Overneming Van Gend Loos nabij FNV verwacht acties in haven Kwakkelstemming door reeks rampen V V Sociaal" Nedlloyd hoopt op dit jaar Kort geding Ahold tegen actieplannen 'Beperk beschermingsconstructies' Informatie over sociale zekerheid in overvloed ZATERDAG 29 NOVEMBER 1986 ECONOMIE PAGINA ROTTERDAM (ANP) - Nedlloyd hoopt nog dit jaar de besprekingen met de Nederlandse Spoorwegen over de overneming van Van Gend Loos af te ronden, zodat deze wegtransport-onderneming al per 1 januari opgenomen kan worden in het Rotterdamse vervoer-concern. Nedlloyd heeft gisteren de vakbonden geïnformeerd en de onderne mingsraad om advies gevraagd. De Nederlandse Spoorwegen be gonnen twee weken gelden bespre kingen met Nedlloyd, nadat ge sprekken met het Vendex-concern op het laatste moment stuk liepen. Vendex wilde in principe 45 mil joen gulden betalen, maar wilde daarin nog verrekeningen aan brengen waarover eerder dit jaar al afspraken zouden zijn gemaakt. Nedlloyd laat in het midden wat dit concern voor Van Gend Loos wil betalen, maar een woordvoer der laat doorschemeren dat dit me de zal afhangen van de resultaten over dit boekjaar. Niettemin hoopt Nedlloyd na "de verkennende ge sprekken" de "nu aanvangende onderhandelingen over de overna meprijs en de condities met NS nog voor het einde van 1986 te heb ben afgesloten." UTRECHT (ANP) - Ahold wil via de rechter een stokje steken voor de staking die de Voedingsbond FNV vanaf maandag bij de slagerij en van Ahold (500 werknemers) heeft aangekondigd. Maandagmor gen om tien uur dient een kort ge ding voor de presedent van de rechtbank in Utrecht. Een woordvoerder van de bond deelde gisteren mee dat de bond vastbesloten is de staking dobr te zetten. Druk overleg tussen Ahold en de bond over de cao heeft de afgelopen dagen niets nieuws op geleverd zodat de bond niets an ders rest dan staken, aldus de vak bondswoordvoerder. Hij verklaar de een eventuele uitspraak van de rechter met vertouwen tegemoet te zien. "We hebben van alles gepro beerd om er via overleg met Ahold uit te komen, maar al onze pogin gen daartoe zijn vruchteloos geble ken. Men kan ons daarom niet ver wijten dat we te vroeg het actiepad zijn opgegaan". Voornaamste geschilpunt is dat Ahold invoering van een 36-urige werkweek koppelt aan de voor waarde dat de vrije zaterdag wordt afgeschaft. Tot nu toe werd er bij de Ahold-slagerijen alleen op vrij willige basis op zaterdag gewerkt. De slagers krijgen daarvoor een overwerk toeslag van 100 procent. Ahold, dat de supermarkten ook op maandag zo veel mogelijk van vers vlees wil voorzien, wil werken op zaterdag eens per vier weken verplicht stellen en bovendien de toeslag halveren en dat is voor de Voedingsbond FNV onverteer baar. Kort Zakelijk Campina De Algemene Inspectie Dienst van het ministerie van landbouw heeft een deel van de administratie van de zuidelijke zuivelcoöperatie DMV/Campina in beslag genomen. Het gaat om de boekhouding die wordt gevoerd bij de innamesta- tions van de rijdende meikont- vangsten. De AID gaat na of er on regelmatigheden hebben plaatsge vonden met de superheffing en of er ook melk van de ene boer naar de andere is overgeheveld. Een woordvoerder van het ministerie van landbouw zei desgevraagd dat er nog geen proces-verbaal is opge maakt. Het betreft volgens hem een routine-onderzoek. NS-cao De Nederlandse Spoorwegen en de vier spoorwegvakbonden heb ben gisteravond besloten de voor 1986 geldende cao "met enige aan vullende afspraken" voort te zet ten. Het akkoord tussen NS (28.000 werknemers) en de bonden volgt op de instemming van de leden van de Vervoersbond FNV met verlenging. De FNV-bond was bij de huidige cao geen partij, maar heeft wegens het gemis aan in vloed besloten dit keer weer mee te doen. Spaartegoed Gedurende de eerste negen maanden van 1986 nam het door particulieren aangehouden spaar tegoed by spaarinstellingen met 6,6 miljard gulden toe tot 154,4 mil jard gulden. In dezelfde periode van 1985 werd een groei waargeno men van 5,5 miljard gulden. