'Fides op weg naar hoofdklasse De Zijl zorgt voor daverende verrassing BS Leiden staat op een tweesprong LSRG ontwaakt nog net op tijd Overtuigende zege bij debutant Rodenburg Blitz niet te stuiten in vrije val MAANDAG 1 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Fides Pacta vond in het verre Leek het juiste vervolg op de prima seizoensstart. Rodenburg werd met 9-13 geklopt door de Leidse korfballers. Ook de twee overige overgangsklassers Pernix en TOP boekten ruime overwin ningen. Fiks was de enige eer steklasser die, door een fraaie 13-10 zege op Swift (M), punten vergaar de. "Fides is weer op weg naar de hoofdklasse. Zo'n overtuigende ploeg hebben we hier nog nooit ge zien". De man die de telefoon op nam in de Rodenburghal in het Groningse Leek had geen proble men met de 9-13 nederlaag van de thuisclub. Voor debutant Roden burg was Fides Pacta gewoonweg te sterk. Zonder echt aan te hoeven drin gen kon de Leidse ploeg de leiding nemen om die ook niet meer af te staan. Aanvankelijk bleef het ver schil nog beperkt, maar na rust (5- 7) werd al snel gewisseld met vier puntsmarges. Tekenend voor de aanvallende zwakte van de thuis ploeg was dat veel van de negen goals vanaf de stip tot stand kwa men. Robin Sommeling voelde zich in het Groningse duidelijk in z'n ele ment en had met zes goals een fors aandeel in de 9-13 eindscore. Ro nald van der Velden en René van der Vooren scoorden elk twee maal, terwijl Patricia Gottmer, Wil- ma Neuteboom en Nico Pikaar het dertiental treffers volmaakten. Tegen het schuttersgeweld van Pernix was debutant Antilopen volstrekt niet bestand. Rond de twintigste minuut vielen kort na el kaar vijf goals en daarmee beslis ten Carla van Evert (2), Janneke Mulder, Kees Brokaar en Kees Hortensius in feite het duel: 10-3 Gezien de energieke start van de ploeg uit Leusden een onverwach te wending. Tegenover het hoge looptempo stond echter een zwak ke balbehandeling, waardoor nau welijks gevaar in de aanvallen school. Bovendien slaagde Pernix er in om Antilopen al bij het uit werken vast te zetten en onder de resulterende druk bezweek het snel. Een 5-1 achterstand werd nog opgehaald tot 5-3, maar toen sloeg Pernix beslissend toe. Steeds ontspannener spelend maakte Pernix de tijd vol. Antilo pen kwam hierdoor ook wat meer tot scoren, al bleven nog twee straf- worpen onbenut. Veel om het hand had het duel niet meer en voor op winding zorgde slechts Antilopen- coach Van Buren, die wegens com mentaar op de leiding de rode kaart gepresenteerd kreeg. Het duel kreeg tenslotte een 15-9 eind stand, waarbij Carla Kuipers (2), Lian Tieleman (2), Kees Hortensius (2), Carla van Evert, Janneke Mul der, Kees Brokaar en Geerten Breedveld voor de resterende goals tekenden. Noodlot Met de nietsontziende felheid riep Blauw Wit'51 het noodlot over zich af. Arbiter Bond bleek name lijk van de spelwijze van de Dordt- se ploeg volstrekt niet gediend. Hij kende TOP een zevental strafwor- pen toe, waarvan Frank Nijenhuis er vijf mocht benutten. Omdat het spelen op de door braak al te grote risico's met zich meebracht, hielden de Sassenhei- mers hun aanvallen ruim en brach ten van afstand de schutters in stel ling. En in tegenstelling tot vorige week waren de vizieren ditmaal wel goed afgesteld. Na de eerste vakwisseling (1-1) nam TOP reeds de leiding. In de tweede helft kwam kwam Blauw Wit nog wel terug toen het twee maal scorend de achterstand tot 6- 8 verkleinde. TOP reageerde ade quaat en nam binnen twee minu ten weer afstand, waarna het Dordtse verzet daarmee definitief was gebroken: 