Robin Sommeling 'sloopt' Drachten Avanti 'sieraad' voor Hazerswoude Leidse korfbaltop nog ongeslagen De Rover en Verstappen redden gezicht zwemploeg MAANDAG 15 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 19 Bakker lid van verdienste ALPHEN AAN DEN RIJN - "Het succes van Avanti is te danken aan het feit dat binnen onze club re creatie en topsport samen kunnen gaan. Vorig weekeinde wonnen Bettine Vriesekoop en Rob Turk tijdens de Open Franse Kampioen schappen van een sterk Chinees gemengd dubbel. Daar ben ik na tuurlijk ontzettend blij mee. Maar de nieuw op te zetten recreanten competitie draag ik een even warm hart toe". Met deze woorden besloot trai ner Gerard Bakker het offïcïele ge deelte van de feestavond ter gele- Nederlaag van Leiden Lions LEIDEN - De ijshockey ploeg van Leiden Lions leed gisteravond een ruime 6-14 nederlaag tegen Hokij 2. De gedrevenheid van de forma tie van coach Wessel Buis moest het afleggen tegen de routine van de Hagenaars, die een een regelma tige overwinning behaalden. Wessel Buis jr. was met drie tref fers topscorer voor de thuisploeg, die op de voorlaatste plaats staat in de derde divisie. Rik Keessen, de Oostenrijker Armin Fritz en Elzard Hoogkamer maakten de overige doelpunten. genheid van het 25-jarig bestaan van de Hazerswoudse tafeltennis vereniging Avanti. Kort ervoor was hij samen met topspeelster Bettine Vriesekoop door voorzitter Leon van der Werf benoemd tot lid van verdienste. Oud-voorzitter Aartjan van der Poel, reeds sinds zijn afscheid lid van verdienste, zou aanvankelijk tot erelid worden benoemd, maar Van der Poel weigerde deze onder scheiding. Van der Poel: "Ik heb het altijd als de normaalste zaak van de wereld beschouwd dat ik me voor deze vereniging heb inge zet. Voor mijn gevoel heb ik geen recht op dat erelidmaatschap". Het bestuur van de jubilerende vereni ging respecteerde Van der Poels mening, maar wilde de stimulator niet met lege handen naar huis stu ren en bood hem een fiets aan. Voor deze huldigingen gaf de huidige voorzitter' Leon van der Werf een uitvoerig overzicht van de afgelopen 25 jaar, waarbij na tuurlijk de vele nationale en inter nationale successen werden ge noemd. Ook de bouw van het eigen clubhuis memoreerde Van der Werf als een mijlpaal in de geschie denis van Avanti. Namens het gemeentebestuur sprak de wethouder voor sportza ken, mevrouw Van der Lecq-De Knikker, die vooral de activiteiten NTTB-voorzitter Paul Koopman overhandigt zijn collega Leon van der Werf van jubilaris Avanti de bondswimpel. (foto wni Dijkman) van het bestuur en de leden'van Avanti prees. Zij noemde Avanti een sieraad voor de gemeente, waarop heel Hazerswoude trots kan zijn. De nieuwbakken voorzitter van de Nederlandse tafeltennisbond (NTTB), de heer Koopmans, wees op de sportiviteit van de vereni ging, de wilskracht en de bijzonde re opleiding voor de leden van Avanti. Namens het bestuur van de NTTB bood hij het jubilerende be stuur de Bondswimpel aan. Een woordvoerder van de spon sor van Avanti zei nog steeds bib te zijn de financiële verbintenis te zijn aangegaan. Uit blijk van dank voor de vele publiciteit kreeg Avanti een prijzenkast aangebo den. LEIDEN - De complete Leidse korfbaltop is ook het vierde com- petitieweekeinde ongeslagen ge bleven. De 14-12 winst van Fides Pacta op naast concurrent Drach ten was hierbij de meest tot de ver beelding sprekende. Maar ook TOP (16-10 tegen SDO) en Pemix (9-12 bij SMS) versterkten hun kansen op de titel. In het district boekte alleen Fiks puntenwinst: 13-13 tegen Orarye Wit. "Laten ze nog een 14-9 glippen", bromde Fides