IJl MEI HOI VLI S3 VERMOGENS- REKENING. Lewis wil niet kiezen Russen houden stand nutsspaarbank s 'Als ik er maar lol in heb' Huybens mag terugvliegen Driemaal remise tegen Oranje-dammers West 2 staat vandaag stil ZATERDAG 22 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 13 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Rook en vuur In zijn vrije tijd pleegt Langs de Lijn-radioverslaggerTed van der Meer geregeld achter de tafelten nistafel plaats te nemen. De Baarnse club Elan echter zag de oud inwoner van Roelofarends- veen deze week liever gaan dan komen. Van der Meer haalde het als lid in zijn hoofd om een kort geding aan te spannen tegen zijn eigen vereniging. Wat was er ge beurd? Het was Van der Meer een doorn in het oog dat er bij com petitiewedstrijden van Elan werd gerookt in de speelzaal. Dit ondanks een bepaling van de Ne derlandse tafeltennisbond dat er "bij competitiewedstrijden in speelzalen niet mag worden ge rookt". Van der Meer kon zich als voorzitter van de Stichting Elan Tafeltennis, die nastreeft propa ganda te maken, niet meer ver antwoorden voor het beleid van het Elan-bestuur. Dat orgaan trad niet op tegen het gepaf tij dens competitieduels. Van der Meer haalde de voor pagina van De Gooi en Eemlan- der en dat was tegen het zere been van de Elan-bestuurders. Prompt werd de AVRO-mede- werker geschorst en het recht ontzegd om in de competitie uit te komen. Daarop spande Van der Meer een kort geding aan. Hij eiste dat de uitsluiting ongedaan zou worden gemaakt. De zaak zou gisteren voorkomen, maar de partijen verschenen niet voor de rechtbank. "De kwestie is opgelost. Het be stuur heeft bakzeil gehaald", weet Van der Meer, die liever had gezien dat Elan het kort ge ding had doorgezet. Van der Meer legt uit waarom: "Die publiciteit eromheen had ik leuk gevonden. De VARA-tele- visie had zich al gemeld, terwijl de VPRO-radio er ook aandacht aan wilde geven. Helaas, voor mij was het een uitstekende zaak geweest, want ik wist zeker dat ik zou winnen. Elan vermoedde dat waarschijnlijk ook en toonde zich plotseling bereid om te pra ten. Ik denk dat hun advocaat dat heeft geadviseerd". Het bestuur van de Baarnse ta feltennisclub maakte de straf te gen Van der Meer ongedaan. "Die schorsing was natuurlijk belachelijk. Zij overtraden de reglementen, niet ik. Dat ze bak zeil hebben moeten halen, doet natuurlijk pijn. Ik heb wel één concessie moeten doen. Het rook verbod gaat pas volgend seizoen in. Als ik mijn poot stijf had ge houden, hadden waarschijnlijk veel leden de benen genomen. Dat is ook weer niet de bedoeling. Of er nog een basis is om samen te werken? Ik laat de boel eerst maar betijen. Ik ben deze week nog niet op de club geweest". Daar roken ze natuurlijk een zware pijp. Lichtgeraakt De voetbalscheidsrechters in het district Zuid 1 (Noord-Brabant en Zeeland) pikken het niet lan ger. Uit de krant van woensdag bleek dat beneden de Moerdijk de agressie tegen de arbiters schrikbarend is toegenomen. In de eerste helft van deze competi tie zijn de zuidelijke voetballers drie keer zo vaak handtastelijk geweest ten opzichte van de man in het zwart dan vorig jaar. De afdeling Brabant en Zee land van de Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters (COVS) heeft inmiddels de KNVB een ultimatum gesteld. Als de voetbalbond voor 1 de cember geen "passende maatre gelen" heeft genomen dan zal de COVS haar leden oproepen de clubs te boycotten waarvan spe lers zich schuldig hebben ge maakt aan molestatie van een scheidsrechter. De 'kwestie Zuid 1' wordt vol gende week zaterdag aan de orde gesteld in de algemene vergade ring amateurvoetbal in Zeist. De COVS heeft aangekondigd dat als de KNVB dan geen "preven tief pakket" op tafel legt tot een