'Ik kan nog blijven lachen' ülerc en ieljaldn lopen uit 3e Nederlaag deert 'amateur Philidor niet LSG kan aspiraties wel vergeten 'Organisatie moet strakker' 98( 1AANDAG 24 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 19 pRONINGEN (ANP) - Na een op- vindende elfde ronde in het we- jeldkampioenschap dammen in Groningen hebben twee spelers de jeiding genomen. Van het viertal oplopers kwamen alleen Rob (tegen Kane) en Aleksander fealjakin (tegen Van den Borst) tot winst en liepen daardoor een punt Lit op Dibman en Van der Wal, die Tegen Galperin en Gantwarg niet rerder kwamen dan een puntende- Öok in het achtervolgende veld verden geen overwinningen be taald, zodat zichverder geen wijzi- ;ingen voordeden. Dat was in veel •pzichten met name voor de Ne- lerlanders verrassend, omdat Ge- rd Jansen de winst tegen Kore- iwski miste en naast Van den >rst ook Vermin verloor. Ruim 500 toeschouwers vielen iterdag in de Groningse Martini van de ene verbazing in de an- Dat begon al na bijna twee spelen toen Baljakin als eerste lowjet-grootmeester zegevierend ten duel met een Nederlandse te- jenstander afsloot. De tot dan toe ;oed spelende Van den Borst was ^a'Jhet slachtoffer. Tot kort voor de partij had de Limburger zich terde ge geprepareerd op zijn tegenstan- 'oejder, die hem vorig jaar in de inter- 3G|land met 7-1 vernederde. Met fin bondscoach Wiersma was de ook jop het bord gekomen opening 3rt nauwkeurig bestudeerd, maar toen ui. Baljakin op de zesde zet anders A) voortzette dan in de voorbereiding °-iop het bord was gekomen, raakte ,leiVan den Borst het spoor bijster. De )m|oud-Sowjet kampioen had nog ?e- geen uur nodig om de inferieure ooi kwaliteit van Limburgse stelling nJïiaan te tonen en op de negentiende lg.izet staakte Van den Borst terecht Ug de strijd. 3e Eerste plaats 2e| Daarmee verzekerde Baljakin jzich van de eerste plaats en kon hij i belangstellend toekijken wie van jjzijn mede-koplopers zich naast ,as hem zou kunnen handhaven. Die .7; stonden stevig onder druk. Wilden en zij gelijke tred houden met de 25- J jarige Sowjet-grootmeester, dan od moest ook gewonnen worden. De ,6;; eerste die afhaakte was Sowjet- 00| kampioen Dibman. Deze voor ve- m:i len grootste titelfavoriet had in zijn duel tegen de Israëlische kam- esj pioen Galperin een geheel nieuwe 14jtaktiek uitgestippeld. In tegenstel ling tot zijn meeste voorafgaande oJ partijen investeerde hij nauwelijks tijd aan de openingsfase en had daardoor na twee uur spelen een vol uur bedenktijd minder ge- I bruikt dan zijn opponent. Boven- i dien zag hij kans een stelling op te bouwen waarmee hij in diverse partijen in eigen land succes had geboekt, de Israëliër ging echter niet op het speltype in en bereikte nog voor de klokcontrole een pun- tendeling. WK dammen te Groningen Uitslagen elfde ronde: Van den Borst (Ned) I - Baljakin (Sov) 0-2, Jansen (Ned) - Kore- I (Bel) 1-1, Clerc (Ned) - Kane (Sen) 2-0, Gal perin (Isr) - Dibman (Sov) 1-1, Vermin (Ned) - Macodou N'Diaye (Sen) 0-2, Van der Wal (Ned) - Gantwarg (Sov) 1-1, Autar (Sur) - Mitsjanski (Sov) 1-1. Koeperman (VSt) - Kouame (Ivo) 1-1. Stand: 1. Baljakin en Clerc 15 punten. 