Pacta-coach Frank Berendes, maar zijn gezicht ver raadde hem. "Ik ben dolblij met de punten, ook al lieten ze Drachten terugkomen tot 14-12 en bezorgden ze me de rillingen. Ze hadden Drachten na 14-9 ook wel kunnen slopen". Met Robin Sommeling als slopersbaas, om de gezien het spor tieve karakter van de wedstrijd overigens niet geheel passende beeldspraak even vol te houden, maakte Drachten weinig kans. De Leidse aanvoerder, die voor de derde maal op rij tot zes treffers kwam, begon voortvarend aan de opdracht. Gezien de flitsende start die resulteerde in een 5-0 stand na kwartier, met Sommeling (3) LEIDEN - Het gaat niet goed met de HRC. Wat ooit nog eens te boek stond als HET rugbybastion van Nederland takelt nu zienderogen af. En in die mate zelfs dat het nu ook voor buitenstaanders zo klaar als een klontje is dat het niet helemaal lekker meer zit daar in Den Haag. De voor zitter is inmiddels al opgestapt en binnenkort wordt hij gevolgd door trainer Peter de Bruin. Die gisteren met lede ogen toezag hoe zijn voormalige club DIOK voor de twee de maal dit seizoen geen enkel mededogen toonde met zijn vroegere rivaal. Hetgeen ondermeer tot uiting kwam in de kille cijfers 11-0. seerden en twee afzeggingen en zo gaat het dus elke week. Nou ja, je ziet wel wat dat allemaal voor ef fect heeft op het spel", aldus de ba lende De Bruin die per 1 januari zijn gezicht bij de inmiddels naar de grijze middenmoot afgezakte club voorlopig niet meer laat zien. Al heeft dat dan, naar zijn zeggen althans, voornamelijk te maken met drukke werkomstandigheden. Een opvolger is tot nu toe nog niet gevonden en een mogelijke kandidaat wacht een hoop werk. Want behalve dat HRC in speltech- nisch opzicht door ploegen als DIOK en Castricum ruimschoots is voorbijgelopen, valt er met name flink te sleutelen aan het moraal van de troepen. Dat is danig ge daald. Ook in het veld vlogen de verwaten over en weer waarbij in ternational Michel van der Loos to taal geen kans zag om orde op za ken te stellen. Uiteindelijk sloot deze karakterspeler zich, na eerst nog een mislukte poging te hebben gedaan om Yves Kummer en Kees Koemans uit hun spel te halen, maar aan bij de rest. Maar met woorden alleen begin je bij rugby niet veel en omdat de tegenpartij, in casu DIOK, zijn ant woord in de vorm van daden stelde kon een afstraffing eigenlijk ge woon niet uitblijven. Die kwam er dan ook al valt dat uit de eindscore van 11-0 niet echt af te leiden. "Maar de bal", zo keek DIOK-cap- tain Dick Altink om naar een vier tal gemiste mogelijkheden om de score flink op te voeren, "was spekglad en het viel niet mee om dat ding goed vast te houden. Maar hoe dan ook, zij zijn er niet aan te pas gekomen en dat is het voor naamste". Inderdaad slaagde HRC er totaal niet in om een vuist te maken. Wel geteld één keer lukte het scrum- Openlijk zijn spelers of club bekri tiseren is niet iets waar De Bruin een gewoonte van maakt. Hij, die in Nederland geldt als één van de meest vooraanstaande kenners van het spelletje met het ovaal, siaat vooral bekend als een loyalist, een trouwe aanhanger van het spel en zijn spelers. Gisteren evenwel, langs het ijskoude veld in De Morsch, brak de kleine coach met zijn principes. Hij overlaadde zijn falende manschappen met verwen singen en reageerde op die manier zijn frustraties omtrent een mis lukte missie af. "Niks deugt er meer van", gaf De Bruin een kijkje in de Haagse keu ken waaruit in vroeger dagen nog wel eens een prettige lucht viel op te snuiven, maar waaruit nu slechts een vieze walm omhoog steeg. "Het hele seizoen gaat het al