Opheffing zwembad Leiderdorp dreigt Wel brug, geen voetpad langs kanaal Hoe veilig is donker Voorschoten nu echt? Twijfels bij plan kunstzon in Oegstgeester zwembad Bestuur houdt het voor gezien PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 Agenda OEGSTGEEST - De Kleyn Proffytlaan in Haaswijk wordt niet gewijzigd, er komt geen of ficieel voetpad langs het Oegst- geester kanaal in deelplan IX van de nieuwbouwwijk en op de hoek in IX, nabij VIII. zal aan het Oegstgeester kanaal een vissteiger worden gemaakt alsmede een bruggetje over het water langs de houtwal. Het pad langs die houtwal zal wor den aangepast teneinde de weg naar de vissteiger ook voor minder-validen te banen. Deze en nog veel meer Haas wij k- nieuwtjes stonden voor het eerst in de Oegstgeester geschiedenis gea gendeerd voor de openbare verga dering van de raadscommissie openbare werken. De nieuwtjes zijn te vinden op een mededelin- gen-/beslispuntenlijstje van het projectteam Haaswijk dat tot voor kort alleen maar in de Stuurgroep Haaswijk in besloten toestand werd besproken door het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten en burgemeester en wethouders als mede enige raadsleden. Jarenlang heeft de belangenor ganisatie van de bewoners, de Ver eniging Haaswijk, alsmede vooral de D66-fractie, waarvan de huidige fractievoorzitter eens de VH-voor- 'Nieuwtjes' Oegstgeester nieuwbouwwijk eindelijk in openbaarheid zitter was, geijverd voor zitting van de VH in die Stuurgroep die wat de VH betreft ook in het openbaar moet vergaderen. Daar is het nooit van gekomen. Om de mogelijkhe den tot inspraak voor Haaswijkers toch te verruimen is een compro mis bereikt waarbij voornoemd lijstje maandelijks in de vergade ring van de raadscommissie open bare werken wordt gebracht. Waarmee een (voorlopig?) einde is gemaakt aan een jarenlange, sle pende kwestie. Omdat in Oegst- geest namelijk burgers mogen spreken tijdens commissieverga deringen, kan de VH nu dan toch eindelijk inspreken over haar 'ei gen' wijk. De vergaderingen van de commissie openbare werken wor den vanaf heden bijgewoond door projectleider Visser van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Volgens wethouder Kohlbeck krijgt Visser daarvoor geen vergoe ding. "Het is gewoon zijn werk". VH-voorzitter Van Ommen, gis teravond uiteraard van de partij. zei vanochtend toen hem werd ge vraagd hoe hij gisteravond heeft ervaren: "Het blijft een doekje voor het bloeden, maar het is toch wel een verbetering. Volgende keer zijn we zeker weer van de par tij, ja. Ik hoop dat we die lijstjes dan wat eerder kunnen krijgen dan deze keer het geval was. Nu kon den we er een pakken vlak voor wij de zaal binnengingen. Maar de schuld kan ook bij ons liggen". Van Ommen krijgt overigens ook geen vergoeding. Kleyn Proffijtlaan Doekje voor het bloeden of niet, door de bespreking van die lijstjes in de commissie openbare werken wordt de geïnteresseerden nu dan toch eindelijk een blik gegund in het reilen en zeilen van de nieuw bouwwijk die per slot van reke ning na afronding de helft van de Oegstgeester grondoppervlakte zal beslaan Tot uiting kwam gister avond dat alle bij de wijk in wor ding betrokken instellingen soms knap langs elkaar heen werken. Waardoor de nodige irritaties ont staan. De felste discussie onstond naar aanleiding van het besluit van het projectteam om de Kleyn Proffijt laan niet te wijzigen. Door Veilig Verkeer Nederland en de VH was er stevig op aangedrongen dat wel te doen. De laan zou allerminst vei lig zijn. Alle soorten verkeer, ook het openbaar vervoer, gaan er - dik wijls met hoge snelheden - over heen. Omwonenden klagen al lan ge tijd steen en been. De Oegstgeester ambtenaar Her mes had eerst