Rost van Tbnningen mogelijk opnieuw voor de rechter Stormbal hangt nog steeds voor VVD ANTI-BONT ACTIE Dr. Ginjaar volgt Kamminga op als partijvoorzitter WD Personeel zwendelde met onderhoudswerk Defensie CPN: meer samenwerking Celstraffen geëist voor overval op militairen Politie rolt bende op Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. 01718*29881 ZATERDAG 29 NOVEMBER 1986 BINNENLAND PAGINA 5 ARNHEM/HILVERSUM (ANP/GPD) - Justitie in Arnhem zal opnieuw een onderzoek instellen naar mogelijk strafbare activiteiten van de weduwe van NSB-voorman Rost van Tonningen (72). Dat op verzoek van de Stichting Bestrijding Antisemitisme (Stiba). Vol gens deze stichting maakt de weduwe zich nog steeds schuldig aan verspreiding van anti-semitische en neo-nazistische lectuur. UTRECHT (ANP) - Het Centraal Medisch Tuchtcollege heeft een arts die kankerpatiënten behandelt met het Moerman-dieet berispt we gens verregaande onzorgvuldig heid en onkunde. De arts, tegen wie een klacht was ingediend door een inspecteur van de volksge zondheid, heeft verschillende pa tiënten aangeraden te stoppen met cytostatica-kuren (behandelingen met kankermedicijnen), zonder daarover vooraf overleg te plegen met de artsen die hen behandelden en soms ook zonder de artsen er Berisping voor Moerman-arts achteraf van op de hoogte te stel len. Het college vindt dit "in hoge mate verwerpelijk, omdat daar door aanmerkelijke schade kan ontstaan voor de patiënt". Hoewel de Moerman-methode op zichzelf onschuldig kan zijn had de arts bij de behandelend artsen moeten na gaan welke therapie zij toepasten. Hij had niet zonder nader eigen on derzoek en zonder overleg mogen ingrijpen. Uit de in het artsenblad Medisch Contact gepubliceerde uitspraak blijkt dat de Moerman-arts ver schillende patiënten bovendien te hoge doses van bepaalde genees middelen heeft voorgeschreven en dat hij daarmee is doorgegaan na dat was gebleken, dat die dosering voor de patiënt niet zonder gevaar was. Dit heeft de Arnhemse persofficier van justitie, mr. P. Tideman, giste ren bevestigd. Volgens hem zal het openbaar ministerie de politie in Velp op korte termijn opdragen om een onderzoek naar de gedra gingen van mevrouw Rost van Tonningen in te stellen. De klacht van Stiba kwam overi gens al in mei bij justitie binnen. Volgens mr. Tideman is toen aan Stiba gevraagd om nadere infor matie. Die informatie is deze week bij justitie binnengekomen. Mevrouw Rost van Tonningen werd eind oktober door het ge rechtshof in Arnhem wegens bele diging van joden veroordeeld tot vier weken voorwaardelijke gwan- genisstraf. Het hof achtte bewezen dat de weduwe boekjes heeft ver spreid waarin onder meer de in de Tweede Wereldoorlog door het na zi-regime gepleegde massale en systematische moord op joden wordt ontkend. De lectuur werd in juli 1984 bij een huiszoeking in haar villa gevonden. Die huiszoeking vond plaats in verband met een justitieel onder zoek, waarom destijds door Stiba was gevraagd. Volgens de stichting is gebleken, dat de weduwe na haar veroordeling gewoon is door gegaan met de verspreiding van anti-semitische en neo-nazistische lectuur. In de afgelopen maanden zou het daarbij onder meer zijn ge gaan om boekjes, waarin het Dag boek van Anne Frank een verval sing wordt genoemd. Indien mevrouw Rost van Ton ningen opnieuw wordt veroor deeld, zal de voorwaardelijke ge vangenisstraf die zij bij de vorige veroordeling kreeg opgelegd, ten uitvoer worden gebracht. Interview "Ik heb tegen mevrouw Rost van Tonningen gezegd, wat zovéél mensen tegen haar zouden hebben willen zeggen. Ik heb me opgesteld als haar tegenstander. Van objecti viteit was dan ook geen sprake. Er is nu eenmaal een beperkt aantal zaken dat ik niet objectief wil aan pakken. Dit is er één van. Noem het maar de getuigende taak van de journalistiek". Dat zegt Jaap van Meekren in een reactie op zijn