3. Dibman en Van der Wal 14, 5. Jansen. Koe perman en Mitsjanski 13.8. Korenevski 12, 9. Van de Borst, Autar, Gantwarg, Kouame, Macodou N'Diaye erf Vermin 11. DOEBAI (AFP) - Wereldkampioen Gari Kasparov heeft zijn eerste ne derlaag geleden in de schaakolym piade te Doebai. Kasparov gaf zijn afgebroken partij uit de wedstrijd tegen de Verenigde Staten tegen Yasser Seirawan gewonnen. ROTTERDAM - De Rotterdams- Leidse schaakconfrontatie tussen Volmac en Philidor bleek zater dag niet meer dat te zijn, wat de ze ooit is geweest. Tot voor kort bood Philidor de veelvuldige landskampioen altijd goed te genspel, eenmaal sleepte de Pi ket-brigade zelfs een 5-5 gelijk spel uit het vuur. Tijdens de laat ste ontmoeting bleken de kaarten echter heel wat duidelijker ge schud: 8-2 winst voor Volmac. Paradoxaal genoeg waren het toch de Leidenaars die, onder de serene rust van het als speelzaal fungerende kerkgebouw 't Tref punt, in vrijwel alle partijen aan het langste eind trokken. Die si tuatie laat zich verklaren uit het feit, dat de beste Leidse schakers inmiddels zijn ingehuurd door Volmac 1. Anderzijds hebben bij de sponsorteams "afgedankte" Rotterdamse-vedetten inmiddels hun heil bij Philidor/Leiden ge zocht. Een situatie die sterk aan het betaalde voetbal doet denken. Een van die Rotterdamse gast- spelers is wiskundeleraar en schaakjournalist Leo Hofland, zaterdag verliezer in een duel met John van der Wiel: "Voor mij hoeft die sponsoring niet meer. Ik heb notabene nog geld van mijn laatste sponsor tegoed, overigens iets dat je bij Volmac nooit zal zien gebeuren. Toen ik een paar jaar terug zonder club zat, wilde ik graag hoofdklasse blijven spe len. Daarom meldde ik mij aan bij Philidor, dat nog een echt amateurteam heeft. Veel gezelli ger en er wordt ook minder van je verwacht. Ondanks mijn ne derlaag kan ik nu tenminste blij ven lachen. Jammer alleen, dat ze hier geen bier verkopen. Dat komt na een verliespartij als broodnodige opkikker altijd goed van pas". Uitzondering De grote uitzondering in deze Leids-Rotterdamse wisselwer king was Hans Kuijf. Na tijdens de vorige KNSB-ronde tegen Ko ningsclub al Rob Hartoch aan zijn scalp te hebben geregen, maakte de talentvolle maar even laconieke broer van Rinie dit maal gehakt van Gert Ligterink. Een knappe prestatie, want Lig terink is toch een van de sterkste Nederlandse meesters. Het lijkt er dan ook veel op, dat "mmester- doder" Hans Kuijf zijn beste tijd bij Philidor al weer heeft gehad. Ook al betitelde de natuurkunde- student zijn collega's zaterdag nog gekscherend als "geldwol ven", niemand is vergeten dat Kuijf tijdens voorgaande seizoe nen zijn kwaliteiten aanwendde in dienst van het Hilversumse HSG. Een vereniging waar Vol- mac-sponsor Van Oostrom per soonlijk lid van is en die hij mid dels soft-sponsoring een tijdlang tegen degradatie uit de hoofd klasse wist te vrijwaren. Philidor liet het Rotterdamse geweld zaterdag gelaten over zich heen komen. De afwezigheid van kopman Peter Gelpke en in mindere mate Heieen de Greef woog te zwaar om nog ergens in te geloven. Tot overmaat van ramp kreeg captain Joop Piket geen permissie om voor de beno digde invallers uit het tweede team te putten. Dat wenste im mers ten koste van alles de Leidse rivaal LSG 1 in een duel uit de tweede klasse B optimaal tegen stand te bieden. Niet ten onrechte naar later bleek, want Philidor 2 wist de Leidse derby uiterst ver- door Ruud Dobbelaar rassend met 2l/z-5l/z te Niet netjes Daarmee kregen Erik Kore- man en Jovan Pacjinrespectie velijk uitkomend in Philidor 3 en 4, de ondankbare taak om de