^>*deai Rampenstuk' rijksweg beveiligd Verontreinigde grond in wijk Synthese afgegraven Valkenburgs college weigert fiat voor opknappen boerderij Bijna drie jaar na geruchtmakende mistongeluk r Wassenaar nog niets wijzer van Christina Tegenvaller WIR kost twee miljard Irak ligt dwars in OPEC-bespreldngen Melkpoeder radio-actief Verkeer Rijksweg 4 in knoop door mist Botsing ^.rg:terdorp7 fjk^weg A4; bekneld; tank blijft Botsing op Zes gewonden kettingbotsing o. Leden 'De Koninklijke' toch akkoord met lening WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 ST PAGINA 11 Automobilisten raken daar maar al te vaak door in verwarring. Met al le gevaren van dien. De nieuwe uitvoegstrook komt 200 meter verderop te liggen en loopt straks eerst onder het via- zoals nu, er overheen. Ze sluit aan op de toe komstige omleidingsweg-Hoogma- Komend voorjaar begint Rijks waterstaat met de bouw van een zogeheten bij brug, die tot doel heeft de weg tussen Zoeterwoude Hoogmade te verbreden. Dat LEIDERDORP/ZOETER- WOUDE - Het 'rampen stuk' van Rijksweg A4, tus sen Zoeterwoude en Hoog made, wordt beveiligd. Bij- - na drie jaar na het gerucht- ^hdp°°„r'5.0Pïw makende mistongeluk wordt het stuk weg ver breed, de afrit bij Hoogma de verplaatst en zal worden gekeken of er verlichting kan worden aangebracht. Rijkswaterstaat heeft inmiddels al volgens de betrokken wegbeheer- een aanzet gegeven van de werk- ders hard nodig, want de drukbere- zaamheden voor het verleggen van den rijksweg is juist op dit gedeelte de afrit Hoogmade. Die verplaat- erg smal. Vluchtstroken ontbreken sing is noodzakelijk omdat er vlak °P de meeste stukken, zo consta- voor de afrit een benzinepomp ligt. teerden de burgemeesters van Lei- WASSENAAR - De komst van de Toch zijn er uitzonderingen. Zc familie Guillermo naar Wassenaar krijgt Christina, die formeel geer heeft de gemeentepolitie nog maar aparte status heeft, natuurlijk we' weinig extra werk bezorgd. Dit is eens bezoek van haar zus de konin maar goed ook, omdat een uitbrei- gin en andere hooggeplaatste per ding er volgens de burgemeester sonen. De beveiligingsdienst van niet in zit. Prinses Christina heeft het Koninklijk Huis doet dan een nu eenmaal een andere status dan beroep op de gemeentepolitie. Hoe haar zus Margriet, die als lid van vaak dit aan de orde is moet de er- het Koninklijk Huis een verhoogd varing uitwijzen. Op dit momenl risico heeft. Toch houdt de politie- ziet commandant Van der Wolk commandant Van der Wolk de ont- nog "geen beren op de weg", zoals wikkelingen goed in de gaten en hij dat kernachtig uitdrukt, wil hü na een halfjaar met een eva- De overige betrokkenen laten luatie-rapport komen. Mogelijk nog minder los. Een woordvoerster gaat hij daarmee de boer op in Den van de beveiligingsdienst verwijst, Haag. na overleg met een hogergeplaat- Zoals bekend betrok Christina ste, door naar de Rijks Voorlich- enkele weken geleden een nieuw- tings Dienst. De Rijks Voorhch- bouwpand in de koninklijke land- tingsdienst doet geen mededede- goederen De Horsten. Haar kinde- lingen, maar geeft wel het telefoon- ren bezoeken vanaf de zomer de nummer van Christina's secreta- Kievietschool aan de Buurtweg.resse. Zij heeft een kantoortje in Het korps van dertig man dat di- het prinselijke landgoed, waar de plomatieke en recreatieve objecten telefoniste opneemt met 'Eiken- checkt, neemt deze school "in het horst'. Het commentaar is kort: schema op". Volgens de burge- "Dat gaat u niets aan' meester is dat geen probleem "om- Het hoofd van de Kievietschool, dat het zo ongeveer op de route waar de kinderen naar toe gaan, is ligt. Alleen wanneer daar speciale evenmin spraakzaam. Hij bevestigt aanleidingen voor zijn wordt de noch ontkent of Christina's kinde aandacht verscherpt, aldus de ren op zijn school zitten en zou, commandant. ook wanneef ze er