Defensieministers kernwapens blijven Assad (Syrië) steeds dieper in de problemen Terreur harder aangepakt Uitgewezen IRA-lid wordt opnieuw berecht Supermachten weer geen stap verder EG-top:meer aandacht langdurig werklozen ZATERDAG 6 DECEMBER 1986 BUITENLAND PAGINA 7 LONDEN - Engelands minister van binnenlandse zaken Douglas Hurd zal koningin Elisabeth advi seren om de gevangenisstraf van tweemaal levenslang, die het IRA- lid Gerard Kelly kreeg opgelegd voor zijn aandeel in Londense bomaanslagen dertien jaar gele- BRUSSEL - De NAVO-defensieministers hebben gisteren in Brussel benadrukt dat een den, nietig te verklaren. Dit ver- 'geloofwaardige afschrikking' met kernwapens noodzakelijk blijft om de vrede te bewa- zoek, dat de koningin volgens de ren. Dat gebeurde aan het slot van een tweedaagse bijeenkomst, die voornamelijk was iruiSev^fsovetlênkJmst gewijd aan de gevolgen voor de NAVO-strategie van drastische vermindering van kern- tussen Nederland en Engeland, wapens, zoals besproken tijdens de top tussen Reagan en Gorbatsjov in Reykjavik. Gerard Kelly werd eerder deze door Haye Thomas week door Nederland aan Enge land uitgeleverd samen met Bren dan MacFarlane, die net als Gerard Kelly alle juridische mogelijkhe den heeft uitgeprobeerd om terug keer naar Noord-Ierland te voorko men. Drie jaar en twee maanden geleden maakten beiden deel uit van een groep van 38 gevangenen die ontsnapten uit de streng be waakte Maze-Prison in Noord-Ier land. Këlly en MacFarlane werden in januari in Amsterdam gearres teerd. Zij begonnen gerechtelijke procedures om te proberen hun uitlevering aan Engeland te voor komen en schakelden zelfs het Eu ropese Hof voor de Rechten van de Mens in. Maar dat wees hun ver weer, dat zij bij terugkeer in Noord-Ierland extra slecht behan deld zouden worden, af. Tijdens een voorgeleiding in Bel fast, waar zich buiten het gerechts gebouw kleine groepjes demon stranten hadden verzameld die on der meer spandoeken droegen met leuzen tegen het Nederlandse uit- leveringsbesluit, hoorden de twee verschillende beschuldigingen te gen zich uiten. Zo wordt Gerard Kelly onder meer verdacht van po ging tot doodslag tijdens zijn ont snapping uit de Maze. Via zijn ad vocaat heeft hij laten weten nu op korte termijn te willen horen wat zijn positie als gevangene is. Als de koningin zijn 'dubbele le venslang' inderdaad nietig ver klaart, beschouwt hij zich als een verdachte in voorarrest en zou dus de mogelijkheid ontstaan om te verzoeken op borgtocht te worden vrijgelaten. In het slotcommuniqué ondersteu nen de NAVO-ministers de Ameri kaanse voorstellen bij de Geneefse kernwapenbesprekingen. Maar er wordt geen melding gemaakt van de principe-overeenkomst in Reykjavik om binnen tien jaar alle ballistische kernwapens uit te ban nen. Evenmin wordt vermeld dat een akkoord over de middellange afstandswapens in Europa tot de volledige verwijdering van deze ca tegorie moet leiden. door Hans Geleijnse Volgens de Amerikaanse defen sieminister Caspar Weinberger is dit ingegeven door de wens in het communiqué naar voren te halen wat realistisch en haalbaar lijkt. GENEVE (AP) - De extra Rus- sisch-Amerikaanse wapenbespre kingen zijn gisteren na vier dagen geëindigd zonder dat er enige over eenstemming is bereikt ovér de ge schillen. Beide supermachten be schuldigden elkaar dat zij de voor uitgang bij de gesprekken in de weg stonden. De Russische delegatieleider Viktor Karpov zei dat het Ameri kaanse besluit om de limieten van het SALT-II-verdrag te doorbre ken negatieve consequenties heeft. Hij zei tegenover verslaggevers dat de beslissing tegen iedere logica indruist die was te bespeuren bij de topontmoeting van Ronald Rea gan en Michail Gorbatsjov in Reykjavik waar verregaande over eenkomsten waren bereikt over de vermindering van de kernwapens. De chef van de Amerikaanse on derhandelingsdelegatie Max Kam peiman zei dat de 17 besprekingen in de afgelopen vier