S T Dt FBST- KRANT IS UIT ZEEMAN Glasbergen brengt achterstand terug NAC-spelers in uitverkoop ■«Pr im Ik KH Volleyballers VCS nemen afstand MIJN EIGEN KRANT, DAT IS L krant heeftJ alle sportj alphens JINSDAG 18 NOVEMBER 1986 PAGINA 15 Overwinning op 'Wolven' KATWIJK - Glasbergen heeft er gisteravond voor gezorgd dat de spanning in de interregionale zaal voetbalcompetitie weer terug is. De Rijnsburgers klopten lijstaan voerder Zwarte Wolf met 3-1 en brachten de achterstand op de Leidse titelhouder daarmee terug tot 1 punt. Het treffen tussen de twee andere pretendenten, Data- gold en Ceverbo werd evenals het duel De Rozet - Bax in verband met de oefentrip van het Neder lands team uitgesteld. Neptunus deelde in Rotterdam de punten met De Maas (1-1), terwijl FC Lisse zichzelf de das omdeed in Wad- dinxveen: 4-2 voor FC Grovo. In de hoofdklasse behield Van der Plas zijn leiderspositie dankzij een zege op De Kuyper. Glasbergen - Zwarte Wolf 3-1 De belangen in deze wedstrijd tussen de twee streekrivalen en ti telkandidaten waren voor Glasber gen het grootst. Verliezen beteken de dat het gat met de Wolven vijf punten ging bedragen en dat zou gezien de blakende vorm die de Leidenaars met name verdedigend aan de dag leggen onoverbrugbaar zijn. Doelman John Erades was ook gisteravond in de met 300 toe schouwers goedbezette Katwijkse sporthal goed op dreef, maar de Kloppenburg nu akkoord DEN HAAG (ANP) - Mirjam Klop penburg heeft het meningsverschil met de tafeltennisbond bijgelegd. De international had moeite met de schriftelijke verklaring, die de bond voor het begin van het sei zoen aan alle potentiële internatio nals ter ondertekening voorlegde. Bij voortdurende weigering zou opneming in de nationale ploeg on mogelijk worden. In de verklaring behandelde de bond twee zaken heel gedetail leerd. De internationals dienen in oranje in door de bond ter beschik king gestelde uitrusting te ver schijnen en tijdens het verblijf in de nationale ploeg zouden ze geen recht op loonderving kunnen doen gelden. Met die afspraken ging de speelster akkoord. Ze kon zich evenwel niet verenigen met de nogal ruime passage, waarin de bond ook in alle eventueel later voorkomende gevallen het beslis singsrecht opeiste. Over die inter pretatie hebben Miijam Kloppen burg en voorzitter van de sport- commissie Piet Römgens elkaar inmiddéls gevonden, zodat de deelneming van Kloppenburg aan de open Joegoslavische kampioen schappen, die donderdag in Novi Sad beginnen, niet in gevaar komt. Rijnsburgse voorhoede slaagde waar eerder de concurrentie faal de. Wim Bouckaert tilde Glasber gen al in de eerste helft met twee verrassende schoten naar een 2-0 voorsprong en die marge had nog groter kunnen'zijn als Bouckaert en ploegmaat Huug Aandewiel wat beter hadden afgewerkt. Peter Gijsman bracht Zwarte Wolf dichterbij uit een slim geno men vrije trap. De Leidenaars lok ten hun tegenstander in de val door de vrije trap zo snel te nemen dat het onmogelijk was om de ver eiste drie meter afstand te nemen. 'Overnemen' oordeelde de arbiter tot driemaal toe, en bij de derde po ging had de truc succes (2-1). De titelverdediger leek in de slotfase langszij te kunnen komen toen Huug Aandewiel, die andermaal de doelpaal als hindernis ervoer, we gens aanmerkingen op de leiding voor twee minuten naar de kant moest. Van der Reijden ranselde de lat, maar het was aan de andere kant van het veld waar de beslis sing viel. Hennie Koet speelde zich vrij en passeerde Erades: 3-1. FC Grovo - FC Lisse 4-2 De teleurstelling droop van de gezichten van de Lisser spelers, die tot kort voor tijd de beste papieren hadden voor de in dit duel der de gradanten zo belangrijke winst. Een blunder (een sliding om een ongevaarlijke tegenstander) leidde het verval