OFI Kreta draagt Gerards op handen Eerste verlies koploper LD-Cup korfballers Siemerink tiende met tennisteam Toernooi Fides Pacta Estafettezwemmen in zwembad De Zijl Clerc enige ongeslagen dammer VRIJDAG 14 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Volgende maand wordt de tweede editie afgewerkt van het korfbaltoernooi om de Leidsch Dagblad-cup. In de Vijf Meihal en de Oegstgeester Apollohal komen op tweede kerstdag zestien ploegen in actie. Een dag later, zaterdag 27 december, worden in de Vijf Meihal de finales gespeeld. Niet alleen strijden dan acht ploegen om de LD-cup, vorig jaar een prooi voor Fides Pacta, maar verdelen ook een totaalbedrag van tweeduizend gulden aan prijzen. In de Vijf Meihal spelen op 26 december De Danaïden, Madjoe, Tempo en Zuiderkwartier in poule A, De Algemene, Fides Pacta, Fluks en Vriendenschaar in poule B. In de Apollohal streden Crescendo, Fiks, KNS en Pernix in poule A en Ons Eiland, TOP, Velocitas en een geselecteerd jeugdteam van de Leidse Korfbal Federatie in poule B om vier finaleplaatsen. LEIDEN - Rijnsburger Jan Sie- merink heeft in de eindstrijd van het tennistoernooi om de wereldbeker niet kunnen stun ten met het Nederlands junio renteam. De nationale belofte verloor in Tokio de eerste wed strijd tegen Brazilië met 2-1 waarna Oranje het toernooi in de verliezerspoule diende te vervolgen. Jacco Eltingh won weliswaar zijn eerste partij tegen Marcus Barbosa (6-3, 5-7, 8-6), maar na het verlies van Siemerink tegen Jaime Oncius (6-4,4-6,4-6) ging ook het dubbelspel verloren (4- 6 in de beslissende set). De zieke Siemerink moest vervolgens de eerste ontmoe ting in de strijd om de negende plaats laten lopen. Daarin won Nederland met 2-1 van Honga- i Siemerink zijn aan deel opeiste in de 3-0 zege op Venezuela. Door deze overwin ning plaatsten de 16-jarige ten nisser van het Leidse Unicum en zijn aanstaande ploeggenoot Eltingh zich voor de finale van de verliezersronde waarin te gen Israël een 2-1 nederlaag werd geleden. Daardoor eindig de Oranje uiteindelijk op de tiende plaats. Het jeugdteam van Australië ontfermde zich in de Japanse hoofdstad over de wereldbeker voor landenteams, terwijl Au stralië, voor Zweden, beslag legde op de derde plaats. Trainer zet'Libregts en Fafié in schaduw HERAKLION (ANP) - Sjeng Gerards heeft niet veel weg van een succestrainer. Hij oogt, buiten een opvallend haarstuk, volstrekt anoniem, gedraagt zich bescheiden, verplaatst zich in een zeven jaar oud modaal autootje én zou hooguit wegens zijn Europa Cup ervaring als actief Fortuna '54-voetballer enig recht op een dergelijke status kunnen doen gelden. Volgens de Nederlandse reglementen, van de KNVB is de 46-jarige Limburger zelfs niet eens bevoegd een afdelingsclub te leiden. LEIDEN - Fides Pacta organiseert zondag in de Groenoordhallen opnieuw haar inmiddels traditionele zaaltoernooi. Voor de vijfen zeventig jaar bestaande korfbalclub is het al weer de vijfde editie en ook dit jaar speelt vrijwel de gehele Leidse (zondag) top mee. Vanaf 10.00 uur strijden er in totaal 68 achttallen, afkomstig van elf voornamelijk uit de Leidse regio afkomstige clubs, om de prij zen. 