landelijke boycot zal worden op geroepen. Of dat lukt is nog maar de vraag want secretaris Jos Klaas- sen van de COVS-afdeling Lei den laat weten niet zonder meer achter zo'n boycot te zullen staan. "Dat zullen we eerst eens heel uitvoerig in het bestuur moeten bespreken", meldt Klaassen. De secretaris vraagt zich af of het wel terecht is dat de KNVB een ultimatum is gesteld. Hij vindt het nogal merkwaardig dat er in Zuid 1 al 31 gevallen van molestatie zijn gemeld, terwijl bij de KNVB 'slechts' 13 landelij ke gevallen bekend zijn. Klaassen: "Het is natuurlijk maar wat je onder molesteren verstaat. Voor de een is dat een klap, een ander spreekt bij een duw al over moles tatie". Van Dalen spreekt in Zijn grote woordenboek van de Nederland se taal over "plagen, hinderen, overlast doen", in het geval van molesteren. Molestatie is dus in derdaad een nogal ruim begrip. Misschien dat de arbiters in het zuiden nogal lichtgeraakt zijn ten opzichte van hun collega's el ders in het land. Een andere ver klaring voor het hoge 'misdaad cijfer' in Zuid 1 kan het zuidelij ke temperament van de voetbal lers beneden de grote rivieren zijn waardoor de ordehandha vers eerder klappen oplopen dan in het nuchtere noorden. Jos Klaassen, zelf een uitgewe ken zuiderling, gelooft daar ech ter niet in: "Als er in Zuid 1 31 gevallen van molestatie zijn gemeld en bij de KNVB zijn er pas 13 bekend dan kan de COVS beter de hand in eigen boezem steken. Dan is er iets mis met de informatievoor ziening aan de bond. Die kun je dan ook geen ultimatum stellen. Bovendien kun je wel roepen dat de KNVB iets moet doen, maar de vraag is wat? In elk geval moet er worden gestreefd naar een zo nauwkeurig mogelijk overleg tussen clubs, scheidsrechtercom missies en de bond". Zoals in het district West II en de afdeling Leiden het geval is? Klaassen: "Inderdaad wordt hier een heel behoorlijk overleg gevoerd. In de afdeling Leiden hebben we enke le jaren geleden een speciale mo lestatiecommissie ingesteld. Daar zit iemand van het district West II van de COVS en de scheidsrechterscommissie in en iemand van het afdelingsbestuur van de KNVB. Die commissie komt in actie zodra zich een ge val van molestatie heeft voorge daan. Gelukkig is die commissie dit seizoen nog maar één keer bij elkaar geweest. Vorig jaar zelfs geen één keer. Het jaar daarvoor twee of drie keer. Natuurlijk is el ke molestatie er één teveel, maar het is overdreven om te stellen dat de situatie in onze afdeling onrustbarend is". Het valt dus niet te verwachten dat de Leidse arbiters de barrica des zullen beklimmen om hun collega's uit het zuiden te steu nen? Klaassen: Niet zonder meer, we zullen eerst eens rustig afwachten welk standpunt het COVS landelijk gaat innemen". Voorbeeld "Een unieke straf'. Volgens Ton Beije, hoofd straf zaken van de Afdeling Den Haag, is het nooit eerder gebeurd dat een standaardelftal uit de com petitie is genomen. In dit geval gaat het om REMO in de hoofd klasse (zondag) van de KNVB Afdeling Den Haag. Daar hebben ze met dezelfde problemen te maken als in het district Zuid I. Als deze tendens zich voortzet op de voetbalvelden zijn dergelijke straffen straks de gewoonste zaak van de wereld. De 'zaak-REMO' heeft het per soneel op het bondsbureau in Den Haag de laatste weken na drukkelijk beziggehouden. Uit de Haagse Courant van maandag blijkt dat REMO schuldig is be vonden aan het staken van de wedstrijd tegen Quintus op 19 oktober van dit jaar. Vlak voor het einde van dat duel zouden spelers van de tegenstander door voetballers en supporters van REMO zijn geschopt en gesla- gen. In afwachting van de straf kreeg de club 1000 gulden boete opgelegd en werden de wedstrij den van de Haagse vereniging- voorlopig opgeschort. REMO