van Lisse in. Kees Bone faas verzilverde de strafschop en maakte daarna met een fraaie tref fer het karwei af (4-2). Daarmee was het sprookje uit voor Lisse, dat de wedstrijd zo hoopvol was ge start. Patrick Bon bracht de bezoe kers aan de leiding, maar meer kansen werden niet benut. Bone faas bezorgde Grovo de gelijkma ker en Sjaak Hobbezak tekende voor 2-1. Vlak voor de rust maakte Marco Eldenbroek voor Lisse ge lijk, maar het mocht niet baatten. In de slotfase ging het toch nog verkeerd. Van der Plas - De Kuyper 2-0 De Katwijkse lijstaanvoerder krijgt steeds vaker te maken met tegenstanders die zich geheel in graven voor hun eigen doel. De vloer van Cleijn Duin likt daardoor wel een maanlandschap, met kra ters en gaten. Het was voor Van der Plas moeilijk om lanes de dnnr Kuyper opgestelde valkuilen een weg te vinden, maar na de pauze (0-0) lukte dat toch tweemaal. 'Pad vinder' was Rick Curfs die de een zijdige wedstrijd besliste met twee goals: 2-0. WIELRENNEN - De Fransman Bernard Vallet en de Australiër Danny Clark hebben gisteravond laat de wielerzesdaagse van Parijs gewonnen. Het duo duldde alleen de Fransman Mottet en de Brit Doyle in dezelfde ronde. De Italia nen Moser en Bontempi eindigden op één ronde als derde. René Pij nen kwam met de Fransman Ta- rantini niet verder dan de achtste positie (op vijf ronden). BREDA (GPD) - NAC gooit de spelersgroep in de aanbieding. Het betreft nog wel geen opheffingsuit verkoop, maar wel een koopjes- markt vanwege een grondige inter ne verbouwing. De gegadigden kunnen zich melden. En liefst zo snel mogelijk. De totale schulden last van de Bredase betaald-voet balorganisatie bedraagt momen teel ruim een miljoen gulden en daar komen iedere dag scheppen geld bij. In eerste instantie zal de clublei ding surséance van betaling aan vragen en proberen een financiële overgangsregeling rond te krijgen. Dat wil het bestuur doen door mid del van sponsors die bereid zijn een grondige sanering financieel te een medespeler. Hen- ondersteunen. Omdat NAC zich Hogewoning» realiseert dat dat wel moeilijk zal zijn, is gisteren de totale spelers groep te verstaan gegeven dat in principe iedereen mag vertrekken. Dat was geen verrassing meer, want voordat ze officieel op de hoogte werden gesteld, hebben de contractspelers gistermorgen al in de krant kunnen lezen wat hun bo ven het hoofd hangt. Het bestuur zei dat gisteren natuurlijk te be treuren maar was in feite zelf ge baat bij-publiciteit om zo snel mo gelijk kooplustigen en sponsors te interesseren. De spelers konden de catastrofe bovendien zien aanko men. Over de maand oktober heb ben ze, evenmin als de wel tijdig op de hoogte gebrachte trainer Looyen, nog steeds hun salaris niet ontvangen. daadwerkelijk hun tol geëist. Aan het begin van deze competitie had het bestuur nog de illusie de neer gaande spiraal te kunnen ombui gen. Betere prestaties zou het pu bliek wel weer op de banken krij gen en Breda was toch voetbalmin- ded? Maar ook aan het geduld van de Bredase voetbalfan kwam een ein de en toen de prestaties ook dit sei zoen weer onder de verwachtingen bleven, toen bleven de fans weg. Secretaris mr. Chris Liesker giste ren: „We verkochten nog geen dui zend seizoenkaarten. Dat was al een teken aan de wand. Maar we zijn toch doorgegaan; we zijn opti mistisch gebleven. Achteraf zijn we te optimistisch gebleken. Achteraf kun je zeggen dat we mis schien toch eerder hadden moeten schrappen in het huishoudboek- LEIDEN - Het mannenteam van VCS nam in het rayon Leiden af stand van de concurrentie door een simpele 3-0 zege op Donar 2. Van de achtervolgers verspeelde Ley- thon 3 kostbare punten aan Gemi- ni/Kangeroes 3 en raakte Aarlan- derveen verder achterop door een puntendeling met Ridderveld. Bij de