UDF-pemringmeester in de ban 'Radio-actieve' thee houdt gemoederen in Turkije bezig Hoofd Sole Mio wil gedegen onderzoek voor verhuizing Daimler-Benz schrijft over 'zwartste periode' Cao-akkoord textielhandel Koffielanden beperken export NAVO-leden geven steeds minder uit voor defensie Brandweer houdt schip drijvend Kruising in Katwijk wordt veiliger WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE Zuidafrikaanse politie treedt op: JOHANNESBURG - Een van de vooraanstaande leiders van het Verenigd Democratisch Front (UDF), penningmeester Azhar Ca- chalia, is gisteren door de Zuidafri kaanse politie in de ban gedaan. De maatregel houdt in dat Cachalia niet meer mag meedoen met een aantal activiteiten van het UDF. Hij zal zich onder meer ver moe ten houden van campagnes die de opheffing van de noodtoestand na streven, de ontbanning van het ANC en de vrijlating van Nelson Mandela tot doel hebben. Cachalia was in 1981 al eens voor vijfjaar in de ban gedaan en zat dit jaar ander halve maand vast op grond van de noodtoestandswetgeving. In een reactie zei Cachalia dat "de banningsorder alles te maken heeft met de 'zwarte kerstmis-cam pagne', die tot doel heeft om rond de kerstdagen de zwarte wijkbe woners te bewegen om geen inko pen te doen in blanke winkels". Over deze campagne, die op 16 december van start moet gaan, zei de nieuwe minister van wet en or de, Adriaan Vlok, op een perscon ferentie in Pretoria echter, dat zij 'illegaal' is. "Het is ieders persoon lijk recht om te bepalen waar hij zijn inkopen wil doen, maar zodra iemand oproept om bepaalde win kels te boycotten, dan is dat in strijd met de noodtoestandswetge ving". Nagenoeg op hetzelfde moment deed de anti-apartheidsorganisatie Black Sash gisteren een beroep op minister Vlok en president P.W. Botha om alle kinderen, die sinds de noodtoestand zijn aangehou den, onmiddellijk in vrijheid te stellen. Volgens de Black Sash Kosten van intramurale zorg gedaald UTRECHT (ANP) - De kosten van de intramurale gezondheidszorg (ziekenhuizen, verpleeghuizen, zwakzinnigeninrichtingen en psy chiatrische ziekenhuizen) zijn de afgelopen vier jaar gedaald met on geveer 280 miljoen gulden. De Na tionale Ziekenhuisraad (NZR) stelt dit in een reactie op een onderzoek van de particuliere ziektekosten verzekeraars. Deze haddeir bere kend dat de kosten van ziekenhui zen in die periode met 6,7 procent zijn gestegen. De particuliere ziektekostenver- zakeraars, verenigd in het KLOZ, concludeerden hier uit, dat de be zuinigingsmaatregelen van de overheid weinig succes hebben ge had. Maar volgens de Ziekenhuis raad staat in 1982 gesloten regeer akkoord dat men ernaar streeft de kostenstijging in de gezondheids zorg (die in de jaren daarvoor zeer groot was) geleidelijk te verminde ren en pas in 1986 een stabilisatie hoopt te bereiken. gaat het om 13Q0 tot 1800 kinderen. "Het gevangen houden van kin deren zonder aanklacht en proces is een 'obsceniteit", aldus de ex- president van de Zuidafrikaanse Methodistenkerk, Peter Storey, die een bijeenkomst van de Black Sash in Johannesburg toesprak. De Black Sash is een organisatie van blanke vrouwen, die al jaren voorop loopt in de strijd tegen de apartheid. De vrouwen zijn her kenbaar aan een zwarte sjaal, de 'black sash'. Indirect heeft de Zuidafrikaanse politie dinsdag toegegeven verant woordelijk te zijn voor de dood van Andries Raditsela, een vakbonds leider, die op 6 mei van het vorig jaar onder verdachte omstandighe den om het leven kwam. Twee dagen daarvoor was hij door de politie gearresteerd en ver volgens met verwondingen aan het hoofd in een ziekenhuis opgeno men. Volgens artsen was hij tij dens zijn arrestatie dermate mis handeld dat hij ernstige hersenbe schadiging had opgelopen. De minister van wet en orde is nu akkoord gegaan met de uitbeta ling van