V erzuild spelen op scholen Zoeterwoude Snel onderzoek naar misstanden 'Lindehoeve weer zonder inkomsten en activiteiten Schilder- en tekengroep: thuis en veilig in school Wassenaar telt 129 langdurig werklozen Winkeliers Winkelhof weten weinig en wat kunnen ze doen? PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1986 Werkvoorzieningschap t Heem voor 15 december doorgelicht KATWIJK - Het onderzoek naar de misstanden bij de buitendienst van het werk voorzieningschap 't Heem in Katwijk wordt uitge voerd door het Amsterdam se organisatiebureau Loose en Staal. Het dagelijks be stuur van 't Heem heeft op dracht gegeven tot een 'snelle, grondige en onpar tijdige rapportage' en wil de uitkomsten van het onder zoek op uiterlijk 15 decem ber in haar bezit hebben. Het bestuur van het werkvoorzie- ningschap wil vervolgens nog voor de kerst de maatregelen nemen die in het onderzoeksrapport zullen worden aanbevolen. De werkne mers van 't Heem zijn hiervan in middels schriftelijk op de hoogte gesteld. Het organisatiebureau Loose en Staal heeft de komende weken tot taak de structuur van de buiten dienst van de sociale werkplaats door te lichten en te bekijken hoe mensen binnen deze structuur hun VOORSCHOTEN - Het Voorscho- tense jongerencentrum De Linde hoeve zit weer zonder inkomsten en activiteiten. Programmeur Si mon Platteel is plotsklaps gestopt met het organiseren van de weke lijkse muziekconcerten in de tijde lijk gesloten boerderij. De negatie ve publiciteit zou zijn goede naam aantasten en "anderen braken af' wat hij opbouwde. Vooral de rol van medewerkers zit hem hoog, zegt hij na twee weekend-concer ten. Sinds vorige week hebben twee van hen weer zitting in het bestuur en daar is Platteel het totaal niet mee eens. Deze medewerkers kun nen niks en doen niks, is zo onge veer zijn kritiek: "Ze zouden bij voorbeeld voor mij de garderobe en wc doen. Konden ze lekker wat verdienen. Ik heb ze maar één keer gezien". Toch willen de medewer kers het voor het zeggen hebben en maken ze daardoor staf en Platteel het leven onmogelijk. Althans, zo ziet de laatste het: 'Tedere keer hadden ze weer van die vreselijke persberichten". De programmeur, die het cen trum voor 500 gulden per keer huurde en de opbrengsten uit bar en entree hield, ziet achter dit alles de kwade hand van ex-voorzitter F. van der Zant. "Hij manipuleert die medewerkers. Ik herken gewoon het agogische gezeik", weet Plat- Inbrekers slaan een kleine slag ZOETERWOUDE - Inbrekers zijn vannacht niet veel rijker geworden van een bezoekje aan een woning in de Zoeterwoudse Klaverweide- straat. De meegenomen schouder tas bevatte een gering bedrag aan kleingeld, terwijl in de lederenjas slechts cheques zaten. Het pasje was elders. Volgens de politie is onduidelijk waarom de bezoekers, die een ach terruit hadden geforceerd, het hier bij lieten. Niets wijst erop dat ze zijn gestoord tijdens hun nachtelij ke visite. werk doen. Op basis daarvan moe ten aan het bestuur van 't Heem voorstellen worden gedaan die lei den tot een beter functioneren van de organisatie. Uitgangspunt bij het onderzoek is het rapport dat het Katwijkse so ciaal adviescentrum (sac) uitbracht over misstanden bij 't Heem, een samenwerkingsverband van de ge meenten Katwijk, Rijnsburg, Val kenburg, Oegstgeest en Wasse naar. In dat rapport maakte deze particuliere hulpverleningsorgani satie melding van een groot aantal klachten die door werknemers van 't Heem zijn ingediend over het functioneren van het hoofd van de buitendienst en de directeur van het werkvoorzieningschap. De buitendienst verricht voorna melijk onderhoudswerkzaamhe- Programmeur S. Platteel: "De Lindehoeve is een chaos". (foto Dijkman) teel zeker. Ook via politieke weg zou de afgetreden bestuurder een en ander uitbroeden. Onverwacht komt dat niet: "Hij heeft wel eens gezegd dat wanneer hij opstapt, hij