dagen geen wezenlijke veranderingen hadden gebracht om de posities dichter bij elkaar te brengen. Kampeiman noemde echter de aard van de gesprekken positief en nuttig. Hij liet in een verklaring weten dat de gesprekken als basis kunnen dienen voor de volgende ronde gesprekken. Deze gesprekken worden op 15 januari weer hervat. Buitenland kort Massamoord In een drukbezocht restaurant in de Colombiaanse hoofdstad Bogo- td heeft de politie donderdag een man doodgeschoten, die al schie tend een bloedbad had aangericht dat aan 26 mensen het leven heeft gekost. Over het motief van de man tast de politie nog volledig in het duister. In totaal vuurde hij zo'n 400 kogels af. Nazi's Een door de Australische rege ring benoemde nazi-jager, Andrew Menzies, heeft gisteren meege deeld dat er gronden zijn om een onderzoek in te stellen naar 70 mensen in Australië in verband met oorlogsmisdaden. Hij is er ech ter voorstander van dat alleen de genen die ernstige misdaden heb ben begaan worden vervolgd. Men zies heeft de namen van de ver dachten niet vrijgegeven. De men sen op wie zijn onderzoek betrek king had zullen nader aan de tand worden gevoeld door het openbaar ministerie en de Australische Vei ligheids- en Inlichtingen-organisa tie ASIO. Diploma-handel Het hoofd van de afdeling Hoge re Wiskunde van het Polytech nisch Instituut van Vologda in de Sovjetrepubliek Rusland, is tot twaalf jaar werkkamp veroordeeld omdat hij tegen betaling handelde in examenvragen- en antwoorden en diploma's. Volgens een bericht in het dagblad Sovjetskaja Rossija van gisteren streek hij 17.358,30 roebel van zijn handeltje op. Elf medeplichtigen zijn veroordeeld tot niet nader aangeduide straffen en negen zijn van het instituut ver wijderd. Executies Claudio Bellido, een van de lei ders van de maoïstische guerrilla beweging Sendero Luminoso, en twaalf van terrorisme verdachte boeren zijn in oktober door Pe ruaanse militairengeëxecuteerd. Dit heeft het opperbevel van het le ger van Peru gisteren in een ver klaring erkend. Twee legerofficie ren zijn in verband met de execu ties, overgedragen aan een militai re rechtbank. "Einddoel blijft totale uitbanning van deze wapens, maar in ons com muniqué hebben we het accent ge legd op wat het meest haalbaar lijkt: vijftig procent vermindering van de strategische kernwapens" (waarmee de supermachten elkaar vanaf eigen grondgebied kunnen bereiken, red.). Het bereiken van een akkoord over verwijdering van SS20's en Pershings 2 en kruisraketten (aan westerse kant zijn er momenteel 316 geplaatst in vier Europese lan den) wordt direct gekoppeld aan het recht van de NAVO om kern wapens voor de kortere afstanden (SRINF) in Europa te plaatsen in een gelijk aantal als de Sovjet-Unie heeft. Bovendien moet bij het be reiken van een akkoord over mid- dellange-afstandsraketten (INF) vaststaan dat over de SRINF-wa- pens zal worden onderhandeld. De Nederlandse NAVO-ambas- sadeur mr. De Hoop Scheffer zei gisteren dat deze zinsnedes niet als voorwaarden voor het bereiken van een akkoord moeten worden gezien. Maar hij gaf toe dat het wel obstakels kunnen zijn. Naar buiten toe onderschrijft de NAVO nog steeds de nul-optie voor de INF-wapens. Maar erg en thousiast wordt het geloof hierin niet beleden. De grote Europese NAVO-landen en de militaire NA- VO-top zien bij verwijdering van alle middellange-afstandswapens het risico van een Sowjet-over- wicht aan niet alleen kernwapens voor de kortere afstanden, maar ook conventioneel wapentuig. Weinberger, maar ook zijn West- duitse collega Worner, betoogden in Brussel dat een zekere nucleaire macht noodzakelijk blijft om de Sowjets van militaire avonturen te weerhouden ook wanneer akkoor den zouden leiden tot verwijdering van alle balllistische kernwapens en de op Westeuropese bodem ge stationeerde kruisraketten. De mi litairen zullen op de voorjaarsbij eenkomst van de defensieminister met een analyse over 'de militaire