UDO deklasseert ASC Foreholte ondanks deling koploper Roodenburg op de goede weg dank zij Goodway HM SVLV verspeelt een 'zeker' punt Koploper LDWS dankt Ger de Roode Bekkering: 'Ik blijf hoop houden' Blauw Zwart doet goede zaken: 2-2 38-jarige aanvaller duwt Unitas in de problemen MAANDAG 15 DECEMBER 1986 UDO-middenvelder Gert Jan van Rijn (links) glipt langs ASC'er Henk Langerhorst. (foto Henk Bouwman) OEGSTGEEST - Hoe moet het nu eigenlijk verder met ASC? Tegen dorps- en vierde klassegenoot UDO incasseerde het elftal van trainer Jan Bekkering de zoveelste nederlaag (dit keer 5-1) en dienten gevolge staat de ploeg nog steeds troosteloos op de laatste plaats ge klasseerd. Dus begint het er sterk op te lijken dat de 'Heen en weer' aan het einde van het seizoen weer richting Afdeling Leiden uitvaart. Dat wil ASC ten koste van alles voorkomen. Maar de huidige situa tie rechtvaardigt niet al teveel hoop voor de Oegstgeester ploeg, die kan doorgaan als het Volendam van het amateurvoetbal. Anderhalf jaar na de promotie naar de vierde klasse speelt de roodzwarte forma tie een belabberde parij voetbal, maar het is niet op zijn plaats om het alleen by die constatering te la ten. ASC ondervindt de 'bekende' problemen van een ploeg die on deraan staat. Juist dan immers lijkt alles zich tegen dergelijke elftallen te keren. Scheidsrechters fluiten tegen (al was daar gisteren geen sprake van), het geluk blijft uit en het toch al geknakte zelfvertrou wen krijgt juist op onvoordelige momenten een nieuwe knauw. En spelers die het elftal een enkele keer naar een hoger niveau kunnen tillen, blijken op de koop.toe niet beschikbaar. Tjeerd Langerhorst is zo'n spe ler. Alleen al door zijn loopvermo gen is hij van grote waarde voor ASC, dat zijn inbreng gisteren moest missen. De voetballer klaag de vorige week dinsdagavond over duizeligheid, die bleek te zijn ver oorzaakt door een dichtgeklapte long. Daarnaast werd Jan Bekke ring gistermorgen geconfronteerd met de afzegging van middenvel der Jan Zwetsloot en of het alle maal niet erg genoegd was moest Benno Schoonwater al na tien mi nuten met een gescheurde spier af haken. Dat ASC nauwelijks zonder ge noemde spelers kan bleek gister middag tegen UDO, dat in de eer ste helft dank zij een verdedigings- fout (invaller Marco den Hollander profiteerde) en een eigen doelpunt van Henk Langerhorst (net als Nagtegeller genoteerd door arbiter van der Sande) wel heel gemakke lijk op 2-0 kwam. Dat was dik verdiend, met een beetje pech was ASC al bij de rust naar een kanslose achterstand ge speeld. Zonder vaste krachten als Jos Wittemart, Nico van Rijn en Hans Suzan bleek de thuisclub op alle fronten de meerdere van ASC; het houtwerk en doelman Charles Robert stonden de 3-0 en 4-0 van Gert Jan van Rijn en Wilbert Witte- man in de weg. Kort na rust leek ASC wonder wel terug te komen. De benutte strafschop van Peter van Heuke- lom (nadat Wally van Haaver inval ler Leen Bolle had 'aangeraakt') had echter niet de uitwerking die logischerwijs van dat doelpunt mocht worden verwacht. De gas ten probeerden op het verlaten sportpark De Voscuyl wel aan te vallen, maar ze deden dat zo knul lig, dat UDO telkens gemakkelijk kon opruimen en via treffers van Gert Jan van Rijn, Nico van der Salm en Wilbert Witteman zelfs nog drie keer kon scoren: 5-1. Dit tot teleurstelling uiteraard van Jan Bekkering, die terecht op merkte "dat UDO de beter ploeg was. Het was van onze kant een heel slechte wedstrijd. Maar we blijven gewoon doorgaan. Zolang het verschil met Quick Steps vier punten blijft (ASC heeft een duel minder gespeeld), blijf ik hoop houden". FRED SEGAAR LEIDEN - Foreholte handhaafde zich na het zwaarbevochten gelijk spel (1-1) tegen VFC bovenaan in de derde klasse A. SJC speelde