Vrachtwagens snel aan banden gelegd Roken verdeelt Wassenaars politiek In Zoeterwoude-dorp K en G zorgt voor uitverkocht huis Grondige opknapbeurt groen in Leiderdorp Strand blijft voor auto bereikbaar PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 WASSENAAR/REGIO - De Wassenaarse politieke partijen denken verdeeld over een rook verbod tijdens raads- en commis sievergaderingen. VVD-leden vindt een verbod niet liberaal, terwijl de liberale burgemeester P.H. Schoute juist roken onlibe raal vindt. Uit de andere partijen kwam vervolgens het verzoek kwam om tijdens de raadsverga dering eind deze maand nog eens goed te overleggen en mogelijk te stemmen. Dit bleek onlangs tijdens een vergadering van de raadscom missie voor algemene bestuurlij ke aanlegenheden. B en W had den het rookverbod voorgesteld omdat het "een algemeen bewe zen feit is dat roken schadelijk is voor de gezondheid van de roker en de (onvrijwillige) meeroker". Andere nadelen zijn de "door dringende geur en een minder aangename atmosfeer". B en W hebben nog bekeken of het, zoals in Leiderdorp, moge lijk is om een gedeeltelijk rook verbod in te stellen, voor bijvoor Sigaret tijdens vergaderingen in gemeentehuizen bron van discussie beeld de eerste twee uur van de vergadering. Ook het inlassen van zogeheten rookpauzes, zoals in Warmond, is overwogen. Maar ook dan blijven de aangevoerde nadelen van kracht, vinden de dagelijks bestuurders. Zij vinden dat degene die be hoefte heeft aan een 'opstekertje' dat zowel voor als na de vergade ring kan doen, buiten de zaal. 'Aangezien de gemiddelde ver gadering zeker niet langer dan drie uur in beslag zal nemen moet het mogelijk zijn om zich gedurende deze tijd het rookge not te ontzeggen", oordelen zij. "Degene die zich echt niet kan beheersen moet dan maar even de vergadering verlaten om op de gang te roken. Het in te stellen rookverbod zal voor iedereen gelden dus ook voor eventuele toehoorders". Tijdens vergaderingen van de Voorschotense raadscommissies wordt de roker niets in weg ge legd. De gevolgen zijn indrin gend in de kleine Ambachtszaal aan de Voorstraat. In de raadzaal liggen op de stoelen van toehoor ders briefjes met de aanhef 'rookverbod'. Nadere bestude ring van het vijfjaar oude papier tje leert dat het gaat om een ver zoek om matiging. Keer op keer blijkt dat dat toch niet dringend genoeg is. In Warmond is het voor zowel publiek als gemeenteraadsleden tijdens raadsvergaderingen ver boden te roken. Wel heeft het ro kende deel van de bestuurders het recht op rookpauzes op geëist. Vooral tijdens langdurige raadsvergaderingen gebeurt hel dat er meer dan één keer wordt gepauzeerd. Rokers worden ove rigens wel geacht hun rookwaar op de gang te <j Wat vergaderingen van raads commissies betreft valt er geen eenduidig beleid te bespeuren. Voor vergaderingen van raads commissies die worden voorge zeten door de burgemeester, me vrouw Hendrickx. gelden dezelf de regels als tijdens raadsverga deringen. Tijdens andere bijeen komsten wordt én tijdens de ver gadering gerookt en in de pau- Ook in Oegstgeest is twee slachtigheid troef. Tijdens raads vergaderingen wordt niet ge rookt. Ook het publiek mag geen rokertje opsteken. Tijdens bij eenkomsten van raadscommis sies. die meestal plaats hebben in de B en W-kamer, wordt rokers niets in de weg gelegd. In Leiderdorp hebben twee raadsleden. Van der Zande (PPRVPSP) en Langendorff (PvdA) onlangs tijdens de begro tingsbehandeling geprobeerd een algeheel rookverbod in te stellen. De motie werd in die zin aangepast dat het roken voor taan de eerste anderhalf uur na aanvang van elke vergadering ta boe zal zijn. Overigens gold dat al yoor raadsvergaderingen, maar nu dus ook voor commissiever gaderingen. Volgens Van der Zande en Langendorff ergeren steeds mee mensen zich aan an dermans rook. Vooral voor be zoekers op de publieke tribune zal de maatregel, die meteen zou ingaan, meer duidelijkheid scheppen. Herhaaldelijk werd van die zijde gewezen op de bordjes in de raadszaal waarop staat dat er de eerste anderhalve uur na aanvang van de vergade ring niet mag worden gerookt. Waarop de desbetreffende wet houder dan steeds weer moest uitleggen dat dat alleen voor raadsvergaderingen gold enz. In Zoeterwoude ten slotte is roken tijdens raads- en commis sievergaderingen al sinds jaar en dag verboden gedurende de eer ste anderhalf uur van de verga dering. "We hebben destijds naar een genuanceerd standpunt ge zocht en dat bevalt prima", meldt gemeentesecretaris Kruit hof. MAANDAG Leiden Zaal Lage Morsweg 14a - bijeenkomst Spiritisch Genootschap Leiden. 