12-17. Naast Frank Nijenhuis (6) scoorden Anne van der Zaag (4), Jacquelien Winter (2), Ron van der Willik (2), Gerco Lan- gelaan (2) en Karin Westerbeek. Verrassing Fiks zorgde in de eerste klasse voor een regelrechte verrassing door Swift(M), dat vorig seizoen TOP nog tot een beslissingswed strijd dwong, met 13-10 te kloppen. Bij 10-10 lieten de beide ploegen elk een strafworp onbenut, maar de ploeg van coach Henny Piket zette zich in de resterende tien mi nuten het snelst over deze tegen slag heen. Reinetta de Mooy, met vier goals erg produktief, en Nico van Weizen scoorden voor de Oegstgeeste- naars, waartegenover Swift slechts een tweede onbenutte strafworp kon stellen. Topscorer Theo Vree ken (6) maakte tijdens het spelbe- vriezen de verrassing compleet: 13- 10. Na tien minuten in de tweede helft besefte De Danaïden pas de omvang van de problemen, waarin het verzeild was geraakt. In de daaraan voorafgaande periode had de ploeg van coach Kees van Vliet de aanvallen van Ons Eibernest ge laten over zich heen laten komen. Het gat dat werd geslagen, een via 2-6 halverwege tot 4-10 opgelopen achterstand, was toen al niet meer te overbruggen. Een ijverige Eric Kromhout, weer in de basis voor Leon Brou wers, zweepte zijn ploeg op tot gro te hoogte. Driemaal scoorde hij (Enrico Mud en Eric Peters namen de overige treffers voor hun reke ning) en bracht zo de stand op 11- 12. In de nog resterende vijf minu ten bleef echter de gelijkmaker uit. "11-8 lijkt nog heel leuk, i raakten daarvoor eerst met 10-3 achter", realiseerde Hen Zierikzee zich na afloop van de nederlaag te gen Het Zuiden. Een weinig gemo tiveerd Zuiderkwartier had in Rotterdam geen schijn van kans gehad. Tot overmaat van ramp was Aldo Spadon na een kwartier ge blesseerd uitgevallen, de al over volle ziekenboeg verder vullend. Na diens uitvallen (2-2) ging het snel bergafwaarts met Zuiderkwartier. Toen Kitty van der Mark zes minuten na rust scoorde was het verschil maxi maal. Erik van Lunteren en Wil de Wit, beiden driemaal scorend, maakten de nederlaag nog wat dra gelijker: 8-11. Spanning Topscorer Bert van Osnabrugge (4) en Martine de Water brachten Velocitas, dat zeven minuten na rust (5-3) tegen een 8-3 achterstand aanblikte, weer terug in de strijd. Maar na 9-7 scoorde De Meervogels vanaf de stip en daarmee was het lot van Velocitas bezegeld: 11-8. "We hadden het wel nodig", be sefte Fluks-coach Henk Roedoe. Na de nederlaag tegen NIO eindig de het duel tegen de tweede debu tant Avanti wel in een overwin ning. Na een spannend duel scoor de Kees Imthorn vier minuten voor tijd de winnende treffer: 8-9. Ons Eiland had geen schijn van kans tegen Merwede. Alleen Julia Arnoldus en Jan Boon konden met twee goals elk zich nog enigszins meten met de schutters uit Slie- drecht. Via een 2-8 ruststand zege vierde Merwede met 8-16. "Geen hoogstaand korfbal, maar het was een echte derby", conclu deerde Ruud Niesing, winnend coach in de Leidse derby De Alge- mene-Crescendo: 7-9. Spanning bood het duel zeker, ook al door het in de eerste helft bizarre score- verloop. Crescendo kwam met 0-3 voor, werd na rust (2-3) achterhaald en dat herhaalde zich allemaal nog eens na 3-5. Topscorer Henk Al berts (4) en Alpnons Cornelissen slaagden er halverwege de tweede helft wel in de definitieve afschei ding te realiseren. Door Martin Fi- lippo en invaller Wim van Vliet kwam De Algemene van 5-7 nog te rug tot 7-8, maar daar bleef het bij. In de laatste vijf minuten besliste KNS het duel tegen Eureka in haar voordeel. Peter Zitman en Edwin Kooien, met zes goals