De lange en slepende strijd om een garage Rioolbelasting moet toch omhoog in Voorschoten mm Leiderdorper van kastje naar muur gestuurd Behoefte openbaar onderwijs nu snel gepeild in Warmond Botsing op Oranjelaan Woongroep krijgt toch huurflat in Wassenaar Grootscheepse operatie riolering in Oegstgeest PAGINA 2 DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 I LEIDERDORP - 'We leven in een raar land, ik heb een eigen huis en eigen grond. De mensen uit de buurt hebben geen bezwaren tegen mijn plannen om achter mijn wo ning een garage te bouwen. Maar omdat een paar mensen van de ge meente en van ruimtelijke orde ning ertegen zijn, krijg ik geen toe stemming. Bovendien heb ik de in druk dat ik onnodig op kosten wordt gejaagd". door Mary Ann Sandifort De Leiderdorper J. Pret is nu bij na een jaar bezig een bouwvergun ning te krijgen voor een garage in de achtertuin van zijn huis op de hoek van de Spanjaardslaan en de Zqldijk in Leiderdorp. "Ik heb hard een bergruimte nodig, want laatst is er nog een fiets uit de tuin gestolen. Bovendien staan op het ogenblik al mijn spullen verspreid; mijn surfplank staat bij mijn oma, de fietsen staan binnen, de ladder staat weer ergens anders en voor mijn motorfiets heb ik nog geen plek. Dat is reuze onhandig." Na vele wegen te hebben bewan deld wacht Pret op de uiteindelijke uitkomst van het onderzoek van de gemeente over een eventuele wijzi ging van het gedeelte van het be stemmingsplan dat over het bou wen van bergruimtes gaat. De hele zaak begon in januari 1985, toen een opzichter van bouw en woningtoezicht naar Pret's nieuwe huis kwam kqken. "Deze man vertelde mij voor welke din gen ik ter verbetering van de wo ning subsidie zou kunnen krijgen. Hij raadde mij aan ook voor de bouw van een garage subsidie aan te vragen en wel zo snel mogelijk omdat volgens hem anders de geldpot van de gemeente leeg zou zijn. Hij wees zelfs de plaats aan voor de garage, namelijk achter het huis. Hij voegde er nog aan toe dat een garage op die plek in strijd zou zijn met het bestemmingsplan, maar die zou wel worden veran derd omdat deze volgens hem toch al achterhaald was", begint Pret zijn verhaal. Wegens langdurige ziekte van de opzichter kreeg Pret contact met iemand anders van bouw en wo ningtoezicht. Pret: "Deze opzichter had een hele andere kijk op mijn plan. Hij beweerde dat hij zijn pet op zou eten als ik toestemming zou krijgen van B en W Leiderdorp". In overleg met een stedebouwkundi- ge besloot de gemeente dat het niet mogelijk zou zijn de garage achter de woning te bouwen omdat de aanvraag niet met het bestem mingsplan strookt en "de garage op storende wijze de bebouwings- lijn in de Spanjaardslaan zou door breken en de grondstrook waarop wel mag worden gebouwd te klein is". Als alternatieve mogelijkheid gaf de gemeente de zijkant van het huis op, iets wat ook in strijd is met het bestemmingsplan. "De ge meente had er geen moeite mee dat ik dan een zij-erker zou moeten af breken. Maar die wil ik niet kwijt, die erker vind ik juist geinig en hij hoort bij het huis, Ik heb niet voor niks een vooroorlogs huis ge kocht", aldus Pret. Een woordvoerder van bouw en- woningtoezicht is het niet eens met Pret. Hij vindt dat er "mede gelet op de ervaring van de stedebouw- kundige"aan zijn oordeel moet worden vastgehouden. Om nog te bewijzen dat de gara ge achter het huis toch beter op zijn plaats zou zijn, stapte Pret naar een architect. "De opzichter had gezegd dat ik hem maar moest pro beren ervan te overtuigen dat mijn plan wel mogelijk zou zijn. Die ar chitect kwam erachter dat de gara ge minder uit zou steken dan aan vankelijk was berekend door de gemeente. Maar omdat de garage in het plan van de architect toch nog