Rechtstreeks kopen bij sola CDA juicht niet over werkwijze raad 'Komst openbare school riekt naar manipulatie' Jongen (17) bekent aantal aanrandingen Lezers Schrijven Messcherpe prijzen door direkte fabrieksverkoop! WOENSDAG 10 DECEMBER 1980 LEIDEN 'Er is de laatste tijd wel iets verbeterd' LEIDEN - Het CDA is nog steeds sturen. niet juichend over de wijze waarop Sindsdien is er iets verbeterd, de Leidse gemeenteraad functio- gaf CDA-fractievoorzitter Walen- neert. Anderhalf jaar geleden heb- kamp gisteren toe tijdens een le- ben de christendemocraten grote denvergadering van zijn partij. Het vraagtekens geplaatst bij de wijze ingestelde overleg tussen fractie- waarop het college met de gemeen- voorzitters is bijvoorbeeld zo'n ver- teraad omspringt. Burgemeester betering. "Al is het nog steeds geen en wethouders werden destijds grote sprong vooruit en verloopt vooral verweten dat de niet-colle- het overleg over soms triviale pun- gepartijen te weinig werden inge- ten soms uiterst moeizaam", licht en te weinig konden meebe- Ook het feit dat het overleg tus sen wethouders en de fractievoor zitters van de college-partijen is af geschaft, is volgens Walenkamp een verbetering. "Dat laatste kun nen we zeker op ons conto schrij ven. In dat overleg werden de laat ste plooien tussen college en colle gepartijen weggestreken. Doordat het overleg nu weg is, ligt de zaak iets meer open". Niettemin vindt Walenkamp dat CDA'er Walenkamp over Boerhaavekwartier: LEIDEN - CDA-fractievoorzitter Walenkamp is bezorgd over de gang van zaken rond de vestiging personeel van de protestants- christelijke Leidse Houtschool in het Boerhaavekwartier heeft aan nieuwe openbare basis" de bel getrokken omdat ze veront- het Boerhaavekwartier. rust zijn over de mogelijke komst een tweede basisschool in de n een nieuwe volgens hen toe dat de Leidse Houtschool veel minder leerlingen krijgt. In het ergste geval zou de school zelfs moeten sluiten. Bovendien vinden bestuur, school Hij zei gisteren tijdens vergadering handelswijzi het initiatief voor de heeft genomen, riekt naar latie'. Walenkamp overweegt leiding van een artikel _-i leden zijn partij dat de wijk. De vestiging de werkgroep die basisschool leidt school 'manipu- deze krant over deze zaak schriftelijke derraad en personeel dat de werk- vragen te stellen aan burgemees- groep die het initiatief voor de ters en wethouders. Hij sluit verder openbare school heeft genomen, niet uit dat het besluit om in het ouders onder druk heeft gezet en Boerhaavekwatier een nieuwe zelfs 'weinig integer' heeft gehan- openbare school te vestigen, op- deld. Een verzoek voor de vesti ging van een nieuwe school dient het te worden ondertekend door 75 ou ders. Een aantal ouders zou door de werkgroep zijn benaderd met de opmerking: 'Jullie zijn de 75ste, teken nou maar'. Bovendien zou den ouders niet volledig zyn inge licht over de gevolgen die de vesti ging van een nieuwe school kan hebben voor de Leidse Hout school. Inmiddels hebben twaalf ouders hun handtekening weer in- gestrokken. CDA wil meer geld voor opknappen van plein Boosheid Walenkamp zei gisteren tijdens LEIDEN - De gemeente moet geen de ledenvergadering dat hij steeds geld meer spenderen aan het op knappen van het Vrouwenkerk- plein. Dat vindt althans het CDA. i dit plein heeft kan kwader werd toen hij het bericht las. "Tijdens de raadsbehandeling i deze zaken niet bekend. Ik de boosheid miljoen gulden schoolbestuur goed voorstellen", gekost. Toch blijkt het nog steeds aldus Walenkamp. Hij zei niet te willen tornen aan het grondwettelijk recht van men- school te stich- de PvdA nog steeds te weinig oog heeft voor de belangen van 