topscorer, brachten de stand op 10-14 en daar had de thuisclub geen afdoende antwoord meer op. Voor duels tegen RZ en AMVJ LEIDEN - BS Leiden staat vlak voor de winterpauze op een tweesprong in de eerste divisie B. Verliezen de Leidse basketballers deze week van achtervolger Rotterdam- Zuid, of een week later van de ongeslagen koploper Gun- co/AMVJ, dan zijn de titelkansen vrijwel tot nul geredu ceerd. Bij winst houdt Leiden uitzicht op promotie, al blijft AMVJ favoriet. Als de generale repetitie van zater dagavond tegen hekkesluiter Ceres (69-56) als maatstaf moet gelden, heeft Leiden evenwel weinig kansen. Ceres kwam dit seizoen via de ach terdeur de eerste divisie binnen. Het team uit Emmelooord was ei genlijk niet op de vervreoegde overstap voorbereid, hetgeen door de positie op de ranglijst onder streept wordt. Ceres is desondanks een lastige opponent, waarvan Lei den in de eerste ronde slechts met veel moeite wist te i Ook zaterdagavond verslikte Leiden zich in de Vijf Meihal aan vankelijk in het uitgebalanceerde aanvalsspel van de Flevolanders, die akelig zuiver schoten (14 uit 20). Pas toen Leiden-coach Frans Broekhof daar een zone-verdedi ging tegenover stelde kwam Ceres in moeilijkheden en wist Leiden dankzij Peter van der Wetering (20 pnt) en Bert Kragtwijk (18 pnt, 16 reb) de achterstand (9-17, 20-25) nog voor rust ongedaan te maken: 28-27. Ceres heeft daarna eigenlijk VOORSCHOTEN - MSV vond zaterdagavond dat het in Voor schoten nog wat goed te maken had en drukte de basketballers van Blitz in een eenzijdige par tij met de neus verder op de de gradatiefeiten: 48-93. De vrije val van Blitz, twee jaar geleden nog rayonkam pioen (door winst op MSV) en vorig seizoen redelijk debute rend op landelijk niveau, lijkt niet te stuiten. Het afhaken van bijna de gehele spelersgroep heeft een gat gecreëerd dat op korte termijn alleen met men sen van buiten is te vullen. Uit de eigen gelederen is geen red ding te verwachten, gezien ook de positie van de reserves en het juniorenteam. Het aantrek ken van (te veel) spelers van buiten, die geen verwantschap hebben met de club en ook zo weer weggaan, ligt echter aan de huidige malaise ten grond slag. Degradatie uit de rayon eer ste klasse is, dat werd tegen MSV nog eens pijnlijk duide lijk, onoverkomelijk. De Noordwijkers hadden zich ten doel gesteld om het puntloze Blitz tot een zo laag mogelijk tegenscore te houden. Die op zet slaagde, in de laatste zeven minuten kwamen de kansloze Voorschotenaren zelfs maar één keer tot scoren. Blitz droeg zelf een belangrijk steentje bij door de bal 28 keer bij MSV in te leveren en ook vrij onder de basket veelvuldig te missen (na rust 8 uit 36). Van een wedstrijd was dan ook geen sprake. Blitz opende goed (12-4), maar had toen al zijn kruit verschoten. MSV stel de snel orde op zaken (14-18), om met name na rust (26-43) te werken aan een recordscore: 48-93. Loet de Ruijter (23 pnt, 12 reb, 6 assists) en Fred van Schie (19/10) waren de topsco rers bij MSV. Den Os kwam tot 17 punten voor Blitz. geen winstkansen gehad, al bleven de bezoekers vooral door het forse balverlies van Leiden (18) kansrijk (46-35,47-41). In de slotfase van het saaie duel bracht de zone ander maal uitkomst en liep het verschil toch nog op (69-56), maar hoopvol stemde het niet. In de rayoncompetitie sprong Leiderdorp in de uitwedstrijd te gen Midland bijzonder slordig met de bal om, hetgeen de Utrechters 28 keer extra balbezit opleverde. Leiderdorp dacht de wedstrijd 'even' snel te kunnen beslissen, maar wist pas vijf minuten voor tijd definitief