Bewoners Weipoort: 'toestand onhoudbaar Politiek zegt 'ja' tegen herindeling Wegdek sluiproute snel verslechterd Achthovenerweg toch van remmer voorzien 'Grenzen aan groei' van Sterrenbad Wassenaar Verzuild Eerste paal voor uitbreiding Casba Nieuw kerkgebouw in Voorschoten Hond zonder muilkorf' naar Wassenaars asiel gebracht Bouw kantoorflats Nieuw-Voordorp toegestaan PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 2 DECEMBER 1986 Agenda 'Knallersdealer' in Wassenaar WASSENAAR - De Wasse- naarse politie heeft gisteravond een verkoopadres van vuur werk opgespoord. Gepoogd werd daar vier kilo vuurwerk te verkopen. Al geruime tijd be stond het vermoeden dat van uit betreffende woning in het Van Polanenpark, een woon wijk, vuurwerk aan de man werd gebracht. De politie hield de woning dan ook al een tydje in de gaten. Gisteravond was het raak. Rond elf uur school den er een groep jongens sa men, gingen het huis binnen en keerden terug met vuurwerk. De politie is vervolgens het huis, na te zijn binnengelaten door de moeder, binnengegaan en trof de 'knallersdealer' aan: een 14-jarige Wassenaarse jon gen. Zowel zijn moeder als zijn oma, die in hetzelfde huis woont, waren op de hoogte van de activiteiten van de jonge man. Omdat hij hijzelf wat jong is, overweegt de politie tegen zijn moeder proces-verbaal op te maken. LEIDSCH JÉ& DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 ma.-vrij. 18.00-19.30 za. 13.00-14.00 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20 LEIDERDORP - De Leiderdorpse Achthovenerweg zal hoogstwaar schijnlijk toch worden voorzien van een snelheidsremmer. Dit on danks het negatief advies dat een meerderheid van de Leiderdorpse werkgroep verkeer erover heeft ge geven. Achter deze ommezwaai zit ten de negatieve resultaten van de remmers in de Mauritssingel. Ook de ANWB en de afdeling ruimtelij ke ordening blijken tegen dergelij ke voorzieningen. De geringe breedte van de weg tussen Leiderdorp en Koudekerk en de vele bruggetjes, maken dui delijk dat er niet te snel gereden dient te worden. Ook een trottoir en auto's in de berm kunnen een remmende rol van betekenis spe len, aldus de ANWB. Betrokken ei genaren/omwonenden hebben echter bezwaren tegen zo'n stoep, terwijl het aan de kant van de Achthovenerpolder technisch on mogelijk is. Vandaar dat de werkgroep alleen adviseert tot de aanleg van een damwand en asfaltering. Omdat de gemeente de werkzaamheden niet in een keer kan betalen, wordt de weg in delen onder handen geno men. B en W willen beginnen met het stuk tussen de aansluiting met de Hoofdweg en de brug bij num mer 28. Later kan de rest van de weg hersteld, worden, al blijven uit financiële overwegingen onbe bouwde gedeelten mogelijk voor zien van klinkers. Gisteravond, tijdens de vergade ring van de raadscommissie ver keer, werd echter duidelijk dat WASSENAAR-Het exploitatie-te- vaker open kunnen gaan. Boven- kort van het Wassenaarse Sterren- dien is er volgens hem nog ruimte bad valt dit jaar 50.000 gulden mee m het recreatiebad. en kan nog gunstiger uitpakken A.J.F. de Vries (D66) had zo zijn door de verlaging van de gasprijs. twijfels. De animocijfers, die enke- Dit blijkt uit een tussentijds ac- le jaren gelden een belangrijke rol countantsrapport, zo maakte CDA- speelden bij de beslissing tot rer.o- wethouder J.V. Wensveen (CDA) vatie, schetsten een gunstiger gisteravond bekend tijdens een beeld. Hij stelde dat vergadering van de raadscommis- uitbreiding niet meer mogelijk is, sie welzijn. de raad in het verleden verkeerde informatie heeft gekregen. De raadsleden