'Ter Leede leeft in verleden' 'We hebben ons vaak machteloos gevoeld' -$an de l_ 'Vorig seizoen klikte het al niet' Henk Spaan kan. ontslag niet begrijpen Voorzitter tuchtcommissie neemt afscheid Zware straf voor Celtic ZATERDAG 29 NOVEMBER 1986 SASSENHEIM - Twee weken na zijn ontslag kan Henk Spaan het nog niet vatten. De voorzitter overlaadde hem met complimenten, maar toch kon de oefenmeester vertrek ken tussentijds bij Ter Leede. Dat de Sassenheimse club de rijen sluit van de zaterdag- derdeklasse kon Spaan, vindt hijzelf, nauwelijks worden aangerekend. De 49-jarige trai ner wil zichzelf niet schoonpraten, maar de tegenvallende prestaties waren volgens hem te wijten aan de factor pech en de mentale instelling van een stel jeugdige voetballers, die soms een grbrekkige inzet toonden en voor de wedstrijd regelmatig in disco's te vinden 71. waren. Ij Op woensdag 13 november viel het doek voor Henk Spaan, inmiddels opgevolgd door jeugdtrainer Dick Blij leven. Na drie vergaderingen was het Sassenheimse bestuur tot de conclusie gekomen dat de trai ner "de bekende vonk niet meer kon overbrengen", zo luidde de of- ficiële lezing. Daarnaast droegen »td "randverschijnselen" er toe bij dat 0.4 Spaan na ruim drie maanden sei- 71 zoenarbeid zijn biezen kon pak ken, dit nadat de partijen een fi- _J nanciële regeling overeen waren >tq gekomen. aq Werkloos thuis kan Henk Spaan icjzich nog opwinden over de rede- 7. nen van zijn ontslag. "Randver- schijnselen. Ik weet nog steeds iniet wat ze daar mee bedoelen. 'Misschien bedoelen ze de opzeg- ging wel van en knul uit het derde, die graag in het tweede had willen 1 spelen. Terwijl ze aan het begin er| van het seizoen hadden gezegd dat ;e| ik schuin naar het derde moest kij- rd ken. En de bekende vonk die niet over zo slaan. Nou, ja. De conditie |was uitstekend. Van de selectie kwam 95 procent trainen, slechts twee man moesten door studie en oe dienst regelmatig afzeggen. Dan ©I. kun je toch niet stellen dat de vonk niet oversloeg". 1 "Onder het bewind van de voor- ld< malige voorzitter. Van Biezen, was dit nooit gebeurd", oordeelt Spaan fel. "Die kende de spelers, die ken de mij. Van Biezen wist waartoe de selectie in staat was. Deze voorzit- I ter, Van Ginhoven, loopt met zijn rj hoofd in de wolken. Die denkt maar terug aan de periode toen Ter Leede in de eerste klas speelde. Het was zijn wens om op het hoog- ste plan terug te keren. Als je nu zo 0 graag wilt promoveren, moet je na- tuurhjk wel maatregelen nemen. Dan moetje spelers aantrekken als Jn je selectie niet sterk genoeg is". •1 De verwachtingen voor het hui dige seizoen waren hooggespan- H nen. "Het moest", zegt Spaan, "be- ter gaan als het vorige seizoen. Toen konden we ons op het laatste moment redden. Ik geloofde in het team, ondanks dat ik binnen een klap een spits (Frits Hoekstra) en een keeper (Piet Idenburg) kwij- traakte". k De ouverture van de competitie werd een catastrofe. Ter Leede door Rob Onderwater schraapte welgeteld één punt uit vijf wedstrijden. "We speelden in die periode met drie spitsen. Dat was de wens van de spelers, ik wist in m'n achterhoofd beter. Vorig seizoen gaf de selectie nadrukke lijk te kennen liever 4-3-3 te te wil len spelen. Ik wilde niet eigenwijs zijn en stemde toe onder voorwaar de dat ik zou ingrijpen als het mis zou gaan". Het ging dus mis. Spaan besloot daarop het systeem te veranderen. "Nu zeg ik: was maar eerder met twee spitsen gaan spelen. We voet balden direct stukken beter, maar