een plan gemaakt, maar dat bleek al gauw te duur: 3,5 ton. Vervolgens schakelde WN en de VH de WN-groep 'verkeerson- veilige situaties' (vos) in. Die kwam op de proppen met een goedkoper en volgens WN en de VH veiliger plan dat voorzag in een over de he le lengte van de laan in grootte va riërende middenberm. Daar zou een snelheidsbeperkende werking vanuit gaan. De Oegstgeester amb tenaren zagen echter niets in dat plan. Volgens hen werd de Kleyn Proffijtlaan er helemaal niet veili ger door. Na een gesprek tussen ambtenaren en de vosgroep trok de laatste haar plan weer in. Vol gens wethouder Kohlbeck hoeft daarover thans niet verder te wor den geruzied. "We constateren slechts dat er een verschil van me ning was, dat neemt niet weg dat ervoldoende inspraak is geweest". Een WN-vertegenwoordiger en VH-voorman Van Ommen bestre den die opvatting. Zij stelden aan de orde dat niet de gemeente maar WN en de VH opdrachtgevers van de vosgroep zijn geweest en dat Kohlbecks ambtenaren dus met hen in conclaaf hadden moeten gaan. En: "Er zijn blijkbaar Oegst geester ambtenaren die menen meer verstand te hebben van ver keersveiligheid dan zij die er op wetenschappelijke basis mee bezig zijn". Kohlbeck maakte vervolgens een einde aan de discussie. Geen wijzigingen dus aan de Kleyn Proffijtlaan, maar ook geen voetpad langs het Oegstgeester ka naal in IX. Gebleken is namelijk dat de kwekers die daar werkzaam zijn dan beschermd zouden moe ten worden met een hoog, onaan trekkelijk hek.- Mevrouw van Vlo ten, VVD-raadslid, vroeg naar een alternatief voor dat hek maar zag toch zelf wel in dat zo'n alternatief niet bestaat. "Heel spijtig", vond Andere belangwekkende mede delingen/beslispunten van het lijst je zyn: In deelplan VI komt wellicht een leerlingenbouwplaats. Haal baarheid is in onderzoek. In deelplan VIII zal op het pleintje waar de winkels moeten komen, ruimte worden vrijgehou den voor een kunstwerk. Voor 1987 staan in Haaswijk 30 woningwetwoningen, 38 premie A- koopwoningen, 35 premie C en 50 vrije sectorwoningen op het pro gramma. Er zal gekeken worden naar de mogelijkheden om een lage haag met slopje te realiseren langs de speelplek voor kinderen aan de J. Campertlaan. Het projectteam meent overigens dat er van zo'n haagje helemaal geen veiligheid uitgaat, de VH van wel. WOENSDAG Filmhuis LVC Breestraat 66, film "Star wars I', 20 en 22.15 uur. Kapelzaal K&O - Oude Vest, Main stream-jazz door 'So Much Guitar', 20.If Vrouwentelefoon sexueel geweld, be reikbaar van 20-23 uur, tel. 126844. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noord buurtseweg hoorzitting over bestemmingsplan Kop ar* etering, 20 u Raadhuis De Paauw - vergadering raadscommissie ruimtelijke ordening 19.30 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, commis sie openbare werken, 20 uur. DONDERDAG Leiden zaal speeltuin Oosterkwartier - Borneo- straat, demonstratie topdammer Everl Bronstring, 20 uur. Le Bambou - hoek Herenstraat/Witte Singel, optreden Hot Club Tuosi, 21 uur. Stadsgehoorzaal - concert studentenge zelschap Sempre Crescendo. 20.15 uur. Meer tenten in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De tent en ca ravan zullen in Zoeterwoude in de toekomst een vertrouwder dorps beeld worden. Zodra het herziene plan 'Landelijk Gebied' van kracht wordt, zal het voor Zoeterwoudse boeren mogelijk zijn om, afhanke lijk van de voorschriften, één tot vijf caravans op het erf toe te laten. Dat zou dan gelden voor de perio de 15 maart-31 oktober. Nu is het nog zo dat kamperen bij de boer is toegestaan voor hoog uit één toercaravan per erf van minstens 300 vierkante meter. Er wordt incidenteel gekampeerd bij boerderijen langs de Weipoortse- weg. Het is de bedoeling