Ruimte in begroting voor stafkrachten 'Witte' tandartsen Haaswijk: zeven dagen per week service Bestuur Lindehoeve draait bij 'Men vindt dat we te veel WD'ers hebben' Geen fooi: bloedneus Opzetten dominostenen begonnen REGIO LEIOEN MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 De tandartsen De Minjer (in de stoel) en Van Mierlo. Ze noemen zich "kindvriendelijk", zijn in het weekeinde 'open' en hebben zichzelf gevestigd, weinig zin als zij hadden om de ontwikkelingen op de wachtlijsten af te wachten. (foto wim Dijkman» OEGSTGEEST - "We zijn zeer enthousiast, willen graag werken en zijn bereid onze patiënten ex tra service te verlenen", zeggen Rolf van Mierlo en Jan de Minjer. Zij zijn in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk een tandartsenpraktijk begonnen. Ie der draait een vijfdaagse werk week maar omdat de twee met zijn tweeën werken is de praktijk langer dan normaal geopend. Op werkdagen van 8.00 tot 22.00 uur en.in het weekeinde van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Ook in de toekomst, als de praktijk op volle toeren draait, blijven deze tijden gehandhaafd. Voordat de definitieve stap van vestiging werd gezet, praat ten de twee tandartsen met de Haaswijkse huisartsen. Uit dat gesprek kwam naar voren dat de meeste Haaswijkers uit een an dere gemeente komen en dus een nieuwe huisarts en wellicht tandarts zoeken. Via een tip van De Minjers moeder die in Noord- wijk woont, wisten zij dat er in Haaswijk nog geen tandarts was gevestigd. "Omdat tandarts een zoge naamd vrij beroep is, konden we na de studie besluiten ons zelf te vestigen of kiezen voor de eerst komende tien jaar duimen draai en". Van Mierlo legt uit dat 'tand arts worden' volgens de reguliere aanpak via wachtlijsten van de ziekenfondsen gaat. "Je moet wachten totdat er een tandarts weggaat zodat je zijn praktijk kan Kindvriendelijk Alhoewel dit laatste wellicht wat meer bestaanszekerheid biedt, kozen de twee toch voor de vrije vestiging. De kosten om de praktijk op te zetten, vielen uiteindelijk mee. "We betaalden geen 'goodwill' en hebben geen huis hoeven kopen. De fabriek heeft de tandartsstoel neergezet, Van Mierlo en De Minjer hebben zelf voor de verbouwing en in richting gezorgd. De twee noemen zich kind vriendelijke tandartsen. De Min jer: "De mensen die nu erg bang zijn naar de tandarts te gaan, hebben in negen van de tien ge vallen een nare tandarts-ervaring in hun jeugd opgedaan. We pro beren er alles aan te doen de kin deren op hun gemak te stellen. Laat ze gerust meekomen met de ouders, als ze zo'n twee, driejaar oud zijn. Dan kunnen ze hier wat rondlopen en desnoods even op de stoel zitten. Het gaat erop dat de drempel wordt weggenomen. Als een kind pas op zesjarige leeftijd met een echte klacht naar de tandarts gaat, blijft het vaak een enge mijnheer in een witte jas 'die me pijn gaat doen". Tot slot gevraagd bij wie ze zelf naar de tandarts gaan. Volmon dig: "Bij elkaar". VOORSCHOTEN - Het nieuwe schoonmaken door derden wil la- bestuur van het Voorschotense ten doen, komen de huisvestings voor anderen door jongeren'. Ro mantisch staat daar achter dat 'een breed scala van activiteiten deze jongerencentrum De Linde- kosten op 75.000 gulden. Daar te- hnpvp lranc cyp^ipn r»rr> genover staan flinke inkomsten uit verbreding tot uitdrukking moet een beCToting OD te stellen dZ de *>aromzet (41.000 gulden). In een brengen'. In de praktijk betekent een Degroung op te stenen aie hPiPidsnian wthfthe-- ruimte biedt voor de twee be roepskrachten en de aflossing van de schuld en tóch binnen bijgevoegd beleidsplan legt het be stuur een beetje uit hoe men geld wil verdienen: 'door het organise- op commerciële leest ge- het bedrag van dë huidige ge- schoeide activiteiten. De gedachte meentelijke subsidie blijft. >rdt vrij gei voor mensen als Simon Platteel, programmeur van beroep. Hij huurt de boerderij voor 500 gulden per avond af, organiseert een op treden en steekt met zijn makkers Medewerkers van het tijdelijk ge sloten centrum betwijfelden steeds of dit mogelijk is, terwijl de afge treden voorzitter met de gemeente had afgesproken het personeelsbe stand om te gooien. De beroeps krachten moesten korter gaan werken en daarnaast diende er een geldbesparende huismeester/ad ministrateur te komen. ..