'Baggeren' geen vetpot Zjelezovski ongenaakbaar Toptijden op Thialf-baan Dolle Dries heet voortaan slimme Dries 'Hoopgevend' tennis in Valkenswaard Campomanes blijft aan Katwijker René Guyt Verslaafd' aan veldrijden Gemakkelijke winst LZ'86 Vierat verrast bij driebanden MAANDAG 1 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 21 WEST-BEKL1JN (ANP) - In de open lucht kan ook hard worden geschaatst. Dat werd hef afgelopen weekeinde in West-Berlijn bewe zen door de snelste man ter wereld op de smalle ijzers, Igor Zjelezovs ki uit de Sowjet-Unie. De 23-jarige sportleraar uit Minsk, de laatste twee jaar de onbetwiste wereld kampioen op de sprint, won alle onderdelen van de sprintvierkamp op het kunstijs van Wilmersdorf. Bij de dertiende editie van het in ternationale gala, dat voor de twee de keer voor de wereldbekerstrijd telde, verbeterde Zjelezovski op zaterdag de baanrecords op de 500 (37,56) en 1000 meter (1.14,96). Met die verrichtingen, zijn kilometer was de snelste van het seizoen, bleef het 92 kilo zware krachtmens niet eens ver verwijderd van zijn beide officieuze wereldrecords op laaglandbanen. Voor de wereldbeker tellen slechts afzonderlijke afstanden en Zjele zovski nam in de westerse enclave in het Oostblok in de beide klasse menten van de serie afstand van Dan Jansen, de Amerikaan die vo rig seizoen beide World Cups voor sprinters veroverde. Dit seizoen tellen voor de sprinters de finalere sultaten in Inzeil en zeven van de negen sprints in het seizoen. Zjele zovski heeft vijftig punten achter de naam. Bij de vrouwen versloeg de Ameri kaanse Bonnie Blair op beide da gen op de kortste sprint de onge naakbaar geachte Karin Kania. De 22-jarige Blair deed zeer uitbundig over die zeges, die telkens in beste wereldseizoentijden (40,83 en 40,74) gingen. Kania bleef gelaten onder de nederlagen. Voor haar zijn de middenafstanden en de all round-meerkamp van meer be lang. De Nederlandse afvaardiging bij de opening van het wereldbeker- seizoen kwam tot weinig schok kende verrichtingen. Bij de vrou wen had de ploeg van trainer Arie Koops nog het meeste succes. Koops toonde zich zeer tevreden over het wereldbeker-debuut van Christine Aaftink. De 20-jarige sprintster uit Baambrugge kwam via twee verdienstelijke kilometers (zaterdag in een persoonlijk record van 1.26,97) op de achtste plaats in het klassement over vier afstan den. Zij werd met 2/100ste punt verschil voorafgegaan door de meer erva ren Ingrid Haringa, op het moment de snelste 500-meterspecialiste van Nederland. Haringa kwam zater dag tot 42,64 seconden en scherpte die beste nationale seizoentijd een dag later aan tot 42,62. Bij de heren bleef Nederland op één uitzondering na (Ykema op zijn tweede 500 meter) buiten de top-tien. HEERENVEEN (GPD) De World Cup bestaat een jaar langer dan de overdekte Thialf-baan, maar staat nog steeds in de stei gers. Het Oostblok mijdt ook in het tweede seizoen de meeste wedstrij den, terwijl de Nederlandse all- roundtop eveneens slechts hier en daar een greep doet in de prijzen- pot. De World Cup zal pas van de grond komen wanneer er wereldtitels aan zijn verbonden", meent bonsds- coach Henk Gemser, die er de ziek te over in had dat niet al zijn zes allrounders in Heerenveen beide afstanden mochten rijden. Dat de hoofdprijzen (zeshonderd gulden) naar de buitenlanders Hadschieff en Karlstad gingen, lag hem min der zwaar op de maag. Gemser: „We beginnen