's Ochtends is het de beurt aan de jeugd, die na twaalf uur geleidelijk plaats maakt voor de senioren. Het deelnemersveld in de hoogste klasse bestaat naast overgangsklasser Fides uit de standaardteams van De Danaïden, Zuiderkwartier en De Algeme ne. Op lager niveau geven daarnaast ook Crescendo, KNS en Ons Eiland acte de presence. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.45 uur. Toch is Eugene („zeg maar Sjeng, dat doet iedereen") Gerards de coach van de nummer twee van de Griekse competitie, OFI Kreta en heeft hij zijn meer gereputeerde en gediplomeerde Nederlandse colle ga's, Thijs Libregts (PAOK Saloni ka) en Ab Fafié (AEK Athene) in dat Zuideuropese en derhalve voetbalgekke land in zijn schaduw geplaatst. Voor de nuchtere Gerards niet iets om prat op te gaan. „Ben je gek. Nu is alles voorspoed. Daar geniet ik van, maar er hoeft maar even iets mis te gaan of er is paniek in de tent. Tot zaterdag had OFI vijf keer gewonnen en een keer ge lijk gespeeld. Dan ben je de beste trainer van het land, van Europa. De supporters en het bestuur pra ten zelfs al over de loting voor de Europa Cup van volgend seizoen. De duels met Hégduk Split zijn blijkbaar goed bevallen. Ze zijn meteen door het dolle heen". „Dat is direct ook het gevaar van de Griekse instelling. Als ze verliezen, dan praten ze ook een week na. De twaalf kranten op Kreta zeuren zes dagen door over zo'n nederlaag als tegen Diagoras op Rhodos. Mijn taak is de zaak rustig te houden". Vaste voet Voorlopig heeft Gerards behoor lek vaste voet aan Griekse grond, al hebben de OFI's (vrienden van Kreta) het liever over Kretense bo dem. Kreta verhoudt zich immers tot Griekenland als Corsica tot Frankrijk. Slechts een echte af scheidingsbeweging ontbreekt. OFI is echter een belangrijk deel van de Kretense trots en Gerards wordt op handen gedragen. In het seizoen 1984-'85 vlogen er achter elkaar drie Griekse trainers rij uit. Gerards arriveerde 12 juli 1985 en denkt zyn contract tot medio 1988 wel uit te dienen. „Kijk, die tweede plaats van vo rig jaar is een streep door de reke- Massakamp schaken LEIDEN - Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan organiseert de schaakvereniging Leithen vandaag een massakamp met de Noord- wijkse club Daniel Noteboom. De ontmoeting vindt plaats in de kan tine van RIO 2 in Leiderdorp en be gint om 21.00 uur. Voorafgaand geeft het bestuur van Leithen een receptie die om 19.30 uur een aan vang neemt. Open squash-dag LEIDEN - Op zondag 16 november organiseert de Leidse Squash Rac kets Club een open dag in de Drie Octoberhal. Behalve het geven van uitleg en demonstraties biedt de nog jonge maar inmiddels meer dan honderd leden tellende vereni ging aan geïnteresseerden de mo gelijkheid om op die dag zelf een balletje te slaan. Uiteraard dienen dan indoor-schoenen te worden meegenomen. De open dag begint om 10.00 uur. ning geweest. Tot dan was OFI een degradatie-kandidaat, die ooit een keer de achtste plaats haalde. Nu kan het alleen nog maar beter door kampioen te worden. Feit is wel, dat we nu weer bewijzen dat de prestatie van vorig seizoen