ruim 30.000 gulden aan de nabestaanden van Raditsela. Tot nu toe had de politie steeds ver klaard dat Raditsela van een auto was gevallen. De situatie in de zwarte woon wijk Oukasie, op 60 kilometer ten noordoosten van Johannesburg, is intussen nog steeds onduidelijk. Gisterochtend trokken honderden militairen en blanke regeringsbe ambten door de wijk voor een huis- aan-huis-aktie. STUTTGART (DPA) - Het West- duitse automobielconcern Daim ler-Benz heeft een boek het licht doen zien over de zwartste periode van zijn geschiedenis, de jaren tus sen 1933 en 1945. De schrijvers van de 392 pagina's tellende studie me nen dat het boek zijn weerga niet kent wat betreft het onderzoek naar de gang van zaken bij Duitse bedrijven tijdens de Tweede We reldoorlog. In de regel wordt in dergelijke publikaties de tijd van het Derde Rijk weggelaten of slechts kort be handeld. Maar Daimler-Benz be sloot al in 1983 met het oog op het jubileum '100 jaar auto' dit deel van zijn verleden aan een weten schappelijke studie te onderwer pen. In het boek komt het thema 'dwangarbeiders en ingehuurde buitenlandse werknemers' uitvoe rig aan de orde. Tot in bijzonderhe den wordt beschreven, hoe Daim ler-Benz bij de uitbreiding van ver scheidene bedrijfsonderdelen ge vangenen uit concentratiekampen inschakelde. Volgens de schrijvers professor Hans Pohl en zijn medewerkers Beate Brüninghaus en Stephanie Habeth moeten dezen vooral in de bitter koude wintermaanden van 1944/45 „in erbarmelijke staat ver keerd hebben". In maart 1945 wa ren van de circa 1.000 gevangenen uit de concentratiekampen, die aan Daimler-Benz toegewezen waren, er nog maar 200 tot werken in staat. De anderen sleten hun dagen in het kamp. "Ter vervanging van de onder de wapenen geroepen personeelsle den had Daimler-Benz buitenlan ders, krijgsgevangenen en 'bewo ners' van concentratiekampen aan het werk", staat in de inleiding van ISTANBOEL (GPD/AP) - Met eni ge vertraging hebben de meldin gen uit Nederland over radioactie ve thee uit Turkije tot beroering in dit land geleid. 'Vrees voor thee' roept de grootste krant Hürriyet, over haar hele voorpagina. Dat zij daarmee een fikse vermindering van het theeverbruik veroorzaakt laat zich raden. Thee, gedronken uit sierlijke glaasjes met een schoteltje eron der, kan men de laatste tientallen jaren Turkijes nationale drank noe- UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Grootwinkelbedrijven in tex tiel (VGT) heeft gisteren met de Dienstenbonden FNV en CNV een principe-akkoord bereikt over een nieuwe cao die een looptijd krijgt van 1 juli 1986 tot 1 april 1988. Be langrijkste punten zijn een verkor ting van de gemiddelde werkweek van 37 naar 36,5 uur op 1 januari 1988, een loonsverhoging van 0,75 procent per 1 juli 1987 (behalve voor aankomend personeel) en handhaving van de bestaande re geling voor vervroegd uittreden van 63- en 64-jarigen tot en met 1988. Onder deze cao vallen het win kel-, kantoor-, magazijn- en expedi- tiepersoneel van een groot aantal filiaal- en grootwinkelbedrijven in textiel en kleding (Cena, Pene, Hunkemöller, Kreymborg, Foxy Fashion, Mac and Maggie, Hij, Wit- teveen, Claudia Strater, Coster, M en S Mode, Meddens, de Bonnete- rie, Miss Etam, Kien en Marca). In totaal gaat het volgens VGT-secre- taris R. Jacobs om ongeveer 15.000 werknemers. Bestuurster I. Smelt van de Dienstenbond CNV zei dat ook is afgesproken dat jeugdigen geen contracten krijgen voor werkwe ken van minder dan 32 uur en dat speciale aandacht zal worden be steed aan de opleiding en promotie van vrouwelijke werknemers. Vol gens haar komt er een werkgroep die ter voorbereiding van de onder handelingen over de cao-1988 gaat kijken naar de positie van oproep krachten. men. Veel meer dan koffie, dat zo wel in de jaren vijftig als zeventig aan importverboden onderhevig