Leiderdorp soepel langs Grasshoppers Verlies Oase Droomstart Fides 5^J Scylla stuit op Chinese 'muur' Nieuwjaars receptie bij Lugdunum Pernix tevreden met gelijkspel Pak slaag voor Lions TOP niet blij met Redman Zuiderkwartier boos over scheidsrechter MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 17 BS Leiden verliest aansluiting LEIDERDORP/LEIDEN - De voorspelling dat de basketballers van BS Leiden het dit seizoen erg moeilijk zouden krijgen is zaterdagavond door Landslake Lions nog eens nadrukkelijk onderstreept. Leiden verloor met de wedstrijd (68-70) ook de aansluiting met eerste divisie koploper Gunco/AMVJ en kan zich in de tweestrijd met de Rotterdam mers geen verdere misstappen veroorloven. "Een duur verlies" wist coach Broekhof. In de rayoncompetitie versterkte Leiderdorp zijn leiderspositie door een afgetekende 75-49 zege op streekgenoot Grasshoppers. BS Leiden kon tegen de Lands- meerse zóne niet uit de voeten en omdat de eigen verdediging, net als een week eerder tegen Rowic, slecht sloot gingen de winstpunten verdiend naar Landslake Lions. Consternatie over telling KATWIJK - Grasshoppers heeft dit seizoen duidelijk nog te maken met kinderziektes. Waren het vori ge week de nieuwe borden en een onoplettende bediener van het sco remechaniek die de Katwijkse bas ketballers en tegenstander BOB in verlegenheid brachten, zaterdag avond was het probleem ernstiger. Geknoei achter de jurytafel leidde uiteindelijk tot een even kostbare als onverdiende nederlaag voor de Grasshoppers (66-67). De scorer bekende enkele minu ten voor tijd met zijn gedachten in exotischer oorden verkeerd te heb ben. De arbiters wijzigden daarop in overleg met de jury de 61-63 voorsprong voor Groningen in 62- 60. Kort nadat het spel was hervat en Grasshoppers op 64-60 was ge komen, meldde het jurlid dat de correctie 'fout' was. Na nieuw be raad rolde er een 62-62 tussenstand uit de bus. In de resterende tijd ging het kennelijk goed en won Grasshoppers van de runner-up uit Groningen: 66-65. De scheidsrechters namen na af loop het wedstrijdformulier mee naar de kleedkamer, om aldaar tot het verrassende besluit te komen dat de telling toch niet helemaal klopte en de eindstand 66-67 was. Groningen, dat tot op dat moment geen bezwaren had gemaakt tegen de gang van zaken, was uiteraard zeer tevreden, terwijl Grasshop pers via coach Ed Zaal direct pro test aantekende. "Deze jury is nor maal heel capabel, maar wat er vandaag is gebeurd begrijp ik niet. Die jongeri was helemaal ver strooid. Hij heeft de scores door el kaar gehaald, sommige speelsters kan ik niets eens op het formulier terugvinden. De protestcommissie moet nu maar een oordeel vellen", aldus Zaal, die de^e week Petra van der Oever in de ploeg ziet te rugkeren. "Een terechte nederlaag, wij heb ben het geheel ons zelf te wijten", vond ook Broekhof. Leiden kwam in de eerste helft nauwelijks aan scoren toe (11-16 na 13 minuten) en ook toen Erik Paul van Weeren op schot kwam, kon BS geen afstand nemen van de door Henny Wijn gaard (21) en Nico Boots (15) gelei de bezoekers (27-26). Na de hervatting raakte de Leid- se scoringsmachine met Kragtwijk (17 pnt, 20 reb) en Van Weeren (16) beter op dreef, maar aan de andere kant stonden de sluizen wagenwijd open. Via 49-49 halverwege liep Leiden toch uit naar een gerust stellende 61-53 voorsprong, die door Landslake echter weer even snel ongedaan werd gemaakt (61- Sl). Het laag geklasseerde Landsla ke bleef Leiden in de spannende slotfase net voor (68-70), zodat voor BS de achterstand op lijstaanvoer der AMVJ nu al zes punten be draagt. Leiderdorp kende voor eigen pu bliek geen problemen met Gras- shoppers, dat uiteindelijk geheel verstrikt