ARC toont karakter 5^1 Bruiloftsmars op Nieuw-Zuid RB: moeite met 'de kleintjes' Noordwijk zet zichzelf in Heerjansdam buitenspel Debutant achterhaalt koploper: 2-2 Quick Boys haait uit FC Iisse slaagt niet in opzet: 1-1 Ter Leede kan Katwijk niet volgen Mouter: geen kater ondanks 2-1 nederlaag MAANDAG 15 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 17 HEERJANSDAM - Noordwijk speelt deze competitie voorlopig op de tweede viool. Na drie achter eenvolgende nederlagen (Spijke- nisse, Rijnsburgse Boys en zater dag Heerjansdam) is de ploeg van John Eelman teruggeworpen naar de grauwe middenmoot van de eer ste klasse A. "Dit heb ik nog nooit meegemaakt", greep de oefen- meester na de ontluisterende 4-1 nederlaag in de Noordwijkse ge schiedenis. "Aan de instelling van de spelers mankeert weinig, er wordt zelfs aardig gespeeld, maar we zitten met Noordwijk in een pe riode met tegenslag. Werkelijk al les zit tegen. Zelfs scheidsrechter lijke beslissingen vallen momen teel in ons nadeel uit". De moed heeft John Eelman ech ter nog niet opgegeven. "Praten over een titel is op dit moment niet relevant. Probleem is om Noord wijk in het juiste spoor te krijgen. We moeten keihard werken om de negatieve spiraal om te buigen. Op dit moment springt de ploeg voor in slordig met de kansen om en worden de doelpunten achterin te gemakkelijk weggegeven". Het bleek in de wedstrijd van za terdag, waarin Noordwijk via Klaas Vink zelfs de leiding nam. Dat gebeurde in een periode van Noordwijkse overheersing. Het had daarom gemakkelijker 0-2 of zelfs 0-3 kunnen worden, wanneer de opgelegde kansen door met na me Ivan Hermans en Klaas Vink waren benut. Noordwijk zette daardoor zich zelf buitenspel. Terwijl een voor sprong van drie doelpunten op zijn plaats was geweest, kwam tegen stander Heerjansdam via Martin Beuk op 1-1. Nog was er voor Noordwijk niets aan de hand ge weest, als arbiter Snaterse zijn goedkeuring had gegeven aan een treffer van Ivan Hermans. De spel leider keurde de inzet van Her mans "om hoogst dubieuze rede nen af', oordeelde Eelman geïrri teerd. De jacht op de winnende treffer kwam de roodwitten in de tweede helft duur te staan. De voorwaart- sen van Heerjansdam kregen te veel ruimte en daarmee wist bij voorbeeld Ron van der Neut wel raad. De aanvalsleider had in de drie doelpunten van na de rust een groot aandeel. René Freen, Leen Koster en Rob Snijders maakten op hardhandige wijze duidelijk dat Noordwijk in defensief opzicht z'n zaakjes niet in orde heeft. Evenmin in aanvallende zin, want ook in de tweede helft weigerden de Noord- wijkers hun keus uit de ruime hoe veelheid mogelijkheden te bepa len. "De score was geflatteerd", had Eelman gelijk, "maar we moe ten natuurlijk de schuld bij onszelf zoeken. Zolang je zelf geen doel punten maakt, kun je geen wed strijd NUMANSDORP - Jaap Viergever, de oefenmeester van NSW, had het vooraf nog zo vol vertrouwen gezegd: "Wij staan zo hoog, door dat we onder andere tegenwoor dig op de nul kunnen spelen". Viergevers volgelingen konden zaterdag, in de boeiende confron tatie met ARC, de woorden van hun coach niet waarmaken. De trotse lijstaanvoerder leidde hal verwege de tweede helft welis waar met 2-0, maar het op dreef zijnde ARC bewees in het restant van de wedstrijd dat de NSVV-de- fensie wel degelijk te pakken is: 2-2. De spelers van de thuisclub, die door dit resultaat pas hun vierde verliespunt in veertien wedstrijden incasseerden, feliciteerden na af loop hun Alphense opponenten met de zwaarbevochten remise. ARC-trainer Jan Kroese: "Zij feli citeerden ons, maar wij hadden NSW ook kunnen feliciteren, ge zien de wedstrijd. Als het een beetje meezit, win je hier, maar