is geweest en daardoor meer en meer een luxe-produkt is geworden. Dertig jaar geleden begon op grote schaal de verbouw van Turk se thee, ter vervanging van koffie, in het gebied van Rize aan het oostelijk deel van de Zwarte Zee kust. Het was thee uit deze streek die in Nederland gevaarlijk werd bevonden, nadat de in Tsjernobil zich had voltrokken. Eerder al waren hier problemen gerezen omtrent de hazelnoten van het oostelijk deel van de Zwarte Zee-kust, waarvan een party in En geland ondeugdelijk werd ver klaard. De autoriteiten hebben in middels duidelijk gemaakt dat, wat de thee betreft, sprake is van storm in een glas water. Van offi ciële zijde is inmiddels te kennen gegeven dat de vrees voor radio-ac tieve besmetting door thee geheel ongegrond is. Onderzocht wordt nog wie de exporteur is van de be wuste partij in Nederland, die via West-Duitsland ons land zou zijn binnengekomen. Volgens de Hürriyet is het ver bruik in Turkije nu aanzienlijk te ruggelopen en wordt op grote schaal geïmporteerde thee ge- BOGOTA (UPI) - De belangrijkste koffieproducerende landen zullen hun export de komende vier maan den beperken om de prijzen op de wereldmarkt te stabiliseren en spe culatie tegen te gaan. Dit is giste ren bekendgemaakt door de direc teur van de federatie van Colom biaanse koffieplanters, Jorge Car denas Gutierrez. Het akkoord werd bereikt tij dens een bijeenkomst in Bogota van afgevaardigden van Colombia', Brazilië, Costa Rica, El Salvador, Guatemala en Honduras. Afge sproken is dat de totale export in het lopende kwartaal beperkt zal worden gehouden tot 11,8 miljoen balen van zestig kilo. De groep komt over anderhalve maand weer bijeen om de marktsituatie op nieuw te beoordelen. Cardenas zei dat de koffiemarkt nu wordt beheerst door de kopers. Volgens hem zal daarin de komen de maanden verandering komen doordat het aanbod beter zal wor den afgestemd op de 'realiteit van de markt'. De koffieprijs op de wereld markt is de afgelopen drie weken gedaald van 2,05 dollar tot 1,50 dol lar per pound (453 gram). In de voorafgaande maanden schommel de de prijs tussen 1,80 en twee dol lar. De bijeenkomst in Bogota was bedoeld om de prijzen weer op een hoger niveau te brengen. Brazilië is traditioneel de grootste koffie-ex- porteur ter wereld. Doordat de oogst in dat land het afgelopen jaar slecht was staat op het ogenblik echter Colombia op de eerste plaats. Volgens de inwoners werd hen gevraagd hoelang ze er al woon den, met hoeveel personen ze in huis waren en andere persoonlijke gegevens. "Het leek wel een volks telling" zei een van de inwoners. De aktie van het leger volgde op het besluit van de minister van grondwettelijke ontwikkeling, Chris Heunis, een dag eerder, om de opheffing van Oukasie door te zetten. Volgens de regering in Pretoria moet Ouksaie verdwijnen en moe ten de circa 10.000 inwoners ver trekken naar een nieuwe wijk, Le- thabile, die 25 kilomter verderop ligt. De inwoners van Oukasie, dat grenst aan de conservatief-blanke stad Brits, weigeren dit en willen een grondige vernieuwing van hun wijk. Maatschappelijke werkers in Ou kasie zijn bang dat een gedwongen verhuizing het sein zal zijn tot een golf van geweld. BRUSSEL (GPD) - Van de vijftien NAVO-landen zullen er volgend jaar nog slechts twee (de VS en Ita lië) voldoen aan de NAVO-norm dat de defensie-uitgaven jaarlijks met drie procent moeten stijgen. Dit jaar zijn het er nog vier: ge noemde twee ook Groot-Brittannië en West-Duitsland. Maar deze twee hebben de NAVO-bondgenoten al laten weten dat daarvan in 1987 geen sprake meer kan zijn, zo ver telde een hoge NAVO-functionaris gisteren in Brussel. Morgen en vrijdag komen op het NAVO-hoofdkwartier in de Belgi sche hoofdstad de ministers van defensie van vijftien van de zestien NAVO-landen (Frankrijk doet niet mee) bijeen in