'Enorme tegenvallers' voor UVS LDWS nieuwe leider in vierde klasse Tactiek Lugdunum valt in het water Foreholte herovert koppositie Blauw Zwart zakt weer af MAANDAG 1 DECEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 AMSTERDAM - De vraag hoe UVS nou toch kon verliezen bij De Spartaan, liet zich zelfs na de wed strijd niet zo gemakkelijk beant woorden. De Leidse ploeg leed niet aan onderschatting, was gretig ge noeg en werkte hard, maar botste bij de hekkesluiter van de hoofd klasse niettemin keihard op dub bel verlies. Op het verpauperde Amsterdamse sportpark De Een dracht kreeg de Lagendijk-forma tie, niet alleen een 2-0 nederlaag te slikken, maar moest ook Marcel van der Blom voortijdig het veld verlaten. Scheidsrechter Petrec- chia stuurde hem tien minuten na de pauze naar de kleedkamer, om dat hij zijn tegenstander wat al te letterlijk van zich had afgeslagen. Ze komen in elke voetbaljaar gang wel een paar maal voor, die confrontaties die plotseling een heel andfere wending nemen en De Spartaan-UVS was er wel een héél duidelijk voorbeeld van. Voor het treffen met de lijstsluiter had Arie Lagendijk zijn spelers voortdu rend gewaarschuwd het karwei niet te licht op te vatten, in het veld bleek uit niets dat de instelling niet goed was, maar toch liep het fali- kant fout af met het Leidse team. Dat kon de loop der gebeurtenis sen niet keren en reageerde de irri tatie over de nederlaag af via Mar cel van der Blom. Aan de Leidse spits en zijn colle ga's was voortdurend met grote hardnekkigheid getrokken en ge sjord en tien minuten na de pauze had Van der Blom daar genoeg van. Hij maaide de aan hem han gende Nol Schreuders met een wild armgebaar van zich af en kon onmiddellijk inrukken. Een te rechte beslissing van arbiter Pe- trecchia, maar dat was één van de weinige juiste ingrepen van de scheidsrechter, die veel te veel met het vingertje afdeed en nauwelijks optrad tegen het intimidatie-voet bal van De Spartaan. „Maar daaraan lag het niet", wei gerde Arie Lagendijk zich te ver schuilen. „Je weet vooraf dat dit wedstrijden zijn die je alleen op in zet en op mentaliteit kunt winnen. Dan moet je dus niet door het lint gaan", veroordeelde hij de actie van Van der Blom. „Die was puur stom. Ik neem het hem ook zeer kwalijk, vooral gezien het tijdstip waarop hij het deed". Een slechter moment voor zijn daad had Van der Blom (ooit toch Feyenoorder) niet kunnen uitzoe ken. Met de herstelde Fred Filippo in de ploeg was UVS net bezig aan het organiseren van de inhaalrace toen het veroordeeld werd tot het spelen met tien man. Weliswaar was van die nummerieke minder heid weinig te merken, de ploeg kwam op de beslissende momen ten uiteraard steeds een man te kort in het laatste half uur. Daarin kon de merkwaardige wending die het duel in de eerste helft had ge nomen dan ook niet meer onge daan worden gemaakt. De wedstrijd was eigenlijk al na een half uur 'gekeerd'. Aanvanke lijk heerste UVS op sportpark De Eendracht, waar de Leidenaars (met Walter van der Weyden, zon der de gepasseerde Cock van Weer- lee) nadrukkelijk uitgingen van de eigen kracht. Dat kon ook moeite loos omdat De Spartaan tegen woordig van nature al een afwach tende houding inneemt, bedreigd als het zich voelt op allerlei gebied. Door de vergrijzing van Amster dam West heeft de club bijna geen jeugd meer en de toekomst wordt ook zwaar verduisterd door de plannen van de gemeente, die de velden een andere bestemming heeft gegeven. Waar De Spartaan dan heen- moet, is het bestuur onbekend, vandaar dat er onlangs een com missie in het leven is geroepen die bekijkt hoe