Braam verrast Dekker 5 DT NOVO wint ondanks off-day De Zijl laat kansen liggen LMHC alleen aan de kop Golf van zwémrecords in Sterrenbad Rugbyers West krijgen punten cadeau PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 ven met 2 goede opslagen uitmaak te (16-14 en 3-1). Gemini kwam met 2-0 achter (15- 110 en nogmaals 15-10), voor het als nog Molenwiek te lijf ging. Vanaf dat moment was er nog maar één ploeg die het spelbeeld bepaalde en dat was Gemini. Het jonge Mo lenwiek kwam er niet meer aan te pas en verloor de volgende drie sets op ry (2-3). De NOVO-mannen hadden met uitzondering van de prima spelende Frank de Vette een off-day. Na drie kleurloze sets, die NOVO via 15-11, 11-15 en 15-12 en Leython bracht de eerste set vrij 2-1 voorsprong brachten, kon al jmet 15- leen de vierde set het publiek boeien. Enthousiasme en een grote inzet van beide zijden resulteerden spannende en gelijkopgaan- LEIDEN - In de volleybalkompeti tie kwamen alle drie de mannen- vertegenwoordigers in de landelij ke divisies tot winst. Leython toon de aan op de goede weg terug te zijn, door thuis het toch niet zwak ke Tornado ruim te verslaan met 3-1. NOVO speelde een zwakke partij maar had toch voldoende in houd om PVC/Blokkeer 2 met een 3-1 nederlaag naar huis te sturen en Gemini hield de opgaande lijn vast en bezorgde Molenwiek puntver lies (2-3). gemakkelijk op zijn 10. De pass was goed verzorgd, waardoor de aanval volop gelegen heid kreeg om te scoren. In de tweede set kreeg het een tegenval- de strijd, die Novo uiteindelijk op Ier te incasseren. John Groen 15-13 de winst bracht: 3-1 tegen moest met een spierblessure uit- PVC/Blokkeer. vallen. Tot 9-9 bleef Leython bij. Gemini 2 nam het even te ge- toen drukte Tornado door naar 9- makkelijk op bij Ariston en de vele 15. In de derde set kwam Leython persoonlijke fouten deden de rest: aanvallend weer beter door. Ley- 15-10 verlies. Met een gewijzigde thon had steeds een voorsprong, opstelling begon het daarna pas maar op 13-10 kwam Tornado nog echt. Een betere opslag bracht de I langszij (13-13) alvorens Wim Schouten met 2 harde klappen uit- 15-13. Tornado bleek ken: 12-15. Even kwam Gemini 2 nog in de problemen maar 2 wis sels op 8-8 pakten goed uit (14-16 en 1-3 voor Gemini). toch taai, want na 14-11 i de periode liep het wederom in: 14- 1 Paul-Jaques Verhoe- Leython 2 komt na de blessure perikelen eindelijk weer een beetje op niveau. Tegen Inter Amicos be tekende dit in ieder geval een ster ke eerste set die terecht naar Ley thon 2 ging met 15-10. In de volgen de twee sets ging ook de tegenpar tij goed aanvallen en daar kom Leython niet genoeg tegenover stellen. Het blok sloot niet meer en Inter Amicos won (4-15, 11-15). In de vierde set kwam Leython 2 toch weer in de blessure problemen, want Sander van de Berg liep een forse enkelblessure op die hem vermoedelijk enige maanden bui ten spel zet. Ondanks goed spel van nieuwkomer Rob van Dalen (van WVC) en Sjoerd Leenaart ging deze set ook verloren (11-15 en 1-3). Bij LUSV ontbrak de inspiratie ge heel om Kalinko 2 tegemoet te tre den en het verloor dan ook kans loos met 3-0. NOVO 2 viel na de wat matige resultaten in voorgaande wedstrijden tegen Skania 2 in posi tieve zin op. Via 15-11, 15-10 en 15-3 kwam de 3-0 zegé tot stand. Vrouwen Een voorbespreking over de slechte beurten van de 2 voorgaan de weken brachten een geladen vrouwenteam van Gemini in