- In het voorstel van het bestuur. dat woensdagavond in de raads- ter beschikking stellen aan derden 6 - sociaal-culturele activiteiten c- dat met behulp van dergelijke activiteiten andere activiteiten, de opbrengsten uit bar, entree, kleiner van opzet, gefinancierd en garderobe in eigen zak kunnen worden'. Met kleinschali ge activiteiten bedoelen de Voor- Orcrani schotenaren café-activiteiten, do- ka, zeefdruk, moestuin, video, workshops, cursussen en het admi nistratief scholen kers. voor welzijn komt, _Q_. ro_ wordt op de hoge administratie- kosten bespaard door inschakeling aai er van een vrijwilliger met verstand Jongerenwerk financiële organisatie. De^ ontmoeting, vorming/educatie en ze persoon zet de administratie ge- «creatie. Ook voor hulpverlening degen op en richt haar zo Ook organisatorisch verandert er et een en ander. In nauwe samen- medewer- werking met de staf stelt het be stuur het inhoudelijke en financië le beleid vast en vervolgens wordt Daarnaast willen ze 'tegen enige 'binnen de vastgestelde kaders de uitvoering van het beleid aan de staf gedelegeerd'. Bij de uitvoering mogen medewerkers/vrijwilligers derden. Voorop helpen. Zij krijgen een 'zo groot ruimte komt voor mogelijke mate van zelfbestuur' bij al zijn facetten: het opstellen en organiseren van activiteiten. De medewerkers, die anderhalve belangenbehartiging j dreigden met een kort geding, rea geren voorzichtig. Het kort geding wordt uit "strategische overwegin gen" niet doorgezet, het overleg wordt voortgezet en het beleids plan zien ze als een tussenfase. "Ze hebben even wat geschreven om dat de gemeente iets op papier wil- rvT vuui «i uuui de hebben", zegt een van de mede- Doordat De Lindehoeve het komt'voor jongeren door anderen, werkers. deren daar makkelijk mee aan de P'33* lnee.rulr"d' Er zou ee" slag kunnen en een goede controle v't^lt, moeten waarbij de mogelijk is. Ambtenaren hebben staf voornamelijk luisterend en inmiddels hun vertrouwen uitge- f™"!," doorverwijzend op- sproken in deze oplossing, die 15.000 gulden kost. Opvallend is de aanpassing van Commercieel de doelstelling. In plaats van de zinssnede 'voor en door jongeren, De trieste, stoffige resten van het wassenaarse kasteel Duinrell. Archeologen willen hiert lucucweTReis, uie anuernaive .1 week geleden het bestuur nog y' WASSENAAR - Van het Wasse- plek een middeleeuwse boerderij naarse kasteel Duinrell is niets heeft gestaan en willen daar zo snel meer over. Vrijdag zijn de laatste mogelijk naar graven, muren tegen de vlakte gegaan, de fundamenten worden deze week opgeruimd. Archeologen van de werkgroep Historisch Centrum Wassenaar hebben zaterdag een eerste onderzoek gehouden. Zij houden er rekening mee dat op de Graaf Van Zuylen van Nijevelt, directeur van het attractiepark, heeft de arheologische werkgroep tot kerstmis de tijd gegeven. Dan wil hij gras zaaien voor de tijdelijke parkeerplaats, die op de plek van het kasteel is gepland. Welke defi nitieve bestemming dit deel van het park krijgt, is nog niet duide lijk. Het bestemmingsplan staat een theater toe: Vereniging Oud Raadhuis aangeslagen WARMOND - De Vereniging 'Ou de Raadhuis' in Warmond is flink aangeslagen nu bekend is gewor den dat de gemeenteraad volgende maand een voorstel van burge meester en wethouders tegemoet kan zien over de verhuur van de linkervleugel van het voormalige raadhuis aan een particulier. Deze tintje, exposities, dorpsfeesten, fa miliebijeenkomsten en reünies. In de linkervleugel kwam uitein delijk echter een aacountantskan- toor terecht. Toen dit verhuisde deed zich een nieuwe mogelijkheid voor. Omdat de Vereniging de ge vraagde huurprijs van 320 gulden niet kan opbrengen en burgemees- man of vrouw wil het gebouw ge- ter en wethouders niet willen bruiken om "bibliofiele banden op het gebied van literatuur, kunst en cultuur" uit te geven. "Goh, daar zitten we in War mond echt op te wachten", rea- gaan op het verzoek om gemeente lijke financiële hulp, kon het feest echter andermaal geen doorgang vinden. Volgens gemeentesecretaris C. geert C.J.M. Padberg, voorzitter