zich vaster in de middenmoot door ook een puntendeling te veroveren op een sterk spelend Delfia: 2-2. LFC verloor met 1-3 van Celeritas en de Leidenaars valt nu de twijfel achtige eer te beurt de rode lan taarn de winterstop in te dragen. In het gunstigste geval kan winst in de inhaalwedstrijd komende zon dag tegen Delfia een met DOSR ge deelde onderste plaats op leveren. FC Lisse kreeg een lesje in werk lust van Roda '23: 4-1 nederlaag. De deze competitie zo goed ge- startte formatie van trainer André Wahlen vormt nu geen bedreiging meer voor Neerlandia, dat in de derde klasse C (West I) duidelijk domineert. Foreholte - VFC 1-1 Aan Foreholte had de taak op de moeilijk bespeelbare eigen bodem door de sterke VFC-verdediging te breken. Praktisch de hele wed strijd was de formatie van trainer Hans Blom op de helft van de te genstander te vinden. Maar de boomlange VFC-doelman Piet van Hoeven was altijd het eindpunt van de Foreholte-pogingen om door de lucht de moeilijkheden van het soppige te omzeilen. Zoals zo vaak werd de aandringende ploeg verrast door een goed geor ganiseerde tegenstoot. In de twin tigste minuut verdedigden de Vlaardingers knap uit en versche nen voor één keer massaal voor Fo- reholte-keeper Paul van de Zwaan. Ab de Jong scoorde uit die aanval van afstand de 0-1. Ondanks deze tegenvaller bleef Foreholte het spel maken, maar de uitstekende VFC-verdediging hield, onder aan voering van de 37-jarige routinier Pim van de Burg, onwrikbaar ZAALVOETBAL Vanavond Cleyn Duin Katwijk: Glasbergen - FC Lisse (20.00 uur); Van der Plas - Lugdunum (21.00 uur). De Zuidpias Moordrecht: FC Datagold - Bax (20.45 uur). Oostervant Rotterdam; Neptunus - FC Grovo (20.30 uur). Woensdag Oranjeplein Den Haag: Silva Boys - De Maas (20 30 uur). Transvaal Den Haag: FV Snoekie - Cever- bo (20.30 uur). THB Hal Lisse; THB Hal; THB Boys - Bahlmann (20.30 uur). Northgohal Noordwijk: Menken'Land- bouw - De Kuyper (21.00 uur). De Gaasbak Voorhout; Landwer - Van Eg- mond. (20.30 uur). De Tweesprong Alkemade: De Hanepoel - ROAC'79 (20.30 uur). 3 Octoberhal Leiden: Zwarte Wolf Sport - De Rozet (20.00 uur); Sloos Sport - Noord- wijk (21.00 uur). Sportcentrum All Inn Utrecht; Utrechts team - Leids team (21.00 uur). stand. Het keerpunt kwam pas een kwartier voor tijd. Hans Blom bracht Erik Warmerdam en Ron Bel in voor respectievelijk Piet Ruigrok en Ton Arroyo. De snelle wijzigingen brachten verwarring in de VFC-gelederen. Stan Uljee had even tijd en ruimte om secuur aan te leggen: 1-1. In de laatste tien minuten kon Foreholte de volle winst niet naar zich toetrekken. Het effect dat met het inbrengen van de twee wisselspelers was be reikt, werkte niet meer door. De 1-1 stand bleef daardoor gehandhaafd. SJC - Delfia 2-2 Aanvankelijk liet SJC het initia tief geheel over aan een goed voet ballend Delfia. De gastheren kwa men dan ook halverwege de eerste helft verdiend op achterstand door een doelpunt van Frank Grolsveld. Na rust zou SJC echter met succes terugvechten. Het had een kwar tier nodig om de gelijkmaker te scoren. Ruud Alkemade verrichte het storende werk op het midden veld en bracht Marco de Ridder in balbezit. Zijn voorzet werd door John Peschier fraai ingekopt: 1-1. Een nu aandringend SJC werd echter enkele minuten later door een solo van opnieuw Grolsveld verrast: 1-2. SJC bleek bereid om er voor te knokken en kreeg in de 75ste minuut loon naar werken in de vorm van de tweede gelijkma ker, die met het hoofd werd ge scoord door Marco de Ridder. LFC - Celeritas 1-3 Het eerste halfuur gaf een gelyk- opgaande strijd te zien. Uit de eer ste goede mogelijkheid voor Cele ritas opende Mario Koswal de sco re in de 30ste minuut. LFC hield nog tot de rust goed stand, maar drie minuten na de hervatting