de halfjaarlijkse ver gadering van het Defensie Plan ning Comité (DPC). Op de agenda staat als belang rijkste punt een discussie over de nasleep van de top tussen Reagan en Gorbatsjov in Reykjavik. Daar bij speelt die conventionele bewa pening een hoofdrol, omdat een mogelijke vermindering van de af hankelijkheid van kernwapens zal moeten worden gecompenseerd door meer van deze wapens. De ministers bespreken de uit voering van het CDI ('Conventio nal Defensie Improvement-initiati ve'), het NAVO-plan ter verbete ring van de conventionele bewape- ning van het bondgenootschap. De lidstaten moeten daar extra geld in steken. Vooral op het gebied van de elektronische oorlogsvoering en het vermogen om vijandelijke aan- voertroepen achter het front aan te vallen is nog veel nodig. Nederland brengt het er vplgens bronnen bij de NAVO nog niet eens zo slecht af, hoewel ons land ook in 1987 ternauwernood de twee procent groei, die in het re- geerakoord is afgesproken, halen. In diplomatieke kringen wordt echter gesproken van 'een redelyk rapportcijfer'. Vooral België doet het in de NA VO erg slecht: zy halen slechts 38 procent van de afgesproken ver plichtingen. Ook Denemarken is een zorgenkindje voor de NAVO, maar het krygt momenteel het voordeel van de twijfel, omdat de Deense regering heeft aangekon digd in het komende vooijaar met een nieuw defensie-witboek te ko men. Aan de zuidflank zyn het landen als Turkye, Griekenland en Portu gal die nauwelijks aan hun NAVO- verplichtingen kunnen voldoen. Toch is men in Brussel over de he le linie niet ontevreden over de voortgang by de modernisering van de conventionele bewapening, die begin vorig jaar in gang is ge zet. Maar de NAVO-functionaris wees er wel op dat het met name de grote landen zijn die op dit punt hun nek uitsteken. het hoofdstuk "Dwangarbeiders en ingehuurde buitenlanders". De meesten van hen werden, zeker vanaf 1942, onder dwang ingescha keld in bedrijven die van belang waren voor de oorlogsindustrie. Zij waren dus dwangarbeider. In 1941 werkten bij Daimler- Benz 5.266 buitenlanders, vooral Fransen en Belgen. In 1943 was dit aantal gestegen tot 18.806. Onder hen waren 6.884 Fransen, 6.536 Russen, 1.821 Nederlanders, 1.650 Belgen en 895 Oekraïners. Hierbij tekenen de schrijvers aan dat er in feite al sprake van 'dwangarbei ders' was lang voordat hier open lijk over gesproken werd. De schrijvers komen tot de slot som dat haast alle Duitse bedrijven in de oorlog gebruik gemaakt heb ben van gevangenen uit concentra tiekampen. Zij stoelen deze me ning op een protocol van de mili taire rechtbank in Neurenberg uit 1947. Daaruit valt af te leiden dat 200 firma's, waaronder Daimler- Benz, mensen uit de concentratie kampen aan het werk hadden. Deze bedrijven kregen door gaans „grotere aantallen" werkne mers uit deze kampen, in groepen van 500 of 1.000 mensen. Het kamp ontving van de bedrijven voor een vakarbeider zes tot acht rijksmark per dag, voor een ongeschoolde vier rijksmark. De arbeiders zelf kregen niets. Niet zelden waren zij bij de bedrijven nog beroerder ge huisvest dan in de kampen al het geval was. Daimler-Benz, na Adam Opel en Auto-Union in 1933 de op twee na grootste automobielfabriek van Duitsland, profiteerde net als alle auto- en motorfabrieken in het land van de verkeerspolitiek en het bewapeningsbeleid van Hitier, zo constateren de schrijvers in het laatste hoofdstuk van hun boek. kocht, terwijl men ook terugvalt op vervangende dranken als ihlamura (een geel vocht van de bladeren van de gelijknamige boom dat in theehuizen ook is te krijgen) en sa- lep, een typische winterdrank, ont trokken aan de orchideeën, met ka neel overgoten. De Hurnyet laat eigenaren van theehuizen aan het woord. "In mijn zaak komen personen die echt verslaafd zyn aan thee. In1 plaats van 20 glaasjes drinken