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die gis- teren zijn gepubliceerd. Door 1 spaarders werd gedurende de eer ste negen maanden van dit jaar in totaal 51,745 miljoen gulden op spaarrekeningen en spaarbank boekjes ingelegd, terwijl daar tegenover 48.952 miljoen gulden werd opgenomen. De vakbonden hebben gisteren van de VGL-directie de verzeke ring gekregen dat de overneming van VGL-vrachtvervoer (ongeveer 3.000 werknemers) geen verdere gevolgen voor de werkgelegenheid zal hebben dan al eerder in het ka der van de lopende reorganisatie tussen VGL en de bonden is over eengekomen. Deze reorganisatie, die in de loop van 1987 volledig wordt afgerond, voorziet in het schrappen van ruim 200 arbeids plaatsen. De ontwikkeling van de werkge legenheid bij de overige VGL-be- drijven (textielvervoer, opslag, dis tributie en expeditie, in totaal zo'n duizend werknemers) is minder duidelijk, aldus bestuurder J. San ders van de Vervoersbond FNV. Weliswaar kunnen deze activitei ten een goede aanvulling op de Nedlloyd-transportsector vormen, maar het is volgens de bond onver mijdelijk dat arbeidsplaatsen zul len verdwijnen als gevolg van "dubbelfuncties" bij VGL en Nedl loyd. De bond hoopt hierover vol gende week meer duidelijkheid te krijgen. De centrale onderne mingsraden van beide concerns krijgen dan de adviesaanvraag over de overneming voorgelegd. Van Gend Loos is voor Nedl loyd een zeer grote verwerving. Dit wegtransportbedrijf maakte vorig jaar een verlies van 30 miljoen gul den bij een omzet van 729 miljoen gulden. De omzet van de wegtrans port-activiteiten van Nedlloyd is niet precies bekend, maar is in ie der geval beduidend minder dan die van Van Gend Loos. Met de overneming van Van Gend Loos mikt Nedlloyd op een eigen Nederlands expeditiebe drijf voor de hele Europese ver voersmarkt. Nedlloyd zal Van Gend Loos (VGL vrachtvervoer) als een nieuwe zelfstandige divisie "onder de eigen identiteit" voort zetten. De gespecialiseerde VGL- bedrijven zullen in de bestaande Nedlloyd divisie gespecialiseerd vervoer worden opgenomen. De groep confectievervoer zal met de firma J.P. Janssen onder een lei ding worden geplaatst. Een wagen van Van Gend en Loos. DEN HAAG (ANP) - De melkvee houders zullen eventueel moeten opdraaien voor de boete van ruim vijftien miljoen gulden die de Eu ropese Commissie vijf Nederland se zuivelbedrijven wegens kartel vorming heeft opgelegd. Als de be drijven niet in beroep gaan tegen de opgelegde boetes zullen de melkveehouders minder melkgeld uitbetaald krijgen. Melkunie Holland heeft de groot ste boete gekregen, 7,4 miljoen gul den. Coberco in Zutphen moet 3,2 miljoen gulden betalen, DMV- Campina in Veghel 2,4, Noord-Ne derland in Beilen 1,4 en Menken Landbouw in Wassenaar een mil joen gulden. De bedrijven hebben volgens de Europese Commissie, Veehouders draaien op voor boetes zuivelconcerns het dagelijks bestuur van de Euro pese Gemeenschap, samenge werkt bij het op de markt brengen van melk in België, wat tegen EG- kartelregels is. De bedrijven kunnen nog tegen de beschikking van de commissie in beroep gaan. Of zij dat zullen doen staat nog niet vast, omdat zij de letterlijke tekst van de beschik king nog niet in bezit hebben. Vol gens een woordvoerder van de zwaarst beboete, de Melkunie, zul len juristen de komende weken be zien of er voldoende gronden zijn in beroep te gaan. Gebeurt dat niet, dan moeten de melkveehouders die aan de bedrijven leveren uitein delijk voor de boete opdraaien. De Melkunie houdt juist dezer dagen haar districtsvergaderingen waar veel vragen komen van de le den-melkveehouders over de boe te. Omdat Melkunie een coöperatie is zullen de leden er voor moeten opdraaien, zo wordt de melkvee houders voorgehouden. "Het moet uit de lengte of de breedte komen", beaamt de woordvoerder. Ontslag voor 50 man bij Marin WAGEINGEN (ANP) - Bij