afstand te nemen (33- 34, 46-47, 53-56). Midland kon het toen niet meer bijbenen: 62-75. Grasshoppers was niet gerust op de afloop van de uitbeurt bij Gun- co/AMVJ 2. De Katwijkers misten vier kernspelers en hadden boven dien slechts eenmaal eerder buiten de eigen Boorsmazaal gewonnen. AMVJ had lange tijd de beste pa pieren (26-32, 59.58), maar de Rot terdammers hadden enkele minu ten voor tijd nog maar drie spelers over. Grasshoppers won daardoor nog gemakkelijk: 67-80. Blitz is niet de enige ploeg die aan het einde van het seizoen is leeggelopen. Het Haagse Argus, gedegradeerd uit de eerste divisie, liet tegenstander OSG zaterdag weten dat het niet genoeg spelers had om gisteravond in Utrecht te verschijnen voor het geplande competitieduel. OSG won daar door reglementair met 2-0, terwijl Argus twee punten in mindering krijgt en daardoor samen met Blitz op 0 punten uitkomt. In het rayon Noord-Holland zorgde het uitvallen van Eric van Zelm voor de ommekeer in de ont moeting tussen Wilskracht en kop loper Lisse. In de opwinding over de blessure van de Lisser schutter werd Wilskracht-spelmaker Jan Oosterhuis werd uit het veld ge stuurd, waarna al het verzet was gebroken: 59-74 (35-33) Hillegom kon tegen TYBB de winst niet vasthouden: 67-69 (38-28). Vrouwen Aan de wedstrijden in de promo tiedivisie valt door de bookmakers geen eer te behalen. Alleen bij de onderlinge duels tussen de streek genoten Grasshoppers. MSV en Lisse staat de uitslag niet vantevo- ren vast. Lisse hield bij de ongesla gen lijstaanvoerder Jolly Jumpers een helft lang stand (44-35), maar was daarna niet opgewassen tegen de scoredrift van het drietal Boe- rigte, Behrens en Zeldam (samen goed voor 80 punten): 94-60. Grasshoppers maakte het alleen zichzelf moeilijk door in de eerste helft van de ontmoeting met Green Eagles talrijke kansen om zeep te helpen. De Katwijkse vrouwen, voor het eerst weer met Petra van der Oever, moeten duidelijk nog wennen aan de nieuwe borden in de thuiszaal. Na rust kwam de sco remachine goed op gang en was Eagles vleugellam: 70-46 (26-16). Anja Aandewiel leidde de scorers met 29 punten. MSV had veel moeite om te sco ren tegen het onverwacht felle Sea Devils. Pas toen in de tweede helft de break goed draaide, kon er af stand worden genomen: 32-39, 50- 43. In de resterende tijd kwam MSV niet meer in moeilijkheden: 71-56 (30-30). AnneJies Schaap was goed voor 20 punten. HANS JACOBS Toch weer hoop dus voor De Zijl LGB op een plaats bij de bovenste vier. Of zoals Frits Welling na af loop verklaarde. "Als we volgende week tegen VZC een gelijkspel kunnen bereiken zitten we zo goed als zeker bij de ploegen die gaan strijden om het kampioenschap van Nederland". Mocht dit niet lukken dan is nog niet alles verlo ren, maar dan zijn we van andere uitslagen afhankelijk. De Leidse coach gaat er dan natuurlijk wel vanuit dat de laatste twee wedstrij den tegen de degradatiekandida ten AZPC en Zian/Vitesse in klin kende munt worden omgezet. Voor het altijd emotionele tref fen tegen AZC had Frits Welling een wat ander uitgangspunt geko zen dan normaal. Welling: "Nor maal ben ik een voorstander van snel op de break gebaseerd polo. maar de laatste weken bleek dat vooral de afronding te wensen over liet waardoor onze tegenstanders gemakkelijk de aanval konden overnemen en we dus eigenlijk met onze eigen wapens werden verslagen. Vorige week al tegen HZC/De Robben heb ik de jongens opdracht gegeven om minstens 20 seconden in balbezit te blijven. Vanuit een goed bezet middenveld moet dan geprobeerd worden tot score te komen. Bij