het verder moet met de vereniging, die toch nog 400 leden telt. „Maar zoals het er nu voor staat, hebben we maar weinig toe komst", zegt voorzitter Koot, die tijdelijk een zwaar uitgedund be stuur leidt omdat er voor het colle ge geen kandidaten te vinden zijn. Voor het eerste elftal zijn die er trouwens ook niet, vanwege de 'aantrekkingskracht' die vooral het naburige OSV uitoefent op spelers van De Spartaan, waarbij een ge baar met duim en wijsvingers van Koot aangeeft waarin de grootste attractie schuilt. Met een bijna geheel uit de A- junioren overgeheveld team moet De Spartaan zich dit seizoen over eind proberen te houden. Dat ge beurt met voetbal dat bol staat van de tekortkomingen, die gecompen seerd dienen te worden met inzet en hardheid. Tegen elf andere te genstanders waren die wapens tot gisteren net toereikend voor twee punten en acht goals. Tegen UVS konden ze gaan werken omdat de Leidse ploeg verzuimde de eerste treffer te scoren. Van der Blom, De Kruys en Van Seggelen kregen wel kansen, maar konden die niet be nutten of werden hardhandig ge stuit, zoals in het geval Van Segge len, die door doelman Stok bikkel hard werd getorpedeerd. Het leverde de Spartaan-goalie een waarschuwing op, maar het na delige effect voor UVS was veel groter. „Als we die eerste goal wel maken, heb je verder geen kind meer aan die ploeg", blikte Lagen dijk achterom. Nu de 0-1 onregle mentair werd verhinderd, werden twee foutjes zijn team fataal. Tien minuten voor rust kon Evert van der Linde zomaar de 1-0 aanbren gen omdat iedereen de bal voor hem liet lopen en toen Onno Bet ten drie minuten later na een hoek schop de 2-0 binnenkopte, was de partij 'gelopen'. UVS holde vanaf dat moment achter de feiten aan, De Spartaan werd mentaal steeds sterker en verhief de tekortkomingen (Schreuders en Hohagen werden nog genoteerd) tot de sterke pun ten. Van der Blom liep er na de pauze al snel op stuk, en met tien man kon UVS al helemaal geen vuist meer maken. Ook met Gerrie Jansen voor Mario Faber lukte niets, maar Lagendijk weigerde dat toe te schrijven aan "een ge makzuchtige instelling of onder schatting". „Want daarvan was geen spra ke", nam hij zijn spelers, op Van der Blom na, in bescherming. „De voorbereiding was goed, de con centratie was goed en de mentali teit was goed. Er fietsten alleen twee tegengoals doorheen en toen was het gebeurd. Een enorme te genvaller". PAUL DE TOMBE LEIDEN - In de zondagsder- deklasse A blijven de ploegen aan elkaar gewaagd. Koploper HBS liet bij Voorburg één puntje liggen. Foreholte en Gouda profiteerden door de volle buit te incasseren. De Voorhouters wonnen met 2-1 van DOSR en Gouda versloeg LFC met 2-0. Voor SJC was er eindelijk weer reden tot juichen. Dit keer werd de straffe mandekking van ON A doorbroken en behaalden de Noord wijkers een mooie 3-0 winst. De zondagsderdeklasse C wordt duidelijk gedomineerd door Neer- landia. Streekgenoot FC Lisse, dat bij de aanvang van de competitie nog de veelbesproken 5-6 overwin ning op Neerlandia boekte, verliest gaandeweg de aansluiting met de bovensten en kon ook bij Argon verdedigend de vorm niet hervin den. Een 3-2 nederlaag was het ge volg. Foreholte - DOSR: 2:0* DOSR hield tegen een sterker Foreholte nog ruim een half uur stand, door een straffe mandekking van de Voorhoutse uitblinkers Loek van Kesteren en Ton Arroyo. Stan Ul- jee kreeg daardoor vrijheid en daarvan maakte hij handig ge bruik. Na een mooie solo scoorde hijzelf de openingstreffer. Het ver zet van DOSR was hiermee echter niet gebroken. Na rust verliepen de aanvallen van de mannen van trai ner