vrouwen viel de 3-1 overwin ning van de volleybalsters van Blok '77 op. LUSV 2 en Leython 4 lijken daar moeilijke tijden tege moet te gaan. Ook in de strijd met DVO was er voor het vierde vrouwenteam van Leython geen winst weggelegd. Na een enthousiast begin (17-15), ver loor Leython de tweede set met de zelfde cijfers. Die klap werkte lang na, want in de twee volgende spel- delen kwam de thuisclub er niet meer aan te pas: 7-15 en 2-15. Ook het derde team van Leython leed een nederlaag. Het bezoekende Ge- mini/Kangeroes 3 was daar verant woordelijk voor: 1-3 (7-15, 5-15, 15- 11 en 2-15). De ploeg uit Voorscho ten maakte zowel in de aanval als de defensie een betrouwbare in druk. Op de derde set na kwam Leython er dan ook niet aan te pas. De overwinning van vorige week op LUSV 2 heeft Blok goed ge daan. Direct erna namelijk volgde een tweede winstpartij, met dit keer VCO als slachtoffer. In een goede wedstrijd zegevierden de Katwijksen met met 3-1. Vooral Coby Rovers had er zin in. Tegen haar smashes was het Oegstgeestse blok nauwelijks bestand. Setstan den: 9-15, 15-8, 15-7 en 15-4. Liusna was binnen het uur klaar met LUSV 2. In de eerste set kon de studentenformatie tot 6-6 volgen. Daarna was de koek op: 15-6, 15-4 en 15-5. "Een makkie", vond ieder een aan Lisser kant. Hoewel Novo 3 geen beroep kon doen op Gerda van Klaveren (arm- blessure) en Joke van Mastrigt (knieblessure), hield het het altijd gevaarlijke S'70 in Noordwijk on der de duim. Zelfs met een 2-10 voorsprong wist de ploeg uit Wou- brugge zich in de derde set geen raad (15-13). De overige spelperio- den won Novo met 15-7 en 15-11. Novo 2 - InUpGo eindigde in 2-2. De debutantes uit Roelofarends- veen toonden eens te meer aan in de eerste klasse thuis te horen. Bij Novo viel tot het laatste bedrijf weinig aan te merken op de inzet. In de vierde set evenwel zakten de Noordwijkers ver weg. Setstan den: 10-15, 15-10, 15-11 en 4-15. Het mannenteam van VCS deed goede zaken. Zelf klopte het zon der zich al teveel in te spannen Do- nar 2 met 3-0 (15-9, 15-4 en 15-7), terwijl de concurrentie punten ver speelde. Bij de Sassenheimers wa ren Peter Koot en Paul Berntzen weer present, waardoor iedereen op zijn eigen plaats stond. Donar 2 scoorde alleen wat punten door via het blok de bal uit te slaan. LISC - DAC 3 kende een eindstand van 2- 2 (15-12, 10-15, 15-5 en 11-15). De Leidenaren staan erom bekend dat zij sterk spel regelmatig afwisselen met mindere prestaties. Daar maakte deze wedstrijd geen uit zondering op. In het vierde bedrijf overigens bleef het spannend tot 11-12. WVC behaalde de eerste punten door het een plaats hoger geklas seerde InUpGo in Roelofarends- veen te kloppen. InUpGo won de eerste set met 15-3 en bouwde in de tweede een voordelige 13-7 score op. Op dat moment besloot Dennis Rijnders aan Warmondse kant niet langer als coach op te treden, maar plaats te nemen binnen de lijnen. De gevolgen waren voor InUpGo fataal. WVC pakte de set met 13-15 en eiste vervolgens ook de tweede resterende speldelen voor zich op. Het mannenteam van RW behaal de ten koste van Orion de tweede overwinning van het seizoen: 3-0 (15-10, 15-12 en 15-6). Orion het in de tweede spelperiode een 2-12 voorsprong glippen. De derby tussen Ridderveld en Aarlanderveen was bepaald geen saaie aangelegenheid. Ridderveld, met Jaap Faber voor het eerst op de bank, balanceerde op het randje van de afgrond en kwam uiteinde lijk met een 2-2 score goed weg. Lichtwedstrijd van Oegstgeest tegen Noordwijk LEIDEN - Zaterdagvierdeklas ser Oegstgeest krijgt vanavond Noordwijk op bezoek. De wed strijd wordt gespeeld ter gele genheid van de ingebruikne ming van de nieuwe lichtinstal latie. De Oegstgeestse wethou der Van Veen verricht om 19.30 uur de aftrap op