Rob Jacobs: 'Ik heb me verkeken' 'Berger nam vertrouwen weg' Weer remise in tweekamp Transfer op losse schroeven Marathontop naar Oslo Groningen-trainer maakt balans op Van Dalen wordt niet gepruimd Becker op Paus-bezoek AZ zet oefenmeester buitenspel Schaatsheld overleden Boudewijn de Geer al aan het werk bij ASC WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 13 GRONINGEN (GPD) - Tot gister middag leek de transfer van Peter Houtman naar Sporting Lissabon slechts een kwestie van uren. De vice-voorzitter van de Portugese club zou onderweg naar Nederland zyn om de hele zaak met FC Gro- ningen-voorzitter De Vries te be klinken, maar halverwege de mid dag kreeg De Vries een telefoontje van de in Nederland woonachtige tussenpersoon van Sporting, Kim Salvador, dat hij nog enkele dagen geduld moest hebben. „Een slecht teken", beaamde De Vries, „ik heb het vermoeden dat de hele zaak nu afketst". Peter Houtman wil nog geen conclusies trekken. „Ik zie het alle maal wel", zegt hij, „maar ik weet wel dat ik me niet aan het lijntje laat houden. Afgelopen zomer duurde het allemaal ook zo lang en ging het ten koste van mijn vakan tie. Nu is m'n vakantie net weer be gonnen en begint alles weer van voren af aan. Daar heb ik geen tweede keer zin in". Volgens Salvador is de ruil tus sen McDonald, die momenteel door PSV aan Sporting is ver huurd, en Houtman helemaal niet van de baan. „Er hebben zich in Portugal wat problemen voorge daan", aldus Salvador, „want deze transactie is daar niet alleen voor de pers geheim gehouden, maar ook voor een deel van het bestuur. De hele zaak is via Nederland toch uitgelekt, waardoor afgelopen maandag grote verhalen in de Por tugese kranten stonden. Toen ver keerde iedereen nog in grote eufo rie over de 7-1 overwinning op Benfica, zodat het niet het meest geschikte moment was om met een aankoop te komen. Er is 's avonds zelfs nog een speciale bestuursver gadering belegd, waarin besloten werd de gemoederen een beetje te laten afkoelen". Volgens Salvador oefent de tech nische leiding grote druk uit op het bestuur om Houtman te halen. „Er zijn de afgelopen weken zelfs twee Brazilianen met een Portugees paspoort aangekocht om Houtman te bedienen", zegt hij. „Ik kan me echt niet voorstellen, dat de hele zaak nog afketst, want naar ik be grepen heb waren de financiële ob stakels zo goed als weggenomen. Voor mij zou het wel vervelend zijn, als het deze keer opnieuw niet door zou gaan. Afgelopen zomer was alles ook al zo goed als rofid en wanneer het weer niets wordt, dan word ik er niet geloofwaardiger op". Het bestuur van Sporting heeft Salvador wel gevraagd een tussen voorstel aan Houtman voor te leg gen. Dat behelst een voorlopige huurovereenkomst tot het eind van deze competitie. „Ik denk niet dat Houtman daarmee akkoord gaat, maar ik breng het maar over". Peter Houtman zelf over dat voorstel: „Nee, daar ga ik zeker niet mee akkoord. Ik ga toch niet helemaal daarheen verhuizen met het risico dat ik over een half jaar weer hier zit?" ALKMAAR (GPD) - Vrywel de voltallige top van het marathonpe loton reist zondag 28 december af naar Noorwegen. Op de kunstijs baan Valle Hovin in Oslo wordt een internationale schaatsmara- thon over honderd ronden gehou den. Naast vijftig Nederlandse top- rijders komt ook de voltallige Noorse langebaanselectie (o.a. Falk-Larssen, Karlstad en Ox- holm) aan de start. Van de Neder landse toprijders ontbreekt op dit moment alleen de toezegging van Hilbert van der Duim. De marathonwedstrijd in Oslo wordt gehouden op initiatief van de Noorse schaatsbond en het dag blad Arbeiterbladet. De Noren zijn in maart van het vorige jaar bij het internationale seizoenslot