Hans Blom weliswaar meer over de vleugels en groeide het overwicht van Foreholte, maar de doelkansen werden niet benut. Pas toen het praktisch tijd was, tikte Loek van Kesteren, temidden van een melee van spelers, de 2-0 bin nen. •Gouda - LFC: 2-0. Na een gelijk- opgaande wedstrijd kwam voor de Leidenaars het breekpunt halver wege de tweede helft. Loek van der Post miste een droomkans. De Goudse keeper sloeg de bal, na zijn harde schot opnieuw voor zijn voe ten. Voor open doel schoof Van der Post echter net langs de buiten kant van de paal. Onmiddellijk maakte Gouda van de verwarring in de Leidse gelederen gebruik. Met een snelle uitval werd Rokus van Houwelingen bereikt, die het leer wel in de touwen kopte: 1-0. Zijn tweèlingbroer Frans van Hou welingen haalde, vijf minuten voor het laatste fluitsignaal, de overwin ning voor Gouda definitief binnen. SJC - ONA: 3-0. Ook ONA pro beerde SJC verdedigend in de tang te houden. Iedere aanvaller kreeg een vaste bewaker, zodat de eerste helft nauwelijks Noordwijkse doel kansen te zien gaf. Met de offensie ve daden van ONA had SJC geen problemen. Na de rust kwamen de verdedigers Ruud Alkemade en Eric Groenewoud de voorhoede (geregeld versterken. Na twintig minuten spelen in de tweede helft brak Groenewoud de ban. Een vrije trap genomen door Ben van de Zalm, belandde exact op het hoofd van Marco de Ridder, die het leder doorkopte naar de vrijstaan de Eric Groenewoud. Hij schoofde 1-0 simpel binnen. Tien minuten later kopte Marco de Ridder naar de grond duikend een voorzet van Ruud Alkemade binnen. Vlak voor tijd scoorde Marco de Ridder nog maals uit een voorzet van Ruud Al kemade. Argon - FC Lisse: 3-2. In de re turn nam Argon revanche voor de eerder in Lisse geleden nederlaag. De Mijdrechtse ploeg was nu de beste en had met grotere cijfers kunnen winnen van een FC Lisse. Aanvankelijk hielp het houtwerk keeper Max van Berkel nog een handje. Onverwacht kwam FC Lis se op voorsprong door Paul Pij pers. Even later slalomde Bernard Wijtmans gemakkelijk naar de ge lijkmaker. De Mijdrechtse spits Ni co Pineman scoorde de twee vol gende Argon treffers. Het tekent voor de scherpte van de FC Lisse voorhoede, dat Argon de strijd daarmee nog niet beslist had. Het tegendoelpunt van Wim Bouckaert kwam voor Lisse échter te laat. Alpheuse Boys-Roodenburg: 2-3. Het laatste doelpunt in beeld. Kees van lend) hem in stelling heefi gebracht. Luuc Kok, Peter Pret en Wim Piekaar Vliet Clinks) schiet de Alvhenaren dichterbij nadat Frank Bakker (val- kijken toe. (fotoNannoBioupot) ALPHEN AAN DEN RIJN - Roo- denburg lijkt de weg omhoog defi nitief te hebben gevonden. Na een aantal remises kwam de Leidse ploeg gisteren in Alphen tot de tweede zege in successie: 2-3 by lijstaanvoerder Alphense Boys, dat nu toch af dreigt te glijden. Het spel van de thuisploeg wees in elk geval in die richting, hoewel Roo- denburg niet zonder stoot of slag aan de winst kwam. Roodenburg-trainer Harry Tals- ma wilde best complimenten aan zijn spelers uitdelen. "Maar je moet ook kritisch blijven. Die laatste kansen hadden doelpunten moe ten opleveren", wees hij op de mo gelijkheden voor Duncan Alberga en Marcel van de Burg (2x) in de slotminuten. „Dat is een kwestie van concentratie. Het gaat met de week beter, maar daar blijf ik op In het besef dat de overwinning op de Alphense koploper een mooi verlengstuk was van de stijgende prestatiecurve, wilde hij daar niet over doorzeuren. De belangrijkste winst voor hem was dat het ver trouwen er weer is. "En dat is reuze belangrijk. Er is niet zoveel ver schil tussen de ploegen, in deze