la cunes in het eerste op te vangen. Captain Joop Piket wenste daar bij zijn vingers niet te branden aan een tactische opoffering van beide spelers op de hoogste bor den: "Dat zou niet netjes zijn ten opzichte van spelers als Kortsj- noj en John van der Wiel". De goede wil van Koreman en oud Philidor-praeses Pacjin kon ui teraard niet verhinderen, dat hun lot snel beklonken was. Het kostte hun respectievelijke tegen standers Fred van der Vliet (in valler voor de afwezige Jan Tim man) en Marcel Piket geen enkele moeite om tot winst te komen. Daarvoor al was het met RAG de Graaff goed mis gegaan. Na een weinig geslaagde opening deed de Boskoper tegen oud-plaatsge noot Rinie Kuijf ook nog eens een stuk cadeau, hetgeen uiteraard te veel van het goede was. Ook Victor Kortsjnoj, per vlieg tuig overgekomen uit Zwitser land, had aan Rotterdamse-zijde een gemakkelijk middagje. De witte stukken ten spijt, kwam Coen Stehouwer (ook al een Rot terdamse amateur in Leidse gele deren) met nadeel uit de opening, waarna het voordeel van Kortsj noj alras een dodelijke omvang kreeg: 4-0. De bijnaam "Victor de Verschrikkelijke" leek zaterdag slechts een verzinsel van een kwade geest. Ondanks het feit dat hij eigenlijk prompt naar Is raël diende door te reizen, nam Kortsjnoj na afloop alle tijd om met Stehouwer de cruciale mo menten in de partij tot het bot uit te analyseren. In zangerig Engels betoonde de ex-Rus zich de vrien delijkheid zelve en poogde hij Stehouwer voortdurend aan te praten, dat hij helemaal niet zo slecht gespeeld had en in de par tij misschien best wel kansen had gehad. Kracht Teamleider Corrie Vreeken over Kortsjnoj: "Veel meer dan bijvoorbeeld Jan Timman, is Vic tor de stuwende kracht van ons team. Dat komt vooral tijdens de Europa-cup wedstrijden goed tot uiting. In dergelijke gevallen is hij niet te beroerd om de hele nacht ten behoeve van afgebro ken partijen van anderen door te analyseren. Hij staat ook altijd voor ons klaar. Dat komt denk ik, omdat wij hem hebben opgevan gen in de moeilijke tijd dat hij juist zijn land was ontvlucht. Dat is hij kennelijk nog niet ver geten. Het spelen van de Europa cup-wedstrijden zou dit jaar ove rigens wel eens een probleem voor ons kunnen worden, omdat het Belgische Anderlecht momen teel erg sterk aan spelers als Jan Timman en John van der Wiel trekt". Nog veel meer dan Kortsjnoj, blijkt echter Corrie Vreeken zelf de stuwende kracht in de vereni ging. Een kleine vijftien jaar ge leden dreigde de Rotterdamse schaakclub vanuit de hoofdklas se diep het KNSB-moeras in te zakken. Topspelers als Timman en Böhm waren naar elders ver trokken, nieuwe talenten dien den zich niet aan. Het was Vree ken, in die tijd zelf nog eerste tientalspeelster en verelvuldig dameskampioen van Nederland, die in Volmac een sponsor vond om de club nieuw leven in te bla zen. Zij was het ook dié direkteur Coen Stehouwer bij Volmac-Philidor of Anatoli Karpov in een WK-match, het maakt voor Victor Kortsjnoj niets uit: de Zwitserse Rus zal even geconcentreerd over zijn zetten nadenken. De beloning was er zaterdag naar, Kortsjnoj won vlot. (foto Loek Zuyderduin) Van Oostrom van het aankomen de computerbedrijf over de even tuele sponsoring benaderde. Van Oostrom zei geen nee. Schaak- minded als hij was, zag hij in de sport een goede promotion voor zijn bedrijf. Het blijkt een een goede keus te