Hans Kraay bang voor een exodus Amateurbestuur neemt molestaties hoog op Revanche van Boniek Den Bosch klimt naar derde plek Scores in profvoetbal Geen Feyenoorder in Olympische elftal Snelrecht eerste stap in goede richting Becker wint van McEnroe PAGINA 14 SPORT MAANDAG 1 DECEMBER 1986 EREDIVISIE Ajax - FC Twente 4-0 (2-0). 9 Van Basten 1-0. 35. Bosman 2-0. 47. Van Basten 3-0. 58. Bosman 4-0. Scheids rechter Bannet, toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Freddy ten Caat (FC Twente). PSV - Excelsior 7-0 (4-0). 2. Koeman 1-0. 8. Van der Gijp 2-0. 10. Van der Gyp 3-0. 33. Koeman 4-0. 55. Gullit 5- 0. 61. Koolhof 6-0. 70. Gullit 7-0. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschou wers: 17.500. Fortuna Sittard - FC Groningen 2-2 (1-2). 21. Van Dijk 0-1, 24. Roossien 0- 2. 33. Holverda 1-2 (strafschop). 63. Linford 2-2. Scheidsrechter: Bakker. AZ 67 - PEC Zwolle 1-3. (0-1). 43. Doufikar 0-1. 74 Visser 1-1. 80. Foeke Booy 1-2. 90. Foeke Booy 1-3. Scheidsrechter Van der Laar. Toe schouwers 2000. Gele kaart: Van Buu- ren (PEC) FC Utrecht - FC Den Bosch 1-1 (1-0). 27. Fraser 1-0, 65. Steinmann 1-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 5.000. Gele kaart: Hoyer (FC Den Bosch) en Van Loen (FC Utrecht). EERSTE DIVISIE SW - Cambuur 5-2 (1-2). 5. Loovens l-U, 15. Bults 1-1, 45. Van der Ark 1-2, 57. Sonneville 2-2, 60 en 71. Van Buu- ren 3-2 en 4-2. 89. Sonneville 5-2. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 1000. Gele kaarten: Lovens en Treling (SVV) en Richardson (Cam buur). Telstar - Vitesse 0-3 (0-0). 58. Schou- wenaar 0-1. 70. Talan 0-2. 88. Van der Brom 0-3. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 1000. Heerenveen - RBC 1-1 (1-1). 3. Kees Kist 1-0. 45. Pijpers 1-1. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 3100. Gele kaart: Van den Wildenberg (Heerenveen). Wageningen - RKC 1-2 (1-2). 6 en 37. Van Velzen 0-1 en 0-2. 45. Oosterhuis 1-2. Scheidsrechter: Hobé. Toeschou wers: 1500. De Graafschap DS '79 2-2 (1-1). 10. Boogers 0-1, 36 en 53. Leeuwerik 1-1 (strafschop) en 1-2, 80. Boogers 2-2. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toe schouwers: 2500. Gele kaarten: Wil- lems (De Graafschap), Bartelings, Van der Weel. Boogers en Slagboom Willem II - Eindhoven 2-0 (1-0). 9 en 90. Farrington 1-0 en 2-0. Scheids rechter: Van der Niet. Toeschouwers: 5000. NEC - Emmen 2-1 (2-1). 6. Janssen 1-0. 24. Fuhler. 30. Arts 2-1. Scheids rechter: Van den Ende. Toeschou wers: 1500. Gele kaart: Bos (Emmen). Heracles - M V V 2-4 (1-2). 15. Reime- rink 1-0. 26. Thai 1-1. 38. Van den Boogaard 1-2, 65. Arts 1-3, 65. Van de Luer 1-4, 70. Schepers 2-4. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Arts. DEN HAAG (ANP) - Bondscoach Rinus Michels bracht gisteren de selectie voor het Olympische elftal, dat woensdag tegen Oost- Duitsland de eerste kwalificatiewedstrijd speelt, terug tot zestien man Sparta-aanvaller Schmidt en de Feyenoorders Van Herpen en Hofman zijn afgevallen. De definitieve selectie is: Lengkeek en Wijnberg (Sparta), Menzo en Blind (Ajax), Suvrnn, Hoekman en Boessen (Roda JC), Ronald Koeman en Vanenburg ESY?' Roossien. Verkuyl en Van Dijk (FC Groningen), Gillhaus (FC Den Bosch), Snelders (FC Twente), Van Loen (FC Utrecht) en Boerebach (Go Ahead Eagles). EINDHOVEN (GPD) - Met een voorspelbaar grote over winning (7-0) op Excelsior sloot PSV de eerste helft van de competitie af. De ontmoeting tussen de lijstaanvoerder en de rode lantaarndrager, tussen de miljoenenformatie van technisch manager Hans Kraay en het beneden-modale ploegje van Henk Wullems, was zaterdagavond aanleiding om de eerste helft van de vaderlandse competitie onder de loep te nemen. Een positieve tussenbalans voor PSV dat, volgens Kraay, de inge slagen weg naar de Europese top gestaag blijft volgen. Bezorgdheid echter