het veld: 15-6. In de 2e set startte BI Martinus met een andere linkshan dige spelverdeelster en het duurde even voor Gemini zich hierop inge steld had (15-12). Daarna liet Gemi ni de teugels even vieren (8-15), maar in de 4e set, die de leukste en spannenste werd, had Gemini snel door waar het gevaar school en toen het blok eenmaal gezet was, was het niet meer van de volle winst aftehouden 15-11 en 3-1. Het duel van Be Fair tegen Ley thon kenmerkte zich aanvankelijk door een nerveus begin. Eenmaal op dreef werd het een pittige partij die vooral aan het einde van de eer ste twee sets erg spannend verliep en net aan naar Be Fair ging (16-14, 15-13). In de derde set liet de pass het aan Leythonzijde afweten (15- 11), maar het vertoonde spel gaf moed voor de thuiswedstrijd. Gemini 2 en Expalvo leken aan vankelijk aardig aan elkaar ge waagd. Expalvo greep de eerste set (8-15), maar Gemini 2 hield hierna Expalvo goed onder druk met haar aanval en gevarieerde opslag en trok de stand gelijk met 15-7. In de volgende sets een Gemini 2 het ni veau niet meer vasthouden verloor tweemaal (0-15, 5-15). Tegen het puntloos onderaanstaande Unitas startte NOVO bijzonder zwak (15-6, 15-5). Toen de derde set in een 10- 15 winst kon worden omgezet leek de schade nog beperkt te kunnen worden. NOVO kreeg in de vierde set op 14-15 nog een mogelijkheid, maar greep deze kans niet aan: 17- 15 (3-1). In de promotieklas raakte Orion verder achterop door een zich her stellend WW, dat met 1-3 aan het langste eind trok LUSV speelde twee sets heel geconcentreerd te gen Blokkeer. Toch werd er verlo ren (7-15, 11-15). In de derde perio de was er teveel gevraagd van de krachten en was het verschil gro ter: 5-15 (0-3). Het leek wel alsof Leython niet wilde winnen van koploper Zovoc want tot tweemaal toe had het de winst in eigen hand. Leython 2 dat de puntjes zo nodig had drukte niet door (15-13 en 16-14). In de tus senliggende set was het spel te on verzorgd om aanspraak op winst te mogen maken (15-2 en 3-0). RVV wees de ongeslagen koplo per Tornado in een uitstekende strijd met 3-2 terug. Na wat aftas ten van eikaars krachten bleek RW's aanvalskracht net iets gro ter 15-13. In de volgende twee sets zaHte de pass wat weg en Tornado sloeg hard toe: 7-15, 9-15. In de vierde set herstelde RVV en met een uitstekende pass draaide men Tornado dol: 11-5. In de beslissen de 5e set was Tornado mentaal aan geslagen en kon RW het karwei afmaken: 15-8 en 3-2. GER RENES HILVERSUM/BARENDRECHT - De Zijl/LGB heeft in Hilversum te gen HZC/De Robben een 6-6 gelijk spel behaald. Op zich een goed re sultaat, maar waarschijnlijk niet voldoende voor plaatsing bij de eerste vier. LZ '86 verspeelde de koppositie in de eerste klasse door een 9-5 nederlaag tegen ZPB. In de tweede klasse werd de derby tus sen Vivaxen Katwijk door de Oegstgeestenaren met 8-6 gewon nen. Bij de vrouwen was LZ '86 met 14-6 te zwak voor HZC/De Robben en De Zijl/LGB liep tegen de eerste nederlaag op bij DONK 2. Uitslag 11-7. De Zijl/LGB had een overwin ning op HZC/De Robben nodig om uitzicht te houden op plaatsing bij de bovenste vier. Nu de mannen van coach Frits Welling op 6-6 ble ven steken is plaatsing voor de kampioens play-off alleen nog mo gelijk als er in de komende wed strijden tegen AZC en VZC wordt gestunt. De wedstrijd van zater- LEIDEN - De laatste competitiedag voor de winterstop werd door de hockeyers van LMHC