Gemeente wil Club '58 20.000 gulden schenken Verkeerschaos bij Custom Car Show in Groenoordhallen Omroep Rijnland wellicht onder dak in het Burchthuisje Tractor in de sloot Voorstel B en W Drie wagens vernield door brandstichting VERS TIPS actief in vrije tijd LEIDEN - De Custom Car show in de Groenoordhallen heeft aanmer kelijk minder publiek getrokken dan de organisatoren aanvankelijk verwachtten. Naar schatting heb ben ongeveer 15.000 mensen dit evenement bezocht terwijl de stichting Custom Car op 20.000 tot 25.000 bezoekers had gerekend. Ondanks dit hebben zich dit week einde chaotische verkeerstoestan- den afgespeeld rond de Groenoordhallen Volgens organisator Gerard Hul- sebos is vooral zaterdag het bezoek behoorlijk tegengevallen. In plaats van de geschatte 10.000 bezoekers kwamen er maar ongeveer 4000 mensen naar de show. Een verkla ring kan Hulsebos niet geven voor de tegenvallende resultaten. Gisteren was de belangstelling in elk geval goed. Dichte drommen bezoekers schuifelden langs de ruim 125 tentoongestelde custom cars. Een custom car is een versier de personen- of bestelwagen. Hoe wel; voor sommige exemplaren is 'versierd' een nogal voorzichtige uitdrukking. Enkele wagens waren door hun eigenaar dermate toege takeld dat het oorspronkelijke mo del nauwelijks meer te herkennen was. Ze gingen gebukt onder een enorme lading toeters en bellen en verscholen achter de meest extra vagante air-brush beschilderingen. In de Groenoordhallen waren ook ongeveer 25 motorfietsen ten toongesteld, stuk voor stuk exem plaren die men evenmin dagelijks op de weg tegenkomt, en twee vrachtwagens. Verder waren er nog vier boten te bezichtigen. Het was de zevende keer dat de Custom Car show in de Groenoordhallen is gehouden. Of het evenement ook volgend jaar wordt georganiseerd, is nog niet helemaal zeker. Organisator Hulse bos: "Vorig jaar hadden we ook al een tegenvallend aantal bezoekers. Maar toen sprongen we net uit de kosten. Als we dit jaar verlies lij den, zou het best wel eens de laat ste keer kunnen zijn geweest. Maar dat durf ik nu nog niet hardop te zeggen". Hij is overigens niet echt tevre den over de samenwerking met de gemeente Leiden en de Leidse po litie. Bij de verkeerslichten op de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Groenoordhallen, onston den gisteren grote files. De organi satoren van het evenement hebben de politie gevraagd de verkeers lichten uit te schakelen en een agent het verkeer te laten regelen. De politie ging niet op dat verzoek in wegens gebrek aan personeel. "Die files waren vorig jaar ook al", zegt Hulsebos, "Ze zijn ontstaan nadat de ingang naar de Groenoordhallen is verplaatst van de Willem de Zwijgerlaan naar de Gooimeerlaan. Ik ben bang dat veel bezoekers worden afgeschrikt door de opstoppingen". Volgens de politie is de chaos veroorzaakt door het feit dat bij de ingang parkeergelden werden ge heven. Daardoor ontstonden ver keersopstoppingen tot in de wijde omgeving van de Groenoordhal len. Het verkeer kwam enkele uren vast te zitten. Volgens de politie woordvoerder is er gisteren overi gens wèl verkeer geregeld. Aan de chaos kwam pas een einde, toen de directie van de Groenoordhallen besloot de zij-ingang aan de Floris Versterlaan open te stellen voor vertrekkend verkeer. dit weekeinde t de Groenoorhallen tijdens de Custom (foto Loek Zuyderduin, LEIDEN - Omroep