wél zitten, geen Eikenhorst tenslotte, krijgt even veel aandacht als alle andere afge legen woningen in Wassenaar. Al leen de eerste weekeinden vereis ten extra mankracht, omdat nog al wat mensen een kijkje komen enkele reden zien om de pers uit te nodigen. Het zijn gewone kinde ren, net als al die andere. Mevrouw Schipper van het schoolbestuur bekent wel dat de kinderen de Kie vietschool bezoeken, maar daar blijft het ook bij. "Wij mogen niks zeggen", brengt zij uit. derdorp, Hoogmade en Woubrug- ge in een brandbrief enkele weken na het 'mistongeluk', in april 1984, dat aan zeven mensen het leven kostte en waarbij ruim honderd au tomobilisten betrokken raakten. De brief werd doorgespeeld naar de Raad voor de Verkeersveilig heid, die na een uitgebreid onder zoek vorig jaar tot de conclusie kwam dat er 'iets' moest gebeuren op dit gevaarlijke stuk weg. Het verplaatsen van de afrit was één van de suggesties. Een van de problemen van de A4 bij Leiderdorp, destijds ook al door de burgemeesters aangekaart: het stuk rijksweg is vaak om on verklaarbare redenen in nevelen gehuld. Het mistongeluk was daar een direct gevolg van. Overigens is het stuk weg vandaag de dag bijna wekelijks decor van alle mogelijke ongelukken. Andere voorzieningen waarom de burgemeesters vroegen worden definitief niet aangelegd. Een knip perlichtinstallatie vervalt (te duur) en de verlangde demontabele van grails worden waarschijnlijk even min aangebracht. Leiderdorps brandweercommandant M. van den Berg ziet daar ook het nut niet van in. "Als het nodig is, kunnen we met de materialen die we heb ben binnen drie minuten die vang rail doormidden snijden. Dat is het punt niet. Bovendien, als je delen demontabel gaat maken, welke de len moeten dat dan zijn? Van den Berg is al met al redelijk tevreden over wat er met de weg, die overigens dwars door de be bouwde kom van Leiderdorp loopt, gaat gebeuren. Hij is het dan ook volstrekt niet eens met de plaatselijke politiek die nog on langs klaagde dat er maar niets ge beurt. Drie auto's op rijksweg geramd LEIDERDORP - Een 57-jarige au tomobilist uit Hilversum heeft gis termorgen drie auto's geramd op de rijksweg 4, ter hoogte van Al berts Corner. De man reed met een snelheid van ongeveer 100 kilome ter in de richting van Den Haag en zag te laat dat op de twee rijbanen voor hem files stonden. Hij had de keus tussen een frontale botsing en een krappe route tussen de auto's door. Hij koos voor de laatste mo gelijkheid en kwam tegen de derde auto tot stilstahd. Bij de botsingen vielen geen gewonden. DEN HAAG (GPD) - De WIR (Wet Investeringsrekening) blijkt de grootste schadepost onder de te genvallers die de schatkist dit jaar te verwerken heeft. Er zal dit jaar naar voorlopige schatting onge veer 2 miljard gulden meer voor nodig zijn dan in de begroting werd geraamd. De WIR regelt het systeem van subsidies aan bedrijven die in ge bouwen en machinerieën investe ren. De niet voorziene extra hoe veelheid uitkeringen die op grond van de WIR moet worden gedaan, doet het voordeel te niet dat de schatkist dit jaar aan onverwacht grote belastingopbrengsten boekt. De ministeries van financiën en van economische zaken onderzoe ken waar de oorzaken liggen van de tegenvaller in de WIR. Zo er blijvende oorzaken zijn, dan is het niet uitgesloten dat daaraan zal GENEVE (AP) - Irak heeft zich gisteren als enige lid van de organi satie van olie-producerende landen (OPEC) verzet tegen een voorstel r vermindering van de oliepro- In een korte toelichting aan de pers verklaarde de Iraakse oliemi nister Qassim Taki al-Oraibi dat zijn land niet van plan was om een akkoord te tekenen waarin Irak duktie om de prijs op te drijven. De 'ook maar één vat minder dan Iran andere deelnemers aan de vergade- l mogen produceren'. Een chai ring slaagden er niet in Irak, dat delijke meerderheid