dat neemt natuurlijk niet weg dat ik met dit gelijke spel dik tevreden ben. Vooral de manier waarop we hebben gespeeld schenkt vertrou wen voor de rest van het seizoen". De Racing acteerde op het drassige NS W-terrein met drie mensen voortdurend achterin (Lammers en Borst als mandekkers en Kool stra als libero) en met Niek Ooster- lee als enige spits. De overige spe lers schermden in verdedigend op zicht een zone af en doken, daar waar mogelijk, naast Oosterlee in de voorste linie op om op die ma nier te trachten gevaar te stichten. Deze speelwijze, die enige weken geleden door Heerjansdam in Al phen op een voortreffelijke manier (2r5) werd gedemonstreerd, func tioneerde heel behoorlijk, vooral in offensief opzicht. De Alphenaren slaagden er re gelmatig in een opening te vinden in de Numansdorpse verdediging, waarin de geschorste voorstopper René Heijmans was vervangen door de 36-jarige Jaap van Holten. In de afwerking zat het de Alphe naren echter niet mee. Zo werd in de eerste twintig minuten tot twee maal toe een kopbal van de dyna misch spelende Ruud van Es door een verdediger van de doellijn ge haald en smoorde een poging van de ijverige Oosterlee in de modder. NSW zat evenwel ook niet stil. De ploeg bezit twee klasse-spitsen, amateurinternational Rini van Trigt en Frank Knipschild, die ge makkelijk een mannetje kunnen uitspelen en voortdurend voor dreiging zorgen. Ook zaterdag toonden Van Trigt en Knipschild weer bijzondere kwaliteiten te hebben. Frequent snelden zij langs hun tegenstan ders, maar gelukkig voor ARC gaf Knipschild, die diverse malen al leen voor de herstelde Prook ver scheen, er blijk van de precisie, voor wat betreft het afronden, niet in de benen te hebben. Van Trigt stond wel op scherp. Nadat Lam mers met het hoofd redding had gebracht op de doellijn bij een pe- gei van Wout van der Stel, na een gave actie van Van Trigt, kwam de topscorer zelf acht minuten voor rust doeltreffend in beeld. Na een corner van Van der Stel had Van Trigt aan heel weinig ruimte vol doende om 1-0 in te kunnen schie ten. Die stand stond halverwege het duel nog op het scorebord, om dat NS W-goalie Leon Beider een van richting veranderde vrije trap van Ed Graper knap pareerde. Furieus Na de thee opende Van der Stel, namens de koploper, furieus. Twee enorme kanonskogels van zijn lin kervoet leverden de thuisclub net geen goal(s) op. De sterk speldende Wilco van Leeuwen tekende tien minuten later voor ARC's ant woord. Na een voorzet van René Lammers kopte de middenvelder fraai in de benedenhoek, doch een schitterende reflex van Beider zorgde ervoor dat Varf Leeuwen te vroeg stond te juichen. Dat deed NSW overigens even later ook. Koolstra vloerde Knipschild bin nen het strafschopgebied en de Numansdorpers meenden dat de door arbiter Bogaert toegekende penalty al 2-0 betekende. Spelbe paler Peter Knoop leek de rust zel ve te zijn, maar schoot wel naast. Dertig tellen daarna toonde Van Trigt zich trefzekerder. Een voor zet van Knipschild belandde via Knoop bij de pas eenentwintigjari ge amateurinternational, die met het hoofd alsnog 2-0 liet aanteke nen. Karakter ARC gaf het na Van Trigts veer tiende seizoengoal niet op (Kroese: "We hebben karakter getoond") en kreeg twintig minuten voor tijd loon naar werken. Een voorzet van Graper bereikte Van Leeuwen, wiens kopbal door Beider ternau wernood kon worden gekeerd, waarna Bert Groenland klaar stond voor de rebound: 2-1. Nadat Knipschild verzuimd had de briga de van Viergever op 3-1 te zetten - hij stuitte op Prook - kwamen de Alphenaren, met Krommert inmid dels als vervanger van Boer, ruim tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Een pass van Lammers kwam