geen in cident is geweest. Een voordeel is: een Griek vindt een buitenlander altijd beter. In de hoogste klassen werken dan ook voornamelijk bui tenlandse trainers, drie Nederlan ders, drie Duitsers, de Belg Braems, de Pool Gmoch, een Tsjech, Bulgaren en drie Joegosla- ven, van wie Ivic nu bij Panathinai- kos ontslagen is. Tijdens het sei zoen mag dan niet opnieuw een niet-Griek worden aangesteld. Bo vendien zijn buitenlandse coaches slechts in de hoogste klassen toe gestaan". Die clubs betalen goed, met na me aan de trainer en de twee bui tenlandse spelers, die onder de reglementair vereiste 21 profs een plaats vinden. Sjeng Gerards heeft geen reden tot klagen, bewoont een flat in de binnenstad van He- raklion en deelt gedurende de lan ge hete zomer („mijn rugklachten zijn helemaal verdwenen") een lu xe appartement aan zee met een kapitaalkrachtig bestuurslid. „Het is lucratief. Dat mag je best weten. Een laatste paradijsje noem ik kreta wel eens. Maar niet alles is mogelijk hoor. OFI blijft een club met beperkingen. Wij hebben een Joegoslaaf onder contract, Yanja- nin, zoals alle Joegoslaven over de grens volgens zeggen een oud-in ternational. Hy kan wel voetballen, maar alleen voor eigen publiek. Die is wegens zijn techniek en trucjes zeer geliefd bij de mensen. Nu wil hij een tweejarig contract voor 150.000 dollar. Dat zal niet lukken. Ik oriënteer me al op een opvolger. Ik had die Tiainen op het oog, die belandde bij Ajax. Trans fersommen willen ze hier sowieso niet betalen. Alleen salarissen. Zelfs de topclubs gaan nooit ver der dan vyf zes ton voor een top per. En wat krijg je daarvoor". Dood spoor OFI Kreta benaderde Sjeng Ge rards in 1984. Gerards was als pur sang voetbalman op dat moment enigszins op dood spoor geraakt. Hij speelde veertien jaar betaald voetbal, waarvan elf in het Fortuna '54 van Van der Hart, Carlier en Kohn. Gerards eindigde bij Lim- burgia, waar hy zich bij de sane ring in 1973 opwierp als voorvech ter voor een uitkeringsregeling van de voetbalbond aan de gedupeerde spelers. Als gemeente-ambtenaar sociale zaken kende hij de paden. De strijd met de KNVB deed Ge rards als vanzelfsprekend van Zeist naar Keulen uitwijken voor zijn opleiding als trainer. Hy nam zeven maanden verlof op om bij de gerenommeerde Sporthochschule, vooral beïnvloed door stage-bege- leider Hennes Weisweiler (bij Bo- russia Mönchengladbach), zijn Duitse diploma te halen. Met dat papier mocht Gerards, zoals hij het zelf uitdrukt „wel Bayern Mün- chen, maar niet Huskense Boys" trainen. De KNVB weigert, met het oog op de bescherming van de ei gen opleiding, nog altijd het West- duitse diploma te erkennen. Manager Hens Koerver haalde hem toch naar Roda JC, arrangeer de een door Plooijer en De Vroet afgenomen en veroordeelde test en stelde zijn beschermeling toch aan als assistent van Bert Jacobs. De v&kbond, de WON, protesteerde. „Maar Koerver zette door en ik hoorde nooit meer iets van de bond. Ik werd blijkbaar gedoogd. Ik heb elf jaar schitterend samen gewerkt, lang met Bert Jacobs en Piet de Visser, korter met Eyken- broek en Körver. Ik was geen bal- lenjongen. Bovendien