het scoren bleef achterwege. Tegen Zwaluwen, nota bene de koploper, spelen we een wereldpartij. Maar de ene kans na de andere wordt ge mist. We verliezen met 2-1, maar het had in feite 2-6 voor ons moe ten zijn. Katwijk uit wordt 2-2, maar zij scoren twee keer vanuit een buitenspelsituatie. Tegen Lyra spelen we goed. Krijgen we vlak voor tijd een stafschop tegen. Weer een nederlaag. Eerlijk waar, we hadden in die periode alle pech van de wereld". De 1-2 overwinning tegen 's-Gra- venzande moest de ommekeer in luiden. Spaan: "Toen had ik echt goede hoop. Iedereen was er van overtuigd dat we op de goede weg waren. Tegen Maasdijk moesten we daarom een goede prestatie neerzetten. Maar wat schetst mijn verbazing? Het wordt helemaal niks. Onbegrijpelijk, we verliezen met 1-2. Na afloop spraken er jon gens over onderschatting. Nou vraag ik je. Op de laatste plaats van de ranglijst staan en dan een ploeg als Maasdijk onderschatten". De mentaliteit van de jongere spelers was hem al eerder tegenge vallen. "Ik weet niet meer welke wedstrijd het was, maar ik zit op de bank en denk: wat is er toch aan de hand met een aantal jongens? Ze waren niet vooruit te branden. La ter kwam de aap uit de mouw. Wa ren ze naar de disco geweest. Nou mogen ze voor mij best uitgaan, maar moeten ze nu per sé weg op vrijdagavond? Op zaterdag en zon dag kunnen ze toch ook aan de boemel. Ik heb ze toen gezegd dat ze door die instelling de anderen, maar ook mij dupeerden. Want wie zit er voor schut op de bank? Henk Spaan". Uit diverse geledingen van de club bereikte de oefenmeester kri tiek, maar voorzitter Van Ginho ven bleef achter zijn werknemer staan. Spaan: "Althans, dat geloof de ik. Dat anderen wel eens kritiek leverden, kon me weinig schelen. Ter Leede had een PR-man, ene mijnheer Natzijl. Die schreef sme rige stukkies over wedstrijden die hij niet eens had gezien. Kijk, zo'n man nam ik niet serieus. Wel de voorzitter natuurlijk. Die zei na de verloren wedstrijd tegen HBSS nog tegen me: Henk moed houden, het komt er een keer uit. Dat deed me goed. Een week later sta ik op straat". Het overkwam Henk Spaan voor het eerst in zijn loopbaan, die al eerder langs Ter Leede was geleid. In '79, '80 en '81 was hij werkzaam aan de Menneweg, waar "toen be tere voetballers speelden", denkt Henk Spaan nog met weemoed te rug aan het verleden. "Toen had ik de beschikking over Nico van der Fange, die het elftal kon dragen, over keeper Wim van Harskamp, die een wedstrijd voor je kon win nen. Er heerste een veel betere mentaliteit". Verleden Omdat Ter Leede volgens Spaan "leeft in het verleden", werd de trainer gevraagd terug te keren in Sassenheim. "Ik wist waaraan ik begon", meldt Spaan, "de tijden van weleer zouden niet terugkeren. Op een paar gasten na was het elf tal van toen verdwenen. Maar om dat ik in die tijd altijd goed heb ge werkt en een goede mentaliteit aantrof, had ik wel weer zin in een avontuur in Sassenheim". Hij verhuisde vanuit Maarssen zelfs naar het dorp in de bollen streek, die door de plotselinge toe name van vrije tijd nu aan een grondige inspectie kan worden on derworpen. Met zijn vriendin trimt hij op de Sassenheimse wegen "om vooral op gewicht te blijven". Henk Spaan: "Onder voorzitter Van Biezen "Maar ik blijf niet bij de pakken wat lijkt, solliciteer ik. De voetbal- neerzitten", lijkt Spaan over de lerij is me veel te lief, ik laat mijn klap heen. "Als ik een advertentie kop niet door dergelijke kwesties zie staan van een club