NSW ontpopt zich als de winterkoning Mist kan crisis bij Noordwijk niet verhullen Van der Bijl hakt hautain RB om Lof voor royaal verliezend ARC Revanche van Lisse Teruggekeerde routinier wijst RCL de juiste weg MAANDAG 1 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 17 KATWIJK - De grauwe mistflar den dompelden de Katwijkse duin pan zaterdagmiddag in rouwstem- ming. De weersomstandigheden en de tegenvallende verrichtingen van Quick Boys, voor zover die door de dikke mist gevolgd kon worden, waren er de oorzaak van dat 2000 toeschouwers Nieuw- Zuid morrend en vooral kouwkleu- mend achter zich lieten. Een kans om de competitie een interressante wending te geven was immers fali- kant mislukt. Voor tegenstander NSW daar entegen scheen zaterdag de zon. De brutale ploeg uit Numansdorp sloeg de Katwijkse aanval op de machtspositie af en constateerde (0-1 winst) daarbij tot genoegen dat de concurrentie (Rijnsburgse Boys, Noordwijk en Marken) de volle buit verspeelde. Na 12 duels heeft NSW reeds een gat van vijf punten geslagen op de naaste bela gers. Op de overwinning van de for matie van oefenmeester Jaap Vier gever viel niets af te dingen. Afge zien van een benauwd slotkwartier kwamen de bezoekers nauwelijks in gevaar. Wat Quick Boys zater dag ook probeerde, de aanvalsop- zetten losten door een schromelijk gebrek aan inventiviteit op in de mist. Natuurlijk kon de thuisploeg het excuus aanvoeren dat het aan- valsduo Leen van der Plas/Frenk van der Kley vanwege blessures moest afzeggen. Een vereniging als Quick Boys, met 5 elftallen in de KNVB, dient echter in staat te zijn capabele vervangers op te roepen. Kees Varkevisser en Kees Kraye- LISSE - Op het Ter-Specke sportcomplex waren de rollen afgelopen zaterdag omgedraaid in het voordeel van de thuis club. Eerder dit seizoen werd Lisse, geheel tegen de veldver- houding in, met een 3-1 neder laag naar huis toe gestuurd door de 's-Gravenzandse sport vereniging. De revanche liet niet lang op zich wachten. De tweedeklasser haalde op een uiterst slimme manier de volle buit (2-1) binnen tegen de opponent uit het Westland, die zich na afloop van het duel dui delijk tekort voelde gedaan. De 's-Gravenzanders hadden een prima partij voetbal laten zien en meenden na afloop dan ook minstens één punt te hebben verdiend. Een stelling die ge heel bevestigd werd door de oe fenmeester van FC Lisse, Hans van der Vlist: "Zij waren inder daad beter, maar wij schoten ze De overwinning kwam als ge roepen voor de laaggeklasseer de Lissenaren, die na een goede competitie-start in een diep dal waren beland. Daar kropen zij zaterdag uit. "De hele ploeg toonde eindelijk weer eens een goede instelling", verklaarde Van der Vlist het herstel. Een verplichte rustperiode (beker en afgelasting) had duidelijk een heilzame werking gehad op Lisse, dat met een kleine voor sprong de rust in ging. Richard Mulder verzilverde met het hoofd een voorzet van Rob Ver meulen: 1-0. Een attente Henri van der Weyden bouwde de voor sprong in het tweede part uit naar 2-0 door een verkeerde te rugspeelbal van 's-Gravenzan- de-middenvelder Paul Klop af te straffen. Maar binnen twee minuten was de spanning al weer helemaal terug. Verant woordelijk daarvoor was Mari Veldman, die een aanval over de linkervleugel koppend af rondde: 2-1. Het pressievoetbal ten spijt, lukte het de bezoekers evenwel niet meer om de ge lijkmaker te forceren. noord konden de geblesseerde col lega's in elk geval niet doen verge ten. Maar niet alleen zij acteerden