ze er nu nog maar 10". Menigeen gelooft dat het een 'westerse truc' is om de import van eigen thee te bevorde ren. De Turkse regering heeft giste ren nog eens verklaard dat het ni veau van de radioactiviteit in Turk se thee geen gevaar voor de ge zondheid oplevert, om aldus de waarschuwingen voor het tegen deel, van Nederlandse gezond heidsautoriteiten, de wind uit de zeilen te nemen. Minister Cahit Aral van handel en industrie zei dat het hoogst ge meten stralingsniveau in de thee 23.000 becquerel per kilo bedroeg. Volgens hem daalt de radioactivi teit echter ruim onder het maxi maal toegestane niveau van 600 becquerel per kilo, zodra kokend water aan de thee is toegevoegd. NOORDWIJK - Het is nog te vroeg om te beslissen of de reu matologische kliniek Sole Mio uit Noordwijk moet worden ondergebracht bij het acade misch ziekenhuis in Leiden (AZL) of bij het Rijnoord-zie kenhuis in Alphen aan den Rijn. De financiële, organisato rische, onderwijskundige en verpleegkundige gevolgen van de verhuizing moeten eerst door middel van een gedegen onderzoek op een rijtje worden gezet. Dat zegt A. Cats, hoofd van de reumatologische kli niek Sole Mio in Noordwijk. Cats is verontwaardigd over de houding van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid. Dit ad viesorgaan stelt zich in een notitie achter het idee van het Regionaal Ziekenfonds Leiden-Alphen (RZLA) om de reumakliniek bij het Alphense Rijnoord-ziekenhuis onder te brengen. Volgens de raad is dit veel goedkoper dan vestiging van de kliniek op het AZL-terrein. Cats bestrijdt dit standpunt te vuur en te zwaard: "By de bereke ning van de prijs per bed bij vesti ging in Leiden gaan de ambtena ren uit van de normale prijs voor een ziekenhuisbed. Als de kliniek daar zou komen, zou de prijs ech ter veel lager uitvallen. We zouden immers in een apart gebouw op het ziekenhuisterrein zitten. De bed- denprijs van Rijnoord staat boven dien nergens vermeld". De notitie en daarmee de keuze van de raad rammelt volgens Cats aan alle kanten. Zo is er naar zijn zeggen voorbijgegaan aan de ge volgen voor het onderwijs aan stu denten van de universiteit bij vesti ging van de kliniek in Alphen. Het academisch ziekenhuis leidt reu matologen op. Op welke manier dit zou moeten worden geregeld als de kliniek bij Rijnoord zou komen, vermeldt volgens Cats de notitie niet. De raad spreekt zich uit voor het totstandbrengen van een samen werkingsverband tussen het aca demisch ziekenhuis in Leiden (waar nu al een reumatologische afdeling is) en Rijnoord. Cats: "Er wordt verder totaal niks gezegd over de manier waarop die samen werking gestalte zou moeten krij gen. Het is zomaar een slag in de lucht". Ook de toekomstige positie van de staf van de Leidse afdeling en de Noordwykse kliniek zijn naar zyn mening volstrekt niet be keken. Tegen Hoewel Cats in een eerder sta dium zei geen mening te willen ge ven over een mogelijke vestiging van de kliniek in Alphen, mag uit zijn woorden worden opgemaakt dat hij daar duidelijk niet op zit te wachten. "Het gaat te ver om te zeggen dat onderbrengen bij Rij noord echt onmogelijk is. Er is overal wel een mouw aan te pas sen. Als het moet, moet het, maar ik ga liever naar het AZL-terrein". Cats is ervan overtuigd dat de vestiging van een reumatologische kliniek voor langdurig zieke pa tiënten in Leiden het goedkoopst is. Bovendien biedt naar zijn me ning een apart gebouw, zoals nood zakelijk is bii vestiging op het AZL-terrein, de mogelijkheid om tegemoet te komen aan de behoef ten van de patiënten. Cats: "De patiënten van Sole Mio komen uit heel Nederland. Dat be tekent dat er vaak lange reistijden zijn voor bezoekers. Het gevolg daarvan is dat je moet werken met flexibele bezoekuren. Dat is voor zowel de bezoekers als de patiën ten het prettigst. Als de kliniek bij Rijnoord wordt