uitstak en deze man niet was aangesloten bij een architectenbu reau werd hij niet geloofwaardig geacht door de gemeente", zegt Pret. Belofte "Op een gegeven moment belde de opzichter op om meer bouwge- gevens te krijgen. Het bouwbedrijf dat ik daarna heb ingeschakeld heeft een officiële tekening ge maakt en dat is ingediend. Achter mijn rug om bleek de de tekenaar van het plan een gesprek gehad te hebben met de opzichter. Deze laatste ontkende dat toen ik het aan hem vroeg", zegt Pret. Vervol gens kwam Pret weer bij iemand anders terecht. "Ik was bij de hoogste piet beland van bouw en woningtoezicht. Deze man belde mij thuis op en zei: 'Het is een pri ma plan, het is weliswaar in strijd met het bestemmingsplan maar dat verander ik wel'. Enthousiast vroeg ik of ik de stenen alvast kon gaan kopen. Daar antwoordde hij bevestigend op. Maar even later 'belde hij weer op. Hij vertelde dat hij niet op de hoogte was van de problemen die er over de plannen waren en van mijn onderhandelin gen met de opzichter zei hij ook niets te weten. Hij drong er vooral WARMOND - Naar welke school zoudt u uw kinderen willen stu ren, een openbare, algemeen bijzondere, protestants-christelijke, rooms-katholieke of een vrije? Dat is de hamvraag in een enquête die alle Warmondse ouders volgend jaar krijgen toegestuurd. Uit die enquête moet blijken of er in Warmond behoefte is aan open baar onderwys. In Warmond is nog geen openbare school gevestigd. Hoeveel kinderen er nu voor openbaar onderwijs naar andere gemeenten moeten uitwijken, is niet helemaal duidelijk. De gemeente bere kende een paar jaar geleden dat het in ieder geval om 89 kinderen zou gaan. De enquête heeft een lange voorgeschiedenis in Warmond. Ruim twee jaar geleden vroeg de gemeenteraad er al om. Burgemeester en wethouders van Warmond schoven de enquê te echter op de lange baan omdat ze eerst ongestoord wilden werken aan de bouwkundige samensmelting van de christelijke en katholieke kleuter- en lagere scholen. Nu de basisscholen al ruim een jaar draaien, heeft men tijd en aandacht voor de vraag of er een openbare school bij moet komen. De raadscommissie maatschappelijk welzijn zal zich volgende week maandag eerst over het vragenformulier buigen. Het is de bedoeling dat alle Warmondse ouders het formulier in de loop van volgend jaar krijgen toegestuurd. ZOETERWOUDE - Een 16-jarige bromfietser uit Boskoop heeft gis termiddag een gecompliceerde beenbreuk opgelopen bij een bot sing met een auto op de Zoeter- woudse kruising Rijndijk/Oranje laan. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De botsing werd veroorzaakt door dat de 29-jarige autobestuurder uit Zoeterwoude de bromfietser over het hoofd zag. Volgens een politie agent gebeurt dat daar wel vaker en zouden maatregelen niet mis- staan. Auto brandt uit op rijksweg LEIDERDORP - Op de rijksweg bij Leiderdorp is gisteravond een auto totaal uitgebrand. De bestuur der, een dertiger uit Roelofarends- veen, zag enkele kilometers voor hij de afslag naar huis kon nemen, vlammetjes onder de motorkap vandaan komen. Hij zette de auto snel op de vluchtstrook en nam de benen. In korte tijd stond het vehi kel in lichterlaaie. De brandweer van Roelofarendsveen heeft nog geblust, maar veel haalde dat niet uit. op aan dat ik mij niets van zijn eer dere belofte aan moest trekken". Volgens de woordvoerder van bouw en woningtoezicht is het niet verwonderlijk dat 'de hoogste piet' niets afwist van de problemen rond de bouwplannen van Pret: "Hier is zeker geen sprake van een tegenstrijdigheid. Het is toch lo gisch dat niet iedere ambtenaar op de hoogte is van wat er binnen de gemeente gebeurt, ook niet in een dorp". Uiteindelijk leidde Pret's strijd naar een ambtenaar