uitstekend benut. De ploeg van Cees Koppelaar versloeg gistermiddag in Rotterdam de gelijkna mige club met 3-2 en staat, na de 2-2 van Gooische tegen Gronin gen, alleen aan de leiding in de overgangsklasse A. De vrouwen- ploeg van Leiden blijft (via de 1-0 zege op Alecto) met Tilburg de lijst in de eerste klasse A aanvoeren. De koploper in de tweede klasse A Roomburg maakte ook geen fouten. VCL werd voor de tweede keer het slachtoffer van de Leidse dadendrang 3-1. Fores- cate was bij de mannen én de vrouwen goed op dreef. Aeolus werd met 6-0 naar huis gestuurd, terwijl de Voorschotense vrou wen er 7-0 van maakten tegen FIT. Rotterdam - Leiden 2-3 Met bij vlagen uitstekend hoc- de buitenkant van 5 gesprongen. Pech key, dat in hoog tempo werd ge- dus voor Noordwijk dat maar één speeld, gaven de opponenten el- treffer maakte door een afgeronde rush Erik Verdoom. kaar in kracht weinig toe. Rotter dam opende de score na een kwar- Tr tier uit een strafcomer, maar moest V TOUWCn 10 minuten later al de gelijkmaker toestaan. Laas Galema sloeg de scoop van Herman Hartevelt in één Alecto - Leiden 0-1 De thuisploeg wilde graag revan che voor de eerste competitiewed- de tweede helft brak gewcmnen. Dat lukte gedeeltelijk .!r en bereikte Casper met goed spel en zo'n twintig straf- ühjn, die uit een moeilyke positie com|rs di£ door een 2wakske af. raak schoot in de kruising: 1-2. De werking echter niet tot resultaat hebben«52 le„idden- Jet Holzhuyzen bediende Linda Moes flinks! uios één (2-2TLrSczetteanesopaneT 1(1 m,nulen na mst Annemane i de jongeren die doorbrak bij de nationa- meter als op de 200 meter schoolslag vestigde de 15-jarige zwemster van de wisselde Sjoerd Zwanenburg en Dirk Drijver voor de moegestreden Jeroen Dubbeld en Obbe Siderius 10 minuten voor tijd. Enkele minu ten later werd Zwanenburg match- winnaar door z(jn tip-in: 2-3. Roomburg - VCL 3-1 De Leidse tactiek om wat meer buitenom te gaan werd al na één minuut in praktijk gebracht door Juijen van Aken die Cees Wendt op maat bediende hetgeen 1-0 be tekende. (Wendt krijgt overigens geen straf na de rode kaart van verleden week. Na getuigenverkla ringen werd de strafzaak gesepo neerd). VCL kon zich gelukkig prijzen met de uitstekende reacties van zijn keeper, want Roomburg kwam zeer veelvuldig in de cirkel. Tien minuten voor rust kaatste Bas Koning naar Oskar Snijders die hoog in de touwen schoot: 2-0. Halverwege het tweede deel kwa men de Leidenaars aan de derde treffer door snel uitlopen van Luk- as van Schaik en het doorlopen naar de achterlijn van Van Aken liet Z1£"als die Snijders blij het zijn met de wat Forescate er niet 10 minuten na rust Annemarie selectiewedstrijden voor de Europa Cup in Wassenaar. Zowel op de 100 Eemsrobben een nieuw Nederlands adspirantenrecord. Moes maakt een Snoeck die met een tip-m de uit- praatje met Petra Hilenius. (foto van Boven) eindelijk wmnende treffer voor LMHC-coach Henk Visser produ ceerde. Alecto dat met een vier mansmiddenveld opereerde, moest een van de twee spitsspeel- sters (Maaike d'Angremond) mis sen die een blessure opliep. Lei- den-speelster Karen van der Lee zag haar kans op 2-0 door de paal gekeerd. Warande - Noordwijk 3-0 Het was al snel raak voor de thuisploeg dat uit het veld 1-0 scoorde tegen Noordwijk dat Ma rian Grens zag uitvallen met een Safktf da^ n"e drie"weken WASSENAAR - Ondanks het ontbreken van drie toppers haar comeback