nog maar pas en we zijn nu waar we graag willen zijn. Geen probleem dus". Het moest deze keer, wat de Neder landse successen aangaat, van Yvonne van Gennip komen. In het zwakke deelnemersveld had ze geen tegenstand van allure en zo wel de 3000 als 1500 meter won de Haarlemse met overmacht. Blauwe kruitdampen hingen zaterdag, een kwartier na de luidruchtige ope ning nog tegen het plafond, toen Van Gennip naar het eerste natio nale langebaan-record op de drie centimeter dunne ijsvloer gleed. Haar zeer fraaie 4.22,05 bleek, toen het toernooi vorderde en ook de mannen aantoonden hoe hard het binnen de deuren van Thialf kan gaan, eigenlijk niet abnormaal meer. Slechts vier seconden bleef Van Gennip verwijderd van Karin Kania's wereldrecord (4.18,02). De Oostduitse komt wellicht het ko mende weekeinde tot een ant woord, wanneer ze in de eveneens nieuwe hal van Oost-Berlijn voor de World Cup aantreedt. Ook de Noorse en Oostenrijkse mannenploegen hadden in hun training terdege rekening gehou den met de wereldpremière van het indoorschaatsen. De aanloop naar Heerenveen beschouwden ze als een rustweek, in tegenstelling tot de Nederlanders die gewoon hard doortrainden en zich pas in ja nuari echt voor wedstrijden inte resseren. Het zou een verklaring kunnen zijn voor de overheersende rol van de buitenlanders. Alleen Hein Ver geer verscheen één keer bij de hul diging, als nummer drie van de 1500 meter. Michael Hadschieff, de hard aan een comeback werkende Rolf Falk-Larssen en kilometervre ter Geir Karlstad bereikten het hoogste niveau, een trede lager im poneerde Gerard Kemkers met twee persoonlijke toptijden. Terwijl nieuweling Bert Koop- mans tegenviel op zijn beste af EINDHOVEN (ANP) - Dolle Dries is Slimme Dries geworden. Zo sim plificeerde Dries van Wijhe zater dagavond in mistig Eindhoven zijn veertigste marathonzege op kunst ijs. Net als een week eerder in De venter gooide de veertigjarige schaatscrack uit Oosterwolde al zijn taktisch inzicht in de strijd om snellere mannen als Van Kempen, Kasper, Ruitenberg en Van der Duim voor te blijven. In Deventer sprong hij ruim drie ronden voor het eind, toen de sprinters elkaar beloerden en geen zin hadden in een krachtenslopende achtervol ging. Op het snelle kunstijs van Eindhoven pakte Van Wijhe de za ken identiek aan. Weer trapte ie dere kanshebber in de opzet van de gewiekste reserve-postbesteller. Dit keer ging hij nog drie ronden eerder aan voor de demarrage, die zelfs niet door de sterke ranglij staanvoerder in het KNSB-beker- klassement, Richard van Kempen, geneutraliseerd kon worden. De 21-jarige Noordhollandse tuinder werd dit keer niet in de weg ge schaatst door een achterblijver, zo als hij vorige week in Deventer zijn nederlaag tegen de veel oudere Van Wijhe verklaarde. Van Kem pen ging in de laatste ronde vol aan, maar bleef op tien meter van de taaie Van Wijhe steken. Naast slimheid, de oogst van 25 jaar wed strijdervaring,is ook kracht een kwaliteit, die Van Wijhe als smaak maker van het peloton ruim schoots tot zijn beschikking heeft. VALKENSWAARD (GPD) Hoopgevend, maar ook niet meer dan dat. Zo omschreef Stanley Franker gisteren de prestaties van de grote nationale tennisafvaardi- ging in Valkenswaard. De Suri naamse bondscoach wilde terecht geen verstrekkende conclusies verbinden aan de Nederlandse in breng, die als altijd grillig was. De eerste internationale finalezege van Huub van Boeckel