risico's van Reykjavik' komen. Van doorgaans goed ingelichte bronnen werd vernomen dat de Amerikaanse militaire top denkt aan het uitrusten van de 150 in En geland gestationeerde Fill bom menwerpers met kruisraketten, wanneer een INF-akkoord is gete kend. Weinberger ontkende desge vraagd dat hij dit idee aan de ande re ministers had voorgelegd, maar vermeed een rechtstreeks ant woord. De Hoop Scheffer zei dat er in Brussel niet over was gesproken. Hij zei niet te weten of de Fill's kunnen worden uitgerust met kruisraketten. Bovendien meende hij dat voor Amerikaanse marine schepen en onderzeeboten geen re stricties gelden. Ook zij kunnen in Europa worden gestationeerd. Een van de redenen voor de NA VO om landraketten in West-Euro pa te plaatsen was de effectiviteit van de luchtverdediging van het Warschau Pact tegen vliegtuigen. Het bereik van de kruisraketten (ongeveer 2500 km) maakt het ech ter voor daarmee uitgeruste vlieg tuigen mogelijk op ruime afstand te blijven. Premier Margaret Thatcher praat met haar minister van buitenlandse zaken, Sir Geoffrey Howe, vlak voor de aanvang van de EG-top in Londen. Uiterst links minister Van den Broek. (foto ap> Westduits parlement schrapt kroongetuigenregeling BONN - Het Westduitse parlement heeft gisteren, met de stemmen van de oppositie (SPD en Groenen) tegen, een aantal wetsvoorstellen aanvaard in de strijd tegen de ter reur. Drie liberale parlementariërs onthielden zich van stemming. Zij vinden dat door de nieuwe wetten het begrip terrorisme onnodig wordt uitgebreid, omdat nu ook militante demonstranten onder de terreurwetgeving vallen. door Hans Hoogendijk Het meest omstreden deel van de wetsvoorstellen, de invoering van de zogenaamde kroongetuigenre geling was geschrapt, omdat de li berale regeringspartij FDP er in tern over verdeeld was. Door de kroongetuigenregeling zouden RAF-moordenaars vrijuit kunnen gaan, indien zij andere terroristen aanklaagden. Ook de nu aangenomen wets voorstellen zijn niet onomstreden. Zo is in de toekomst het omzagen van stroommasten en het vernielen van spoorwegen een terroristische daad. Ook het aansporen tot harde acties wordt strafbaar. Verder krij gen de hoogste openbare aankla ger en de politie meer bevoegdhe den. Voor de oppositie schieten de ministers Zimmermann (binnen landse zaken) en Engelhardt (justi tie) hun doel ver voorbij. "De terro risten zullen er niet door worden afgeschrikt. Onzinnige verscher ping en overhaast geformuleerde wetsvoorstellen spelen de terroris ten alleen maar in de kaart. De re gering benadrukt op deze wijze haar hulpeloosheid", stelde de SPD. Zimmermann meende dat men geen terrorist wordt door wetten, maar door terroristisch gedrag. "Terroristische carrières onstaan Juryleden blijven opnieuw weg bij terroristenproces PARIJS (AFP/Reuter) - In het pro ces tegen militanten van de Franse guerrillagroep Action Directe in Parijs hebben zich gisteren op nieuw drie juryleden ziek gemeld. Woensdag had een jurylid gezegd niet te zullen komen omdat een fa milielid was overleden. In justitiële kringen werd gezegd dat de juryle den „doodsbenauwd" zijn en dat het proces mogelijk gestaakt zal worden als er nog meer afmeldin gen komen. Voor de afwezige jury leden zijn anderen in de plaats ge komen, maar als er maandag nog een afzegt, zijn er geen vervangers Een van de drie juryleden belde de president van de rechtbank, Xa- vier Versini, gisteren op en zei dat hij zich aan de rand van een "zenu winzinking" bevond en dat hij 's nachts niet meer kon slapen. De twee anderen zijn "ziek", aldus de rechter. De hoorzitting begon door de afzeggingen een uur later dan de bedoeling was. in een klimaat van geweld dat door een verkeerd begrepen tolerantie wordt gevoed. De bestrijding eist vastbeslotenheid, doelgerichtheid, doorzettingsvermogen en het aan eensluiten van allen die het ernstig met de terrorismestrijd menen", zei Zimmermann. In een verwij zing naar