kreeg van de tuchtcommissie al vast twee punten in mindering en moest de eventueel dit jaar nog te spelen duels zonder pu bliek afwerken. Daarmee werd een onvoorwaardelijke straf om gezet in een voorwaardelijke. REMO verkeerde immers nog in een proeftijd, die de ploeg opge legd had gekregen naar aanlei ding van ongeregeldheden onge veer twee jaar geleden in een duel tegen Ooievaars. Maar daar bij bleef het niet. De zaak kwam via de tuchtcommissie in handen van het afdelingsbestuur, dat het standdaardteam voor de Test van het seizoen uit de competitie heeft genomen. Volgend jaar mag REMO een klasse lager met een schone lei beginnen. "De tuchtcommissie mag zo'n straf niet uitspreken en daarom is het door het bestuur gedaan", zegt Beije "Daarover hebben we contact gehad met de juridische afdeling van Zeist. We moesten weten wel ke regel in dit geval precies van toepassing is. Nadat de straf was uitgesproken, hebben we contact gehad met de andere clubs uit de hoofdklasse over hoe het verder moest met de comptitie. We heb ben besloten de periodetitels dit jaar af te schaffen en de bovenste twee elftallen te laten promove ren. De wedstrijden die REMO heeft gespeeld zijn ongeldig ver klaard. Een ploeg die dus van ze heeft gewonnen, krijgt twee pun ten in mindering. REMO daarge laten degradeert er nu nog één ploeg". "Het is een zware straf, maar die is niet zo maar opgelegd. Er is daar immers wel vaker wat ge beurd. De club zegt nu dat REMO als voorbeeld wordt gesteld, maar dat is niet zo. We hopen na tuurlijk wel dat andere vereni ging wakker worden". Naast de straf voor de club werden vier spelers geschorst tot 24 oktober van volgend jaar en zeven voetballers tot 15 juni 1987. Volgens Beije is er van een "trieste" ontwikkeling sprake in Den Haag: "In totaal zijn er dit seizoen als zeventig tot tachtig wedstrijden gestaakt, waaronder tien duels van standaardelftallen. Het aan tal gestaakte duels in de lagere klassen is meestal groot, maar dat er nu al zoveel uxdstrijden in de diverse standaardklassen zijn gestaakt, is niet eerder gebeurd. Dat is natuurlijk een hele slechte zaak". De bus Leiden 6 doet het met de bus. Het elftal, dat bestaat uit een ver zameling bewoners van de wij ken Boekhorst en Koppelstein, bezoekt uitwedstrijden dit sei zoen met een heuse personen- bus, die is uitgevoerd met een dakterras. Het vervoermiddel is voor de zaterdagen beschikbaar gesteld door één van de spelers, Rob Rijsbergen. Momenteel is de bus in onder houd om het 'rijgenot' te vergro ten. Er wordt onder meer een vi deo in aangebracht. Vorig jaar werd het team, dat toen nog het tiende was, met heel weinig ver- liespunten kampioen. "Maar sinds we die bus hebben gaat het duidelijk minder", zegt Frank Hellingman, één van de spelers van het zesde. "De tegenstanders zijn echt niet beter dan vorig jaar, maar we hebben al net zoveel verlies- punten als vorig seizoen". De eerste de beste uitwedstrijd liep uit op een fiasco. In Alphen aan den Rijn werd het duel tegen één van de lagere elftallen van ARC gestaakt. "Het liep daar een beetje uit de hand. We dachten toen we die bus hadden: nu hebben we het ge maakt. En misschien is het zo dat onze tegenstanders er een schepje bovenop gooien als ze ons met die bus zien aankomen". Als dat zo doorgaat, kunnen d,e voetballers de hele zaterdag straks doorbrengen op het dak- terrs van de bus. HILVERSUM - Ruim twee jaar na zijn 'goldrush' in Los Angeles richt Carl Lewis zijn pijlen op de pop-scene. De 25-jarige superatleet, die tijdens de laatste Spelen met vier gouden medailles in het voetspoor trad van de legendari sche Jesse Owens, was deze week even in Nederland om zyn onlangs uitgebrachte single 'Break it Up' aan te prij zen. Frederick Carlton Lewis wordt ge