om ook op de ervan van andere in Zoeter woude gelegen boerderijen het plaatsen van een toercaravan of tent toe te staan. Voorlopig mag dat er hooguit één per boerderij mogen zijn, in afwachting van her ziening van plan 'Landelijk Ge bied'. Nieuwbouw op Curium LEIDERDORP - Het bestuur van het Leiderdorps zwembad 'De Does' houdt het voor gezien. Nu de gemeenteraad vorige week - met een stem verschil - het voorstel voor een vernieuwd zwembadcomplex heeft weggestemd is een aanvaardbare exploitatie van 'De Does' niet meer aanvaardbaar, zo schrijft het zwembadbestuur in een brief aan burge meester en wethouders. plaats OEGSTGEEST - Op de plek waar eens het Curiumgebouw stond, aan de Rhijngeesterstraatweg te genover de rooms-katholieke kerk in Oegstgeest, zal wellicht een vier lagen tellend woongebouw verrij zen met daarin vijftien apparte menten. Het architectenplan daartoe werd gisteravond in de raadscom missie openbare werken niet be paald met vlag en wimpel binnen gehaald. Van Eisen (PPR) en Poel mans (D66) maakten van hun hart geen moordkuil en noemden het "geen mooi plan". Vooral het vele glas was hen een door in het oog. Wat zij toen en vele anderen nog niet wisten was dat de twee heren op de publieke tribune de architec ten ervan waren. Wethouder Kohlbeck wilde niet ingaan op de schoonheid van het gebouw. Hij stelde vast dat "het dorp op die plek smoel nodig heeft", een wens die met het appar tementengebouw in vervulling zal gaan. De architecten, die nadat hun identiteit bekend was, het woord kregen, vertelden dat zij "twaalf meter de hoogte willen ingaan op dit unieke plekje in Oegstgeest". Het worden luxe appartementen. De top van de daken van de omlig gende panden is ongeveer even hoog als die van het appartemen tengebouw. Omwonenden hebben nadat zij op de hoogte zijn gesteld ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse kinderen hebben langer geduld moeten hebben dan anderen, maar gister avond was het dan eindelijk zo ver: Sinterklaas arriveerde in het dorp. Een beetje verlaat omdat de goedheilig man en de organisatoren van de intocht niet eerder een datum konden vinden waarop beiden 'vrij' waren. Vandaar. Nog iets opmerkelijks aan de intocht in Zoeterwoude: de Sint maakte zijn rondgang niet, zoals de traditie wil, per paard, maar gewoon te voet. De oude baas voelde zich daar fit genoeg voor. Honderden kinderen konden hem gisteravond dus gewoon aanraken, waarvan ze dankbaar gebruik maakten. (foto Holvast» Het bestuur biedt het beheer van het bad aan de gemeente Leider dorp aan. Dat aanbod is geldig tot uiterlijk 28 februari 1987. Voor of op deze datum dient de gemeente duidelijk kenbaar te maken het aanbod te willen aanvaarden. Is per 1 maart geen bevredigend ant woord van de gemeente ontvan gen, dan zal het bestuur de liquida tie van het zwembad inzetten. Voor het personeel zal ontslag worden aangevraagd, het overdekte bad wordt na het winterseizoen defini tief gesloten en alle betalingen voor het open bad worden na de zomer worden gestaakt. "Ge streefd zal worden naar een defini tieve liquidatie van de stichting zwembad De Does 1987", aldus de brief. Het bestuur schrijft verder niet bereid te zijn tot gedetailleerd dorp" was. En: "We zien echt geen andere aanvaardbare oplossing. Aan het plan voor een vernieuwd september zwembadcomplex hebben we ruim drie jaar gewerkt. Zonder re sultaat. Je kunt zeggen dat er niks de hand is en op de oude voet overleg voordat de gemeente het verder gaan, maar dan weet je 2 beheer het zwembad heeft ker dat het tekort i een paar overgenomen onder genoemde jaar op het mihoen afstevent. Dus voorwaarden. Voorzitter R. van der Heide zegt desgevraagd dat de beslissing waarvoor de raad vorige week don- dat is geen oplossing". Overigens zou het bestuur vanochtend een gesprek met het personeel hebben. Probleem voor de stichting, derdag stond wat de Stichting be- als twee jaar geleden al kenbaar g< treft "de laatste kans voor Leider- VOORSCHOTEN - Voor Voorscho- tenarën met onveilige gevoelens moet het vandaag een rare ge- zich een weg kan vinden', staat er. 