5DT Angst slechte raadgever ARC RCL lijkt niet meer te redden Quick Boys voelt zich niet thuis op Marken: 3-2 Jeugd Quick Boys na rust op schot Oefenverlies Noordwijk Vrouwen UDO soepel langs Docos Rijnsburgse Boys neemt genoegen met 5-1 overwinning Elinkwijk geen probleem voor FC Lisse Drie arrestaties bij PEC-Aj ax Mashida beste kunststoter MAANDAG 24 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 NOORDWIJK - Zaterdageer steklasser Noordwijk heeft de af gelasting van de competitiewed strijd tegen RKAVIC aangegrepen om een oefenpartij tegen IJssel- meervogels te spelen. De Vogels toonden in dit duel over een betere wedstrijdmentaliteit te beschik ken, konden beter de concentratie bewaren en waren bovendien beter in het benutten van kansen. Met 1- 3 trokken de Spakenburgers op een bij veld van Noordwijk dan ook aan het langste eind. Voor rust gingen de partijen nog gelijk op en hadden aan Noord- wijkse kant Gert Jan Bakker en Klaas Vink enkele kansjes. Na de doelwisseling kende IJsselmeervo- gels echter een uiterst productief kwartiertje. Uit vier mogelijkhe den werden drie treffers gepeurd en daar hadden de gastheren eerst niet van terug. Nadat de persoonlij ke dekking werd aangescherpt, had Jos Smits dankzij fel jagen op de bal succes en schonk de thuis ploeg daarop de enige tegentreffer. Noordwijk-trainer John Eelman toonde zich niet echt ontevreden. "We hebben het wedstrijdritme er in gehouden en wat aan de conditie kunnen doen", was het belang dat hij dit duel toedichtte. LEIDEN- In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal speelden Idu- na en Celeritas 2 gisteren gelijk (1- 1). Altior dolf het onderspit tegen het thuisspelende KFC'71 2: 2-0. In de eerste klasse versloeg LFC met 5-2 Stompwijkse Girls, was UDO de betere tegen Docos (4-0) en ver deelden FC Lisse en het tweede team van Alkmania de punten: 2-2. Iduna en Celeritas hielden elkaar goed in evenwicht. In de eerste helft had de Haagse ploeg het bete re van het spel en werd de ope ningstreffer door Debbie Groen uit een penalty gescoord. Deze werd toegekend na een handsbal van Pe tra Heemskerk van de Ter Aarse ploeg. Na de rust namen de gast vrouwen het heft in handen. Zij oe fenden een constante druk uit op het Haagse doel, wat resulteerde in de gelijkmaker van Ingrid van Leeuwen. Altior deed niet onder voor het tweede team van KFC'71, maar be nutte de kansen niet optimaal. Voor de pauze beheerste de Delftse formatie de wedstrijd en trof Tine ke Vermeij het doel. In de tweede helft drukte Altior de gasten in de verdediging, maar scoorde niet. Paola Boersen deed dit voor de Delftse vrouwen wel. Nadat me despeelster Saskia Weijer een pe nalty gemist had, bracht zij de bal alsnog tussen de palen. De straf schop was toegekend na een handsbal van Jolanda Bader. LFC was duidelijk de betere ploeg tegen Stompwijkse Girls. Franka de Boer opende de score voor de Kanaries, maar Marian van Vliet trok de stand al snel gelijk voor de gasten. Hierna was het we derom De Boer die scoorde en nog voor de rust breidde medespeel ster Diana van Putten de voor sprong uit. Na de pauze kreeg de thuisploeg een strafschop toege kend na een handsbal van de Stompwijkse Yvonne van den Bos en De Boer verwezenlijkte haar derde treffer. Trudy Lansbergen schopte de bal hierna nog voor de gasten in het doel. Het doelpunt werd echter meteen weer afge straft toen de Leidse Natasja Kruts haar kans benutte. UDO had de wedstrijd tegen Do cos volledig in de hand. Voor de pauze scoorden Veronique de Hol lander en Ria Juffermans voor de Oegstgeéster ploeg. In de tweede helft maakten Lenneke van der Star en nogmaals Juffermans het karwei voor de thuisploeg af. FC Lisse had in de eerste helft van het duel tegen Alkmania 2 het betere van het spel. Na een prima pass van Anita de Bakker scoorde Sandra van Dijk. De tweede treffer werd gerealiseerd door Jolanda Stenbert. Na de rust zakte de thuis ploeg volledig in