raakte in het defensieve net van de thuisploeg. Leiderdorp had de goed sluitende verdediging met name in de eerste helft hard nodig, want aanvallend bakten de Verkrampt spelende roodhemden er bedroevend weinig van (schot 30%). Grasshoppers kon van die schotloosheid niet profiteren en moest zelf gaan forceren, hetgeen leidde tot een veelzeggende 27-18 ruststand. Leiderdorp, schudde na de her vatting alle schroom van zich af en binnen drie minuten stond er een beslissende 36-20 voorsprong op het scorebord. De Katwijkse guards konden de bal niet kwijt, zodat lange man Rudolf Ouds hoorn zich met de organisatie van de aanval ging bemoeien en daar mee zichzelf uit de wedstrijd haal de. Alleen Ben de Jong wist zich staande te houden, maar zijn fraaie score-serie (16 punten in vier minu ten) bleef zonder resultaat omdat ook Leiderdorp vrije doorgang had naar de basket (61-45). Robert Jan Rijsbergen (23/15) en Boris Monk- horst (17/11) zorgden ervoor dat Grasshoppers, dat voortdurend in de clinch lag met de arbiters, ook in de slotfase geen gevaar kon stichten: 75-49. LEIDEN - De mannen van Satur- nus kregen gisteren een onplezieri ge verrassing te incasseren. De de butant in de derde divisie, Kwiek Sport, léék na een snelle 8-2 voor sprong van de Leidenaars naar een grote nederlaag te zullen worden gespeeld. Maar dat liep evenwel anders. Kwiek Sport bleek name lijk vooral uit de hoeken gevaarlijk en daarjuist ligt de achilleshiel van Saturnus. De rust gaf nog een roya le voorsprong te zien voor Satur nus (10-6). Het technisch beter ver zorgde spel van de Leidse ploeg re sulteerde daarna nog wel in enkele treffers (11-7 en 12-8) maar de Ha genaars grepen in de defensie steeds keihard in en bleven dat doen. Met lang circuleren van de bal had Saturnus de lucht uit de Haagse defensie kunnen pompen maar dat gebeurde niet. In het laat ste kwartier was het niet Saturnus maar Kwiek Sport dat doordrukte en dat ondanks twee rode kaarten en lange periodes van spelen met een man minder. Twee minuten voor tijd leek Saturnus zelfs een verlies te zullen oplopen. Kwiek Sport leidde toen met 16-14. Satur nus herstelde zich nog net op tijd. Het werd 16-16. De vrouwen van Oase spelen zwak tegen zwakke tegenstand sters en goed tegen de meer gere nommeerde ploegen. Na de knap pe 14-8 zege op het Rotterdamse W.I.K. vorige week, gisteren ver lies in Krimpen aan de IJssel tegen De Treffers. Het aantal vrije kan sen dat in deze wedstrijd om zeep werd geholpen was niet op de vin gers van een hand te tellen. Roos van Leiden schoot vijfmaal op de paal en buiten bereik van de Krim- pense keepster. Van 8-6-(rust 6-5 voor Oase) werd het 8-10 voor De Treffers. HVS won in de tweede divisie van EBHV. In Breda werd het 16- 11 voor de Stompwijkse vrouwen, rust 8-7. Het was geen grootse ver toning, vond trainster Tjits de Groot. EBHV bezorgde de 5-1 de- Sfeer Blitz won uiteindelijk de tweede helft van de ontmoeting met titel- pretendent Lokomotief (44-37), maar het verschil was bij rust al dermate groot (26-46) dat de inhaal- poging buiten het zicht van de ha ven strandde (70-83). De Voorscho tenaren blijven ondanks de tiende achtereenvolgende nederlaag in succes geloven. "De wil om te win nen is er nog altijd. De sfeer lijdt niet onder het verlies", meldde in terim-coach Hans Koenen. Loko motief speelde zonder Chris Jon ker, die eerder in de week over stapte naar Voorburg. De Joegoslavische basketbalploeg deed op haar toemee door de Verenig de Staten afgelopen zaterdag de beroemde Universiteit van Noord-Caroli- na aan, waar ex-Leiden speler Randy Wiel assistent-coach is. Op de foto steelt Curtis Hunter van de 'Tar Heels' de bal van sterspeler Drazen Petro- vic (rechts). (foto ap> LEIDEN - Het mannenteam van Scylla bleek niet in staat voor de tweede maal landskampioen Val- kencourt te kloppen. BT Lifters heeft een zuur gevoel overgehou den aan de definitieve ontknoping van de tafeltenniscompetitie. Het verzetten van een wedstrijd zorgde voor de vernietiging van het plot seling ontstane laatste kansje op een tweede positie. In een sfeervolle en goedbezoch te thuiswedstrijd bleek het Leidse Scylla de stunt van twee maanden terug - met 10-8 winnen van lands kampioen Valkenswaard - niet te kunnen herhalen. Vooral de knij- pogende Chinees Huang Jiangho was met zijn trukendoos vol met Chinees vuurwerk, de kwaaie pier. Hoewel de Scyllanen goed tegen spel boden (Gerard Bakker pres teerde het zelft een game in te pik ken) was over het algemeen een kleine versnelling van de Chinees voldoende om een opgelopen ach terstand weer goed te maken. Ook de vroeger bij Scylla spelende Pa tricia de Groot verzorgde een pri ma optreden. In de vorige ontmoe ting haakte zij viermaal af. Ditmaal liet de knap spelende De Groot aan drie van haar vier tegenstanders i niet altijd syno- MSV kende geen problemen met het Utrechtse Midland: 84-63 (49- 34). De Noordwijkers namen al di rect afstand (10-0) en ondanks een korte opleving van de bezoekers VrOUWen (20-20) kwam de zege niet in ge vaar. Johan Steen voorden noteer de een opmerkelijke 'triple-double' met 22 punten, 10 rebounds en 10 assists. De Ruiter (22) en Duindam 1G7/7) waren de andere topschut- Lisse blijft dankzij de 65-67 (33- 31) uitzege op HBC mede-koploper (met Alkmaar Guardians, dat niet wil promoveren) in het rayon Noord-Holland. Hillegom verloor met 71-61 het foutenfestival (72 p's) bij AMVJ Amsterdam. Hillegom miste 21 keer vanaf de vrije wor- pfijn (10 uit 31). De ters. MSV kenden in de promotiedivisie weinig proble men met 'angstgegner' Green Eagles, van wie vorig seizoen vier keer werd verloren. In Maassluis kwam de thuisploeg in de slotfase nog aardig dichtbij, maar de winst kwam niet in gevaar: 59-64 (26-39). MSV had het beslissende gat al in de eerste minuten geslagen (0-9,13- 26). Annelies Schaap scoorde 25 punten. Lisse verzuimde het verschil met Zeemacht in punten tot uitdruk king te brengen. De Helderse vrou wen verkleinden een 24-10 achter stand tot 36-31 bij rust, maar wer den na de pauze in de slechte partij alsnog resoluut aan de kant gezet: 66-43. Lisse was gehandicapt door het ontbreken van Annelies van der Hulst, waardoor er vooral bin nen de bucket niet werd gescoord. HANS JACOBS LEIDEN - De nieuwjaarsreceptie van de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Leiden wordt op 9 januari gehouden in de kantine van Lugdunum. Tijdens die gele genheid maakt, de Leidato-jury bekend wie er tot sportman/vrouw/ ploeg van 1986 wordt gekozen. fensie van HVS nogal wat proble men met de vier linkshandigen in de ploeg. Daar werd herhaaldelijk niet goed op uitgestapt. Pas in de laatste tien minuten kon HVS doordrukken. Bij HVS was Mieke Overdevest de meest trefzekere speelster. Zij scoorde driemaal. Po sitief was het goed circuleren van de bal toen de stand 12-10 was in het voordeel van HVS. De vrou wen van Saturnus boekten hun eerste zege in de derde divisie. Me dedegradatiekandidaat Atomic '61 uit Rotterdam was kansloos,- rust 8-2, eindstand 12-6. Defensief deed Saturnus in deze wedstrijd goed werk. De tweede lijn van Atomic '61 kwam vrijwel niet aan bod en aan de cirkel bleken de Rotterdam se vrouwen niet creatief genoeg. In dé afdelings eerste klasse wonnen de twee kanshebbers uit de Leidse regio, Rijnstreek en HW '70 overtuigend. Rijnstreek, koploper in deze klasse gaf EDH 2 geen kans, 20-16, en HW '70 knal de HEC met 