klasse. Het gaat om kleine dingen. We hebben tot nu toe heus niet slechter gespeeld dan nu, maar in de fase dat we vijf keer op rij verlo ren, hadden we geen zelfvertrou wen. Nu dat er is, zie je waartoe dat kan leiden". Zijn collega Paul Bahlmann had zich zitten verbijten bij de streek- derby, waarin Alphense Boys de tweede nederlaag tegen een laag geklasseerde tegenstander leed. Net als een week eerder tegen Den Hoorn, ging het ook nu weer mis op belangrijke punten. "In de eer ste helft misten we weer overtui ging en agressiviteit. Daardoor moesten we opnieuw achter de fei ten (0-1 en 1-2) aanhollen. Na rust was de inzet prima, maar toen luk te het niet meer. Dit is de tweede tegenvaller binnen acht dagen en dat uitgerekend in een fase waarin we hadden gedacht de punten ge makkelijk te kunnen pakken en 'los' te komen. Het drama is com pleet", sprak Bahlmann teleurge steld. Aanvankelijk leek Roodenburg het slachtoffer te worden van de Alphense revanchegevoelens. AB begon sterk en vooral Frank Bak ker kende een knappe start. Drie goede acties in de eerste twintig minuten leverden de middenvel der echter geen doelpunten op en geheel tegen de verhouding in nam Roodenburg de leiding. In de 25e minuut kreeg aanvoerder Arno Lancel bij een vlijmscherpe uitval alle. tijd om van afstand aan te leg gen en omdat AB-doelman Arie Tollenaar niet adequaat reageerde was het 0-1. Alphense Boys ving die tegen valler wel moedig, maar de gelijk maker liet tot vijf minuten voor de rust op zich wachten. Voorstopper Ronald Seegers leidde een aanval in, waarin de bal via Kees van Vliet bij Peter Gerse terecht kwam. De aanvalsleider van AB was er giste ren met het hoofd niet bij, maar Seegers schoot hem in de rebound te hulp: 1-1. Veel plezier beleefde AB niet van die gelijkmaker want twee minu ten later stond Roodenburg al weer op voorsprong. Na een overtreding van Parinussa op De Romeijn be nutte Arno Lancel de strafschop; 1-2. Roodenburg verdiende die voor sprong door de enorme inzet. Op een dergelijke ijver kon Alphense Boys zich niet beroemen, maar in de tweede helft werd dat anders. Met een spervuur van aanvallen trachtte de thuisploeg het even wicht te herstellen en Bakker en Van Vliet waren in de eerste tien minuten ook dichtbij een treffer. Naarmate de tweede rondgang vorderde raakte de fel ingrijpende Leidse ploeg geirriteerd over de (vermeende) eenzijdige reacties van de Haagse arbiter Te Pas, die echter vrijwel nooit op een ongele gen moment voor overtredingen floot. Wel verzuimde hij Frans Bahlmann (charge contra Pikaar) te boeken, terwijl Pikaar zelf (te gen Van der Laan) wel geel kreeg. Ter correctie ontving aan Alphense zijde later Van der Laan een boe king. Tussen de bedrijven door bleek Alphense Boys niet bij machte om Roodenburg uit z'n winnende stel ling te krijgen. Ook niet met 'pinchhitter' Marco de Beer (voor Asbai). De 'beer' verscheen niet in de aanval maar beperkte zichtte tot aangeefwerk. Roodenburg wachtte intussen op HET moment om nog eenmaal toe te slaan. Dat kwam in de 72e minuut bij een hoekschop van Henny de Romeijn, waarna Ri chard Gottmer tenslotte genade loos toesloeg: 1-3. Wel verkleinde Kees van Vliet op aangeven van Bakker de marge vrijwel direct (2- 3), maar meer dan een kopbal van Peter Gerse had Alphense Boys daarna niet meer in petto. Roodenburg daarentegen kreeg nog drie fraaie kansen. De Leide naars misten echter de concentra tie om daarvan te profiteren. In te genstelling tot Talsma leken zij al verzadigd door de minimale winst. WIM VAN WANROOY LEIDEN- Voorafgaand aan het duel tegen Rkaw kon Lugdunum zowel