voor het Nederlands voetbal in totaliteit. Niet alleen met het oog op het competitieverloop, maar vooral ook met betrekking tot de steeds sterker wordende geruch ten over de buitenlandse aanbie dingen aan het adres van het huidi ge Nederlandse voetbaltalent. "We willen met attractief voetbal binnen twee jaar een Europees topteam zijn", houdt Hans Kraay vast aan de PSV-belofte tegenover voetballend Nederland. "Goed voetbal met veel doelpunten. In ze ventien wedstrijden scoorden we vierenvijftig keer en ons spel is, na een wat aarzelende start, sterk ver beterd. Het elftal is, in vergelijking met de eerste wedstrijden van dit seizoen, beter in balans. We heb ben progressie gemaakt. De ploeg die het minste fouten maakt is de beste. Wij maken momenteel veel tempo met weinig fouten. PSV ver dedigt ver vooruit, voetbalt agres sief in een kleine ruimte. In het verleden speelden we veel meer vanuit een gesloten defensief op de counter". Vier punten kostte PSV het aar zelende begin. Het gelijke spel te gen Sparta en Feyenoord en de ne derlaag bij Ajax. Puntverlies in een periode, waarin het aankoopbeleid van Hans Kraay regelmatig aan de kaak werd gesteld. Nu PSV de draai heeft gevonden en met Ajax de lakens uitdeelt, is die kritiek grotendeels verstomd. Kraay heeft, al dan niet door omstandigheden gedwongen, concessies moeten doen. Immers huidige basisspelers als Koot, Koolhof en Van der Gijp, waren aanvankelijk niet bestemd voor de basisformatie; mochten zelfs op huurbasis elders aan de slag mits een gegadigde zich zou aandienen. Basketballer Smits in VS geschorst POUGHKEEPSIE (AP) - De Nederlandse basketbalinterna tional Rik Smits, die uitkomt voor Marist College in de Ver enigde Staten, is door de Ame rikaanse studentensportbond NCAA geschorst. De 2,20 m lange Eindhovenaar Smits, in het voorjaar debuterend in Oranje, en twee andere buiten landse spelers werden eerder dit jaar al op de reservebankjes gezet omdat er mogelijk fouten waren gemaakt bij de recrute- ring van de spelers. De NCAA stelde dat de schorsing van Smits zeker tot het eind van het seizoen moet voortduren. De universiteit Marist zal te gen het besluit in beroep gaan. De Amerikaanse pers zegt dat Smits ervan wordt verdacht in Nederland als 'beroeps' te heb ben gespeeld, hetgeen in strijd is met de voorschriften van de NCAA. Smits heeft overigens in Nederland nooit op hoog ni veau gespeeld. De twee andere buitenlandse spelers, een Joe goslaaf en een basketballer uit Guadeloupe, moeten wegens andere overtredingen de eerste zeven wedstrijden aan de kant blijven zitten. "Het elftal dat er momenteel staat, is inderdaad niet de formatie die ik in gedachte had aan het be gin van dit seizoen. De blessures van Thoresen en Arnesen zijn daar debet aan. Van der Gijp en Koolhof hebben zich echter ontpopt tot zeer gevaarlijke aanvallers waar aan elke verdediging de handen vol heeft". In het ongelijke treffen tegen Ex celsior was het duo verantwoorde lijk voor drie treffers. Van der Gijp scoorde twee keer, terwijl Koolhof doelman Floyd Doesburg een keer kansloos liet. Voor de overige tref fers zorgden Koeman (2) en Gullit (2). Het klasseverschil tussen de ere divisie-extremen PSV en Excelsior is echter ongezond groot. Onge zond voor de nationale voetbal competitie, die gebukt gaat onder de suprematie van Ajax en PSV. Negen punten gaapt het gat tussen de leidersduo en de achtervolgers. Ook Hans Kraay is niet gelukkig met die situatie. "Ik ben voor ge zonde rivaliteit en vind het afschu welijk dat Feyenoord tien punten los staat. In Nederland zouden ze ker drie, vier clubs aan de top moe ten staan. Ik dacht dat FC Gronin gen wel een leuke competitie zou gaan spelen, dat Roda JC en Fortu na Sittard zich aanmerkelijk had den versterkt. Ze hebben tot op he den die verwachting niet waarge maakt. En daar heeft