op het Noordwijk- leverden de nationale selectiewedstrijden voor de Europa se middenveld. Warande liep na 20 Cup zwemmen, die het afgelopen weekeinde in het Wasse- minuten uit naar 2-0 en vinghö. naarse Sterrenbad werden gehouden, toch een aantal goe- Dat werkt enige tijd door. Vorige de prestaties op. De afwezigheid van Petra van Staveren week had ik daarom een nederlaag hevig drukkende Noordwijk tweede helft deskundig op counter nog eens toe te slaan (gestopt), Conny van Bentum en Frank Drost (studie) in- v» oIead" ïaar 3-0. spireerde vooral de jeugd Forescate - FIT 7-0 De noord-Amsterdamse ploeg knal zijn stick. Vlak hield i harde ploeg gelden, 12-0 ruststand FIT Deze nam de gelegenheid te baat om zich voor de wedstrijden in Malmö in december in de kijker te de omstreden Leidse defensiefouten: 3-1. het einde profiteerde VCL n°S figuurlijk onder de voet te lo- bondscoach Ruud Beele. Maar pen met de uiteindelijk 7-0. Da- liefst 45 verenigingen stonden op nielle Engelen scoorde een keer uit de startlijst van de EC-kwalificatie het veld en benutte een korte cor- wedstrijd vermeld. De meeste be- ner. Els de Buvry sloeg eveneens langstelling ging uit naar de 100 tot het openingsdoelpunt voor de tweemaal raak (strafcorners). Ver- meter vrije slag. de schoolslag- gasten. De pass met de backhand der hadden Sabine Linn, Yvonne nummers en de 100 meter rugslag oJasmijn Noord berg een bij de mannen. n de Voorschotense score. kwam op maat bij de opkomende - man van Evergreen die Boude wijn aandeel van Duiken geen kans gaf. De arm van Van Duiken schoot na rust uit de kom, waardoor toeschouwer en veteranenkeeper Ward Brand der de lat plaats nam. Eric Braban- P°?J gaf de i der liet een kwartier na de hervat- Leidse ploeg Kranenburg had nog kans, ma: gekeerd. Roomburg - Scheijbeeck 1-0 jeugdzwemstersdfetofprii^apres6 Roomburg-spits !nge Oudkerk ,3^ damse vestigde met 2.33.23 zittende njeuw adspirantenrecord op de 200 -v. ~v - - ?ygge" meter schoolslag. Het oude record ting een treffer volgen op een ster- steun met haar openingstreffer na was met 2.33.45 ook al in haar han- ke individuele actie: 1-1. Hugo 7 minuten uit een strafcomer. De den. De zwemster van de Eemsrob- g had nog een mooie wedstnjd tegen de een na onderste ben bleef met haar winnende tijd zag zijn push op de lijn geplaatste tegenstander werd m de iets meer dan een tiende seconde dertiende minuut evenwel ge- van het natjonale seniorenrecord staakt, nadat een speelster van van Petra Hillenius verwijderd. Op Scheybeeck onwel werd. Na on- de m meter schoolslag was haar De ruststand was al 3-0 voor derling overleg werd besloten om winnende tijd nog scherper. In thuisploeg Forescate dat zich het het duel op een andere datum j.io.04 zwom Moes een tweede ad- hele duel met goed hockey veruit voort te ze«en- spirantenrecord en benaderde zij Vierde klasse het Nederlands record van Petra Hanne Houwaard scoorde 1-0 te- Forescate - Aeolus 6-0 de meerdere toonde damse opponent. Hans Riemens trof als eerste doel, waarna Bern- hard Thieme volgde met een re- - - - boundgoal. Olaf Kroon benutte aftocht bliezen van het sinds kort zestien-honderdste seconde, vlak ft Staveren (1.09.88), waarmee de Kampense twee jaar geleden go" du.Lu,idse Studs?! d* Olympisch kampioene werd, tot op de doelwisseling goedgekeurde kunstgrasveld eens een reboundkans: 3-0. Eric Catwijck. Henrik Houwaard maak- Ook de ruime belangstelling