'anders denkenden'. "De PvdA zit op de weg en geeft gas. Maar er zijn in middels in de stad heel wat verbit terde mensen. Mensen, links en rechts, die ook graag op de weg hadden willen komen". Inschikkelijk Walenkamp noemde college-par tij WD uiterst inschikkelijk. "Dat prijzen we landelijk juist zo in deze partij. Misschien moeten we dat daarom plaatselijk maar niet te veel afkatten", zei hij gisteren spot tend. Het huidige PvdA/VVD/Links Leiden-college werd door Walen kamp getypeerd als een college van 'gefrustreerden'. "De plaatse lijke PvdA zet zich af tegen het CDA omdat de socialisten lande lijk al zo lang in de oppositie zitten. De VVD kan niet verkroppen dat ze de telkens wisselende regerings partner zijn van het CDA. En Links Leiden, dat bij de gemeenteraads verkiezingen flink heeft verloren, is bij wijze van troost in het college gehaald". Ook tijdens de ledenvergadering plaatste Walenkamp grote vraagte kens bij de instelling van een ze vende wethouder en de kosten die daarmee gepaard gaan. "Maar wie die zevende wethouder precies is, is niet te zeggen. Eigenlijk zijn alle wethouders een beetje de zevende wethouder". Het CDA was volgens Walenkamp nog de enige partij in de raad met een authentiek geluid. De christendemocraten worden namelijk niet gehinderd door de 'hoop om in het college te komen of in het college te blijven', aldus Walenkamp. Drastisch De leden van het CDA hadden gisteren nauwelijks kritiek op het feit dat deze partij tegen de ge meentebegroting heeft gestemd. Wel werd Walenkamp een paar keer gevraagd nog eens uit te leg gen waarom zijn fractie naar dit 'drastische' middel had gegrepen: het college wil een miljoen gulden uittrekken voor nieuw beleid ter wijl het zeker is dat de gemeente volgend jaar voor vele miljoenen guldens moet bezuinigen. Hoe om vangrijk die bezuinigingen zijn, is nog niet bekend. Bij het samenstel len van de begroting heeft het col lege namelijk geen rekening ge houden met de maatregelen van het rijk die na 29 april van dit jaar bekend werden. Overigens houdt het college zich niet aan zijn eigen collegeprogram ma, zo merkte Walenkamp gisteren op. In dat programma staat dat de één miljoen gulden voor nieuw be leid bijeen moet worden gegaard door bezuinigingen. Voor volgend jaar willen burgemeester en wet houders het nieuw beleid financie ren door de rente ovei te gebruiken. LEIDEN - Herbestrating van de J.P. Coenhof. In het kader van het herbestratingsprogramma worden de trottoirbanden 'gesteld', de straat opgehoogd en de definitieve bestrating aangebracht. Het werk zal naar verwachting 8 weken gaan duren. Automobilisten moeten er rekening meehouden dat het moeilijk zal zijn om een parkeerplaats te vinden. (foto Wim Dijkman) niet aan de wensen te voldoen. CDA-fractievoorzitter Walen kamp zei gisteren tijdens de leden vergadering van deze partij te ho- ten. "En al dragen we als christelij- het bestaande onderwijs mag geen pen dat als het plein verder moet ke partij het bijzonder onderwijs loopje worden genomen", meende worden verbeterd, het bedrijfsle- een warm hart toe, we hebben ook ven er misschien geld in wil ste- verantwoording voor het openbaar ken. "De gemeente moet dan niet onderwijs. We maken per slot van al te kieskeurig zijn met het stellen rekening deel uit van het gemeen- van randvoorwaarden die geld kos- tebestuur. Maar wat er nu is ge- zekerheid zeggen. Daarover is nog ten". beurd, riekt naar manipulatie. Met niet in de fractie gesproken. LEIDEN - De politie heeft gister avond een 17-jarige Leidenaar aan gehouden die ervan wordt ver dacht vorige maand drie vrouwen in Leiden en een 17-jarig meisje in Wassenaar te hebben aangerand. Hij