'Macht? Ja, natuurlijk heb ik dat' Zoeterwoudse Dorpskerk moet nodig gerestaureerd Burgemeester springt in de bres voor autobedrijf Bewegingin Zoeterwoudse school PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 20 DECEMBER 1986 Agenda Antoon Koch, al 25 jaar dorpsjournalist in Oegstgeest OEGSTGEEST - "Macht? Ja, natuurlijk heb ik dat. De Oegstgeester gemeenteraad telt zeventien raadsleden en er zijn er bij die mij het achttiende raadslid noe men. Dat is zwaar overdre- Ze worden dorpsjournalisten genoemd of broodschrijvers. Dorpsfigu ren zijn het in elk geval, de mensen die de plaatselijke en regionale en in een enkel geval zelfs landelijke periodieken 'volschrijven'. Ze heb ben een uitstervend vak, de Joop Peeters (Voorschoten), Ronals Vee- rens (Leiderdorp) en Antoon Kochs. Vandaag op deze pagina de laatste uit voornoemd rijtje. Koch duikt op in de kolommen van de Leidse Courant maar geniet vooral bekend heid bij de Oegstgeester Courant. Zijn schrijfstijl is aan de brave kant. Sommigen verwijten hem kleurloosheid, anderen zien zijn bedaarde ven. Maar na dik 25 jaar schrijfsels vooral als een geslaagde poging tot objectiviteit. raadsverslagen en ik weet niet hoe veel bezoeken aan het raadhuis te hebben af gelegd, weetje zo verschrik kelijk veel van die mensen. Mijn vrouw zegt wel eens: alleen je bed staat nog niet op het raadhuis". door Wim Koevoet Zesenvijftig jaar is journalist An ton Koch nu en van plannen tot op houden of afbouwen wil hij niets weten. "Waarom zou ik. Nog steeds Over het algemeen staat Koch vooral als vriendelijk bekend. Zijn belangrijkste informatiebron is zonder twijfel het gemeentehuis. In notulen van welk besprekinkje dan ook duikt zijn naam onder het ru briekje 'aanwezig' al 25 jaar zonder onderbreking op. Winkeliers zien hem graag komen. Een praatje over de zaak komt de handel eerder ten goede en baat het niet dan schaadt het ook niet. Voorlopig heeft vooral Koch er wat aan. Op elke vraag volgt een speur tocht door die drie velletjes. "Wat had ik daar ook alweer over opge schreven". Zodra hij de phssende allinea heeft herontdekt verschijnt er een grijns rond zijn mond. De ogen lachen mee. Toch grappig hoe hij dat gisteravond heeft opge schreven, geeft hij met dat telkens terugkerende ritueel i "Als mensen zeggen: 'daar komt Koch, aan', nee dat hoeft voor mij niet. Ik hoor dan ook altijd: 'daar komt de Oegstgeester Courant'. Ik kom het liefst stiekem door de ach terdeur binnen, doe mijn werk en verlaat het pand weer door diezelf de achterdeur. Ik heb niet zo'n gel dingsdrang". erugKerenae ritueel aan. t nccy#irilL.t Zijn carrière. Hoe is het allemaal J^OSgerUKl begonnen, Koch leest uit t Inmiddels is Koch losgerukt gaat het beter dan de vorige keer gen werk: "Schoolkrant. Zwak zijn eigen aantekeningen. Het gaat het koppie is nog prima "Al vanaf de schoolbanken" schrijft hij. Schrijven is voor hem dan ook "een ziekte". Zoals Jan Wolkers volgens Koch eens zou hebben gezegd dat schilderen "neuken met pencelen is", zoiets is schrijven voor Koch. "Wolkers. Ik mag 'm wel. Een mooie, grondstof felijke figuur wat dat soort opmer kingen aangaat. Ik heb zijn ouders die toen 50 jaar getrouwd waren eens geïnterviewd". Per week schrijft Koch, zichzelf introducerend als "een Leidse glib ber uit de Witte Rozenstraat" zo'n 30 A-viertjes vol. Hij gaat daarbij "weinig milieuvriendelijk" te werk want per avond gaan