ingedeeld zullen we ons moeten houden aan de be staande huisregels. Flexibele be zoekuren zouden dan wel eens on mogelijk kunnen zijn". Ook aan de behoefte aan privacy van de patiënten, in verband met de lange opnameduur groter dan bij 'normale' ziekenhuispatiënten, kan volgens het hoofd van de kli niek beter tegemoet worden geko men in een niéuw gebouw bij het AZL. De districtscommissie voor de volksgezondheid, een commissie die adviezen uitbrengt aan het pro vinciebestuur. vergadert donder dagmiddag over de toekomst van Sole Mio. Cats zal tijdens die verga dering aandringen op het instellen van een onderzoek naar de gevol gen van de keuze tussen het AZL en Rijnoord. Cats: "We zitten niet op de SChODStoel. Het is veel hot op nna een half jaar de tijd te nemen om de zaak goed te onderzoeken, dan nu hals over kop een beslissing te nemen. Achteraf blijken zulke be slissingen immers vaak verkeerd uit te vallen". Met man en macht zag de Alphense brandweer kans de lekgeraakte 'Bastiaan Willem' drijvende te houden. (foto Nanno Bloupot) Door verloren schroef anderhalve meter water in ruim ALPHEN AAN DEN RIJN - De brandweer van Alphen is gister middag met alle beschikbare pom pen uitgerukt om een lek geraakt binnenschip van de ondergang te behoeden. De 'Bastiaan Willem', die in Koudekerk lading had ge lost, had op de terugweg op de Ou de Rijn ter hoogte van Alphen één van de twee schroeven met een deel van de schroefas verloren. Door het gat, dat hierdoor was ont staan, gutste het water naar bin nen. De schipper merkte omstreeks drie uur aan het onregelmatig lo pen van de motor dat er iets mis was. Bij onderzoek in de machine kamer bleek, dat er al een veront rustende laag water in stond. Voor de deur van galerie Rhijn- kade Elf aan de Rijnkade meerde de schipper af en waarschuwde de brandweer. Via de vanwege de Sin terklaastijd extra drukke Van Man- dersloostraat voerde de brandweer allerlei pompmateriaal aan. Er werd ook een rubberboot ingezet. Volgens ondercommandant Siere- veld stond er inmiddels één tot an derhalve meter water in de machi nekamer en achterruim. Omstreeks half vijf was er zoveel water weggepompt, dat de beman ning met hulp van de brandweer het gat provisorisch kon dichten. De leden van de duikploeg, die in de brandweerkazerne paraat wa ren, konden toen de pakken weer uittrekken. KATWIJK - Voor het beter beveili gen van het kruispunt Julianalaan/ Vreugdeweg/Industrieweg in Kat wijk wordt waarschijnlijk een rijkssubsidie van 100.000 gulden beschikbaar gesteld. Het ministe rie van verkeer en waterstaat heeft dit mondeling toegezegd. Als de gemeente aanspraak wil maken op de subsidie van een ton, moet de komende weken een offi ciële aanvraag bij het ministerie worden ingediend. Het plan voor de aanpassing van het kruispunt is inmiddels gereed, maar het moet nog wel door de gemeenteraad worden goedgekeurd. Volgens een woordvoerder van de dienst open bare werken is het echter geen pro bleem dat de subsidie wordt aan gevraagd voordat de raad met het plan heeft ingestemd. Het kruispunt Julianalaan/Vreugdewegllndustrieweg in Katwijk. Het ministerie i heeft 100.000 gulden toegezegd om deze kruising beter te beveiligen. an verkeer en waterstaat (archieffoto Dick Hogewoningi Het kruispunt Julianalaan/ Vreugdeweg/Industrieweg be hoort tot de meest onveilige in Kat wijk. In de afgelopen periode heb ben zich op de drukke splitsing ve le tientallen ongevallen voorge daan. Omwonenden drongen enke- Als het ministerie van verkeer en le maanden geleden bij het college waterstaat de subsidie daadwei ke- van burgemeester en wethouders lijk toekent, zal het kruispunt nog aan op maatregelen om aan de waarschijnlijk in het voorjaar van onveilige situatie een eind te ma- 1987 worden aangepast, ken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17