was ik van mening, dat assistent bij een be taalde club beter was voor je vor ming als trainer dan werken bij een amateurclub. Bij Roda deed ik veel scquting. Uit Denemarken haalden we Eriksen, Ziegler en Kolding. Laudrup hadden we op zijn vijf tiende jaar als eerste op het oog. Zijn vader weigerde. Uit Veendam haalden we Nanninga. Voor dertig duizend gulden konden we ons aan hem geen buil vallen. Dat is geble ken". Het scouten van de in West- Duitsland studerende Griek Gre- gori Tsinos, nu de libero van OFI, blijkt grote gevolgen te hebben ge had voor Gerards. „Tsinos zal wel wat met mijn komst naar Kreta te maken hebben gehad. Ik deed in 1984 wat spionagewerk voor Pana- thinaikos voor het Europa-Cup duel tegen Feyenoord. Ik had con tacten met Stefan Kovacs en met zijn assistent Kalegaras. De laatste heeft de zaak met OFI aan het rol len gebracht. Ik was ook rijp voor het avontuur. Ik liet niets achter, ben hier ook alleen. Maatregelen De „voors" en „tegens" van het Griekse voetbal en zijn OFi heeft Sjeng Gerards na anderhalfjaar op een rijtje. Hy heeft zyn zakelijke maatregelen genomen, al is een W interclubkampioenschappen LEIDEN - Zwembad De Zijl vormt het komende weekeinde het decör voor de 32ste editie van de Winter- clubkampioenschappen estafette- zwemmen. Het mede-organiseren de De Zijl/LGB zal evenals LZ'1886 alleen bij de jeugd uitko men. Voor de leeftijdsgroep onder 10 jaar staan uitsluitend 50 m-num- mers op het programma, in tegen stelling tot de andere twee jeugd groepen (o/12 en o/14) die 100 m- Ondanks het feit dat De Zijl in geen enkele leeftijdsklasse als fa voriet wordt gezien, verwacht De Zyl-trainster Erna van Belkum wel degelijk een Nederlands Kam pioenschap binnen te halen. Zij tweeënhalve minuut sneller is dan die van de naaste concurrenten De Dinkel en De Dolfyn, lijkt deze jongste meisjesploeg onverslaan baar. De meisjes onder 14 jaar en de jongens onder 10 jaar moeten ook goede titelkansen worden toe gedicht. Sjeng Gerards greep het Europa Cup-duel tussen Olympiakos en Ajax aan om met Johan Cruijff van gedachten te wisselen. Beide trainers be schikken niet over diploma's, maar staan met hun ploeg wél bovenaan. (foto ANP) Zie de resultaten. De ogen van de bondscoach gaan nu ook een klein beetje open. Tot nu toe selecteerde hij slechts vedetten van de grote clubs. Die vormen echter geen elf tal. Zamaras en Vassiliou van OFI hebben al eens bij het nationale elf tal gezeten. We gaan vooruit". Bij de senioren zal de strijd bij de mannen gaan tussen de kampioen van vorig jaar, het Amersfoortse AZPC, en De Dolfijn uit Amster dam. Geopend wordt er met de 4 x 100 meter wisselslag. Vervolgens werkt men de 4 x 100 rug,school en vlinder af, waarna wordt afgeslo ten met het klapstuk, de 10 x 100 meter vrije slag. De Amersfoortse formatie verschijnt met onder an- doelt hierbij op de jongens onder dere Frank en Peter Drost en Pa- de veertien jaar, die met een zesde trick Dybiona in de startblokken, inschrijftijd werden toegelaten. De onderlinge verschillen zyn in deze jaargangen echter dermate klein, gaat spelen in dit kampioenschap, dat een spannende