het Maritiem researchinstituut Ne derland (Marin, 350 werkne mers) vallen de komende jaren vijftig gedwongen ontslagen als gevolg van het sterk terug gelopen aantal orders voor het zogeheten fysisch modelonder zoek ten behoeve van de scheepsbouwindustrie. Daar naast verdwijnen nog eens twintig arbeidsplaatsen door natuurlijk verloop, zo hebben directie en vakbonden gisteren meegedeeld. Het onafhankelijke Maritiem researchinstituut heeft de or derportefeuille voor fysisch modelonderzoek de afgelopen maanden sterk zien slinken door de gedaalde olieprijs en de daaropvolgende terugval van de maritieme industrie. Conflict over sanering ROTTERDAM (ANP) - De Ver voersbond FNV verwacht komen de week acties in de haven van Rotterdam. "Wij horen steeds meer geruchten dat de werkgevers vol gende week het overcompleet aan personeel op naam van de mensen bekend wil maken. Als dat gebeurt heb je herrie in de tent. Dan gaat de haven plat. Dat accepteren de men sen niet en dat accepteren wij niet", zo zei districtsbestuurder P. Rosenmöller van de bond gister avond. Oorzaak is volgens hem een con flict tussen de ondernemingsraden van acht stukgoedbedrijven in de Rotterdamse haven en de werkge vers in deze sector over adviezen door de raden over plannen van hun directies over het wegwerken van het overcompleet aan perso neel. Volgens Rosenmöller hebben de raden hun adviezen opgeschort, omdat in de Commissie Van der Louw (de commissie van werkge vers, werknemers en overheid die poogt een einde te maken aan de problemen in de stukgoedsector) nog geen overeenstemming be staat over de vraag hoe het over compleet zonder gedwongen ont slagen kan worden weggenomen. Rosenmöller: "De onderne mingsraden hebben de bedrijven laten weten dat ze hun advies niet voor 1 december gereed kunnen hebben, zoals de bedoeling was, en hebben uitstel gevraagd tot half december. Dat is twee weken na dat de Commissie Van der Louw weer heeft vergaderd. De raden willen weten wat daar wordt afge sproken, voordat ze hun advies op stellen. "De bedrijven hebben ge reageerd met de mededeling dat zij vasthouden aan 1 december". Volgens Rosenmöller is het on nodig dat het overcompleet op naam wordt gesteld. "Via oplei ding van mensen, arbeidstijdver korting en een landelijke pool voor havenwerkers kan het overcom pleet ook worden bestreden". Directeur G. Zeebregts van de SVZ, de organisatie van haven werkgevers in Rotterdam, ontkent dat de bedrijven voornemens zijn volgende week namen bekend te maken van werknemers die over bodig zouden zijn. Het opschorten van het gevraagde advies is daarop volgens hem niet van invloed. Adviezen opschorten kan boven dien niet, zo meent hij. "Verder heb ik er geen oordeel over. Maar volgens de wet op de onderne mingsraden kan een or wel of geen advies uitbrengen. Als wij de ad viezen niet krijgen gaan wij ervan uit dat sprake is van negatieve ad viezen. In dat geval zullen we de in de wet voorgeschreven wachttijd van een maand in acht nemen voordat we de besluiten (het over- compleet op naam stellen) uitvoe ren. Dan gebeurt dat dus niet eer der dan na 1 januari". Volgens Zeebregts is het op naam stellen noodzakelijk, omdat nu niet bekend is welke perso neelsleden voor overplaatsing in aanmerking komen naar andere havensectoren. Op grond van een akkoord in de commissie-Van der Louw moeten elke twee vrijko mende arbeidsplaatsen elders in de haven door één overcomplete stukgoedwerker worden vervan gen. AMSTERDAM - Deze winkelende dames konden tractie van blinkende kerstversieringen niet weerstaan. Tot 5 december kunnen de kerstballen nog door als Sinterklaas-geschenk. AMSTERDAM (ANP) - De effec tenbeurs gaat studeren op de be schermingsconstructies, die veel bedrijven in hun statuten hebben ingebouwd teneinde zich te wape nen tegen overnames tegen hun zin. Er is een commissie opgericht onder leiding van prof. mr. W.C.L. van der Grinten, die op korte ter mijn aan het werk gaat, zo