de accommo datie aan de Voscuyl. Snelle tijden op Thialf-ijs HEERENVEEN (ANP) - Het niet meer door weer en wind gestoorde ijs van het overdekte Thialf-sta- dion in Heerenveen bleek gister avond tijdens selectiewedstrijden van het gewest Friesland voor de strijd om de IJsselcup van komen de zaterdag bijzonder snel te zijn. De meeste regionale rijders brach ten hun persoonlijke records niet onaanzienlijk omlaag. Jan. Ykema zegevierde in vloeiende stijl op de 500 meter in 38,2 seconden. Bouke Jonkman werd verrassend tweede in 38,4 se conden. Hij versloeg kernploeglid Geert Kuiper (38,7) in een recht streeks duel. Op de 1500 meter nam Kuiper revanche, zij het met een verschil van slechts één-tiende seconde (2.00,9 tegen 2.01,0). Feike Duin werd derde in 2.03,8. Bij de vrouwen was Grietje Mul der het best op dreef met tijden van 44,1 en 2.13,8. Van Niekerk moet wachten LEIDEN - Wim van Niekerk zal nog even moeten wachten met zijn ren tree bij BS Leiden. De aalvlugge guard besloot eerder dit jaar om een punt te zetten achter zijn basketballoopbaan, die bij Leiden was begon nen en via Trotters bij Blitz een voorlopig einde vond. Vorige maand kreeg Van Niekerk toch weer zin in het spelletje en meldde zich aan bij Leiden, dat hem na enige ruggespraak wel wilde hebben. De komst van Van Niekerk is echter moeilijker dan gedacht. Omdat de Leidenaar geen overschrijving had aangevraagd, moet hij nu tot 1 januari wachten alvo rens voor de eerstedivisionist speelgerechtigd te zijn. SCOREBORD SPORTTOTO die elk bruto naars, die elk f22,20 ontvangen. 3e prijs 7.062 winnaars, die elk f6,50 ontvangen. Toto-gelijk 46 ontvangen. 5e prijs: 77.546 winnaars, die elk f 5,- ontvangen. De jackpot voor lotto 47 is: f66.797,15. Cijferspel 46 Winnend nummer: 03 01 32. 6 cijfers goed: 1 winnaar. 5 cijfers goed: 1 winnaar. f 153,20 ontvangen. 3e prijs: 14 win naars, die elk f 153,20 ontvangen. 4e prijs: 491 winnaars, die elk f7,- ontvangen. De jackpot voor toto-gelijk 47 is: f7.516,88. i de derde kenland 9. ronde zijn: Mannen: Sowjet-Unie - Tsjechoslowakije 3Vfe-VS!, Verenigde Staten - Cuba 2-2, Bulga- rije-IJsland 2-2, Schotland-Ecuador 3-1, Griekenland-Nicaragua 4-0, West-Duits- land-Indonesiè IV2-2V2, Frankrijk-Australië 2-2, Zwitserland-Maleisië lVi-2Vfc, Para- guay-België 1-3, Ned. Antillen-Haiti 2Vz- l'/a, Hongarije-Spanje 2Vè-Vi (voorlopig), Joegoslavië IOV2, 5. Engeland 10, 6. Verenigde Staten, Cuba en West-Duitsland Frankrijk, China, Egypte en Grie- Vrouwen: Joegoslavië-Frankrijk 2-1, Cuba- Engeland 1-2, IJsland-Spanje OV2-2Zwit- serland-Roemenië Vi-2V4, Polen-West- Duitsland Vfc-Vi (v), Sowjet-Unie-China 2-1. Stand aan de kop: 1. Roemenië 816,2. Sow jet-Unie 8, 3. Joegoslavië en Hongarije 7Vi, 5. Bulgarije, China en Frankrijk 7, 8. Span je 6,5 (en 1 afg.) Zwaarweltergewicht (6x3 minuten): Ro meo Kensmill (Amsterdam) onbeslist te gen Gilbert Delhaye (Fra). Halfzwaargewicht (4x3 minuten): John Held (Vlaardingen) wint op punten van 'li. -- textielSupers het dagblad, dat ik kan vertrouwen, waarin ik gemakkelijk alle rubrieken vind en dat compleet is in zijn nieuwsberichtgeving. Daarom is het mijn krant! KWH PLAATSELIJK èn de advertenties van de winkels in de omgeving. Ik wil hun prijzen verge lijken met die van de grote warenhui zen en modezaken. Dat vind ik niet in een landelijke krant. MIJNEIGEN^ KRANT MOET, naast de nieuwsfeiten, ook goede achter grondinformatie geven. Mijn krant moet een eigen mening hebben. Mijn krant ziet het goede nieuws en onthult misstanden. Daarom is het mijn krant! ïjn Elke dog het plaatselijke, landelijke en inter - nationale sportnieuws. En elke maandag -< de sportbijlage met duizenden uitslagen.'' Dat heeft alleen mijn krant.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15