doorkruiste een doeltreffernde counter (afgerond door Marcel van Dijk) de jacht op de gelijkmaker. Toch kwam LFC door een doel punt van Erik van de Wijngaard opnieuw in de wedstrijd: 1-2. Een fout van de anders zo betrouwbare doelwachter Dick Akerboom bete kende echter definitief verlies voor LFC: 1-3. Roda *23 - FC Lisse 4-1 Roda, dat zich in de gevarenzone bevindt, kwam gemotiveerd aan de aftrap tegen een niet in vorm ver kerend FC Lisse. De eerste helft was de thuisclub heer en meester en bekroonde dit met doelpunten van Ronald van Aalst en Patrick Moleman. Ook na rust kon Roda de voorsprong nog uitbouwen door weer Ronald van Aalst: 3-0. De spelmaker op het middenveld van de FC, Wim Bouckaert, kon met een schitterend genomen vrije trap toch nog zijn klasse bewijzen en te kende 3-1 aan. Maar Roda was de sterkste en George Visser onder streepte dat door vlak voor tijd de stand op 4-1 te brengen. LEIDEN - Nadat Marcel van de Burg vlak na rust met een schit terende goal Roodenburg op 2-0 had gebracht, had het er alle schijn van dat de ploeg van Har ry Talsma de eerste thuiszege van het seizoen zou behalen. Het pakte echter anders uit. In een van spanning bol staande tweede helft slaagde Westlandia er in, via een hattrick van Jacco van der Zalm, de achterstand om te buigen in een voorsprong. Het was tenslotte aan een bevlieging van invaller Robert Goodway te danken, dat de Kooiclub op de valreep nog een gelijkspel wist te boeken: 3-3. Toch overheerste na afloop de ontevredenheid. Harry Talsma: "Zo'n voorsprong mag je natuur lijk nooit meer uit handen geven. Die laatste twee goals van West landia waren natuurlijk wegge vertjes. Typische tegengoals, zo als we ze het hele seizoen al geïn casseerd hebben". En daarmee had hij het gelijk geheel aan zijn zijde. In de 77ste minuut knalde Ton Groenewegen na een corner van Gerard Holstein snoeihard op de paal, waarna Jacco van der Zalm zo vrij als een vogeltje de hoek mocht uitzoeken: 2-2. De derde goal van de bezoekers, nauwelijks zestig seconden later, was zo mogelijk nog typerender: in het nauw gebracht door Char- ly Vijverberg speelde Wim Pi- kaar de bal hard terug op Sjaak Nievaart. Deze wist het leer niet onder controle te krijgen, waarna opnieuw Jacco van der Zalm ter plekke verscheen om het karwei af te maken: 2-3. Daarmee vol tooide de linkerspits van de Naaldwijkers een hattrick. Zijn eerste treffer scoorde hij een tiental minuten de rust. In duide lijke buitenspelpositie, grens rechter Neuteboom verzuimde echter te vlaggen, kopte hij raak, nadat Wim van Dijk de bal langs Nievaart had getikt. "Mazzel", verklaarde Westlandia-speler Gerard Holstein na afloop. Dat was echt buitenspel". Daarmee gaf hij wel de aanzet tot een tu multueuze periode waarin West landia het spelbeeld volledig op z'n kop zette. Tot die eerste goal was Roo denburg immers nauwelijks in gevaar geweest. Slechts Jacco van der Zalm was in het begin van de wedstrijd na een pass van Roy Wasmus dicht bij een goal. Voor het overige was de thuis- plooegoppermachtig. Het mees te gevaar kwam daarbij van rechts, met de veelvuldig opruk kende Erwin Koree en de kilo meters verslindende Nico van As in de hoofdrollen. Westlandia leek slechts gekomen voor een gelijkspel. Bij balbezit van de thuisploeg trokken de Naaldwij kers zich massal terug om ver volgens pas op eigen helft te sto ren. In de 8-ste minuut leken de bezoekers al de rekening gepre senteerd te krijgen voor deze be houdende speelwijze. Linksbui ten Jacco van der Zalm werd in eigen stafschopgebied(l) derma te fel belaagd door Marcel van de Burg, dat hij het speeltuig in pa niek via de rug van Aad van Dijk vlak naast het eigen doel depo neerde. Op slag van rust kreeg Roodenburg eindelijk loon naar werken. Na een oogstrelende