van ruimtelij ke ordening. "Dit persoon vond mijn bouwplan een puist in de straat. Daarop wees ik hem op de twintigtal gelijksoortige situatie's die ik heb gefotografeerd in Lei derdorp waar wel vergunningen voor zijn verleend. Hij maakte mij erop attent dat het geen zin zou hebben om deze vergunnigen te onderzoeken. Wel zei hij dat hij op nieuw contact op zou nemen met de stedebouwkundige om mijn mening nog eens te bekijken. En kele weken later hoorde ik van hem dat hij geen tijd had gehad om het geheel nog eens te bekijken. Bovendien vond hij het ook niet Leiden Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat 23, schrijfavond Amnesty International, 20 Waalse kerk - Breestraat 62-64, wethou der Marselis van Voorschoten over Ge zondheidszorg, 20.15 uur. Lakcinema - films 'Muriel', 20 uur en 'La femme de l'aviateur', 22 uur. K&O-gebouw - film 'Return of the Se- s Seven', 20.15 i Stenen, een bouwtekening: Leiderdorper Pret kan zó begii linden het prima. Maar een aantal ambtenaren niet... i met de bouw van zijn garage. Zijn buren Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, 'oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Sportkafé LVC Breestraat, Leidse Risk-kampioenschap, 20 uur. WOENSDAG Leiden Borstvoedings Begeleidingsdienst - Jeannette Noorda, Ixiadal 8, ochtend 'Wat betekent borstvoeding voor jou en je kind?', inl. 170085/215332/312556. Stadsbouwhuis - Langegracht 72, spreekuur verkeersveiligheid, 10.30-12 Schouwburg - optreden Drs. P., 20.15 Kapelzaal K&O - gitaarconcert Bert Maas, 20.15 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - kindervoorstelling poppentheater Wellus Nietus 'De brul lende brievenbus', 14.30 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, instuif voor kin deren 4-12 jaar, 13.30-15.30 uur. daar positief op antwoorden: "Er wordt nu bij de gemeente intern besproken of het bestemmings plan op bepaalde punten moet worden herzien. Voor het geval de gemeente niet instemt met een wij ziging, heeft mijn cliënt ook be roep aangetekend bij de Raad van State. Maar ik denk dat de gemeen te zal toestemmen in een wijziging, vooral gezien het feit dat zij al eer der haar soepelheid jegens het be- 1 stemmingsplan liet blijken toen zij nodig. Toen ik dat hoorde Pret advise"erde de g£age aan d<! werd ik er zo moe van dat ik advocaat erbij heb gehaald". Samen met zijn advocaat heeft Pret een bezwaarschrift bij de commissie beroep-en bezwaar schriften ingediend. Het advies dat de commissie op 1 september uit bracht, duidde op een afwijzing van het bezwaarschrift omdat het bouwplan in strijd is met het be stemmingsplan van de gemeente. De commissie tekent daar wel bij stemm'ingspUirf' te* kT gens de advocaat zal de gemeente -ge" mlerPrelalie aan en «a" zijkant te bouwen" Pret gelooft er niet meer in: "Ik verwacht er niks meer van. Elke keer wordt wat beloofd en dan blijkt het weer niet door te gaan. Maar ik zal niet opgeven want ik ben onjuist behandeld doordat sommige personen op het ge meentehuis denken dat zij de wijs heid in pacht hebben. Natuurlijk moeten er regels zijn, maar ieder- niet" VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense rioolbelasting moet volgend jaar zes procent omhoog, stellen B en W voor. De gunstige kostenont wikkelingen, die eind vorig jaar een stijging onnodig maakten, zijn voorbij. En uit de discussienota van de dienst openbare werken le zen de dagelijks bestuurders dat 'tariefsaanpassingen van het riool recht uitsluitend dienen voort te vloeien uit de ontwikkeling van onderhouds- en vervangingskos- ten. In deze nota, die al een maandje ciculeert op het gemeentehuis, re kenen ambtenaren voor dat de rioolbelasting tot in eeuwigheid ze ven procent omhoog om jaarlijks