in Den Haag op De Uithof zo enthousiast geraakt voor marathonschaatsen, dat zij nu bijna een halve ton in het Nederlands-Noorse onderonsje in vesteren. Hoofddoel is het schaat sen in eigen land een impuls te ge ven via een voor Noorse begrippen nieuw onderdeel van de schaats sport. Helemaal nieuw voor de Noren is marathonschaatsen overigens niet. Zo'n tien jaar geleden was een groep Nederlandse Elfstedenrij- ders actief in Lillehammer, waar de huidige LTC marathon-voorzit ter Hans Brandt een wedstrijd over zestig kilometer op dooi-ijs won. GRONINGEN (GPD) - Beter voetbal, een weer scorende Houtman, een 'Hel van het Noorden' en een serieuze poging om derde te worden. Dat alles hoopte Rob Jacobs te verwezenlijken bij FC Groningen, toen hij daar een half jaar geleden als trainer zijn intrede deed. De balans na zes maanden? Drie ronden UEFA Cup - zeker niet onverdien stelijk. Maar verder? 'Rotterdamse Robbie' beseft het. „Ik was optimistisch, toen ik hier kwam," zegt hij, „zéér optimistisch zelfs. Ik kwam in feite van de hel in de hemel, als ik de spelerskwaliteiten van Excelsior en FC Groningen vergelijk, maar op bepaalde zaken heb ik me toch verkeken". Rob Jacobs: "Groningen komt voetbalkwaliteit tekort". Binnen FC Groningen is trainer Rob Jacobs al enkele malen in botsing gekomen met manager Ton van Dalen. Tegenwoordig verschijnen ze dan ook niet meer gezamenlijk op de persconferen tie na afloop van de wedstrijden. Door de spelersgroep wordt Van Dalen amper gepruimd, nadat hij vlak voor het UEFA-Cupduel te gen Xamax in Neuchatel rondba zuinde dat aanvoerder Jan van Dijk volledig opgebrand zou zijn. Van Dalen bestrijdt dat laatste overigens, omdat alles volgens hem is uitgepraat. - Hoe is jouw positie nu binnen FC Groningen? Jacobs: „Van Dalen heeft na tuurlijk grote voetbalkennis, maar hij is commercieel manager en moet zich daarmee bezig hou den. Hij moet niet tegen een ra dio-verslaggever zeggen, dat het tyd wordt dat FC Groningen op de ranglijst eens naar beneden kykt in plaats van naar boven. Ook heeft hij ergens gezegd, dat het spelconcept van ons niet deugde. Met dit soort uitlatingen brengt hij de club en mij een beetje in de problemen. Dat is zijn zaak niet. De voorzitter er gert zich daar mateloos aan. Van Dalen is ook onvoorstelbaar kri tisch en noemt heel makkelijk namen van spelers, hetgeen ik juist niet doe. Ik pak die spelers door de week wel aan. Het is jam mer dat een manager zich op die r presenteert." Jacobs: „Ach, het gebeurt bij hem in een opwelling. Die heb ik ook wel eens, maar ik heb ze on derhand gelukkig onder contro le. Veel meer wil ik er niet over zeggen, want het is een onbe langrijk facet. Hij heeft boven dien zijn excuses aangeboden, hetgeen niet wil zeggen dat ik be paalde zaken nu niet meer in de gaten houd". - Onbelangrijk facet? Als het minder gaat, worden dit soort uitlatingen juist tegen je ge bruikt. Jacobs: „Met de spelersgroep kan ik lezen en schrijven en naar het bestuur en sponsors verkoop ik de zaak goed. De prestaties in het veld blijven achter, maar dat doet ook my vreselijk pijn". zijn ontevreden en te recht," zo vervolgt hij. „Als ik toe schouwer was, had ik er ook niks mee te maken, dat die Jacobs maar veertien spelers heeft, van wie er drie totaal niet in beeld zijn ge- (fotoANP) weest. Dan doel ik op Waslander, Bakker en Gall. Ik heb er echter wel mee te maken, dat we in dit half jaar gemiddeld twee wedstrij den per week moesten spelen met een uiterst kleine selectiegroep. Daardoor zijn bepaalde spelers overbelast geraakt. Vorig jaar had FC Groningen na 19 wedstrijden trouwens 21 punten en ook zeven nederlagen opgelopen. Zaken als de UEFA Cup hebben dan blijk