combinatie met Nico van As tik te de naar rechts uitgeweken Henny de Romeijn de bal be heerst langs de tevergeefs uitval lende Patrick Kester: 1-0. In bles suretijd was Erwin Koree zelfs dicht by een tweede treffer. Zijn schot verdween evenwel via de handen van de Westlandia-sluit- post net naast het doel. Vlak na de rust leken de bezoe kers rij o voor de slacht. Marcel van de Burg draaide langs twee tegenstanders en knalde via de vuisten van Kester en de binnen kant van de paal hard raak: 2-0. Vanaf dat moment verlieten de Westlanders hun verdedigende stellingen en omdat ook Rooden burg volop de aanval bleef zoe ken ontspon zich een spektakel stuk van de eerste orde met veel kansen voor beide doelen. Nadat Jacco van der Zalm zich drie keer uiterst koelbloedig had ge toond, leek de Leidse ploeg het onderspit te gaan delven. Totdat invaller Rober Goodway, in het veld gekomen voor de moege streden Duncan Alberga, zeven minuten voor tijd na een fraaie solo binnen de beruchte lijnen door Roy Wasmus werd gestuit. Aanvoerder Arno Lancel zorgde vervolgens voor gerechtigheid door vanaf de penaltystip hard raak te schieten: 3-3. Spektakel derhalve op sportpark Noord. Maar omdat ook Den Hoorn en LENS gelijkspeelden schoot Roodenburg daar uiteindelijk weinig mee op. HERMAN JOUSTRA Ook nederlaag Randstad LEIDEN Terwijl LDWS in de kop van het klassement orde op za ken begint te stellen, verandert er onderin de zondagvierdeklasse A weinig. Beter veldspel ten spijt, blijft Randstad Sport vooralsnog in de hoek van de klappen zitten. Na de winterstop resten de Voor schotenaren nog acht competitie- ronden om iets aan deze situatie te wijzigen. VTL-Docos werd giste ren afgelast. SVLV - Teijlingen 0-1 Dat ook de laatste seconden in een voetbalwedstrijd belangrijk zijn, bleek gisteren eens te meer. Tijdens de slotseconden poeierde namelijk Kees Langerak de bal uit een vrije trap dermate hard door de SVLV-muur heen, dat keeper Dolf van der Zijl daarop slechts het na kijken had: 0-1. Onmiddellijk daar op floot de arbiter af en restte SVLV niets anders dan een fikse kater. Met name voor de rust had den de Voorschotenaren immers, middels Perry Berk en Wim Oran je, goede mogelijkheden om de score te openen onbenut gelaten. Wel raakte Kees Langerak aan de andere zijde, als een voorbode op wat komen zou, de lat. Na de rust golfde het spel heen en weer, waar bij Sjaak van de Werf met een door keeper Erik Postma gekeerde kop bal het dichtst bij een treffer kwam. Het schot van Langerak maakte alsnog een einde aan de 0-0 waarmee iedereen al vrede had. WSB - Randstad Sport 4-1 Randstad Sport bood de Bollen streek-bewoners tot een kwartier voor tijd goed tegenspel. Bram Ab bas kreeg daarbij de beste moge lijkheden om de score te openen, maar hij mikte de bal telkens weer voorlangs het doel van Hans Laros. In de 75ste minuut viste John Jan sen de bal uit een scrimmage voor het Randstad-doel op en had goalie Wim Tjebbes het naldjken: 1-0. Dat openingsdoelpunt gaf de WSB-er vleugels. Vyf minuten na zijn eers- ste doelpunt, glipte Jansen dan ook langs zijn tegenstanders heen en tekende hij voor 2-0. Een uithaal van George Oostdam leidde kort daarna tot 3-0. Nadat Peter Hoog duin vanaf de penaltystip voor 3-1 had gezorgd, realiseerde Jansen tij dens de slotminuten een heuse hat trick door de bal op fraaie wijze in het Randstad-doel te droppen: 4-1. ROAC '79 - Meerburg 1-0 Beide teams legden een levendi ge party voetbal op de mat, waarin Meerburg de minst fortuinlijke ploeg was. Voor de rust bewerk stelligde ROAC enig overwicht, maar kwam aan de andere zijde wel John van Veen met een inzet op de lat het dichtst in de buurt van een doelpunt. In de tweede helft zette Meerburg flink druk op de ROAC-ketel. In de 65ste minuut