Geerlings leeft op Roozenburg herkozen Honkbalteam op zevende plaats Leidse dammers handhaven koppositie Gemini haalt NOVO onderuit Pietje Bakker neemt revanche Lisse goede zaken Ylietwijk doet tegen Iions sterk tegen Hokij PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 1 DECEMBER 1986 Zeven treffers voor Foreholte niet genoeg VOORHOUT - De handbalsters van Foreholte verloren gisteren in de Oosterbeek's Prijzen Cup niet alleen de derde plaats door een 19- 21 nederlaag tegen Sittardia, maar liepen daarmee ook de prijs van duizend gulden mis. Aan Nel Geer lings heeft dat zeker niet gelegen want de veterane in de Voorhoutse gelederen scoorde maar liefst ze ven treffers. Het leven begint bij haar duidelijk opnieuw bij veertig. Als de gaten in de Limburgse de fensie in de eerste helft (9-9) beter zouden zijn benut had Foreholte zonder twijfel een avondje kunnen gaan stappen. Sittardia had in de eerste helft zoveel problemen in de afweer, dat de pupillen van Wim Geerlings zeker met een marge van vier treffers aan de tweede helft hadden moeten beginnen. Na de hervatting ging de strijd gelijkop, maar Sittardia was net iets trefze kerder. In de tweede divisie leken de vrouwen van HVS tegen Hermes op weg naar een grote zege. Na de rust. die door HVS met een 9-6 voorsprong werd afgesloten werd het 15-8. De derde 2 minuten straf voor Lenie van der Bosch resul teerde in een rode kaart voor de balvaardige Stompwykse cirkel speelster en dat had zijn terugslag op HVS. dat Hermes niet alleen te rug kon komen, maar ook de winst kon pakken: 16-15. De mannen van Saturnus wonnen in de derde divi sie met 17-14 (rust 6-4) van Vires et Celeritas. De Goudse sterspeler, oud-eredivisie man bij Hermes, Nanne Prevoo werd met een verre uitstap al vroeg afgeschermd. Wel kon hij de cirkel nog aanspelen, maar tot de score kon hij niet effec tief bijdragen. Saturnus kwam in de tweede helft na 14-10 nog even in moeilijkheden (14-13) maar twee onderscheppingen en snelle brea kouts leverden via Don Olsen en Hans Blansjaar evenzovele treffers op en dat betekende de beslissing. De Leidse vrouwen hadden een surprise in handen tegen de no 2 van de ranglijst in de derde divisie. TAIPEH (ANP) - De Nederlandse honkbalploeg heeft het derde Chung Hwa toernooi in Taiwan afgesloten met een nederlaag tegen Japan (2-5) en een overwinning op Canada (3-0). Oranje eindigde daardoor, evenals vorig jaar, op de zevende en voorlaatste plaats. Ook toen werden er twee overwinningen geboekt. De winst op de B-ploeg van het gastland heeft echter veel indruk gemaakt. De sterke afvaardiging uit Japan - geen nationale ploeg, maar een selectie van diverse fabrieksteams - won met 5-2, maar Nederland heeft kansen gehad op een beter resultaat. In de achtste slagbeurt werden beide pun ten gescoord. Daarna kreeg de ploeg van Harry van der Vaart alle drie de honken in bezit. Met Marcel Joost aan slag leken er mogelijkheden te zijn, maar de man, die zo vaak nuttig werk afleverde voor de nationale ploeg, miste in Taiwan zijn vorm. Hij sloeg de bal simpel in een dubbelspel, dat een einde maakte aan de innings en in feite aan de wedstrijd. Gisteren herhaalde Joost die actie, maar toen leverde het tegen de jeugdi ge Canadese ploeg wel de eerste run - van Jackie Jacoba - op. In de achtste beurt sloeg Joost andermaal een punt binnen. Dat gebeurde via een honkslag. Zijn derde op twintig slagbeurten in het toernooi, hetgeen zijn vormgebrek duidelijk illustreerde. Vlak na Joost zorgde Hans Lemmink ervoor, dat