heeft deze weigert minder te produceren dan Iraakse eis afgewezen, vijand Iran, over te halen tot aan- Volgens het geldende OPEC-ak- vaarding van het voorstel. Een ge- koord, dat op 31 december afloopt, plande vergadering van de 13 mag Iran 2,3 miljoen vaten per dag OPEC-ministers ging dinsdagmid- produceren. Irak heeft geen quo- dag niet door. Het voorgestelde akkoord zou de gezamenlijke OPEC-produktie met zeven procent verminderen tot ongeveer 15,8 miljoen vaten per dag gedurende drie maanden en met ingang van 1 januari 1987. Daarmee zou de prijs van een vat olie met vier dollar stijgen tot ach- tien dollar. De Saudische oliemi nister Hisham Nazer verklaarde dat zijn land zich zal neerleggen bij elke produktiebeperking die de OPEC verlangt. Het was gisteren evenwel allerminst duidelijk of de- leiden. tot Akzo-vezel naar Japan ARNHEM (ANP) - Akzo richt sa men met de Japanse onderneming Sumitomo Chemical een onderne ming op, die vanaf volgend jaar in en vanuit Japan de door Akzq ont wikkelde aramidevezel Twaron gaat verkopen. Het ligt Huwelijksgift Oranjepaar voor goed doel DEN HAAG (GPD/ANP) - Prinses gisteren Juliana en prins Bernhard zullen j kof de- het geld van het nationaal ge- akkoord zal schenk, dat zij ter ere van hun 50- jarig huwelijk krijgen, schenken aim gehandicapten en het Wereld- hatuurfonds. Volgens een woord voerder van de Rijksvoorlichtings dienst gaat de helft van het cadeau naar een gehandicaptenproject in Nederland en de andere helft BOGOTA (IPS) - De Colom biaanse regering heeft gisterer de grenzen voor melkpoeder uil Európa voor vier maanden dicht gegooid na de vondst van Neder landse melkpoeder die met ra dio-activiteit was besmet. De melkpoeder werd ontdekt op hel noordelijke eiland San Andres, zo deelde het Nationaal Instituut voor Nucleaire Zaken (IAN) gis teren mee. Volgens het dagblad "El Es- pectador" uit Bogota gelooft het IAN dat een onbekend aantal Co- lombianen, onder wie zuigelin gen, de besmette melkpoeder heeft genuttigd. Hoeveel radio activiteit de partij bevat, deelde het instituut niet mee. Er is Ce sium 134 en Cesium 137 gevon den ,en IAN denkt dat deze radio activiteit afkomstig is van het on geluk in de kerncentrale in Tsjer- nobyl. Het ministerie van handel gooide op verzoek van Volksge zondheid de grenzen dicht. Bo vendien is de verkoop verboden van alle melkpoeder die na 25 april dit jaar, de datum van het ongeluk, werd ingevoerd. Visfraude HARLINGEN (GPD) - De Harlin- Nederlands project Ser visafslagdirecteur is door de het WNF. Welke projecten het justitie aangehouden op verden- iking van fraude met visvangstge- gevens. Hij zit vast op het Harlin- ger politiebureau, waar hij wordt zijn, wordt later bekendgemaakt. Prinses Juliana en prins Bern hard vieren 7 januari hun gouden huwelijk in familiekring. Het geld gehoord door ambtenaren van de het nationaal geschenk komt Algemene Inspectie Dienst (AID) onder meer uit de verkoop van ge- de be- denkpenpingen die ter gelegen heid van het 50-jarig huwelijk wor den uitgegeven. Het nationaal ge doeling deze vezel over enkele ja- ook in Japan te gaan maken. ^|JJ ÜJJII Enka en Sumito nemen elk voor schenk°wordt'op*3Ö aprÏÏ,'KonTn- 50 procent deel met een startkapitaal van 200 mil joen yen (f 2,8 miljoen), die begin volgend jaar een verkoopstaf van tien man zal omvatten. Voorlopig zal in Japan twaron verkocht wor den, dat gemaakt wordt in de vesti ging in Emmen, die een capaciteit heeft van 5.000 ton. ginnedag, in Paleis Soestdijk handigd. Koninginnedag wordt volgend jaar gedeeltelijk in Breu- kelen en voor een deel gevierd. Prins Bernhard is gisteren ont slagen uit het Academisch Zieken het ministerie van landbouw en visserij. Op 2 december was de hele boekhouding van de Harlin- ger afslag 'Insula' door de AID in beslag genomen. het onderzoek afhangt hoe lang de Soestdijk