De Lindehoeve meesleurt. Nou, dat komt aardig uit". "Organisatorisch is er best wat van de tent te maken en al die mu zikanten die hier komen, zeggen dat ze het te gek vinden", aldus de opgestapte Platteel. "Maar het is een chaos. Alles gaat over teveel schijven. Iemand boeken durf ik niet, want van constant afbellen krijg je een rotnaam". Dat telt bij de organisator zwaar omdat hij de artiesten ook voor andere centra moet contracteren. Multi-functioneel De Leidenaar wil pas terugko men in De Lindehoeve wanneer er een goed bestuur zit (zonder de huidige twee medewerkers), het medewerkerskorps zich gezond opstelt en de plannen goed zijn. Het moet zeker de richting uit gaan van het nieuwe beleidsplan. Hierin is zowel ruimte voor grootschalige als kleinschalige activiteiten, voor een breed publiek. "Dat is mijn plan, ik heb daar 30 uur per week aan gewerkt", zegt Platteel, "alles wat maar even mogelijk is, moeten we doen. Een goede reclame-cam pagne er tegenaan en het gebouw den in de plantsoenen van de bij 't Heem aangesloten gemeenten. Over de binnendienst van de socia le werkplaats, gevestigd aan de Heerenweg op het Katwijkse in dustrieterrein 't Heen, zijn bij het sac geen klachten binnengeko- Tegenstellingen De functionarissen die door het sac verantwoordelijk worden ge houden voor de misstanden bij de buitendienst van het werkvoorzie ningschap, blijven gedurende het onderzoek overigens gewoon in functie. In de brief aan de werkne mers van 't Heem stelt het bestuur dat op dit moment de schuld van geen enkele persoon of instantie vaststaat. Het onderzoek moet aan tonen waar de verantwoordelijkhe- heeft een multi-functioneel ge bruik". Het bestuur blijkt nog niet op de hoogte van Platteels vertrek en weigert te reageren. Een van de be roepskrachten kent het besluit wel en betreurt het diep. Via de organi sator kregen we geld binnen en hadden we activiteiten, heet het. Dat Platteel veel geld zou verdie nen, bestrijdt hij. "Iedere horeca- kenner weet dat dat niet waar is. De Lindehoeve haalde er het maxi mum uit". Platteel zou "een flink risico lopen en veel geld hebben geïnvesteerd". Subsidie-stop Vanavond buigt de raadscom missie voor welzijn zich over het nieuwe beleidsplan en een bijge stelde begroting van het bestuur, waarin ruimte is voor de twee hui dige stafkrachten. Ook vrijdag, tij dens de begrotingsvergadering, kan een discussie ontstaan. De fractie van D66 heeft in ieder geval de knuppel in het hoenderhok ge gooid met het voorstel de gemeen telijke subsidie aan stichting De Lindehoeve zo snel mogelijk af te bouwen. De situatie bij de club zou te slecht zijn. Bestuur, medewerkers en stafunctionarissen leven met el kaar in onmin en het lijkt erop als of de programmeur (inmiddels on- gestapt -red.) het centrum gebruikt om zichzelf te verrijken, staat in de algemene beschouwingen van D66. Het salaris voor de beroeps krachten wil de partij garanderen en het bedrag dat het centrum dit jaar kreeg, 218.500 gulden, moet als stelpost op de begroting blijven staan. Een nieuwe stichting met nieuwe doelstellingen kan daar dan aanspraak op maken, aldus het voorstel. Andere partijen zijn voorzichti ger. Het CDA dringt aan op schuld sanering en een ruimere functie en doelgroep. Het gebouw dient een wijkfunctie te krijgen en de braak liggende terreintjes in de omge ving zijn geschikt als dierenweide. De WD heeft het 'multi-functio neel gebruik' en een goed beleids plan, 'gebaseerd op de veranderde maatschappelijke verhoudingen'. den precies liggen, aldus de brief. Het bestuur van 't Heem vraagt ondertussen van de werknemers begrip voor 'de niet met name ge noemde. maar wel herkenbare per sonen' die in het rapport van het sac als de hoofdschuldigen worden genoemd. "Vooral voor hen is de huidige situatie niet gemakkelijk. Het bestuur verwacht dat eenieder rekening zal houden met de