een kleine miljoen opzij te kunnen leggen voor investeringen aan de riolen. Deze riolen zijn in sommige delen van de gemeente oud en de vervanging was tot nu niet echt ge regeld: aanvankelijk moest er uit de begrotingsruimte worden geput en drie jaar geleden stopte alles abrubt door bezuinigingen. De nota en het voorstel van B en W komen, zacht gezegd, als een verrassing. Een maand geleden, toen het stuk al circuleerde, ver wachtte wethouder Van Dalen (fi nanciën) nog dat de belastingen niet omhoog hoeven. Hooguit zou de onroerend-goedbelasting voor gebruikers wat dienen te stijgen, heette het tijdens een persconfe rentie bij de presentatie van de be groting. Twee.miljard In Voorschoten ligt zo'n 70 kilo meter riolering in lange en korte delen, in grote en kleine diameters, in beton, in metselsteen en kunst stof, met goede materialen en met slechte materialen. Op staal gefun deerd, half gefundeerd of onder heid. Een totale vervanging kost volgens de laatste projectbegrotin gen een kleine twee miljard. Dit is echter niet aan de orde: een riole ring hoeft pas na zo'n 45 tot 50 jaar te worden vervangen. Veel delen zijn nog niet zo oud. Zo komen Adegeest, Vlietwijk en Boschgeest pas in 2015 aan de orde en Bijdorp en Noord-Hofland nog later. Andere delen zijn al vervan gen zoals Vernèdepark, Leidse- weg. Raadhuislaan, Koningin Julianalaan en Veurseweg-noord. In deze straten en buurten werden reconstructies aangegrepen om ook wat aan het riool te doen. Dit gold ook voor woonstraten als de Dobbeweg/Donklaan, Bijdorp- Wethouder Kohlbeck geeft het startsein voor de rioleringsoperatie, waarmee Oegstgeest achttien jaar 'zoet' is. Hij deed dat door een rode deken van een buis weg te trekken. (foto Holvast) OEGSTGEEST - De eerstkomende Kempenaerstraat vanaf de Gevers achttien jaar zal er geen dag straat, een gedeelte van de Terwee- Cursus bouwen De rooie vrouwen van de PvdA Leiderdorp en centrum de Sjelter organiseren een cursus op het ge bied van bouwen, wonen vrou wen. In deze cursus kunnen vrou wen meer te weten komen over ruimtelijke ordening en de in vloed die zij daarop kunnen uitoe fenen. De cursus beslaat vijf avonden, te beginnen op 1 decem ber. Voor informatie en aanmel ding: Sjelter, Heemraadlaan 67 in Leiderdorp, telefoon 893135. Bergbeklimmer De bekende bergbeklimmer Ro nald Naar doet komende woens dag Leiderdorp aan. In de Muzen- hof aan de Cor Gordijnsingel ver haalt hij over zijn recente tochten in verschillende werelddelen. Zo juist teruggekeerd van de Mount Everest zal een deel van zijn dia's en de daarbij behorende toelich ting het verhaal zijn van deze in ternationale expeditie. Behalve de Mount Everest staan recente ski-avonturen op Spitsbergen, de Haute Route de Corse (Corsica) en de Mount Mc.Kinley (Alaska). De avond wordt georganiseerd door de afdeling Leiden van de Neder landse Bergsportvereniging. Aan vang woensdagavond acht uur. bijgaan zonder dat er in Oegstgeest weg, de Willem de Zwijgerlaan niet één of meer straten liggen op gebroken. Al die jaren heeft de ge meente nodig om het riolerings- worden genomen. Met alle overlast stelsel in het 'oude dorp' te vervan gen. Waarmee een bedrag van der tig miljoen gulden is gemoeid. Wet- r de bewoners van dien. Een voordeel heeft de operatie hen echter bok. Van tevoren WASSENAAR - De Wassenaarse woningbouwvereniging St. Willi- brordus heeft zich tegenover wet houder Greep in principe bereid verklaard om een drietal jongeren toch als woongroep te huisvesten, na aanvankelijk medewerking te hebben geweigerd. "Wij hebben de tijd genomen om er over na te den ken, maar laten die groep niet aan hun lot over", aldus voorzitter Lammers. "Alleen het opstellen van een geschikte huurovereen komst