in het 25.000-dollartoemooi paste in dat beeld, evenals de verrichtingen van de vrouwenploeg tijdens het Europees kampioenschap voor landenteams. Hoewel hij pas sinds 1 oktober in KNLTB-dienst is, kan reeds wor den vastgesteld dat Franker het zichzelf niet makkelijk heeft ge maakt met de belofte om „binnen drie jaar zes meisjes en jongens bij de top honderd' te krijgen. Dat er in mentaal opzicht nog heel wat werk aan de winkel is, kwam de laatste dagen niet alleen aan het licht bij het mannelijk talent, maar vooral ook bij Frankers vrouwelij ke beschermelingen. Karin Bakkum en Marianne van der Torre mochten er dan voor zor gen dat Nederland zich handhaaf de in de hoogste divisie, achteraf overheerste toch het katergevoel. De 2-1-zege op Zweden, de enige natie die met haar sterkste equipe was verschenen, was (na het ver lies met dezelfde cijfers tegen Zwitserland) net niet genoeg voor een finaleplaats. Bakkum en Van der Torre struikelden in het dub belspel, ondanks liefst negen matchpoints in de tie-break van de derde set. DUBAI - Florencio Campomanes blijft nog vier jaar voorzitter van de wereldschaakbond (FIDE). Zijn te genstander Lincoln Lucena trok zich zaterdag vlak voor het beslis sende congres in Dubai terug. De 38-jarige Braziliaan trok zijn kandidatuur in „omdat alle pogin gen om tegen de huidige trend in te gaan het schaakspel zelf zouden hebben geschaad. Bovendien had Campomanes de steun van het Oostblok en de ontwikkelingslan den, zodat voor mij toch weinig eer viel te behalen", aldus Lucena die werd gesteund door wereldkam pioen Kasparov. Op diens initiatief is een scha kersvakbond opgericht, die de be langen van de toppers zal gaan be hartigen en een flinke vinger in de pap heeft bij het organiseren van een nieuwe WK-cyclus. Kasparov is voorzitter, Timman en Karpov fungeren als vice-voorzitter. WIJBOSCH - Wat zijn dat 1 lieden, die zich met plezier door de modder wringen? Die hun fiets uit de schuur halen als weg renners in warme sportpaleizen overwinteren. Die hun krach- tenverslindende werk onder vaak extreem koude weersom standigheden verrichten en bo vendien minder belangstelling krijgen. Het zijn de 'verslaafden', zoals de Katwijkse amateur René Guyt, die in de wintermaanden elk weekeinde huis en haard la ten voor wat het is om zich met volle overgave door de klei voort te bewegen. Veel aandacht krij gen ze niet en dientengevolge ver dienen ze, door de bank genomen, lang niet zoveel geld als een ren ner uit het 's zomerse peloton. door Fred Segaar René Guyt (rechts) rijdt op dit moment nog zij-aan-zij met Reinier Groenendaal. Later moest de Katwijker afhaken, maar hij eindigde toch nog als tiende. (foto MarMn de Goede) De prijs die cyclocrosser René Guyt gistermiddag voor zijn tiende plaats in de internationa le wielerveldrit van het onder de rook van Schijndel gelegen Wij bosch ophaalde, stond dan ook in geen verhouding tot de kosten die de Katwijkse amateur maakt. In het tot permanance omge bouwde clubhuis van organisa tor 'Wijbossche Renners' keek de dit jaar zo succesvolle Swift-ren- ner onder het toeziend oog van speciale gast Eddy Merckx dan ook enigszins misnoegd in de en veloppe. Die bevatte niet meer dan zestig gulden. "En dat voor een internationale wedstrijd", moest hem van het hart. Even voor hem waren de pro fessionals Hennie Stamsnijder en Reinier Groenendaal een onge twijfeld beter gevulde enveloppe komen ophalen. Op