'Bovendien is een onveilig gevoel heel subjectief. Wat i waarwording zijn de gemeentelij- onveilige weg is, daar zal de ander ke voorlichtingsrubriek te lezen. In zich onprettig voelen Vervolgens zegde hij toe die bele- knalt het gemeentebestuur de mo ving boven water te willen halen. gelijkheid dat burgers reageren Daar ziet het nu dus niet meer wanneer er alsnog een oproep uit. Hooguit wordt in de komt. Ze voelen zich gewoon niet i i stukje met de kop 'Hoe veilig i Voorschoten?' wordt met geen woord gerept over het onderzoek naar veilige en onveilige'situaties, dat vrijdagavond werd toegezegd. Integendeel, burgemeester P. Cannegieter vindt 'dat het wel mee valt met donkere eenzame paden waar met name jonge meisjes, vrouwen en ouderen zich bedreigd kunnen voelen. Voorschoten biedt voldoende wegen en straten waar iedereen in vol licht en met publiek Kortom, het gemeentebestuur schrijft precies datgene wat het de. PvdA/PPR-fractie al eerder ant woordde en waar PvdAIPPR-wet- houder J. Visser van openbare werken vrijdagavond tijdens de begrotingsbehandeling uitgebreid afstand van nam. Een gemeentebe stuur moet niet zo formeel optre den, vond hij toen. "Dat het wel meevalt is onze beleving en die be leving kan inderdaad heel verschil lend, persoonlijk liggen", sprak hij. raadscommissie voor algemene za ken 'in meer ruime zin' hierover ge sproken en komt de veiligheid rieus genomen". "Aan de andere kant", zo stelt ze politiek, "zou het best zo kunnen zijn dat het prikke- de routes in de raadscommissie lend werkt. Misschien gaan voor openbare werken aan de orde. De fractievoorzitter van de PvdA/1 PPR, mevrouw M. Breunesse, is dan ook duidelijk teleurgesteld door het stukje. Ze gelooft dat eigenlijk niet en ...oc ob«.«. spreekt dan ook van slechte public- Hetis tegen de afspraken, vindt relations. Toch blijft ze zich hard- Het is zeker geen verslag en al- maken voor het brede onderzoek. negieter en Visser, zijn niet bereik baar. Waarnemer J. Aikens (D66), die graag inhoudelijk over de kwestie wil praten, houdt het erop dat wethouder Visser geen college standpunt heeft vertolkt, maar partij-politiek bezig was. Zou je bij deze wat oudere, beschermd leven de bestuurders niet over onveilig heid hoven aan te komen? Aikens is voorzichtig: "Je moet ook weer geen sfeer fokken van: jongens, het is hier zo eng". maakt in het rapport 'Drijven of kopje onder', is dat het huidige zwembad verouderd is. Er zou (te- )veel geld nodig zijn om de nodige technische aanpassingen te verwe- zelijken. Bovendien wil het be stuur meer zwemmers 'trekken' en dat gebeurt volgens hem niet als er alleen maar aan de technische kant wordt gesleuteld; er moeten 'trek kers' in het zwembad komen. Het 7,4 miljoen kostende plan zou daar in voorzien. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp hebben nog geen standpunt over de brief ingeno men. Wethouder Huigen verklaar de gisteravond dat het college zich "beraadt op de ontstane situatie". De brief zal op de agenda van de eerstkomende raadsvergadering, 15 december, worden geplaatst. leen de eerste regel 'heeft Voorscho ten enge straten, waar men zich i ook de VVD om had ge vraagd. Daarnaast wil ze weten veilig voelt?', lijkt op de beloofde wat binnen de boezem ovroev. In de rest van de tekst "ver- speelt. De direct betrokkenen, Can- aanTeetekenenten gee" beZWaar OEGSTGEEST - De Oegstgeester meester en wethouders wel en- sule wordt opgenomen politici kunnen Burgerlijke Stand thousiasme opbrengen zonneweide, een kunstmatig neterras in het overdekte deel van zwembad Poelmeer voor zes perso nen die tegen inworp van één gul weinig en- thousiast kunnen maken voor het de gemeente het project kan beëin- de plan dat de gemeente niets kost. digen als haar dat goeddunkt. In Allicht dat er meer energiekosten het concept-contract heeft slechts I zullen moeten worden gemaakt de firma Hoeks dat recht toebe- die zouden kunnen worden deeld gekregen. gecompenseerd door de verwachte VOORSCHOTEN - Geboren. 12 nov. Sofie G.R. d.v. F.A. Cumming-Rozsas, 15 nov. Sil z.v. S. Haringa-Meijer, 20 nov. Laurens W.E. z.v. W.G. Westgeest de Graaf, Laurentia P.A. d.v. P.C. van der Peet-Maas. Ondertrouwd: 25 nov. 1986: R.L. Ni- kijuluw met B.A. Ahmad. Gehuwd: 26 nov. H.W. Schuchard met C.H. Heijne. 28 nov. R.J. de Weerd met Y.M. Francke. Overleden: 16 nov. C.G.Th. Spigt e.v. Duijnisveld. oud 74 jaar, 15 nov. A.C. Leeuwenburgh, oud 62 jaar, 14 nov. A.K. van der Weg. oud 77 jaar. 19 nov. H A. Sickens de Wal. oud 96 jaar. 21 nov E.J. Hengeveld, oud 78 jaar. 23 Schuurman Volker WD'er Kuntze zei gisteravond in de raadscommissie openbare werken zeer te betwijfelen of daad werkelijk op die stijging kan wor den gerekend. Hij en anderen Hoeks recreatie heeft burge- Sint jarig: postkantoor dicht Poelmans (D66) wenste de dis cussie op het principiële vlak te trekken. Eerst wees hij erop dat ja renlang - met succes - is gestreefd naar energiebesparing in het zwembad. Vervolgens vroeg hjj: "Willen we andere gemeenten naa- pen en het bad verder optuigen zen erop dat baden in de regio al met allerlei fantastische zaken of lang zijn uitgerust met dergelijke moet Poelmeer een zo simpel en voorzieningen. CDA'er Hellinga goedkoop mogelijk familiebad blij- noemde het spijtig dat door de i LEIDERDORP - Het postkantoor "eweide en -hemel het peuterbadje aan He I.eiHerHnrnse Hensinslaan verloren moet gaan. En: Stel dat het project misloopt, wie betaalt aan de Leiderdorpse Hensiuslaan is in verband met de veijaardag van Sint Nicolaas deze week op w» donderdagavond open. De koop- Uyterïindè! oud avond op de vijfde december dan de kosten het peuterbadje?" De christen Wethouder Kohlbeck (PvdA) ziet i de zonneweide een "spierinkje 3or de kabeljauw". En: "De zaak het terugkomen verdient zichzelf terug, wij zijn geen risicodrager. Mensen die i democraat wil dat in het eventueel het zwembad gaan c i duiken - Meu- af te sluiten contract ook e i clau- Hondentoiletten wel of niet in gebruik in Oegstgeest? OEGSTGEEST - Wat het Oegstgeester WD-raadslid Kuntze be treft, kunnen de hondentoiletten in het parkje aan de Irislaan wel weg. Volgens de liberalen worden de dingen toch niet gebruikt. Al toen ze werden geplaatst tekende Kuntze protest aan. Hij wees er toen op en deed dat gisteravond in de raadscommissie openbare werken nog maar een keer dat er in Den Haag twintig hondentoi letten hebben gestaan die alle weer zouden zijn verwijderd. Volgens wethouder Kohlbeck (PvdA) stinkt het er verschrikke lijk, een teken dat de toiletten wel degelijk worden gebruikt. Wel deelde hij mee dat wat Haaswijk betreft B en W willen afzien van plaatsing van hondentoiletten. Als alternatief zal een "poeproute" worden uitgestippeld. Tot verdere discussie kwam het niet of nauwelijks in de com missie. De sfeer was daarvoor te lacherig. Politie naar dief op zoek OEGSTGEEST - De Oegstgeester politie is sinds gisteren op zoek naar een jongen tussen de 16 en 18 jaar, ongeveer 1.75 lang, donker haar, gekleed in donkere kleding] en sportschoenen. De jongen zou één inbraak en een poging tot in braak op zijn