Rijnland ver huist zeer waarschijnlijk naar het zogeheten Burchthuisje aan de Nieuwe Rijn. De regionale omroep is nu nog gevestigd in het pand van de Stichting Welzijn Leiden aan de Breestraat. De verhuizing moet moet op 1 januari 1987 zijn beslag krijgen. Het is al geruime tijd bekend dat de omroep op zoek is naar een an der onderkomen. Zij moet het pand van de Stichting Welzijn ver laten omdat deze de ruimte daar zelf nodig hepft.. De regionale om- Jongen (17) mishandelt mensen LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie twee Leidenaars van 17 en 18 jaar aange houden, nadat 3 slachtoffers had den geklaagd door de jongste van het tweetal zonder aanleiding op de Steenstraat te zijn mishandeld. De 18-jarige probeerde de aanhou ding van zijn vriend te verhinde ren, waardoor deze op de vlucht kon slaan. Na een achtervolging werd hij op de Stationsweg aange houden. De slachtoffers, 19, 20 en 23 jaar oud, zijn eveneens uit Lei den afkomstig. LEIDEN - Een tractor is zondag middag in een sloot in de Stevens hof terechtgekomen, nadat twee jongens het voertuig aan de praat hadden gekregen. Toen de inmid dels gealarmeerde politie kwam, schrokken zij zo dat zij eraf spron gen, waarop de tractor bleef door rijden en in de sloot reed. De jon gens, van 14 en 16 jaar, zijn aange houden. roep is sinds 1983 gehuisvest aan de Breestraat. Voorzitter Joop Walenkamp van Omroep Rijnland is enigszins te rughoudend met het verstrekken van inlichtingen. Volgens hem is de zaak nog niet volledig beklon ken. Wel geeft hij toe dat het pand aan de Nieuwe Rijn een zeer aan trekkelijke plaats is en dat het be stuur zijn uiterste best doet het pand van de gemeente Leiden te kunnen huren. De verhuizing is overigens be kend gemaakt in een programma- aankondiging voor de regionale omroep, verspreid door de Stich ting Welzijn Leiden. Walenkamp is een beetje ongelukkig met deze gang van zaken. "Het is allemaal nog voorbarig. Op deze manier lijkt het net alsof we de gemeente onder druk willen zetten en dat is niet het geval". Volgens Walen kamp heeft de omroep, ondanks het feit dat zij krap bij kas zit, vol doende geld om de huur van het pand te betalen. Radiopiraat na klachten uit de lucht LEIDEN - Na een stroom van klachten heeft de surveillance dienst van de Leidse politie in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Ceramstraat de illegale zender Ra dio Enterprise in beslag genomen. De bewoner, een 42-jarige Leide- naar. was bezig met uitzenden toen de politie binnenviel. Ook werden een draaitafel en 2 mengpanelen in beslag genomen. 's Avonds had de politie, even eens na veel klachten, al een zen der aan de Aloélaan uit de lucht ge haald. De zoon van de 44-jarige zendpiraat, die onder de naam 'ra dio Aloah' opereert, was zo ge schrokken toen de politie arriveer de, dat hij de zender loskoppelde en deze pardoes in de Haarlemmer trekvaart gooide. Een wat onalledaagse aanhangwagen, deze doodskist op wielen. Siervuurwerk LEIDEN - Na klachten over over last heeft de politie gistermiddag óp de Arendshorst 3 kilo siervuur werk in beslaggenomen. De man, een bekende van de politie, beken de dat hij het vuurwerk verkocht en een dëel al had afgeleverd. SOFT-DRUGS - In koffieshop Happy aan het Noordeinde heeft de politie zaterdagmiddag een 26- jarige Leidenaar aangehouden in het bezit van 300 gram soft drugs die hij in de keuken