beneden het gebruikelijke niveau. Uitgezonderd een sterk gespeeld openingskwartier was het Katwijk se middenveld niet bij machte de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Tot overmaat van ramp kweten de blauwwitte verdedigers zich niet altijd goed van hun taak, zowel in opbouwend als in defensief op zicht. De enige treffer van het niet hoogstaande, maar wel spannende duel sproot voort uit een Katwijkse blunder. Verspeeld "We hebben de wedstrijd in de eerste helft verspeeld", realiseerde Quick Boys-trainer Hans van der Zee zich. "De ploeg opende ijzer- sterk, maar het offensief was daar na onbegrijpelijke redenen over. NSW heeft het spel vervolgens gedicteerd. We mochten niet kla gen dat ze slechts één keer scoor den". "Daar begreep ik helemaal niets van", oordeelde collega Jaap Vier gever. "Nog nooit hebben we in een wedstrijd zoveel kansen ge had. Normaal hebben we er niet veel nodig, maar nu werd de e'e'n na de ander om zeep geholpen. Maar ik ben dik tevreden. We heb ben vandaag het spel gemaakt. Die Van der Zee kan wel roepen dat NSW een counterploeg heeft, maar wij bepaalden het wedstrijd beeld". Daarin had de oefenmeester uit Numansdorp gelijk. NSW slaagde volledig in de opzet om aanvaller Rini van Trigt veelvuldig in het spel te betrekken. Van de voeten van de amateurinternational kwam zelden een slechte voortzetting. Jo- han Jonker, toch niet de eerste de beste Katwijkse verdediger, werd volledig uit de wedstrijd gespeeld door de behendige en vooral slim me frontsoldaat van de koploper. Het duurde een kwartier voordat zijn ploeggenoten de lijnen naar Van Trigt hadden uitgezet. Zij dienden hun gedachten eerst te be palen tot het Katwijkse offensief, dat overigens een schamele oogst had: een kopbal van Arie van Duyn. Daarna heerste NSW als een ware winterkoning op Nieuw- Zuid. Het was louter te danken aan het voorbeeldige keeperswerk van Theo Guyt, dat de ploeg van Jaap Viergever slechts e'e'n keer de roos trof. Op de inzet van Peter Knoop na een half uur (uiteraard na voor bereiding van Rini van Trigt) had de Katwijkse goalie geen ant woord, maar de opgelegde kansen van Grootenboer, Van Trigt en Knipschild maakte Guyt op voor treffelijke wijze onschadelijk. Furieus Dankzij de poortwachter behield Quick Boys uitzicht op de gelijk maker. In de tweede helft opende de thuisclub derhalve furieus, zon der overigens tot aanvaardvaar voetbal te komen. De Katwijkers kozen voor de lange trap naar de vijandelijke linie en boekten daar mee succes. Althans, de thuisploeg verschafte zich (veelal uit uit vrije trappen en corners) mogelijkhe den, maar stuitte op doelman Leon Beider of toonde zich slordig in de afwerking. Daaraan maakten Jo- han Jonker, Kees Varkevisser en vooral Kees Krayenoord zich schuldig. De kleine aanvaller kreeg in de 65ste de mooiste kans op de gelijkmaker. Na een schot caram boleerde het leder voor de voeten voor de vrijstaande Krayenoord, die echter treuzelde en daardoor de bal van zijn voeten zag worden ge grist door Beider. Om de aanvallende daden kracht bij te zetten, bracht Van der Zee de topscorer van het tweede, Piet 'de Muis' van Duyn en broer van Floor, nog in het veld, maar ook hij kon het tij niet keren. Wel bundel de Quick Boys in de slotfase de krachten voor een offensief, dat ge paard ging met een stroom lange halen richting Leon Beider. De lan ge Ruis en kopsterke Jonker wer den naar het mistige strijdtoneel gestuurd en zorgen daar voor hoogspanning. Tot de gelijkmaker kwam het echter