het derde punt werd verdiend. Arizona won met 8-3 van Puerto Rico, maar de Middenamerikanen pro testeerden, omdat de collegeploeg 21 spelers had gebruikt, één meer dan het toegestane aantal in dit toernooi. De technische commissie kende het protest toe en wijzigde de uitslag in 9-0 in het voordeel van de Puertorica- nen, die daardoor vierde werden, en vandaag en morgen in plaats van Arizona mogen deelnemen aan de play-offs. Daarvoor hebben zich ook Taiwan A en B geplaatst, net als Zuid-Korea. Vires et Celeritas. rust 7-4 na een 7-2 voorsprong. Het werd in de tweede helft zelfs 8-4 en die voor sprong was zonder meer een juiste afspiegeling van de krachtsverhou ding. Saturnus had de zaken tot dan toe defensief volledig onder controle en ingestudeerde acties werden aanvallend goed afgerond. Maar na de eerste individuele door braak van de gevaarlijke Goudse linkeropbouwspeelster raakte Sa turnus het spoor bijster en via 5-9 in het voordeel van de Leidse vrou wen wist Vires toch nog nipt te winnen, 10-9. Oase won conform het draaiboek thuis van Snelwiek. De Rotterdam se titelkandidaat begon sterk en nam een 3-1 voorsprong om daarna tegen de waterdichte Oase defen sie 25 minuten lang geen treffer meer te scoren. Pas na een 8-3 voorsprong voor Oase kon Snel wiek raak schieten. Maar de over tuiging was toen natuurlijk allang uit de Rotterdamse ploeg gepompt die stuk bleef lopen op de Oase de fensie en geen kans zag om de da dendrang van Oase afdoende te be teugelen. Anita van der Poel, Lydia van der Poel, Roos van Leiden (twee gave strafworpen), Helma van der Geest en de constant spe lende Gerrie Hoogenboom konden een collectief sterk Oase naar een 13-8 winst schieten. Oranje matig in Polar Cup TRONDHEIM (NTB) - Het Neder lands herenteam, onlangs nog win naar van de Haarlemse Handbal- week, heeft het internationale op treden in het toernooi om de Polar- beker in Noorwegen op de tegen vallende zevende plaats beëindigd. Nederland redde zich van de be schamende laatste plaats door Ita lië gisteren in Trondheim met 25- 20 te verslaan. Bij rust leidde Italië overigens nog met 12-7. De duels tegen Noorwegen (18-22), Jong Noorwegen (22-23) en Tsjecho-Slo- wakije (21-22) gingen allen verlo ren. De Polar-beker ging naar Zwe den, dat de Tsjechoslowaken in de finale met 21-18 versloeg. GRONINGEN (ANP) - Het congres van de werelddambond (FMJD), dat dit weekeinde in Groningen werd gehouden, heeft oud-wereld kampioen drs. Piet Roozenburg herkozen als president. De Neder lander die in 1984 in Dakar tot eer ste vice-president werd gekozen, was al ruim een jaar in die functie actief als opvolger van dr. Wladi- mir Bairamow (Sovjet-Unie) van wie sinds vorig jaar niets meer is vernomen. Diens landgenoot Zoekhoroukow, die overigens nog nimmer een bijeenkomst van het FMJD-betuur heeft bijgewoond, werd gekozen tot eerste vice-presi dent. Enige opwinding ontstond over een motie van wantrouwen van de Surinaamse dambond tegen de Amerikaanse vertegenwoordiger in het FMJD-bestuur, de Surina mer Ron Vlijter. Zijn landgenoten wilden hem vervangen, maar om dat in zijn verkiezing niet was voorzien, werd uiteindelijk beslo ten de kwestie twee jaar te laten rusten. Veel meer problemen leverde het voorstel van het FMJD-bestuur op het toernooi om het wereldkam pioenschap niet meer elke twee jaar, maar eens in de vier jaar te laten spelen. Nederland steunde dit voorstel omdat het vinden van sponsors steeds problematischer wordt. Ook de Sowjet-Unie bleek zich achter het voorstel