die me wel gek maken". Er bestaan vele ranglijsten en klassementen in het Nederlandse voetbal. Kranten, omroepen en de voetbal week- en maandbla den bieden hun lezers deze klasse menten en ranglijsten aan in nauwe samenwerking met sport artikelenfirma's of met hulp van lokale sponsors. De beste speler, de minst gepasseerde keeper, de meest veelbelovende jonge speler, het elftal van de week en ga zo maar door. Zelden is in een van deze klas sementen plaats voor de brede basis van elk elftal. Die brede ba sis van de selectie wordt gevormd door 12 of 14 spelers en die spelers vinden wèl een plaats in een on zichtbare en geruisloze ranglijst. Ik wil dat het Stille Klassement noemen, het klassement dat wordt gepubliceerd noch gespon sord. Want officieel bestaat het Stille Klassement niet. Maar in elk elftal en in elke se lectie weten de spelers van het be staan van een dergelijke rangor de, die begint bij de beste man van het team en eindigt bij de amateur die aan de selectie wordt toegevoegd en voor zijn contract vecht. De rangorde is be kend in de groep, maar er wordt nooit over gesproken. Het is wel zichtbaar door talloze kleine pri vileges, incidenten en gebruiken die ingevoerd zijn. De top van de ranglijst heeft bijvoorbeeld zijn eigen plaats in de bus of de trein en kan collega's naar een andere plaats verwij zen. In de kleedkamer heeft ieder een zo zijn eigen plaats. De top. van de lijst draagt voor en na de training (bijna) nooit de zak met ballen. De toppers worden ook met meer aandacht behandeld door dokters, trainers en mas seurs dan de rest. Als bijvoor beeld nummer zes of zestien van deze fictieve lijst een blessure heeft of voelt, dan zal hij minder kabaal maken dan de besten, want misschien gaat het dan wel zijn plaats kosten voor de komen de wedstrijd. Ook de trainer- coach kent zo'n lijst, maar zal die nooit openbaar maken. Hij moet immers alle spelers gelijk bena deren en behandelen. De een wel iswaar wat meer gelijk dan de ander, maar zo moet hij dat toch benaderen. Ook het bestaan van zijn lijst blijkt. Hij overlegt bij voorbeeld met zijn aanvoerder enlof zijn topspelers over de tak- tiek, dus uiteindelijk over de op stelling en aan de hand van die gesprekken zal hij een beslissing nemen of de nummers tien, twaalf of vijftien van de selectie de komende wedstrijd meedoen. En dan zal de trainer hem zijn opdrachten doorgeven. Onder scheid blijkt dus weer. Vanzelfsprekend heeft de trai ner-coach ook meer aandacht voor de fitheid van zijn vaste spe lers, dus zijn toppers, dan zijn re serves. Want hij vindt dat wissel spelers eigenlijk niet bestaan. De stille rangorde wordt ook zicht baar gemaakt door de leiding. In de eerste plaats doordat het be stuur veelal maar toch niet altijd in overleg met de technische staf de beschikbare contracten aan de spelers uitdeelt. En verder be paalt het bestuur mede de rang orde door de hoogte van de con tracten. De ene speler krijgt f 100.000, de andere een beetje minder en de laatste in de groept rangorde veel minder. Ook dat beïnvloedt de verhoudingen tus sen de spelers in de groep. Als de nummers een of twee ongeveer drie keer zoveel verdienen als de nummers elf of veertien, dan geeft dat hun ook wat meer zelf vertrouwen en soms wat ar rogantie. Veel van die verschillen en pri vileges bepalen uiteindelijk de ranglijst in het Stille Klassement. Nooit gepubliceerd, maar wel de gelijk aanwezig. PIET KEIZER Ter Leede-voorzitter Van Ginho ven is niet bereid om de "vuile