heeft de beurs gisteren laten weten. Beursvoorzitter drs. B.F. Baron van Ittersum oefende in mei bij de presentatie van het jaarverslag van de beurs al forse kritiek uit op de opeenhoping van beschermings constructies. De aandeelhouder heeft op die manier niets meer te Amsterdam de at- vertellen in een bedrijf. Het besluit zich al of niet te laten overne- i ligt vrijwel geheel bij het be stuur van de onderneming; zo luid de ongeveer de kritiek van Van It tersum. Volgens hem heeft Nederland de naam dat overnemingen verre van gemakkelijk, zo niet onmogelijk zijn als het zittende management van het over te nemen bedrijf zich daartegen verzet. Het kan evenwel soms best in het belang van het be drijf zijn om te worden overgeno men, zo verwoordde Van Ittersum in mei het standpunt van het beursbestuur. Bedrijven hebben diverse moge lijkheden zich in te dekken tegen ongewilde overname. Zij kunnen prioriteitsaandelen uitgeven, die worden geplaatst bij het manage ment welgezinde partijen. Deze aandelen geven een doorslagge vende stem bij benomeing van di rectie en commissarissen. Dan zijn er de preferente aandelen, waarop slechts 25 procent van de nominale waarde behoeft te worden gestort. Geplaatst by een bevriende instan tie geven deze tegen relatief gerin ge kosten een flinke buffer tegen overige aandeelhouders, die even tueel wel hun aandelen aan een overnemende partij zouden willen verkopen. Een ander veel toegepast middel is certificering van de aandelen. De aandelen zelf, waaran het stem recht is verbonden, worden dan ge plaatst bij een administratiekan toor, dat daarvoor in de plaats cer tificaten van die aandelen uitgeeft aan de beleggers. AMSTERDAM - De Newyorkse ef fectenbeurs blijkt op rampenmel dingen met een veel grotere veer kracht te reageren dan onze beurs. Na twee dagen van paniek is Wall Street op formidabele wyze her steld en werd deze week voor de vrije donderdag zelfs het histori sche topniveau op een haar na be reikt. door C. Wagenaar In Amsterdam daarentegen bleef het ook deze week kwakkelen waarbij een of twee dagen herstel direct gevolgd werd door een flin ke reactie. Daarbij dient echter wel te worden toegegeven dat het aan tal meldingen met jobstijdingen op onze beurs veel groter en hardnek kiger is dan in Wall Street waar het vorige week bij die ene grote Boes- ky-zwendelaffaire is gebleven. Dat vergemakkelijkt de overzichtelijk heid want toen de situatie van dat ene geval voldoende duidelijk was viel het Wall Street vrij licht zijn houding te bepalen en die was niet mis te verstaan. Want na de grote terugval vorige week dinsdag tot 1817 punten werd in een formidabele herstel- spurt van 67 punten het koersni- veau eind vorige week op 1893 ge bracht waar deze week tot donder dag nog eens bijna 25 punten bij kwamen tot 1917. Toch blijkt het nog altijd niet naar wens te verlo pen met Amerika's economie want ook over oktober blijven er teleur stellingen binnenkomen. Zo lieten de orders voor duurza me gebruiksgoederen een val zien van 6 procent, de grootste sinds april 1984 hetgeen vooral wordt toegeschreven aan minder defen sieopdrachten. Deze ontwikkeling valt merkwaardigerwijs samen met een eerste drastische poging het begrotingstekort te verminde ren via bezuinigingen op de defen sie. Als deze samenhang niet toe vallig is zou dat er op kunnen wij zen dat de afbouw van Amerika's enorme begrotingstekorten de eco nomie nog sterker de kant van de deflatie zal doen opdrijven. Een ontwikkeling die daar in feite al een paar jaar aan de gang is gezien de enorme rentedaling die sinds 1984 heeft plaatsgehad en de ineen- schrompeling van de inflatie tot onbetekenende proporties. Dat de effectenbeurzen bij deze verschijnselen het hoofd niet laten hangen komt doordat alom de hoop op verdere rentedalingen de hausse verder doet leven. Maar twee jaar van rentedalingen heb ben niet kunnen verhinderen dat de groei van de wereldeconomie al lange tijd uiterst