spraakmakende interview, dat hij aan de vooravond van het kamerdebat had met me vrouw Rost van Tonningen. Bij een hulpverlenende instantie voor oorlogsgetroffenen stond de tele foon roodgloeiend. Van Meekren zelf zegt tot dusver overwegend positieve reacties te hebben gekre gen. Met uitzondering dan van een echtpaar, dat hem inmiddels met de dood bedreigd heeft. De kijker- spost moet uitwijzen wat er verder nog naar voren komt. Van Meekren is in ieder geval niet ontevreden met de uitzending, waarover hij zegt zich heel erg dui delijk te hebben voorbereid. "Het enige waar ik bang voor was, was dat ze propaganda zou gaan ma ken. Door het keiharde feitenmate riaal dat op tafel kwam, heeft ze volgens mü geen kans gehad". In hoeverre was deze aanpak journalistiek verantwoord? Van Meekren: "Je hebt de plicht zoiets de oorlogsslachtoffers, maar ik voeg er direct aan toe, dat ik over het programma van tevoren over leg heb gehad met velen. Uit het verzet kwam ook naar voren van: misschien werkt het wel heel be vrijdend". "Psychiater Bastiaanse, die men sen met trauma's uit de oorlog be handelde, vond dat ook. En uit de reacties blijkt inderdaad, dat men sen nu zeggen van: eindelijk zijn al eie leugens van dat zogenaamd zie lige, arme vrouwtje doorgeprikt". Van Meekren maakt er geen ge heim van zelf voldoening te bele ven aan de positieve effecten van het programma. "Ik hoopt dat de zaak ermee gediend is. Misschien is er nog een aantal kamerleden dat de mening over het pensioen her zien heeft door de uitzending. Dat is wel degelijk een van mijn uit gangspunten geweest". Door tekort aan couveuses: baby naar Düsseldorf ROTTERDAM (GPD) - In Rotter dam en directe omgeving bestaat een ernstig tekort aan couveuses zieke of te vroeg geboren ba te doen. Je mag de macht van het by's. Om het leven van een bijna medium gebruiken om zo'n zaak drie maanden te vroeg geboren de orde te stellen op de wijze meisje te redden, moest de baby waarop het gebeurd is. In alle op rechtheid zeg ik: het spijt me voor BREDA (GPD) - Dr. L. Ginjaar, de nieuwe voorzitter van de WD, vindt dat hij vooral zal moeten luis teren naar de wensen en opvattin gen binnen zijn partij. Hij wil daar van volksgezondheid en milieuhy giëne in het kabinet Van Agt-Wie- gel. In zijn eerste speech als voorzit ter ging Ginjaar verder niet bij tevens beoordelen welke koers de problemen, die de WD de afge- de partij de komende jaren moet inslaan. Ook wil hij een discussie aangaan over het functioneren van de WD. Ginjaar zei dit gisteren in Breda na zijn benoeming tot voorzitter van de WD als opvolger van de Groninger Jan Kamminga. "Ik zal een wat meer naar binnen gerichte voorzitter zijn, die hoopt te mogen rekenen op net zoveel steun en net zoveel meedenken als Jan Kam minga heeft gehad," verklaarde Ginjaar. Dr. Ginjaar (58) is voorzitter van de Gezondheidsraad, lid van de Eerste Kamer en bestuurslid van de Stichting Holland festival. Van 1982 tot 1985 was hij voorzitter van het college van bestuur van de Rijksuniversiteit Utrecht. In de pe riode 1977 tot 1981 was hij minister VOGELS - De twee afgelopen strenge winters hebben flink huis gehouden onder verschillende vo gelsoorten in ons land. De Samen werkende Organisaties Vogelon- derzoek Nederland hebben dit vastgesteld dank zij het veldwerk van ongeveer 2000 vrijwillige ama teurvogelaars. Opmerkelijk is dat twee soorten met uitgesproken winterse namen, de ijsvogel en de winterkoning, de meest getroffen vogels waren. Werden in 1984 nog enige tientallen ijsvogels geteld, dit vooijaar waren dat er nog maar een paar. Niet veel beter verging het de winterkoning. Daarvan werd de stand gehalveerd. Celstraf voor moord bejaarde BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft twee jongeren van 16 en 19 jaar uit Breda wegens moord op het voormalige schoolhoofd A. Cornelis (77 jaar) in Breda