zijn geweest. Het clubleven mag dan hoofd zakelijk door niet Rotterdam mers worden bepaald (zelfs op en top-clubman en manus van alles Piet Verkade, blijkt nog uit AU blasserdam te komen), floreren doet het wel. Zonder oordeel des onderscheids zit Vreeken haar discipelen achter de broek, om toch vooral hun bijdragen aan het clubblad op tijd in te leveren, terwijl Verkade inmiddels nijver alle gespeelde partijen verza meld. Vreeken, die twaalf jaar lang voorzitter van de club was, en nu naar het teamleiderschap is overgestapt, over haar club: "We hebben een ontzettend goed draaiende open clubcompetitie. Daar doen trouwens veel spelers van Philidor/Leiden aan mee. De jeugd, ook die van andere Rotter damse verenigingen, krijgt daar bij geregeld training. Gerijpte talenten als de broertjes Piket en Jan de Wit worden dan nog eens speciaal getraind door de topspe lers. Ik denk dan ook dat er bij ons op een goede manier aan sportsponsoring wordt gedaan". Inmiddels blijkt de voorsprong van de thuisclub nog voor de tijd noodfase een steeds grotere om vang aan te nemen. Van der Wiel geeft Hofland, na enkele gemiste tactische kansen in de opening (Hofland:"lk speelde weer eens te optimistisch"), op een klein slip pertje na, geen kans meer: 5-0. Je roen Piket komt, ondanks een al snel verworven voordeelpositie tegen Piet Bakker, nog wel in lichte tijdnood, maar maakt het karwei desondanks sterk af: 6-0. Dit mini-drama ontgaat Joop Pi ket op dat moment, want hij is nog druk bezig tegen Bruno Car- lier. Een tempozet te weinig blijkt echter fataal: 7-0. Confrontatie Om een confrontatie tegen één van zijn beide zoons zat Piket niet onmiddellijk verlegen: "Van te voren hebben we enigszins in onze opstelling gepland wie van ons het beste tegen wie van Vol mac zou kunnen spelen. Die plan ning is aardig uitgekomen, al le verde het weinig resultaat op. Je roen of Marcel heb ik daarbij niet bewiLSt opgezocht, ik hoef niet zo nodig te bewijzen dat ik nog te gen hen op zou kunnen, al ben ik op zich niet bang voor hen". Spijt dat al die Leidse talenten inmid dels bij de concurrentie terecht zijn gekomen heeft Piket niet: "Het is beter voor hun ontwikke ling. Natuurlijk hadden wij on szelf ook kunnen laten sponsoren. Misschien gebeurt dat ook nog wel eens, maar zoiets moet van zelf gaan, we zoeken het niet op". Biertje Na deze woorden laat Piket even de boel de boel, om elders een ontspannend biertje te drin ken. Zo waar blijkt het tij dan toch nog enigszins te keren. Juist tijdens Piket's terugkeer incas seert Hans Kuijf het knappe te- genpunt voor Philidor: 7-1. In de tweede zitting weten de Leidena- ren de schade vervolgens nog ver der in de perken te houden. Wim de Kok ziet zijn verdedigings werk tegen Jan de Wit met een re mise beloond, terwijl Henk van Maaren vanuit een mindere posi tie plots kansen krijgt tegen Hans Böhm. Even lijkt hij zelfs te winnen, maar een foutje doet de partij alsnog in remise eindigen: 8-2. John van der Wiel blikt tevre den op de ontmoeting terug: "De Leidenaren hebben het uitste kend gedaan: allemaal gewon nen, behalve Joop (Piket) dan. O ja, en Philidor natuurlijk". LEIDEN - Niet alleen dankzij de 8-2 winst op Philidor was het giste ren voor de schakers van Volmac tijdens de derde ronde in de lande lijke hoofdklassse een goede dag. Koploper SMB ging namelijk met 6V2-3V2 onderuit bij Eindhoven en