er zo'n 20 vel met mislukte schrijfsels de prul lenbak in. Op de vraag of hij nog iets speciaals doet zoals bij voor beeld zijn Voorschotense collega Peters die graag werkt met een La tijnse mis op de achtergrond, ant woordt Koch: "Ik ga gewoon zit ten". In telegramstijl sjeest de vrien delijke Koch door zijn carrière. Hij heeft zich terdege voorbereid op het interview. De avond tevoren heeft hij drie A-viertjes over zich zelf volgeschreven. Misschien heeft de interviewer er wat aan. Radiotelegrafist. Ook een beroep met nieuws en wel van Scheveningen, radio-scheepskran ten. Bladen als Vlag en Vonk, Stel la Maris, Kadopost, 't Michieltje. Die zwak voor de marine is ook de gunstig dat reden dat ik altijd in Oegstgeest bij gen. Ik ga de Marinebedrijven ben geble- nog even over 'wat anderen zeg gen'. "Ze vragen me heel vaak of ik nu een rode pen heb, een rechtse pen of een groene (steunkleur van het CDA, WK). Ik ervaar het als jsen zich dat afvra- het standpunt uit dat de journalist niet in beeld moet Leiden Groenoordhallen - Vlooienmarkt, 10- 16.30 uur. Molen De Valk - K&O-e NOS-studio en opnames 'Zeg 'ns Aa', 12 De Regenboog - Merenwijk, muziekdag van Streekmuziekschool t.b.v. Pools Ziekenhuis, 10.45-23 li Imperium - 'Klokkenspel' kerstvertel ling naar Charles Dickens, 20.30 uur Schouwburg - cararet Purper, 20.15 u Oude Vestkerk - kerstconcert, 20.15 u Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, plantenmarkt, 9- 13 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kinderfilm 'Remi, alleen op de wereld', 14.30 ui j Houtkamp - Van Diepingenlaan, toonstelling postuivenver. Leiderdorp, vanaf 19 uur. muziekuitvoering Koch achter zijn typemachine: dertig A-viertjes per week. Koch werkt op de traditieka- komen, ook letterlijk - dus op tele- mer van de Marine Elektronische Bedrijven in Oegstgeest. vandaar. Een grijns en dan de vondst, een ten. Tenzij hij of zij woordspeling met 'traditiekamer' "Maar ik kijk liever vooruit als Je kunt iemand achteruit. Hoewel in het verleden f de toekomst ligt". Die grondige voorbereiding is een beetje onverwacht. Zowel voorafgaand als tijdens het inter view merkt hij namelijk op dat hij niet zo nodig geïnterviewd wil wor den, deze rubriek het toch zonder Koch-aflevering zou moeten kun nen stellen en dat van hem geen verhalen van het kaliber Ronald Veeren, zijn Leiderdorpse collega, te verwachten zijn. Koch vindt zichzelf eerder de tegenpool van de wat omstreden, onbescheiden ook en overal zeer bekend staande Vee- ren. "Het gaat mij veel te ver om zoiets te roepen als 'ik zou willen sterven voor dat krantje' En: ZOETERWOUDE - Het autobedrijf aan de Zoeterwoudse Keerweer dat er hinder van ondervindt dat op de Leidse Vrouwen weg tijdens de spitsu ren eenrichtingsverkeer is ingevoerd, kan rekenen op steun van de Zoe terwoudse burgemeester Houdijk. De eerste burger zegde deze in de raadsvergadering van donderdag toe. De hinder, zo legt Houdijk uit, zit'm vooral in de beperkte bereikbaar- heid, 's middags, van het autobedrijf vanuit Leiden. En dat zijn net de <Je vrouwenclub. Ik perioden waarin het autobedrijf contacten heeft met zijn relaties zoals geweest maar ge leveranciers. Behalve dat is nu ook het zicht op het bedrijf vanaf de weg kondiging als handleiding, verminderd. Houdijk daarover: "En zeker voor dergelijke bedrijven °P;" geldt: 'kijken is kopen'. Gevraagd naar de aard van de steun die hij