waardeloos. Dan kan die niet trai nen, dan heeft die weer verkering en speelt als een krant en dan wil die opeens weer niet op die plek staan maar op een hele andere plaats. Ik heb vandaag zes gebles- LSRG verliest van Haarlem LEIDEN - In de promotieklasse rugby leed LSRG een 0-16 neder laag tegen Haarlem, een klap die hard aankwam omdat het hier een duel tussen beide koplopers be trof. The Bassets haalden flink uit te gen het laaggeplaatste Rams. De Sassenheimers, met de terugge keerde Ruud Vos als topscorer, wonnen met maar liefst 45-0. Castricum 2 versloeg Minerva met 20-3. Gesteund door Kees Kloos en Kees Koemans probeert Eric Jan Berendsen het ovaal i In het midden probeert Michel van der Loos voor tegenwicht te zorgen. half en ex-international Vincent Triebert om de geelblauwen ver in vijandelijk gebied te manouvreren, maar dat gebeurde pas een paar minuten voor tijd en toen stond het al 11-0. Daarvoor gaven de Hage naars blijk van onmacht door lou ter de bal met de voet te spelen, een speelwijze die weliswaar voor veel oponthoud zorgt, maar verder maar zelden effect sorteert. Ook wat dat betreft deed DIOK het een stuk beter in die spekgladde mod- derbrei. Al na vijf minuten gaven de Leidse driekwarten Veldhifizen, Van der Bom en Kamp een fraai staaltje van hun loop- en combina tievermogen weg, hetgeen uit mondde in een try van nieuwko mer Marcel Chaudron die aan het eind stond van die schitterende verbinding. En nog geen minuut later leek DIOK al op weg naar 8-0, maar in hun haast om te scoren vergaten de twee doorgebroken driekwarten in een knullig misver stand de bal. Omdat een kwartier later ook Mark Michielse een der gelijk taxatie-foutje maakte door de geheel vrijstaande Remco Roest over het hoofd te zien hield HRC, dat zelf volhardde in blinde trap pen richting zijlijn, tot aan de rust DIOK nog in het zicht. Daar kwam verandering in toen Michielse na de pauze dat vlekje per sé wilde wegpoetsen. De full back schoof telkens op tijd in en was ook ter plekke toen John Koe- lemij opnieuw alle richting aan zijn hoge trap vergat te geven. Onregle mentair afgestopt besloot Michiel se de penalty dan maar om te zet ten in een knappe score vanaf de zijlijn: 7-0. Daarmee was voor hem de koek nog niet op, want nadat eerst Kees Koemans al dicht bij een try was, daarna Gidion van der Born en ver volgens een poging om met de hele scrum over de achterlijn te gaan (push-over try) maar op een haar na mislukte had Michielse op nieuw een groot aandeel in de doorbraak die HRC de definitieve nekslag voor HRC betekende. De sterk acterende Dik Berghout zette in de lijn twee Hagenaars op het verkeerde been, passte precies op tijd naar Michielse die op zijn beurt en nu wel op het juiste moment Rob Kamp inschakelde. Voor die try stak Peter de Bruin, de geterg de Haagse coach, zijn bewondering niet onder stoelen of banken. "Dit is nu het hele vérschil", wees hij aan. "Zij spelen de bal en wij staan te kijken". Waarna hij weer in een volgende tirade losbarstte. AD VAN KAAM en Ronald van der Velden (2) als doelpuntenmakers, een snel te kla ren klusje. Het verzet van de Friezen bleek toch steviger dan gedacht. Fides combineerde uitstekend, maar kwam niet tot uitgespeelde kan sen. Ronald van der Velden miste zelfs vanaf de stip en raakte daarna z'n scherpte volledig kwijt, waar door het tweede Leidse aanvalsvak stokte. Op slag van rust kwam Drachten op 6-3 en in de eerste vier minuten na de hervatting werd de aansluiting bereikt: 6-6. Met Jan Willem Meijer voor Ro nald van der Velden, sterk binnen komend met een gave score (8-7), won Fides aan