niet, hoewel Cees Ruis (volgens zeggen) doel trof. De Leiderdorper zag zijn treffer door de goed leidende Gremmen we gens duwen afgekeurd. "Toch is de competitie nog lang niet beslist", hield Van der Zee hoop. "Natuur lijk heeft NSW een groot gat ge slagen. maar dat is te overbruggen. Er zijn nog 14 wedstrijden te gaan". ROB ONDERWATER NOORDWIJK - Het lijkt er ver dacht veel op dat Noordwijk met een vormcrisis te kampen heeft. Zelfs de dichte mist op het ge meentelijk sportpark kon dat niet verhullen. Nederlagen in oefen wedstrijden tegen IJsselmeervo- gels en Oegstgeest wezen al in die richting. Het bekerverlies tegen Geldrop was natuurlijk ook niet om over naar huis te schrijven en zaterdag werd de indruk alleen nog maar bevestigd door een matige prestatie in het duel met Spijkenis- se. Met uitzondering van Geert- Jan Bakker renden de Noordwij- kers zonder enige overtuiging ach ter de bal aan, hetgeen uiteindelijk zou resulteren in de vierde neder laag op rij: 1-3. Trainer John Eelman vond dat er op de overwinning van Spijkenisse niets viel af te dingen. "Een terech te nederlaag", stelde hij. "Als Spij kenisse eenmaal op voorsprong is LEIDERDORP - Reeël ge noeg om de mogelijkheden op hun juiste waarde in te schatten was Dick van der Bijl wel zo'n beetje de laat ste die vooraf instant-suc ces verwachtte van zjjn te rugkeer in de hoofdmacht van RCL. Twee jaar en nog iets stonden zijn voetbalas piraties immers op een wel zeer laag pitje en mede om dat de tand des tijds nu een maal zijn knagende werk gewoon had verricht reken de de inmiddels 31-jarige voormalige top-amateur be slist niet op wonderen. Natuurlijk, hij kon bij de reserves nog altijd een balletje redelijk ra ken, maar direct geconfronteerd met een hooggeachte tegenstander als Rijnsburgse Boys hoopte hij af gelopen zaterdag een beetje te kun nen pompen en verder niet te ver zuipen. En echt niet meer dan dat. Maar zie. Alsof er in die jaren na de degradatie-wedstrijd tegen OWIOS niets was veranderd zo zet te de werknemer van 's lands grootste bierbrouwerij van meet af aan de lijnen uit. Alsof hij nog ge woon al die tijd driemaal in de week had getraind zo speelde hij achter en vaak zelfs voor zijn ver dediging de slijtageslag met de hooggeplaatste streekgenoot zon der een centje pijn uit. Alsof hij zich nog in zijn topjaren waande zo dicteerde hij de opbouw vanuit zijn verdediging. En alsof dat al léén al niet opvallend genoeg was trok hij en passent zijn tobbende en danig in het slob geraakte ploeg uit het moeras en leidde de num mer laatst naar een volkomen on verwachte 4-2 overwinning op de nummer drie van de ranglijst. Niet zo vreemd dan ook dat trainer Lau rens Mouter hem na afloop van het schimmenspel in de mist dolgeluk kig om de hals vloog. Geheim Ook dat mag opmerkelijk wor den genoemd, want het is overi gens geen geheim dat die twee el kaar de laatste jaren niet zo lagen, maar de kans is groot dat daar na zaterdag verandering in zal komen. In een vrijwel uitzichtloze positie gemanoeuvreerd moest Mouter wel een paar kunstgrepen uithalen nu hij er niet in slaagde om van al die nieuwkomers bij RCL een hechte formatie te smeden. Het verwijderen van doelman Van der Wal, de middenvelders Van Tonge ren en Pattiapon vallen daaronder, maar voor wat betreft het terugha len van Dick van der Bijl moest de Oegstgeester oefenmeester ook van zijn principes afwijken. Van wege drukke werkzaamheden en een verminderde interesse kon de voormalige spelmaker van de Ra cing immers nauwelijks