elkaar en moest keepster Ria Groeneweg de ene duik na de andere maken om het leder tegen te houden. Zij kon ech ter niet voorkomen dat Linda van Been en Sabine Kuipers voor de ploeg uit Oude Wetering scoorden. LEIDEN - Drie meisjes van de Leidse kunstschaatsvereniging Rijnland zijn het afgelopen week einde goed voor de dag gekomen tijdens nationale kuurwedstrijden in de Leidse ijshal aan de Vondel laan. Wendy Ammerlaan bereikte in de klasse tot en met twaalf jaar (die naar niveau in groepen was onder verdeeld) de eerste plaats. In de zelfde leeftijdsklasse maar in een 'betere' groep boekte Scarlett Knoester eveneens een eerste plaats, terwijl Belinda van der Zeeuw bij de meisjes vanaf dertien jaar het zilver voor zich opeiste. SPIJKENISSE - Welke superla tieven vallen er nog te bedenken na de de 'prestatie' van RCL af gelopen zaterdag tegen Spijke- nisse? Termen als 'bedroevend' en 'wanprestatie' zijn niet eens meer toereikend om het belab berde spel van de Leiderdorpers te typeren. In het met 4-0 verlo ren eersteklasseduel toonde de RCL zaterdag zoveel tekortko mingen dat de vraag ge rechtvaardigd is of er nog red ding mogelijk is voor het zinken de vlaggeschip van de Leider- dorpse Racing. Zelfs een talentvolle voetballer als Marcel Valk slaagde er tegen Spijkenisse in om tot niet één ge lukte actie te komen. Hoe erg het met RCL is gesteld, blijkt wel uit het optreden van ervaren spelers als Peter Siera en Hans Braat die paniekerig spelen en snel geïrri teerd raken? Bovendien zoekt een aantal Leiderdorpse spelers naar oplossingen waar een voet baller uit de Leidse afdeling zich nog voor zou schamen. Toegegeven, het is geen ge makkelijke klus waarmee de Leidse trainer Laurens Mouter is opgezadeld. Om van zoveel nieu we spelers een hechte eenheid te smeden is verre van simpel, maar die opgaaf wordt bijna on mogelijk als spelers die het 'leer proces' moeten leiden het volle dig af laten weten. De veelgeplaagde Mouter liet tegen Spijkenisse Erwin Pfundt en Ronald Nieuwenhuizen uit het tweede elftal opdraven. Pfundt moest samen met Ruud Boendermaker en Hans Braat op het middenveld een stevige muur vormen en Nieuwenhuizen ontfermde zich over de na een langdurige blessure teruggekeer de centrumspits Ruud van Em merik. Dat werd dus alles behalve een succes, want Nieuwenhuizen kreeg totaal geen vat op Van Em merik en Pfundt, die pas laat in de tweede helft werd afgelost, zag zijn tegenspelers aan alle kanten aan zich voorbijgaan. Het is eerste doelpunt was een indi rect gevolg van het mislukte ex- pirement. Op rechts bracht Spijkenisser Niels van Hamburg in de 7de mi nuut de bal hoog over de opge schoven laatste lijn van de Lei derdorpers heen, waar Siera zich volledig op de bal verkeek. Dat gaf de sprintende Stan Roesten- berg de kans om de bal aan te nemen, maar hij bleek het leder iets te ver voor zich uit te spelen. Van der Wal bleef echter als aan de grond genageld staan en toen de forse Leidenaar als een stand beeld van zijn sokkel kwam, was Roestenberg hem net iets te vlug af (1-0). Spijkenisse schrok blijkbaar zelf van de snel genomen voor sprong en trok zich met uitzon dering van Van Emmerik terug op eigen helft. Dóór was het net een mierenhoop, met dat ver schil dat er bij het insectenvolkje wel enige lijn in het gekrioel valt te ontdekken. De linkerkant van RCL kreeg optimale vrijheid en Marcel Brasker kon dankzij het niet meeverdedigen van Robert de Heer steeds weer opstomen. De voorzetten van de noeste Lei derdorpse verdediger waren ech ter niet besteed aan de spitsen, van wie Pierre van Gemerden nog het meest gevaarlijk was. Na bijna een half uur liet De Heer aan de overzijde een voor zet los die zoveel verwarring zaaide in de defensie van de be zoeker dat Nieuwenhuizen, in een poging voor opruiming te zorgen, de bal in het eigen doel liep (2-0). "Die goal was een ver schrikkelijke opdoffer voor ons", merkte Mouter na afloop op, "maar ik wil