was" buiten te hangen. "Dat doe ik in het belang van de vereni ging. Het is natuurlijk een uiterst vervelende kwestie. Het belang rijkste punt voor ons was dat het niet meer klikte tussen Henk Spaan en de selectie van Ter Leede. Daarnaast gebeurden er zaken, die we niet meer met de mantel der liefde konden bedek ken. Toen hebben we ingegre pen". "We zijn", stelt Van Ginhoven, "niet over één nacht ijs gegaan. Eerlijk gezegd hebben we al eer der met het plan rondgelopen om te breken met Henk Spaan. Hij was gewoon verkeerd bezig. Als bestuur vinden wij dat de trainer de opstelling moet ma ken. Maar op een gegeven mo ment hadden we grote twijfels over de samenstelling van het elftal. Toen hebben wij gepro beerd de trainer adviezen te ge ven. Die waren aan dovemanso ren gericht. Spaan zette spelers op verkeerde plaatsen. Dat vond het bestuur, dat vonden de spe lers, dat vonden de supporters, dat vonden zelfs ook onze tegen standers. Had hij beter geluis terd, dan was de zaak niet geës caleerd. Ik moet erbij zeggen dat we het met tegenzin hebben ge daan en puur in het belang van de club. Dit soort zaken moeten uitzonderingen zijn en blijven". Van Ginhoven herinnert zich dat in de begin jaren tachtig "een andere Spaan" werkzaam was. "Toen was hij iemand, waar nie mand omheen kon. Wat er daar na gebeurd is, weet ik niet, maar hij is nu een twijfelaar. Er was in zijn beleid geen enkele lijn te ontdekken. Vorig seizoen klikte het al niet, maar omdat we uit eindelijk in de derde klasse ble ven, dachten we er goed aan te doen om een seizoen met hem verder te gaan. Dat hadden we nooit moeten doen". Speler Nico Kuyt stelt dat Henk Spaan het ontslag "deels aan zichzelf' heeft te wijten. "Maar door mijn periode bij Quick Boys en Rijnsburgse Boys ben ik verwend geraakt door Arie Lagendijk. Dat was een fan tastische trainer. Dan is een an der natuurlijk snel minder. Maar ik vraag me af of het ontslag van Spaan nu zo nodig was. Ter Leede heeft momenteel meer be hoefte een topscorer dan aan een andere trainer. Want ik kan nu al zeggen dat het beoogde schokef fect is uitgeblezen. Het kabbelt bij Ter Leede op dezelfde wijze verder". 22 ASSEN (GPD) - Een pas- J sender afscheidscadeau I was eigenlijk niet denkbaar geweest. Met de wijziging van het tuchtreglement werd op de valreep het 'ou de' gelijk van hem en zijn collega's bewezen. Zo vlak voor hij op 1 december de Tuchtcommissie van de KNVB na maar liefst zeven- tien jaar als algemeen voor zitter definitief verlaat, is drs. Brons verguld met de ,es omgekeerde bewijslast die ooi pas is ingevoerd ter bestrij- ding van het voetbalvanda lisme. „Vijf, zes jaar geleden heb- ben wij al gesuggereerd dat het °°zo zou moeten, maar de tijd 0v[was er destijds nog niet rijp as'voor", weet hij nog. „Nu wel. s aNu moest het. Nu kon het niet ini.anders. Het blijft alleen een po- 3. ,ging om het vandalisme terug te dringen, maar die is nu beter «j ingebed. Hoe die in de praktijk uit zal werken is niet te voor- „J spellen, maar er is in elk geval «■meer houvast". H Juist dat heeft hem en zijn com- l Jmissieleden ontbroken ten aanzien van het voetbalvandalisme, „waar ÏClwij niks aan hebben kunnen doen de tot onze en algemene ergernis" Vandaar dat drs. Brons weinig op hdheeft met kritiek op de ingrijpende a- verandering. „Die staat inderdaad lopö haaks op de strafrechtspraak, maar het komt meer voor. In het belas tingrecht bijvoorbeeld", verdedigt hij de rigoreuze ingreep van het sectiebestuur. De oud