en achter de bar had liggen om te verhandelen. Ook werd een prijslijst in beslag genomen. De man is na verhoor weggestuurd. LEIDEN GEBOREN: Lot_ te Elisabeth dv. A.J. Elshof en R.E. van Zonneveld, Alexander Hendrik.Willem zv. H.W. Heemskerk en J.W. Maagde- lijn, Beerend Anne Dirk zv. C.G. Groot en H. Ockels, Thijs Thomas zv. J. van Drunen en N.S.L. van Welij, Thamara Petronella Maria dv. J.P.P. Duyn en C. van den Berg, Jelle zv. G.C.M. Schreurs en T A M. van Haarlem, Ilse Stephanie dv. L. Boom en S.J. van Hattum, Joseph Bayley zv. J.H. Pratt en JL.A. Schubert, Marjolein dv. P. Spuijbroek en M.B. de Slegte, Pieter zv. J.B.J. van der Voort en J.I.V. Bronsgeest. Diana Hendrika dv. H.J. Kruize en L. Helbers, Dirk zv. A.M.P. Keek en B.H. Reinderink, Sjon zv. W.A. de Ridder en J.M. Houwaart, Elisabeth Wilhelmina dv. J.J. de Mooij en C.J. Hogewoning, Mariene dv. L.D. Guüt .en A. Messemaker, Jordi Hendri- kus zv. H.J.M. de Weijer en W.M.T. van Diest, Jesca Wilhelmina dv. H.J.M. de Weijer en W.M.T. van Diest. Steven zv. H.W. van Bovene en F.R.C.M. Kengen, Bram zv. H. Mackaaij en J.M.H. Kluck, Jeanine Adriana Antoinette dv. H. van den Eijkel en G.M.J. van der Meij, Jai me Florimond zv. R. Korebee en M.L.E. Nieboer, Danny Adrianus Bernardus Cornelis zv. C. de Mooij en N.J. Mon ster, Bernard Pieter zv. A. Kerpershoek en A. de Mooij, Heieen Maartje Clarissa dv. L.C. Riezebos en F.C. Huber, Avi- nash Vikash zv. H. Bhikhie en N. Ram- lal, Mariska dv. W.P. van der Plas en J.M. Visscher, Benjamin Anthonius Jo hannes Sebastiaan zv. K. Arbouw en E.H.J. Overdévest, Alexander Michael zv. P.F.M. Jagers en M.M. van den Berg, Mark zv. J.G.L. Boot en P. Dubbelaar, Stephanie Esther Anne dv. J.J.M. Bier man en M.J.H. Winnubst, Johannes Martijn zv. C. van der Spruit en J. van der Boon. ADVERTENTIE LEIDEN - Stichting Club '58, een ontspanningsorganisatie voor ver standelijk gehandicapten in Lei den, krijgt waarschijnlijk een een malige subsidie van 20.000 gulden van de gemeente Leiden. Wethou der De la Mar van sociale .zaken en maatschappelijk werk heeft dit za terdag toegezegd tijdens een fancy fair die de stichting hield. Burgemeester en wethouders van Leiden hebben vrijdag beslo ten de subsidie te geven. Voor waarde is wel dat ook de raads commissie voor sociale zaken en maatschappelijk werk ermee in stemt. Het geld is bedoeld om een groot deel van het tekort te dekken waar mee de stichting Club '58 de afge lopen jaren is geconfronteerd. Dat tekort, veroorzaakt door onder meer een verhuizing naar een duurder pand is Leiden, is inmid dels opgelopen tot 30.000 gulden. De stichting was daardoor nauwe lijks meer in staat om bijvoorbeeld de huur van haar pand en dé huur van accommodaties te betalen waarin zij haar verschillende acti viteiten hield. Door de subsidie heeft de stich ting volgens haar penningmeester Ronald Bonthond weer enigszins 'lucht' gekregen. "We kunnen nu weer de huren betalen en daarbij materialen bekostigen voor enkele activiteiten". DINSDAG VARKENSVLEESDAG Rib- en Haaskarbonades door elkaar 500 gr 4.98 WOENSDAG GEHAKTDAG Rundergehakt zuiver rundvlees 500 gr 4.98 Bretons gehakt pikant gekruid 500 gr 3.98 DONDERDAG BIEFSTUKDAG Botermalse Runderbiefstuk 100 gr 1.98 Fijne Runder- kogelbiefstuk 100 gr 2.98 Leiden: 5-Meiplein, Codi Levendaal. LEIDEN - Brandstichting is vrij wel zeker de oorzaak geweest van het feit dat