baar hun weerslag in de prestaties. Zelfs topploegen - en dat zijn wij nog lang niet - hebben daar last Jacobs: „Ja, maar ik herkende ook een heleboel voetbaleigen schappen. In het begin van het sei zoen liep het als een trein en alle ellende begon met de blessure van Verkuyl in de wedstrijd tegen PEC. Wat Houtman betreft, hij is toch een klasse-speler. Hij is echter afhankelijk van de flanken". - Maar Houtman speelt zoals-ie praat, aardig en lief. Jacobs: „Ja, hij is al twee keer bij Feyenoord weggestuurd en hij blijft het een fijne club vinden. Dat is het karakter, dat je in het veld terugziet. Hij is een geweldige sportjongen, maar heeft eeen mee- - Je hebt zelf gezegd, dat die UE FA Cup niet van invloed hoeft te zijn op de competitie. Jacobs: „Ja, ik had verwacht, dat de vaste kern van deze ploeg het zou kunnen opbrengen, eerlijk. Maar ze konden het niet meer op brengen. Kijk maar eens naar Ma son. Die is echt overbelast". - Heb je je misschien ook verke ken in al je blijdschap over je ver trek naar een betere club? Voor het eerst mocht je werken met een echte spits, Houtman, zodat je hem bij voorbaat al niet kwijt wilde? VATIKAANSTAD (KNA) - Bo ris Becker gaat vandaag op audiëntie bij Paus 'Johannes Paulus II. Het bezoek van de Westduitse tennisvedette zal ongeveer een half uur in be slag nemen. Becker, onlangs benoemd tot ambassadeur van Unicef, won dit jaar voor de tweede achtereenvolgende keer het toernooi van Wimble don. ALKMAAR (GPD) - AZ heeft Han Berger met onmiddellijke ingang op non-actief gezet. De trainer heeft bij zijn overgang naar Utrecht, waar hij een week geleden een vierjarige verbintenis heeft getekend, volgens het Alkmaarse bestuur contractbreuk gepleegd. De komende dagen zal het AZ-bestuur met Berger proberen tot een afwikkeling van de lopende verbintenis te komen. De oefenmeester, die ook bij Groningen voortijdig ver trok, heeft slechts vijf en een halve maand in Alkmaar gewerkt. Berger tekende aan het begin van tweejarige verbin- „Het op een pijnlijk moment", 2 tenis bij AZ. Met een bepaling, dat zitter Arie Ligthart gisteravond, pijnlijke beslissing deze beslissing eindelijk rust in de- één jaar een financiële aanvul ling van het salaris zou plaatsvin den. Het AZ-bestuur heeft zich, wijzend op de slechte positie op de ranglijst. „Maar we konden niet an ders. De handelwijze van Berger volgens voorzitter Arie Ligthart, heeft het vertrouwen 1 haar verplichtingen gehouden Berger ontkent in strijd met de let ter van het contract te hebben ge handeld en houdt vol, dat hij deze zomer een éénjarige verbintenis met een optie van nog e heeft getekend. Wie morgen de training van de Alkmaarse eredivisieclub leidt, was gisteravond nog niet bekend. Begin volgende maand buigt het bestuur zich over de definitieve op volging van Berger. zoen nog af te maken, volledig weggenomen". „We hebben een kanjer binnen gehaald", riep het AZ-bestuur dit uitkering van pensioengelden 1 vervelende situatie. Dat heeft de afgelopen maanden duidelijk ont broken in Alkmaar. Vanaf 21 sep tember lopen de geruchten al. Dat kon niet langer doorgaan". Het breekpunt blijkt een clausu le in het tweejarige contract, dat Berger dit vooijaar bij AZ tekende. De trainer zou dit seizoen nog een vooijaar, toen enkele dagen na zijn jaar aangekondigde vertrek bij Gronin gen de verbintenis met de Alk maarse club was getekend. De 'kanjer' van Alkmaar bleek pog geen drie maanden later de kater Groningen ontvangen, waardoor hij voor een lager salaris bij AZ aan de gang ging. Vóór 1 januari aan staande zouden Berger en AZ op nieuw om de tafel om te kijken of financiële ruimte bestond verwachtingen niet kunnen maken. De geruchten