bij de mannen voor de schoolslag- te de ruststand tot 2-0 uit een straf- nummers leverde nieuwe records push. Een Leidse strafcomer van op Ron Dekker duldde op de 100 werd in 2.22.60. Dekker de 'compu ter gestuurde' kreeg een bittere pil te slikken. Zelf zwemmend in baan twee, had hij Braam, die de gehele wedstrijd in baan vijf zwom, over het hoofd geziep. Met een triom fantelijk winnaarsgebaar tikte De IJsel-zwemmer aan na 2.19.18. Het leverde hem naast hilariteit een tweede plaats op. Revanche De 100 meter rugslag kende een sterke bezetting. Edsard Schlinge- mann tikte na 57.97 als eerste aan ep klopte daarmee Hans Kroes, de nationaal recordhouder op deze af stand. Schlingemann zal in Malmö ook uitkomen op de 200 meter wis selslag, die hij zonder tegenstand winnend afsloot in 2.07.69, en op de 4 x 100 meter wisselslag-estafette. Hans Kroes kreeg zijn revanche op de 100 meter vrije slag. Ook op deze klassieke afstand is de zwem mer van het Heemsteedse HPC Neerlands snelste. In een nek aan nek race pakte Kroes de eerste plaats in 51.29, voor AZPC'er Pa trick Dybiona (51.29) en Erik Ran (51.35) van Zian Vitesse. Opvallend waren de slechte pres taties van de Amsterdamse Dol fijn-ploeg over beide dagen. „In- grid Baars en Jolanda de Rover waren enkele positieve uitschie- j hebben we niet gepiekt op deze wedstrijden in Wassenaar", ver klaarde Vervoorn de slechte pres taties van zijn team, dat vorige week nipt het nationale clubkam pioenschap estafette-zwemmen veroverde. Alleen Olympisch kam pioene Jolanda de Rover, die aan het aftrainen is, zwom zich bij de Europa Cup-ploeg, via een zege op de 200 meter rugslag in 2.15.15. Doorbraak Diana van der Plaats van Zwem- lust/Den Hommel brak ook goed door. De pas vijftien-jarige Van der Plaats behaalde eerste plaatsen op de 200 meter (2.01.69) en 400 meter vrije slag (4.17.33). Een derde plaats was er weggelegd op de 100 meter vrij. Deze sprintafstand werd overduidelijk gewonnen door Annemarie Verstappen in 55.18. Ook op de 100 meter vlinder slag kwalificeerde Verstappen, die alleen nog maar voor de lol zegt te zwemmen, maar nog immer acht tot tien uur per week in training in vesteert, zich met een tijd van 1.01.48. De jeugdige Eric Ran uit Voor schoten vertegenwoordigt Neder land op de 200 meter vrije slag en de 100 meter vlinder, welke hij res pectievelijk in 1.52.5 en 55.75 won in het 25-meterbad. Arthur de Rouw beheerste de (midden)lange- afstand nummers. Eerste plaatsen op de 1500 meter in 15.25.65 en op de 400 meter in 3.57.4. Op de eerst genoemde afstand bleef hij slechts achttiende van een seconde boven zijn eigen Nederlands record. De Dedemvaartse topzwemster Mildred Muis was ongenaakbaar op de wisselslagen. 2.17.59 op de 200 meter en 4.51.1 op de dubbele afstand leverde haar ook een ticket naar Zweden op. LZ'86-zwemmer Antoine van Weerde reikte niet verder dan twee vierde plaatsen op de 100 en 200 meter schoolslag in respectievelijk 1.06.37 en 2.27.31 De Zijl/LGB (1) en LZ'86 (2) veroverden de afgelopen dagen te zamen drie kringrecords in de per sonen van Ingrid van Veen (m o/14 100 vrij in 1.01.3), Bianca Singeling (m'76 100 ss in 1.29.1) en Bianca Hoks (m'76 100 rug in 1.19.7). Christiaan Fisher van Z en PC Kat wijk zWom tijdens Speedo-jaar- gangwedstrijden een Nederlandse toptijd op de 100 meter schoolslag b(j dej'76: 1.29.8 RENEE VAN DER HARST het laatste woord had door een Thomas