niemand baat bij. Als je dat niet ziet omdat je bij voorbeeld bij PSV zit, dan ben je blind bezig. Het is toch jammer voor het voetbal dat Feyenoord voor bijna lege tribunes speelt. Ik ben primair een voetballiefhebber en zolang ik bij PSV ben, heb ik er voor te zorgen dat ik met mijn in breng ook het Nederlands voetbal dien". Om Europees topteam te zijn of te worden zal er meer moeten ge- Rene van der Gijp is opnieuw langs doelman Doesburg gevlogen, ditmaal mist zijn inzet het doel. De PSVer scoorde tweemaal. beuren dan het aangeven van de toon in een gedevalueerde compe titie. Prestaties op internationaal niveau zijn nodig om dat te worden wat bijvoorbeeld Ajax is: een insti tuut. "We hoeven geen cup te win nen, want zelfs gerenommeerde Europese clubs lukt dat niet altijd. Een tegenstander als Bayern in de eerste ronde kan funest zijn. Het is daarom ook beter - en geloof van mij,dat dat de toekomst wordt - het knock-out systeem te vervan gen door een poulesysteem. Juven- tus wordt er in de tweede ronde door Real uitgeknikkerd, dat is toch doodzonde". Onverteerbaar voor Italië, dat nu binnen de UEFA zijn niet onaan zienlijke invloed laat gelden om het een en ander in de toekomst te voorkomen. Een Europese toekomst waar de Eindhovense formatie halsreikend naar uitkijkt. En op het moment dat ook Europa de opwaartse trend bij PSV en Ajax waarneemt, wor den de trendsetters geen moment meer met rust gelaten. "In het pro ces Europees team te worden mo gen er absoluut geen mensen afval len, die wij zouden willen houden. Maar wij hebben de invloeden van buitenaf niet altijd onder controle. Het zou echter een ramp voor het Nederlandse voetbal zijn als men sen als Van Basten, Gullit en Rij kaard naar het buitenland vertrek ken. Dan kunnen we opnieuw gaan beginnen". Hans Kraay is echter verstandig genoeg om zijn ogen niet te sluiten voor de realiteit. "Natuurlijk ko men er clubs en natuurlijk wordt het moeilijk om de spelers te hou den. Het is te naief om te veronder stellen dat de grote clubs niet ko men. Wat ik er aan moet dóen? Ik zou het niet weten. Ik geloof niet dat Liverpool Ian Rush graag laat gaan. Maar wat kan Kenny Dalglish uitrichten. Als er op een gegeven moment krankzinnige be dragen worden gehanteerd dan kun je het ten opzichte van je om geving niet meer maken een speler te houden. Zolang er zich echter nog geen club heeft gemeld bij PSV geef ik nergens commentaar op". "Niemand heeft tot nog voor Gullit aangebeld bij PSV. Als een van onze spelers een gesprek heeft, dan is dat zijn zaak, zijn privé-aan- gelegenheid. Met alle geruchten en alle verhalen heeft PSV niets té maken. Pas als men de club bena dert, worden er zaken gedaan. Maar nogmaals, als de categorie Van Basten, Gullit, Rijkaard naar het buitenland vertrekt, dan is dat een kwaaie zaak. Dan is dat de doodsteek voor het Nederlands voetbal". ZEIST (GPD) - Wel met opvallend harde woorden, maar nog lang niet met opvallend harde daden heeft het bestuur van het landelijk ama teurvoetbal stelling genomen te gen het snel toenemend aantal mo lestaties van scheidsrechters. "Ook wij zullen het spel hard spelen, want het bestuur neemt deze vorm van vandalisme zeer hoog op", zei amateurvoorzitter Marten Kaster- mans zaterdag tijdens de négaars- vergadering in het sportcentrum van de KNVB te Zeist. En be stuurslid Dick Langenbach, belast met juridische zaken, voegde er aan toe: "Het moet afgelopen zijn met deze volstrekt ontoelaatbare en onverkwikkelijke zaken. Wij zijn als bestuur gedwongen acties te ondernemen". Langenbach moest er echter onmiddellijk aan toevoegen: "Op grond van de reglementen hebben we onvol doende mogelijkheden om tegen het molesteren van scheidsrech ters op te treden". Helemaal met lege handen staat het bestuur van het amateurvoet bal niet: "In overleg met de tucht- commissie hebben