wil geven, antwoordt Hou dijk dat hij met de invoerders van de maatregel, te weten de gemeente Leiden en de provincie, wil bekijken* of het eenrichtingsverkeergebod niet kan worden verschoven, in tijd gezien. "De Vrouwenweg is nu om zes uur dicht, misschien kunnen we naar vijf uur toe. Want dan al is er van verkeer van schoolgaande jeugd geen sprake". Uit Houdijks woorden blijkt voorts dat er van aandringen van de kant van het bedrijf op steun van de burgemeester geen sprake is. "Ik heb onlangs contact opgenomen met het bedrijf in verband met het verlengen van de maatregel. Zo ben ik erin gerold". Overigens zal de burgemeester komende maanden nog overleg voeren met de gemeente Leiden en dé provincie Zuid-Holland over hoe het ver der moet na 1 maart, de datum waarop de proef met het eenrichtingver keer afloopt. De provincie mikt erop dat er tegen die tijd minder sluip ver keer van de weg gebruik maakt omdat het 'mini-Klaverblad' bij de Euro- paweg is verbeterd. - niet. Ik wil a-politiek bezig zijn en iedereen in zijn waarde la- zooitje maakt. Maar je moet oppassen. zijn kruis tasten zonder dat je er erg in hebt. Neem dat verregende popfestival van de SJJO. Toen dat daar allemaal fout ging, leed ik zelf ook pijn. Moest ik die jongens die het hadden georga niseerd de grond in boren? Terwijl ik weet dat ze er dag en nacht mee bezig zijn geweest?" Heeft Kochs a-politieke houding misschien iets te maken met een boodschap die uitgever Verhagen hem heeft meegegeven? "Nee. Ik kan schrijven wat ik wil. Waar ik wel voor waak is dat ik me niet voor elk karretje laat spannen. Mensen willen je nog wel eens mis bruiken. Mensen die het ergens he lemaal niet mee eens zijn en jou op dragen een mooi verhaal te maken. Schrijf maar een ingezonden brief, zeg ik dan. In principe zeg ik nooit nee als iemand geïnterviewd wil worden. Ook niet toen Hanneke van Vloten (WD-raadslid, WK) met haar eenmansactie iets wilde doen aan haar lage notering op de kieslijst voor de gemeeenteraads- verkiezingen. Ze kwam dus in de gemeenteraad. Je interviewt haar en zij komt terug. Dank zij jou Koch, zeiden de mensèn. Ik ant woordde: mag het?" "Je moet als dorpsjournalist ook heel precies zijn. Ik heb het wel meegemaakt dat ik een bericht maakte over een bijeenkomst van zelf niet bij geweest maar gebruikte de aan- Ik de pauze werd de film huppelepup gedraaid. Bleek dat die avond net de camera kapot was gegaan. Of als je iets ver geet. Bij voorbeeld de aankondi ging van de rommelmarkt over het hoofd zien. Mooi dat ik dan de schuld krijg van het wegblijven van de bezoekers". Later in het gesprek geeft Koch toe dat bij bepaalde afwegingen, zij het onbewust, de katholiek in hem nogal eens naar boven komt. "Nestgeur" noemt hij dat. Belang rijk in dit verband is dat Koch een tijdje voorzitter van het Oegstgees ter KVP-bestuur is geweest. "Nou stelde dat toen niet veel voor, hoor. In die tijd was men so wie so al blij dat men al die bestuursposten weer bezet had weten te krijgen". Toen de KVP in het CDA op ging en dat tot gevolg had dat één van de twee KVP-wethouders het veld moest ruimen, raakte Koch meer dan ooit overtuigd van de onver enigbaarheid van de twee functies die hij toen had: en journalist én KVP-voorzitter. De eerste wilde er eigenlijk wel een verhaal over ma ken, de tweede had juist baat bij rust in de partij. Pen of voorzitters hamer, dat was de keus. Koch le