23-11 weg. De vrou wen van HW '70 gingen onderuit tegen DSO, 7-10. Northa won royaal van Schipluiden 12-8. Standen Derde Divisie 'rouwen: Westlandia 12-7, Vires et Celeri- tas 10-7, Snelwiek 9-7, Ancora 8-7, Oase 0-7, WIK 7-7, Treffers 0-7, HoUandiaan 6- 7, Saturnus 2-7, Atomic 0-7- Mannen: DES '72 12-6, Saturnus 10-7, Sa turnus Ridderkerk 10-7. UVC 10-7, V. et C 8-7, Kwiek Sport 7-7, EHC 5-7. Treffers 4- 7. DMS 2-7, Ancora 0-7. FRANK BONTE LEIDEN - Van de Leidse overgangsklassen kwam al leen Fides Pacta onge schonden door de eerste ronde van de zaalkorfbal- competitie. De ploeg van coach Frank Berendes bleef Pams met 9-7 de baas. Per nix speelde gelijk bij VES (9-9), terwijl TOP de eerste punten deelde met mede debutant Kwiek(Hg) (10-10). Het in de eerste klasse de buterende Fiks kreeg een 13-9 nederlaag te slikken. De start van Fides Pacta was over donderend. Met ruim opgezette aanvallen met fraaie combinaties uitmondend in vele kansen werd Pams onder druk gezet. Terwijl de Hagenaars niet verder kwamen dan een gemiste strafworp scoor den Ronald van der Velden, René van der Vooren en Robin Somme- ling (2) waarna zij de stand na een kwartier op 4-0 brachten. Een ope ning, waarvan coach Frank Beren- des ongetwijfeld moet hebben ge droomd en de basis voor de over winning. Gaandeweg kreeg Pams echter meer grip op het Leidse spel, voor al in het eerste aanvalsvak. Daar stond de lengte van Van der Vel den en Van der Vooren wel garant voor balbezit, maar het leverde nauwelijks doelkansen op. Het ge vaar kwam hier van Wilma Neute boom, die door 5-1 te scoren en kort na de hervatting ook 7-3, het verschil in stand hield. Halverwege de tweede helft slonk de marge niettemin tot twee punten. Daarbij bleef het, dankzij belangrijke goals van Ronald van der Velden en Bettina Sommeling. Op balbezit spelend sleepte Fides zich naar het einde: 9-7. Zowel Pernix als VES hadden de kans om het onderling duel win nend af te sluiten, maar het bleef 9-9. Pernix-coach Jasper Engel was tevreden met de uitkomst, minder echter met de wijze waarop zijn ploeg een 2-5 voorsprong had verspeeld. Nog voor rust (6-5) had den de Hagenaars het initiatief overgenomen om dat pas diep in de tweede helft weer uit handen te geven. Nadat VES een strafworp onbe nut liet haalden Kees Hortensius (met drie goals topscorer) en Geer- ten Breedveld de score op tot 8-8. Sandra Bakker's tweede goal le verde drie minuten voor tya aenni- tief het punt op, al was Janneke Mulder, die na een vrije bal volle dig vrij voor de korf kwam, in de slotminuut nog dicht bij de win nende treffer. Peter Kuipers scoor de eveneens tweemaal. Stip In de laatste tien minuten voor de rust raakte Fiks in het duel te gen Snel ver achterop. "De scheidsrechter was niet helemaal bij de les en legde op de kritieke momenten de bal bij op de stip", vond Theo Vreeken, met vijf goals topscorer aan Oegstgeester zijde. Nadat de 8-3 achterstand bijna was ingelopen scoorde snel vanaf de stip 10-8 en was het pleit beslecht: 13-9. De grote man bij Velocitas was Rien van Poelgeest. Niet alleen scoorde hij in het duel tegen Oran je Nassau viermaal, maar tevens bezorgde hij zijn ploeg de de be slissende 10-8 voorsprong. Veloci tas won uiteindelijk met 11-10. Beduidend minder goed af ging het Ons Eiland, dat slechts een helft opgewassen was tegen Excel sior. Na de derde goal van Jan •Boon (5-5) liep de Delftse tegen stander in het laatste kwartier nog weg naar een geflatteerde 10-6. "Duur puntenverlies", oordeelde coach Henk Roedoe over dé 8-9 ne derlaag van Fluks tegen debutant NIO. Fluks startte zwak, maar wist mede dankzij drie goals van routi nier Kees Imthorn halverwege de tweede helft de 2-5 achterstand