leefd. Terwijl de atleet/zanger zijn zegje doet in het programma Klets kop van Veronica, wacht zijn ge volg in het gangetje voor radioka mer 6 van het NOS-muziekpavil- joen. Platenproducer Eddie Luyckx verzoekt Lewis' manager Joe Douglas uitdrukkelijk enig contact met de rondwandelende Jan van den Bosch te mijden. Het 'gezicht van de Evangelische Om roep' is volgens Luyckx de kwaaie pier. „Dat is de man, die het stem pel op Carl heeft gedrukt als zou hü een soort evangelist zijn", fluis tert Luyckx. „Praat niet met hem". In de NOS-kantine trekt Carl Le wis veel bekijks. Zonnebril op het voorhoofd, zwart leren broek, rood glitterhemd. Hij is aardig, bereid om te praten tot hij over een uurtje zijn promotietoer vervolgt naar België. „Daarna gaan we naar Ko penhagen en de dertigste ben ik weer terug in Houston. Ik hoop dat mijn single hier aanslaat, in de Ver enigde Staten heeft het geen zin om 'Break it Up' uit te brengen. Het publiek is alleen geïnteres seerd als je een album op de markt LEIDERDORP - De Leider- dorpse basketballer Marcel Huybens heeft gisteren van de doktoren van het medisch cen trum van de Universiteit van Utah toestemming gekregen om volgende week vrijdag naar huis te vliegen. Huybens raakte enkele weken geleden bij de trainingen met het universi teitsteam van Utah in Salt Lake City ernstig geblesseerd aan zijn rug en loopt sindsdien van nek tot heupen in het gips. Om dat er van spelen de eerste maanden geen sprake kon zijn nam de Nederlandse jeugdin- ternational het besluit terug te keren, maar tot gisteren waren er medische bezwaren. De ver dere behandeling wordt nu in Leiden voortgezet. brengt. Zelfs Lionel Richie heeft dat vorig jaar ondervonden. In ja nuari hoop ik de elpee 'Man of all Seasons' uit te brengen, dan kun nen we in eigen land aan de slag". De Olympisch kampioen op de 100 en 200 meter, het verspringen en de sprintestafette, mag na Los Angeles nauwelijks aan de weg hebben getimmerd, het betekent niet dat zijn interesse in de atletiek tanende is. „Ik train nu twee uur per dag, ook tijdens deze toernee. Overal kan ik terecht op een atle tiekbaan en als je een toegewijd at leet bent vind je alty d plaats en tijd om te trainen". Blessureleed In het post-olympische jaar werd Lewis voor het eerst in zijn loop baan geplaagd door blessureleed. „Ik kreeg last van de hamstring, een kwestie van overbelasting. In Los Angeles had iedereen kritiek op me, omdat ik in de serie van het verspringen en tijdens de finale maar één keer in actie kwam. Maar dat was een bewuste keuze, ik moest in acht dagen tijd vier top prestaties leveren. In '85 heb ik me laten verleiden om meer te sprin gen, dat is stom geweest. Vandaar die problemen met die spier aan de achterkant van het bovenbeen". Ook tijdens het afgelopen sei zoen zat Lewis in de lappenmand. Op 13 augustus liet hij ondanks knie-problemen toch zijn gezicht zien in. Zürich, waar hij op de hon-- derd meter ruimschoots werd ge klopt en een voor zijn doen magere 10.25 liet klokken. „Ik had in Zwit serland niet moeten starten", be seft Lewis nu. „De pijn in m'n knie verergerde en in septëmber moest ik zelfs worden geopereerd. Ik ben nu weer fit, maar natuurlijk* nog niet in ouwe doen. Ik ben op de weg terug en via wat indoor-wed- strijden hoop ik in de zomer weer m'n niveau te halen. Ik wil me nog altijd verbeteren, Anders zou ik meteen stoppen". Met het scherper stellen van zijn persoonlijke verrichtingen wil Carl Lewis ongetwijfeld een gooi doen naar de wereldrecords op zijn dis ciplines. De man, die het tijdens de sprintestafette (dus met vliegende start) als enige atleet in wereld De Amerikaanse atleet Carl Lewis trok gisteren in Hilversum veel be kijks toen hij in de NOS-kantine even pauzeerde tijdens de