via het lichaam van NSVV- libero Bol terecht bij Van Leeu wen, die vanuit draai, middels een volley, heel knap raakschoot: 2-2. NSW kwam in de slotfase nog wel tot twee goede mogelijkheden - de doorgebroken Knipschild strand de opnieuw op Prook en de paal verhinderde de derde treffer van Van Trigt - doch aan scoren kwam men niet meer toe. "Onbegrijpe lijk! Hoe kun je zoiets uit handen geven"? mompelde Viergever na afloop dan ook... NICK VERWÓERD. KATWIJK - Van een vriendendienst was zaterdagmiddag op Nieuw-Zuid geen sprake. Terwijl Mart van der Plas thuis aan het bijkomen was van zijn huwelijksfeest, deden zijn ploegmaten de voormalige topscorer van Quick Boys op slag vergeten. In het competitiegevecht met Baren- drecht schoten de bruiloftgangers maar liefst vijf keer raak. Een ongekende weelde voor de defensief sterke, maar aanvallend wispelturige eersteklasser die zaterdag vooral trainer Hans van der Zee een uitstekende dienst bewees. LISSE - Onder leiding van de 'nieuwe' trainer Wim Eilander is Lisse niet in de opzet ge slaagd om PPSC op de ranglijst voorbij te streven. De Lisser- ploeg was op enkele plaatsen gewijzigd en kwam zeer gemo tiveerd uit de startblokken. Het 1-1 gelijkspel dat na negentig minuten op het scorebord prijkte, was geheel overeen komstig de veldverhouding. Het gat van twee punten op de ranglijst blijft hierdoor gehand haafd. Door dit resultaat vertoeft Lisse nog steeds onderin de tweede klasse B. De Ter-Spec- ke bewoners behielden een mi nieme voorsprong van twee punten op het op de laatste plaats staande trio, 's-Graven- zande SV, SHO en Xerxes. De thuisploeg had afgelopen zaterdag grote moeite om het Schiedamse collectief te door breken en wist voor rust geen afstand te nemen van de oppo nent. PPSC bestreed Lisse met puur resultaatvoetbal, om min stens één punt weg te slepen bij de concurrent. Na rust brak de wedstrijd open toen PPSC'er Ton Valk een hoekschop van Ron de Bruin direct op zijn pantoffel nam en voor een 0-1 voorsprong tekende. Op dat moment resteerde de thuisclub nog ruim een halfuur om iets aan de achterstand te doen. Met man en macht trok FC Lisse richting het Schie damse doel om ten koste van alles aan een nederlaag te ont komen. In de laatste tien n>inu- ten leverde deze speelwijze succes op. Leo van Kampen schoot van drie meter buiten het zestienmetergebied raak: 1- De Amsterdammer zag de royale 5- 0 overwinning op het povere Ba- rendrecht als een bevestiging van de voetbalfilosofie die hij in Kat wijk uitdraagt. Onmiddellijk nadat hij op Nieuw-Zuid het roer van de als jeugdtrainer naar Barendrecht teruggekeerde Rob Theuns had overgenomen, besloot Van der Zee van koers te wijzigen. Mart van der Plas werd uiteinde lijk het slachtoffer van de omscha keling naar een twee spitsensys- teem waarin de snelle vleugelspit sen Frenk van der Kley en Leen van der Plas een sleutelrol spelen. In het centrum, waar de midden velders Kees van Rooyen en Den nis-Jan Mieras afwisselend en soms gelijktijdig opduiken, is geen plaats meer voor de 'midvoor', die vrijdagavond eindelijk weer eens het stralende middelpunt was van de Quick Boys-selectie. Die deed een half etmaal later de kritiek op het door Van der Zee ge doceerde counterspelletje ver stommen. Tot dolle pret van de Katwijkse aanhang schoten Van der Kley en vooral Van der Plas flink uit hun slof op het moment dat Barendrecht op weg leek naar de gelijkmaker. Jubel Het cynisme waarmee de kriti sche kustbewoners de koerswijzi ging van Van der Zee volgen maak te prompt plaats voor jubel, die de oefenmeester uiteraard als muziek in de oren klonk. Evenals de mede deling van microfonist Nico Kulk die onmiddelijk na het laatste fluit