span ningen die hierdoor kunnen ont staan en zijn of haar uiterste best zal doen om verdere verscherping van tegenstellingen te voorko- Alle medewerkers van 't Heem wordt gevraagd loyaal mee te werken aan het onderzoek. Met het organisatiebureau is afgesproken dat de anonimiteit van iedereen die contact heeft met de onderzoekers. meente heeft er tenslotte toe geleid dat er een rooster is opgesteld over de vraag wie waar moet spelen en wanneer. De kleuters van de Ber- nardusschool spelen nif s ochtends van kwart voor elf tot kwart'voor twaalf en de Klimop kiest in de ochtenduren zelf een tijd uit. 's Middags gaan de scholen om de dag naar buiten. Volgens De Vette wil de Klimop nu de scheiding van de speeluren weer terugdraaien. "Ik heb voorge steld aan de huidige directeur van de Klimop, Rietkerk, een brief naar het bestuur van mijn school te sturen om weer opnieuw te praten. Dat is misschien wel kinderachtig maar indertijd is het ook via hen geregeld en het lijkt mij het beste dit geval op bestuurlijk niveau te laten". G. Rietkerk, sinds twee jaar di recteur van de Klimop. "Aan De Vette en mij zal het niet liggen, maar we laten het allebei liever aan het bestuur over. We willen niet gaan wroeten in de afspraken die in het verleden zijn gemaakt tus sen de besturen". De hele kwestie is ondertussen zelfs in de gemeenteraad geweest. Progressief Zoeterwoude heeft tij dens de Algemene Beschouwingen de kwestie aangekaart. W.T.M. Ooyedijk van deze partij: "We kre gen van ouders vragen over het feit dat de kinderen van de beide scho len, die het schoolplein delen, niet tegelijk buiten mogen spelen. Dat vond onze partij zo vreemd dat we dat de algemene beschouwingen naar voren hebben gebracht". Het college van Zoeterwoude heeft inmiddels besloten niet te be middelen tussen de twee scholen omdat volgens B en W de onafhan kelijkheid van de scholen gewaar borgd moet blijven. De Vette weet niet wat er nu gaat gebeuren. "We wachten gewoon af, we hebben van het bestuur nog geen opdracht gekregen om alles terug te draaien. Voor de kleuter jufvrouwen is het 's zomers wel vervelend dat het zo moet lopen, maar nu met dat slechte weer heb ben zijn er weinig last van." ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse amateur schilder- en te- kengroep 'Kameleon' voelt zich thuis en vooral veilig in haar on derkomen in het gedeelte van de voormalige Aloysiusschool aan de Jan van Banningstraat. Sinds zes weken worden hier de activi teiten afgewerkt. Voorheen ge beurde dat in het noodgebouw 'Het Buitenbeentje'. Daar is de groep echter door vandalisme uit verdreven. Mevrouw Straathof, voorzitter van de vereniging, hoopt heel erg dat de huidige be huizing van permanente aard zal zijn. Tijdens de opening van de ex positie van de werkstukken die in het afgelopen jaar door de le-t den zijn vervaardigd, maakte' mevrouw Graniewski, welzijns wethouder, echter duidelijk dat gewaarborgd blijft. Dit geldt ook voor de werknemers van 't Heem die in een eerder stadium contact hebben gehad met het sociaal ad vies centrum. Het bestuur van het werkvoor zieningschap laat verder aan het personeel weten dat zij ernaar streeft de werkomstandigheden bij 't Heem zo snel mogelijk te norma liseren. "Het werkvoorziening- schap is een bedrijf waar velen goed werk deden en doen en waar velen terecht trots op zijn. De in spanningen van het bestuur zijn er op gericht dat dit ook voor de toe komst zo moge blijven". Tot het instellen van een onder zoek naar de misstanden bij het werkvoorzieningschap heeft het LEIDERDORP - Hoewel de politie het onderzoek naar diefstallen, ge pleegd door de bewakingsdienst van de Winkelhof, heeft afgerond, is de rust in het Leiderdorpse win kelcentrum nog niet teruggekeerd. Gisterochtend werden de winke liers officieel op de hoogte gesteld via een persbericht. De versprei ding van dat vlugschrift