gisteren veroordeeld tot onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de re gering en celstraffen van respectie velijk 6 jaar en zes maanden. De rechtbank acht met de deskundi gen beide verdachten geestelijk ernstig gestoord. Cornelis werd 30 mei doodgesto ken, omdat het tweetal zijn auto wilden gebruiken voor een overval in Amersfoort. Hun slachtoffer na men ze mee naar een braakliggend terrein. Daar is Cornelis met hand boeien aan een boom gebonden en later gedood. De volgende dag probeerden de twee in de trein van Roosendaal naar Bergen op Zoom een conduc teur uit de rijdende trein te duwen. Op 26 augustus was het duo be trokken bij de gijzeling van een be waker in het Pieter Baancentrum in Utrecht. Samen met een derde gedetineerde wisten ze toen korte tijd op vrije voeten te blijven. lopen jaren hebben geteisterd. Wel bepleitte hij een verbetering van de interne communicatie. Hij nam stelling tegen uitspra ken waarin de partij beticht wordt van conservatisme. "Wij menen echter minder conservatief te zijn dan vele confessionelen, socialis ten en zichzelf zo noemende prag matici omdat ons geen wereld beeld uit het verleden voor ogen staat", zei hij. daardoor de afgelopen week zelfs in allerijl naar Düsseldorf worden overgebracht. Ook elders in het land was geen opvangmogelijk- heid. Het Sophia Kinderziekenhuis, dat in Rotterdam als centraal op- vangpunt dient voor couveusebe handelingen, kan per jaar slechts 250 gevallen behandelen. Door die beperkte mogelijkheid moesten noodgedwongen 120 andere cou veuse-baby's worden onderge- bracht in de universiteitszieken huizen van Leiden, Groningen, Maastricht en Amsterdam. De kinderartsen in de regio Rot terdam hebben over deze zorgelij ke situatie de afgelopen zomer aan de bel getrokken bij de Inspectie Volksgezondheid. Ook het College voor Ziekenhuisvoorzieningen heeft onlangs de staatssecretaris van volksgezondheid gewezen op de slechts 70 couveqses in ons land. Het college wil dit aantal ver hoogd zien tot 150. AMSTERDAM (GPD) Het Anti- bontcomité wil proberen om bij de eerstvolgende lancering van een ruimtevaartuig een bontjas mee te sturen. Dat moet dan symbolisch zijn voor het uit de wereld verwij deren van bontjassen. Het comité hoopt daarbij de hulp te krijgen van de Nederlandse astronaut Wubbo Ockels. Op het hoofdpostkantoor van Amsterdam stuurden gisteren vier als astronauten verkleedde actie voerders een bontjas naar hun "col lega's" van het Amerikaanse ruim tevaartcentrum NASA. Dat ge beurde in het kader van wereld an ti-bontdag, waarvoor over de hele wereld dit weekeinde acties wor den gevoerd. Ondertussen begint ook de bonthandel een groot offen sief. Een Japanse firma wil 25 mil joen dollar bijeen brengen voor bontpromotie over de hele wereld. De Noordamerikaanse bonthande laren trokken onlangs 400.000 dol lar uit voor een grote advertentie campagne. (foto GPD) SAMENWONEN - De leeftijd waarop jongeren gaan trouwen of samenwonen stijgt. Zes jaar gele den was ongeveer 37 procent van alle vrouwen voor hun eenentwin tigste getrouwd of woonde samen. Nu is dit nog maar 23 procent. Men blijft langer in het ouderlijk huis of gaat vaker eerst alleen wonen. Dat blijkt uit een onderzoek van het CBS. Al eerder werd een terug gang geconstateerd van het aantal jeugdige huwelijken. DEN HAAG (GPD) - Genieperso neel van de dienstkring Apeldoorn heeft jarenlang gefraudeerd met onderhoudswerkzaamheden aan militaire gebouwen, werken en ter reinen. Er bestonden veel te nauwe contacten tussen dit personeel en aannemers, waardoor Defensie ja renlang veel te veel voor die werk zaamheden heeft betaald en het ge nie-personeel er persoonlijk beter van werd. De interne accountantsdienst van het ministerie van defensie heeft uitgezocht dat personeel van de genie in Apeldoorn werkzaam heden uitvoerde voor aannemers in diensttijd en daarvoor door de