tijd vrij maken om te trainen. Bovendien gaf hij aanvankelijk te kennen maar weinig trek te hebben in een terugkeer op eerste klasse-niveau en nog minder in de logische con sequentie daarvan, namelijk in het spelen van degradatievoetbal. Maar Van der Bijl, als ras- RCL'er, liet zich vorige week toch ompraten, nadat een eerder ge plande rentree (tegen ARC) vanwe ge een blessure op niets uitliep. Het bleek een gouden greep, zij het dat Rijnsburgse Boys de terugkeer van Van der Bijl voor hem tamelijk vereenvoudigde door daar als con clusie een ongekende vorm van on derschatting aan te verbinden. Na de in de twintigste minuut en via een beheerst schot van Ron Carli tot stand gekomen 0-1 verkeerden de Rijnsburgers blijkbaar in de Spectaculaire 'safe' van RB-doelman Jan Blankenspoor op een inzet van de niet zichtbare Marcel Valk. Jack Manuputty, Wim Driebergen en Huug Aandewiel flankeren de sluitpost namens RB en Rene de Vogel (3) doet dat voor RCL. (foto Loek Zuyderduin) ALPHEN AAN DEN RIJN - Sint- Nicolaas maakte zaterdag zijn op wachting bij de aftrap van de con frontatie tussen ARC en Heerjans- dam. De aanwezigheid van de al truïstisch ingestelde bisschop bleek op de jeugdige Alphense ploeg een enorme indruk te heb ben achtergelaten. De voor het eerst sinds lange tijd weer eens op een acceptabel niveau acterende Alphenaren verspeelden na ruim een uur spelen hun kansen op mi nimaal een punt door tot tweemaal toe Heerjansdam een doelpunt ca deau te geven. De daardoor ontsta ne kloof (1-3) kon daar ARC niet meer worden goedgemaakt. Inte gendeel, in de slotminuten profi teerden de geroutineerde bezoe kers knap van het va-banque spel van de thuisclub: 2-5. "Een uitslag die wel een zeer ver tekend beeld geeft", vond Maarten de Keizer, oefenmeester van Heer jansdam, dan ook terecht. De Kei zer stak vervolgens uitvoerig de loftrompet over ARC, dat zaterdag inderdaad aan klantenbinding deed, maar op cruciale ogenblik ken niet bij de les was. Kroese: "We hebben vandaag een goede wedstrijd gespeeld, maar het tries te is datje desondanks uiteindelijk met lege handen staat". De Nieuwkoopse trainer had zijn team na de 5-1 nederlaag bij Rijns burgse Boys op twee plaatsen ge wijzigd: de met een rugblessure tobbende Cor Prook werd vervan gen door reserve-goalie Roy van der Hoek, terwijl Jacques Keij door Kroese werd gepasseerd ten gunste van Martin Krommert. ARC begon goed en was met name via Niek Oosterlee, de andere Al phense spits, enige malen gevaar lijk. Heerjansdam stelde evenwel snel orde op zaken. Nadat het ope ningsoffensieve van de Kroese-for- matie was weggeëbd, namen de voetballers van Maarten de Keizer na een kwartier spelen de leiding. Balverlies van Johan Boer leidde tot een prachtige Heeijansdamse aanval, die resulteerde in een volle dig uitgespeelde treffer. Na slim voorbereidend werk van de mid denvelders Rob Snijders en Cees van de Putte kon centrumspits Ron van der Neut simpel de bal in het lege doel schuiven: 0-1. Meer mogelijkheden wisten de voortdu rend met drie aanvallers opereren de Heerjansdammers zich niet te scheppen. ARC kon evenmin kan sen creëren en probeerde het der halve maar van afstand. Niek Oos terlee en Ed Graper hadden echter geen succes. Toch leek de Racing voor rust nog op gelijke hoogte te komen. Een voorzet van Niek Oos terlee werd losgelaten door de in de lucht onzekere Bogdan Kopa- nicki, waarna Wilco van Leeuwen het leder in het doel deponeerde. De warrig leidende Heil honoreer de het vlagsignaal van