Zoetemelk zit Warmond al i de vereniging smalend. Pad- bergs club is sinds de oprichting in 1979 gehuisvest in het rechterdeel het gebouw. Van begin af a slecht bjj zijn sociaal-culturele kas, kan de gemeente onmogelijk bij springen als het gaat om de exploi tatielasten maar hadden B en W is de vereniging erop uit geweest toch het liefst de vereniging als het hele raadhuis ten goede te laten huurder gehad, komen voor het publiek. Het ge- Dat laatste dt d Padberg meentebestuur uit die Ujd zegde de ten zeerste betwijfeld. Volgens de vereniging min of meer toe aan de voorzitter moet het ook de ge- mee"te W3t W33rd 3'S het VOOt- ling te willen bijdragen. Eerst malige gemeentehuis in zijn geheel moest er worden proefgedraaid in voor het publiek kan wordln he de rechtervleugel. Lukte dat dan hoSden Padbere stelt^/ast dat B Staatssecretaris kon de linkervleugel erbij worden .n wwijkbaa^ recordpoging. te ste- r daar MAANDAG Leiden Leidse Werkgroep Homosexualiteit Langegracht 65, werkgroep Orpheus or ganiseert avond over Homo-/Bisexuali- teit en getrouwd zijn geeft problemen, 20 uur, inl. 01820-30659/01803-14048. Kapelzaal K&O - Romantisch pianotrio 20.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - concert door leerlingen het Koninklijke Conservatorium, 19 Oegstgeest Gemeentehuis - vergadering bestuurlijke aangelegenheden, 19.3( Warmond Gemeentehuis - vergadering welzijn, 20 uur. DINSDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, CDJA houdt bijeenkomst over mensenrech ten. 20.30 uur. Bevrijdingskerk - schrijfavond Amnes ty International, 19.30 m Sportkafé LVC - Breestraat 66, Leidse bijeenkomst Leidse Vereeniging var Postzegel Verzamelaars, zaal open 19.30 uur, aanvang vergadering om 20.15 uur Kapelzaal K&O - Oude Vest, film The Roaring Twenties', 20.15 uur. Vrouwentelefoon sexueel geweld, be reikbaar van 14-17 uur. tel. 126844 ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 18-jarige jongeman uit De Kwakel, die zaterdagnacht om streeks drie uur met twee vrienden de discotheek Mari- baya aan de Van Mandersloo- straat in Alphen verliet, vergat de portier een fooitje te geven. Die sloeg daarop de 'vergeet achtige' klant éen bloedneus en een tand door de lip waarop het drietal alsnog snel een fooi gaf om verder bloedvergieten te voorkomen. Het slachtoffer heeft aangifte van mishandeling gedaan. De politie tekent aan, dat boven staand verhaal uitsluitend voor rekening van de Kwakelaar komt. Onderzoek moet nog uit wijzen, of de fooi dan wel een ander incident tot de afstraf fing heeft geleid. De afgelopen drie weken is het gebouw zeer behoedzaam, verdie ping voor verdieping, gesloopt. Haardplaten, stukken trap en grote eikehouten balken zijn bewaard gebleven. Ook de acht meter hoge toren met leitjes, bleef gespaard. De graai wil hem gebruiken bij een nieuw bouwplan, als een soort van aandenken. In 1661/1662 liet de schatrijke Cornelis de Jonge van Ellemeet het oorspronkelijke (zomer)huis Duinrell bouwen. Het had een voorgevel die vijf vensters breed was en telde zes behangen kamers. In de loop der jaren bouwden de vele eigenaren van alles aan en bij in vele stijlen. Vandaar ook dat het als monument geen kans maakt. De sloop werd helemaal onafwend baar toen de graaf, die er jarenlang heeft gewoond, geen goede be stemming kon bedenken voor dit bouwvallige geheel. Warmonds café gesloopt door Noordwijkers WARMOND - Vier Noordwijkers hebben vannacht om ongeveer kwart over één het interieur van de Warmondse Saloon, een café aan de Dorpsstraat 'verbouwd'. De vier waren verbolgen over het feit dat hun een avond eerder de toegang tot het pand werd ontzegd door de uitsmijter. De schade moet volgens de poli tie groot zijn. Een woordvoerder meldt dat de bar aan diggelen is ge slagen en dat het net lijkt "alsof er een tornado door de zaak is ge gaan". Bij aankomst van de politie wa ren de vier, die hun vrouwen bij zich hadden, alweer vertrokken. Hun identiteit is bekend. Verwacht wórdt dat vandaag de nodige aan houdingen zullen plaats hebben. Uitslagen 'Meerburg ZOETERWOUDE - In de sportzaal van de "Eendenkooi" vonden za terdag de onderlinge wedstrijden plaats van de meisjes van de gymnastiek- en turnvereniging "Meerburg". Er namen 70 meisjes deel in de leeftijden van 6 tot 18 jaar. Uitslagen: 6-7 jaar C. 1. Charlotte Zandber gen; 2. Fieke Pley; 3. Annelies van Rijn. 6-7 jaar B. 1. Leontine de Rooy; 2. Famke Brouwer; 3. Eveliehe Laman. 