heeft de aanranding van een vrouw in een lift aan de Jan Luy- kenlaan en die van het meisje op de Rijksweg richting Wassenaar in middels bekend. Hij wordt voorts Restant van boerderij uitgebrand hart toe, we hebben ook de CDA-\ Welke stappen de christen-de mocraten precies gaan onderne- kon Walenkamp nog niet met LEIDEN - Het al gedeeltelijk ge sloopte boerderijtje achter de Dob- bedreef in de Stevenshofpolder is gisteravond rond acht uur goed deels uitgebrand. Een partij sloop- i 2L ctctii uewiis weueium iieeuzeuueu. Omdat de politie inmiddels wel verdacht van de aanranding, even eens in liften, van een vrouw aan de Paramaribohof en aan de Mui- derkring. De politie kwam de man op het spoor aan de hand van de signale menten die de vier slachtoffers hadden opgegeven. Vorige week vrijdag was hij al op het bureau ge weest, maar werd, samen met nog twee andere mannen die eveneens waren gehoord omdat ze aan het signalement voldeden, wegens ge brek aan aanwijzingen weer heen gezonden. Zondag werd hij weder om op het bureau gehoord, nadat hij zich op de Morsweg op zijn brommer uit de voeten probeerde té maken op het moment dat hij de daar rijdende surveillancedienst van de politie in de gaten kreeg. De man ontkende echter in alle toonaarden iets met de zaken van doen te hebben. De politie was daar niet helemaal van overtuigd, maar moest de man wegens gebrek bewijs wederom heenzenden. achter identiteit was gekomen, overleg met zijn ouders beslo- stoken door baldadige kinderen De brandweer heeft het blust. Hypnose Een heen een weer slingerend horloge, aftellen en dan de mede deling: "U doet uw ogen dicht en raakt diep in slaap. Pas op mijn teken zult u uw ogen weer ope nen". Dat beeld hebben de mees te mensen van hypnose. De gek ste dingen ga je doen, als je in handen valt van zo'n hypnoti seur. Soms zweef je zelfs een eindje boven de aarde. Voer voor sensatiezoekers en slechte televi sieprogramma's. Wie dit zoekt, kan beter niet met de Nederlandse Vereniging voor Toegepaste Hypnose in zee gaan. Want daar hebben ze een broertje dood aan sensatiezoe kers. "Wij gebruiken hypnose uitsluitend als therapeutisch hulpmiddel. Op deze wijze hel pen wij mensen van allerlei dage lijkse problemen te verlossen", zo schrijft Harry van Bommel van de vereniging ons. "Hierin onderscheiden wij ons van hoe hypnose ook wel beoefend wordt, nl. in rokerige zaaltjes als spektakelachtig vermaak. Men sen die dit bij ons zoeken zijn aan het verkeerde adres". De vereniging bestaat nu twee jaar en heeft in die tijd een 'stormachtige ontwikkeling doorgemaakt": van een vereni ging met zes leden tot een 500 le den tellende club. Tot nu toe zijn ze voornamelijk in het zuiden en oosten van het land actief ge weest, maar daar komt nu veran dering in. Op 12,13 en 14 decem ber en 19, 20 en 21 december worden hier in Leiden bijeen komsten gehouden. Waar? Dat wil Van Bommelen liever niet vertellen: "Laat de mensen die geïnteresseerd zijn eerst maar eens bellen. Op 040-457817 zijn we dagelijks tussen één en vier uur 's middags te bereiken". Hypnose (2) te horen waar je in Leiden terecht kunt voor een hypnose- cursus. Maar de vereniging heeft die drempel speciaal ingebouwd om mensen van te hoge verwach tingen af te helpen. "Hypnose is niet voor iedereen de beste ma nier om van zijn problemen af te komen. Daarom geven we liever informatie vooraf. Tijdens zo'n gesprek kunnen we ook bepalen of degene die opbelt niet beter een psychiater of psycholoog kan raadplegen". Tijdens de bijeenkomsten valt onder meer te leren hoe je met behulp van hypnose jezelf of een ander van spanningen, roken, migraine, examenvrees en derge lijke kunt afhelpen. De