zaterdagnacht twee au to's in de Surinamestraat in rook zijn opgegaan en een derde flinke lakschade opliep. Om even voor één uur kreeg de politie al een melding binnen dat er in die straat bij een auto een ruit was ingegooid en vervolgens iets in de auto gedeponeerd. Toen de politie ging kijken trof zij een fles met benzine in de auto aan. Die werd verwijderd. Een uur later werd gemeld dat dezelfde auto in brand stond. Toen brandweer en politie arriveerden was het vuur inmiddels overgesla gen naar een bestelauto, waarin voor 12.000 gulden aan lappen stof en schoenen zat. De twee auto's brandden volledig uit. Een derde auto werd door het vuur bescha digd. De zaak is nog in onderzoek. Ver moed wordt dat een geldkwestie aan de brandstichting ten grond slag ligt. 's Middags moesten politie en brandweer ook uitrukken, omdat op de Haagweg een auto spontaan in brand was gevlogen. Oorzaak daarvan is vermoedelijk een lekke benzineleiding geweest. De stichting krijgt nu nog een vaste jaarlijkse subsidie van de ge meente Leiden van 3000 gulden. Als het aan wethouder De la Mar ligt, wordt die subsidie aanzienlijk verhoogd. Hij denkt daarbij apn een bedrag van 20.000 gulden per jaar of iets in die orde van grootte. Zeker is een en ander nog niet. De wethouder onderzoekt nog waar hij het geld vandaan moet halen. Penningmeester Bonthond is in elk geval zeer gelukkig met deze initiatieven. "De la Mar erkent dat Club '58 een noodzakelijke voor ziening is in Leiden. Als de stich ting wordt opgeheven, is er voor een grote groep verstandelijk ge handicapten helemaal niets meer in deze gemeente. Dergelijke ge handicapten kunnen bijvoorbeeld moeilijk meespelen in een 'nor maal' voetbal-team. Dat gaat ge woon niet. Maar als ze gezamenlijk in een team spelen, is het een heel andere zaak. Dan voelen ze zich thuis". De fancy fair van zaterdag was ook bedoeld om de slechte finan ciële positie van de organisatie enigszins op te krikken. Het evene ment leverde Club '58 een netto bedrag van 3000 gulden op. Daar voor werden onder meer tweede hands spullen aan de man ge bracht en allerlei door ouders en medewerkers vervaardigde artike len verkocht. "Een mooi resultaat", vindt pen ningmeester Bonthond, "zeker als je bedenkt dat het zaterdag later in de middag ontzettend slecht weer was. Maar al met al blijft het een druppel op een gloeiende plaat". De fancy fair van Club '58 heeft zaterdag 3000 gulden opgeleverd. Lezers Schrijven Gehandicapt In de krant van woensdag 5 no vember las ik dat dubbelgehandi- capten worden geweigerd in het pannekoekenhuis Oudt Leyden, Dat is discriminatie van de ergste soort. Weigert de heer Martens ook andere groepen? Begrijpt hij dat hij ieder weldenkend mens op de ziel trapt? Als hij over dubbelge- handicapten zegt dat het boeren en schreeuwers zijn, vragen wij ons af hoe'hij zichzelf noemt. Wij als ou ders van een geestelijk gehandi capt kind zullen Oudt Leyden in elk geval mijden als de pest. Hope lijk velen met ons. En hopelijk ook burgemeester en wethouders en al le gemeenteraadsleden. Gelukkig zijn er nog genoeg zaken in Leiden waar gehandicapte mensen een pannekoek kunnen eten. N. Montagne Julianastraat 89 2316 NW Leiden Rijverboden na alcoholcontrole LEIDEN - Bij een alcoholcontrole in de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie 12 bestuurders aan gehouden. Zes van hen moesten een blaastest