die jongen geen fout in de schoenen schuiven". De el lende van Nieuwenhuizen stond evenwel niet op zichzelf want de fouten stapelden zich naar ge lang de 'strijd' vorderde gestaag op. Na de rust poogde RCL achter in man tegen man te spelen wat met een ploeg, waarin het zelf vertrouwen volledig zoek is, niet ongestrafd kan blijven. In een di recte confrontatie met Ricardo de Winter ging Hans Kolenbran der in de 65ste minuut dan ook volledig tenonder en op de schui ver van de Spijkenisser linker spits had ook Van der Wal geen antwoord (3-0). Van Emmerik be kroonde drie minuten later dankzij medespeler Ron Arp zijn storende en zwoegende werk met een treffer (4-0) en indien De Heer weer een minuut later voor een verlaten doel rustig was ge bleven, was er zelfs een vijfde treffer aan toegevoegd. Over de inzet van zijn pupillen toonde Mouter zich niet ontevre den, maar op punten moet hij nog altijd wachten. Toch is het geloof in zijn spelersgroep bij de Oegstgeester oefenmeester nog niet helemaal verflauwd. "Er is maar één remedie", sprak de trai ner van de Leiderdorpse patiënt, "en dat is zelf rustig blijven. Als we daar in slagen, zullen we heus nog wel de nodige puntjes bij el kaar schrapen". RUUD PATTIAPON MARKEN - Hoewel het vertrouwde geklots van de (Zuider)zee in de verte te horen was, voelde Quick Boys zich zaterdag niet echt thuis op Marken. De Katwijkse ploeg 'won' door een grote dosis inzet de tweede helft wel iswaar met 1-2, maar kon daarmee een eerder opgelopen 2-0 achterstand niet teniet doen. Het betekende de tweede nederlaag (3-2) in dit seizoen voor Quick Boys. Baren- drecht was in de competitie-ouverture de bewoners van het voormalige eiland voorgegaan. "Een verdiende overwinning voor Jonker", vulde Van der Zee Marken", oordeelde Quick Boys- "een verdediger die met nan trainer Hans van der Zee. "Maar de opbouw erg belangrijk voor hetzelfde geld spelen we hier daarachter wil ik gelijk. De kansen waren daartoe, zeker in de tweede helft, aanwe zig". Zijn collega Dick Alberts had die twee naar behoren te Quick Boys in actie gezien tegen gen" Rijnsburgse Boys. "Toen zag ik een heel andere ploeg aan het werk", meldde hij. "Met Leen der Plas als spits. Tegen Maar niet verschui len hoor, we hebben genoeg spe lers in het tweede die in staat zijn Met Fred Eysberg en Kees Kraayenoord als invallers werd Quick Boys al na twee minuten op gevaarlijke achterstand gezet. Tijs Schipper die jongen er mocht even buiten het strafschop- niet bij en daar was ik niet rouwig gebied een vrije trap De "Bovendien misten we Johan RIJNSBURG - Angst bleek zaterdagmiddag een slechte raadgever voor ARC. De de butant in de zaterdageer- steklasse durfde tegen Rijnsburgse Boys niet uit zijn schulp te kruipen en kreeg voor die negatieve houding binnen vijftien mi nuten een peperdure reke ning gepresenteerd. Uitge rekend de Alphense steun pilaren Jelle Koolstra en Cor Prook waren verant woordelijk voor de vroege 2-0 voorsprong van Rijns burgse Boys dat uiteinde lijk genoegen nam met een 5-1 overwinning. Had de thuisploeg zich met name in de tweede speelhelft wat trefze kerder getoond dan waren de be zoekers waarschijnlijk met het schaamrood op de kaken uit sport park MiddelmOrs gevlucht. Nu bleef de afstraffing door de titel- pretendent binnen de perken en konden de Alphense angsthazen achteraf nog wijzen op een korte periode waarin de Boys inderdaad in het nauw waren gedreven. Dat was direct na de doelwisse ling toen Wilco van Leeuwen kop pend voor 3-1 zorgde en er prompt lichte paniek in de Rijnsburgse de fensie uitbrak. Die werd niet alleen veroorzaakt door enige druk van Alphense kant, maar ook door het onzekere optreden van Ruud Spie- rings tussen de palen. De bescher meling van trainer Arie Kurver heeft geen enkel krediet bij de kri tische Rijnsburgse aanhang die hard op weg lijkt van de nerveuze Spierings een zenuwpatiënt te ma ken. De met Kurver van Schiedam (PPSC), via