degradatie- als kampioens kandidaat genoemd worden. De stand in de tweede klasse gaf daar immers alle aanleiding toe: slechts vier punten achter op de beide koplopers, Tonegido en Alphense Boys, en maar drie punten voor op stadgenoot Roodenburg, dat als één na laatste stond genoteerd. Een competitie waarin de ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd blij ken, met uitzondering van het Goudse Olympia dat regelrecht op degradatie afgstevent. Trainer Sjaak Rysterborgh liet van te vo ren weten in elk geval niet omhoog te blikken: "We spelen vandaag voor één punt. Rkaw moet z'n ho ge positie maar waarmaken". Dat ene punt zat er echter niet in. De Leidschendammers lieten zien niet ten onrechte zo hoog genoteerd te staan en speelden de Kikkers naar een kansloze 1-2 nederlaag. Lugdunum begon de wedstrijd bijzonder behoudend. Beducht voor het gevaarlijke spitsentrio van de tegenstander, had Rijster- borgh laatste man Daan Kooimans op het hart gedrukt toch vooral achter de verdediging te spelen en z'n aanvallende avonturen tot een minimum te beperken. En terecht: vanaf het eerste fluitsignaal trok Rkaw fel ten aanval, waarbij de balvaardige spits Gurby Bulo zich tot een ware kwelgeest van voor stopper Wim van As ontpopte. In deze beginfase ontsnapten de Lei denaars een paar keer aan een ach terstand. Zo reageerde Wim Era dus voortreffelijk op een af standsknal van Wim Hooymans en kon Hennie Braxhoven Martin van de Valk slechts via een overtreding op de rand van het strafschopge bied afstoppen. De thuisploeg zelf bracht het niet verder dan enkele plaagstootjes, waarbij Albert Siera tot twee maal toe in kansrijke posi tie uitgleed. Siera: "En toch had ik de goede noppen onder". De twee andere spitsen van Lugdunum, Harm de Vos en Bert Bakker, werkten weliswaar hard, maar kwamen in het spel geheel niet voor. Het concept van Ryster borgh, aanvallen via de flanken, viel daarmee in het water. De licht geblesseerde Bakker werd vlak voor rust zelfs gewisseld voor Jan van der Reijden, maar ook hy kon z'n ploeg niet van de nodige aan vallende impulsen voorzien. Rkaw zakte na verloop van de eer ste helft evenwel terug, zodat er tot aan de rust niet al te veel meer ge beurde. Of het moest de boeking zijn voor Rkaw'er Frank Dobbe, wegens aanmerkingen op de lei ding. Na rust waren het opnieuw de bezoekers die het initiatief naar zich toe trokken. Nadat Paul van Oosten en Gurby Bulo al eerder twee goede mogelijkheden onbe nut had gelaten, resulteerde dat halverwege in de verdiende ope ningstreffer. Een ongelukkige hoofdrol was daarbij weggelegd voor Jeroen Brussee, die even daarvoor al geboekt was na een overtreding op Ton Key: "Toen ik die bal weg wilde koppen gleed ik uit.Jammer, want tot dan toe had ik m'n tegenstander helemaal in mijn zak". Die tegenstander, Rob van de Tas, profiteerde dankbaar van dit slippertje en kopte laag en hard raak: 0-1. Nauwelijks enkele minuten later sloeg Rkaw op nieuw toe. Na een solo over de breedte-as van het veld knalde Gurby Bulo de bal van uit de draai in de linkerbovenhoek: 0-2. Het wanhoopsoffensief van Lug dunum dat daar op volgde, leverde vlak voor tijd nog een tegendoel punt op toen Jan van der Reijden, op aangeven van Edwin Verhoogt, raakschoot.Verder kwam de thuis ploeg echter niet meer, ondanks het verschijnen in de spits van doelman Wim Eradus. HERMAN JOUSTRA PAPENDRECHT- Na een reeks goede resultaten, leed Blauw zwart weer eens een nederlaag. In en tegen Papendrecht verloor de ploeg van Chiel Jansen met 2-1. Een nederlaag met gevolgen. Want een aantal concurrenten in de strijd tegen de