afslagdirecteur in hechtenis blijft. Eigenberg kon niet zeggen, of het onderzoek zich ook zal uitstrekken de periode waarin de Harlin-| zSn 1 T Uacl- Weer raak o Botsing op Rijks weg Botsingen 'ri T>V - B L „lak t Het is bijna elke week raak op het stuk Rijksweg A4 bij Leiderdorp... WARMOND - De rust in de gele deren van de koninklijke water sportvereniging 'De Kaag' is te ruggekeerd. Het bestuur blijft gewoon zitten waar het zat. De toestemming van de ledenverga dering om een lening aan te gaan is binnen al moet er nog wel wor den gesproken over de exacte grootte van die lening en over de vraag hoe verstandig het is om het benodigde bedrag in één keer te lenen. De lening dreigde even de uit werking van een splijtzwam te krijgen in watersporterskringen. Het bestuur wil de lening aan gaan om de jachthavenaccom modaties op te knappen. Vol gens voorzitter De Vreeze is dat een betere methode dan de me thode die vorige besturen han teerden. Die legden elk jaar een bedrag opzij yoor onderhoud. Dat is het huidige bestuur niet drastisch en structureel genoeg. Eigenlijk betrof het verschil van mening tussen bestuur en de meerderheid van de leden vooral een procedurele kwestie. Tijdens de ledenvergadering in novem ber bleek dat het bestuur al een mandaat van de leden had gekre gen om de lening aan te gaan. De leden echter vonden niet dat de onderhandelingen daarover al in een zo ver gevorderd stadium verkeerden dat gesproken kon worden van een mandaat of iets dergelijks. De strijd leek scher per te liggen dan hij was toen voorzitter De Vreeze de leden liet weten dat hij en het bestuur het niet krijgen van toestemming zouden opvatten als een motie van wantrouwen. De Vreeze voegde in een schrijven aan de leden daaraan toe dat hij en de andere bestuursleden conse quenties zouden trekken uit zo'n verkapte motie van wantrouwen. Inmiddels zijn tijdens "harmo nieus verlopen" besprekingen spijkers met koppen geslagen. Leden zijn in staat gesteld om over elke opknapbeurt van de hele operatie hun 'gewenst' of 'ongewenst' uit te spreken. Dat had tot resultaat dat voor 200.000 gulden van de plannen is afge keurd. Volgens secretaris Noteboom zal de lening nu in elk geval niet meer 1,4 miljoen hoeven te be dragen. Vooral jonge leden wa ren bang dat zo'n grote lening wel eens een te zware wissel zou kunnen trekken op de toekomst van de vereniging. Volgens Note boom is het echter te vroeg om te stellen dat de lening thans 1,2 miljoen zal bedragen. De secreta ris wijst erop dat een deel van het benodigde geld zal worden on dergebracht in een obligatiele ning onder de leden zelf. Twee honderd leden zouden reeds te kennen hebben gegeven geïnte resseerd te zijn in zo'n obligatie. worden gesleuteld, om in de toe komst verrassingen te voorkomen. Vermoed wordt echter dat spra ke is van een eenmalige piek in de WIR-uitkeringen. Het afschaffen in de loop van dit jaar van uitkerin gen aan investerende bedrijven die geen winst maken, kan onderne mingen ertoe hebben gebracht op het laatste moment nog te profite ren van de oude regeling. Aange nomen wordt dat een groot aantal bedrijven investeringen die aan vankelijk later zouden worden ge pleegd, naar voren hebben gehaald om het WIR-voordeel nog te kun nen mee pikken. In de Katwijkse woonwijk Synthese zijn de graafwerkzaamheden klaar. In de komende weken wordt dit deel van de wijk opnieuw ingericht. (foto Dick Hogewoning» KATWIJK - In de Katwijk- se wijk Synthese is de laat ste verontreinigde grond af gegraven. Het gat van vier tot vijf meter diep in het midden van de woonwijk is gistermiddag volgestort met schone grond en de ko mende dagen wordt in de bovenlaag een drainagesys teem aangelegd. Dit sys teem zal nog tot twee jaar na de werkzaamheden het grondwater in de wijk af voeren. Waarschijnlijk zal de woonwijk Synthese nog voor de kerstdagen