strijd zeker kan daar de titelverdedigers, in tegen- worden verwacht. Twee jaar gele- stelling tot de Dolfyn, geen enkele specialist op deze slag hebben. mentale ommezwaai als onbegon nen werk te kwalificeren. „Aller eerst ben ik begonnen met het zoe ken naar een trainingsveld. Dat was er niet. Een onmogelijke situa tie. We trainden op grind en op het strand. Nu hebben we buiten de stad een zeer kostbaar grasveld en een gravelveld aangelegd. Een enorme vooruitgang". „We zijn nu ook het stadion aan het uitbreiden. Van 8.500 naar 15.000 plaatsen. De Griekse bond wil het gebruiken voor de EK-wed- strijd tegen Polen. Onze inkomsten worden er ook door vergroot, al drijft OFI vooral op de duels in Athene. Tegen Olympiakos ver wachten we een uitverkocht Olym pisch stadion. Dertig procent van de recette, zo'n 250.000 gulden, is voor de bezoekende club. Het Griekse voetbal drijft op de geest drift van het publiek, maar ook op het geld van de grote reders en za kenmensen". „Vardogiannis, de eigenaar van Panathinaikos, wordt in verband gebracht met OFI, maar met direc te sponsoring of gesuggereerde in menging op het resultaat van de onderlinge duels heeft dat niets te maken. Ook de zes ex-spelers van Panathinaikos zijn regulier bij OFI gekomen. Die man is wel Kreten- ser van geboorte en een welwillen de supporter van OFI. Die komt ons te hulp als we in de problemen zitten. Laatst misten we een vlieg den won De Zijl voor het laatst nationale titel tijdens de estafette clubkampioenschappen toen de jongens onder 10,12 en 14 jaar een - eerste plaats in het totaalklasse- ment voor zich opeisten. Voor LZ'86 lijken meer nationale titels binnen bereik. De meisjes on- der 10 jaar, de titelverdedigsters zusters Muis gaand op de inschrijftijd, die De Dolfijn kan als titelverdedig- rouwen dit keer op- tegenstand verwach ten van Dedemsvaart AC. De Am sterdammers zetten onder meer Olympisch kampioene Jolanda de Rover in. Dedemsvaart, met de ge- f •-* Af zusters Muis en Oegema in de gele- f?y°Ffet- deren, behaalde vorig jaar achter De Dolfyn een tweede plaats. In zaalvoetbalcompetitie vrouwen LEIDEN - Bij de vrouwen leed in de zaalvoetbalcompetitie koploper Eigenbrood voor het eerst een ne derlaag. Jipi's Tweesprong was daar verantwoordelijk voor. Het won met 2-3 na een 2-0 achter stand. Door twee doelpunten van Bian- ca Vonk nam Eigenbrood in de eer ste helft een 2-0 voorsprong. Nog voor de wissel scoorde Joke van Vink tegen Jipi. Zy benutte een strafschop. In de tweede helft bracht Jolanda Vlugt de balans weer in evenwicht en in de laatste minuut pakte de ploeg uit Roelo- faarendsveen zelfs nog de winst door toedoen van Connie Beek- 0 huis. Zij doelpuntte uit een vrije tuigaansluiting. Vardogiannis belt trap. THB Girls, dat vorige week i Exel troffen ieder drie keer de roos voor Bax. Elke Oudendijk maakte de zeven vol. Voor THB Girls scoorden Jose Kortekaas en Do- rien van Nobelen. In de tweede klasse noteerde Warmunda een monsterscore tegen THB Girls 2: 15-2. Loes van Eeden was met zes treffers topscorer van het War- mondse gezelschap, dat Maija Montagne drie keer zag doelpun ten. Bax 