verde de laatste in. Geschoold Veruit het interessantst van zijn werk vindt Koch "het raadsgebeu- ren" al is dat de laatste jaren "een stuk saaier" en "een repeterend ge beuren" geworden. Kochs deja- vu's zijn dan ook talrijk. Oorzaak van dit alles is volgens de journa list die al 25 jaar ontelbare vergade ringen heeft bijgewoond "het pro gramma van hoofdpunten", ook wel collegeprogramma's genoemd, waardoor alles van te voren voor vier jaar vastligt. "Fracties die el kaar becommentariëren, dat kom je niet meer tegen. Iedereen is heel lief en aardig, er wordt hier aan be schaafde politiek gedaan. Wat ik al tijd wel heel fijn heb gevonden aan Oegstgeest is dat welke discussie in welk zaaltje in het dorp dan ook een hoger niveau heeft dan in dpr- pen met minder geschoolde inwo ners". Vol lof is Koch "over de gro te bereikbaarheid van het college van B en W" en over de mate van openbaarheid waarmee de ge meente Oegstgeest wordt be stuurd. Hij heeft de tijd nog wel meegemaakt dat commissieverga deringen achter gesloten deuren werden afgewerkt. Vak apart Een 'vak apart' bijna, is het ma ken van artikeltjes over nieuw ge opende winkels. Koch kijkt op der- (foto Holvast) gelijk werk absoluut niet neer. Hij komt zelf uit een "zakenfamilie" en meent precies te weten wat er on der de Oegstgeester middenstand omgaat. "Ik weet dat een zaken man hier altijd zal zeggen dat het goed gaat ook al heeft-ie geen na gel meer om mee aan zijn kont te krabben". Een zin waarmee hij 'winkelopeningsverhaaltjes' nooit zal beginnen is 'We zijn een kijkje gaan nemen'. Vies van een com merciële boodschap in zo'n stukje is hij niet. "Als ik kom en het is nog een grote pestbende met karton nen dozen en "zo schrijf ik toch dat alles koopklaar in de rekken staat. Een gevoelskwestie". Soms gaat het Koch echter te ver. "Ik kwam een keer ergens en er was wat te drinken. Zegt die winkelier op het moment dat ik binnenkom: 'daar komt weer zo'n vent van de krant die moet meezuipen. Wat die klun gel niet door heeft is dat ik voor hem kom. Een slecht zakenman. Hij heeft het dan ook niet gered". avond, 20 l Warmond Sportzaal Klimop St. Mathias, 20 uur. ZONDAG Leiden Hooglandse kerk - adventsconcert Leid se Cantrory, 20.15 uur. Pieterskerk - kerstconcert, 20 uur. Leids Volkshuis - kerkstconcert vai Chili-front, 14 uur. Marekerk - Jeugdwerk Marewijk orga niseert kerstfeest, 15 uur, deur open c 14.30 uur. Warmond Matthiaskerk - Herenweg 78, kerstcon cert koren parochie, 15 uur. Leiderdorp Scheppingskerk - Van Poelgeestlaan, volkskerstzang, 18.30 uur. Houtkamp - Van Diepingenlaan, ten toonstelling postduivenver. Leiderdorp, 11-17 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, kerst concert m.m.v. Eigentijdskoor vai Jans Fanfare, 14.30 uur. Ons Huis - Kosterspad 3, poppentheater voor kinderen, 4-12 jaar, 14.30 uur. Voorschoten kapel huize Bijdorp - Veurseweg 3, kerstconcert Kamerkoor en meisjes koor Alouettes, 15 uur. MAANDAG Leiderdorp Sporthal Op Dreef - Van Alphenplein, internationaal basketbaltoernooi v( meisjes, 10-19.30 uur. Sjelter - Heemraadlaan 67, kinderen ri ken kerststukjes, 10-11 uur, kerstversie ringen, 13.30-15.30 uur. Voorschoten Zwembad Het Wedde - kinderaktivitei- ten, 10-12 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 19 tot ma 22 de cember door: Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Kooi Apotheek, Surinamestraat 7, Lei den. tel. 214060. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Kerkgangers met drank geconfronteerd ZOETERWOUDE - Zoeter woudse kerkgangers zullen in de toekomst waarschijnlijk niet meer met lege drankflessen worden geconfronteerd. De ge meente zal zich inspannen om de glasbak, die nu nog pal bij de Dorpskerk staat, te verplaat sen. De kerkvoogdij zal er zelfs aan te pas komen om mee te denken over een alternatieve plaats. Dat deelde burgemees ter Houdijk deze week tijdens de raadsvergadering mee. Ook hij weet dat de kerkgangers niet zelden tegen "de over schotten" op botsen. Volgens hem is er sprake van "onhoud bare toestanden". Het is de bedoeling dat de kerkgangers al op eerste kerst dag zonder last te hebben van het de restanten van drinkgela gen de kerk kunnen betreden. De glasbak komt waarschijn lijk aan de overkant van het winkelcentrum te staan. Jeugdraad en Vrouwengilde moeten zich zelf bedruipen ZOETERWOUDE - Noch de Her vormde Jeugdraad, noch het Ka tholiek Vrouwengilde hoeven op een bijdrage van de gemeente Zoe terwoude te rekenen. De raad ging zonder slag of stoot akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders om subsidieverzoeken van beide instellingen af te wijzen. De Hervormde Jeugdraad had subsidie willen hebben voor de Dorpskerkmiddagen, die zij al een paar jaar organiseert. De kosten van die middagen bedragen ge middeld 250 gulden: bezoekers hebben gratis toegang. Weliswaar vinden burgemeester en wethou ders het positief dat er op zondag middagen "een stukje cultuur" in Zoeterwoude is te vinden, maar ze blijven van mening dat de gemeen te daar geen vergoeding tegenover moet stellen. Immers, in het Mu- ziekcentrum en door de Rijntam boers worden vergelijkbare con certen georganiseerd en daar be taalt de gemeente ook niets aan. Wat het Katholiek Vrouwengilde betreft: dat viert volgend jaar fe bruari het zestigjarig bestaan. Het Vrouwengilde wil graag een bijdra ge voor de viering van dat jubi leum, maar de gemeente ziet zestig jaar niet als officiële jubileumsda tum. Wel krijgt het Vrouwengilde subsidie om emancipatiewerk te kunnen doen. ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse hervormde Dorpskerk is dringend aan restauratie toe. Er zijn honderdduizenden guldens, zo niet miljoenen nodig om 'Zoeter- wouds monument nummer één' weer in de oude luister te herstel len. De opbrengst van de planten markt die gisteren en vandaag in 'Ons Huis' ten bate van de kerk werd gehouden, zal dan ook niet meer dan de bekende druppel op de gloeiende plaat zijn. Maar alle kleine beetjes helpen, vindt de kerkvoogdij. Grote schuldigen zijn de boktor ren die bezit hebben genomen van de steunbalken onder het dak. Ze zijn volgens ^oordvoerder J. Huls bos ook met geen mogelijkheid meer te verdrijven. Foto's hebben nu uitgewezen dat er heel wat bal ken van de muur zijn afgerot. De torren gedijen bij vocht en dus hebben ze aan de muren van de Dorpskerk, nat vanwege het op trekkend vocht uit de bodem, een leuke woonomgeving. Ook verke ren er ramen in slechte staat. De situatie is des te triester als men bedenkt dat de kerk nog in '78 voor een half miljoen werd opgeknapt. Het dak werd toen voorzien van een nieuwe leidekking, de muren beschermd tegen het optrekkend vocht en het houtwerk werd tegen houtworm behandeld. Inmiddels .vliegen de stukken stuc alweer van de muren af. "Het is duidelijk dat het vocht in de muren en