rond onderhande lingen met Utrecht en Fortuna S wekten de verbazing van het AZ- bestuur. Voorzitter Ligthart be tichtte zijn trainer er zelfs van te hebben meegewerkt aan de ge- MOSKOU (DPA) - Oleg Gontsja- ruchten rond zijn persoon om zijn renko, één van de beroemde vertrek uit Alkmaar te bespoedi- schaatsers uit de geschiedenis, is gen. na een lange en zware ziekte op 55- Het Alkmaarse college was woe- jarige leeftijd in Moskou gestor- dend toen het^via de pers moest ven. Dat heeft het nationale pers bureau 1 gisteren I werd in 1953 in Helsinki als eerste bjk verdeeld, gisteravond sloot Alkmaar. Han Berger heeft het bedrag te verhogen. „Aan die moreel en qua prestaties de hoge voorwaarde hebben wij voldaan", dat Berger een week ge- de Sovjetunie, TASS, leden bij Utrecht tekende. Was het gemeld. Gontsjarenko bestuur dit weekeinde nog duide- Rus wereldkampioen schaatsen bij de allrounders. Dat succes herhaal de hij in 1956 en 1958. In '57 en '58 veroverde Gontsjarenko ook de Europese schaatstitel. Bij de Olym pische Winterspelen van 1956 in Cortina d'Ampezzo kwam hij niet verder dan twee bronzen medailles op de vijf en tien kilometer. 1 de rijen. Ligthart: „Er is door Zaterdag al VNL-W armunda LEIDEN - Boudewijn de Geer volgt bij ASC met onmiddellijke ingang Jan Bekkering op. De Geer is al anderhalf jaar jeugdtrai ner bij de Oegstgeestse vierdeklasser. Het bestuur van ASC leg de reeds vorige maand de ex-profvoetballer voor twee seizoenen vast. Omdat de resultaten van het eerste elftal momenteel niet denderend zijn, besloot Jan Bekkering uit eigen wil terug te treden om 'collega' De Geer nu al de gelegenheid te geven om kennis te maken met het eerste elftal van ASC. "Dat we De Geer zo vroeg vastgelegd hebben, heeft een reden", verduidelijkt secretaris Ciggaar. "Vanuit de Haagse regio werd druk aan hem getrokken en omdat hij als jeugdtrainer bij ons een uitstekende indruk heeft achtergelaten, zagen we in De Geer een man voor de toekomst. Daarom legden wij hem een maand geleden reeds vast. Jan Bekkering stelde daarop voor óm De Geer nu al in dienst te laten treden. Daar hebben we uiteindelijk mee ingestemd. Je weet nooit wat die trainerswisseling voor gevolg heeft. We schatten onze overlevingskansen op vijftig pro cent". De Geer blijft de jeugd van ASC overigens tot het einde van het seizoen trainen. Jan Bekkering houdt zich op de achtergrond 'stand-by'. aldus Ligthart. „Desondanks meende hij met andere clubs te kunnen onderhandelen en elders een contract te kunnen tekenen". Berger blijft ontkennen in over treding te zijn geweest en houdt vol dat hij éénjarig contract met een optie voor een tweede seizoen heeft getekend. „Ik heb van het AZ-bestuur, nadat mij werd ver teld dat men niet aan die financiële verplichting kon voldoen, de volle dige vrijheid gekregen met andere clubs te onderhandelen". De oefenmeester, die direct na het aanhoren van de beslissing in de auto stapte, reageerde gister avond zeer teleurgesteld. „Ook al omdat ik uit het gesprek dat aan de beslissing vooraf ging, had begre pen dat alles was bijgelegd. Lig thart heeft mij nog verteld, dat de publicaties in de pers niet juist wa ren. Verder kan ik er weinig op zeggen. Ik ben te verstaan gegeven i-actief ben gezet. Dat Han Berger: "Het bestuur gaf mij vrijheid om te handelen Het i LEIDEN - Het duel tussen het terdagteam van VNL en Warmun- dat °P da in de eerste ronde van de stryd jk myn gezicht by AZ met om de LD-Cup wordt zaterdag al hoef te latenTT-A gespeeld. De wedstrijd zou op 3 ja nuari worden afgewerkt, maar in overleg besloten de clubs zaterdag al in actie te komen. schil van mening, waarin de werk gever uiteindelijk de doorslagge