promotietour voor zijn eerste plaatopname. (foto gpd> klaar speelde om de honderd me ter "beneden de negen seconden af te raffelen (wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van boven veertig kilometer per uur!), zit wat dat betreft nog altijd in de wacht kamer. De 9.93 op de honderd van Calvin Smith, de 19.72 op de twee honderd van Pietro Mennea en de 8.90 meter op het verspringnum- mer van Bob Beamon zijn aan Le wis nog niet besteed geweest. Records „Toch ben ik daardoor niet gef rustreerd", beweert Lewis. „Ik houd van cotnpetitie, de jacht op records is my minder waard. In Los Angeles was ik zeker in staat om een wereldrecord te pakken als ik me gericht had op één onder deel Maar de evenaring van het Jesse Owens-record sprak mij veel meer aan. Vraag de man op de straat wie het wereldrecord op de 200 meter in handen heeft en vraag hem vervolgens wie er tijdens de Spelen vier keer goud pakte. Ne gen van de tien zullen de Italiaanse sprinter Mennea niet en my wel Zo is Carl Lewis niet van plan om zich in de toekomst te gaan specialiseren. „Ik vind de sprint en het verspringen even fascinerend, ik zal dan ook geen keuze maken. Wel 'train ik intensiever op het hardlopen. Er is maar één dag in de week, waarop ik m'n training al leen richt op het verspringen". Toen Carl Lewis op 15-jarige leeftijd de zeven meter al over schreed en zich na zijn verhuizing van New Jersey naar Houston op de universiteit ook als een sprintfe- ontpopte, stond hij al voor het blok. „Niemand zal mij misschien willen geloven, maar ik word niet gehinderd door een overdreven gevoel van ambi tie. Ik wil alleen plezierig leven. Toen bleek dat ik gezegend was met talent heb ik dat alleen maar gebruikt. Nooit met tegenzin. Nu ben ik 25 jaar en opeens ook zanger geworden. Ik bespeel de cello en volg pianolessen. Of het wat wordt weet ik niet, als ik er maar lol in heb. Ik laat het maar over me heen komen. Ik ben niet zo'n plannen maker". Misverstanden Vandaar dat Carl Lewis zich nog niet wil vastpinnen op een glorieu ze rentree op het tartan. „Als ik be vrijd blijf van blessures, dan wil ik in elk geval Seoel halen. Volgend jaar zijn de wereldkampioenschap pen in Rome, ook daar wil ik van de partij zijn. Maar of het allemaal zo loopt als ik wil moet je maar af wachten". Is Lewis veranderd of bestaan er zoveel misverstanden rond zyn persoon? Een evangelist, een car rière-planner, een arrogante kwast? Hy wekt niet de indruk. „Het komt helaas herhaaldelijk voor dat ik maar vijf minuten met een journalist kan praten, maar daar kan .ik niets aan doen. Dan wacht de volgende afspraak. Het gevolg is wel, dat zo iemand een hele story om mij heen verzint. De prijs van een vedette? Wie weet. Ik ben vijf jaar geleden voor het laatst in Nederland geweest, maar ieder een schynt mij hier door en door te kennen. Men heeft een totaal ver keerd beeld van mij. Een paar mensen kunnen een hoop schade aanrichten". GRONINGEN - De eerste confron tatie tussen de Sowjet-grootmees- ters en de Nederlandse spelers is gisteren in de tiende ronde van het WK-damtoernooi in Groningen on beslist geëindigd. Doordat ook de andere ontmoetingen in de kop groep geen beslissingen oplever den veranderde er niets in het klas sement. De Nederlandse groot meesters Clerc en Van der Wal be hielden samen met de Sowjet-spe- lers Baljakin en Dibman de gedeel de eerste plaats, terwijl het trio Jansen, Koeperman en Mitsjanski op één punt blijft volgen. Baljakin (Sov) - Koeperman (VSt) 1-1, Ko- renevski (Sov) - Van den Borst (Ned) 1-1, Mamina N'Diaye (Mal) - Jansen (Ned) 1-1, Casaril (Bel) - Guinard (Fra) 0-2, Kane (Sen) - Leandro (Bra) 2-0, Dibman (Sov) - Clerc (Ned) 1-1, Macodou N'Diaye (Sen) - Galpe- rin (Isr) 2-0, Gantwarg (Sov) - Vermin (Ned) 1-1, Mitsjanski (Sov) - Van der Wal (Ned) 1-1, Kouame (Ivo") - Autar (Sur) 1-1. De stand na tien ronden is: 1. Baljakin, Clerc, Dibman en Van der Wal 13 punten, 5. Jansen, Koeperman en Mits janski 12 punten, 8. Van den Borst, Kore- nevski en Vermin 11 punten, 11. Autar, Gantwarg, Kane en Kouame 10 punten, 15. Mamina N'Diaye, Macodou N'Diaye en Guinard 9 punten, 18. Galparin 7 punten, 19: Casaril 4 punten, 20. Leandro 1 punt. r Met deze tiende ronde begon voor de helft van de spelers de ech te strijd om de mondiale titel. De Nederlandse deelnemers moeten tegen hun Sowj et-collega's probe ren hun goede klasseringen te con solideren en daarvoor was mede de daadwerkelijke hulp van bonds coach Harm Wiersma ingeroepen. Vooral Rob Clerc was uiterst ge concentreerd voor zijn duel met Sowjet-kampioen Aleksandr Dib man. Hij was tot kort voor de aan vang van zyn partij nog bezig met Wiersma om mogelijke varianten door te nemen. Voor de Nederlandse troef kwam er helaas een niet voorbereide ope ning op het bord en naarmate de partij vorderde moest Clerc het hoofd bieden aan verschillende dreigingen. Dibman had het initia tief maar kon dat in een uiterst spannende tijdnoodfase niet lo nend maken. Terwijl de groot meesters nauwelijks nog tijd had- ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de voor zaterdag in het district west 2 vastgestelde wedstrijden afgelast. Ook in de afdelingen Arnhem, Dor drecht, Gouda, 's Gravenhage, Lei den, Rotterdam, Utrecht en Zee land zijn alle wedstrijden van za terdag afgelast. den de zetten uit te voeren, zag Clerc toch kans naar een gelijk waardige puntendeling af te wik kelen. Het was de derde remise tussen de Sowjetspelers en Nederlanders, want Korenevski en Van den Borst tekenden na een bloedeloze partij al na twee en een half uur de vrede en Van der Wal zat met Mitsjanski binnen twee uur in het eindspel Dat duel leverde echter toch nog spanningen op, nadat de Neder landse oud-wereldkampioen veel tijd had geinvesteerd in het „dun ne standje" waarin hij zich nog eni ge kansen schiep. De defensie van Mitsjanski sloot echter met de pun tendeling als een juiste afspiege ling van de verhoudingen. Debutant Hans Vermin had van zyn particuliere coach Bauke Bies „opdracht" gekregen de niet in vorm zijnde Wit-Rus met agressief spel tegemoet te treden. Vermin deed dat en kreeg al spoedig een voorpost op het centrum, waarte gen Gantwarg aanvankelijk weinig kon ondernemen. In het gevorder de middenspel kreeg de partij een klassiek karakter met licht voor deel voor de Nederlander. Na de tijdnoodfase was het Gantwarg die naar de remise moest zoeken en die na ruim vyf uur spelen ook vond. De vijfde Nederlander, Gerard Jansen, leek tegen de Malinese grootmeester Mamina N'Diaye op winst af te stevenen. De Afrikaan speelde vrij snel en had voor het hele duel nog geen uur nodig. Des ondanks toonde hij aan dat het evenwicht niet echt was verstoord. Baljakin moest in het eindspel te gen oud-wereldkampioen Koer- perman in de slotfase naar remise afwikkelen om zijn plaats bij de eerste vier van het klassement vei lig te stellen. ADVERTENTIE De hoogste rente èn de meeste vrijheid bereikt u met de Vermogensrekening van de Nutsspaarbank. f 25.000,- Per maand vrij opneembaar, daarboven slechts 0,5% retourrente. Geen retourrente bij aankoop van effek- ten via de Nutsspaarbank. Eerste storting minimaal f 25.000,-. De basisrente bedraagt 3'/4%. Bovendien ontvangt u een bonusrente van 2'/4% over dat deel van uw spaargeld, dat een kwartaal op de rekening m j a/ heeft gestaan. L Samen is dat O De rente wordt 4 x per jaar uitgekeerd (de eftektieve rente kan daardoor zelfs oplopen tot 5,61%). DE DICHT BUHUIS BANK

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13