2-Stompwijkse Girls ein digde in 4-2 en Kraan Saloon- Stompwijkse Girls 2 in 4-1. Dat betekende de vierde achter eenvolgende overwinning voor Kraan Saloon. Tinie Kraan, Karlijn Stoffels, Marleen van Doorn en Monique Kraan waren succesvol voor Kraan Saloon. De stand in de eerste klasse ziet er nu als volgt uit: Eigenbrood 7-11, Jipi's Twee sprong 5-7, McDonald's 4-6, Zwarte Wolf 3-5, Bax 5-4, McDonald's 2 6-3, THB Girls 8-2, Stand tweede klas se: Foreholte 6-11, Kraan Saloon 6- 9, Warmunda 6-8, Bax 2 6-7, Stomp- wijkse Girls 2 4-0, THB Girls 2 5-0. Gymnaestrada in Amsterdam Nadeel ROME (ANP) - Amsterdam, dat op 17 oktober in Lausanne naast de organisatie van de Olympische Spelen van 1992 greep, krijgt in 1991 toch een massaal sportevene ment binnen zijn muren. Het con gres van de Internationale Gymnastiek Federatie (FIG) be sloot tijdens het congres in Rome de organisatie van de Gymnaestra da van 1991 aan Amsterdam te gunnen. In de stemming zegevier de de hoofdstad met 21 tegen 19 stemmen over Hamburg. Men wil het gymnastiek-evene- ment in de eerste helft van juli la ten plaats vinden. De verwachting is dat rond 30.000 personen zullen deelnemen. De Gymnaestrada was een idee van de Nederlander Jo Sommer, die dit voorjaar op 101- jarige leeftijd overleed. De eerste Gymnaestrada werd in 1953 in Rot terdam gehouden. Volgend jaar vindt het evenement in het Deense Herning plaats. dan met de directeur van Olympic een inhaalwedstrijd ook al met 2-5 van Eigenbrood had verloren, leidt de punten aan Bax (2-7). Normaal is het krachtsverschil tussen beide ploegen gering. Dit keer echter deelde de Voor- houtse equipe duidelijk de lakens uit. Ellen van Oosten en Wendy Regio-rugbyers geselecteerd Het overbruggen standen per vliegtuig, boot en bus - vier dagen reizen voor een wed strijd is niet ongewoon voor OFI - is een ander nadeel voor de Griek se voetballer, die door Gerards niet hoog geschat wordt. „De Griek speelt voor zichzelf, en zijn pu bliek. Het voetbal komt hier op die manier niet verder. Alleen het indi- vuele trucje of techniekje telt hier. Vanenburg en Tahamata zouden hier volle stadions trekken. Kee pers zijn showmakers, piloten". „Ik wil Jongbloed hierheen ha len voor wat extra trainingen. Bij OFI heb ik gehamerd op het collec tief. Met deze jonge groep lukt dat. LEIDEN - De regionalen van Roo- denburg en UVS treffen elkaar morgenmiddag op sportpark Noord. Het duel, dat vorige week vanwege de slechte gesteld van het terrein werd afgelast, begint om 14.00 uur. HILVERSUM - Drie jeugdspelers van The Bassets en twee vdh DIOK zijn uitgenodigd voor de centrale training van het Nederlands rugby- team onder de 21 jaar. De bonds- coaches Hesp en Broers selecteer den 26 spelers. Na het trainings-MJ0 weekeinde in Roosendaal moeten als Frankrijk, Roemenië er nog vijf afvallen. land acte de presence. De selectie van 21 man bereidt De vijf uit de regio geselecteerde zich vervolgens voor op duels met spelers zijn: Mario van der Hejj- Engeland en België. Ook neemt den, Frank de Jong, Gerard Vos Jong Oranje dit jaar deel aan een (The Bassets), Marcel van Loon, sterk bezet internationaal