20 uur. Stichting Burcht - Burgsteeg, artiesten café. 20 uur. Stadsbouwhuis - Langegracht, infor matieavond over bodemsanering, 20 j Centraal Voorzieningengebouw Univer- siteit - lezing Dr. E.F.P. Kuyper over 'De identificatie met het filmisch beel. psy cho-analyse en filmwetenschap'. 20 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, klaverjasavond, 20 uur. Zijlkwartier - Van der Marckstraat, ruil beurs foto-artikelen van foto- en film club 'Daquerre'. 20-22.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - vergadering raadscom missie financiën, 20 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, raads commissie financiën over begroting. 20 DINSDAG ZOETERWOUDE - De spe ciale parkeerplaats voor vrachtwagens aan de Zoe- terwoudse Miening moet nu binnen enkele maanden worden aangelegd. De on derhandelingen met eige naar Onderwater zijn bijna afgerond, zo delen burge meester en wethouders van Zoeterwoude mee op vra gen van de WD en het CDA. Men streeft ernaar op 1 januari met de proef te be ginnen. De eigenaren/chauffeurs van vrachtwagens zullen binnenkort worden benaderd over de toekom stige parkeermogelijkheid die een einde moet maken aan de overlast van vrachtwagens, zo blijkt uit de opmerkingen van B en W in het vraag- en antwoordspelletje over de ontwerp-begroting tussen colle ge en raad. Zoeterwoude wijst de brug bij het Leidse Lammenschansplein al tijd als belangrijkste oorzaak van de files tijdens de spits op de in- en uitvalswegen. Vandaar de pogin gen van het gemeentebestuur om de provincie ertoe te bewegen de brug tijdens de spitsuren dicht te houden. Op vragen van de VVD delen burgemeester en wethou ders mee eerst het effect van de maatregelen waaraan momenteel wordt gewerkt bij de op- en afrit van de rijksweg A4. Heeft die ver breding van de op- en afritten geen betere verkeerssituatie tot gevolg, dan zal men het provinciebestuur om nadere maatregelen vragen. De mini-markt op het Watertje kan in de toekomst eventueel wor den aangevuld met instanties als de telefoondienst, het Ziekenfonds en kabelexploitant Casema. Het CDA gaf die suggestie, burgemees- teren wethouders zeggen toe te sti muleren dat instanties die nu bij voorbeeld nog bij het postkantoor staan, hun kraam op de markt plaatsen. Fietspad B en W hebben een plan ont wikkeld om het Gelderswoudse kerkepad om te bouwen tot een fietspad. Het plan staat of valt met het al dan niet verkrijgen van sub sidie. Dat er weinig of geen vrouwen een leidinggevende positie binnen het gemeentehuis bekleden ligt niet aan ons, zo schrijven burge meester en wethouders. Het aantal dat dat wil is gering. Twee gewonden bij aanrijding SASSEN HEIM/OEGSTGEEST - Een 22-jarige automobilist uit Oegstgeest en een passagier zijn zaterdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Hoofdstraat/V an Pallandtlaan in Sassenheim. Beiden zijn met onbe kende verwondingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De aanrijding ontstond toen een 30-jarige automobilist uit Bodegra ven de kruising opreed zonder voorrang te verlenen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. "Naar ons oordeel is het meer een magtschappelijk aspect, dat vrou wen nog weinig solliciteren naar een leidinggevende functie", aldus B en W naar aanleiding van vragen die Progressief Zoeterwoude stel de. Het groen langs de wegen die als te donker worden bestempeld, zal worden gesnoeid. Ook willen burgemeester en wethouders be kijken