vormde in feite ook de opheffing van de zwijgplicht die men zichzelf had opgelegd. Een winkelier zegt daar over: "Het feit dat iedereen inder daad zo lang zijn mond heeft ge houden, verbaast me. Eindelijk vormden we hier eens een een heid". door Wim Koevoet Diezelfde winkelier zegt over het besluit van het management om de samenwerking rfiet de bewakings dienst niet op te zeggen: "Ik heb daar geen moeite mee. Ze kunnen toch niet zo maar zeggen: wegwe zen! Als er straks hier iemand iets jat, kan ik toch ook mijn winkel niet gaan sluiten. De politie in Am sterdam steelt ook. Stond laatst in de krant. Moeten ze die dan ook maar opheffen?". Schouten, drogist en voorzitter van de Winkelhof-winkeliersorga nisatie, wil de pers best te woord staan maar maakt een wat gespan nen indruk. Vragen beantwoordt hij met tegenvragen, vreemde dia logen zyn het gevolg. Zijn grote on vrede is dat hij zeker weet dat de verslaggever meer weet dan hij. "U vraagt mij van alles maar ik heb u zo veel te vragen, misschien dat u mij kunt helpen". Hem overtuigen spiaKe iö van een tijdelijke be huizing. De gemeente wil samen met de vereniging zoeken naar definitieve huisvesting. De wethouder steekt haar be wondering voor het doorzet tingsvermogen en de 'geest kracht' van de vereniging niet onder stoelen of banken. In het afgelopen jaar heeft Kameleon heel wat tegenslagen moeten verwerken zoals het verlies van voorzitter B. Mendel en het pro minente lid J. van der Ploeg. On danks dit alles is het ledental flink toegenomen. Op de tentoonstelling hadden 22 leden in totaal 84 werken inge zonden. Hieronder veel dorpsge zichten, boerderijen en land schappen van Zoeterwoude. Er was veel belangstelling voor de expositie, ook van de kant van kooplustigen. bestuur van dit samenwerkings verband op 5 november besloten. Dat gebeurde na overleg met de personeelsvertegenwoordigers van de sociale werkplaats, die adviseer den een onafhankelijk, extern bu reau in te schakelen. De belangrijkste klachten over de buitendienst betreffen het over- plaatsingsbeleid, waardoor werk nemers van de ene op de andere dag hun vertrouwde werkplek en collega's moesten verlaten, het in houden van loon na 'vermeend' on geoorloofd verzuim, het niet nako men van beloften aan werknemers en de wijze waarop het hoofd van de buitendienst en de directeur met andere leidinggevenden en medewerkers omgaan. In dit laat ste geval wordt zelfs gesproken over intimidatie. In het rapport wordt verder mel ding gemaakt van karweitjes die door werknemers van 't Heem wer den verricht ten behoeve van leden van de staf en het ontvreemden van containers met open-haard- hout door deze personen. Volgens het sac gaat het om mis standen die al een groot aantal ja ren voortduren en waaraan door het bestuur van 't Heem onvol doende aandacht is geschonken. van het tegendeel is absoluut on mogelijk. Schouten is niet tevreden met de informatie die hij nu heeft gekre gen over de zaak. Zo lang hij niet meer weet, kan hij ook niet zeggen of er vanuit de winkeliers op zal worden aangedrongen met een an dere veiligheidsdienst in zee te gaan. "In het persbericht heeft men het over bewaker v. F. uit Lei den en een medewerker R. Wie zijn dat en wie is heler de R.?" U weet toch wel dat de politie na men van verdachten niet prijs geeft. U hoeft dat toch ook niet te weten om verdere beslissingen te "Nee, maar ik dacht dat u die na men wel zou weten". Maar u weet toch al genoeg. U betaalt voor een bewakingsdienst waarvan enige leden blijkbaar ste len. "Vertelt u me maar wat mijn mo gelijkheden zijn. Maar vergeet niet dat ik in een bepaald keurslijf zit". Hij vervolgt: "Ach meneer, de zaak ligt zo complex. U weet hoe de zaak hier wordt bestuurd? We heb ben een tweehoofdig management, een van de twee moet aangespro ken worden. Maar waarmee? Ik weet niks. Ik kan u nu wel gaan zeggen: meneer, dit is het topje van de ijsberg. Maar als ik dat zeg dan zou iedereen daaruit kunnen be grijpen dat die bewakingsdienst niets voorstelt, dan krijgen we hier de hele Leidse penose over de vloer". Zijn de winkeliers tevreden over de bewakingsdienst? "Tevreden? Ik weet niet eens hoe de dienst werkt. Vertelt u mij WASSENAAR - In Wassenaar zyn 129 mensen al langer dan 30 maan den zonder werk. 50 van hen heb ben alleen lager onderwijs, 43 an deren volgden ook langer beroeps onderwijs. Ook zijn er langdurig werklozen met universitaire oplei ding: twee hebben hun candidaats, drie zijn afgestudeerd. De langdurig werklozen zijn vrij gelijkmatig over de leeftijdscatego- riën verdeeld, de meerderheid volgde een lagere opleiding: 80 procent heeft niet meer dan mid delbaar onderwijs. Dit blijkt uit een stuk van het Gewestelijk Ar beidsbureau, waar de raadsleden om hadden gevraagd In Wassenaar zijn 633 werklozen. 271 van hen zijn volledig geschikt en beschikbaar voor de arbeids markt, 97 anderen zijn toe aan scholing, beroepskeuze-advies of WOENSDAG Lelden Augustinus - schrijfavond Amnesty In. ternational, 18 uur. Anthonius Clubhuis - algemene leden vergadering KNOV afdeling Leiden. 21 Aula gebouw 50 AZL - Wassenaarse. weg. voorlichtingsavond Diabetes Ver eniging Nederland over voetcomplica- ties. 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66. film 'Charlotte', 20 en 22.15 uur. Schouwburg - 'Hootenanny' door Thea ter Rozijn, 20.15 uur. Rijksmuseum van Oudheden - concert Han Tol, Rien Voskuilen en David Mings, 20.15 uur. Vrouwentelefoon sexueel geweld, be reikbaar van 20-23 uur tel. 126844. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - commissie welzijn, 20.30 uur. DONDERDAG Clubhuis Matilo - Zaanstraat, jaarlijkse verkoop handwerkclub Matilo. 14 uur. Ekklesia - Rapenburg 100, schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Kapelzaal K&O - Oude Vest, lunchcon cert pianastudenten Michael Davidson 12.45 uur. Pieterskerk - Herdenkingsdienst t.g.v, Thansgiving Day. Vitrages door luciferwerpers geteisterd OEGSTGEEST - In een flatwo ning aan de Oegstgeester Ger- beralaan zyn gisteren vitrages in brand geraakt, vermoedelijk nadat jongens lucifers naar bin nen hadden gegooid. Opletten de buren, die de kleine brand ontdekten, hadden vier jon gens van 10 tot 12 jaar in de om geving van de flat gezien. De politie hoopt op nadere inlichtingen of een bezoek van deze jongemannen. De schade aan de flat viel mee. Alleen de vitrages brandden, de brand weer hoefde voor de rest niet te blussen. Telefoonnummer van de politie: 155440. nu eens hoe ze al die winkels zyn binnengedrongen. Mogelijk met duplicaatsleutels, zegt u. Waar lig gen die sleutels dan, wie kunnen daarbij en wanneer? Was u verrast door het nieuws dat een lid van de bewakingsdienst heeft gestolen? Hoeveel wist ualen sinds wanneer? "Verrast? Alles verrast toch, me neer. Wie garandeert u dat als u hier bij mij komt, ik niet met een mes tussen mijn tanden zit. Ik weet echt niet zo veel. U weet meer. Mij is een tijdje terug slechts gezegd: Schouten, jij wordt eerdaags op de hoogte gebracht van een ernstig feit". Winkelhofmanager De Wolf wil niets meer zeggen. "Ik wil geen medewerking verlenen aan een volgend artikel. Dat levert allemaal negatieve publiciteit voor de Win kelhof op en dat kunnen we niet gebruiken in de decembermaand. U heeft er genoeg over geschreven, dacht ik zo. U heeft ruimschoots voldaan aan uw plicht. Er staat trouwens een aperte onjuistheid in dat verhaal. In het bericht dat we hebben verspreid is niet sprake van twee, maar van één bewaker. Die ander is een medewerker". Een medewerker waarvan dan? "Dat willen de politie en wij nu juist in het midden laten, dat is uw probleem om daarvoor een juiste omschrijving te geven". En: "Nogmaals, de rest van deze zaak wordt afgewikkeld in intern beraad. Met de winkeliers, met de directie van de bewakingsdienst en met het management. U heeft alles al goed verwoord, de nieuws honger is gestild, goedemorgen". andere ingrepen. 