Rotterdam (CW) naar Rijnsbürg verkaste sluitpost ver speelde eerder dit seizoen tegen Marken een 2-0 voorsprong en daarmee de kans om het thuispu bliek voor zich te winnen. Toen Spierings zaterdag de bal na een ongevaarlijke voorzet paniekerig het luchtruim instompte kreeg hij onmiddellijk de lachers op zijn hand. i twee bedrijven. Eerst slaat de Alphense routinier de door de wind van richting veranderde bal in zijn eigen doel i zoveel tegenwerking van de natuur de nancUschoenJ voor het gezicht te slaan. (foto's van Boven) Negatief twee minuten moest Prook even zoveel treffers incasseren. Door een veel te afwachtende houding aan te nemen, zette ARC zichzelf onder druk. Na twaalf minuten kon Prook nog redding brengen toen Hennie Koet een door Ron Carli teruggelegde bal te zacht in schoot, maar twee minuten later was de Alphense doelverdedigerr kansloos toen hij door Koolstra op het verkeerde been werd gezet. De libero kreeg een door Carli inge schoten bal op zijn hak en hielp daarmee de thuisploeg aan een voorsprong. Die werd twee minuten later zelfs verdubbeld toen Prook zich volledig verkeek op een mislukte voorzet van Koet. De van de linker vleugel voorgetrokken bal werd een speeltuig van de wind die het voorbeeld van Koolstra volgde en Prook voor schut zette. "Ik ver wachtte die bal 'stijf onder de lat, maar op het laatste moment dwar relde hij omlaag en sloeg ik 'm heel stom in m'n eigen doel", verklaar de Prook naderhand zijn gestuntel. Waar slechts door de Rijnsbur gers om kon worden gelachen. Die waren immers binnen het kwartier op een 2-0 voorsprong gekomen zonder zélf ook maar één uitge-> speelde kans te hebben gecreëerd. Dat gebeurde pas tien minten later toen Fred Arroyo over, grote af stand Carli bereikte. De sterk spe lende ex-Feyenoorder, die eerst door Bert Groenland en later door Peter Borst nauwelijks aan banden kon worden gelegd, zette de fraaie Rijnsburgse combinatie voort met Jac Manuputty die de bal uiteinde lijk voor de voeten van Koet legde. Tegen de verwoestende uithaal van de Leidenaar had Prook geen treffer weigerde ARC massaal ten strijde te trekken. Dat veranderde pas na de pauze toen Kroese Mar tin Krommert als derde spits liet opdraven naast de ijverige Sjaak Key en de tegenvallende Nico Oos- terlee, die geen enkele keer los kwam van voorstopper Dick Heemskerk (plaatsvervanger van de nog altijd licht geblesseerde Wim Driebergen, die in de tweede helft Manuputty verving). Krom mert nam de plaats in van Groen land en de bewaking van Carli werd overgelaten aan voorstopper Borst die letterlijk zijn handen vol had aan de kleine spits. Kwelgeest Carli toonde zich een ware kwel geest voor de bezoekers die na de treffer van van Van Leeuwen vijf a deze schitterende tegen- Maar het hoongelach dat de Schiedammer ten deel viel had slechts tot gevolg dat de doelman bij elke voorzet als aan de grond genageld stond. De tijd was voor ARC evenwel te kort om van die onzekerheid in de Rijnsburgse de fensie te profiteren. Want een handvol minuten nadat Van Leeu wen van dichtbij raak had mogen koppen, herstelde Hans Zwaan de marge van drie doelpunten en was het kortstondige Alphense verzet gebroken. De promovendus legde zich na de 4-1 van Zwaan onmiddellijk neer bij de suprematie van Rijns burgse Boys. Net zoals de ploeg van trainer Jan Kroese in de eerste speelhelft had gedaan, toen het zich van meet af massaal terugge- trok. "Maar daar was geen op dracht toe gegeven", nam routinier Prook na afloop zijn oefenmeester in bescherming. "Het is de laatste weken steeds hetzelfde liedje. Ie dereen kruipt op de zestien meter- lijn en wacht dan maar af hoe lang het goed gaat", schoof de doelman de schuld voor de negatieve hou ding van ARC in de schoenen van zijn ploeggenoten. "Toevallig heb ben we met dat angstige voetbal te gen mindere ploegen een paar pun ten gepakt, maar door een tegen stander als Rijnsburgse Boys wordt dat afgestraft". Gestuntel