grensrech ter Varkevisser en keurde de goal wegens hinderlijk buitenspel van Krommert, die zich achter Kopa- nicki bevond, af. Een dubieze be slissing. Na de thee zette ARC, met Keij nu als derde spits als vervanger van de uit vorm zijnde middenvel der Johan Boer, vol overtuiging de jacht op de gelijkmaker in. Heer jansdam werd op de eigen helft vasgezet en het regende hoek schoppen voor het heiligdom van Kopanicki. Nadat Keij, Oosterlee en Graper en Lammers hun pogin gen nog geen effect zagen sorteren, konde de Alphenaren in de zesen vijftigste minuut toch juichen. Een corner van Krommert werd door Kopanicki verkeerd beoordeeld en via de schouder van de ballenvan- ger verdween het speeltuig in het doel, waar linksachter Ernst-Jan Neeskens nog trachtte het onheil te voorkomen. Hii knalde de bal weer het veld in, maar volgens Heil was het lederen voorwerp op dat moment de doellijn al gepasseerd: 1-1. Onder het toeziend oog van bondscoach Ron Groenewoud voorkwam amateurinternational Steef Buys daarna een Alphense voorsprong door een inzet van Niek Oosterlee van de doellijn te trappen. Zeven minuten na de ge lijkmaker kwam Heerjansdam voor de eerste keer na rust in de buurt van het ARC-doel en het was meteen raak ook. Een vrije trap bij de middenlijn werd door Neeskens hoog in het strafschopgebied ge plaatst, waar alle Alphenaren ver zuimden in te grijpen. De door Lammers vrijgelaten Rob Snijders toonde zich dankbaar: 1-2. ARC antwoordde middels een door Kopnicki bekwaam gepareerde vrije trap van specialist Lammers. De snel van verdediging op aanval omschakelende gasten kwamen met nog een kwartier te spelen op 1-3 en opnieuw speelde ARC's de fensie voor sinterklaas. Een com municatiestoornis tussen Jelle Koolstra en Van der Hoek leidde tot een goal van rechterspits Leen Rijnenberg. ARC kwam daarna weliswaar via een door Oosterlee benutte strafschap nog tot 2-3, maar verder kwam men niet. In de laatste minuten werd het zelfs nog 2-5 voor de slim spelende Heer jansdammers, doordat perfecte counters goals van Rijnenberg en linkerspits Martin Beuk oplever den. De echte sint was toen al lang verdwenen. NICK VERWOERD waan dat de betere spelopvatting en het logische veldoverwicht au tomatisch ook meer doelpunten zou opleveren. Rustig blijven tik ken en je vooral niet druk maken. De rest zou tegen deze armzalige tegenstander wel vanzelf komen. Te weinig respect, heren. Want wat de Rijnsburgers in hun mis plaatste arrogantie namelijk niet in de gaten hadden was dat RCL zich na dat wat nerveuze begin en dank zij het lage tempo dat RB ontwik kelde gaandeweg heel wat beter konden presenteren dan in voor gaande weken het geval was. Het is niets voor Van der Bijl om die bal maar blind naar voren te trappen en toen zijn medespelers van hun nog altijd nietsvermoedende te genstanders de vrijheid kregen öm op die rustige opbouw van achter uit te anticiperen bleken jongens als Peter Siera, Hans Braat, Ruud Boendermaker en Marcel Valk het voetballen toch heus nog niet ver leerd. Vooral Valk voelde zich na rust opeens als een vis in het water. Vuurpijlen Hij, de van Roodenburg overge komen technicus, zag de laatste weken uitsluitend vuurpijlen over zich heen vliegen, een spelwijze die hij hoofdschuddend voor ken nis aannam en waar hij niets mee kon uitrichten. Nu hij, al bijna spijt hebben van zijn overstap, plotsklaps in de voeten of op snel heid werd aangespeeld en van zijn tegenstanders ook net even die se conde kreeg om de bal aan te ne men ontpopte Valk