signaal van arbiter Wegereef uit Brielle opgewonden melding maakte van het puntverlies van koploper NSW. "De competitie is nog niet gespeeld", kon Van der Zee bij het aanbreken van de win terstop vaststellen. "Een achter stand van vier punten is niet on- overkomenlijk".. Dat Quick Boys zich zaterdag meldde als achtervolger van NSW dankte de vice-kampioen van het vorig seizoen niet in de laatste plaats aan Eric Joorre. De lange vleugelverdediger zette de thuis ploeg na een minuut of twintig in het juiste spoor door de langs hem flitsende Van der Kley de weg naar het doel af te snijden. Na de buite ling van de linkerspits kon Wege reef niets anders doen dan naar de kalkstip wijzen. Kees van Rooyen, die na vijf minuten al een keer ver schrikkelijk hard tegen de onder kant van de lat had geschoten, nam het karwei over van voorstopper Johan Jonker, die een week eerder tegen DSVP vanaf elf meter had gefaald. Van Rooyen deed dat niet, maar dat kwam door het gladde veld waardoor de slecht ingescho ten bal via de handen van Wout van Driel toch doel trof. Beslissing Barendrecht beantwoordde de Katwijkse openingstreffer met een schot van Jan Baan dat de paal schampte. Het enige wapenfeit in de eerste helft van de ploeg van trainer Gerrit de Keyzer die steeds meer openlijke kritiek van zijn voorzitter Simon Kelder krijgt te verwerken. De bemoeizuchtige clubbestuur der had zijn werknemer na de ge slaagde opening van het seizoen (3- 2 winst op Quick Boys) nog alle lof toegezwaaid. Uiteraard was daar zaterdag geen enkele reden toe, maar dat was niet de schuld van De Keijzer. Die zag een aantal steunpi laren op beslissende momenten in de fout springen en had bovendien de pech dat Wegereef ruim een kwartier na rust geen strafschop zag in de overduidelijk handsbal van Gerard Zuyderduin (plaatsver vanger van de aan zijn sleutelbeen geblesseerde middenvelder Arie van Duyn). Door die arbitrale dwaling bleef de gelijkmaker uit en Quick Boys, dat in de slotfase van de eerste helft op een grotere voorsprong had moeten komen toen achter eenvolgens Van der Kley en Van Rooyen alleen voor Van Driel ver schenen, kreeg vervolgens de ruimte die het nodig had om naar hartelust te kunnen counteren. Op het moment dat Barendrecht voor het eerst massaal naar voren trok, viel meteen de beslissing. Van der Kley haalde de achterlijn en zijn voorzet werd door Theo Baan jammerlijk gemist waarna Van der Plas de bal in een leeg doel kon schuiven. Twee minuten later volgde Van Driel het voorbeeld van zijn voorstopper door mis te tasten bij een inzet van Van der Kley, na een indirect genomen vrije trap. Katwijker Arnold Vooys (r) vecht een verbeten duel uit met Rob de Ruiter t tafereel aandachtig gevolgd door Pieter van der Plas. SASSENHEIM - Katwijk greep za terdag de ontmoeting met Ter Leede aan om de eigen positie in de derde klasse te verbeteren en die van de tegenstander bijna uit zichtloos te maken. Na de terechte 1-3 overwinning heeft Katwijk de achterstand op koploper Zwalu wen Vlaardingen tot twee punten teruggebracht, terwijl hekkelsuiter Ter Leede tegen een achterstand aankijkt van maar liefst vier pun ten op Maasdijk en vijf op Die Hag- he. In het eerste kwartier had Ter Leede geen afdoend antwoord op het hoge tempo waarin de Katwij- kers de bal rondspeelden. De ope ningstreffer liet dan ook niet lang op zich wachten. Na zeven minu ten spelen trachtte de op links doorgebroken Jan van Dijk met een hoge voorzet de mee opgeko men Cor Haasnoot te bereiken. De bal verdween echter over het hoofd van Haasnoot in de richting van Ter Leede-verdediger Johan Verloop, die het leder alsnog voor de voeten van de blonde Katwijk- aanvaller legde: 0-1. Ter