opnieuw worden bestraat. In ja nuari begint vervolgens de her bouw van de schuurtjes en garages die voor de graafwerkzaamheden moesten worden afgebroken. Het afgraven van de vervuilde grond in de Synthese begon op 3 november. In de periode daarvoor was gebleken dat de verontreini ging in een bepaald deel van de wijk niet kon worden verwijderd met de spoel- en zuiveringsinstalla tie voor het grondwater. Het ging hier vooral om het oostelijk deel van de wijk, waar grote concentra ties ethylbenzeen en xylenen zijn aangetroffen. Met de eerder toege paste spoelmethode had het onge- twee fasen. Eerst werd een laag van nul tot twee meter verwijderd en vervolgens een laag van twee tot vier meter. Het grondwater werd in deze periode zoveel mogelijk weg gepompt. Het onstane gat van en kele tientallen vierkante meters breed is vervolgens gevuld met grof zand, een kleilaag, een laag 'te ruggezette schone bovengrond' en daarbovenop een laag zand. Aan de noordoostzijde de dertig jaar^geduurd voordat SjSUÜSf deze stoffen zouden zijn afgevoerd Op de plaats van de woonwijk Synthese stond vroeger de gelijk namige kunstharsfabriek. Op de plek waar de grootste verontreini ging is aangetroffen bevonden zich destijds de ondergrondse opslag tanks van het bedrijf. Vervuiler Het afgraven van de vervuilde grond in de Synthese gebeurde in de grondwater-zuiveringsinstalla tie. Deze zal waarschijnlijk in fe bruari of maart 1987 kunnen wor den verwijderd. Het afgraven van de vervuilde grond in de wijk Synthese heeft ongeveer 900.000 gulden gekost. Geprobeerd wordt deze kosten te verhalen op de vervuiler, de kunst harsfabriek Synthese. Het bedrijf is momenteel gevestigd in Bergen op Zoom. Proza - 'Georgetterietjes' zijn korte verhaal tjes, verteld door de actrice Georgette Hagedoorn. Ervaringen uit haar rijke le ven. Verdriet, vrolijkheid, haat, nijd, al les komt aan bod. Momentopnamen met een heel eigen karakter. Teleboek, prijs 15,-. - 'Terug in de tijd' door Willem Harte- ringi die menig literaire speurtocht door Frankrijk maakte. Een aantal verhalen over die ontdekkingstochten is in dit boek gebundeld. Teleboek, prijs 24,50. - 'Alexandra David-Neel, een leven lang op reis' door Jean Chalon. De Fran se ontdekkingsreizigster Alexandra Da vid-Neel kreeg wereldfaam toen zij als eerste Westerse vrouw een reis maakte naar Lhasa, de hoofdstad van het verbo den Tibetaanse rijk. Maar niet alleen die reis was boeiend, haar hele leven laat zich lezen als een fascinerende roman. Jean Chalon bewijst het. Sirius en Side- rius, prijs 36,50. - 'Zeg mij wie uw vrienden zijn', de eerste roman van Mary McCarthy. Zij schreef dit verhaal al in 1939, maar het heeft nog niets in waarde ingeboet. Mo derne Classic van Meulenhoff. - 'De man die zijn vrouw voor een hoed hield' zijn de lotgevallen van een begaafd musicus en talentvol schilder, dr.Oliver Sacks. ƒ34,50. - 'De kiemsteen' door D.M.Thomas, die ooit 'Het witte hotel schreef en nu een spectaculair relaas doet van een vakantie in Cornwall. Agathon, prijs 29,90. - 'Nou en...mijn leven op de Walletjes' door Schele Riek verteld aan Jan A.L.M.Naaijkens. Een vrouw uit het le ven vraagt heel gewoon om een tikkeltje begrip. Teleboek, prijs 19,50. - 'Duivelsgodin', roman van Madelei ne Brent over een ontvoerd meisje, dat na een jarenlang leven als slavin kan ontsnappen om dan te moeten ontdek ken, dat haar plaats in Engeland is inge nomen door een bedriegster. Van Hol- kema en Warendorf, prijs 32,50. - 'Toergenjev', biografie van de Russi sche schrijver Ivan Toergenjev (1818- 1883), samengesteld door Henri Troyat, die meer geeft dan alleen een persoons beschrijving van de befaamde auteur. Hij geeft een schets van een Russische tijdsbeeld. De Prom, prijs 29,50. - 'Sybil' door Flora Rheta Schreibei vormde de basis voor de zeer gewaar deerde tweedelige