snelheid. Wilma Neuteboom kwam meer in de punt van de aanval en scoorde na 10-8 tweemaal, daarmee de afscheiding definitief makend. Dat Drachten in de resterende vijf minuten van 14-9 (Sommeling en Meijer) nog terug kwam tot 14-12 mag dan effecten op de gezondheid van de trainer hebben gehad, de overwinning kwam het niet meer in gevaar. Schuttersfestijn Gezien de 21-11, die SDO vorige week tegen Kwiek(Hg) realiseerde, moest het duel TOP-SDO wel een schuttersfestijn worden. Want ook TOP heeft na de zwakke 10-10 ope ning duidelijk haar draai gevon den. Met 47 goals was de debutant zelfs de meest produktieve ploeg uit de landelijke competitie. Een monsterscore behoorde na een half uur zeker nog tot de moge lijkheden. SDO startte impone rend en ging na twaalf minuten van langdurig combineren en voor al zuiver schieten met 2-5 aan de leiding. Drie minuten later was TOP weer langszij (5-5) om de ploeg uit Veldhoven na 6-6 defini tief te passeren. "SDO was in het begin heel goed", complimenteerde Hans Oe- le de ploeg uit Veldhoven, "ze speelden zo rustig en hadden zo'n sterk schot. Waarom ze zo niet doorgingen, ik kan het niet begrij pen". Hoewel het ook aan Sassen- heimse zijde wat minder vlot meer ging, kwam SDO nauwelijks meer in het stuk voor: 16-10. Frank Nij- enhuis (5), Ron van der Willik (3), Gerco Langelaan (3), Anne van der Zaag (2), Jacquelien Winter, Karin Westerbeek en Barbara Romsom scoorden. "Warrig, maar onpartijdig", con cludeerde Jasper Engel over arbi ter Allen. "Hij kon het niveau vol strekt niet aan". Gezien het povere spel van zowel Pernix als SMS een vernietigende kritiek op de Engels man, die in het kader van een uit wisselingsprogramma wedstrijden op het continent krijgt toegewe zen. Problemen, zoals TOP die kende met z'n collega Redman, deden zich in sporthal Zuilen niet voor. Na 3-3 liep Pernix door goals van Geerten Breedveld, Kees Horten- sius en Carla Kuipers (2) weg naar een 3-7 ruststand, waarna het op de lauweren kon rusten. Het chao tisch spelende SMS haalde op tot 8-10, maar Engel was gezien het veldoverwicht geen moment bang voor een ommekeer. Kees Horten- sius scoorde vanaf de stip z'n vijfde goal en toen ook Geerten Breed veld in dezelfde minuut succes boekte, was de strijd gestreden: 9- 12. Herstel In de beginfase leek Fiks in het duel tegen Oranje Wit regelrecht af te stevenen op een forse nederlaag. De ploeg van coach Henny Piket raakte via 0-4 met 2-7 achter en al leen Theo Vreeken bood enig ver weer tegen het Dordtse schutters- geweld. Nog voor rust kwam het herstel (6-9), dat na de hervatting stevig doorzette. In de slotfase kwam Fiks door een goal van Nico van Weizen zelfs op 13-12, voordat Orapje Wit het spannende duel een 13-13 eindstand gaven. Theo Vree- LEIDEN - In de eerste klasse van de landelijke badminton- competitie ging zowel Vliet- wijk als Lisse onderuit. Vliet- wijk verloor van van Zijderveld 5 met 2-9, terwijl Lisse verloor van De Ritte met 3-8. Beter ging het met BC Leiden dat een 5-3 overwinning behaalde op HHW'69. Het tweede team van Vlietwijk wist het niet verder te brengen dan 4-4 tegen Flying Shuttle. Van de teams die uit komen in de derde klase ver loor Merenwiek met 7-1 van Van Zijderveld 7. Leiden 2 speelde 4-4 tegen Eridos 2, Lo tus tegen Lisse 2 werd even eens 4-4. In de vierde klasse won De Spotvogels met 8-0 van IJmond 2. Leiden 3 maakte er tegen Onderons een 'onderons je' van: 4-4. Lisse 3 kwam op hetzelfde resultaat uit tegen Aristo 2 en Lisse 4 tenslotte Vlietwijk en Lisse verliezen kreeg een gevoelige 8-0 neder laag om de oren van Bavio. Zonder Henk Westerbeek