mager is en dat een krachtige opleving ook in de VS is uitgebleven. Misschien was het rente-effect indirect en heeft het verhinderd dat de grote natio nale economieën zich in een zware recessie stortten. Maar ook Amsterdam heeft zo zijn deflatiezorgen en put al gerui me tijd vrywel geen steun uit de rentehoek. Het is daarbij veelzeg gend dat een nieuwe staatslening die deze week na vijf maanden weer eens werd uitgeschreven op hetzelfde rentepercentage van 6,25 procent is geplaatst als in juni jl. In bijna een halfjaar is er aan het ren tefront dus praktisch niets ge beurd. Wel aan het bedrijfsfront want de aandelenmarkt in Amster dam wordt voortdurend opge schrikt door de ene tegenslag na de andere. Er is bijna al sprake van een soort rampenlyn die vooral de ze maand in het teken heeft ge staan van de Breevast-affaire. Deze week werd het Damrak weer opgeschrikt door een opge houden notering van alle waarden van de Friesch-Groningse Hypo theekbank en bange vermoedens rond de verzekeringsmaatschappij Aegon. Op onze beur waart het spook van de deflatie derhalve al behoorlijk rond want eerder sloeg het toe bij de ondergang van Brink/ Molijn waarvan de aandelen deze week f 2,50 en de 6,75 converteer bare obligaties nog juist 1 procent waard waren. In deze omstandig- heden kwam Grasso onverwacht met de mededeling over 1986 vrij wel geen winst te verwachten en te moeten reorganiseren. En ook dit aandeel viel bodemloos terug van f 150 tot circa f 100. Andere kneus jes als Meneba en zelfs Hoogovens werden hierdoor naar dieptepun ten teruggedreven zoals in geen ja ren zijn voorgekomen. Bekend werd gisteren nog dat de Friesch-Groningse Hypotheek bank in plaats van de verwachte f 10 miljoen winst in 1986 een ver lies zal oplopen van f 100 miljoen. Gelukkig snellen zowel de Post bank als de Aegon weer te hulp maar elk zal toch f50 miljoen op tafel moeten leggen om het gat te dichten. Ook in Amsterdam richt de beleggersbelangstelling zich nu eerder op de hoofdfondsen en goe de waarden. Na vier dagen handel kon het algemene beurscyfer per saldo amper een puntje aantrek ken maar de industriële index was ruim 2 punten hoger. De internationals kwamen niet vooruit en speelden in vier dagen ongeveer quitte door de drukken BEI JRS 1 W E E K de last van een zeer flauwe dollar. De Amerikaanse munt kwam on der druk door de teleurstellende economische ontwikkeling in de VS en de daarop gebaseerde hoop op lagere rentetarieven. Grote ver liezers waren voorts Breevast die de helft van de overgebleven beurswaarde van f23 verspeelde en de VBB die nog 15 procent te rug moest. Op de parallelmarkt stond Textlite 20 procent van de beurswaarde af maar Docdata kon 20 procent in herstel treden. De Europese optiebeurs kon het aantal verhandelde contracten van 145.000 op 187.500 brengen. Op de meeste dagen was de callhandel voor Philips de drukst bezette hoek. In Hoogovens overheersten op alle dagen de putsch. Over een paar weken is het dan zover: na jaren verhitte debatten en telkens andere voorstellen gaat het nieuwe stelsel van sociale zeker heid in. Weinig blijft bij het oude, en om de belangrijkste wijzigingen aan uitkeringsgerechtigden en an dere belanghebbenden uit de doe ken te doen, is het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid een grootse voorlichtingscampagne gestart. De folder die, tussen de reclame- berichten van speelgoedwinkels door, bij iedereen in de brievenbus belandt, is slechts een onderdeel van de informatie-campagne. Alle huidige uitkeringsgerechtigden- krijgen daarnaast ook nog eens persoonlijk bericht waarin wordt aangegeven wat er in hun geval na de jaarwisseling aan de uitkering verandert. Gezien de regelmatige bezweringen van het kabinet dat geen der huidige uitkeringsgerech- tigden er door de stelselherziening op achteruit zal gaan, lijkt dat een wat overbodig briefje. Maar beter te veel dan te weinig informatie. Advertenties in kranten en spots op de