koesteren nog terug in de wed strijd te kunnen komen. Maar dat Johan Boer, na nonchalant uit verdedigen van Henk Merbis, de kans op 3-2 had laten liggen, kopte de statische Zwaan aan de overzij de van het veld de Alphense illu sies aan gruzelementen. Een kwartier later mocht Zwaan plaats maken voor Martin de Louw die weliswaar meer vaart bracht in de Rijnsburgse aanval, maar zich niet bepaald trefzeker toonde. In één minuut tijd liet De Louw twee grote mogelijkheden aan zich voor bijgaan na voorzetten van Merbis en Carli. Laatstgenoemde kopte op zijn beurt een kwartier voor tijd op aangeven van Martin Toet veel te zacht in, maar maakte die fout vijf minuten later goed door van dicht bij via de benen van Prook raak te schieten: 5-1. Daarmee kreeg ARC het verdien de loon van de angst die de Racing vooral voor de doelwisseling veel te nadrukkelijk had getoond. JAAP VISSER LEIDEN - Quick Boys heeft de ho ge notering op de ranglijst van de Landelijke Jeugd met een duidelij ke 4-0 zege op de jeugdige sectie van Feyenoord (amateurs) waarge maakt. FC Lisse ondervond niet al teveel problemen met Elinkwijk en versloeg de Utrechtse formatie met 1-3. UVS kon vanwege de re gen de A2 van Ajax niet te ontvan gen en Roodenburg hoefde om de zelfde reden niet af te reizen naar DCO. Elinkwijk - FC Lisse 1-3. De be zoekers toonden zich veel sterker dan de thuisclub en een dergelijk overwicht heeft de Lissenaren goed gedaan na de recentelijke for se nederlagen tegen Volendam en Ajax. In de 16de minuut kreeg Vic tor Klaaren een hoekschop te ne men waaruit Patrick van Diest de 0-1 kon scoren. Ondanks meerdere mogelijkheden kwam in deze stand pas in de tweede helft veran dering toen Klaaren de buitenspel- val omzeilde en Jan Broekhuizen vrij voor het Elinkwijkse doel zette (0-2). Klaaren had het best naar zijn zin want even later was een schitte rende actie van hem er de oorzaak van dat Broekhuizen zijn tweede treffer kon aantekenen (0-3). Berry van Dirven mocht tenslotte de spreekwoordelijke eer voor Elink wijk opeisen. Quick Boys - Feyenoord 4-0. Een matige eerste helft met een overwicht voor Feyenoord, zonder dat de Rotterdammers gevaarlijk konden worden. Wel zagen de Kat wijkers Martin Oudshoorn en Mar cel van Duyvenvoorde hun pogin gen op de Rotterdamse doelman strandden. In de tweede periode was het echter helemaal Quick Boys wat de klok sloeg en had de eigen doelman Ton van der Niet een rustig middagje. Eerst was het Martin Rog die de bal na een pass van Bouwe van Beelen kordaat in tikte en toen was het de beurt aan Gert Aandewiel. Eerst met een vrije trap en daarna na een combi natie met Oudshoorn en Rog scoorde de Katwijker zijn 14de en 15de competitietreffer (3-0). Rog mocht na de show van Aandewiel dankzij goed doorzetten de neder laag van Feyenoord op 4-0 bepalen. ZWOLLE (ANP) - De politie heeft bij voetbalwedstrijd PEC Zwolle- Ajax (0-1) drie personen opgepakt en ingesloten. Een 25-jarige Am sterdammer trachtte een arrestatie te voorkomen door een politie agent in de nek te springen. Na zijn aanhouding bleek, dat hq nog acht dagen gevangenisstraf tegoed had, die hij nu gelijk moet uitzitten. Een 23-jarige Amersfoorter werd gear resteerd, omdat hij een groepje PEC-supporters met een hamer achterna zat. Een 18-jarige inwoner van Koudekerk aan den Rijn gooi de tijdens de wedstrijd een vuur- werkbom op het veld. In de gras mat ontstond een ondiepe kuil. De ontmoeting hoefde niet te worden stilgelegd. Bij een later uitgevoerd onderzoek werden geen scherven op het veld aangetroffen. Het aanvangstijdstip van het duel was vervroegd naar vijf uur om de kans op ongeregeldheden te verkleinen. Tijdens en na de voetbalwed strijd Feyenoord-FC Utrecht in Rotterdam hebben zich zondag geen wanordelijkheden voorge daan. De politie had hier wel ern stig rekening mee gehouden en 300 man personeel ingezet. „De regen was vandaag onze bes te bondgenoot", zo verklaarde een