aannemers werd betaald. Boven dien werden bij de genie blanco facturen en offertes aangetroffen, die werden gebruikt om de aanne mers gemakkelijk aan opdrachten te helpen. De accountantsdienst conclu deerde nog enkele andere onregel matigheden: - door verschillende aannemers werden bedragen geïnd, waarvoor geen werk wwas verricht; - het hoofd van de dienstkring Apeldoorn werkte jarenlang te vens voor een buitenlandse firma; - interne controle ontbrak volle dig; - echte offertes werden nooit uit- gebrachu; de aanneemprijs werd in onderling overleg tussen het (plv) hoofd van de dienstkring en de aannemers overeengekomen, waardoor Defensje vaak veel te veel betaalde. Inmiddels zijn de betrokken aan nemers voor enkele jaren uitgeslo ten van werk voor Defensie. Of ook tegen het defensie-personeel maat regelen zijn genomen, zoals door de accountantsdienst is aanbevo len, kon het ministerie van defen sie nog niet meedelen. HORVATH OVERLEDEN (ANP) - De bekende cimbalist Lajos Hor- vath is afgelopen woensdag op 80- jarige leeftijd in zijn woonplaats Hilversum overleden. Horvath, van Hongaarse afkomst, woonde al sinds 1929 in Nederland. lij vestig de zich toentertijd hier na een Eu ropese toernee. Horvath vormde samen met zijn zoons een orkest. Ook trad hij regelmatig op met de orkesten van onder anderen Bandi Balogh. Nador Bela en Klaas van Beek. Hij was regelmatig met zijn zigeunermuziek op radio en televi sie te horen en te zien. Zelfliulporganisatie Labyrint UTRECHT (ANP) - In Utrecht werd gisteren het landelijk bureau van de Stichting Labyrint geopend, een zelfhulporganisatie voor "direct betrok kenen van psychiatrische patiënten". Labyrint is vorig jaar ontstaan op initiatief van een in 1983 opgerichte werkgroep van de Stichting Pandora, het Humanistisch Verbond en het diakonaal bureau van de gereformeer de kerken. Deze organisaties probeerden elk op eigen wijze familieleden van psy chiatrische patiënten te helpen die kampten met gevoelens van machte loosheid, schuld, angst en verdriet. Sommige partners en familieleden zitten al jarenlang in de ellende en hulpverleners hebben doorgaans meer aandacht voor de cliënt dan voor hen. AMSTERDAM (ANP) - CPN-par- tijvoorzitter Elli Izeboud heeft de andere progressieve partijen in ons land gisteren opgeroepen tot meer samenwerking. "Wij nodigen ande ren uit om van gedachten te wisse len over onze ideeën en we staan open voor ideeën en gedachten van anderen", aldus Izeboud op de eer ste dag van een driedaags CPN- congres in Amsterdam. Zij noemde samenwerking met anderen noodzakelijk. "Om in ons land iets te veranderen in progres sieve zin, is vereniging van zeer ve len nodig. Geen enkele progressie ve partij kan de illusie hebben dat ze het alleen wel af kan", zei zij. Het congres zal een antwoord moeten geven op de vraag hoe de invloed van ee CPN na de zware en dramatische verkiezingsnederlaag (waarbij de partij voor het eerst sinds 1918 uit de Tweede Kamer verdween) kan worden vergroot, hoe verloren gegane posities kun nen worden hersteld en hoe nieu we posities kunnen worden inge nomen. Izeboud wees een samensmel ting met PSP en PPR of met de PvdA van de hand. "Wie denkt dat we bij de PSP en PPR horen dan- wel bij de PvdA zal nul op het re kest krijgen. Öe CPN hoort bij zichzelf en bij de mensen die zij vertegenwoordigt". DEN HAAG - Het gaat nog steeds niet goed met de WD. De libera len nemen dit weekeinde afscheid van voorzitter Jan Kamminga en wijzen oud-minister Leen Ginjaar aan als zijn opvolger. Maar dat be tekent alles behalve dat het nu plotseling beter gaat met deze par tij- door Louis Burgers Alle optimistische geluiden ten spijt blijft de partij dalen in de gunst van de kiezer. De rust bin nen de fractie is ook meer schijn dan werkelijkheid. Niet voor niets heeft de fractievoorzitter Joris Voorhoeve gekozen voor een 'low profile' aanpak, erop