toonden zich te- Eind vorige week werd bekend vreden over het terugdringen van dat het exploitatietekort over 1985 de lasten van 200.000 naar 150.000 23.000 gulden is meegevallen en gulden, al constateerden enigen het exploitatietekort volgend jaar "grenzen aan de groei". Zo merkte 50.000 gulden lager uitpakt. De cy- CDA-raadslid M. van Rij op dat het fers over dit jaar kunnen erop wij- wedstrijdbad aan het plafond zit. zen dat het tekort voor volgend De wethouder opereerde voorzich- jaar nog geringer zal zijn, al is vol- tiger. Hij durfde niet over een be- gens Van Ry het ideaal van een Paald plafond te spreken. Het kostendekkend zwembad nog niet zwembad zou eventueel langer en in zicht. Door de verhuizing van het maga zijn wordt de verkoop-oppervlakte met 2500 vierkante meter vergroot tot 8000 meter. Daarvan zal bijna de helft worden ingenomen door de 'Trendhoppercollectie', die keus biedt uit drie stijlen. De ande re 4500 meter wordt ingenomen door woonideeën op het gebied van gezellig wonen en gezond sla pen. Het is de bedoeling dat de aan- en afvoer van goederen straks vol-, ledig wordt gescheiden. De afhan deling van in- en uitgaande goede- leggen groenvoorziening vindt de Kroon dat daarom niet kan worden gesproken van een massaliteit die de draagkracht van het gebied te boven gaat. Als gevolg van een en ander ziet de Kroon dan ook geen bezwaren uit stede bouwkundig oogpunt tegen de bouwplannen. Ook is de Kroon gebleken dat de bouw van de drie kantoorflats voor de werkgelegenheid in Voorschoten belangrijk is. Het kantoren complex is daarbij goed te bereiken met het openbaar vervoer en in de plannen is voldoen de parkeergelegenheid voorzien zodat niet be hoeft te worden gevreesd dat de omringende woonwijk parkeeroverlast zal ondervinden. Ook de verkeersafwikkeling op de Leidseweg ZOETERWOUDE - "De toestand is onhoudbaar". Dat staat in een open brief aan de gemeenteraad van Zoeterwoude. Tachtig be woners van de Weipoortse- weg maken op deze manier duidelijk dat aan hun ge duld een einde komt. Sinds vorig jaar oktober het weg dek provisorisch werd hersteld na dat er rioleringen en kabels de grond in waren gegaan, is het snel verslechterd. Sommige stukken zijn dertig centimeter verzakt en er zijn plekken waar tussen twee klin kers telkens een derde kan worden geplaatst. "Je rijdt er van kuil naar hobbel", aldus de bewoners, die zich afvragen hoe het verder moet nu de winter voor de deur staat. "Als het een keer glad zal zyn, glii- Naar aanleiding van uw artikel 'verzuild spelen op schoïen Zoeter woude', vorige week woensdag in deze krant, wil ondergetekende mede namens het team van basis school 'Bernardus' reageren. Tijdens onze gesprekken met het bestuur van de protestants-christe lijke basisschool 'Klimop' is steeds ons uitgangspunt geweest het be stuur van de 'Klimop' zoveel moge lijk ter wille te zyn, zonder daarbij onze eigen school nu en in de toe komst schade te berokkenen. An derzijds wilde het bestuur van de 'Klimop' zich naar buiten toe zo goed mogelijk profileren. Ik wijs hierbij op uitspraken van de heer Bouwman in het artikel van 26 no vember. Met andere woorden: de 'Klimop' moest zich duidelijk van de 'Bernardus' onderscheiden. In hun streven dit te bereiken ging men zo ver, dat onze belangen in het gedrang raakten. Hierdoor kregen de gesprekken het karakter van onderhandelingen. Er werden dan ook compromissen gesloten. Eén daarvan betreft de door u ge signaleerde situatie. Alle gesprek ken waren op bestuursniveau, waarbij de directie zoveel mogelijk aanwezig was. Het lijkt ons dan ook