we besloten een versnelde tuchtrechtprocedu re te volgen", liet Dick Langen bach weten. Binnen twee weken zal door dit 'snelrecht' een monde ling onderzoek worden gehouden en een uitspraak worden gedaan: "Het bestuur kan niet accepteren, dat vandalen, die de ene week een verschrikkelijke daad hebben ge steld, de volgende week al weer op onze velden in actie komen", voeg de Langenbach er aan toe. Het bestuur amateurvoetbal heeft echter geen enkele invloed op het bepalen van de straf. Bin nen de voetbalbond is er al jaren een zogenaamde 'scheiding der machten': de bondsvergadering bepaalt welke straffen er in het tuchtreglement worden opgeno men, maar de straffen worden op gelegd door de onafhankelijke tuchtcommissie. En naar de me ning van de COVS, de centrale or ganisatie van scheidsrechters, is de tuchtcommissie vaak wel zeer lankmoedig bij het bepalen van de straf. De druppel, die de emmer voor de scheidsrechters deed overlo pen, was enkele weken geleden de wedstrijd Helmond-Dijkse Boys, waar scheidsrechter De Viet uit Uden (nota bene een lid van de rijkspolitie), "totaal in de vernie ling is geslagen", zoals Dick Lan genbach het zaterdagmorgen in Zeist nog eens noemde. De arbiter werd door ongeveer dertig suppor ters van Dijkse Boys zo geslagen en geschopt, "dat men op de po likliniek ongeveer twee uur bezig is geweest om de man weer een beetje te fatsoeneren", zoals Lan genbach het met gevoel voor dra ma zei. De Viet was als gevolg van deze ordinaire en massale mishan deling wekenlang arbeidsonge schikt. In dit geval paste de tuchtcom missie van het district Zuid I al snelrecht toe: Dijkse Boys moet drie wedstrijden zonder publiek spelen en kreeg bovendien 500 gul den boete. Secretaris Walter van Hirtum uit Mierlo van de COVS Zuid I noemde deze straf „in geen verhouding staan tot de wandaden die in Helmond tegenover een scheidsrechter zijn gepleegd". In bedekte termen gaven voorzitter Marten Kastermans en bestuurslid Dick Langenbach zaterdagmiddag tijdens een persconferentie toe de ze straf ook aan de lichte kant te vinden. Tijdens de najaarsvergadering wees Langenbach er met nadruk op, dat het amateurbestuur binnen de huidige reglementen geen mo gelijkheden heeft om zelf te straf fen: "Het enige dat wij kunnen doen is een volgende wedstrijd uit stellen van een elftal dat betrokken is geweest bij een molestatie. We kunnen desnoods net zo lang blij ven uitstellen tot er een straf is uit gesproken", aldus Langenbach. Maar deze bevoegdheid vindt het amateurbestuur niét voldoende: "We zullen actie ondernemen om tot wijziging van deze situötie te komen". Later lieten Kastermans en Lan genbach weten, dat zij onder meer dachten aan het in mindering bren gen van winstpunten, een elftal la ten degraderen, een ploeg uit de competitie nemen of zelfs een club royeren. "Maar dat zijn uiterste maatregelen, waarbij wel moet vaststaan dat een elftal als collec tief de dader is", zei Marten Kaster mans. Opmerkelijk is echter dat al deze straffen al genoemd worden in het tuchtreglement. Niet echter het amateurbestuur, maar alleen de 'onafhankelijke rechter', in dit geval de tuchtcommissie, kan die straffen opleggen. ATLANTA (AFP) - Boris Becker versloeg gisteren in de finale van het tennistoernooi in Atlanta John McEnroe met 3-6,6-3,7-5. De West- duitser zei na afloop, dat hij zich geen betere generale repetitie kon wensen voor het Masterstoernooi, dat deze week in New York wordt gehouden. Becker kwam langzaam in zijn ritme, maar naarmate de twee en een half uur durende partij vorderde kreeg hij meer greep op het spel van McEnroe, die in de halve finale Ivan Lendl versloeg. De opslag van Becker werd ook steeds beter. Hij sloeg veertien aces en liet in de tweede set slechts vijf punten liggen in zijn servicega mes. Eerder in het invitatietoer- nooi had Becker ook al