balverlies kan dan de tegenaanval beter worden opgevangen. Ik moet de jongens komplimenteren, tegen AZC prima i gehouden". Ondanks de goede leek het er in eerste instantie niet op dat De Zijl/LGB tot een nieuwe stunt (eerder was landskampioen VZC al veslagen) in staat zou zijn. De Alphenaren, zonder de geschor ste Ewoud van Winsen, maar met Stan van Belkum hadden de wed strijd onder controle. In de begin fase kon Alex van Belkum nog wel broer Stan aftroeven (1-0) maar di rect daarop maakte Stan zijn foutje goed door op fraaie wijze de gelijk maker te produceren. Het vertra gende spel van De Zijl/LGB kon AZC vooralsnog weinig verontrus ten. Arco Verboom rondde een man meer situatie af (1-2) en Eric Noordergraaf zorgde met een man minder voor 1-3. Bij 2-5 in de tweede periode wierp de nieuwe spelwijze van De Zijl/LGB de eerste vruchten af. Tot twee maal toe kon de Alphense verdediging vanaf het middenveld 'instartende' Leidenaars alleen middels een zware overtreding van, scoren afhouden. Het bleek uitstel van executie. De terecht toegeken de vier meter worpen werden door Hans Nieuwenburg in evenzovele treffers omgezet. Toen in het begin van de derde periode met Stan van Belkum op Spandau blijft in bezit van Europese waterpolobeker MOSKOU (SID) - Spandau'04 Berlijn heeft voor de tweede keer in successie de Europese waterpolobeker voor landskampioenen veroverd. De Westduitse landskampioen won de return in Moskou van Dinamo met 8-7 (2-1,1-1,2-2,3-3). In het eerste duel hadden de Westduitsers een kloof van vijf doelpunten geslagen (10-5). In het Olympisch zwembad in Moskou was Dinamo, de politieclub in de Sowjet-Unie, niet in staat die marge teniet te doen. De Russen speelden nerveus en stapelden fout op fout, waardoor de West duitsers het evenwicht gemakkelijk konden handhaven. Bij het duel waren slechts 600 toeschouwers aanwezig, omdat tegelijker tijd een steenworp buiten het bad de voetbalwedstrijd tussen Di namo Moskou en Dinamo Kiev om de koppositie in de competitie plaats vond. de kant Hans Nieuwenburg voor 5- 5 zorgde, gingen de talrijke Leidse supporters er eens goed voor zit ten. AZC bleef voorlopig echter de toon aangeven. Remco Pielstroom zorgde voor 5-6. Hoewel diezelfde Pielstroom vervolgens door arbiter Elly Janssen-v.d. Laak met vervan ging uit het water werd gestuurd wegens aanmerkingen op de lei ding (Arno van Winkel overkwam hetzelfde in het begin van het vier de speldeel) ging AZC door. Eric Noordergraaf uit een strafworp en weer met een man minder zorg de voor een marge van drie doel punten (5-8). Weer leek AZC op rozen te zitten. De vierde periode verliep uiterst spannend. Telkens leek AZC de strijd in zijn voordeel te gaan be slissen, maar steeds opnieuw kwam De Zijl/LGB terug. Zo kreeg John Janssen bij 7-9 van vier meter de kans om de marge weer op drie doelpunten te brengen, hij miste echter. Mark van Belkum had aan de andere kant met een zelfde si tuatie geen moeite (8-9). Met.Edwin Redegeld en Alex van Belkum op de kant. leek AZC door een misser van Stan van Belkum niet tot sco ren te komen, maar terwijl de bei de Leidenaren in het water terug kwamen kon Eric Noordergraaf toch nog voor 8-10 zorgen. De Zijl/LGB bleef rustig spelen en de aanvalsopzet bleef verzorgd. Twee snelle doelpunten van Mark van Belkum waren in de laatste mi nuut de beloning (10-10). De zeker consequent fluitende Elly Janssen- v.d. Laak stuurde vlak voor tijd Paul Belt voor 45 seconden uit het water. Stan van Belkum had de Al phense zege in zjn handen maar liet de bal knullig vallen. De Zijl LGB