zal nog de nodige aandacht vragen", Voegt hij eraan toe. Enige tijd geleden kregen de als woningzoekende ingeschreven Paul Slats, Rik van Deursen en Leendert Ruygrok te horen dat de woningbouwvereniging geen ge schikte woonruimte voor een woongroep heeft. Een flat aan de Van Duivenvoordelaan werd hen geweigerd, ondanks dat de jonge ren volgens de Wassenaarse regels voor de woonverdeling hiervoor in aanmerking kwamen. De woning bouwvereniging meende echter al genoeg problemen te hebben in de betreffende flats. Het feit dat de groep "aan de beurt" was kon St. Willibrordus niet vermurwen. Voorzitter Lammers hield des tijds nog wel een slag om de arm. Hij zei op "een advies" van de NCIW te wachten. Het rapport heeft het standpunt van de wo. ningbouwvereniging kennelijk be slissend beïnvloed: op korte ter mijn kunnen de heren Slats, Van Deursen en Ruygrok een eerste aanbod verwachten. Het bewuste "advies" van de NCIW blijkt overi gens een voor iedereen beschik-, baar standaardrapport te zijn, met een overzicht van verschillende soorten huurovereenkomsten. Voorzitter Lammers blijft echter over "een experiment voor Wasse naar" spreken, waar elders woon groepen een geaccepteerd ver schijnsel i Met de ningbouwvereniging beschouwt wethouder Greep van huisves tingszaken de kwestie als afge daan: "De vorm van het huurcon tract is een zaak tussen twee partij en, daar ga ik niet tussen zitten. Het principële bezwaar is helemaal van de baan, daar ging het mij om". Woongroeplid Van Deursen blijft in een eerste reactie stoïcijns onder het bericht: "Eerst zien, dan geloven. Ik heb al zoveel beloftes gehoord, je wordt er gewoon ach terdochtig van". straat, Burgemeester de Kempe naerstraat, Tulpstraat, Hyacinth- straat-zuid en de Van Kempen straat. Aandacht vroegen de afgelopen jaren ook de overgangszone in Adegeest tussen de oude strand- wallen, duinruggen en verzakkin gen door de onregelmatige grond slag. Dit speelde vooral in delen van de Mozartlaan, de dienweg van de Van Beethovenlaan, Chopin- laan-west en de Willem Pijperlaan. Soms ook moest na 20 jaar al wor den opgetreden, zoals in de verzak kende Van Heuven Goedhart straat. Daarnaast hebben sommige stelsels erg te leiden onder bijten de stoffen. Veel van deze manco's kwamen pas goed aan het licht, toen de gemeente een camera op een slee door de riolen trok. Toch zou de situatie iets rooskleuriger zijn dan in andere gemeenten, waar volgens hét mi nisterie 16 procent van de vuilwa- terrioleringen in zo slechte staat verkeert dat onderhoud of vervan ging op korte termijn nodig is. In centrum, Bloemenwijk, Vernède park, Leidseweg, Veurseweg, Leidseweg-noord, Donklaan en Krimwijk-noord - het oude gebied - is de grondslag bijna overal goed en zijn grote delen al vervangen. In de loop der jaren is op Voor- schotens rioleringsgebied veel ver anderd. Aanvankelijk loosden veel stelsels gewoon op sloten (zoals de Oranjewatering) en rivieren (de Vliet). Pas rond het begin van de Tweede Wereldoorlog werd dat ge- structureerder aangepakt. Zo stel de een Rotterdams ingenieursbu reau in 1939 een 'rioleringsplan voor de gemeente Voorschoten' op. Uiteindelijk zou de gemeente toegroeien naar een gerioleerd ge bied met 14.000 inwoners en een zuiveringsinstallatie aan de Hof weg-oostzijde. De bestaande riole ringsstelsels werden inderdaad stuk voor stuk aangesloten op een persleiding van de Molenlaan tot aan Kamsteeg. Van hieruit werd het echter ongezuiverd de Korte Vliet in gepompt. In een flink tem po werden nieuwe wijken uit de grond gestampt en in 1966 werd Voorschoten aangesloten op de zuivering in Leiden Zuid-west. En kele jaren geleden werd zij overge nomen door het Hoogheemraad schap van Rijnland. Het voorstel komt in