de als par cours dienstdoende plaatselijke vuilnisbelt waren ze hem, begrij pelijker wijs, óók al voor geweest. Net als de dag ervoor in Olden- zaal had Hennie Stamsnijder zijn meegereisde supporters niet teleurgesteld. Hij was gisteren oppermachtig en reed nummer twee Reinier Groenendaal en de zaterdag volledig ingestorte amateurkampioen Martin Hen driks (gisteren derde) wéér op respectabele afstand. Het bijhouden van voornoemd drietal was bepaald niet het doel geweest van René Guyt, die zich eerder dit seizoen getuige zijn vijfde plaats in Bergen op Zoom overigens wèl met de veldrijtop had kunnen meten. Hoewel hij naderhand, de blubber inmid dels grotendeels van zijn lichaam gespoeld, vertelde "niet op ze te hebben gelet", moet zijn aan dacht tijdens de koers toch vooral zijn uitgegaan naar Gerritsen, Pley en Kools. De beide laatstge noemde coureurs maken net als Guyt deel uit van de nationale amateurselectie, die strijdt om uitzending naar het wereldkam pioenschap in Tsjechoslowakije. Graadmeter Martin Hendriks gaat in elk geval. De overige vier renners, onder wie één reserve, worden in de loop van de maanden decem ber en januari aangewezen. Het Nederlands kampioenschap in Oldenzaal is met het oog om de mondiale titelstrijd een belang rijke graadmeter voor de KNWU- officials, maar dat was de koers gisteren in Wijbosch eveneens. Bondscoach en oud veldrijder Cees Zoontjes hechtte vooraf al thans de nodige waarde aan de internationale cross om de 'Lub- berts trofee'. "We bekijken de prestaties van de renners over het gehele sei zoen", zei de trainer van de Ne derlandse formatie, waarvan tweede jaars amateur Guyt van af het begin deel uitmaakt. "Van daag is zeker ook belangrijk. Als René als eerste of tweede ama teur binnenkomt maakt-ie een goede slag. Maar moet hij zes of zeven amateurs voor laten gaan, dan hebben die anderen natuur lijk weer Het zware Brabantse rondje, waar de man met de hamer in bijkans elke bocht klaar stond om toe te slaan, bood René Guyt lan ge tijd uitzicht op een uitzonder lijk goede klassering. Gedurende lange tijd reed hij achter profes sionele toppers als Stamsnijder, Groenendaal, Van Bakel en ama teurtopper Hendriks op de vijfde plaats. In de achtste ronde even wel werd de 20-jarige Katwijker geconfronteerd met een terug slag. De uit Roelofarendsveen af komstige Casper van der Meer (hij werd 28ste) was toen al lang teruggeworpen. "Ik moest afhaken omdat ik geen goede schoenen aanhad", baalde de snel van de vermoeie nissen bijgekomen renner. "Daardoor gleed ik telkens uit. Dat was verdomme geen doen. En er was hier geen water. Dat kennen ze hier zeker niet? Daar door kon m'n vader de fietsen niet schoon krijgen. Dat scheelt enorm. M'n stuur kwam ook nog eens scheef te staan waardoor ik nog ben gevallen. Jammer dat het misging. Door tal van facto ren, die je niet in de hand hebt. Een tiende plaats tussen al die kleppers is niet slecht, maar had ik geen pech gehad, dan was ik zesde of zevende geworden". Dergelijke eindklasseringen liggen volgens Cees Zoontjes ze ker in het verschiet voor Guyt. "Hij kan zeker een goede ama teur worden", is hij overtuigd van de kwaliteiten van zijn pu pil. "Ik zie geen superkampioen in hem. Maar wie wordt dat wel? Hendriks misschien ja. Maar Re né kan een eind komen, al is hij nog niet zover om prof te wor den". Dat is overigens wel het doel van de Swift-renner, die zich za terdag op het