bedacht zich geen moment en counterde 8 seconden voor tijd naar de 11-10 overwinning. De ploeg van Frits Welling vierde de overwinning als een kampioen schap. Frits Welling zelf drukte het als volgt uit: "Ook al halen we de bovenste vier niet, een seizoen waarin we van zowel AZC als VZC winnen en van HZC/De Robben uit een punt pakken kan niet meer stuk". DIRK KLOOS Kleine zege op Minerva Mark van Belkum. kijkt tegen broer Stan (nummer 7) op, maar de jongste Van Belkum zou uiteindelijk zeer verrassend aan het langste eind trekken in het sensationele treffen tussen De Zijl en AZC 11-10). (foto Loek Zuyderduin) Koploper AZC in slotfase verslagen LEIDEN - De Zijl/LGB maakte zaterdagavond het onmogelijke waar. De mannen van coach Frits Welling zorgden in het eigen zwembad de Zijl voor een daverende verrassing door in een vooral in de slotfase uiterst spannende wedstrijd koploper AZC met 11-10 te verslaan. LEIDEN - De derby tussen Miner va en LSRG (10-12), de ex-studen ten tegen de studenten, oud tegen Jong, wordt door LSRG altijd met enige angst tegemoet gezien. De oudjes hebben bij deze speciale ge legenheid namelijk de gewoonte er extra hard tegenaan gaan en dat gold zaterdag in nog hogere mate omdat LSRG op dit moment aan de leiding gaat. Op papier moest LSRG in staat worden geacht om ruim te kunn- nen winnen, omdat de ploeg hard en fanatiek traint terwijl Minerva niet als team traint en iedereen in dividueel fit probeert te blijven. Op het speelveld bleken beide ploegen desalniettemin aan elkaar ge- LSRG begon de wedstrijd met dertien man omdat twee spelers zich verslapen hadden en pas na het begin van de wedstrijd arri veerden. Eenmaal compleet was het Pieter Fischer die LSRG uit twee penalties op een 0-6 voor sprong bracht. De wedstrijd was rommelig aan beide kanten met LSRG als de iets betere ploeg. De studenten sprongen echter zeer slordig met hun balbezit om en maakten zoveel technische fouten, dat Minerva goed bij kon blijven. Het was uit een rommelige situatie waarin de LSRG-defensie de bal niet onder controle kon krijgen dat Siebrand Roell 4-6 liet aantekenen. Diezelfde speler had even daarvoor verzuimd een gemakkelijke penal ty voor zijn ploeg te benutten. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien, maar nu was het Minerva dat het initiatief nam. Uit een hoge kick, wederom slecht ver werkt door LSRG, was het op- Hoop gloort voor Roomburg LEIDEN - De vrouwenploeg van hockeyclub Roomburg heeft gis termiddag het inhaalduel in de tweede klasse B met 5-0 van Scheijbeeck gewonnen. Door deze forse zege heeft de hekkesluiter weer een kans zich te handhaven in de tweede klasse. Het als voor-* laatste geklasseerde Scheijbeeck (5 punten uit 10 duels) werd het slachtoffer van de dadendrang van de Leidse ploeg dat nu 3 punten heeft uit 10 ontmoetingen. Roomburg had verleden week al een stap in de goede richting gezet, maar bij de voordelige stand van 1-0 (treffer van Mariëlle Bresser) werd het treffen met Scheijbeeck al na 13 minuten gestaakt omdat een Scheijbeeck-speelster onwel was geworden. De resterende 57 minuten werden gistermiddag af gewerkt en na de doelwisseling werd het overwicht van de thuis ploeg in meer treffers uitgedrukt. Joske Kijne sloeg in tweede in stantie een strafcorner in, terwijl Inge Oudkerk Pool rechtstreeks een strafcorner benutte. Saskia van der Lugt liet 4-0 van haar stick komen uit alweer een strafcorner- situatie. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Ariane Renaud die op eigen helft werd aange speeld door Oudkerk Pool en ver volgens de Scheijbeeckse vrye ver dedigster en de doeivrouw te gra zen nam: 5-0. In de vierde klasse leverden twee inhaalwedstrijden de kersverse hockeyclub Leidse Studs evenveel overwinningen op. De mannen wonnen met 2-0 van Reeuwijk door treffers van Victor Thissen en Tomas Steenmetser. De op de tweede plaats (achter Gouda) staande vrouwenploeg zegevierde met 3-2 over Barendrecht (Twee treffers van topscoorster Annie Verheul en één van Ceciel de Wert. nieuw Siebrand Roell die kon sco ren en converteren (10-6). Beide ploegen bleven aan elkaar ge waagd en Minerva verzuimde de wedstrijd vroegtijdig te beslissen door nog eens twee penalties te missen. Wat zo vaak gebeurt, ge beurde ook nu. Uit een onoverzich telijke situatie schopte een LSRG- speler de bal over de trylijn. De scheidsrechter oordeelde dat hij daarna onreglementair afgestopt werd en gaf een uiterst discutabele penaltytry waardoor beide partijen gelijk kwamen 10-10. Pieter Fi scher benutte de conversie en won voor LSRG de wedstrijd 10-12. District Midden-District West 17-17 Het lukte West niet om de van Swol-trofee (de Nederlandse dis trictenbeker) te behouden. Na overwinningen op Noord-West en Zuid moest er tegen het eveneens nog ongeslagen Midden gespeeld worden. Ondanks een constante voorsprong (4-13 met rust en 14-17 vier minuten voor tijd) eindigde de partij in een 17-17 gelijkspel. Na het raadplegen van de reglementen bleek dat het doelsaldo van Mid den (plus 32) beter was dan het doelsaldo van West (plus 31) en werd Midden dus de nieuwe dis trictskampioen. ERIC-JAN BERENDSEN Records Jansen en Van Veen Na twee weekeinden verwend te zijn geweest met topprestaties van de nationale sterren (nationale clubkampioenschapen estaffette en selectiewedstrijd voor de Euro pa Cup), moesten de zwemliefheb- bers in en rond Leiden zich de af gelopen twee dagen tevreden stel len met heel wat minder. Voor alle regioclubs stond namelijk de twee de ronde van de verenigingscom petitie op het programma. De Zijl/LGB en LZ'86 komen al lebei uit in de B-klasse, de één na hoogste afdeling in Nederland. Na de eerste ronde stonden de Leidse verenigingen respectievelijk op een 6e en een 21e plek. De presta ties in de tweede van de in totaal vier te zwemmen ronden verschil den niet veel van de openingsron de. De Zijl/LGB legde officieus be slag op een zevende plaats terwijl LZ ongeveer een vijftiende plaats bereikte. Promotie naar de Zwem Kro niek-afdeling ligt voor De Zijl niet in het verschiet omdat het het ni veau van de meisjes en vrouwen in landelijk opzicht te laag is. Op uit zonderingen als Ingrid van Veen en Maaike Parrel na schiet De Zyl vooral op de zwaardere nummers tekort. Ingrid van Veen verbeterde op nieuw het kringrecord op de 100 meter vrije slag voor meisjes gebo ren in 1972 en later: 1.01.1. Een tweede kringrecord werd gezwom men door Robert Jansen op de 200 vrije slag jongens '72 en later in 2.05.2. Deze tijd betekende tevens een limiet voor de Nederlandse Winterkampioenschappen, die in februari 1987 op het programma staan. Ook Niels Ouwerkerk zwom op deze afstand een limiet in een tijd van 2.07.4. Niels Joor (jongens '73 en later) en Maaike Parrel (meisjes '74 en later) haalden ook een startbewijs voor de NWK bin nen, respectievelijk op de 200 vlin der in 2.34.1 en de 200 wissel in 2.40.6. Robert Jansen zwom nog een tweede limiet tijdens de wed strijden van gisteren en wel op de 100 meter rugslag in 1.08.9. Jansen is inmiddels al in het bezit van on geveer tien limieten voor deze Win terkampioenschappen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19