toernooi Marco Secci (DIOK). GRONINGEN (ANP) - De zeer' hectisch verlopen derde ronde bij de strijd om de wereldtitel dam men, leverde gisteren zeven over winningen en een protest op. Voor dat laatste zorgde Jannes van der Wal. De Zeges werden opgeëist door vier van de vijf Sowjet-groot- meesters. Twee kwamen er op naam van de Nederlanders Clerc en Vermin. De Surinamer Autar werkte zijn nulparade weg door Van den Borst te verslaan. Rob Clerc kwam door zijn overwinning op mede-koploper Galperin alleen aan de leiding. De Nederlandse kampioen is de enige speler met de volle winst. Sowjet-kampioen Ale xander Dibman klom naar de tweede plaats op een punt. Het protest van Van der Wal be trof een zuiver reglements-affairê. In de tijdnoodfase drukte Guinard de klok in, zonder een zet te doen. Van de Wal reageerde onmiddellijk met een volgende zet, maar daar ging Guinard niet mee akkoord. Onder het toeziend oog van aanko mend international arbiter Ferrin- ho uit Brazilië, anulleerde de Fransman Van der Wals tweede zet en vervolgde de partij als ware er niets gebeurd. De Braziliaanse ar biter beduidde Van der Wal door te spelen, hetgeen de oud-wereld kampioen ook deed. Na afloop diende hij echter een protest in te gen deze gang van zaken, waarover de beroepscommissie zich nu mag gaan buigen. Uitslagen derde ronde: Korenevski (Sow) - Kouame (Ivo) 2-0, Ma- mina N'Diaye (Mal) - Baljakin (Sow) 0-2, Casaril (Bel) - Mitsjanski (Sow) 0-2, Kane (Sen) - Gantwarg (Sow) 1-1, Dibman (Sow) - Macodou N'Diaye (Sen) 2-0, Van den Borst (Ned) - Autar (Sur) 0-2, Jansen (Ned) - Koe- perman (VSt) 1-1, Guinard (Fra) - Van der Wal (Ned) 1-1, Leandro (Bra) - Vermin (Ned) 0-2, Clerc (Ned) - Galperin (Isr) 2-0. Stand: 1. Clerc 6 punten, 2. Dibman 5, 3. Baljakin, Galperin, Koeperman, Korenevski, Mits janski, Vermin 4, 9. Gantwarg, Jansen, Ka ne, Van der Wal 3, 13. Autar, Van den Borst, Casaril, Guinard, Kouame, Mamima N'Diaye 2, 19. Macodou N'Diaye 1. 20. Leandro 0. BETAALD VOETBAL Competitie EERSTE DIVISIE SC Cambuur-NEC KNVB-beker TWEEDE KLASSE B: Katwijk S-ASWH 3 Irop, SI te, Vitesse-Volendam, PEC Zwolle-DS'79 Zondag Rheden-Ajax, DWV-Fortuna S., Heracles- Feyenoord, FC Groningcn-MW, Sparta 2- FC Utrecht, De Graafschap-Haarlem, Ex- celsior-Veendam, Achilles'29-FC WV, SC Enschede-FC Den Haag KNVB-AMATEURS Ter Leede-Lugdunum (tweede ronde), Oegstgeest-NSV'46, Quick Boys-VCS, SJC-Rijnsburgse Boys Wilhelmus-FC ItKSlt Kbrtoar,, ivireruuiB-nuuuiug- ge, LSW70-MVKV, KRV-GWS, TAW- SVLV, Alphia-Kagia TWEEDE KLASSE: HVZ-SVOW, Kicker- s'69-VNL, LFC-ZLC Zondag EERSTE KLASSE: VNA-ZLC, SJZ- MMO, Alkmania-Kickers'69, Bernardus- Stompwijkse Boys, Warmunda-Leidsche Boys, VNL-Oranje Groen VROUWENVOETBAL INTERREGIONAAL: Rijsoord-Lugdu- num, HOV-Ter Leede EERSTE KLASSE: KRV-Oegstgeest, Val- ken'68-Alphen, Hazerswoudse Boys-RAS TWEEDE KLASSE: Alphen 2-Katwijk 3, Woubrugge -Valken'68 2, Ter Leede 2-Ber- nardus, Katwijk 2-SVLV HOOFDKLASSE: Celeritas-De Sleutels EERSTE KLASSE. Docos-UVS, Stomp- wijkse Boys-UDO, _Teylin|eri-LFC, Alk- 2. UVS 2-Bernardus, LFC 2-Iduna 2 c.ivc.uviaiE.: Avanu - Irene; Megacies - r Amsterdam; Koningslust - Hotac; Toren- P ln' «start sv.