om te buigen in een voordelige 8-5. Ook De Algemene raakte bij Ten Donck achterop, maar dé Leidse tweedeklasser kwam de 7-2 achter stand niet te boven. Na 8-6 zette Ten Donck weer aan en won met 15-11. Martin Filippo scoorde vier maal en Jory Sjardijn driemaal. Na twintig seconden verloor Crescendo Anita Alberts (blessu re), een pijnlijk begin van een al even teleurstellende wedstrijd. Lang bleef het verschil tot twee goals beperkt, maar uiteindelijk bedroeg het het toch vier punten: 5-9. Saskia Baak en invalster Deb bie blog scoorden beiden twee maal. KNS opende met een nipte 10-9 zege op Vriendenschaar(B). Edwin Kooien werd in Oegstgeest match winner door in de laaste minuut een strafworp te verzilveren. Hij bracht daarmee zijn score op drie, eenzelfde aantal als Peter Zitman. BRAM VAN GENT niem zijn voor "het zwakkere ge slacht". Alleen Pietje Bakker liet zich door deze 16-jarige dame niet overmeesteren. Als gevolg van de uiteindelijke 11-7 nederlaag moet Scylla zich neerleggen bij de toch niet onaardige zesde positie. Met nog één wedstrijd te gaan is de in haalrace met Valkenswaard om de 5e plaats nu al verloren. Oegstgeest kan terugkijken op een vreemd verlopen weekeinde. Vorige week bleek op miraculeuze wijze de achterstand op de num mer 2 van de eerste divisie, JCV, te zijn gereduceerd tot 10 punten. Met nog twee wedstrijden te gaan leek dit nog enig perspectief te bie den op de zo belangrijke tweede plaats, ware het niet dat de wed strijd tegen Shot was verzet naar afgelopen zondag. Wetend dat, door personeelsgebrek op die dag er een beroep moest worden ge daan op drie invallers, maar ervan uitgaand dat er toch niets meer te verdienen viel, had de Oegstgees ter vereniging hierin toegestemd. Hoewel dé kans JCV in te halen wel minutieus klein was, zorgde deze ontwikkeling voor de defini tieve uitschakeling. In Wageningen werd met 16-2 verloren. De dag ervoor moest Oegstgeest ook al een invaller laten opdraven. Frits Kantebeen was ge schorst, als gevolg van een officiële waarschuwing welke Kantebeen ontving tijdens de wedstrijd tegen de Blaeuwe Werelt 2, waar hij als coach door de scheidsrechter iets te rumoerig werd bevonden. In de wedstrijd tegen Seine Meubelen kreeg invaller Dik Hogendam, 5e divisie speler, daardoor de kans in één partij te schitteren èn te over winnen. Voor HEAO-student Her man van der Broek bleek een week lang studeren een uitstekende trai ning, blijkens zijn vier overwinnin gen, welke een solide basis vormde voor de 11-7 winst De vrouwen van Dextro-Avanti kwamen tegen kampioen Hotak '78 niet verder dan een 6-2 verlies. Het tweede mannenteam van deze zelfde vereniging onderstreepte nog eens haar degradant-status, door twee maal geklopt te worden door Shot en OTTC, en wel met de cijfers 18-0 en 17-1. In een koude, sfeer- en publiek- loze zaal in Den Helder kónden de Scylla-vrouwen tijdens de wed strijd niet ontdooien. Op een ande re manier kan de 6-2 nederlaag te gen Noordkop niet verklaard wor den. Scylla-speelster Dé Haas bleek gelukkig nog steeds sneller dan Konijn, en Lepelaar won even eens een partij, maar daarmee is dan ook al het positiefs van deze wedstrijd gemeld. De Docos-mannen lieten als kampioen de brede schouders zien door te winnen van SAR met 6-4. De vrouwen deden het iets voor zichtiger. Met Hoonhorst werden de punten eerlijk gedeeld: ieder vijf. GELEEN - Het ijshockeyteam van Leiden Lions kreeg zaterdagavond in het Limburgse Geleen een dikke nederlaag te incasseren. De Leidse ploeg verloor met 17-5 van het ster ke Smoke Eaters 2. De periode standen waren 5-1, 4-0 en 8-4. Door dit resultaat bleef de ploeg van coach Wessel Buis op een voorlaat ste plaats geklasseerd in de derde