Leede, dat tot dusver in deze competitie nauwelijks aan scoren toe is gekomen, kon vervolgens in aanvallend opzicht geen vuist ma ken, maar kreeg onverwachts de hulp van scheidsrechter Molenaar uit 's Gravenzande. In een poging om Rob de Ruyter te stoppen, gleed Arnold Vooys op het glibbe rige veld onderuit en toucheerde de bal met de hand. De leidsman kende geen pardon voor de forma tie van oefenmeester Peter Ciere en legde de bal op de stip. Rob de Ruyter verzilverde dit buitenkans je persoonlijk: 1-1. Katwijk bracht na rust het grote verschil op de ranglijst ook in het getoonde spel tot uiting. Het mid denveld, onder leiding van 'bikke- laar' Peter van den Boon, beperkte de aanvallende impulsen van Ter Leede tot een minimum en via de snelle Cor Haasnoot en Jaap Guyt bleven de Katwijkers voortdurend voor gevaar zorgen. Arnold Vooys bracht Ter Leede na negen minuten aan het het wan kelen. Zijn voortzet werd door kee per Bert Blankenspoor tegen zijn eigen verdediger Rob de Ruyter aangeschoten. Of de bal nu net wel of net niet de doellijn passeerde bleef onduidelijk. Scheidsrechter Molenaar stond te veraf om een juiste beslissing te nemen en gun de de thuisclub het voordeel van de twijfel. Tien minuten later werd het wankelende Ter Leede definitief onderuit gehaald. Robert Entho ven verspeelde bij het uitverdedi gen de bal aan de rappe Cor Haas noot, die na een lange run Blan kenspoor het nakijken gaf. In de slotfase liep Enthoven nog tegen een boeking aan, toen hij op een onsportieve manier zijn machte loosheid tegen Haasnoot demon streerde. Op dat moment was de wedstrijd al gedaan. Jaap Guyt scoorde even daarvoor het mooiste doelpunt van de wedstrijd na goed samenspel met Cor Haasnoot en Cees van Duyvenbode. RENÉ VAN DER HARST MARKEN - Hoewel RCL zaterdag de punten aan Marken moest laten (2-1), toonde de ploeg aan dat de overwinning op Rijnsburgse Boys en het gelijkspel tegen Heerjans dam niet op toeval berusten. Op het voormalige Zuiderzee-eiland was de Leiderdorpse ploeg lange tijd gelijkwaardig aan het elftal van Dick Alberts, dat de wedstrijd in de beginperiode van het tweede part besliste. In een tijdbestek van tien minuten scoorde de thuis ploeg twee treffers. "Toen was er bij ons van paniek sprake", keek RCL-oefenmeester Laurens Mouter terug op de, naar later bleek, noodlottige tien minu ten. "Het verschil met de wedstrij den tegen Rijnsburg en Heerjans dam was dat we ons nu niet over de tegenvallers konden heenzetten. Voor het overige ben ik tevreden over de prestatie van de ploeg. We hebben best aardig gespeeld. Ik heb aan het duel geen kater over gehouden". In de eerste helft zag het er be paald nog niet naar uit dat RCL zonder punten huiswaarts zou ke ren. De aanvallers Ben Heemskerk en Leo van de Weteringh konden weinig uitrichten en daarom kwam er veel werk op de schouders van Pierre van Gemerden terecht. Hij werd in aanvallend opzicht vooral geassisteerd door de middenvel ders René de Vogel en Marcel Valk. Uitgespeelde kansen lever den de aanvallende impulsen van het genoemde drietal niet op. Maar ook Marken verscheen nauwlijks in kansrijke positie voor het doel van Bert Siera. Het duurde tot een kwartier voor de pauze voordat Jan Cornelis Boes en Wim Tol enig gevaar kon den stichten, maar verdediger Mar cel Brasker reageerde tot twee keer toe attent. Na de rust greep de RCL-defensie aanmerkelijk min der goed iri. Nadat de bal vanaf de rechterkant van het veld in het strafschopgebeid was 'gelepeld', kreeg Marken-speler Zeeman al in de tweede minuut de kans om doeltreffend uit te halen: 1-0. Dick van der Bijl ging direct daarna bij het uitverdedigen in de fout, waar door Wim Tol op het RCL-doel