degradatie wist wel tot winst te komen, zodat de Was- senaarders zich nu angstvallig dicht bij de uitgang van de eerste klasse weten. Een gelijkspel zou in dit duel de verhoudingen beter hebben weer gegeven. Het geluk lachtte de thuisploeg echter toe. Zoals na een kwartier spelen in de eerste helft, toen een graspolletje een in eerste instantie ongevaarlijke schuiver van Peter Keizer over de te ver geefs uitvallende Dave Kraayen- brink deed stuiteren: 1-0. De aan vallen van Blauw-Zwart waren niet van gevaar ontbloot, maar het was opnieuw de thuisclub die, halver wege de tweede helft, tot scoren kwam. Peter Bouw was de doel puntenmaker. Leo Bellecom scoorde vier minuten voor tijd nog wel tegen (2-1), doch de tijd bleek daarna te kort om nog een punten- deling uit het vuur te slepen. LEIDEN - Omdat Alphen op 0-0 bleef steken bij SVLV, mag LDWS zich met een 0-1 winst bij Docos de nieuwe koploper in de zondagvier- deklasse A noemen. Hekkesluiter Randstad Sport demonstreerde bij VTL, onder het motto beter laat dan nooit, een nieuw elan: 1-1 ge lijk. In 4B wil het maar niet vlotten met UDO en ASC: beide leden een 0-2 verlies. SVLV - Alphen 0-0 Een relatief hoogstaand duel, dat echter weinig hoogtepunten ken de. Nadat eerst Rinie van Elk een kans had gemist, ging SVLV voort varend uit de startblokken. Perry Berk en Wim Oranje wisten echter op hun beurt geen raad met de mo gelijkheden. Vervolgens was het Alphen dat tevergeefs goalie Dolf van der Zijl op de proef te stelde, met ondermeer een te hoog ge plaatste lob van de door Jelle Raap goed bewaakte Raoel Valpoort. Na de rust zochten de Voorschotena ren opnieuw het offensief. Wel ging de beste kans aan de andere zijde naar John Willemsen, die een kwartier voor tijd de bal in vrije po sitie volledig miste. Perry Berk was in de slotfase op aangeven van Hans van Gils dichtbij een SVLV- treffer. VTL - Randstad Sport 1-1 Randstad begint zijn draai beter te vinden, terwijl VTL niet meer geheel in oude doen is. Lange tijd waren in deze wedstrijd de beide defensies heer en meester, totdat VTL-er René Schouten de bal in de 65ste minuut ongelukkig op de voet kreeg en keeper Ed Neute boom het nakijken had: 0-1. De Vliet-bewoners gaven daarna alles om terug te komen, hetgeen in de 75ste minuut lukte. Gerrit van Baardwijk zou in een onduidelijke situatie zijn weggezet, waarna Fred van Haarlem de toegekende strafs- schop benutte: 1-1. ROAC '79 - Van Nispen 1-1 Een niet al te fraaie wedstrijd, waarin Van Nispen in de 20ste mi nuut aan de leiding kwam, toen Frits Klinkenberg handig van bal verlies aan de zyde van ROAC pro fiteerde en keeper Jan van de Poel het nakijken gaf: 0-1. In de tweede helft bleven de Zilkers het betere veldspel afleveren, maar kreeg ROAC de beste kansen. De door de afwezigheid van Paul van de Geest en Wilco van de Meer gehandicap te Rippers, scoorden halverwege het tweede part tegen. Wim van Scheppingen kopte de bal uit een vrije trap van Wardy van Emmerik in het Van Nispen-doel: 1-1. VVSB - Meerburg 2-2 Meerburg zette de eerste helft naar zijn hand en zag in de 15de minuut Piet de Koning op aange ven van Rinie van Veen de 0-1 met een fraaie zweefduik binnenkop- pen. Ofschoon de Rijndijk-bewo ners nog nieuwe kansen kregen, diende daarna toch ook goalie Rob Hannaart enkele malen redend op te treden. Zeven minuten na de hervatting was het alsnog prijs, toen Paul Dirkse uit een scrimma ge de 0-2 binnentikte. Tien minu ten later kwam WSB alsnog terug in de wedstrijd, dankzij een goede actie van Frank Uittenboogaard: 1- 2. De thuisclub putte moed uit de ze treffer en zag na gemiste