de Groenen stelde hij dat er wat dit laatste betreft 'duidelijke tekorten' zijn. Volgens de Groenen gaat het Zimmermann helemaal niet om het terrorisme, maar om het intimi deren van de anti-kernenergiebe weging. DRUGSSCHANDAAL - Met ge vangenisstraffen voor drie telgen uit de hoogste kringen van de Brit se samenleving is gisteren het drugsschandaal in Oxford afgeslo ten, waarbij afgelopen juni een dochter van een Britse minister het leven liet. De rechter gaf vrijheids straffen van vier maanden tot vier jaar en hamerde er in zijn uitspraak op dat de rijke en bevoorrechte klasse niet moet denken dat het zich ongestraft te buiten kan gaan aan drugsgebruik. De 23-jarige erfgenaam van de biermagnaat Guinness, Sebastian Guinness, kreeg vier maanden ge vangenisstraf wegens het bezit van cocaïne en heroïne. De eveneens 23-jarige Rosie Johnston, dochter van een schrijfster, moet negen maanden achter de tralies zitten voor het bezit van allerlei hard drugs. De derde veroordeelde is de 31-jarige musicus Paul Dunstan. Hij kreeg vier jaar omdat hij de 22- jarige dochter van de minister he roïne had gegeven. LONDEN - Vrijwel alle reg leiders van de EG-landen hebben de Britse premier Margaret That cher gisteren indirect op de vin gers getikt wegens haar weigering om aan de vooravond van de Euro pese topconferentie in Londen een delegatie van de Europese vakbon den te ontvangen. door Hans de Bruin Ondanks herhaald aandringen door het bestuur van het Europees Verbond van Vakverenigingen brak Thatcher daardoor met een ja renlange gewoonte, om op de dag vóór de top delegaties van werkge vers en werknemers te ontvangen. De eerste waren in Londen welis waar ook niet welkom, maar vooral de vakbonden drongen aan op een gesprek omdat op de top de werk loosheid een belangrijk thema zou zijn. Premier Lubbers zei gisteren 'ge turfd' te hebben dat vrijwel alle re geringsleiders in hun betoog over de economische toestand in de EG heel nadrukkelijk vroegen om een dialoog met de sociale partners. "De intensiteit waarmee dat ge beurde deed mij afvragen of hier geen sprake was van een plagerij in de richting van Margaret That cher", aldus Lubbers. Thatcher reageerde daarop echter niet 'en dat is al heel bijzonder', zei hij. Desondanks werd in de vergade ring langdurig gesproken over de werkloosheid en de ontwikkeling van de Europese economie. Gast vrouw Margaret Thatcher maakte zich daarbij vooral sterk voor de problemen van het midden- en kleinbedrijf en de deregulering, die het voor het bedrijfsleven mak kelijker moet maken or Maar premier Lubbers en de Duitse bondskanselier Kohl ha merden vooral op de noodzaak van directe maatregelen tegen de werk loosheid van jongeren en de lang durig werkloze ouderen. Kohl stel de dat de ervaring van oudere werknemers, die vroeger een voor deel was, tegenwoordig nauwelijks meer op waarde wordt geschat. Het is voor het bedrijfsleven veel aantrekkelijker goedkopere jonge ren aan te nemen. Daarom drong hij met Lubbers aan op maatregelen om juist die oudere werklozen te helpen. De voorzitter van de Europese Com missie, Jacques Delors, pleitte er voor om uit het Europees Sociaal Fonds geld ter beschikking te stel len voor speciale projecten ter za ke, een idee dat door premier Lub bers werd omarmd. De ministers van sociale zaken van de EG zullen donderdag in Brussel praten over een speciaal actieplan tegen de langdurige werkloosheid, dat door Groot-Brit- tannië, Ierland en Italië is opge steld. Hoeveel banen zo'n plan zou moeten en kunnen opleveren, bleef op de top echter in het duis ter. Premier Lubbers constateerde wel dat het met de werkgelegen heid in Europa kennelijk wat beter gaat. Het aantal werklozen daalt en het aantal mensen met een baan stijgt. De topconferentie leverde echter geen concrete besluiten over de werkgelegenheid op. Het was vooral een kwestie van praten en luisteren. "Het ging erom pro cessen te stimuleren daar waar het goed