te scharen, maar Frankrijk en de Afrikaanse landen hielden vast aan een twee jarige cyclus. De stemming leverde uiteindelijk een onbeslist op (vijf vóór, vijf tegen). Volgens het regle ment zou de voorzitter dan de be slissende stem hebben, maar de Nederlandse vertegenwoordigers wilden hun landgenoot niet in pro blemen brengen. Besloten werd toen maar ook deze beslissing op het volgende congres in 1988 te ne men. Het toekennen van titels verliep vlot. Sowjet-kampioen Alexander Dibman kreeg alsnog de hem toe komende grootmeestertitel, terwijl de drie Nederlandse deelnemers aan het toernooi om het wereld kampioenschap die nog geen titel hadden, officieel tot internationaal meester werden benoemd. Het congres kwam ook tot een op lossing in de kwestie Baba Sy. De Senegalese dambond hihd op de vo rige bijeenkomst in Dakar 1984 ge vraagd de in 1976 overleden groot meester alsnog tot wereldkam pioen uit te roepen, omdat hij in 1963 geen titelmatch kon spelen te gen de toenmalige wereldkam pioen Iser Koeperman. De Sowjet- Unie zou in die jaren niet de voor waarden hebben geschapen die Baba Sy in staat hadden moeten stellen van zijn recht tot uitdaging gebruik te maken. Het FMJD-be stuur heeft de laatste twee jaar alle historische stukken bestudeerd. Het kwam nu met het voorstel de eerste Senegalese grootmeester alsnog de wereldtitel - samen met Koeperman - toe te kennen. Dit voorstel werd met vrijwel algeme ne stemmen aangenomen, waar door Afrika toch nog een mondiale titelhouder heeft gekregen (voor 1963 en 1964). Voor de komende jaren heeft de FMJD een aantal toernooien toege kend. In 1987 zal de titelstrijd vrou wen in Minsk worden gehouden. De tweekamp tussen de winnaar LEIDEN - Het Leids Damge- nootschap heeft door een 10-6 overwinning op Boskoop de koppositie in de hoofdklasse van Midden-Holland gehandhaafd. Zoals gebruikelijk opende Evert Bronstring met een snelle over winning de score voor LDG. Boskoop kwam snel terug door een zege van Hoogendoorn op Sam van der Kwartel. Het met twee invallers verzwakte LDG moest tot in het vierde speeluur wachten op de verzilvering van enkele betere standen. Invaller Mulder verraste door een zege, waarop Fred Ong en Wim Heemskerk de voorsprong be slissend uitbouwden. Remises van Max Leiwakkabessy, André van der Kwartel en Peter Bron string leverden uiteindelijk een royale 10-6 zege, waardoor LDG een voorsprong van een punt blijft behouden op de eveneens winnende teams Samen Sterk en Zoetermeer. De Rijnsburgse Damclub blijft op misstappen van de top drie van het klassement hopen en laat door monsteroverwinnin gen zien, dat de nederlagen in het begin van de kompetitie toe valstreffers waren. Bodegraven werd op een 12-4 nederlaag ge trakteerd. Alleen de kopborden waren in staat om enig tegenspel te bieden. Gert Cederhout kwam tegen Jan Commandeur niet ver der dan remise, terwijl Ton Noort Vroegindewei eveneens remise moest toestaan. Toen Ar no Kooloos verloor van Cees vqn Eenenaam was de koek op voor Boskoop. Huisman, Kromhout, Van Dijk, Van den Bosch L__ Dusseldorp bepaalden de eind stand op 12-4. Het Katwijkse KDC sluipt na een loodzware kompetitiestart naar de subtop. Het Krimpense KDV werd met 11-5 aan de zege kar gebonden. Leek het in de be ginfase nog op een echte wed strijd, in het derde speeluur ver slechterde het spel van de Krim- penaren. Arend van Beelen en Frans de Jonge opende de score met eenvoudige overwinningen, terwijl Jaap van Duyvenbode zijn nadelige stand door een blunder van zijn