gericht zo weinig mogelijk publicitaire gol ven te veroorzaken. In die opzet is Voorhoeve won derwel geslaagd, zo goed zelfs dat hij tijdens de algemene beschou wingen een hele dag er het zwijgen toe deed. Dat werd hem door de fractie niet in dank afgenomen. Hij heeft moeten toegeven dat hij er beter aan had gedaan zich nadruk kelijker in het debat te mengen, ook al omdat de kiezer langzamer hand wel wil weten welke richting het liberalisme onder Voorhoeve is ingeslagen. Al eerder, bij het debat over de regeringsverklaring. bleef de nieuwbakken politiek leider het Voorhoeve: diepgravende beto gen. (foto ANP) antwoord op deze vraag schuldig. Voorhoeve heeft zich tot nu toe vooral gemanifesteerd met diep gravende betogen, waar de rede lijkheid van afstraalde. Maar poli tieke bewogenheid, de wens een duidelijk oordeel te geven, ont brak. In een poging zo snel mogelijk de herinnering aan de confronta tie-politiek van Nijpels weg te va gen, lijkt Voorhoeve naar het ande re uiterste te zijn doorgeslagen. En dat valt des temeer op omdat het optreden van de VVD'er kan wor den vergeleken met dat van de an dere 'nieuwelingen', Kok (PvdA) en Van Mierlo (D66). Successen Voorhoeve kreeg eerder deze week ook nauwelijks de handen op elkaar toen hij zijn strategie van de 'kleine successen' presenteerde op een regionale bijeenkomst in Weert. De aanvoerder van het libe rale smaldeel in het kabinet, vice- premier De Korte, had met zijn van-dik-hout-zaagt-men-planken aanval op de PvdA meer succes. Als geen ander beheerst De Kor te de kunst een positieve uitleg te geven aan de tamelijk benauwde positie van de VVD. Hij sprak -bij- na voor de vuist weg- van de 'ster ke positie' waarin de VVD ver keert. De invloed van de partij was toegenomen, zei hij, ook al was de VVD kleiner geworden. Voorhoe ve, die een vergelijkbaar standpunt innam, probeerde in ieder geval nog bewijzen voor deze stelling aan te dragen. Zo wees hij op de WD-inbreng bij de mediawet geving, de decentrale aanpak in de welzijnsweten de rel rond de rede van Erasmusprijs-winnaar Havel. Kleine succesjes. die niet wegne men dat de VVD op alle hoofdpun ten van het kabinetsbeleid moet accepteren dat de wil van het CDA (lees: Lubbers) wet is. De premier trekt hoogstpersoonlijk aan de touwtjes. Hij weet dat de huidige electorale positie van de VVD geen Kamminga: afscheid ruimte laat voor spanningen of zelfs maar experimenten van de kleinste regeringspartner. Opiniepeilingen De voortdurende daling van de VVD in de opiniepeilingen baren de VVD-top en het CDA veel meer zorgen. De liberalen lijken op nau welijks 20 tot 22 zetels te kunnen rekenen, altijd nog vijf zetels min der dan de partij in mei jongstle den haalde. De partij kan een zwaar verlies bij de Statenverkie zingen, komend voorjaar, er niet nog eens bij hebben. Dan kan het in de WD wel eens afgelopen zijn met de kortstondige periode van betrekkelijke rust en kan opnieuw de richtingenstrijd binnen de partij losbarsten, of een nieuwe strijd om de macht begin nen. Op dat moment kan blijken de rol van de jonge garde, die onder Nijpels furore maakte, nog niet is uitgespeeld. Na het debacle van de Kamerver kiezingen van mei zijn zij wat op een zijspoor terecht gekomen.- Maar zij zullen van hun fouten ge leerd hebben, en kunnen alsnog een rol gaan spelen in de komende strijd. Nijpels zelf begint al enigs zins heen te raken over zijn ge dwongen stap opzij, nu het onder zijn opvolgers neg slechter gaat. Dat bleek onlangs nog toen hij - zonder Voorhoeve te waarschuwen - een verhoging van de benzineac cijns bepleitte. Een nederlaag in april kan de positie van De Korte binnen het kabinet, in directe con frontatie met Nijpels, wel eens heel onaangenaam maken. Met een daverend feest wil de WD zaterdag afscheid nemen van Jan Kamminga. Dan ook zal Gin jaar voor het eerst aangeven hoe hij denkt de