staat daarmee weer met beide be nen op de grond. Bovendien liepen de Rotterdammers een bordpunt uit op de rivalen van Desisco/Wa- tergraafsmeer, die tegen DD met een score van 7-3 genoegen dien den te nemen. Koningsclub en Amstelveen solliciteerden middels een respectievelijk 3V2-6V2 verlies tegen BSG en een IV2-2V2 neder laag bij Groningen nadrukkelijk naar het rode lantaarn-drager- schap. De opofferingen die Philidor 1 zich middels zijn invallers tegen Volmac getroostte, bleken in het duel van het tweede achttal tegen LSG 1 geen verspilde moeite. Phi lidor 2 zegevierde namelijk met maar liefst 21/2-5:/2. De Philidor-re- serves konden zich daarmee enigs zins van potentiële degradatiezor- gen in de tweede klassse B ont doen, terwijl LSG 1 de titelaspira- ties voorlopig wel weer even kan vergeten. Dit laatste zeker, nu ri vaal Weenink met maar liefst 8-0 over De Ooievaar 2 heenwalste. LSG 2 won in dezelfde klasse met 4V2-3V2 van het zwakke US uit Am sterdam en hoeft zich met drie matchpunten voorlopig geen zor gen te maken. De resultaten van LSG 1 lijken te staan of vallen met de aanwezig heid van kopman Wim Heems kerk. Vorig jaar leek het er al op, dat diens absentie een mysterieuze doorwerking op de prestaties van de anderen heeft. Toch wenst Henk van Putten de slechte resul taten niet alleen daaraan op te han gen: "LSG heeft momenteel een overvloed aan spelers met kwali teiten voor de tweede klasse, maar des te minder met allure voor de eerste klasse. De oude garde die daar vroeger wel over beschikte, begint duidelijk te kort te schieten en opvolgers zijn er niet". De eveneens vrij oude garde van Philidor 2 liet LSG 1 geen enkel moment in de wedstrijd komen, al werden de meeste duels pas in de tijdnood belsist. Aan Philidor-zijde zorgden Wim Vriend en Herman van Halderen tegen respectievelijk Adriaan Clemens en Joop Bakker voor gedecideerde overwinningen. Henk van Loon drukte Dirk Sikkel langzaam maar zeker van het bord, terwijl Ab Smit opponent Jan To- lenaar (die zijn 600ste genoteerde partij speelde) in tij nood mis zag tasten. Het vijfde Philidor-winst punt kwam van Nico Kuijf, die een eindspel tegen Theunis de Haas van min naar plus wist om te tove ren. Leon Konings en Charles Kuijpers zorgden tegen Ton Kohl- beck en Leen van Ofwegen voor de tegenpunten van LSG. Een score waar Henk van Putten nog een halQe aan toevoegde via een remi se met Henriëtte de Greef: 2V2-5V2. Ondanks vlotte overwinningen van Ruud Mieremet én Edward van der Marei had LSG veel moeite met opponent US. Verliespartijen van Leo Barendse en Edward Duindam en tussentijdse remises van Kees van Zijp en Aad van Moorsel brachten de Amsterdamse studenten terug in de wedstrijd: 3- 3. Annemarie Benschop zorgde in tweede zitting na kwaliteitswinst voor een belangrijke zege, waarna Christiaan Manniën het reddende halfje voor de LSG-reserves bin nenbracht door een paardeindspel met minus-pion nipt te houden: 4V2-3»/2. Jongen overlijdt tijdens worstelen ATHENE (Rtr.) - Een 16-jarige wor- stelaar is zaterdag om het leven ge komen bij een junioren-toernooi in Athene. Het slachtoffer, Sotiris Av- gelis, liep tijdens een wedstrijd een fatale blessure op aan de nek. Hij overleed op weg naar het zieken huis. Volgens officials was het de eerste keer dat bij een worstelwed strijd in Griekenland een slachtof fer te betreuren viel. Hervormde Kerk DOORN (ANP) - De Nederlands Hervormde Kerk (met 2,7 mil joen leden de grootste protes tantse kerk in ons land) streeft naar een grotere effectiviteit van de landelijke en provinciale or ganen. Daarvoor is nodig dat de beleidsvoornemens van de diver se organen met een zekere regel maat op elkaar worden afge stemd. Dat gebeurt nu nog te veel, min of meer verborgen, in jaarverslagen. Enkele voorstel len die een en ander moeten be werkstelligen, werden in Doorn door de Hervormde Synode met 49 van de 56 stemmen aanvaard. In de eerste plaats worden de organen van de kerk in vier groe pen bijeengebracht: 1. pastoraal en categoriaal kerkewerk; 2. theologie en oecumene; 3. getui genis, gerechtigheid en dienst; 4. opleiding, vorming, toerusting en communicatie. In de tweede plaats komt er een centrale beleidsstaf die de plannen van deze groepen op el kaar afstemt. Daarin speelt het secretariaat-generaal van de kerk een belangrijke rol. Op financieel terrein komt er een centraal fi nancieel orgaan. De bestuurskracht van het Breed Moderamen (BM) wordt versterkt met een commissie van rapport Algemene Beleidszaken, die uit vier BM-leden en vier on afhankelijke deskundigen zal be staan. Hervormde zendingsarbeid geconfronteerd met islamitisch fundamentalisme. Zowel het of ficiële zendingswerk van de Ne derlandse Hervormde Kerk (de Raad voor de Zending) als dat van de rechtervleugel (de Gere formeerde Zendingsbond) krijgt steeds meer te maken met het opkomend islamitische funda mentalisme in het buitenland en met de toenemende secularisatie in eigen land. In Indonesië bijvoorbeeld drei gen de christenen (ongeveer 10 procent van de totale bevolking) tweederangs burgers te worden. Ook in Afrika weten christenen vaak niet hoe ze moeten getui gen. Daar dreigen zij terug te val len op hun oude, vijandige hou ding tegen moslims, aldus het verslag voor de Raad voor de Zending. De Gereformeerde Zendingsbond (GZB) heeft de zelfde ervaringen. Hervormde synode laakt no titie jeugdraad. In de beleidsno titie „een open oor, een eigen plaats" van de Landelijke Her vormde Jeugdraad, ontbreekt de nadruk van ordinantie 5,1 uit de Kerkorde, namelijk dat de kerk de opdracht heeft de jeugd in contact met het evangelie van Je zus Christus te brengen. Deze kritiek van de synode commissie op het rapport moet in de definitieve versie van de beleidsnotitie worden opgeno men. Op voorstel van ds. Tromp uit Maarssen werd een en ander vrijdag in Doorn besloten. Pausbezoek aan Nieuw-Zee- land. Aan het eind van zijn twee daagse bezoek aan Nieuw-Zee- land heeft Paus Johannes Paulus II de rechten van de autochtone -bevolking in het zuiden van de Stille Oceaan verdedigd. Hij waarschuwde blanken hun Poly nesische broeders niet te mis bruiken of zich belangrijker te voelen. Op de zevende dag van zijn tweeweekse reis door Azië en de Stille Oceaan richtte de paus zich in het Engels en in het Maori tot rond 30.000 aanwezigen in het sportpark van Christchurch. „U leeft in een deel van de wereld dat een soort paradijs lijkt", zei Johannes Paulus tot de twee grootste gemeenschappen in het gebied, de Polynesische en de Europese. „De volkeren uit Eu ropa, en recenter uit Azië, zijn niet in een woestijn gekomen. Ze kwamen in een land dat al een rijke en oude geschiedenis kent, en zij dienen de erfenis ervan te eerbiedigen en koesteren als een uniek en essentieel element