vende stem heeft". Berger weet nog niet of hij de be slissing van het AZ-bestuur zal Kampioen moet achter tralies NEURENBERG (DPA/SID) - Karl- Heinz Radschinsky, de Olympisch kampioen gewichtheffen van 1984, is dinsdag tot een gevangenisstraf van achttien maanden en een boete van 35.000 mark (40.000 gulden) veroordeeld. De 33-jarige West duitse sportman werd door de rechtbank van Neurenberg schul dig bevonden aan de handel in ana bole steroiden. Radschinky had, met een compagnon, netto een ton verdiend aan de handel, die hij als een uit de hand gelopen vrienden dienst omschreef. De rechter re kende Radschinksy vooral aan, dat hij had geprobeerd getuigen te beïnvloeden. HILVERSUM (ANP) - Ook giste ren was het heilige vuur nog niet in Jan Timman of zijn tegenstrever Artoer Joesoepov gevaren. Net als in de eerste twee partijen voor de tweekamp om een prijzenpot van 30.000 gulden werd het in Hilver sum remise binnen dertig zetten. Na de 28e zet van de met wit spe lende Sovjetrus werden de handen geschud, waardoor de stand hal verwege 1,5-1,5 is. Er zal in de KRO-studio toch langzamerhand iets spectaculairs moeten gebeuren wil de aandacht van de schaakliefhebber gevangen blyven voor deze tweekamp. Vorig jaar trok het treffen tussen Tim man en de juist wereldkampioen geworden Gari Kasparov niet min der dan 15.000 toeschouwers in één week. Door enkele complicaties bleef de organisatie toen met een verlies van rond 50.000 gulden zit ten. Even heeft het er zelfs naar uit gezien, dat de tweekamp in de tot bezuinigen genoopte omroepstad niet meer gehouden zou kunnen worden. Dank zij het inspringen van het de schaaksport welgezinde Interpolisbedrijf, dat dit jaar de helft van de kosten (200.000 gul den) voor zijn rekening neemt, kon het eerste lustrum toch worden ge vierd. Vuurwerk bleef ook in de derde partij uit, al waren er soms vonk jes, die de lont evenwel niet tot ont branding konden brengen. Het bleef bij smeulen, waarbij vooral Jan Timman met zwart de pook hanteerde. Met vooruitstrevende Partij aanvechten. „Ik wil dit eerst eens rustig verwerken en afwachten hoe die afwikkeling van het contract er uit gaat zien. Ik kan op dit moment niet op de dingen vooruit lopen". zetten als 19. f5 en 23. Dh4 deed hy althans moedige pogingen aanval lend iets te bereiken, wat er echter in alle varianten net niet inzat. Het zettenverloop van de derde partij van de schaaktweekamp tussen Jan Timman en Artoer Joesoepov is als volgt; wit: Joe soepov, zwart: Timman. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6,3. Pgl-f3 b7-b6,4. a2-a3 Lc8-a6, 5. Ddl-c2 La6-b7, 6. Pbl-c3 c7-c5, 7. d4xc5 b6xc5, 8. Lcl-g5 LfB-e7, 9. e2-e3 d7-d6, 10. Lfl-e2 Pf6-h5,11. Lg5xe7 Dd8xe7,12. b2-b4 Pb8-c6, 13. b4xc5 d6xc5, 14.Tal-bl Ph5-fB, 15.0-0 0-0,16.Tbl-b5Ta8-c8,17.Tfl-bl Lb7- a8, 18. h2-h3 PfB-d7, 19. Pf3-el CT-f5, 20. Pel-d3 Pc6-e5, 21. Pd3xe5 Pd7xe5,22. f2-f4 Pe5-f7, 23. Tbl-dl De7-h4, 24. Le2-fl Tf8- d8, 25. Tb5-a5 Td8xdl. 26.Pc3xdl La8-e4, 27. Dc2-c3 Dh4-e7, 28. Pdl-f2, remise. Ge bruikte tijd: Joesoepov: 1 uur en 55 minu ten, Timman: 2 u dogenloze instelling. Dat gaat ech ter voor meer spelers op". Jacobs: „Dat we voetbalkwaliteit tekort komen. In Guimaraes is dat vooral gebleken. Dat vloeit mede voort uit het gegeven, dat we van plan waren dit seizoen met een kleine basisgroep te beginnen en daar enkele jonge spelers aan toe te voegen. Nu is Boekweg de grote winst van dit halfjaar, maar de an dere jeugdspelers hebben niets toe te voegen op dit niveau. In grote lijnen komt het er dus op neer, dat we een te kleine groep met te wei nig kwaliteit hebben. Op korte ter mijn moeten we er daarom voor zorgen voetballend beter te wor den. Dat hoop