gevangenis-directeur, 6 (bijna 70 „en dan mag je volgens de KNVB-reglementen niet meer, maar het is ook welletjes ge dweest"), bewaakt op die manier tot ^jjop zijn laatste dag als voorzitter de Ni belangen van de bond. Uiterst 'voorzichtig. „Misschien", zegt hij in dat kader, „misschien zijn we isutoch al te lang te tolerant geweest lijkten aanzien van het voetbalvanda- cenlisme". En op het verbaasd her- Pthaalde 'misschien?', laat hij vol tegen: „De escalatie daarvan was Nutuchtrechterlijk in elk geval niet te Ichjkeren". Het lijkt op een verontschuldi- 1ging van de man die het vandalis- spime van nabij zag 'uitbreken', maar gcdat is het niet. In de zeventien jaar eftj(„Zolang heeft niemand het ooit stuvolgehouden") dat hij de tucht- icommissie voorzat, ontbraken een- P./voudig de wapens om het aan de tteimaatschappij ontsnapte fenomeen te bestrijden. De bewijslast bleek door Paul de Tombe een onoverkomelijk obstakel. „Als iemand uit de massa een steen had gegooid, was het voor ons heel moeilijk een club daarvoor verant woordelijk te stellen", maakt hij nog eens extra duidelijk. „We heb ben ons dan ook vaak erg machte loos gevoeld". Er was dan ook sprake van een 'valse start', zo laat hij doorsche meren, verwijzend naèr de eerste wanordelijkheden die zich bij Ne derlandse profduels voordeden. „Als ik me goed herinner is het be gonnen bij een wedstrijd van Vo- lendam. Wij hebben die club daar voor een stevige boete gegeven en om dat geld bijeen te krijgen heb ben de Cats toen nog een speciaal optreden verzorgd. Daarna zijn er zaken geweest die door de clubs, die wij hadden beboet, in beroep werden gewonnen, waarbij werd uitgemaakt dat hen niets te verwij ten viel. Daardoor konden wij niet veel meer ondernemen, omdat wij de schuld moesten bewijzen". Veroordeling „In al de jaren daarna is het nog maar één keer tot een veroordeling gekomen", moet hij tot zijn spijt bekennen. „Van NAC, na een duel tegen Feyenoord. Dat heeft NAC tot voor de civiele rechter verloren, maar dat was de enige zaak waarin we gelijk kregen. Tot onze en alge mene ergernis", herhaalt hij. „Ik ben dus wel gelukkig met de wijzi ging die nu is ingevoerd". Het is niet de enige verandering die tijdens zijn 'bewind' plaats vond, meldt drs. Brons, die in zijn eigen sportieve en maatschappelij ke carrière voortdurend honkvast heid aan de drang naar vernieu wing paarde. Als doelman bleef hij de amateurclub Achilles 15 jaar trouw („Ik was keeper van het team dat in de jaren dertig noorde lijk kampioen werd"); tijdens zijn lange loopbaan in het gevangenis wezen moest hij nogal eens verkas- Begonnen op de administratie in Veenhuizen, klom hij op tot direc teur van de afdeling politieke de linquenten, „de nazaten van Rost van Tonningen", via een adjunct schap in Rotterdam, werd hij eer ste man van de jeugdgevangenis in Zutphen en tenslotte algemeen di recteur van de strafgevangenissen in Den Haag. „In Veenhuizen heb ik in 1945 zelf een voetbalclub op gericht", wijst hij op zijn bestuur lijke achtergrond, „en die bestaat nu nog". In Zutphen bracht hij een clubje van jeugdgevangenen, de IJsselboys, onder in een speciale competitie (zonder uitwedstrij den). „Voetbal achter de tralies", dus. Pikante détails tegen de achter grond van de actuele ontwikkelin gen met bijvoorbeeld FC den Haag en het bedreigde spelletje in het al gemeen. Maar het was natuurlijk niet daarom dat drs. Brons, die zijn titel overhield aan een tussentijdse studie sociologie, in december 1969 