het dak niet afdoende is verdreven. Er moet iets op gevonden worden om het vocht definitief te weren", al dus Hulsbos. Inmiddels zijn er drie architec tenbureaus gevraagd een offerte te maken. Eén van die bureaus heeft geadviseerd om de hele kap te ver vangen. De andere twee gaan uit van minder rigoureuze methodes. Zij willen de aangetaste plekken repareren. Volgende maand beslist de kerkvoogdij met welke archi tect zij in zee gaat. Wie er voor de betaling opdraait? Hulsbos en de zijnen hopen dat Monumentenzorg tachtig procent van de restauratiekosten voor haar rekening neemt. Er zijn gesprek ken gaande, maar toezeggingen heeft Monumentenzorg nog niet gedaan. Hulsbos: "Maar zelfs als die tach tig procent er komt, blijft er voor ons nog een fiks bedrag over. Een bedrag dat wij als relatief kleine hervormde gemeente niet kunnen opbrengen. Natuurlijk proberen we van de gemeente een bijdrage te krijgen, maar wat wij verder ho pen is dat alle Zoeterwoudse inge zetenen, ook de niet-hervormden dus, een bijdrage aan dit belangrij ke monument willen leveren". Wie zich aangesproken voelt: het giro nummer is 549049. De Zoeterwoudse Dorpskerk: dringend aan restauratie toe. (foto Wim Dijkman) VOORSCHOTEN - Geboren: 16 nov. Margot J. dv. W.F. Pont-Le Poole, 12 nov. Maijolijn F. dv. H. Valk-Schutte, 12 nov. Edgar R. zv. A.M. Steinebach-Da- vids, 12 nov. Emilie G. dv. J.N. Sugen- Appleyard, 24 nov. Maartje L. dv. F.H. Wierstra-Weeke, 29 nov. Elisabeth M. dv. P.F. Willemse-Van de Poel. 2 dec. Sander A. zv. A.P.B. Wolf-Verhoog. Gehuwd: 6 dec. R.A.J.J. Hooijmans met S. Melchers, 10 dec. J.Th.C. Heijne met B.C. Verhoog. 11 dec. C.L.D. Anker met A.M. Borst, 11 dec. A.A. Gerring met M.M. Zonneveld. Overleden: 9 dec. A.A. van Hattem 80, 7 dec. S. de Vries wv. Govers 98, 4 dec. E. Zoetemelk ev. Kuiper 64, 6 dec. W.J.K. Cortenbach 73,6 dec. M.C. Baars wv. Goudart 86. ZOETERWOUDE - Geboren: Den Blanken Johanna Maria 26 nov., Brui nes Eva Marije 15 nov., Heemskerk Lin- ZOETERWOUDE - 'Beweging' in de Zoeterwoudse Aloysiusschool: containers en bouwmaterialen liggen opge- <jja Maria 18 nov., Noordermeer Ronal- slagen in de voortuin van de voormalige school. Na ruim een jaar praten en overleggen is er deze week dan een ~us Cornelis Petrus 2 nov., Van der begin gemaakt met de verbouwing ten behoeve van de Zoeterwoudse bibliotheek. Zoals bekend wordt de 'bieb' Maat Antonius TJeo^°.r"s- 5n°v .W,ijs- ondergebracht', n het Aloysiuscomplex aan de Schenkelweg. Moo,jman Petrönella JacoTa" Mar.aM Het is de bedoeling dat de verbouwing medio mei volgend jaar achter de rug is. Tot die tijd worden de boeken 0kt Schamper Marlies Jose 22 okt., gewoon in de noodbouw uitgeleend. (foto Holvast» Loeters Annemarie 22 okt.. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440 68.95 100,00 137.90 200,00 262,40 f 386,90 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING zaterdag v 13.00-14.00 uur (Nabe2orging na ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23.25 per maand, per post f 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damrate Holding BV te Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H G. van der Post Regio Leiden: M. de GraaH Duin- en Bollenstreek H l J Veldhuizen Bin./Buitenl /Econ W Fortuyn Sport: P. J. de Tombe Feature. W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City en Tel Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2