onjuist om deze zaak op één persoon terug te spelen. Immers, alle aanwezigen hebben steeds de gelegenheid gehad hun inbreng te geven, op basis waarvan de beslui ten door beide besturen zijn geno men. Derhalve zeker niet door één persoon. Ook nu is ons standpunt nog on gewijzigd gebleven. De negatieve publiciteit, veroorzaakt door uw artikel, lijkt ons voor beiden nade lig. Bovendien dient dit artikel het belang van de kinderen geenszins. Wij zijn ervan overtuigd, dat ook nu het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leiderdorp/ Zoeterwoude alle medewerking wil verlenen aan de oplossing van dit ons inziens toch niet zo'n groot probleem. Aangezien dit probleem zijn oor sprong vindt in de wens van 'Kli mop' om zoveel mogelijk een eigen identiteit te bezitten, zou dit be stuur zich nu moeten afvragen of deze wens zo'n hoge prioriteit heeft. Als dit niet het geval meer is, dan is een telefoontje aan het be stuur yan de Stichting Katholiek Onderwijs Leiderdorp/Zoeterwou- de voldoende om het probleem uit de wereld te helpen. Namens het team van 'Bernar dus', J. de Vette (dir.) Kooikerspad 2 Zoeterwoude. den de auto's alle kanten op. Rich ting berm, sloot, geparkeerde au to's enzovoort. Wie kan er dan ver antwoordelijk worden gesteld voor die schade? Om nog maar niet te praten over hoe onze kinderen, ou deren en andere fietsers zich dan. moeten redden", zo schrijven de bewoners. Desgevraagd zegt Ton van der Salm, opsteller van de brief, dat er sprake is van een mengeling van klachten. Het sluipverkeer in de spitsuren is de voornaamste grief. Het slechte wegdek ten spijt rijdt men met zeer hoge snelheden over de smalle verbinding tussen de- Rijndijk en het Dorp. Fietsers en wandelaars moeten maar zien dat ze zich in veiligheid brengen als ze door een auto de kant in worden gedrukt. In de huizen dreunt het als zware vrachtwagens de gaten in duiken en zich er vervolgens weer uitwerken. Bij één van de huizen is daardoor zelfs een scheur in de ge vel ontstaan, zo voert Van der Salm Enige Weipoortbewoners die het gedreun zat waren, hebben bij hun huis zelf een stukje van de weg be straat. Ook dat eigen initiatief biedt geen soelaas, want door de slechte toestand van de rest van de weg zijn deze stukjes in snel tempo weer in verval geraakt. Van der Salm: "Ik heb gehoord dat de Weipoortseweg in 1990 aan de beurt is. Maar ik denk dat de bewoners zo lang niet meer willen wachten en dat ze actie gaan on dernemen als er niet eerder maat regelen worden genomen". Dat zou overigens niet voor het eerst zijn: een paar jaar geleden wierpen zij al eens een 'blokkade' op on snelheid van het sluipverkeer i dammen. Subsidie Dat de slechte toestand van de Weipoortseweg ook de raadsleden een doorn in het oog is, bleek on langs al bij de algemene beschou wingen. Alle fracties drongen toen aan op een snel begin van de werk zaamheden. Als er nog geen begin met de reconstructie kon worden gemaakt, dan moest er in elk geval maar worden gerepareerd, zo oor deelde men. Volgens burgemeester en wet houders komt de Weipoortseweg bij de provincie in aanmerking voor subsidie. De werkzaamheden zullen dus moeten worden uitge steld totdat de provincie de subsi die betaalt. Zij heeft de weg echter in het onderhoudsplan voor 1987 nog niet als hoogste prioriteit aan gemerkt. 