zich als het ta lent zoals hij ook te boek staat. So lerend, zig-zaggend langs oppo nenten, koppend en schietend gooide de opeens geheel vrijuit voetballend Valk met name in het eerste kwartier alle registers open en voordat de Rijnsburgers door de klamme en dichte mist in de ga ten hadden met welk enorme ge vaar ze werden geconfronteerd stonden ze met 4-1 achter. Binnen twintig minuten tijd dus. Eerst kopte Valk de bal uit een hoekschop van Siera door naar Ben Heemskerk die geheel vrijge laten zijn faam als goaltjesdief be vestigde. Vervolgens speelde Valk zijn mannetje uit waarna Ruud gekomen, is het via snelle counters een levensgevaarlijke ploeg. Feit is bovendien dat er bij ons diverse spelers op dit moment hun norma le niveau niet halen. Ik signaleerde dat al op de training en heb uiter aard geprobeerd er iets aan te doen. In het veld was daar echter weinig van te merken. De scherpte ontbrak, er werd geen initiatief ge nomen, kortom het liep niet. En dan moet je erkennen dat je als club, die toch pretendeert tot de toppers te behoren, een mindere periode doormaakt". Naast de al weken uitgeschakel de Timo Gerlof kon Noordwijk za terdag wegens blessures niet be schikken over Ivan Hermans en John Marijt. Met Rob Knauf als rechter vleugelverdediger, Toon Houtekamer rechts op het midden veld en Hans Boom als tweede spits naast Bakker trachtte de thuisclub in eerste instantie tot succes te komen. Het was kenne lijk de bedoeling dat Klaas Vink de twee voorwaartsen vanaf het mid denveld zou assisteren. De Noord- wijkse topscorer trof het echter niet met tegenstander Stan Roes- tenberg. Die volgde hem gecon centreerd overal op het veld, gaf hem geen meter ruimte en toonde aan dat de belangstelling die enke le clubs uit het betaald voetbal voor hem hebben zeker niet onte recht is. Achilleshiel Hoewel Boom in de voorste lijn fysiek te licht bleek en Houteka mer op het middenveld faalde op vele fronten, was de achilleshiel van Noordwijk dit keer de defen sie. Het brutaal met drie spitsen opererende Spijkenisse had dat snel door. Knauf en Sjaak Sluys hadden de grootste moeite hun di recte tegenstanders af te stoppen, iets wat Mark Vink met de gevaar lijke Ruud van Emmerik wat beter lukte. De drie verdedigers kregen daarbij van laatste man Andries Wendt weinig tot geen steun. "Dries zit momenteel in militaire dienst", zou Eelman later zeggen. "Hij kan in tegenstelling tot Geert- Jan Bakker, die ook onder de wa penen is, niet met ons meetrainen. En dat ga je natuurlijk merken". Nadat Roestenberg bijna zijn ei gen doelman had gepasseerd en Boom verzuimd had het optimale uit een kopkans te halen, gaf Spij kenisse voor het eerst zijn visite kaartje af. Ron Arp bereikte met en voorzet Van Emmerik, die in sco- ringspositie de bal net naast het doel van Dick Dortmundt depo neerde. Het betekende slechts uit stel van executie. Even later name lijk verdedigde Wendt weer eens op de voor hem kenmerkende (nonchalante) manier uit. Niels van Hamburg onderschepte de bal sim pel en via Ricardo de Winter en de vingertoppen van Dortmundt ca ramboleerde het speeltuig voor de eerste keer in het Noordwijkse doel. Ook in het verdere verloop van de eerste helft zouden de be zoekers de beste kansen krijgen. Boendermaker vrij vanaf de rand van het zestienmetergebied kon uithalen. Daarna passeerde Valk vanaf de zijlijn naar binnen draai end vier man om met een snoei hard schot invaller-doelman Blan kenspoor (Spierings moest er voor rust met een knieblessure uit) vol