lijkt te gaan", zei Lubbers. "We hopen vooral dat we door de aandacht die hier aan deze zaken is gegeven van elkaar kunnen leren". Thatcher zuivert Lord Rothschild LONDEN (Reuter/AFP/UPI) - De Britse premier Margaret Thatcher is gisteren publiekelijk in de bres gesprongen voor de in diskrediet geraakte Lord Rothschild, lid van een rijke bankiersfamilie en ex-ge heim agent. In een geschreven ver klaring zei Thatcher dat er geen be wijs is dat hjj ooit een Sowjet-spion zou zijn geweest. Thatchers verklaring kwam een dag nadat de 76-jarige Rothschild in een brief aan de krant de Daily Telegraph een beroep had gedaan op zijn vroegere werkgever MI-5 hem te zuiveren van wat hij noem de "toespelingen" op zijn verleden in de pers. Rothschild zei dat MI5, de Britse geheime dienst die zich bezighoudt met contraspionage, "onomstotelijke bewijzen" heeft dat hij nimmer een Sowjet-spion is geweest. Thatcher werd donderdag in het parlement onder druk gezet om de naam van Rothschild te zuiveren. De Lord was een vertrouweling van verscheidene premiers en stond onder de voormalige eerste minister Edward Heath aan het hoofd van een „denktank" van de regering. Thatcher wilde aanvan kelijk niets zeggen over de be schuldigingen tegen Rothschild omdat de regering zich niet over veiligheidszaken dient uit te laten. Lord Rothschild wordt naar ei gen zeggen al sinds 1980 achter volgd met beschuldigingen dat hij de „vijfde man" zou zijn in het "spionnencircuit" van Cambridge in de jaren dertig. Tot dit circuit behoorden de dubbelspionnen Kim Philby, Guy Burgess, Donald McClean en Anthony Blunt. Door een spionageproces in Australië staken deze beschuldigingen weer sterk de kop op. DAMASCUS - De Syrische presi dent Assad wordt achtervolgd door een hele serie problemen, uit eenlopend van westerse sancties wegens vermeende Syrische be trokkenheid bij aanslagen, tot poli tieke geschillen met andere Arabi sche landen. Verder verkeert de Syrische economie in een slepende Syrië is de belangrijkste buiten landse factor in het wespennest Li banon en het land ligt overhoop met de rest van de Arabische we reld omdat het Iran steunt in de oorlog tegen het Arabische Irak. Van binnenuit bestaat er volgens diplomaten in Damascus geen reë le bedreiging voor het bewind van Assad, maar de ophef over de ver meende betrokkenheid van het land bij terrorisme in Europa heeft de geloofwaardigheid van Assad internationaal flink aangetast. Ook is het land verder geïsoleerd ge raakt. De 56-jarige Assad, een voorma lig straaljagerpiloot die in 1970 middels een staatsgreep aan de macht kwam, werd twee jaar gele den getroffen door een hartinfarct. Daardoor brak een machtsstrijd uit tussen de militaire top en de partij leiding. Een van de kandidaten voor de macht was Rifaat, de jon gere broer van de president, die naar Europa werd verbannen. Assad heeft zijn binnenlandse in lichtingendienst met ongeveer een derde uitgebreid tot naar schatting 250.000 man. De door de staat gecontroleerde economie van Syrië is de afgelopen jaren onder zware druk komen te staan doordat Assad voor 12 mil jard dollar wapens kocht van de Sowjet-Unie, om „strategische ge lijkwaardigheid" aan Israel te be reiken. Tekorten De helft van de begroting voor 1986, een totaal van 13 miljard dol lar, ging naar defensie en binnen landse veiligheid, aldus het minis terie van financiën. De centraal ge leide economie, waardoor het par ticulier ondernemerschap niet wordt bevorderd, heeft geleid tot grote tekorten. Economen schat ten dat de valutareserve van het land maar net genoeg is om voor een paar weken voorraden te im porteren. Elektriciteit wordt gerantsoe neerd. Er zijn geregeld tekorten aan elementaire zaken als meel, brood en melk. Als er ladingen kle ding en elektrische apparaten in het land aankomen, zijn die binnen enkele uren uitverkocht. „Het is duidelijk dat het volk be grijpt dat de miljarden die aan het leger worden uitgegeven