'Lintje' voor directeur Kasteel ZOETERWOUDE - Tijdens zijn af- scheid als directeur van de gelijk namige Zoeterwoudse machinefa briek is de 61-jarige G.C.A. Kasteel benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau (in goud). Directeur Kasteel heeft ruim 40 jaar gewerkt voor het familiebedrijf, dat aanvan kelijk voornamelijk als kachelsme derij fungeerde, maar later uit groeide tot metaalbedrijfje. De Zoeterwoudse Weipoortseweg. Kuilen, hobbels, straatstenen met gaten ertussen: de bewoners zijn het zat. (foto i Oplappen is volgens burgemees ter en wethouders ondoenlijk. Daarvoor zijn er teveel oneffenhe den aanwezig. Wel is men op de afdeling open bare werken in het gemeentehuis hard aan het werk om de recon structie voor te bereiden. Onder deel daarvan is eventueel de komst van een fietspad. Men wil het plan zo snel mogelijk aan de provincie voorleggen. Volgens directeur openbare werken Van Veen is dat een mogelijkheid om, tydens on derhandelingen met de provincie, om een voorfinanciering te vragen. Het benodigde geld zou dan vroe ger beschikbaar zijn. Ook uitvoe ring van het werk in fasen, waarbij het moeilijkste stuk het eerst aan bod komt, wil Van Veen niet uit sluiten. De gemeente heeft, als verant woordelijk wegbeheerder, ver keersborden geplaatst om de weg gebruikers te waarschuwen voor de slechte toestand van het weg dek. Deze maatregel is als een noodsignaal onmiddellijk aan het provinciebestuur gemeld. Maar of de Weipoortenaren daar iets aan hebben? ZOETERWOUDE - Burgemeester Houdijk heeft gistermiddag de eer ste paal geslagen voor de 4000 vier kante meter grote nieuwe maga zijn- en verkoopruimten die meu belzaak Casba aan de Zoeterwoud se Hoge Rijndijk 311 gaat bouwen. Waarmee een al jaren gekoester de wens van Casba in vervulling gaat. Het bedrijf wilde het maga zijn vanuit het bestaande pand aan de Hoge Rijndijk 315, recht tegen over Heineken, al langere tijd ver plaatsen. Het bedrijf krijgt door de uitbreiding de beschikking over 40 'procent extra vloeroppervlakte. ren wordt volledig geautomati seerd. Voordelen daarvan: betere voorraadbeheer en een drastische vermindering van de loopafstan den in het magazijn en het feit dat de zogeheten 'meeneemartikelen' klaarstaan voor de klant. Belang rijk voor het Zoeterwoudse bedrijf omdat met name van de Trendhop- per-collectie het merendeel direct kan worden meegenomen. De corrttnunicatie tussen beide gebouwen zal door middel van bui zenpost verlopen. Het nieuwbouw project zal half april moeten zijn gerealiseerd. Op dit terreintje bij de ijsbaan aan de Nic. Maeskade in Voorschoten verrijst een nieuw kerkgebouw. (foto Wim Di VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt een nieuw kerkgebouw, vlak voor de ijsbaan. Het gaat om een eenvoudig houten huis van acht tien bij acht" meter met een groen (asfalt)dak en een sober torentje. Naast de kerkzaal komt er een ver gaderruimte, een klein keukentje, een entree en een toilet. De raadscommissie van finan ciën had gisteravond geen enkele moeite met deze plannen, die door welstandscommissie en B en W zyn goedgekeurd. Gebruiker wordt de Vereniging Nederlands Hervormde Evangelisatie op Gere formeerde Grondslag te Voorscho ten en omstreken. Deze vereniging is in 1983 opgericht en organiseert wekelijks kerkdiensten in de aula van het Luca College aan de Van Beethovenlaan. Samen met de ge meente zocht ze een plek waar een kerkgebouw mag komen. Het terrein aan de Antoni van Leeuwenhoekkade, waar tot voor kort een grijze schoolkeet stond, blëek geschikt. Het heeft de be stemming bijzondere doeleinden. De vereniging krijgt het gebouw in eigendom, maar de gemeente blijft eigenaar van de grond. Volgens een ambtenaar, die het gebouw als een 'veredelde bouwkeet' om schrijft, zijn geen afspraken ge maakt over de ijsperiode: "Men weet dat het gebouw naast de ijs baan ligt