problemen binnen de VVD op te lossen. Maar nu al zijn er VVD'ers die verwachten dat Ginjaar het niet langer volhoudt dan een jaar of twee, tot de interne spanningen te groot worden. De storm ligt niet achter, maar voor het liberale schip. HAARLEM (ANP) - De officier van justitie bij de Haarlemse recht bank, mr. A. de Muij, heeft gisteren gevangenisstraffen van vijf, vier en twee jaar geëist tegen drie Amster dammers, die er van worden ver dacht in oktober vorig jaar twee dienstplichtige militairen op de Ripperdakazerne in Haarlem te hebben overvallen. Bij de gewa pende roofoverval werden twee Uzi-machinepistolen en twintig pa tronen buitgemaakt. De militairen werden 's nachts overvallen tijdens het wachtlopen. De overvallers zaten verborgen in de struiken van het kazerneterrein. De soldaten werden tegen de grond gewerkt en moesten hun wa pens en munitie afgeven. Twee van de aangehouden Am sterdammers worden tevens ver dacht van een gewapende overval op een benzinestation in Hillegom in juli dit jaar. Daar werd bijna 1000 gulden aan geld buitgemaakt. De rechtbank doet uitspraak op 12 december. UTRECHT (GPD) De Utrechtse recherche heeft een bende inbre kers en helers opgerold, die voor in totaal anderhalf miljoen gulden aan goederen heeft gestolen en doorverkocht. De bende stal voor één miljoen gulden aan compact discs (CD's) en had het verder vooral gemunt op kleding en juwe len. Een eerste groep van zes perso nen, uit Utrecht en Maarssen, had de politie al in oktober aangehou den. Duidelijk werd dat deze man nen zich zich hadden gespeciali seerd op het gebied van inbraken in winkels, waar zij grote partijen compact-discs en exclusieve kle ding ontvreemdden. Na de aanhouding richtte het on derzoek van de politie zich voorna melijk op de helers. Dat leidde woensdag tot de aanhouding van twee mannen uit Utrecht. Zij wor den verdacht van een diefstal van een grote partij CD's uit een winkel in Alphen aan den Rijn. Tegelijkertijd werden in Rotter dam twee helers aangehouden. De beide Utrechters bleken zakelijke belangen te hebben in de Utrecht se platenzaak 'De Plaatboef aan de Oudegracht. De gestolen CD's wer den in deze zaak en in het Rotter damse filiaal van Plaatboef, ver on der de prijs verkocht. Arrestaties in verband met waardepapieren ENSCHEDE (ANP) - In het motel aan de snelweg A-l ter hoogte van Holten zijn gisteren acht arresta ties verricht in verband met de diefstal van waardepapieren aan toonder met een totale waardè van 2 miljoen gulden. De waardepapie ren werden in september 1984 ge stolen bij een bank in Amsterdam. Drie van de arrestanten komen uit Hengelo; de anderen zijn af komstig uit Den Haag, Alphen aan den Rijn, Almere, Amsterdam en Nijmegen. Zij worden verdacht van diefstal, valsheid in geschrifte, oplichting en heling. Verdachten hasj transport nog steeds vast DELFZIJL (ANP) - De politie van Delfzijl houdt nog vier mannen vast die als hoofdverdachten wor den beschouwd van het hasjtrans port van 6000 kilo met een geschat te marktwaarde van 10 tot 15 mil joen gulden dat de politie twee we ken geleden onderschepte. De hasj zat verborgen in het schip De Jool dat onder Maltezer vlag voer en een vrijwel volledig Nederlandse bemanning had. De vier zijn de waarschijnlijke ei genaar van het schip, een 50-jarige man en zijn 23-jarige zoon uit Den Bosch, de 51-jarige kapitein van het schip uit Noordwijk en een 45- jarige inwoner van Nieuwekerk aan de Ijssel. De 50-jarige Bosschenaar, de eni ge van- de vier die een strafblad heeft met betrekking tot de handel in hasj, weigert een verklaring af te leggen. De overige bemanningsle den die ook werden aangehouden, zijn inmiddels vrijgelaten omdat zij niet op de hoogte bleken te zijn van het transport. ADVERTENTIE DE VERPLEGING Ziektekosten verzekeringsniij Na kantoortijd 01718-15534

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5