beter ge bruikt zouden kunnen worden om de economie op te peppen," zei een Syrische ambtenaar die sprak op voorwaarde van anonimiteit. „Maar het leger heeft veel macht en het zou bijzonder moeilijk zijn op het leger te bezuinigen. Assad zou in gevaar komen als hij het ver trouwen en de steun van zijn gene raals verloor." De economische moeilijkheden zijn nog toegenomen door maatre gelen van de Arabische landen we gens het bondgenootschap met Iran en door de inzakkende olie prijs. De pro-Iraakse Golfstaten hebben de hulp die zij aan Syrië gaven gestaakt. Syrië kreeg die steun omdat het het enige buur land van Israel is dat nog steeds ac tief vijandig is. De Arabische hulp beliep ongeveer 1,3 miljard dollar per jaar. Alleen Saoedi-Arabië geeft nog steun van betekenis aan Syrië. De Saoedis zouden goed zijn voor on geveer 400 miljoen dollar per jaar. Uit officiële Iraanse cijfers blijkt dat het bondgenootschap Assad jaarlijks 6 miljoen ton Iraanse olie oplevert tegen gereduceerd tarief. Onder druk Maar de Socialistische Baath- partij die Syrië bestuurt heeft wei nig tot niets gemeen met het fun damentalistische bewind van aja- tollah Chomeini, hoewel waarne mers zeggen dat Assad met het bondgenootschap wel de funda mentalisten binnen de eigen gren zen rustig houdt. Het bondgenoot schap staat echter onder druk, doordat Iran steeds meer macht vergaart in Libanon, ten koste van de positie van Syrië. Syrië probeert het versplinterde Libanon in zijn invloedssfeer te trekken, terwijl Teheran er graag de tweede islamitische republiek zou willen zien ontstaan. Hafez Assad - band met Iran - Een Syrisch initiatief om na meer dan 11 jaar een eind te maken aan de burgeroorlog in het land strandde op christelijk verzet en op de terugkeer naar Libanon van de Palestijnse Bevrijdings Organisa tie PLO van Yasser Arafat. Assad, ooit de grootste vriend van Arafat, probeert al sinds 1983 de leiding over de Palestijnen over te nemen. Een definitieve terugkeer van de PLO naar Libanon zou de ambities van Assad schaden en een flinke deuk slaan in zijn geloofwaardig heid. Assad verzet zich ook tegen po gingen van de Sowjet-Unie om de verdeelde Palestijnse beweging te verzoenen, omdat zijn rol in het vredesproces in het Midden-Oos ten daardoor zou worden onder mijnd. En dat op een moment dat Syrië voor ongeveer 15 miljard dollar in het krijt staat bij Moskou en niet in staat is die schuld af te betalen. De positie van Syrië wordt ver der gecompliceerd door het mili taire verdrag dat Moskou sloot met Irak, de grote rivaal van Syrië en de vijand van Iran. „Assad zal de betrekkingen met Iran misschien moeten verbreken," zei Hans-Hei- no Kopietz, Midden-Oosten specia list van het Internationaal Instituut voor Strategische Studies in Lon den. Vete „Hij kan de gebeurtenissen in Li banon niet naar zijn hand zetten. Het is alleen zijn persoonlijke vete met de Iraakse president Saddam Hoessein waardoor het bondge nootschap met Iran blijft bestaan," aldus Kopietz. „Maar, zelfs al heeft hij een hoop problemen, hij heeft nog wat troeven in handen en mag niet worden afgeschreven als be langrijk stuk op het schaakbord van het Midden-Oosten." Maar intussen wordt Syrië ge raakt door de sancties van het wes ten in verband met de beschuldi gingen over terrorisme, die overi gens door Assad worden ontkend. Groot-Brittannië verbrak op 24 oktober de betrekkingen met Da mascus, omdat Syrië betrokken zou zijn geweest bij een complot om een vliegtuig van El Al op te blazen. Op 27 november wees Bonn vijf Syrische diplomaten uit, nadat een Berlijnse rechtbank dezelfde ver moedens bewezen achtte. De Bondsrepubliek, de belangrijkste handelspartner van Syrië in West- Europa, trok ook 28 miijoen dollar ontwikkelingshulp in. De Europese Gemeenschap en de VS volgden met diplomatieke sancties. Hetgeen de problemen voor Assad alleen maar heeft ver groot.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7