trainingsparcours van zijn club meldde in plaats van in Oldenzaal, waar de ama- teurtop massaal aan de start ver scheen. Dat was volgens Zoontjes "niet bezwaarlijk". "Het is juist een goede zaak dat hij voor een rit als vandaag rust neemt. Vorig jaar heeft hij veel moeten reizen en dat heeft een hoop kracht gekost. Maar daar leren die jongens van. Inderdaad heeft hij toen een terugslag ge had. Nu is het voor hem taak om in conditie te blijven". De bondschoach hoeft niet bang te zijn dat Guyt een trai ning overslaat, want de Katwij ker is een gepassioneerd cyclo crosser, die geen mogelijkheid voorbij laat gaan om zichzelf te verbeteren. Momenteel werkt de amateur 's morgens bij een aan nemer, die hij rond lunchtijd ge dag zegt. Dan stapt hij op de fiets. Meestal gaat het dan rich ting Katwijkse duinen, waar hij uren in de weer kan zijn. Op de vraag of het wel eens ge beurt dat hij geen zin heeft om te trainen, reageert Guyt niet be grijpend. De woorden 'Geen zin' komen niet in zijn vocabulaire voor. "Het is wel eens zo dat je zware benen hebt. Afgelopen woensdag bijvoorbeeld. Maar ik ga dan toch wat doen. Als ik dan eenmaal bezig ben, dan gaat het wel weer", aldus Guyt, die in mei van het volgend jaar in dienst moet. Hij hoopt op privilege's zo als Martin Hendriks die momen teel krijgt. Belachelijk Van Swift krijgt hij die volgens zijn zeggen nauwelijks en dat zit hem flink dwars. Voorafgaande aan de wedstrijd in Wijbosch baalde de veldrijder door de ge dachte dat hij zou moeten aan treden in het clubshirt, dat hij overeenkomstig de afspraken die Swift met sponsor Casba heeft ge maakt moest dragen. "Ik ben ver plicht om er in te rijden, maar het is geen doen". "Ik moet een snel (aërodyna misch) pak hebben. Dat hebben alle jongens. Ik rijd nu nog steeds met korte mouwtjes. Dat is toch belachelijk? Ik heb in sommige wedstrijden de kans om op televi sie te komen. Dat is voor een sponsor toch een mooie kans? Ze zouden voor zo'n pak zorgen, maar ik heb nog steeds niks ge hoord, terwijl het s na om is". "Ik voel me niet lekker in dat ding van de sponsor en ik verdom het om zelf een snel pak te kopen". Reden waarom Guyt zich gis termiddag hulde in een oud, zij het aërodynamisch tenue, dat slechts de naam van zijn club vermeldde. Maar niet alleen wat kleding betreft is het volgens hem "rotzooien". "Van de KNWU hebben we dit jaar voor het eerst een kleding- pakket gehad, maar die kleren kun je alleen aan als je met de amateurselectie op pad bent. Voor de rest moet ik alles zelf ko pen. We krijgen nog geen schroef. Als Groenendaal een wiel kapot rijdt, zal hem dat een zorg zijn, want hij heeft een goede sponsor. Maar ik moet het zelf kopen. Wat denk je niet dat dat kost? Het eni ge voordeel van die amateurse lectie is datje vaak naar het bui tenland kan en je je niet hoeft te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap", aldus René Guyt, die vorig jaar als reserve deel uitmaakte van de ploeg die afreisde naar het wereldkam pioenschap in België. Geld "Daarom kijk ik nu ook naar geld. In het begin is het alleen je hobby, maar nu zijn ook andere dingen belangrijk. Prijzengeld bijvoorbeeld. Ik heb onlangs bui ten de selectie om in Duitsland gereden. Dan is het geld voor je zelf. Ik heb er nu goede contacten. De prijzenschema's liggen in het buitenland veel hoger. In Neder land krijg je als winnaar van een amateurkoers ongeveer 130 gulden. Wat is dat nou?" Hij