht het ook al niet ver der dan een 7-4 nederlaag tegen Flair. De uitslag was geflatteerd te noemen omdat er zes partijen in drie sets gespeeld moesten worden om uituitdelijk de winnaar te bepa len. Jacqueline van Ravensbergen en Helen Broersen-Borsje waren goed op dreef. Zij zorgden ervoor dat Lisse de vier punten binnen kreeg. BC Leiden was afgereisd naar Den Helder om zyn partij te spelen tegen de koploper in de tweede klasse, Zeemacht. Bijna zag het er naar uit dat de hoofdmacht van Leiden, in navolging van vorige week, een tweede stunt ging boe ken. Na zeven partijen gespeeld te hebben was de stand 4-3 in het voordeel van Zeemacht, dus er wa ren nog steeds mogelijkheden. Echter, Stefan van Giezen en Bri gitte Meijer wisten hun gemend dubbel niet in winst om te zetten waardoor het uiteindelijke resul taat een 5-3 nederlaag werd. Stefan van Giezen had overigens een uit zonderlijke dag. Enkele uren daar voor was hij uitgekomen voor BC Leiden 2 dat moest aantreden te gen Duin wij ck 8. De Leidenaars kwamen niet in de problemen en wonnen hun wedstrijd met 5-3. Drie zege's kwa men op naam van Van Giezen, die er later in het eerste nog twee aan toevoegde. Het duel Lisse 2-Merenwiek, in de derde klasse, leek op papier een prima wedstrijd te worden. Door het vertrek van de sterkste speler van de Merenwijkers, John van Eijk, bleek dit team echter ver zwakt. Omdat ook Monique Fleers er niet helamaal met haar hoofd bij was, kon er hier niet gesproken worden van een derby op niveau. De Lissenaren wisten een overtui gende overwinning te behalen: 7-1. De enige partij die bij Lisse verlo ren ging was het mannendubbel tussen Willem van Griethuyzen/ Ron Kolmus en Jeff Rowland/Jan Glasbergen Van de regioploegen die uitko men in de vierde klasse leed De Spotvogels een gevoelige 8-0 ne derlaag tegen Haarlem 4. "Het klasseverschil was hier duidelijk zichtbaar", aldus Rene Persijn. Leiden 3 kwam uit tegen Sio 5, res pectievelijk tweede en derde op de ranglijst. Leiden had geen moeite met zijn tegenstander en won met 7-1. Lisse 3 kreeg koploper Onderons op bezoek. De Lissenaren waren in het nadeel door ziekte van een aan tal teamleden en wisten dan ook niet verder te komen dan twee winst partijen. Alleen Corien Kauffman en Monique van Ra vensbergen wonnen hun single- party waardoor de uitslag 2-6 werd. Het bleek voor Lisse geen goeie dag te zijn want ook Lisse 4 kreeg, geheel volgens verwachting overi gens, een 1-7 nederlaag te verwer ken tegen koploper Ommoord 3. De teams van Lisse hebben drie weken om de klap te boven te ko men. Groningen en McDonald rond GRONINGEN (GPD) - Rob McDo nald rekent erop dat hij het komen de halfjaar voor FC Groningen speelt. "Ik heb de afgelopen dagen al met het bestuur van Sporting Lissabon gepraat en vandaag gaan we de laatste details doornemen", vertelt hij, "maar ik verwacht niet, dat het alsnog afketst". FC Groningen hield er ernstig re kening mee dat McDonald niet te betalen zou zijn. In de nachtelijke onderhandelingen van afgelopen donderdag met de Engelsman bleek er een groot gat te liggen tus sen wat McDonald in Groningen kon verdienen en wat hij sowieso in Lissabon kon beuren als hy daar zijn contract zou uitdienen. "Dat leek aanvankelijk ook onoverko melijk", aldus McDonald, "omdat Sporting helemaal niets aan mij wilde uitkeren. Dat ligt nu iets an ders en ik denk dat we er wel uit zullen komen". Rob McDonald wil voor de kerst dagen de hele zaak, waarin ook de transfer van Peter Houtman naar Sporting is opgenomen, beklon ken zien.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16