maar voor hem in de plaats Randy Thepass was Vlietwijk afgereisd naar van Zijderveld 5. Door de afwezigheid van eerst genoemde bleek het team ver zwakt. Al snel keek de ploeg te gen een 2-0 achterstand aan. Uiteindelijk wist Rick Pilaat als enige zijn single partij te winnen van Postma met 7-15, 12-15. Ook het mannendubbel- duo Buddy Pangemanann/ Rick Pilaat wist zijn partij over tuigend te winnen met 4-15, 9- 15. Meer bleek er voor de hoof- macht uit Voorschoten niet in te zitten. Lisse moest uitkomen tegen koploper De Ritte, dat nog on geslagen was. Het bleek een on mogelijke opgave te zijn. Drie partijen wist Lisse te winnen. Edwin Both en Jacqueline van Ravensbergen wonnen hun single en diezelfde Van Ra vensbergen won samen met Helen Borsje het vrouwendub- bel. Daarmee was de 3-8 neder laag een feit. In de tweede klasse kwam BC Leiden sterk voor de dag met een overwinning op HHW'69. Stevan van Giezen, als invaller voor Jan Slinger land, speelde bijzonder sterk. Ook oudgediende Guus de Vo gel deed van zich spreken. Sa men met Bram Segijn won hij het mannendubbel. Een presta tie van formaat van de Leide- naars, die de uitwedstrijd nog met 7-1 hadden verloren. MALMÖ (ANP) - Het Nederlandse zwemmen kan Annemarie Ver stappen en Jolanda de Rover niet missen. Dat is in het afgelopen weekeinde wel gebleken bij de ze vende editie van het Europa-cup zwemmen in de Zuidzweedse ha venplaats Malmö. De twee gelou terde veteranen hielden bij afwe zigheid van Conny van Bentum en Frank Drost de door het op het laatste moment uitvallen van Kroes en Moes gehavende équipe van Ruud Beele overeind. Evenals vorig jaar in 's-Herto- genbosch zorgde Verstappen op de 100 meter vrije slag Nederlandse overwinning, terwijl Olympisch kampioene Jolanda de Rover met een derde plaats middenin het rug- slaggeweld zat. Van Verstappens eindtijd (55,63) en vooral van haar aandeel in de 4x100 vrij (54,62) was in het geheel niet af te zien, dat de 21-jarige Brabantse tegenwoordig heel wat minder traint; in feite aan het aftrainen is. Net zo min als de twee jaar oudere de Rover is zij uit- gezwommen. Alleen uitgekeken. En dat is een droeve constatering. „Zowel Annemarie als Jolanda de Rover kan met een verstandige be geleiding nog een jaar of twee Dat de vrouwenploeg het goed deed (vierde met een achterstand van een kleine 40 punten ten op zichte van het tot winnen gedoem de Oost-Duitsland) was niet hele maal de verdienste van Verstappen en De Rover alleen. Ook Karin Brienesse en de Ommense twee ling Marianne en Mildred Muis groeien gestaag, zij het traag. Mil dred zwom een goede 200 meter wisselslag en mocht vervolgens in ken en Diederik van Veen kwamen beiden tot drie goals. Tien minuten voor tijd had De Danaïden nog een 9-12 voorsprong op Ready. Een kleiner verschil dan na de eerste helft, waarin de Leidse ploeg door het goed uitbuiten van het lengtevoordeel een 4-8 voor sprong had genomen. Juist het ge routineerde vak met Leon Brou wers en Eric Peters stelde coach Kees van Vliet teleur en bezweek onder de steeds toenemende Haag se druk: 13-12. Invaller René de Louw moest in de slotminuut de beslissende tegentreffer incasse ren: 13-12. Aan Leidse kant waren Brouwers (4), Heiko Locher (3) en Enrico Mud (2) de voornaamste doelpuntenmakers. Anders dan de 22-14 eindcijfers doen vermoeden was Zuiderkwar tier beslist niet geheel en al kans loos bij Sperwers. Meer dan een half uur (rust 9-6) wist de ploeg van coach Simon Boot in het spoor te blijven van de Rotterdammers. Op 9-7 werden door Wil de Wit echter twee strafworpen gemist, waarna het snelle en