hoopt dan ook zo snel moge lijk een gulle geldschieter te tref fen of anders spoedig toe te tre den tot de rijen der profs. "Dat is mijn streven. Het wordt immers pas rendabel als je een sponsor hebt, die voor je spullen zorgt. Het is ook aantrekkelijk als je startgeld krijgt. Als je prof bent moetje er van kunnen leven. Dan moet je proberen zoveel mogelijk geld binnen te halen. Pakken wat je pakken kan". "Nu kost het me alleen maar geld. Wat denk je dat zo'n ritje naar Schijndel kost? Als m'n va der niet meegaat, moet He maar iemand zien te regelen die me tij dens de koers een fiets aangeeft. En na de wedstrijd is het natuur lijk niet afgelopen. Ik heb vaak de hele dag nodig om m'n fietsen schoon te krijgen. Daarna ga je pas kijken wat voor schade ze hebben opgelopen. En wat denk je van m'n kleding? Die bagger- boel moet gewassen en gestreken worden. Dat doe ik allemaal zelf'. Voetballers "Voetballers hebben het een stuk makkelijker. Terwijl ik door de blubber ploeter, hangen zij met hun luie reet voor de video. En als je dan ziet wat ze verdie nen. Dat staat in geen verhou ding tot wat het veldrijden ople vert". "Maar", bekijkt hij ook de posi tieve kant. "Je krijgt er veel voor terug". "Zeker nu het goed gaat. Ik klaag dan wel, maar ik vind het een prachtige sport. Heel zwaar, maar dat ligt me juist. Na een koers voel ik me beresterk. Dan zou ik bij wijze van spreken m'n fiets dubbel kunnen vouwen. Er zit veel variatie in het veldrij den. Alleen rondjes rijden vind ik niks, al kan ik op de weg aar dig uit de voeten. Als ik me erop zou toeleggen, zou ik best die avondzesdaagse voor amateurs kunnen winnen". "Veldrijden is een eerlijke sport", ziet hij ook als voordeel. "Je moet alles alleen doen. Je kan niet even lekker uit de wind gaan zitten". Dat had hij tijdens zijn allereerste wedstrijd al in de ga ten. "Ik heb altijd gehandbald. Ik was veertien toen ik daarmee stopte. Via Eddy Kouiss, een vriend in Katwijk, ben ik gaan crossen. De eerste de beste wed strijd werd ik meteen twintigste. Ik verdiende toen een knaak. Dat gaf me veel moraal en ik ben dan ook doorgegaan". Met succes, want op 20-jarige leeftijd kon hij gisteren lange tijd met de nationale top mee. Hij werd er slechts zestig gulden rij ker van. Hoewel hij voortdurend door de modder moet baggeren, zal het wel nooit een vetpot wor den. stand, koerste Gerard Kemkers op twee nieuwe toptijden af. Het ging naar zijn gevoel in het begin van de vijf kilometer niet snel genoeg. „Ik reed erg lekker, maar vond mijn rondetijden te hoog. Anders ver snel ik pas na 3000 meter en kan ik het tot het einde volhouden, nu ben ik eerder het tempo gaan ver hogen en wilde per sé onder de ze ven minuten komen. Al was het 6.59,99 geworden, want dat is toch een magische grens". Maar het heeft geen zin om langdu rig stil te staan bij de tijden die in de vrije en wispelturige natuur am per te benaderen zijn, stelde Kem kers realistisch. „Van deze tijden moet je twee of drie dagen genie ten en ze dan vergeten. We gaan er nog een maand hard tegenaan, maar het traint wel een stuk plezie riger nu je dit even gereden hebt". LEIDEN - LZ'86 behaalde zater dagavond een gemakkelijke zege. ZPA uit Almelo werd met 13-7 ver slagen. In de tweede klasse haalde zowel Vivax als Katwijk een be langrijke zege binnen. De Oegst- geestenaren wonnen met 3-4 van De Ham en Katwijk was met 10-8 te sterk voor WVZ. In de derde klasse leed