bijeen komst staat onder leiding van be roepskrachten (artsen, maat schappelijk werkers, psychothe rapeuten). Hypnose wordt niet in de sfeer van vermaak en/of mani pulatie toegepast. Dat is binnen de vereniging streng verboden. Hypnose is een serieuze zaak,een methode om door inschakeling van het onderbewustzijn de con trole over jezelf te versterken. Het is, aldus Van Bommel, ze ker niet de bedoeling om mensen slaafs allerlei handelingen te la ten verrichten. "Wij leren juist mensen zich te wapenen tegen dat soort vormen van hypnose. Als iemand nog nooit met hyp nose Je maken heeft gehad en hij valt in handen van zo'n 'hypnoti seur' dan kan hij inderdaad zijn ogen met geen mogelijkheid meer open krijgen. Wij leren om mensen daar doorheen te bre ken. Om hun eigen wil te kunnen handhaven". Hypnose (3) Fobieën kunnen ook via hypno se worden bestreden. Hoogte vrees bijvoorbeeld. Al moet het geen buitenissige proporties aan nemen. Dan kan men beter naar een psychiater stappen. Maar een 'eenvoudig geval van hoogte vrees' kan prima worden verhol pen. Van Bommel: "Als je aan zo'n fobie lijdt, praat je jezelf al lerlei suggesties aan. Het wordt, met andere woorden, vaak erger en breidt zich uit. Door onder hypnose tegensuggesties te ge ven, kun je iemand een heel eind van zijn fobie afhelpen". Niet dat de hoogtevrees-lijder nu meteen bergbeklimmer zal worden, maar een flat van drie verdiepin gen hoog zal hij toch zonder pro blemen kunnen betreden. Overigens is hypnose geen ma gisch wondermiddel. Integen deel. Volgens de begeleidende folder van de vereniging is hyp nose "een veranderde erva ringstoestand die gekenmerkt wordt door een verhoogd vermo gen om suggesties en taken uit te kunnen voeren". Het is voor ve len nog een onbekend feit dat hypnose en zelfhypnose in het dagelijks leven op vele momen ten van de dag onbewust wordt toegepast. "Juist door die onbe wuste toepassing van hypnose geven we onszelf (bij zelfhypno se) of de ander (bij hypnose) vaak verkeerde suggesties of opdrach ten. We beelden onszelf of de an der verkeerde dingen in", aldus de folder. En dat moeten we nu juist niet doen. Sterker nog: we moeten leren bewust gebruik te gaan maken van (zelf-)hypnose. Maar daar is de cursus voor. En wie verder wil leren kan dat ook. Daar zijn vervolgcursussen voor. Kindertelefoon Dat er in Leiden een kinder- en jongerentelefoon (KJT) is, was waarschijnlijk al bekend. Tot nu toe was die een onderdeel van de Telefonische Hulp Dienst. Vrij willigers van deze THD werkten ook voor de kinder- en jongeren telefoon. Maar sinds kort is de KJT een zelfstandige organisatie met een eigen telefoonnummer. De banden met de THD zyn ove rigens niet helemaal doorgesne den. Bij zelfstandigheid hoort een eigen vrijwilligersbestand. Van daar dat de KJT vrijwilligers/ sters oproept. De KJT is dage lijks van half vier tot half acht te bereiken. Behalve hulpverlening aan de telefoon worden door de vrijwilligers ook andere klussen (zoals publiciteit, contacten met andere instanties en training van nieuwe vrijwilligers/sters) opge knapt. Wie interesse in dit werk heeft kan dinsdagavond 16 december naar een informatie-avond. Tele fonische aanmeldingen hiervoor zijn maandag 15 december mo gelijk tussen een en acht uur op telefoonnummer 143578. ten dat hij zich gisteravond voor een confrontatie met twee van de vier slachtoffers zou melden. De slachtoffers waren na deze con frontatie 100 procent zeker dat het hier de dader betrof. Tijdens het verhoor dat gisteravond onmiddel lijk is begonnen en vandaag is voortgezet, heeft hij twee van de vier aanrandingen bekend. De po litie sluit niet uit dat hij voor nog andere