in drie sets van de Amerikaan gewonnen. Bec ker besloot de partij waardig: met ZEIST - FC Den Bosch gebruikte se voorsprong (Fraser) te niet deed. de afmars van Feyenoord vrijdag Daarna kregen de Bosschenaren in Venlo om de derde plaats in de nog kansen genoeg op een histon- eredivisie over te nemen. De sche overwinning op Galgewaard. smaakmaker van het seizoenbegin maar de beheersing bleef zoek. had daarvoor al aan een gelijkspel FC Groningen had in Sittard bij FC Utrecht voldoende. Het ene geen last meer van de Europa Cup- punt werd pas na ruim een uur vei- inspanningen, waarop Fortuna zo lig gesteld door Steinmann, die de had gehoopt. Binnen een half i op dat moment verdiende Utrecht- Roma rekent af met Juventus: 3-0 ROME (SID) - Napoli breidde op de elfde speeldag van de Italiaanse voetbalcompetitie de voorsprong op de concurrentie uit tot drie pun ten. Het elftal van de Argentijn Ma- radonna kwam in eigen huis tegen de vroegere kampioen Verona te leurstellend niet verder dan 0-0. De dag voor de Zuiditalianen werd echter ruimschoots goedgemaakt door AS Roma. De ploeg uit de hoofdstad ver sloeg in eigen huis titelverdediger Juventus met de niets aan duide lijkheid te wensen overlatende cij fers van 3-0. Ook Inter profiteerde niet van het puntverlies van Napo li. Het duel tegen Avellino leverde geen treffers op. De zege van Roma betekende een leuke revanche voor de Poolse international Boniek. Aan het ein de van het vorige seizoen werd hij door de leiding van de vereniging uit Turijn min of meer afgeschre ven ten faveure van de Deeri Mi chael Laudrup. Bij Roma werd de Pool met open armen ontvangen. Hij mocht zich gaan bezighouden met het leiden van de verdediging. Na wat problemen in het begin van de competitie, groeit Boniek steeds meer in zijn rol en gaat Ro ma steeds beter spelen. Voor 75.000 toeschouwers zorgden de Deense international Berggreen en Desideri voor 2-0, alvorens de gas ten de kans kregen iets terug te doen. Laudrup leek te gaan scoren, maar werd op het laatste moment onderuit gehaald. Aan Serena was de trap van elf meter echter niet besteed. Giannini benadrukte daarna de stijgende vorm bij de thuisploeg door het derde Romein se doelpunt te maken. West-Duitsland Bayer verslaat Bayer en Bayern profiteert ervan. Bayer Uerdingen versloeg zaterdag in Leverkusen de club met dezelfde „voornaam" waardoor Bayern München, dat VfB Stuttgart in het Neckarstadion met 1-0 bedwong, alleen aan de lei ding kwam in de Bundesliga. Door de eerste nederlaag op eigen ter rein (1-4) verloor Bayer Leverku sen de koppositie. Het staat nu op de tweede plaats voor Hamburger SV, dat in West-Berlijn met 3-1 over nieuweling Blau Weiss zege vierde. In de strijd om de herfsttitel van het 24ste seizoen in de hoogste Westduitse voetbalafdeling boekte Bayern München zaterdag zijn 400ste overwinning. De Zuidduitse club heeft één punt voorsprong op Leverkusen, dat echter een voor delig doelsaldo van vier treffers heeft. In de laatste wedstrijd van de eerste helft van het seizoen speelt Bayern München komende zaterdag uit tegen Schalke 04 en gaat Bayer Leverkusen op bezoek bij VfB Stuttgart. Omdat Hambur ger SV in zijn laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft tegen 1. FC Kaiserlautern op eigen terrein speelt, kan de club van Ernst Hap- pel met de in West-Duitsland hoog aangeslagen herfsttitel" gaan strijken. In de negen wedstrijden vielen 31 doelpunten. Op de topscorers- lijst kreeg Herbert Waas (B.Lever- kusen) eindelijk gezelschap van Rudi Voller (Werder Bremen), die ziin tp<aal op tien treffers bracht. Engeland Arsenal bleef zaterdag voor de twaalfde achtereenvolgende keer ongeslagen in de Engelse voetbal competitie. De koplopers in de eer ste divisie boekten op het terrein van Aston Villa een ruime over winning (4-0). Nottingham Forest beperkte de