DKO een grote neder laag tegen Woerden. De Leiderdor pers verloren met 4-14. Sassen- heim speelde verdienstelijk gelijk tegen Aquarijn (7-7). Bij de vrou wen twee overwinningen. LZ'86 won voor de eerste keer dit sei zoen. Bubble was met 9-7 het slachtoffer. De Zijl/LGB won met 13-6 van Raket 2. LZ'86 had geen moeite met ZPA. De ploeg van Hans Parrel speelde de eerste twee perioden een zone verdediging. De Almeloërs hadden hierop geen passend antwoord. Telkens kon LZ'86 uitbreken bij Almelo's balverlies en men wist goed raad met de gecreeèrde kan sen. Al in de eerste periode was er een geruststellende 3-0 voor sprong. In de tweede periode werd de wedstrijd helemaal beslist. Via snelle counters werd de sco re vlot opgevoerd naar 8-2. De laat ste twee perioden schakelde LZ'86 over op een press. Deze was zeker in het derde speldeel wat minder effectief maar de Almeloëers wa ren te zwak om echt te profiteren. Via 10-6 werd het tenslotte 13-7. Doelpunten LZ'86: Wilco v.d. Zeeuw 4x, Ruud Muusse 3x, Mark Mommers 2x, Rene v.d. Zeeuw lx, Marco Mulder lx, Frans v.d. Brink lx en Michel v.d. Zeeuw lx. Vivax deed goede zaken i.v.m. het veilig stellen van een plaats bij de bovenste vier. Het één punt ho ger genoteerde De Ham werd in de uitwedstrijd met 3-4 verslagen. De gehele wedstrijd hadden de Oegst- geestenaren het initiatief. Dit re sulteerde al in de eerste periode in een 0-2 voorsprong. Hoewel De Ham wel de gehele wedstrijd goed bleef terugvechten lieten de Oegstgeestenaren zich de verdiende overwinning niet meer ontnemen. Einduitslag 3-4. Goals Vivax: Jack Frauenfelder 3x en Dick Langerhorst lx. Katwijk behaalde de tweede ze ge van dit seizoen. WVZ werd met 10-8 verslagen. Op de derde perio de na waren de Katwijkers opper machtig. De na twee perioden ver kregen 7-3 voorsprong ging in dit derde speldeel geheel verloren (8- 8). In de slotfase hervond Katwijk zich weer en stelde de 10-8 zege alsnog veilig. Goals: Martin Jonker 4, Hans Schaap 2, Arco Guyt 2, Al- bert v.d. Plas 1, Eddie Hoek 1. Sassenheim speelde 7-7 gelijk tegen Aquarijn. Er had meer in ge zeten als de Sassenheimers bij een 5-4 voorsprong het hoofd koel had gehouden. Tweemaal een man meer leverde evenzovele tegentref fers op. Goals: F. vn Graas 3, R. Burgmeyer 2, P. Bijman en H. Geurds. Bij de vrouwen een opmerkelij ke zege van LZ'86. Na 10 nederla gen op rij, werden de eerste punten tegen Bubble binnen gehaald. Na een 2-0 achterstand werd goed te rug gevochten wat een 9-7 zege op leverde. Goals: J. de Jong 4, Y. Flippo 2, E. Hoogeboom 2 en E. Verkerk 1. De Zijl/LGB naderde koploopster ZPB tot op één punt middels een 13-6 zege op Raket 2. Goals: M. Rysbergen 5, N. Groe nendijk 4, E. Redegeld 2 en M. van Veen 2. DIRK KLOOS WEST-BERLIJN (SID) - Het derde wereldbekertoernooi driebanden, in West-Berlijn, is gisteren verras send gewonnen door de Fransman Vierat. In de eindstrijd versloeg de 49-jarige de Belgische matador Raymond Ceulemans met 3-2. Voor de Nederlandse deelnemer in het circuit, Rini van Bracht, was er weinig eer weggelegd. Hij won in de eerste ronde moeizaam van de Westduitse amateur Zöllner met 3- 1. In de strijd om een plaats bij de laatste vier, bleek de Waal wij ker echter niet in beste doen. De Ar gentijn Doyharzabal won met 3-2. Van Bracht zakte door dat verlies naar de vijfde plaats in het klasse ment na drie toernooien.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21