geweten hebben. De politie vermoedt althans dat hij de- gene was die uit een woning aan de te compenseren ik kan het ook niet helpen - da's voorbij. Een zwembad is een ont moetingsplaats geworden, er moe ten palmen bij en zo. En wat het peuterbadje betreft: peuters lopen daar al jaren met opgetrokken neus aan voorbij". Kohlbeck riep met zijn betoog echter alleen maar nog meer kri tiek op. Van Eisen (PPR) vindt het plan zeer krap bemeten en schetste het beeld van stuntelig ver elkaar heen kruipende zonnebaders, op weg naar hun ligplaats. "Ik heb be grepen", kon hij door zijn lachbui heen nog uitbrengen, "dat er maar liefst 20 kilowatt in één uur door heen gaat. Zo'n voorziening trekt toch nooit genoeg i Meeste Leiderdorpse sport verenigingen verliezen leden Waarmee ze wilden aangeven dat de georganiseerde sport nu en in de nabije toekomst de aandacht van de gemeente verdient. Preenen riep het college van bur gemeester en wethouders op 'iets' te vinden waardoor het ledenver lies in Leiderdorp een halt kan worden toegeroepen. Bijvoorbeeld door de clubs te attenderen op een landelijke ledenwerfactie. Waarop wethouder Huigen beloofde de Sportraad, een overkoepelend or- LEIDERDORP - Met het ledental van de meeste Leiderdorpse sport verenigingen is het allerminst rooskleurig gesteld. Hockeyvereni- ging Alecto buiten beschouwing latend, hebben de meeste clubs te kampen met ledenverlies. Zo is voetbalclub RCL in vier jaar tijd 86 leden kwijtgeraakt, tafeltennisver eniging Rijnsleutels 40 en ging de Leiderdorpse Reddingsbrigade te rug van 171 naar 100 leden. Alleen Alecto groeide onstuimig: van 490 naar 700 leden. Dat stelden twee le den van de raadscommissie sport Eventueel kan e eti welzijn, Preenen (PSP/PPR) en discussie-avond worden georgani- Verhoog (PvdA) gisteravond, seerd met betrokkenen. LEIDSCH gË DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Terweeweg geld en antiek heeft ontvreemd. Hij werd gezien toen hij een naburige woning aan de Terweeweg probeerde in te komen door het inslaan van een keuken raam. Toen de bewoner hem aan trof, nam hij de benen. Haasnoot (PvdA) ten slotte ver trouwde het bericht van de leve rancier niet dat het kunstmatig zonlicht ongevaarlijk zou zijn. "De gene die het verkoopt, zegt dat het niet gevaarlijk is. Zo ken ik er nog een paar". Van Eisen (PPR) ..."Twintig kilo watt per uur"... (Foto Wim Dijkman) Weer botsing bij verkeerssluis in Leiderdorp LEIDERDORP - De omstreden verkeerssluis op de Leiderdorpse Van der Valk Boumanweg heeft gistermiddag rond half vijf de zo veelste botsing opgeleverd. Een automobilist dacht de sluis nog even voor de hem tegemoetkomen de auto te kunnen passeren. Dat ging dus niet. Beide auto's liepen schade op, een lange rij wachtende wagens op de Van der Valk Bou manweg was het indirecte gevolg van de botsing. ADVERTENTIES van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256. A Kluppel, tel 071-763088. F Terwijn. tel 02522-14192. D. Vink. tel 079-412440. SLEUTELTJES ma -vni van 8.00-19 30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- NABEZORGING ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post 33.65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 68,95 100,00 137.90 200.00 262.40 per post (binnenland) 386.90 losse nummers 1.20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REDACTIE Katwi|k (01718)12383 Hoofdredacteur, drs JWE Metselaar Adj hoofdredacteur: R D. Paauw Alg redactiechef: A. van Leeuwen Plv alg. redactiechef: J M.J. Post Stad: H G van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Sport P. J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v P.C.Rosier Geestelijk leven: S J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4