gevaarlijke vrouwen kwartet (13 goals) van Sperwers het duel besliste. Aldo Spadon scoorde vijfmaalen Theo van Leeuwen viermaal voor ZKW, dat inmiddels de voorlaatste positie bezet, een plaats onder De Danaï den. Onderin Ook in 2A zijn de ploegen uit de Leidse regio in de onderste helft van de ranglijst te vinden. Fluks bracht er tegen Merwede niets van terecht, volgens coach Henk Roe- doe. Halverwege de eerste helft liep de ploeg uit Sliedrecht van 4-3 weg naar 7-3 en besliste zo het duel. Aad van Drongelen en Anne Paschier waren goed voor twee treffers in het met een 14-7 eind stand eindigende duel. Ons Eiland wacht ook na het duel tegen Avanti op het eerste punt. Een helft lang kon Ons Ei land bijblijven, doch na rust (5-4) was de strijd snel gestreden. Met vijf goals nam Wim Nijenhuis ruim de helft van de goals voor z'n reke ning: 13-9. Tien minuten voor tijd moest De Algemene Zwijndrecht laten gaan. Van 5-4 werd het 9-4 en dat was te veel voor de jonge Leidse ploeg, die alleen in Alfred Lambooy (3) en Martin Filippo (2) afmakers van ni veau had. Eindstand 10-6. Crescendo liet eveneens vele scoringskansen (inclusief twee strafworpen) onbenut, waardoor DKV na drie kwartier tot 1-7 kon uitlopen. De door Carolien van Noort (2) ingezette poging de Dord- tenaren nog in te halen was echter tot mislukken gedoemd: 6-10. Wij nand Alberts scoorde eveneens tweemaal. KNS liet zich in het laatste kwar tier volledig vastzetten door Ven tura Sport. Ondanks het inzetten van de lange Ger Lagas kwamen de Oegstgeester schutters er niet meer aan te pas, waardoor een 8-9 voorsprong verloren ging: 12-9. Ga- briêlle Kok (3), Ellen Jongkind (2) en Hans Koolen(2) doelpuntten wel. de wisselslag-estafette na haar debuterende zus te wa ter. Marianne Muis legde de rugslag- banen af in de persoonlijke record tijd van 1.03,72. Mildred Muis had haar uitverkiezing voor het school slag-onderdeel te danken aan het erbarmelijk slechte presteren van Petra Hillenius, die meegegaan was als vervangster van de zieke Linda Moes. Mildred Muis kweet zich met een tussentijd van 1.11,04 goed van die taak, al kon zij met recht wijzen op enige overbelas ting. Zaterdag zaten er tussen de lood zware 400 meter wisselslag en haar optreden in de vrije slag-estafette ook slechts tien minuten. Verstap pen voerde zaterdag dankzij een magnifieke eindsprint de vrije slag estafette naar een tweede plaats. Profbiljarten krijgt vervolg VALKENBURG - Raymond Ceulemans, de man die giste ren in Valkenburg ondanks een nederlaag in de finale tegen de Japanner Kobayashi, de we reldbeker driebanden won, mag die volgend jaar verdedi gen. In Zuid-Limburg maakte de geestelijke vader van het eerste prof-circuit voor biljar ters, dr. Werner Bayer, bekend dat er zeker een vervolg komt op de reeks van vier toernooien die gisteren in Valkenburg werd afgesloten. In samenwerking met de BWA (de profbond voor biljar ters) organiseert Bayer volgend jaar vijf toernooien en negen zogenaamde Grand Prix-wed- strijden. Op de vraag of de groep van twaalf deelnemers ook zal worden uitgebreid wil de Bayer, die sprak van een doorslaand succes, nog geen antwoord geven. Hij is een voorstander van zogenaamde gastspelers, zoals bijvoorbeeld de vier Nederlandse spelers die in Valkenburg mochten mee doen. Voor hen was daar geen suc ces weggelegd. De hoofdprij zen gingen naar de erkende meesters als Ceulemans, Ko bayashi, Komori en Van Bracht. De eindzege ging naar de Belg al verloor die in de fina le van de Japanner. De twee verdienden een bedrag van rond de ton.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19