en er wat geluid vandaan kan komen". De fracties van PvdA/PPR en WD maakten zich sterk voor mul- ti-functionaliteit, al had vooral de laatste partij veel begrip voor de vereniging, die een eigen plekie wil. De fractievoorzitter j dicaal-socialisten Breunesse, wees op het plezierig samen 'kerken' in het geboüw van het Lucas college, dat in het week einde leeg staat. Is die eigen kerk echt wel nodig?, vróeg ze zich af. Wethouder J.D. van Dalen wees er vervólgens op dat het kerkgenoot schap ook doordeweeks activitei ten ontplooit en een eigen gebouw dus goed kan gebruiken. WASSENAAR - De Wasse naarse politie heeft gisteravond een in Wassenaar gevreesde Duitse herder in beslag geno men en de viervoeter naar het asiel gebracht. Het lot van de hond, waarvan de eigenaar eer der deze maand een bevel tot muilkorving had gekregen, ligt nu in handen van de officier van justitie. Deze heeft aange kondigd snel te willen beslis sen. Hij zal beslissen aan de hand van het proces-verbaal dat tegen de eigenaar is opge maakt. Het bevel tot muilkorving vloeide voort uit het "agressie- in het beest dat zijn tanden al in menige lede maat van even zoveel Wasse- naarders heeft weten te zetten. Ook na het bevel tot muilkor ving bleven er vele klachten over de viervoeter binnenko men. De eigenaar zou het bevel gewoon de wind in hebben ge slagen. Gisteravond bleken die geruchten op waarheid te be rusten. Rond negen uur trof de politie "een kennisje" met het beest aan. Het dier was noch aangelijnd noch gemuilkorfd. Voor de politie was nu de maat vol. Zij bracht het dier naar het plaatselijke asiel. DEN HAAG/VOORSCHOTEN - De Kroon heeft de bezwaren vérworpen die waren inge diend tegen bestemmingsplan Nieuw Voor dorp in Voorschoten dat het mogelijk maakt dat op het terrein van het gelijknamige voor malige kindertehuis drie kantoorflats worden gebouwd. Een van de drie kantoorflats mag volgens het bestemmingsplan 13,5 meter hoog worden en de andere twee 10,5 meter en dat vindt de Kroon aanvaardbaar gelet op het feit dat de 'hoogste kantoorflat het verst van de omringende bebouwing is gedacht. De Kroon meent voorts dat het bouwterrein zeer fors is en slechts gedeeltelijk bebouwd wordt. Mede door de beoogde nieuw aan te is geen probleem, aldus de Kroon. Linksafs- laand verkeer vanuit de richting Leiden kan gemakkelijk de Badhuisstrast inrijden en ver keer van het kantorencomplex naar de Leidse weg gaat zonder problemen omdat het verkeer op die weg regelmatig door even verderop staande stoplichten wordt onderbroken. Verkeersmaatregelen kunnen voorts het ge vreesde sluipverkeer over de Krimkade tegen gaan en sluipverkeer in de Vlietwijk wordt niet verwacht. Daarvoor zijn de straten in die wijk niet aantrekkelijk genoeg voor door gaand verkeer en bovendien betekenen die een omweg voor hen die per auto naar het kan torencomplex gaan of er vandaan komen. Zoeterwoude en Stompwijk ZOETERWOUDE/STOMPWIJK - Politiek Zoeterwoude kan zich goed vinden in het uitgangspunt dat het provinciebestuur, Gedepu teerde Staten, er wat de samenvoe ging met Stompwijk op nahoudt. Gedeputeerde Staten vinden dat zowel Stompwijk als Zoeterwoude deel uitmaken van de groene buf ferzone tussen de Leidse en Haag- se/Zoetermeerse agglomeratie. Dat gegeven is één van de uitgangs punten om Zoeterwoude en Stompwijk samen te voegen tot één gemeente, een gemeente die straks een eenduidig en conse quent beleid kan voeren als het er op aankomt het groene landschap zoveel mogelijk in tact te houden. In de gisteravond gehouden commissievergadering algemene zaken konden de partijen