ondergaan en één be stuurder kreeg een rijverbod opge legd. In diezelfde nacht is bij 20 ver keerd geparkeerde auto's op de Kippebrug, Breestraat en Noord einde proces-verbaal opgemaakt. Zuid-Afrika Deze week wordt in Lei den geprotesteerd tegen de apart- heid in Zuid-Afrika. Morgen worden door leden van de Werk groep Zuid-Afrika van de Leidse Studentenekklesia acties gevoerd bij pompstations van Shell in Leiden en omgeving tegen de be trokkenheid van dit bedrijf in Zuid-Afrika. Woensdagochtend organiseert het vrouwenwerk van het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk een filmochtend voor vrouwen. De film 'Last grave at Dimbaza' over de situatie in de thuislanden wordt om half 10 vertoond. Ook 's avonds om half 9 zal deze film hier te zien zijn. Donderdagavond is in het Volkshuis een thema-avond over Zuid-Afrika, die om half 8 be gint. Vrijdagavond wordt de start manifestatie 'Leiden steunt Zuidafrikaans verzet' gehouden. De campagne heeft tot doel om geld in te zamelen voor 3 projec ten: algemene steun aan het ANC, steun aan de mijnwerkers vakbond NUM en aan een vluch telingenkamp. De campagne wordt gesteund door een groot aantal Leidse politieke partijen, vakbonden, de BOA en de Leidse Studentenbond. Op de manifestatie, die om 8 uur begint, wordt gesproken door Martin Schoon van het ANC. Ook zullen er optredens;.zijn van het koor Jan en Alleman en de band The Clue. Het geheel zal worden gepresenteerd door Jurj^n Jacobs van de organiserende coördina tiegroep. Volgende week zaterdag, 15 no vember, wordt de week afgeslo ten met een manifestatie en de monstratie in Rotterdam, bij het hoofdkantoor van Shell. Het is de bedoeling om gezamenlijk vanuit Leiden te vertrekken. Verzame len om 12 uur in de hal van het station. Diaserie In de openingsweek van het Dienstencentrum Binnenstad aan de Hogewoerd 65 in de week van 10 tot 14 november is een wij ziging gekomen. Voordat op woensdagmiddag 12 november de diaserie 'Woonvormen voor Ouderen' wordt getoond, zal de Leidse rechtswinkel zich presen teren. Er zal het een en ander worden verteld over belasting- en huurrecht. Aanvang: 14.00 uur. Filmochtend Voor de derde maal wordt woensdag 12 november in buurt huis 't Spoortje een filmochtend 'Melanie vecht voor haar kind' is de titel van de film, die gaat over een vrouw die samen met haar kind lang heeft gewacht op de te rugkomst van haar man uit het leger. Aanvang: half 10. 'Pasjeswet' Op donderdag 13 november wordt in het Gulden Vlies aan de Breestraat een informatie- en discussie-avond gehouden over de herziening van de vreemdelin genwet, de zogenaamde 'pasjes- wet'. Het initiatief voor deze bij eenkomst is genomen door het Marokkaans Vrouwencomite en wordt gesteund door onder meer de werkgroep Marokkanen, AMAL, de Onderwijswinkél, de oecumenische werkgroep van de Raad van Kerken en het comité Leiden tegen facsisme. Aanvang: half 8. Bridge In het dienstencentrum Ste venshof wordt vanaf vrijdag middag 14 november wekelijks gebridged. Mensen van 55 jaar en ouder die in de Stevenshof wo nen, kunnen hieraan meedoen. Het adres is: Top Naeffstraat 1 aanvang 2 uur. Aan deze mid dag zijn geen kosten verbonden; in de zaal mag niet worden ge rookt Voor meer informatie kan men mevrouw M. Désar, telefoon 768711, of de heerj. Lenselink, te lefoon 761196, bellen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3