slagen kansloos te laten. En ten slotte behoefde hij slechts toe te zien hoe Leo van de Weteringh zich uitleefde in zijn specialiteit, de één tegen één over het halve veld. De dupe werd Huug Aandewiel. En daarna Blankenspoor. Voor de vierde keer. Te laat Voor zover ze het al door de dam pige mist konden zien keken de 700 toeschouwers hun ogen uit hoe dit plots gerenoveerde en gemoti veerde RCL spotte met alle wetten van de logica. Die wilde het vroeg in slaap gesuste maar hardhandig daaruit ontwaakte Rijnsburgse Boys natuurlijk in de laatste twin tig minuten alsnog hun normale loop geven, maar natuurlijk was het toen al te laat. Met Van der Bijl aan het hoofd verloor de Leider- dorpse defensie niet eenmaal het hoofd waarbij Marcel Brasker het gevaar Zwaan keurig indamde. Al leen de opgekomen Huug Aande wiel vond dertien minuten voot het einde met de binnenkant van de rechterschoen een gaatje, maar verder week de attente Bert Siera niet onder de druk. Het laatste woord was voor Van der Bijl, nu dus wat verlaat begon nen aan zijn zestiende seizoen in de A-selectie. "Zo zie je maar weer dat voetbal gelukkig geen wiskunde is. Het kan raar lopen met dit spel letje. Zo heb ik er ook plezier in. Als die lijnen tenminste worden gevolgd. Boerekool-voetbal is niks voor mij. Daar red je het op dit ni veau ook niet mee. Maar ik heb goede hoop dat het beter gaat. Er lopen heus aardige spelers rond bij ons. Wat ontbrak was zelfvertrou wen en zo'n overwinning brengt weer wat terug. Degraderen doen we niet. Uiteraard van de zaak. Daar kom ik niet voor". AD VAN KAAM Duveltje Acht- minuten voor rust was het Robert de Heer, die even buiten het strafschopgebied van de Noordwijkse verdedigers alle me dewerking kreeg om aan te leggen en dat dan ook prompt deed: 0-2. Was Spijkenisse voor rust veel agressiever dan het tamme Noord wijk, in de tweede helft leek het er even op dat daar verandering in zou komen. Bakker was met een venijnig schot zelfs dicht bij 1-2. Doelman Willem Veenman tikte de bal nog net uit de linkerhoek, maar kreeg vervolgens weer alle tijd om op adem te komen omdat het Noordwijkse offensief snel luwde. Met Leo Verbeek voor Houteka mer en Wendt op het middenveld trachtte Eelman zijn manschappen opnieuw te inspireren. Dat er aan het spelen zonder laat ste man risicós verbonden zijn, be wees De Winter echter in 63ste mi nuut. Hij kwam bij een Spijkenis- ser counter als een duveltje uit een doosje uit de mistflarden tevoor schijn en liet de bal nogmaals ach ter Dortmundt in het net ploffen. Diezelfde Dortmundt kon hierna bij een van richting veranderd schot van opnieuw De Winter nog net een handje achter de bal krij gen, anders was de score zelfs op gelopen tot 0-4. Dat de eindstand op 1-3 bepaald werd, dankte Noordwijk aan Arp, die Klaas Vink vijf minuten voor tijd in het straf schopgebied ten val bracht. De penalty schoot Vink zelf in, waarmee hij zijn doelpuntentotaal in dit seizoen op twaalf bracht. Een fraaie omhaal van Bakker had twee minuten later een beter lot ver diend. Doelman Veenman wenste evenwel niet mee te werken en keerde de inzet van de enige Noordwijker die een ruime vol doende scoorde. Zowel voor als na de pauze toonde hij zijn ploeggeno ten hoe het wel moet. Hij werkte hard, was in staat een mannetje uit te spelen en zijn passes kwamen, in tegenstelling tot de meeste van zijn ploeggenoten, aan. In de slotfase overigens kwam Wim Vink nog Knauf vervangen. CHRIS HARTMAN

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17