tv, folders voor buitenlanders en apart materiaal voor de be drijfsverenigingen en sociale dien sten maken de campagne compleet. Voor de echte liefhebbers komen er binnenkort per nieuwe wet nog aparte folders uit. Details Het voorlichtingsmateriaal van - de overheid blinkt in dit geval niet uit door vaagheid, maar juist door concrete gedetailleerdheid. Spijtig is echter dat een van de belangrijk ste nieuwe bepalingen niet in de brochure voorkomt. Voor menigeen zal het in de fol der behoorlijk zoeken zijn waar de uitleg staat die op hem of haar be trekking heeft. Dat het nieuwe stel sel makkelijker is geworden dan het oude, is een stelling die na deze brochure nog maar weinig bijval zal krijgen. Oorzaak van een en ander: de gigantische reeks over gangsbepalingen. Meer dan de helft van de brochure is gevuld met overgangsregelingen. Vanzelfsprekend is het onmoge lijk alle details in een brochure op te nemen en is er altijd wel wat op te merken op de gemaakte keuzes. Toelichting van het nieuwe begrip "gezamenlijke huishouding' had echter niet achterwege mogen blij ven. De beroemde "economische een heid' gold tot nu toe alleen in de bij standswet. Het ging daarbij om de vraag of mensen die ongehuwd in één huis wonen, ook geacht konden worden voor elkaar te zorgen. Bij het toekennen van bijstand werd. en wordt immers rekening gehou den met een eventueel inkomen van de partner. Niet iedere huisgenoot echter is altijd partner, zo weten krakers, studenten, één-ouderge zinnen, dochters die bij oma wo nen, woongroepen etcetera. De woningdelers-regeling in de bijstand is de bekroning van de in teresse van de overheid voor de leef situatie van de uitkeringsgerech tigde. Met een simpel "dat gaat V niets aan" komt men tegenover so ciale rechercheurs niet ver meer. Kenmerk van het nieuwe stelsel is dat elke uitkeringsgerechtigde met dit bemoeizuchtige trekje van de overheid te maken krijgt. In de voorlichtingsfolder eindigt elke passage over een nieuwe uitke- rings-regeling met de zinsnede dat U een toeslag kunt aanvragen zo-_ dra de uitkering onder het sociaal minimum zakt. En daar zit 'm de kneep. Want in principe zakt ieder een die minder dan een modaal in-~ komen had, bij werkloosheid of ar beidsongeschiktheid onder het so ciaal minimum. De hoogte van het minimum hangt af van de leefsituatie, en de hoogte van de toeslag dus ook. Die Toeslagenwet, weggemoffeld op pa gina 26 van de folder, is de achilles- hiel van de hele stelselherziening. Cruciaal is ook de zin dat bij het toekennen van toeslag, rekening wordt gehouden met neveninkom sten van de partner. De vraag is dan van belang wanneer een huis genoot ook partner is. Voor getrouwde mensen is de beantwoording van die vraag niet al te moeilijk, maar voor ongehuw- den wel. Bij de voormalige "econo mische eenheid' werden bijvoor beeld bijstandsvrouwen die schoor- voetend een nieuwe LAT-relatie be gonnen, snel gekort op de uitke ring. In-de nieuwe wetten staat het volgens de regeringspartijen CDA j en VVD 'objectieve' begrip „geza menlijke huishouding' als toets steen voor het al of niet partner zijn. Korting Zo veel is tijdens de parlementai re debatten wel duidelijk gewor den, dat men in het vervolg in één huis moet wonen om als partner aangemerkt te worden. LAT-rela- ties teveren daardoor geen korting meer op de uitkering op, zo lijkt de vage wetstekst geïnterpreteerd te moeten worden. Fami lieleden in de eerste en tweede graad gelden evenmin als 'partner' wanneer ze onder hetzelfde dak verblijven. Maar de andere criteria waar een huisgenoot wel levensgezel wordt, zijn vaag. "Economische verstrengeling" en "gezamenlijke huishouding" van enige duur (drie a zes maanden) zijn de zwakke ba kens in deze nood. Het financiële gevolg van een verschil van me ning over de uitleg van die teksten kan per uitkeringsgerechtigde per maand oplopen tot 500 gulden. PETER DE VRIES

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11