in de identiteit van dit land". De paus die op zijn reizen gere geld de rechten van autochtone bewoners verdedigt, zei dat de Nieuwzeelandse Maori's de nieu we kolonisten ook dienen te ver welkomen en in harmonie te le ven met diegenen die van ver kwamen om een nieuw huis te vinden. Johannes Paulus waar schuwde dat een houding van ra ciale en culturele overheersing, uitbuiting en discriminatie de rechtvaardigheid belemmeren en harmonie en vrede vernieti gen. De Maori's vormen 9 pro cent van de Nieuwzeelandse be volking, de blanken, voorname lijk van Britse afkomst, 89 pro cent. Het eerste bezoek van een paus aan Nieuw-Zeeland trok overi gens minder belangstelling dan in kerkelijke kringen was ver wacht. Zaterdag werd hij in Auckland verwelkomd door 60.000 gelovigen, waar was gere kend op tenminste 100.000 aan wezigen op het vliegveld. Tij dens de mis in de open lucht, gis teren in Wellington, bleven de or ganisatoren met de helft van de 60.000 hosties zitten. Vanmorgen is de paus aange komen in Australië. In Canberra werd hij verwelkomd door pre mier Bob Hawke en gouverneur- generaal sir Ninian Stephen. In Australië zal de paus 10.000 kilo meter door de lucht reizen en 450 kilometer over de weg. Met het pausbezoek aan Australië is een bedrag van 7,82 miljoen gulden gemoeid. De RK-kerk haalde de voorpagina's van alle Australi sche kranten, nadat was uitge lekt dat het voorbereidingscomi té een grote bierbrouwer had in geschakeld als sponsor van de pausreis. De Burght ook cultureel centrum. Het christelijk vakan tie- en conferentiecentrum De Burght in Haamstede, dat in fi nanciële moeilijkheden verkeert, zal per 1 januari 1987 tevens gaan fungeren als christelijk cultureel centrum. Ook niet-christelijke organisaties ktinnen van het cul turele platform gebruikmaken. De leiding wil De Burght open stellen voor onder meer popcon certen, tentoonstellingen en eventueel cabaretvoorstellingen. Hervormde Kerk. Beroepen te Woudenberg: W. Westland te Putten. Beroepen te Schevenin- gen: G. F. Smaling te Rijnsburg. Bedankt voor Mijnsheerenland: J. K. Verbree, kandidaat te Den Haag. Gereformeerde Kerken. Be noemd tot universitair docent aan het Interuniversitair Insti tuut voor Oecomenica en Missio- logie: dr. M. E. Brinkman te Zandvoort (parttime) die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: J. Brouwer, J. Gerardtsweg 75 1222 PN Hil versum. Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt. Beroepen te Pretoria (Zuid-Afrika) (Vrije Gerefor meerde Kerken): H. Jagersma te Bergentheim. Nederlandse Gereformeerde Kerken. Bedankt voor Breuke- len: drs. H. de Jong te Amster dam-Centrum. Christelijke Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Nieu- wegein (gecombineerd met de Nederlandse Gereformeerde Kerk): drs. W. C. Moerdijk te Ro zenburg (Z-H). Bedankt voor Huizen: J. Jonk man te Enschede. Bedankt voor 's Gravenzande: R. Kok te Dam- woude. Bedankt voor Bunscho ten: drs. L. W. Bilkes te Ermelo. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Klaaswaal, te Krim pen aan de IJssel, te Sint Anna- land en te Tholen: A. Bac te Bo degraven. Bedankt voor Vlissin- gen: drs. M. Burggraaf, kandi daat te Rotterdam. Bedankt voor 's Gravenzande: A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland. Bedankt voor Vlaardingen: P. Honkoop te Kampen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 19