maakte echter Jan van Dijk bij een snelle uitval van de Rippers hands binnen het strafschopgebied, waarop Johan Vaneman geen pro blemen met het benutten van de penalty had: 1-0. Voor Meerburg was dit reden om alles op de aanval te zetten. De solide ROAC-defen- sie, met keeper Jan van de Poel als uitblinker, bleek echter niet te pas seren. Wel kwam de thuisploeg goed weg, toen Piet de Koning vijf minuten voor tijd de bal op het houtwerk zag afketsen. Alphen - Van Nispen 1-1 Zonder de licht gebleseerde Ra- oël Valpoort, ging Alphen goed uit de startblokken, met diverse kan sen voor Rinie en Mart van Elk. Keeper André van Eeden bleek echter in goede doen en weigerde zich vooralsnog te laten verschal ken. Pas zeven minuten na de her vatting was het prijs. Nadat hij Re- né van Engelen op onreglementai re wijze de bal had ontnomen, be sefte Peter Geerlings niet, dat de arbiter de voordeelregel toepaste. Pardoes liet de Van Nispen-verde- diger het leder langs zijn keeper het doel in caramboleren: 1-0. De Zilkers kropen daarop uit hun schulp en zagen het tegenoffensief in de 65ste minuut met een treffer van Ruud de Klerk beloond: 1-1. Duindorp - Wassenaar 0-1 Na een gelykopgaande eerste helft, opende Richard Wessel met een fraaie volley op aangeven van Ernst van der Ploeg, de score: 0-1. Daarna had Wassenaar de wed strijd in handen en claimde de ploeg via Richard Wessel tweemaal tevergeefs een penalty. Renova - Hillegom 2-4 Een belangrijke overwinning voor de Hillegommers. Voor de rust werkte Hillêgom zich al rich ting de zege, door doelpunten van Richard van der Loo (lobbal) en Martin Veen (uitval): 0-2. Direkt na de hervatting voerde Martin van der Loo de score naar 0-3 op. Met nog een kwartier te spelen kwam de thuisclub alsnog terug tot 2-3. Na enkele safes van doelman Roy Keur, bracht Peter Berg zijn ploeg via een benutte penalty in veilige haven: 2-4. Godschalk gaat weg; bestuur weet van niets VOORSCHOTEN - SVLV moet op zoek naar een nieuwe trai ner. Theo Godschalk heeft voor de wedstrijd van gister middag tegen Teijlingen mee gedeeld dat hij aan zijn laatste seizoen bezig is in Voorscho ten. Het bestuur van de Voor- schotense vereniging is door Godschalk nog niet officieel op de hoogte gebracht van diens vertrek en dat bevreem de de clubleiding. Secretaris Moesman: "Dat Godschalk vertrekt, hebben we van de spelers moeten ho ren. Het heeft misschien met de slechte resultaten te ma ken. Officieel weten we van niets, maar we gaan er nu maar van uit dat hij weggaat". WASSENAAR - Blauw Zwart greep de laatste wedstrijd voor de winterstop aan om boven de rode streep te komen. Het hoog genoteerde VUC werd in een spannende wedstrijd op 2-2 ge- j houden. Door het verlies van Spartaan '20 en CW weet de ploeg van Chiel Jansen thans beide clubs onder zich op de ranglijst van de eerste klasse. In de beginfase van het door scheidsrechter Brekelmans uit stekend geleide eerste klase duel zette VUC de thuisploeg onder druk. Al na vijf minuten resulteerde dat in de verdiende openingstreffer. Hier was ech ter wel een eigen doelpunt van voorstopper Leo Bellecom voor nodig. Uit een voorzet van Jelle Veensra kopte hij de bal hard langs doelman Dave Kraaijenbrink: 0-1. Een kwar tier later scoorden de bezoe kers zelfs een tweede maal via een afstandsknal van Peter Sprenkels. Daarna trok de thuisclub het initiatief naar zich toe, doch aanvankelijk wist Ben de Jager zijn doel schoon te houden. Op slag van rust kwam Blauw-Zwart dan toch tot scoren. Uit een pass van Wijnand Bakker schoot Pe ter van der Ploeg via de handen van de Haagse sluitpost raak: 1- 2. Onmiddellijk na rust gingen de Wassenaarders fel op zoek naar de gelijkmaker. Marcel l'Ami nam deze tenslotte voor z'n rekening. Hij scoorde be heerst uit een