gevallen van aanranding verantwoordelijk is. Pleeggezin Na lezing van het artikel over pleegzorg in deze krant van zater dag 29 november wil ik enkele op merkingen maken. In de eerste plaats wordt gesteld dat na een af gebroken plaatsing een nieuwe aanvraag wordt ingediend bij de Centrale voor Pleegzorg. Hierdoor kan ten onrechte de indruk ont staan dat het kind zonder meer in een nieuw pleeggezin wordt ge plaatst. In werkelijkheid echter wordt zeer zorgvuldig overwogen of het kind wel opnieuw in een gezin ge plaatst kan worden of dat het kind meer gebaat is bij een plaatsing van andere aard. Ten tweede klopt de opmerking over het contact tussen ouders en kind niet. Ook in het geval dat de voogdij over het kind is opgedra gen aan de Stichting voor Jeugd en Gezin blijft er meestal contact be staan tussen het kind en zijn ou ders. Tenslotte zou ik "commentaar (hebben) op de Centrale Ik vind het spijtig dat het gezegde op deze wijze is weergegeven. Het ligt geenszins in mijn bedoeling com mentaar te leveren op de Centrale. Ik heb gezegd dat er tussen de Cen trale en de Stichting voor Jeugd en Gezin in het verleden enkele af spraken zijn gemaakt. In de loop van de tijd is bij Jeugd en Gezin de behoefte ontstaan enkele van deze afspraken bij te stellen. Marga van der Boon, Katholieke Stichting Jeugd en Ge- Woningbouw Het is de zoveelste flop in de wo ningbouw. Nu is het de Stevenshof waar de eerste gebreken in de ver schillende bouwwerken na twee jaar tevoorschijn izjn gekomen. Nu de bewoners er nog maar net wo- nén, spreekt men al van 30 tot 35 gebreken. Het is niet te geloven. Ik heb er meermalen op gewezne dat er teveel wordt gekort op het toezihc.t Het toezich is onvoldoen de en soms ook niet vakkundig ge noeg. Dat besparen op toezicht le vert wel een paar centen op natuur lijk, maar het kost daarna weer mil joenen om een en ander op de knappen. Kijk maar naar de Waard en de Oranjegracht en diverse an dere woningbouwprojecten in Lei den. W. Bodrij, Langegracht 176, Leiden ADVERTENTIE Bij de Solafabriek koopt u de mooiste bestekken, pannensets en huishoudelijke artikelen rechtstreeks van fabriek naar konsument. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is Zeist te komen, komt Sola deze week naai Ook nu kunt u profiteren van ongekend lage fabrieksprijzen. Een kleine greep uit ons enorme assortiment: Komplete cassettes toe! Model Provence 6 pers i. 40 dig. 4 308,- f 175.- Model Odessa 12 pers 135 dig. 4 1309,-f 795.- Model Constance 9 pers - 60 dig f 517,- f 295.- Model Fièsta 9 pers i. 105 dig. f 1232.- f 595.- Model Old Dutch 6 pers •- 40 dig. 1 956.- f 645.- Model Perle Classique 9 pers i. 60 dig. 4 968,- f 695.- Model Prelude 6 pers i. 40 dig. 4 594,- f 395.- Model Perla Romantica 9 pers 90 dig. 1 1144.-f 695.- Zwaar verzilverd (basis 100) Model Haagsch Lofje 6 pers 40 dig. 1 1320,-* 899.- Model Hollands Glad 9 pers i. 105 dig. I 2849.- f 1845,- Model Puntfilet 9 pers i 60 dig. 1 M 760.- f 1145.- Etui-artikelen Theelepels, taartvorkjes, taartscheppen, fruitmesjes, viscouverts, cocktail bestek enz. enz. Nu met enorme kortingen. Losse bestekartikelen i en uit voeringen. Ook restanten en licht beschadigde artikelen. Voordeliger kan niet! Nu van f 1,25. Keukengerei Roestvrijstalen lepelrekken, maatbekers, vleesschotels, koffie/theepotten, melkkannen, gardes enz. enz. Voor ongekend lage prijzen. Speciale verkoopdagen (Koopavond geopend) n slechts 3 DAGEN donderdag: 11 dec. 11.00-21.00 l vrijdag: 12 dec. 11.00-16.30 l zaterdag: 13 dec. 11.00-16.00 l Bezoek onze Holiday Inn Leiden Telefoon: Verkoop.Show: Haagse Schouwweg 10 071-769310

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3