het daar mee eens zijn. Maar daarbij teken de men wel aan dat in een reactie op het ontwerpplan aan gedepu teerde Staten nog even duidelijk gemaakt moet worden dat Zoeter woude ook als zelfstandige ge meente in ongewyzigde vorm kan blijven voortbestaan. Tevreden toonden de commissiele den zich dat in dit ontwerpplan rijksweg A4 als grens wordt aange geven, zodat het weggedeelte van de Stadhouderslaan niet langer van Leiden is maar, net als de wo ningen, Zoeterwouds grondgebied wordt. Ook aan de Meerburgerwa tering is, door het rechttrekken van de grens, een oneffenheid ver dwenen. Veel Stompwijkers hadden de vrees uitgesproken dat hun buurt schap door de voorgestelde grens wijziging in twee stukken zou wor den gesplitst. De Zoeterwoudse raadsleden hebben er geen be zwaar tegen om de grens meer in de richting van de gemeente Leid- schendam te laten opschuiven, bij voorbeeld tot de drie molens. Ove rigens dient zo'n verschuiving te gebeuren in nauw overleg met de bewoners, zo benadrukte men gis teravond. Andere grenswijzigingen na de herindeling:» De grens tussen Zoe terwoude en Benthuizen komt te lopen langs de Eerste Tocht. Daar door gaat er 15,5 hectare Zoeter wouds grondgebied over naar de gemeente Benthuizen. Recreatiegebied Vlietland is in de toekomst niet meer voor een stukje van Zoeterwoude. Het 66 hectare grote stuk gaat naar Leid- schendam. Het Zoeterwouds strookje langs de Vliet wordt inge deeld bij Leiden, gelet op ligging en afstand tot deze gemeente. Ambtenaren De gemeente Zoeterwoude wil verder veel nadruk leggen op de gevolgen die een eventuele samen voeging heeft voor de ambtenaren. Grote zorgvuldigheid zal in acht moeten worden genomen bij even tuele overplaatsing of afvloeiing. Ten slotte drongen alle fracties er gisteravond op aan de totale sp- menvoegingsoperatie zó te laten verlopen dat het de gemeente geen extra geld kost. Als de procedure volgens plan verloopt - maar er is nu al vertra ging ontstaan - zal de Tweede Ka mer in 1990 een definitieve beslis sing over de herindeling hemen. men aan ten minste één remmer zal vasthouden. Wethouder Den Boeft legde uit waarom: het advies van de ANWB is in de lucht komen te hangen. Ging de ANWB er van uit dat de stoep op de Achthove nerweg verbreed zou worden, in middels is duidelijk dat daarvan geen sprake kan zijn. De gemeente kan de benodigde grond daarvoor niet verwerven. DINSDAG Leiden Lakcinema - films 'Iwan de verschrik kelijke'. 20 uur deel 1 en om 22 uur deel 2. K&O-gebouw - film 'Can she bake a cherry pie?', 20.15 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg, klaverjas-competitie, 20.30 uur. Oud-katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Sportkafé LVC - Breestraat 66. Risk- kampioenschap, 20 uur. NVSH-infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, kinde ren kunnen schoen zetten voor Sin terklaas, vanaf 18 uur, vertrek Sint al- da!r om 19 uur richting winkelcentrum dorp, aankomst 19.45 uur. WOENSDAG Leiden K&O-gebouw - kinderfilmmiddag, 14.30 Volkshuis - Apothekersdijk, filmoch tend voor vrouwen, 9.30 uur. Kapelzaal K&O - programma van Main- stream-jazz door So Much Guitar, ,20.15 Wassenaar Raadhuis De Paauw - vergadering raadscommissie ruimtelijke ordening, 19.30 uur. Voorschoten Poppentheater Wellus Nietus - Pr. Ma- rijkelaan 4, Sinterklaasvoorstelling 'De poppenplaag, een Sinterklaasverhaal', 14.30 uur. Ambachtshuis - Voorstraat 12, commis sie openbare werken, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 november tot vr 5 december door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2