politiewoordvoerder het feit dat de supporters zich na afloop van de wedstrijd rustig lieten afvoeren naar de gereedstaande treinen. Bo vendien waren er in de Kuip slechts 8.400 mensen naar de wed strijd komen kijken. man die zou uitgroeien tot de abso lute uitblinker van het duel liet de bal effectvol in de kruising draaien en gaf zijn ploeg daarmee een aar dig ruggesteuntje. "Toch had ik de indruk dat die bal houdbaar was", zei Van der Zee later. "Theo Guyt heeft goed gekeept, daar niet van, maar ik vond dat er wéinig vaart achter het schot zat. Trouwens, Wilskracht Van der Zee doelde daarmee op Kees van Rooyen, die in de negen tiende minuut een wel heel ongele^ gen moment uitkoos om uit te glij den. Dick de Groot kreeg daardoor alle tijd de bal van links op het hoofd van de inkomende Jan Cor- nelis Boes te mikken, die gretig inknikte. Daarvoor overigens had den De Groot en Piet Springer Marken reeds een voordeliger sco re kunnen bezorgen, net zoals Wim Tol, Schipper en opnieuw Boes daartoe bij 2-0 in de gelegenheid waren. De Katwijkers waren in de eerste helft slechts twee maal ge-; vaarlijk. Een schot van Kraaye noord, die het tegen de fysiek ster ke defensie van Marken erg moei lijk had, zorgde voor het eerste ge vaar. De inzet werd door doelman Jan Peereboom met de voet ge keerd. Kort voor rust kreeg Van Rooyen na een voorzet van Frenk van der Kley een veel fraaier kans, maar ook dit keer stond de sluitpost suc ces in de weg. Dicteerde Marken voor rust met opportunistisch spel de strijd, in de tweede helft gooi den de Katwijkers alle schroom van zich af. Ze zetten de thuisclub vast op eigen helft en trachtten via een vooral op wilskracht gestoeld spelletje de score een florissanter aanzien te geven. Nadat Kraaye noord en Floor van Duyn verzuimd hadden doelkansen te verzilveren, was het uiteindelijk de voor Van Rooyen in de ploeg gekomen Kees Varkevisser, die van links met het rechterbeen loeihard uithaalde: 2- 1. Bestorming Deze treffer werd gerealiseerd in de 71ste minuut, een minuut waar in ook het vierde doelpunt tot stand zou komen. Vanaf de aftrap speelde Marken de bal rond, totdat Tol Peter Mühren in staat stelde Guyt voor de derde keer te passe ren. Met Jaap van Duyn voor Eys berg nam Quick Boys vervolgens alle risicós. Laatste man Cees Ruis, die zich voordien had .onderschei den door een zwakke opbouw, ging als extra spits fungeren en zorgde er door zijn lengte inder daad voor dat de dèfensie van Mar ken, toch niet het sterkste deel van de ploeg, paniekerig ging reageren. Verder dan een (gestopte) kopbal van Arie van Duyn en een doel punt van Dennis Jan Mieras zou Quick Boys echter niet komen. De goal van Mieras werd twee minuten voor tijd gescoord en was aanleiding tot heftige discussies. De bal stuitte via de lat op de grond en kwam vervolgens in de handen van Peereboom terecht. Grens rechter Broertjes had evenwel ge- consateerd dat de bal de doellijn gepasseerd was. Hfj wees naar het midden en zag zijn advies overge nomen worden door arbiter Van Ingen. Zoals te doen gebruikelijk leidde dat tot een bestorming van de linesman door wijdbroeken, die pas weer rustig werden nadat het eindsignaal had geklonken. CHRIS HARTMAN ACAPULCO (ANP) - Tadashi Mas hida heeft Jean Bessems zaterdag in Acapulco onttroond als wereld kampioen kunststoten. De Japan ner stond na 38 van de 76 figuren op de derde plaats, maar verbeter de zich op de slotdag ten koste van de Belg Raymond Steylaerts en de Noordhollander Frans Belderbos. Steylaerts eindigde als tweede. De jeugdige Belderbos uit Enkhui zen sloot z(jn eerste optreden tij dens een wereldtitelstrijd kunst stoten af met de derde plaats. Jean Bessems kon zich moeilijk aanpas sen aan de slechte omstandighe den en eindigde als zevende. De uitslag is: 1. Tadashi Mashida (Jap), 2. Raymond Steylaerts (Bel), 3. Frans Belderbos (Ned). 1 Jean Bessems (Ned).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15