kansen van John Jansen en Ger van de Burg, midvoor John Oostdam in de 75ste minuut alsnog voor 2-2 zorgen. DOCOS LDWS 0-1 Een matig duel, waarin LDWS al in de twaalfde minuut aan de win nende treffer kwam. De verder sterk acterende A-junior Ronald Devilee kopte het leder ongelukkig voor de voeten van Ger de Roode, die met dit buitenkansje wel raad wist, ook al ging keeper Wilfred Hensing bij diens inzet niet geheel vrijuit: 0-1. Nadien golfde het spel op en neer, met na de rust de beste kans voor Docos middels een ge keerd schot van Rob Hensing. Unitas - Teijlingen 2-5 Unitas opende sterk, met gemis te kansen voor Nico Lefebre en Hans Oostdam (binnenkant paal). Een wakker geschud Teijlingen nam vervolgens het heft in handen. Op aangeven van Cees Rooden burg deed René van de Krogt kee per Anton Rekelhof in de 25ste mi nuut voor de eerste maal achter het net vissen: 0-1. Vier minuten later verschalkte Van de Krogt, gelan ceerd door een fraaie pass van Pe ter van Rijn, Rekelhof met een lob voor een tweede maal: 0-2. Na de rust wist Unitas de tegenstander flink onder druk te zetten. In de 65ste minuut kopte echter Fred van Weerlee de bal pardoes over zijn eigen keeper in het doel en stond het 0-3. Kort daarop zetten Kees Langerak en Cees Rooden-. burg hun ploeg zelfs op een 0-5 voorsprong. De tegentreffers van Rob Groenendaal en Nico Lefebre konden verlies van de thuisploeg toen uiteraard niet meer verhinde ren: 2-5. UDO - Cromvliet 0-2 Het door blessureleed danig ge plaagde UDO kon voor de rust niets goed doen. De 0-1 van Lu- bach, na slecht wegwerken van de UDO-defensie in de 30ste minuut, kwam dan ook niet onverwacht. In de tweede helft geraakten de Vos- cuyl-bewoners wat beter op dreef, maar zagen zij de bal al na vijf mi nuten via de voeten van Jos Witte- man en De Rijk langs keeper Leon Heemskerk het doel in carambole ren: 0-2. Een overwicht ten spijt, was scoren er daarna niet meer bij voor UDO. Duindorp - ASC 2-0 Opnieuw wist ASC een hoogge plaatste ploeg danig in het nauw te brengen, om vervolgens toch weer aan het kortste eind te trekken. Tij dens de eerste 20 minuten zaaiden de Oegstgeestenaren paniek in de Haagse gelederen. Duindorp kroop dan ook met ballen tegen paal en lat door het oog van de naald. In de 32ste minuut betekende de eerste Haagse uitval echter een fortuinlij ke 1-0 via de knie van Botman. In de tweede helft kreeg ASC middels Ton Nieuwenburg en Tjeerd Lan- gerhorst wederom uitgelezen kan sen. die echter opnieuw onbenut bleven. Via een gesslaagde utval bepaalde Piek de eindstand op 2-0. RAVA - Wassenaar 2-3 Wassenaar had zyn zaakjes aan vankelijk goed voor elkaar en opende in de 30ste minuut via Ernst van der Ploeg de score: 0-1. Daarna kwam RAVA sterk terug en was het slechts aan doelman Leo Piessens te danken, dat de thuisploeg niet tot tegenscoren kwam. Na de rust hervond Wasse naar zich, maar wist RAVA na paaltreffers van Richard Wessel in de 65ste minuut alsnog tegen te scoren: 1-1. Richard Wessel (fraai schot) en Ernst van de Ploeg brachten hun equipe vervolgens in veilige haven, waarna de treffer op de valreep van Scholtes niet meer te duchten viel: 2-3. DIO - Hillegom 4-2 In een gelijkopgaande eerste helft maakte Peter Berg in de 33ste minuut gelijk, nadat drie minuten daarvoor de thuisclub de score had geopend. Tien minuten na de pau ze kwam Hillegom op voorsprong, dankzij een door Peter Berg benut te strafschop: 1-2. Daarna werden de Bollenstrekers met de rug tegen de muur gezet en liep DIO binnen een kwartier tijd naar een 4-2 zege uit.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15