255 ingeschreve nen zijn tijdelijk niet geschikt of beschikbaar voor de arbeidsmarkt. Katholieken en protestanten apart ZOETERWOUDE - De scholen delen een gebouw, maar de kinderen spelen apart. Aan de Zoeterwoud se Rijndijk is een raar pro bleem ontstaan, na het on derbrengen van een protes tants-christelijke kleu terklas in een katholieke school. Progressief Zoeter woude vroeg er aandacht voor tijdens de algemene beschouwingen en het pro testants-christelijke school bestuur wil binnenkort weer met het katholieke schoolbestuur praten. doof Mary-Ann Sandifort De situatie is namelijk niet goed voor de kinderen, vindt M.A. Mek king, een van de pc-bestuurders: "Zodra de school uitgaat spelen de kinderen met elkaar, maar wan neer zij op school zitten, gaan zij apart naar buiten. Dat werkt slecht". De problemen tussen de scholen over het buiten spelen zijn ontstaan toen de kleuterschool De Klimop ongeveer een jaar geleden een basisschool werd. De gemeen te wilde hiervoor geen ruimte be schikbaar stellen en aangezien in de Bernardusschool toch een leeg lokaal stond, werd besloten de kleuterklas van de Klimop daar te vestigen. De toenmalige directeur van de Klimop, J.W. Bouwman, zegt dat in goed overleg alles was geregeld. "Met de directeur van de Bernar dusschool, De Vette, heb ik toen- dertij d afspraken gemaakt over het gebruik van het schoolplein", zegt hij. "De volgende dag werden deze getorpedeerd door het toenmalige bestuur van mijn school. Het be stuur wilde namelijk duidelijk la ten zien dat de Klimop niet bij de Bernardus hoorde, zij wilde zich duidelijk profileren". P.A. de Vette, directeur van de katholieke school De Bernardus bevestigt het verhaal van zijn colle ga. "De kinderen van onze kleuter school speelden altijd samen met de kinderen van de Klimop. Ineens werd er vanuit het bestuur gezegd dat de kinderen niet samen moch ten spelen. Dat had te maken met de eigen identiteit van de protes tantse school". Toestanden Mekking, heeft een hele andere versie-over het schoolpleinen-pro bleem. "Op verzoek van de hoofd leidster werd de zaak gescheiden", is zijn indruk. "Zij zat zón beetje haar hele leven lang al aan die school vast. Toen zij haar eigen ka mertje op moest geven om de Kli mop wat ruimte te gven, onston den nogal wat gedramatiseerde toestanden. Bovendien zag zij kin deren van haar school naar de onze verhuizen en met een docent van onze school kon zij het niet zo goed vinden. Op een gegeven moment heeft zij gezegd: 'jullie willen een zelfstandige school, dan spelen jul lie maar apart ook'. Wij wilden he lemaal geen opsplitsing, we wilden gewoon als buren naast elkaar le- De katholieke Vette heeft meer begrip voor de hoofdleidster: "Zij moest haar eigen kamertje inleve ren en sindsdien drinkt zij koffie in de gang. Bovendien moest zij haar rooster aanpassen aan het rooster van de Klimop. Dat zijn grote ver anderingen voor iemand die er gens 25 jaar heeft gewerkt. We heb ben dan ook geprobeerd deze din gen langs de weg van de geleide lijkheid te veranderen". Oud-directeur Bouwman vindt dat de hoofdleidster van de Ber nardus niets te maken heeft met de schoolplein-kwestie tussen de scholen. "Het was wel duidelijk dat zij het niet leuk vond dat zij zich zo moest inschikken, maar mij is nog nooit ter ore gekomen dat zij de aanleiding voor de hele kwestie is geweest. De aanleiding was dat het bestuur het niet eens was met de afspraken tussen De Vette en my." Rooster Overleg tussen de besturen en een vertegenwoordiger van de ge- De speelplaats i mogen er niet san profileren. n de Zoeterwoudse Klimop. Kinderen va i spelen. Dat zou immers ten koste gaan i

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2