ik met een andere spits, McDonald in dit geval, plus een speler rechts op het midden veld, iemand die de achterlijn kan halen, te verwezenlijken. Dat is de visie voor de korte termyn. Op de lange termijn zullen we toch zoveel mogelijk jonge spelers moeten in passen. Van Dick Koster verwacht ik veel en verder zijn er jongens als Souissa, Reusing, Koorman. Maar ja, Groningen 2 verliest op volle sterkte wel van Wageningen 2, be grijp je? Een jongen als Waslander is er ook nog. Die heeft alles, maar is enorm verlegen en bescheiden. In vijf maanden tijd heeft-ie alleen maar 'goeiemorgen, trainer' en 'goeienavond, trainer' tegen me ge zegd". - De eventuele terugkeer van McDonald is inderdaad korte-ter- mijnwerk, want zijn salaris zal na dit seizoen voor jullie moeilijk op te brengen zijn. Bovendien is hij het zelfde type als Houtman met alleen wat andere accenten. Jacobs: „Hij is beweeglijker en kan meer ruimte maken. Over de grond is hij sterker, door de lucht wat minder. Hij is bovendien agressiever. Er zijn echter bij ons geen jongens als Van 't Schip en Witschge, die een perfecte voorzet hebben. Daarom is die andere aan koop het belangrijkst. We zullen dan vanuit een 3-5-2-formatie de oplossingen moeten zoeken. Dat is het toekomstbeeld, dat ik vbor ogen heb. Inderdaad, geen drie spitsen meer, want dat heeft toch te veel problemen opgeleverd. De aanvallende bedoelingen zijn er echter niet minder om. Bij ons is het probleem, dat De Koek ge schikter is voor de uitwedstrijden en Houtman beter in het Ooster park tot zijn recht komt. Die twee gegevens zijn moeilijk te verwer ken, of je moet uit en thuis met een ander elftal werken. Dat kan niet. Het Ajax-concept staat me enigs zins voor ogen. Achterin zit het bij ons goed, beter zelfs dan bij Ajax. Op het middenveld begint het ver schil en voorin is Van Basten-Bos- man toch wel iets heel anders dan Houtman-De Koek. De hande lingssnelheid, de vaardigheid in de kleine ruimte - en dan praat je over duels in het Oosterpark - is bij die twee te gering". Jacobs: „Dat is een uitgémaakte zaak. Je kunt hem echter achter de hand houden, want hy is jong. Hij heeft bovendien voor een maat schappelijke carrière gekozen, waarin hij gelijk heeft. De Koek heeft grote tekortkomingen, maar door zijn studie mist hij de och tendtrainingen en dus wordt hij niet beter. Uit zou hij zijn nut kun nen hebben, als breekijzer achter de hand ook. Er moet nu herken baar voetbal komen, met twee cen trumspitsen en dubbele zijkan ten". - Even naar je beide aankopen. Eykelkamp heeft niet naast Hout man kunnen functioneren en Olde Riekerink is na een sterke start toch tegengevallen. Jacobs: „Houtman heeft ook niet naast Eykelkamp kunnen functio neren. Wat Olde Riekerink betreft, hy verlaat te veel het middenveld, want daar moet hy juist het aan speelpunt zijn. Dit tweetal merkt ook de grotere druk hier, want in Deventer en Rotterdam zijn ze nog nooit uitgefloten. Maar willen ze de top halen, dan moeten ze zich daar maar doorheen slaan. De grote winst van het afgelopen halfjaar is echter, dat we het vertrek van Van Tiggelen opgevangen hebben zon der een verdediger terug te kopen. Een verdediger moet je in myn ogen ook nooit aantrekken, tenzij het om een goedkope kaïyer als een Van Eek gaat". „We staan nu vyf punten achter op de planning. Daarom spelen we in de tweede helft van de competi tie vijftien beslissingswedstrijden. Dat moet kunnen, want we spelen dan slechts een maal per week. De ze groep moet echter wel veel do minanter en meedogenlozer optre den. En als profs leven. Sommigen zyn te gemakkelijk, want ze weten toch wel dat ze spelen".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13