tegenstander alsnog wist te winnen. De besli- sende 6-0 voorsprong bracht de Katwijkers in een lankmoedige stemming. Jan Passchier, Theo Zwetsloot en Marco Dulfer na men daardoor genoegen met re- Alleen Gijs van der Wiel moest uiteindelijk nog hard dammen om het in de opening opgelopen schijfverlies te kom- penseren, hetgeen uiteindelijk wonderwel lukte. In de eerste klasse zorgden de Katwijkse reserves voor een da verende verrassing door koplo per Bleiswijk de eerste nederlaag te bezorgen. Kopman Marten Dijkstra wist de Bleiswijkse top per Dolle diens eerste verlies- punt in de kompetitie te bezor gen, hetgeen de Katwijkers tot een ruime 10-6 overwinning sti muleerde. Damclub Lisse bleef door een 6-10 verlies tegen Ma- riahoeve in de degradatiezone, terwijl Leiderdorp en de Rijns burgse reserves door nederlagen de degradatiezone in zicht begin nen te krijgen. van het de komende week in Gro ningen aflopende toernooi om de wereldtitel en de inmiddels ont troonde titelverdediger Anatoli Gantwarg, wordt in oktober in twee plaatsen gehouden: in Minsk en Leningrad. Nederland heeft voorlopig geen toernooien ge vraagd buiten de al voor enkele ja ren in Valkenburg (L) vastgestelde evenementen. In 1987 wordt daar een toernooi tussen tien groot meesters gehouden en in 1988 volgt de strijd om het wereldkam pioenschap voor landenteams. Goede rol van Kortmann GOUDA - De Gouda-cross heeft zaterdag nauwlijks succesen opge leverd voor atleten uit de regio. Hans Koenekoop toonde zich bij de mannen de sterkste Alphenaar met een vijftiende plaats. Marian Kortmann wist bij de meisjes-B wel een rol van betekenis te spelen. De Alphense atlete werd hier uit eindelijk tweede. Huub van de Jagt sprak op zijn beurt een woord je mee bij de veteranen. Van de Jagt kwam in zijn catagorie tot een verdienstelijke derde plaats. LEIDEN - De ijshockeyers van Leiden Lions boekten het afgelo pen weekeinde winst en verlies. Zaterdag verraste de derde divisio nist door het hoog genoteerde Ho kij Uithof in Den Haég op een ne derlaag te trakteren (6-7); gisteren leed Leiden Lions tegen datzelfde Hokij in de ijshal aan de Vondel laan een 3-5 nederlaag. Zaterdag kon het feest niet op voor de Leidenaars, die in de laat ste fase van de keiharde wedstrijd de eerste overwinning binnenhaal den. Verantwoordelijk voor de laatste en beslissende treffer was Arthur Faas, die eerder ook al suc cesvol was geweest. Verder scoor den Wessel Buis jr (2x), Don San derson, Ernst jan Buis en Elzard Hoogkamer voor de Leidse ploeg. Gisteren bleek Hokij van revan chegedachten vervuld. De ploeg behaalde via periodestanden van 1- 1, 1-2 en 1-2 een 3-5 zege tegen het zich knap verwerende Leiden Lions, dat Wessel Buis, Elzard Hoogkamer en Paul Lalau zag sco- Donar ldopt LUSV LEIDEN - In de volleybalcompeti tie begonnen de mannen van Ley- thon in de tweede divisie sterk te gen Voorburg (11-15), om uiteinde- NOVO 2 had uit tegen Punch twee sets nodig om lekker in de wedstrijd te komen (15-10, 15-9). Daarna werd via goed aanvalsspel lijk toch nog te verliezen (3-1). De het initiatief overgenomen, het- streekderby tussen Gemini VO leverde na vijf sets iNO- geen in een gelijkstand resulteerde (10-15, 3-15). Toen was de koek op. sende zege op voor het zwakker zodat Punch simpel kon finishen geachte Gemini met 3-2. Bij de op 3-2 (15-5). boekte Gemini langrijke overwinning op RVC/Li- banon (1-3), Leython handhaafde liet de overwinning aan het de laat- zich in de middenmoot door Gemi- ste weken ook steeds verliezende