divisie, waaruit overigens geen en kele ploeg kan degraderen. In de eerste twee periodes kwa men de gasten er nauwelijks aan, maar in het laatste deel ontketende de ploeg een offensief. Het team scoorde toen vier keer, maar liep ook veel strafminuten op. Wessel Buis (2x), Maikel Janson, Arthur Faas en Rik Keesen namen de Leidse treffers voor hun rekening, maar dat was lang niet voldoende om de overwinning binnen te sle pen. SASSENHEIM - Het is maar goed dat scheidsrechter Redman niet het commentaar verstond na af loop van TOP-Kwiek(Hg). De En gelsman, die in de voorbereiding op het WK regelmatig overkomt om Nederlandse competitieduels te leiden, werd door velen verant woordelijk gesteld voor het gelijk spel van de thuisploeg. Zijn interpretatie van de spelre gels week inderdaad sterk af van die van zijn Nederlandse collega's, met name op het gebied van fysiek contact en verdedigd schieten. "Hij drukt zo'n zwaar stempel op het duel", reageerde TOP-coach Hans Oele. "Aan beide kanten dat wel. Maar wij spelen thuis, wij spe len veel aanvallender. Al die door lopen die ten onrechte verdedigd gegeven worden, het is onbegrijpe lijk. Maar we hadden het wel aan ons zelf te danken". "We hadden er meer in moeten gooien", wist ook aanvoerder Anne van der Zaag. Want juist daaraan mankeerde het zaterdagavond bij TOP, dat zich volkomen van de wijs liet brengen door het optreden van Redman. Had het laatste oe fenduel bij DEVD nog drieëntwin tig goals opgeleverd, nu kwamen de Sassenheimers niet tot de helft. Kwiek kon hierdoor moeiteloos bijblijven, op een korte periode in de tweede helft (rust 5-5) na, waar in TOP-wegliep naar 8-5. Acht mi nuten voor fijd had Kwiek de ach terstand weggewerkt, wat ook ook met de door Anne van der Zaag, evenals Frank Nijenhuis driemaal scorend, gerealiseerde 10-9 voor sprong gebeurde: 10-10. LEIDEN - Met het eindresultaat van Zuiderkwartier-De Danaï den konden alle betrokkenen vrede hebben. De wijze waarop De Danaïden halverwege de tweede helft haar beslissende voor sprong kon nemen was echter onderwerp van veel discussie. Ze ven strafworpen deelde arbiter Diepstraten uit aan De Danaïden, waardoor Zuiderkwartier een 4-3 voorsprong verloren zag gaan en met 8-11 het onderspit dolf. "Ongelofelijk", brieste coach Simon Boot na afloop. "Een paar van die strafworpen waren zeker terecht, maar andere waren toch uiterst discutabel". En ook zyn collega Kees van Vliet had zo z'n twijfels. "Misschien waren we wel een beetje lucky met de scheidsrechterlijke beslissingen. Het kwam ons in elk geval goed uit, want wegraakten er eindelijk door los". Daarin' school veel waarheid, want Zuiderkwartier toonde zich ondanks het ontbreken van Els van Lunteren en Dirk Jan de Kreek een taaie tegenstander. In de eerste minuten hadden de geel-blauwen de beste kansen, al bleef het bij de 1-0 van Theo van Leeuwen. Geflatteerd was daarom, dat het nerveus gestarte De Danaïden tot tweemaal toe de leiding nam. De 4-3 ruststand, na goals van Kitty van der Mark en Aldo Spadon, gaf de verhoudin gen van de eerste helft beter weer. De Danaïden trok na de hervatting het initiatief naar zich toe. Schutter Leon Brouwers werd beter bediend en ging scoren (5x), terwijl ook debutant Heiko Locher (5x) zijn zuiverheid behield. Niettemin waren het vijf strafworpen op rij nodig, om Zuiderkwartier definitief voorbij te streven. En zelfs na 5-8 bleef het zich tot grote vreugde van coach Boot manmoedig verzetten en hield zo tot drie minuten voor fijd (8-9 door de voor Theo van Leeuwen in het veld gekomen Rens Henzen) de spanning in de strijd. De laatste twee strafworpen waren echter fataal: 9-11.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17