geinstalleerd werd als alge meen voorzitter van de Tuchtcom missie. „Dat men daarvoor geen ju rist nam, was omdat men een man uit de praktik wilde", vermoedt hij. Voorzitterschap In die praktijk kwam onder zijn voorzitterschap een aantal zaken tot stand. De naam van het orgaan werd gewijzigd van Straf- in Tucht commissie, de onafhankelijkheid werd groter, de zittingen werden veel meer openbaar, maar ook een aantal reglementen onderging een wijziging. „Bijvoorbeeld dat inter nationale schorsingen niet meer nationaal zouden doorwerken en omgekeerd", verwijst hij naar het Oranje-geharrewar rond Cruijff en Keizer in die tijd. „We hebben ook ingevoerd dat er waarnemers bij wedstrijden kwamen en dan was er natuurlijk de hele ontwikkeling rond de gele en de rode kaarten". wordt zijn commissie nogal eens gehinderd door de reglementen. „Voetballers die hier bestraft wer den en direct daarop in het buiten land gingen spelen, ontliepen en ontlopen hun straf', weet ook drs. Brons. „Daar hebben we een keer wat aan willen doen, met een spe- Ier die graag zonder straf naar het buitenland wilde. Hij kon de schor sing afkopen met een boete, wat volgens de reglementen niet moge lijk was, maar ons voorstel om die afkoop-regel in te voeren is er nooit doorgekomen. Dat vind ik nog al tijd jammer, want je kunt er vergif op innemen dat zo'n vent in zo'n geval wel een licentie krijgt in het buitenland". Ook het gegeven dat de Tucht commissie niet zelf een vooronder zoek kan starten, maar moet wach ten tot de zaak aanhangig is ge maakt, zit drs. Brons bij zijn af scheid licht dwars. „We zijn nog al tijd bezig de mogelijkheid te scheppen zelf een vooronderzoek in te stellen. Officieel kan dat niet, zoals laatst weer is gebleken bij de zaak rond deal dan niet bevoegde trainer. Het vooronderzoek liep dood op de lacune in de reglemen ten", doelt hij ondermeer op de af faire Cruijff, die inmiddels via de dispensatieregeling is opgelost. Niet tot ieders tevredenheid, want de Vereniging van Nederlandse oe- fenmeesters (WON) blijft erop wijzen dat de technisch directeur van Ajax van augustus tot januari onbevoegd de taak van oefenmees ter heeft uitgeoefend. „Maar vlak voordat de abortuswet verandert ga je ook geen straffen meer opleg gen", doet drs. Brons die kritiek af. Opzienbarend Als meest opzienbarende zaken waarbij dat wèl gebeurde, noemt de in Assen woonachtige voorzit ter, „de zaak tegen grensrechter Griek" (de kopstoot tijdens een wedstrijd tussen Feyenoord en PSV), „de uitsluiting van drie jaar van een speler van Amersfoort die een scheidsrechter had geslagen", en het geval Westerhof, die Feye noord beschuldigde de spelers do Brons: "Misschien zijn we te lang tolerant geweest(foto gpd> ping toe te dienen. Van emoties die bij de behandeling daarvan los kwamen, zegt hij nooit iets te heb ben gemerkt. „Dat gebeurde dan buiten de deur, want ik kan me ze niet herinneren. Mijn ervaring is zelfs dat clubs.de straffen voor spe lers die ernstige overtredingen hadden gemaakt wel konden ac cepteren. En als ze dat niet kon den, gingen ze in beroep". Hij heeft dat nooit gezien als een motie van wantrouwen aan het adres van de tuchtcommissie. „Ik vond het zelfs wel plezierig als de zaak voor de commissie van be roep werd gebracht. Dan werd je met jezelf geconfronteerd en kreeg je antwoord op de vraag of je met je straffen te hoog of te laag zat. Kort om, of je het goed deed". Dat de commissie het onder zijn leiding 'goed' heeft gedaan, laat hij alleen cryptisch