«t iy »ir Avanti 2 - Docos; Hoonhorst 2 - Noordkop; Hoonhorst - Vitac DERDE DIVISIE: Scylla 2 - ZTTC; Treffers - Nieuw Vennep; Avanti 3 - SVE 2; Brug - Mannen EREDIVISIE: Orca's - Weert, Haaksbergen - Den Bosch, Zaandam - Den Helder, BC Markt - Donar, Canadians - DAS. EERSTE DIVISIE A: Groningen - BVO Al- 'ïen, Ymir - Hoofddorp, Amsterdam - Ear- Bird, DSS - Zeemacht (vr). EERSTE DIVISIE B: Landslake Lions - AMVJ R'dam (vr), Flash - Rotterdam Zuid (zo), ASVU - Ceres, Rowic - BS Leiden (vr). EERSTE KLASSE WEST: Grasshoppers - EREDIVISIE: Avanti - L&T; Valkenswaart - Veluwe; Gaanderen - TT Amsterdam; Middelburg - Scylla EERSTE DIVISIE: Oegstgeest - Gaande ren 2; Shot - JCV; OTTC - Zwolle; Veluwe 2 - Avanti 2 TWEEDE DIVISIE: Oegstgeest 2 - Toren- stad; Nieuw Vennep - Irene; JCV 2 - SKF; L&T - Quick DERDE DIVISIE: Scylla 2 - SAR; Middel burg 2 - Valkenswaard 2; FVT - Docos Vrouwen PROMOTIEDIVISIE: Groningen - Lisse, Zeemacht - Sea Devils, Jolly Jumpers - Green Eagles, MSV - Grasshoppers (North- gohal, 19.45 uur). EERSTE KLASSE WEST: Leiderdorp - Hurricanes, BVO - Red Stars. Castricum - HRC; REL - DIOK; USRS - TWEEDE KLASSE: Ham - Dolfyn; Kat- c *nn' wyk - Raket; DSZ - Gouwe; WVZ - Vivax DERDE KLASSE: RZV - Koudekerk; - AVZV - Woerden; WZK - Aquaryn; Sassen- heim - DKD (zo) Vrouwen EERSTE KLASSE: Pluvius - LZ (zo); Bub ble - Skelp; KZC - Robben; Ravijn - Merwe- Vrouwen 2E DIVISIE: 15 nov. 14.30 uur Molenwiek- Gemini/K. 3E DIVISIE G en H: 15 nov. 15.00 uur Ley- thon-v. Santen 2,15 nov 16.30 uur Jupiter- Gemini/K 2, 15 nov. 14.00 uur NOVO-Am- sterdam. PROMOTIEKLAS A: 14 nov. Ridderv. 1- AV'40 2,15 nov.: Leython 2-Oikos 1, v. San- Foreholte, SJC- GEWICHTHEFFEN RUGBY Atlas Nijmegen - LKV De Spartaan Vrouwen TWEEDE DIVISIE C: HVS - Tornado; EBHV - Groene Ster; Gilze - Quintus 2; GSC - Velo: Verburch - Hermes DERDE DIVISIE G: Wesüandia Satur- nus; Atomium - Snelwiek; Vires - Treffers; OASE - WIK; Ancora - Hollandiaan Mannen DERDE DIVISIE G: UVG - Saturnus; Kwiek - Saturnus '72; Vires - Treffers; DES - EHC; Ancora - DWS HOOFDKLASSE: DZV - Zijl/LGB; Polar Bears - HZC/Robben; AZPC - VZC; Zian/ Vitesse - AZC/Alphen Mannen: 2E DIVISIE: 15 nov. 15.30 uur OVRA-Ley- 3E DIVISIE: 15 nov. 16.00 uur Gemini/K- VSC, 15 nov. 16.30 uur Ekspalvo 2-NOVO. DOS 3-Radius 3, Kalinko 2-Inter Ami- Amicos 1-DOS 1, Zovoc 1-DAC 2, 15 r DOS 2-NOVO 2, VOY 1-Agon 1. EERSTE KLAS: 14 nov. Ridderv. 1-Aarlv. 1,15 nov.: VCS 1-Donar 2, Gemini/K 3-Ley- thon 3. RW 1-Orion 1. EREKLASSE: NFC - AAC; Dukes - RCH; ".n 3-RW 1, Tornado 1-DOS 2, Dosko 1 Zovoc 1. PROMOTIEKLAS B: 14 nov.: WW 1-Ska nia 1,15 nov.: Blokkeer 1-Orion 1,14 nov.: Agon 1-DOS 1, Netwerk 1-SVC 1, Berg- diensten 1-LUSV 1, 15 nov.: VOY 1-Velo 1. EERSTE KLAS: 14 nov.: Liusna 1-LUSV 2,15 nov.: NOVO 3-S'70 1, NOVO 2-Inupgo termeer, Alecto - VCL, Forescate - Dopie; B: Noordwijk - Alkmaar. VIERDE KLASSE A: Leidse Studs - Wad- dinxveen, Catwijck- De IJssel; B: Hisalis - Abcoude. Vrouwen EERSTE KLASSE A: Breda - Noordwijk, kenisse, Catwyck - Dopie; B: Magnus - Hi-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15