strafschop nadat VUC-keeper De Jèger Leo Bel lecom binnen het Strafschopge bied had getorpedeerd: 2-2. LEIDEN - De Leidse derby in de vierde klasse A tussen LDWS en Unitas Leiden is de wedstrijd ge worden van Ger de Roode. De 38- jarige spits van de Vlietclub scoor de ondanks een slepende liesbles sure in de tweede helft van het emotionele duel een zuivere hat trick en had daarmee een belang rijk aandeel in de 2-4 zege op de ploeg van trainer Jan Zoetemelk. En daarmee gaat LDWS als de grote winnaar het winterreces is. Concurrent Alphen liet namelijk tegen Van Nispen een steek vallen (1-1) en de ploeg van oefenmeester Siem van der Ham zag de voor sprong met één wedstrijd minder uitgebreid tot twee punten. In de aanvangsfase legde LDWS het accent direct op de aanval met Ger Nagtegeller als vormgever, die voornamelijk rechterspits Eric van der Weyden zocht én vond. De ge- tructe aanvaller had al in de 5de Gerrie Nagtegeller van LDWS verstuurt een voorzet in de derby tegen Unitas Leiden, die de Vlietbewoners een minuut succes toen tegenstander gemakkelijk zege opleverde. (foto Loek Zuydcrduin) John Zee weigerde degelijk in te grijpen en de jongere broer van Bart van der Weyden (ver in de tweede helft invaller voor Ben de Roo) een loepzuivere voorzet kon afgeven. Voor Richard Klein was het toen een koud kunstje om de bal achter de zwakke doelman An ton Rekelhof te koppen (0-1). Daarmee was het wat betreft de eerste periode ook wel gebeurd, want LDWS liet zich daarop terug zakken en probeerde de counter te hanteren. "Dat was een grote fout", keek Van der Ham op de wedstrijd terug. "De bedoeling was om snel de tweede goal te maken maar ze lieten zich te ver terugzakken". De angst voor een tegendoelpunt bleek echter ongegrond, want de Boshuizerkadebewoners bleken in de eerste vijfenveertig minuten niet in staat voor enig gevaar te zor gen. Zoetemelk beaamde dat. "We speelden veel te afwachtend. Die bal moeten ze tussen die palen wil len hebben maar er zit te weinig agressie in de voorste lijn". De wil was alleen bij aanvaller Hans Oostdam aanwezig. De aan valler ging in zijn gedrevenheid soms zelfs tever en had geluk dat de lankmoedig leidende arbiter Maat hem niet noteerde. Diezelfde Oostdam speelde na rust een be langrijke rol in het agressiever spe lende team van Unitas, dat in een alles of niets offensief LDWS een klein kwartiertje onder druk hield. "Jullie lijken wel een stel panne koeken", schreeuwde een vrouwe lijke LDWS-supportter uit toen ze haar ploegje in de verdrukking zag komen. Zij wilde haar ploeg niet als lekkernij voor Unitas zien wor den opgediend. Dat werd begrepen door Ger de Roode, die zijn ploeg op sleeptouw nam. Nadat een opstootje tussen LDWS-doelman Frans Stouten en Hans Oostdam was gesust, liet de geblokte spits liet zien dat hij nog steeds erg gevaarlijk is. Eerst scoorde hy in de 59ste minuut na een scrimmage de bevrijdende 0-2 en en dertien minuten later strafte hy de blunderende Unitas-defen- sie af (0-3). Nog was de koek niet op. Een dubieuze valpartij van. Oostdam en tegenstander Piet Sloos werd door Maat met een strafschop gehonoreerd. Chris Gü- bler versloeg daarop Stouten vanaf de kalkstip (1-3). Dat leek de eindstand te worden maar op aangeven van Nagtegeller maakte Ger de Roode zijn hattrick vol (1-4) en scoorde Gübler met een schitterende vrije trap in blessure tijd nog 2-4. De zege moet trainer Van der Ham in ruime mate gerust gesteld hebben, want de situatie op de ranglijst was vorig seizoen ge heel anders. Nu ziet de toekomst voor LDWS er uitermate zonnig uit. "De grote winst is dat we dit seizoen steeds met hetzelfde elftal spelen en er minder gepraat wordt", aldus Van der Ham. RUUD PATTIAPON

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15