een gecombineerde com missievergadering. ADVERTENTIES houder Kohlbeck gaf gistermiddag krijgen de bewoners een informa- het startsein voor de grootscheep se, deels ondergrondse operatie. Hij deed dat door de eerste riool buis in de Nassaulaan te 'leggen'. Daarbij zei de wethouder te be seffen dat het hier om een niet-po- pulaire opknapbeurt gaat: "Op de ze manier wordt er heel wat geld onder de weg gestopt. Dat mag de burgers niet zo opvallen, het moet wel echt gebeuren. Anders krijgen we later een heel pijnlijke rekening gepresenteerd". Het rioolstelsel in het oude dorp varieert in leeftijd van veertig tot zeventig jaar. Alle buizen dateren van voor de Tweede Wereldoorlog. Gemeentewerken heeft berekend dat, wanneer de buizen binnen nu en achttien jaar aan de beurt ko men, ze ongeveer zeventig jaar oud zijn. En dat is de gemiddelde le vensduur van rioolbuizen. Totaal onverwacht kwam de kostbare op knapbeurt dan ook niet. Oegstgeest heeft het karwei in fa ses van vijf jaar opgesplitst. In de eerste fase zullen de volgende stra ten worden aangepakt: Nassau laan, Prins Hendriklaan. de De Tennisclub bang voor sportpark VOORSCHOTEN - De Voorscho- het sluipverkeer te weren, tense tennisvereniging 'Forescate' de Duinzichtstraat", aldus vreest dat de sport/tennishal in Gemeente- sportpark 'Adegeest' concurrerend gaat werken. Voordat de gemeente het licht op groen zet, moet ze goed onderzoeken welke gevolgen de zaal heeft voor de binnensport clubs. Dit bleek gisteravond tij dens een vergadering van commis- - sie sport en recreatie. joen gulden akkoord verklaard. De Een w°or*'°erder ™n de V,er" 'wl«n He henoHivde dertia mil- em|m8 Nederlandse Gemeenten ondersteunde dit pleidooi. Voor schoten moet een goed 'totaal plaatje' hebben, bewust kiezen voor centralisatie dan wel decen tralisatie en ook over de gemeente- tiebulletin in de bus gestopt. Daar kunnen ze op reageren. Zo kunnen de bewoners hun wensen kenbaar maken over een eventuele nieuwe inrichting van hun straat. "Bijvoor beeld als ze maatregelen willen zoals een woordvoerder werken. De gemeente neemt zelf geen ini tiatieven in die richting, maar wacht de wensen en opmerkingen van de bewoners af. De gemeenteraad heeft zich in middels met een kleine tien mil- LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post 33.65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd f 68,95 per post (binnenland) 100,00 per half jaar. aan huis bezorgd 137.90 per post (binnenland) 200,00 per jaar, aan huis bezorgd 262,40 per post (binnenland) 386,90 losse nummers f 1.20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. (071) 143545 Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. 'rest' van de benodigde dertig mil joen wordt in een later stadium be- schikbaargesteld. Overigens betaalt het rijk geen cent aan de Oegstgeester operatie. De burger zelf betaalt wel mee. Zo grenzen kijken. Hij betwijfelde of gaan de rioolrechten in verband de clubs erin zullen slagen nieuwe met het saneringsplan volgend jaar activiteiten aan te trekken voor het omhoog van 75 naar 90 gulden. Ook de jaren daarna zal de vergoe ding voor het gebruiken riool blijven stijgen. park, waar twee nieuwe kunstgras velden moeten komen, zes kunst- het gras tennisbanen voor recreanten 25 bij 44 meter. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag van HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 drs. J W E. Metselaar R.D. Paauw van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H.G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaft Sport: P. J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t.v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met i

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2