Steenmesser leverde nog meter geen enkele concurrentie strafbal en strafcomer te benutten °P'waarr^ Lennaart Jansen de verbeterde zijn eigen nationale re- kracht van Catwijck benadrukte cordmen op de 100 (1.01.6) en de door 3-1 te scoren. De vrouwen 50 meter (28.54). De dubbele af- Catwyck bogen in het tweede stand leek op papier een strijd te SASSENHEIM -Halverwege de competitie ligt de Leidse Studs (0-3), die WOrden tussen de WK-gangers Ron, clubrugbycompetitie twee weken stil om de n door Annie Verheul. nm v»*» voor forescate dat in de heer Bou- doin een nieuwe manager krijgt Noordwijk - VW 1-2. deelv Een shoot na een kwartier spelen toesloegen door Annie Verheul, Dekker en Frank Vijver. Beiden' sterkste districten de kans te geven om voor het Ne- werd niet opgemerkt tijdens een Janneke Nolle en Louise Koop- werden echter compleet verrast derlands districtenkampioenschap en de daarbij be De hockeyers van Hisalis eindigden op 2-2 in Purmerend te- de" scheidsrechter" was" door het een de gelijknamige club. Aijen slechte weer toch beperkt want hij keurde tien minuten later 0-2 goed, ondanks het feit dat de bal Michels en Harry Robertus doel puntten voor de bollenstreekploeg. NIEK FAAS door de 18-jarige Patrick Braam. Met een verbetering van meer dan zeven seconden van zijn persoon lijke snelste tijd nam Braam (2.16.89) het Nederlands record over van Frank Vijver, die derde horende Van Swol-trofee te spelen. Titelverdediger District West, bestaande uit spelers van DIOK, HRC en The Bassets, moest gisteren in Sassenheim aantre den tegen district Noord-West. Dit "team bestaat voornamelijk uit spelers van ereklasse koploper Castricum, die echter besloten om niet meer uit te komen in wedstrijden voor hun dis trict uit angst voor blessures. Hierdoor danig teleurge steld besloten de overige spelers van Noord-West dat het geen zin had om met een verzwakt team de strijd aan te binden tegen West en werden de punten cadeau gegeven. Een onbevredigend begin voor West, dat woensdag in Roosendaal tegen Zuid moet laten zien dat de twee punten ook verdiend kunnen worden door wel te spelen ef~ dagavond in Hilversum kende een sterke gelijkenis met die van vori ge week tegen DZV. Ook nu was er sprake van een snelle achterstand (3—0) en een daarop volgende in haalrace die De Zijl/LGB in het laatste part op voorsprong bracht waarna de voorsprong toch weer verloren ging. Was men vorige week in het eerste speldeel door DZV weggespeeld, ditmaal kun nen de Leidenaars de hand in ei gen boezem steken. Daar waar de Hilversummers aan drie kansjes genoeg hadden voor even zovele treffers kon De Zijl driemaal een numerieke meerderheid en een kans vrij voor De Robben-keeper niet in een doelpunt omzetten. Na de 3-0 van.de eerste periode ble ken de doelpunten twee perioden lang duur. De gelijk opgaande strijd bracht aan het begin van de vierde periode een 5-2 stand op het scorebord. In de laatste zeven mi nuten haalde De Zijl strijdend voor de laatste kans nog één maal alles uit de kast. De Hilversummers wankelden. Met snel aanvalsspel werd de Robben-vesting onder druk gezet en bij 5-5 leek er nog alles mogelijk. Toen Marc van Bel- kum 15 seconden voor tijd een toe gekende strafworp verzilverde leek de 5-6 zege zeker. De Robben trok met man en macht in de aan val en 'versierde' Edwin Redegeld uit het water. Routinier Nico Lan- deweert hield het hoofd koel en schoot vlak voor het