achterstand op de Gunners tot twee punten door de moeilijke uitwedstrijd tegen Tot tenham Hotspur in winst (3-2) om te zetten. Onderin verloor Man chester United voor de achtste keer in dit seizoen. Ditmaal bleek Wimbledon te sterk (1-0). Liverpool handhaafde zich in de kop van het klassement door Co ventry op Anfield Road te verslaan met 2-0. Jan Mölby scoorde voor de vierde keer in vier dagen vanaf de strafschopstip. De supporters van de Engelse landskampioen zijn dit weekeinde een actie gestart om topscorer Ian Rush voor de club te behouden. De international van Wales tekende op 10 juni een con tract van driejaar bij Juventus. De kampioen van Italië beschikte ech ter al over de twee toegestane bui tenlanders - Platini en Laudrup - en liet Rush nog één seizoen voor Liverpool uitkomen. De aanhang van de club gaat de komende we ken handtekeningen ophalen. Frankrijk Marseille mag zich in Frankrijk herfstkampioen noemen. De ploeg uit de zuidelijke havenstad won vrijdag al duidelijk (4-0) van Paris Saint Germain en heeft op de helft van competitie twee punten meer verzameld dan bekerhouder Bor deaux. dat zaterdag voor de tweede Fraaie actie van Tottenham-speler John Polston. Op de grond liggend kijkt Forest-verdediger Fairclough tegen een paar noppen aan. achtereenvolgende keer verloor. De voormalige topploeg St. Etien- ne bleef het elftal uit de wijnstreek met 2-0 de baas. Opvallend is de opmars van Mo naco. Na een matige seizoenstart, de club verbleef enige tijd in de on derste regionen van de ranglijst, kruipt de ploeg van de Denen Sö- ren Lerby en Sören Busk elke week dichter naar de top. De Mo- België Koploper Anderlecht liet giste ren in Luik een onnodig punt lig gen in het traditierijke duel tegen Standard. Dc Brusselse formatie van de Nederlandse trainer Arie Haan, was de betere ploeg, maar benutte of de kansen niet of strandde op de Luikse doelman Bodart. stonden de Noorderlingen met 2-0 voor door doelpunten van de mid- -denvelders Van Dijk en Roossien. Fortuna had geluk dat Holverda snel voor de aansluiting mocht zor gen vanaf de strafschopstip. De Limburgers resteerde daardoor nog bijna een uur voor de jacht op de gelijkmaker. Die kwam ver in de tweede helft op naam van Lin ford. In de onderste regionen veran derde mede door de afgelastingen (Veendam, GA Eagles, Haarlem) niet veel. AZ bleek in de Alkmaar- derhout opnieuw aan versterking toe. De invloed van Joe Jakob is kennelijk alweer uitgewerkt. Wel bleef dat tegen PEC Zwolle tachtig minuten zonder gevolgen (1-1). Te recht kwam het niet tot een pun- tendeling. De Zwolse topschutter Foeke Booy zorgde daar persoon lijk voor: 1-3. Eerste divisie SVV zorgde zaterdag voor de grootste verrassing in de eerste di visie. De Schiedammers versloe gen op eigen veld koploper Cam buur mét ruim verschil: 5-2. Daar zag het bij de rust niet naar uit. De Friezen stonden met de rust nog met 2-1 voor. Het kwartier pauze deed SW schijnbaar goed. In de tweede helft profiteerden de SVV- ers Sonneville en Van Buuren, bei den met twee doelpunten, van de geboden ruimte. Willem II maakte een dag later dankbaar gebruik van de misstap van Cambuur. De Brabantse derby tegen Eindhoven, ook belangrijk voor de strijd om de tweede perio- detitel, leverde de Tilburgers een overwinning van 2-0 op. De Brit Farrington tekende voor de twee treffers. Door de winst gaan Wil lem II en Cambuur samen op kop. De acht wedstrijden - het duel NAC-Volendam werd wegens mist naar woensdag 3 december ver schoven - trokken slechts 16.000 toeschouwers. Vijfduizend van hen bezochten Willem II - Eindho ven. De scheidsrechters deelden elf gele kaarten uit. Arbiter Van Mierlo trok bij De Graafschap - DS '79 vijf maal een gele prent uit zijn borstzak. DS was met vier kaarten het grootste slachtoffer.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14