ni 2 met 3-1 te verslaan en NOVO DAC 2 met 3-1. Aanvankelijk zag verkreeg niet de gewenste aanslui ting met de middenmoot door lies van Zaan'69 2 (1-3). Leython kende tegen Voorburg vooral omdat het gevarieerd serveerde. Ook aanval lend was Leython in deze fase goed het daar niet naar uit, want Ley thon* 2 bleef lang goed volgen en DAC 2 had af en toe niet over geluk te klagen, zoals in de vierde set, sterke start toen enige scheidsrechterlijke mis sers de winst net aan bij DAC 2 brachten. Voor het overige was het :trekkelijk duel waarin op dreef. Het resulteerde dan ook Leythonzijde Renee Leeflang er in in een dik verdiende 11-15 set- winst. Het vervolg echter was een stuk minder. De pass werd on nauwkeurig, terwijl ook het spel- verdelen te wensen overliet. Voor burg kon een overwicht opbouwen gaf dat niet meer uit handen. Vrouwen Bij de vrouwen was in de tweede divisie Gemini erg gespannen be- met als gevolg driemaal setwinst gonnen aan de strijd met RVC/Li- op rij (15-10, 15-3 en 15-10), door de 3-1 nederlaag voor Ley;m thon (mèt de herstelde Rob van de zwak Bosch) een feit werd NOVO liep tegen zijn eerste ne derlaag op. Dat dit echter bij Gemi ni gebeurde was niet verwacht en was gezien het wedstrijdbeeld ook niet nodig geweest. Alle sets ken den een praktisch identiek ver loop. Steeds was het NOVO, dat met goed spel een enorme voor sprong opbouwde, en op dertien de produktie in zowel de eerste, derde als vijfde set zag stagneren. Gemini bleef werken en kwam via 15-13, 9-15, 17-15. 9-15 en 15-13 tot de 3-2 zeee jbanon. Het gevolg was, dat de pass |niet aankwam en ook de opslag te was. Libanon profiteerde vol- streek de eerste winst op 15- 11). Langzamerhand verzette Ge- mini de bakens. Met enthousiasme als wapen in de strijd, gecombi neerd met een betere pass, kwam er een 8-12 voorsprong op het sco rebord. Libanon gaf zich nog niet gewonnen en kwam terug tot 11-13 voor Gemini in één ruk uitmaakte naar 11-15. Daarna was de strijd ge streden, 3-15 en 4-15. (foto Loek Zuyderduin) Novo het Zaan'69 2 redelijk partij ve bank, want er werd erg hard en kunnen geven. Het herstel tekende enthousiast gewerkt. Zowel in de zich in de tweede set reeds af (12- tweede als derde set kwam Ley- 15) en zette in de derde periode thon vervolgens flink achter (met echt door. Toen slaagde NOVO er respectievelijk 5-12 en 6-12), in bei- wel in de tegenstander vast te zet- de gevallen kwam de winst mede ten, mede door een goede opslag door enige toegepaste wissels bij (15-13). Helaas zakte weer wat terug. Zaan met 7-15 (1-3). De spelers van NOVO (links) wachten gespannen op de return van Gemini. De Noordwijkers leden in Voorscho ten een verrassende nederlaag. In de eerste set konden de Ley- thon-speelsters tegen Gemini 2 in de derde divisie moeilijk hun draai vinden. Het spel verliep stroef, zo dat het niet verwonderlijk was dat Gemini 2 alle kansen kreeg om Leython naar eqn geweldige setne derlaag te spelen (6-15). In de twee de set herstelde Leython zich fraai en wist het Gemini 2 gedurende de rest van de wedstrijd goed onder druk te houden. De verdediging gaf geen krimp en de aanval scoor de er op los: 15-4. In de derde set had Gemini 2 pech, omdat Marleen Duin met een enkelblessure uit viel. Haar plaats werd overigens door de ex-Leython 2 speelster Clema Zoetemelk goed overgeno men. Carolien van Gendt maakte bij Leython haar debuut en deed dit best aardig (15-7, 15-4; 3-1). Na een zwakke opening (2-15), heeft In de promotieklas kende Ley thon 2 na vele