kon afstormen. Bert Siera behoedde zijn ploeg voor de 2-0, die enkele minuten later toch een feit werd. Tol speelde de bal naar Jan Cor nelis Boes, die net iets eerder bij het leer was dan Bert van Meurs (invaller voor de geblesseerde Brasker): 2-0. RC1 kwam tot een kwartier voor het einde niet meer in de problemen, maar vanaf het moment dat Van der Bijl als vierde aanvaller naar het front werd ge stuurd, zag Bert Siera enkele keren Marken-spelers alleen voor zijn doel verschijnen. De doelman be hoedde zij ploeg voor een grotere achterstand. Daardoor bleven de Leiderdor pers tot het laatste moment in de race. Van der Beijl en Van Gemer den waren dicht bij de gelijkma ker, maar Zeeman bracht tot twee keer toe redding. "Jammer", rea geerde Mouter naderhand. "We hebben niet zo goed gespeeld als tegen Rijnsburgse Boys en Heer jansdam, maar we zijn zeker niet kansloos geweest. Ik kan niemand iets verwijten. Ze hebben er alle maal voor geknokt". Feestje Na de 3-0 maakte Van der Kley plaats voor Marco van der Plas die achternaamgenoot Leen op fraaie wijze naar de 4-0 zag soleren. De hard werkende en creatieve Mieras zette de invaller vervolgens vrij voor Van Driel die tot zijn opluch ting constateerde dat Van der Plas verzuimde zelf te schieten, maar de bal opzij schoof in de voeten van Theo Baan. Drie minuten later kreeg de inge vallen linkerspits een herkansing en vond toen wel de vrijstaande Leen van der Plas, die zijn derde treffer op een presenteerblaadje kreeg. Nadat Wim van der Plas in het veld was gebracht voor Kees van Rooyen en Theo Guyt een kop bal van René Blauwkamp uit de hoek had getikt, maakte de onge lukkig spelende Joore op hardhan dige wijze een einde aan het 'Van der Piassen-festival'. Joore werd geboekt voor zijn vergrijp ten opzichte van de door gebroken Marco van der Plas, die na de vrije trap van amateurinter national Floor van Duyn nog een keer van dicht bij op de paal schoot. Niemand die daar om maalde in het Katwijkse kamp, waar verdediger Hans van der Plas aankondigde aan de vooravond van het eerstvolgende competitie- treffen een bruiloftsfeest te zullen regelen: "Want na een feestje zijn we op ons best". JAAP VISSER RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys heeft moeite met de kleintjes. Werd eerder in het seizoen met 4-2 verloren van RCL, ook zaterdag thuis tegen rode lantaarndrager Oostkapelle ging het niet van een leien dakje. Dat lag overigens niet zozeer aan de Zeeuwen als wel aan het feit dat aanvaller Hans Zwaan al na zeventien minuten op advies van grensrechter Hoek uit het veld werd gezonden omdat hij Ronald Aarnhoutse had nagetrapt." De thuisclub had echter het geluk dat de bezoekers weinig met de nume rieke meerderheid konden uitrich ten, waardoor de punten in Rijns burg bleven (2-1). "Dom, erg dom", keek Zwaan na afloop op het gebeurde terug. "Ik handelde in een opwelling, want hij trapte eerst. 'Maar dat heeft de grensrechter niet gezien. Voor het zelfde geld kost zoiets ons de wed strijd. Het is trouwens niets voor mij om zo te reageren. Ze zeggen juist altijd dat ik te lief ben. Zoiets zal me niet snel meer gebeuren. Een eenmalige aangelegenheid zullen we maar zeggen". De toeschouwers op sportpark Middelmors gingen er eens goed voor zitten toen Zwaan Rijnsburg se Boys al na vijf minuten met een kopbal aan de leiding bracht. Henk Merbis nam van links een corner en geen enkele Zeeuw was op dé gedachte gekomen de Rijnsburgse aanvaller af te dekken. Die kreeg alle gelegenheid een hoek uit te zoeken en doelman Jaap Pijenburg te passeren. Rijnsburgse Boys was de wedstrijd gestart zonder Martin Toet (ziek), Arie van Dijk (ge schorst), Johan de Kroon en Ruud Spierings (beiden geblesseerd). Dick Heemskerk en Jack Manu- putty kwamen daardoor als vleu gelverdedigers binnen de lijnen, Jan Blankespoor verdedigde het doel en Rob Gillissen mocht het als tweede spits naast Zwaan probe- Koelbloedig Met name de aanwezigheid van Gillissen was geen succes. Door het wegzenden van Zwaan werd er nogal wat looparbeid van hem geeist, hetgeen hij duidelijk niet kon opbrengen. Gillissen, voor wie het doek bij Rijnsburgse Boys nu toch wel gevallen lijkt, werd in de tweede helft dan ook snel vervan gen door Martin de Louw, die on danks het feit dat hij al een wed strijd in het reserveteam achter de rug had, een veel scherpere indruk maakte. Vanaf het moment dat de thuisclub met tien man kwam te staan, viel er weinig lol aan het tref fen meer te beleven. Rijnsburgse Boys liet de mannen van Walche ren het initiatief, maar die wisten daar geen raad mee. Desondanks kreeg Oostkapelle enkele kansjes. Het kwam door toedoen van Gerard Schipper zelfs tot scoren, maar scheidsrechter Nagtegaal keurde de goal af, omdat er een overtreding aan vooraf ge gaan zou zijn. Voor het overige toonde Blankespoor zich een stijl vol doelman, reden waarom de in aanvallend opzicht niet meer ge vaarlijke Boys met een 1-0 voor sprong de rust haalden. Na de her vatting bleef de eerbied waarmee Oostkapelle de thuisclub tegemoet trad opvallen. Trainer Arie Kurver later: "Onbegrijpelijk, ze bleven met twee spitsen spelen. Tegen een ploeg uit de bovenste helft van de ranglijst zou het gemis van een man ons zeker opgebroken zijn". Mede door de weifelende hou ding van de Zeeuwen kreeg Rijns burgse Boys in eerste instantie de beste kansen. Gillissen en Merbis rondden ze niet af, maar invaller De Louw (Kurver: "De beste inval ler van Nederland") wel. Hij ging in de elfde minuut achter een pass van Heemskerk aan en bleef in de afwerking koelbloedig: 2-0. Op nieuw De Louw en Hennie Koet (opgeschreven door Nagtegaal) hadden vervolgens de gelegenheid hun ploeg naar 3-0 te schieten, doch deden dat niet. Juist op het moment dat de Rqnsburgers dach ten de overwinning op zak te heb ben, maakte Oostkapelle er weer een wedstrijd van. Goedmakertje Gerard Schipper mocht in de 72ste minuut ongehinderd doorlo pen naar de achterlijn, vanwaar hij Ad Poortvliet op maat bediende. Die tikte de bal achter de sterke Blankespoor, die in de resterende speeltijd niet meer op de proef ge steld zou worden. Zeker niet nadat de arbiter het aantal spelers binnen de lijnen teruggebracht had tot twintig. Oostkapelle-middenvel- der Piet Baan had na zijn overtre ding tegen De Louw onmisken baar een boeking verdiend. Het wegzenden van de Zeeuw leek ech ter verdacht veel op een goedma kertje voor de eerdere uitsluiting van Zwaan. Ron Carli, Huug Aan- dewiel en Koet hadden in de slot minuten nog de kans Rijnsburgse Boys, met inmiddels Leo van Eg- mond voor Manuputty, aan een ruimere voorsprong te helpen. Zij richtten in het schemerduister niet nauwkeurig genoeg. "Ik ben tevreden", blikte Kurver terug op de eerste competitiehelft. We hebben uit veertien wedstrij den twintig punten gehaald en dat is niet slecht. Er zat een knaller van een fout tussen, dat was tegen RCL. NSW? Daar wil ik me voor lopig niet op richten. Die ploeg staat vier punten voor, en dat is een heel eind. Een periodetitel of een tweede plek vind ik al heel mooi. Verheugend is wel dat ploegen als Heerjansdam en Spijkenisse weer zijn gaan voetballen. Als ik dan toch aan een inhaalrace denk, dan hoeven we het niet alleen te doen. Die teams, en zeker ook Quick Boys en Noordwijk als ze bovenin blijven meedraaien, kunnen ons helpen". CHRI^HARTMAN

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17