doorschemeren. „We hebben niet zo vaak de frontpagi na's van de kranten gehaald". Vlak voor zijn vertrek is dat wèl het geval. Met de wijziging van het tuchtreglement, als de uiterste po ging om het vandalisme rond de velden terug te dringen. Als dat niet lukt lijkt het einde van het be taalde voetbal nabij. Drs. Brons be strijdt het. „Het vandalisme is na tuurlijk een doffe ellende, maar slechts vijf procent daarvan komt voor rekening van de voetballerij. Het ligt maatschappelijk ingebed, maar dat betekent ook niet het ein de van de samenleving. Het voet bal zal wel ten eeuwigen dage blij- Juist daarom zijn maatregelen nodig, vandaar dat drs. Brons zo verguld is met de wijziging waar mee de uitwas kan worden bestre den. „Er zijn bepaalde clubs waar bij het zich afspeelt en ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat ze ongeveer weten wie de raddraai ers zijn. Die clubs worden er door deze maatregel op gedrukt er meer aan te doen en voelen nu ook wat duidelijker dat ze er niet onderuit kunnen", ziet hij als punten die het werk van zijn opvolger kunnen vergemakkelijken. Hij wil er echter allerminst mee zeggen dat de clubs alleen verant woordelijk zijn. „Want dat is te simpel. De wortel ligt veel dieper. Dit is niet alleen een zaak van de clubs en de KNVB, maar ook van de overheden. Gezamenlijk optre den is bitter noodzakelijk", stelt hij met nadruk, en zelfs dan is het maar de vraag of het vandalisme volledig uit te bannen is. „We zul len het nog wel een poosje meezeu len, maar soms gebeurt het ook dat de wal het schip keert"- GLASGOW (Reuter) - De Schotse voetbalbond heeft gisteren verras send hard uitgehaald naar Celtic. Schotlands roemruchte vereniging kreeg van de SFA een boete opge legd van 5000 pond, 16.000 gulden, voor het gedrag van de spelers tij dens de finale van de strijd om de League-beker. Tijdens het met 1-2 verloren treffen tegen aartsrivaal Glasgow Rangers kregen zeven spelers van Celtic door scheids rechter Syme de gele kaart voorge houden. Aanvaller Maurice Johnstone haalde zelfs het einde van het duel niet, hij kon na een grove overtre ding met een rode kaart inrukken. Na afloop bewees Celtic manager David Hay niets voor zijn spelers te willen onderdoen. Hij bekritiseer de Syme dusdanig, dat ook hij door de bond werd beboet. Voor zijn beledigingen na de finale moet Hay 600 pond betalen, de uitlatin gen aan het adres van de arbiter na het competitie-duel tegen Dundee United, kostte Hay 250 pond. Bundesliga Werder Bremen heeft gister avond met ruim verschil gewon nen van Fortuna Düsseldorf, dat een graag geziene gast is in de Bun- desliga-stadions. De Dusseldor- pers verloren voor de achtste keer in een uitwedstrijd. Dit keer was Werder de duidelijk betere ploeg: 5-2. Kaiserslautern zegevierde met 2- 1 over het laaggeklasseerde Nürn- berg. Bochum en Dortmund deel den de punten: 0-0. Leidse selectie tegen Dordrecht LEIDEN - De Leidse voetbalse lectie onder 14 jaar speelt maan dag 8 december in het kader van de voorronde om het kampioen schap van Nederland een wed strijd tegen Dordrecht. Het duel wordt gespeeld op het veld van ARC in Alphen aan den Rijn. Uitgenodigd zijn: Hasselaar (ARC), Iemhoff (Alphen), Heemskerk en Van Houten (Noordwijk), Ouwehand, Heerin- ga, Van Rijn, Van der Plas en Ho- man (Quick Boys), Durvé (RCL), Van der Linden (Roodenburg), Nguyen (SJZ), Blankespoor en Ottenkamp (Ter Leede), Bouw huis en Sarneel (UVS).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17