8-9 jaar B. 1. Kim de Boer; 2. Marieke van Rijn; 3. Jolan- da van Hofwegen. 10-11 jaar B. 1. Karin Pley. Femke Niersman; 2. Linda Bombekc: 3. Mandy Sudmeyer. Fabiene Laman 12 jaar en ouder 1. Monique Vermeulen: 2. Hester Witsenburg; 3. Karien Stoudt. Keur- graad t/m 10 jaar 1. Leonie Verhoef. Keur- graad dames 1. Fleur van Egmond. genomen. De vereniging telt ruim gujden5 in sport-. wensen 200 leden ontvangt geen subsidie ken. »Neem d^e ijsb als a uaar en regelt feestjes met een cultureel dle paar dagje5 Jer jaar'10Q h t. bij DOORRIJDEN Een Haagse auto- mobilist heeft in de nacht van za terdag op zondag heel wat verwar ring gezaaid in Wassenaar. Bij het links passeren op de rijksstraatweg reed hij eerst een spiegel van een ayto en vervolgens schoof hü met zijn Mercedes een Fiat de berm in. Deze auto raakte een lichtmast en een paaltje en de inzittende liep - een hoofdwond op. De bestuurder «et eerst van de mercedes reed echter door, richting Leiden. Na wat meldingen vond de politie de auto langs de Ammonslaan. Bij het wegtakelen -r meldde de 42-jarige bestuurder het gemeentehuis vinden ze waar- zich. Hij bleek te hebben gedron- schijnlijk dat er in de vereniging te ken, werd gecontroleerd en kreeg veel VVD'ers rondlopen en zoals u i, is het veel. Hier komen regelmatig honderden mense elkaar". Hij vervolgt: "Ergens heb ik het gevoel dat wij van begin af aan zijn tegengewerkt. Iedereen in de raad is er al jarenlang van op de hoogte dat wij het hele gebouw willen hebben. Maar er wordt niet geluis terd. Nu is ineens geld het enige belangrijke. Wij kloppen nu voor het eerst aan voor 4.000 gulden, want over dat bedrag hebben wij het, en je krijgt gewoon een bot Ach, de hele zaak is gewoon LISSE - Staatssecretaris economische zaken heeft zaterdagavond senhal in Lisse de eerst dominosteen geplaatst in een poging het wereldkampioenschap 'dominostenen op- ken in beslag Rooy van mumeui in nanoen van Japanse studenten, die één de Stas- miljoen stenen op een rij hebben gezet. Het kwawei in de Stassenhal zal ongeveer vijf we- het politieke vlak getrokken. Op gevallen zetten' te verbeteren. Het is de bedoeling dat op 27 december minstens 1.250.000 stenen staan opgesteld, waarna deze stenen met één beweging, waardoor een kettingreactie ont staat, worden omgegooid. Het zal naar schatting onge- 35 minuten duren voordat de laatste steen is om- Tijdens een rechtstreekse uit zending van het TROS-programma 'De eerste de bes te' zullen de resultaten van een dikke maand ploete ren en het effect van de vallende steentjes in beeld worden gebracht. Ook buitenlandse televisiemaat schappijen hebben belangstelling voor de beelden ge toond. de De Stassenhal is voordat met het opzetten dominostenen is begonnen eerst goed met een gas be- werkt. De reden daarvoor is dat het kleinste diertje i proces-verbaal voor het door rijden na een aanrijding. weet is het college progressief. Nee, zelf ben ik geen WD'er". De recordpoging wordt ondernomen door studen ten van de technische universiteiten in Delft, Eindho- de oorzaak van kan zijn dat de stenen voortijdig ven en Twente in samenwerking met de nationale vallen. De hal wordt in het seizoen gebruikt vooi luchtvaartmaatschappij de KLM. Het record is op dit verwerken van bloembollen. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE (071) 144941 Betaling ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. 68.95 100.00 f 137,90 f 200,00 262,40 386,90 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00-13.00 uur (071123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071)144941 HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOOR Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur. R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H.G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaft Duin- en Bollenstreek: H.I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P. J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2