televisieserie, die de NCRV enkele maanden terug uitzond. Het aangrijpende, waar gebeurde ver haal van een gestoorde jonge vrouw, die het leven van maar liefst zestien per soonlijkheden leefde en pas na een the rapie van elf jaar weer normaal kon den ken en functioneren. Bruna, prijs huis in Utrecht waar hij is geope- ger afslag nog een gemeentelijk be- reerd aan een dubbele liesbreuk. drijf was- VALKENBURG - De eigenaar van de eeuwenoude boerderij aan de Middenweg 9 in Valkenburg krijgt geen medewerking van burge meester en wethouders van het Rijndorp om de boerderij geheel naar eigen wens op te knappen. Volgens hét college bevat het bouwplan van eigenaar C. Hou- waard te veel 'privacy-gevoelige elementen'. Houwaard heeft beroep aangete kend tegen deze weigering van B en W. Hij wil onder meer van het college weten wat het verstaat on der 'privacy-gevoelige elementen'. Vandaag buigt een gemeente lijke commissie zich over de kwes tie. Eerder dit jaar tekenden vijf buren van Houwaard bezwaar aan tegen zijn bouwplannen. "Toen ik van die bezwaren hoor de heb ik mijn plan onmiddellijk ingetrokken", aldus Houwaard. Op 1 juli diende hij een nieuw, aange past, bouwplan in bij de gemeente. In dat plan 'wordt volgens Hou- Warenhuis waard rekening gehouden met de wensen van zijn buren. Zo heeft hij dé ene kant van zijn De commissie buigt zich vandaag' ook over een bezwaar lijk r schreven. Na al die jaren nog t roerend document. Querido, priis 29,50. - 'Sjtsjaranski, strijder voor vrijheid' door Martin Gilbert. Het verhaal van de bekende Russische dissident is het ver gesloten en vaak wrede maatschappij strijden voor hun idealen. Veen, prijs Poëzie - 'Een dag uit duizend', negentig klei ne gedichten van Jaap Zijlstra. Kok, prijs 14,90. - 'Akkoorden van oneindigheid', ge dichten van Elisabeth Wijnands. Kok, prijs 12,50. - 'Buiten het bereik van lantarens' is de eerste bundel van de Zeeuwse dich teres Neeltje Zoetje Jobse. Thomas Rap, prijs 20,-. de loop der jaren ingebouwde schrift van kwekerij en handelson boerderij een geplande buitentrap derneming Th. van den Berg Zn achterwege gelaten, alsmede de ge plande dakkapel verkleind. Ook komt op het te plaatsen balkon een windscherm dat het uitzicht op de tuin en de gevel verhindert. Voor de buren aan de andere kant van zijn pand wil hij een ge deelte van het dak van de voorma lige stal van het achterhuis tot de achtergevel van het perceel Mid denweg 7 handhaven. "Daardoor zal men willens en wetens op een verhoging moeten gaan staan om over deze balustrade te kunnen heenkijken", aldus Houwaard. "Ik heb naar vermogen getracht alle privacy-gevoelige elementen te eli mineren", aldus de Valkenburger. de Duyfraklaan in Valkenburg. Dit bedrijf maakt bezwaar tegen het verlenen van een bouwvergun ning voor de bouw van een waren huis op een naast haar terrein gele gen perceel. Misdaad - 'Sabotage' door Edward Topoi, de uit Rusland weggetrokken journalist- schrijver, die zjjn kennis ter plaatse be nutte om een spannend moordverhaal te situeren rondom de transsiberische gaspijpleiding. Drie hoge functionaris- Van den Berg vreest dat het ^uwehjke" officreTbüd^crfmmde"? nieuwe warenhuis te dicht bij zijn cherche moet het raadsel oplossen, ter- kassen komt te staan en dat daar- wijl Moskou de onrust tracht verborgen door licht uit zijn kassen wordt te houden. Luitingh, prijs 24,90. weggenomen. In die kassen wor- 1 den jonge plantjes opgekweekt. "Die hebben veel licht nodig. Als pal naast onze kas een andere Religie wordt gebouwd, zal de groei van de 'Ambt en c jonge plantjes in ernstige mate deriyk schrijven van de generale syno- worden geremd, wat veel schade de der Ned.Herv.Kerk ten aanzien van - avondmaalsmijding door gemeentele- ekencentrum, het bedrijf zal opleveren", al dus Van den Berg.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11