nederlagen eindelijk I weer eens het genoegen van een overwinning. Steeds redelijk voor de dag komend verloor het vaak| net aan, nu tegen het veel hoger ge klasseerde AV'40 2 liep het in de eerste set over haar tegenstandster heen met liefst 15-2. Waarschijnlijk goede spel werden de spelverdeelsters extra stelde RVV gestimuleerd door de aanwezig heid van Gaby Smilde op de reser- daarop Leython 2 (beide keren met 15-12). Uitslag derhalve 3-0. LUSV kon slechts over drie van de zes basisspeelsters beschikken, maar wist desondanks in de eerste 2 sets tegen WW tot 10-10 bij te blijven. Vanaf die stand sloeg WW definitief toe met tweemaal 15-10. In de derde set vochten de studen tes meer tegen zichzelf dan tegen de Wassenaarse ploeg en was het verschil groter: 15-7 (3-0). Na het n de vorige week. teleur. Tegen DVC werd het een 3-0 nederlaag. GER RENES HAZERSWOUDE - Scylla heeft de najaarscompetitie op een waar dige wijze afgesloten. Tegen Am sterdam werd het 'slechts' 7-11. Avanti speelde twee maal zonder Bettine Vriesekoop, en behaalde krappe 10-8 overwinningen op Val- kenswaard en Amsterdam. Zelden zal een speler meer vol doening hebben gekend na een ge wonnen wedstrijd als Pietje Bak ker na afloop van zijn winstpartij tegen aartsrivaal Eric Winnubst. Sinds de affaire met het afgekeur de bat (Winnubst weigerde, met uiteindelijke goedkeuring van de scheidsrechter, te spelen omdat twee noppen van het bat van Bak ker de verkeerde kleur hadden) droomde de 16-jarige Leidenaar van een ontluisterende veegpartij. Ook het publiek gunde "Pietje" de ze genoegdoening. De sfeer werd nog iets opgeklopt door een uitda gende Winnubst, die het nodig vond het bat van Bakker op een de monstratieve wijze te bestuderen. Met een ongekende felheid en zon der vervelende incidenten kreeg Bakker binnen een kwartier zijn revanche. Ook Patrick Swier en in valler en ex-internationaal René Hijne werden slachtoffer van de 'razende' tafeltennisser. Alleen Scylett Andrew wist zijn koelheid te bewaren en onthield de zoon van de vrouwenbondscoach een 100% Peter Paul de Vrind was even eens goed op dreef. Hoewel de Scylla-speler last had van een kou de start (verlies tegen de zwakste spelers Winnubst en Hijne), draai de hij de tweede helft perfect. De winst tegen Swier en Andrew (in twee games!) bezorgde De Vrind een uitstekende afsluiting van de In de promotieklassen had Do- nar meer tegenspel verwacht van LUSV. Immers eerder had LUSV f J het koploper Jupiter ere moeilijk REIDEN - In de eerste klasse van gemaakt. Nu liep Donar moeite- ?e badm.ntoncompetitie deed loos naar een 4-15 selzege. Donar vl'etwijk het afgelopen weekeinde serveerde de studenten zoek r de Leidenaars met goede zaken. De Voorschotenaren wonnen van streekgenoot Lisse i nemen nu de tweede Van de ploegen uit de JÜML Leidse contreien kwamen ook gen se sets'gin g het'n iet veel anders tweedeklasser BC Leiden (3-5 zege pass kwamen, lag deze zo slecht dat geen spelverdeler cr iets zin- Plaals nigs mee kon doen. Ook in de vol] 1 coach John Groen van LUSV °P Duinwijck 6). Merenwiek (6-2 zag het ook niet meer zitten. Donar overwinning op Lotus) en het i greep die sets met 7-15 en 6-15, waarbij Joost van der Zwet aanval-j lend een hoofdrol speelde. vierde klasse uitkomende Spotvo gels (2-6 zege op Van Zijderveld 14) goed voor de dag. Ron Lapré speelde een hoofdrol in de derby Vlietwijk-Lisse. De Voorschotenaar viel bijzonder sterk in, maar kon niet voorkomen dat het mannendubbelspel (hij en Dick Oostergoo tegen Nico