eindsignaal de 6-6 binnen. Periodestanden: 3-0, 4-1, 5-2 en 6-6. Doelpunten Zijl/ LGB Marc van Belkum 4x, Paul Belt lx en Edwin Redegeld lx. LZ '86 leed een ruime nederlaag tegen ZPB uit Barendrecht. De 9-5 stand valt vooral te verklaren door een slecht gespeeld tweede part en het slecht gebruik maken van de man meer situatie. LZ '86 kreeg vier keer zo'n kans maar wist slechts één maal een gat in de Ba- rendrechtse defensie te vinden. ZPB daarentegen scoorde vier uit vier. In de eerste periode ging de strijd nog gelijk op. De 3-2 achter stand was zeker nou met onoverko melijk voor LZ '86. Bij het begin van de tweede periode kreeg LZ een man meer. Slordig passwerk bracht ZPB in balbezit en de Ba- rendrechters counterden dankbaar naar 4-2. Toen bovendien bij 5-2 nog een keihard ingeschoten bal van Wilco van der Zeeuw, die van de achterste staanders terug kwam door de arbiters niet op juiste waarde werd geschat, was de Leid se weerstand gebroken. De wed strijd kabbelde naar liet einde. LZ '86 was niet meer in staat de Baren- drechters serieus te bedreigen. Via 6-2 en 7-4 werd het tenslotte 9-5. Doelpunten LZ '86: Wilco v.d. Zeeuw 2, Rob de Wit lx, Frans v.d. Brijnk lx en Ruud Muusse. In de tweede klasse het streek- treffen tussen Vivax en Katwijk. In tegenstelling tot het eerste tref fen kon Katwijk ditmaal niet voor een verrassing zorgen. Vivax won met 8-6. De wedstrijd kende een vreemd scoreverloop. Na een ge- lijkopgaand eerste part, dat met een 1-0 voorsprong voor Vivax werd afgesloten waren de Oegst geestenaren in de tweede periode oppermachtig. Liefst tot 7-1 werd de voorsprong uitgebouwd. Een monsternederlaag voor de slecht spelende Katwijkers leek in de lucht te hangen. Vivax vond het echter zo wel genoeg en liet de Kat wijkers wat beter in hun spel ko men. De kustbewoners maakten dankbaar gebruik van de mogelijk heid om de score een nog wat draaglijker aanzien te geven. Via 8- 3 na drie perioden kwam men nog terug tot 8-6. Te weinig om Vivax echt te verontrusten. Periodestan den: 1-0, 7-1, 8-3 en 8-6. Doelpun ten Vivax: Dick v.d. Bosch 3x, Marcel Rompes 2x, Jack Frauen- felder 2x en Jaques de Groot lx. Goals Katwijk: Dirk v. Leeuwen 2. Hans Schaap 2 en Eddie Hoek 1. DKD verloor verdiend van Aqua- rijn. De 10-6 nederlaag kreeg ge stalte in het tweede speldeel. Van 2-1 liep Aquarijn weg naar 8-4. In de resterende twee perioden ging de strijd weer gelijk op maar de Leiderdorpse nederlaag stond al vast. Goals: Harry v. Hoven 4,. Chris Wassdorp lx en Frank Dreef ,lx. WKZ uit Wassenaar liep tegen een duidelijke 10-4 nederlaag op bij Woerden. De Wassenaarders speelden volgens coach Albert Spijker een niveau minder dan normaal. De Woerdense pressing stelde WZK voor onoverkomelijke problemen. Periodestanden: 1-1, 3-2,6-2 en 10-4. Doelpunten WZK: Frans Toonen 2x, Ermond van Beek lx en Piet de Vries 1. Bij de vrouwen twee nederlagen. LZ '86 kwam voor de vierde achtereenvol gende keer niet tot puntenwinst. Kampioenskadidaat HZC/De Rob ben werd wel redelijk partij gege ven, maar de 14-6 was duidelijk. Doelpunten: Jeanet de Jong 4, Mo nique v. Leeuwen, Corine Hooge- boom. De Zijl/LGB leed de eerste seizoen-nederlaag. In Gouda was DONK 2 net iets feller dan de Leid- sen en kon daardoor de 11-7 zege naar zich toe trekken. Goals: Ma rion Rijsbergen 4, Margareth v. Veen 2 en Nicolet Groenendijk 1. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16