Audrey ineen bijrol m- DIABETES IS OVERAL Ivo* Boy-Edgarprijs '86 voor Michael Moore VROOM"® DREESMANN AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste jazzprijs van Nederland, de Boy Edgarprijs, is dit jaar toegekend aan saxofonist en klarinet tist Michael Moore (32). Dit heeft de Stichting Jazz en Geïmprovi seerde Muziek in Nederland in Amsterdam gisteren bekend ge maakt. De uitreiking van de prijs, een plastiek van Jan Wolkers en een door het Bumafonds ter beschikking gesteld geldbedrag van 5.000 gulden, is op zaterdagavond 6 december in het BIM-huis in de hoofdstad. Michael Moore stelde voor deze avond zelf een pro gramma samen waarin hij zelf met een aantal andere jazz-musici optreedt. Dit concert wordt op een later tijdstip door de NOS- radio uitgezonden. De jury, die Moore de prijs toekende, is van oordeel dat de be kroonde musicus een groot aantal eigenschappen in zich verenigt. Hij heeft een groot instrumentaal kunnen, vooral als klarinettist met een zeer persoonlijk geluid. Hij is geestig, clownesk en on danks zijn bijna onderkoelde presentatie is hij duidelijk persoon lijk aanwezig. Moore is een musicus die in zijn improvisaties een synthese tot stand brengt tussen heden en verleden en de verschil lende kwaliteiten van musici in de verschillende ensembles, waar in hij speelt, aldus de jury. Hugo de Groot (89) overleden LAREN (ANP) - De dirigent en componist Hugo de Groot is op 89- jarige leeftijd in zijn woning in Hil versum overleden. De Groot kreeg landelijke bekendheid door zijn muzikale werk voor radio, musical en film. Op jeugdige leeftijd was hij vio list bij het Concertgebouworkest in Amsterdam. Daarna werd hij di rigent van het Cinema Royal in de zelfde stad. In 1929 benoemde de VARA hem als orkestleider. Hij componeerde onder meer de tune "Hallo hier Hilversum, hier de VA RA". De Groot was tevens hoofd mu ziekafdeling van de Wereldom roep. Hij eindigde zijn muzikale loopbaan als dirigent van het Pro menadeorkest. Wegens zijn verdiensten voor de Nederlanse muziek kreeg De Groot in 1962 de Goude Harp uit gereikt. Hij was de eerste aan wie deze onderscheiding werd toege kend. Tv-gala in Flora Rijnsburg RIJNSBURG - In de hal van veiling Flora in Rijnsburg wordt donderdag het Wereld Natuurfonds Gala opgenomen, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van deze organisatie. Artiesten die optreden zijn: Lee To wers, Anita Meyer, Robert Paul, BZN, Marco Bakker, het Westlands Man nenkoor en, het Metropole Orkest. Lisette Hordijk en Antoon van Hooff verzorgen de presentatie. Het Rrogramma wordt 23 november door de NCRV uitgezonden. AMADEUS II - Jaap van Zweden en Anneke de Vries treden zater dag op in het warenhuis van Vroom Dreesmann in Leiden. Tussen de bedrijven door zullen zij hun plaat 'Ode aan Amadeus II' signeren, waaraan verder mee werkten: Han de Vries (hobo), Louis van Dijk (piano/clavecimbel) en het Concertgebouw Kameror kest. Jaap van Zweden en Anneke de Vries zyn van 11.30-12.30 uur in het Leidse warenhuis. BUSSUM - Audrey Hepburn (rechts) was gisteren even in 't Spant in Bussum. Tijdens de opna men van het tv-programma 'In de hoofdrol' reikte ze de Audrey Hep burn Trofee uit aan de bliyide atlete Joke van Rijswijk, die in de uitzen ding centraal staat. 'In de hoofdrol' wordt vrijdag uitgezonden. Links op de foto presentatrice Mies Bouw man. - (foto ANP) Katoenen jack met koordsluitingen en hoge col. Gevoerd. In zwart, aqua, oker of kobalt Maten S, M en L. Parka van 100% katoen. Met insteekzakken, dubbele col Sportief nylon jack met 2 opgestikte zakken. In zwart, en stepvoering. In zwart, kobalt of aqua. marine, groen, fuchsia of grijs. Maten 36 t/m 44. 44 H marine, groen, fuchsia of grijs. ÖO_ ff Moten S, Men L ff» In De Porseleinkast vindt u meer dan 100 thee-, eet-en ontbijtserviezen. Alie bekende merken; luisterrijk gedekt op tafels. Viüeroy Boch Seltman Wedgwood Driehóek Thomas Winterling Èschenbach TerSteege Noritake Friesland enz. Collection Vitte D'Orange Royal Doulton De Porseleinkast toont u het totale assortiment van Keltum. Wilkens B.S.l Robbe Berking Dat maakt uw tafel af! Tafelen met allure begint bij De Porseleinkast Kom vrijblijvend kijken en genieten Op alle Gero modellen 50% Rtarting'- Voorstraat 66 Katwijk a.Zee Tel. 01718-16537 Maak uw keuze uit meer dan 75 verschillende, zoals: Spiegelau, Klingenbrunn, Villeroy Boch, Leerdam. Cristal d'Arques, Zwiesél en vele andere. Tater De Porseleinkast de mooiste serviezen oestekk Diabetes (suikerziekte) is een ingrijpende aandoening die Roy altijd en overal met zich meedraagt. kan hij er niet omheen. Voortdurend oppassen dat hij niet onderuit gaat. Iedere wedstrijd weer! De wetenschap probeert een oplossing te vinden voor deze ongeneeslijke ziekte. Steun dat wetenschap pelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16