Meijer en Sjaak de Groot) verloren ging. Verder leed Henk Westerbeek voor het eerst dit seizoen een nederlaag. Die ëer was weggelegd voor Nico Meijer. Ook Irene de Vrindt ging onderuit tegen Jacqueline Ravens- bergen, terwijl diezelfde speelster met Sandra Kroon het vrouwen- dubbel verloor van Jacqueline van Ravensbergen en Helen Bosje. De overige partijen leverde de forma tie overwinningen en derhalve de tweede plaats op. In de tweede klasse leverde Lei den een goede prestatie door Duin wijck 6 een nederlaag toe te die nen. De verliespartijen werden ge noteerd door Jan en Annelies Se- gijn in de enkelspelen en Brigitte Het eveneens m de tweede klas se uitkomende Vlietwyk 2 incas seerde een nederlaag tegen Metro 4 (3-5). Alphons v.d. Berg en Carla van Doesburg wonnen hun enkel spel en ook het vrouwendubbel- koppel Carla van Doesburg/Joke Tebeest boekte een zege. Voor het overige leverden de duels nederla gen op. Lisse 2 behaalde in de derde klasse een fraaie zege op Pijnac- ker: 7-1. De rentree van Ron Kool mus inspireerde de ploeg tot een goede prestatie tegen de formatie uit het Westland. Merenwiek (der de klase) was eveneens goed op dreef (6-2 zege op Lotus). Van de regioploegen kwam ook Spotvogels goed voor de dag tegen het veertiende van Van Zijder veld. De Leiderdorpse ploeg be haalde een 2-6 overwinning. competitie. Teamgenoot Sjoerd Meijer pakte één partij, tegen de vrijwel, ongetrainde Hijne, en Ri chard van Gurp, invallend voor de zieke De Groot, kon, ondanks op vallend goed spel, alleen even aan de winst ruiken, maar meer ook niet. Bettine Vriesekoop vond het zware competitie-weekeinde, me de gezien het geringe belang ervan, niet passen in een optimale voor bereiding naar de WK in februari. Voor haar in de plaats speelde Mar tin van Rijn. Ook Avanti's tegen stander van zaterdag, Valkens- waard, kwam met een invaller. Van Rijn bleek de sterkste van de twee stand-ins, waarmee tevens zijn eni ge winstpartij is vermeld. Podpin- ka en Kreisz bleken duidelijk en kele maten te klein voor Huang Jiangho. Met dikke cijfers plette de Chinese wals de twee Hongaren. In hun andere wedstrijden konden de twee hun frustraties hierover weg- meppen door zelf voor verplette- raar te spelen. Een dag later werd het wederom, nu tegen Amster dam, 8-10. Kreisz, Podpinka en Turk lieten ieder een drie noteren. Van Rijn toonde terloops zijn ta lent door zijn dubbel met Podpin ka te winnen. De vrouwen van Avanti lieten in hun slotwedstrijd zien dat motiva tie een niet onbelangrijke factor is in de tafeltennissport. Opponent Megacles, zaterdag de tegenstan der van het Leidse Docos in de strijd om een plaats in de eredivi sie, pakte een verrassende 6-4 winst en bezorgde daarmee Avanti een teleurstellende afsluiting van de competitie. In de eerste divisie verloor het vrouwenteam van Docos haar laat ste wedstrijd. Tegenstander was echter promovendus Middelburg- Zuid. Dus reden voor schaamte be stond er niet. Men was tenslotte al zeker van de tweede plaats, waar door het recht werd verworven een promotieduel te spelen tegen de nummer zeven van de eredivisie, het al eerder genoemde Megacles. Ook het mannenteam zal zaterdag, in het Zoetermeerse NTTB-tafcl- tenniscentrum. moeten knokken om promotie. De vrouwen van Scylla pakten op de valreep nog even een stevige overwinning. Streek- en bondge noot Avanti was de te kloppen te genstander. Het eenmaal uitglijden van Heidi de Haas zorgde voor de prima 6-1 uitslag.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18