of het licht uit de lantaarns beter kan worden gespreid. Volgend jaar wordt er een grootscheepse oefening gehouden waarin organisaties als politie en brandweer laten zien hoe zij reage ren als er een ramp plaatsvindt. B en W streven ernaar zo'n oefening in het kader van het rampenplan elk jaar te houden. ZOETERWOUDE/LEIDEN - De Leidse muziek vereniging K trum voor een uitverkocht huis gespeeld. Er kon geen 'kip' ine St. Jan's Fanfare. Speciaal voor het optreden van de Stageband - in concertvorm de vuurdoop v G werd het toneel van het Muziekcentrum aangepast. Per slot van rekening plaatsje op vinden. Hetgeen prima lukte. deze afdeling - e tachtig LEIDERDORP - Een aantal Lei- derdorpse plantsoenen en bo men krijgt een grondige opknap beurt. Weer ander groen wordt vervangen. De afdeling groen voorziening heeft voor het ko mend winterseizoen elf projec ten op stapel staan: - De bomen aan de B.G. Corts- laan worden vervangen, de plantsoenenstrook aldaar wordt aangepast. - De wilgen aan de Vlaskamp in de richting van de 'groene long' in Voorhof worden geknot. - De elzen aan de Bernhard- straat worden ingekort, oftewel in de vorm van een kandelaar ge snoeid. - Aan de LUykendreef worden bomen gerooid. - De bomen in de Baljuwstraat worden vervangen. - De Adegeest krijgt aanplant en gedeeltelijke her plant van bomen. - Onder de rozen en het hees terpark aan de Sternstraat wordt drainage aangelegd en rond de speelplaats daar komt meer 'na tuurlijk' groen. - Het groen langs de Lijnbaan en de Berkenkade krijgt een na tuurlijker aanzien: het speelter rein langs de Lijnbaan wordt op geknapt. - De lindebomen langs de Hoofdstraat (tussen Berkenkade en de rijksweg) worden gesnoeid in de vorm van een kandelaar. - Bomen langs de Akkerstraat worden vervangen. Aanleiding voor de 'groenope- ratie' zijn vragen en verzoeken van bewoners, maar er liggen ook technische redenen aan ten grondslag. Zo kunnen aspecten als uitgroei, bodemproblemen of een onjuiste plek/keus een rol spelen. Leidenaar zet boel op stelten VOORSCHOTEN - Een 29-jari- ge Leidenaar heeft zaterdag avond op verschillende plek ken in Voorschoten de boel op stelten gezet omdat zijn ver zoek tot logies en ontbijt op het plaatselijke politiebureau niet werd ingewilligd. Uiteindelijk heeft de Leidenaar toch bijna zijn zin gekregen. Hij is later die avond aangehouden, mee gebracht naar het bureau maar na zijn bekentenissen weer de straat op gegaan. De verbolgen Leidenaar gooide na de weigering van de politie eerst een ruit in van een leegstaand pand. Met de ruit van een Albert Heijn-filiaal deed hij hetzelfde. Wat later vernielde hij het telmechanis me van de meetbollen bij een Shell-benzinestation aan de Beethovenlaan. WASSENAAR - De wegen naar de Wassenaarse Slag en Meijendel worden niet omgezet in fietspaden en het stuk asfalt tussen hotel Duinoord en het strand verdwijnt niet. Dit hebben B en W de Echte Nederlandse Fietsersbond laten weten. De bond had om dergelijke ingrijpende maatregelen gevraagd omdat flora en fauna te leiden zou den hebben onder de benzinedam pen en verstoring. Bovendien moe ten op zomerse dagen de fietsers "zich in een wolk van uitlaatgassen een weg zien te banen door het blik". B en W zijn niet onder de indruk van deze argumenten en stellen dat strand en duinen voor zoveel mo gelijk mensen bereikbaar moeten zijn. Voor fietsers zijn er fietspa den, voor aulomolistcn en busge- bruikers dienen er wegen te blij ven. Dat de dagelijks bestuurders pas na zeven maanden antwoorden op de suggestie, heeft verschillen de oorzaken. De brief was aan de raad gericht en moest dus eerst worden doorge sluisd naar B en W. Eenmaal in hun handen was het tijd voor over leg met Den Haag, provincie en Staatsbosbeheer, d^^l brieven hadden gekregen van de ENFB. De bond wil namelijk ook het Zwarte Pad, de Pompstations- weg en de Harstenhoekweg auto vrij maken. Bonaventura wint met toneel OEGSTGEEST - Het Leidse BonaVontura College heelt zaterdag de to neelwedstrijd gewonnen. De toneelwedstrijd lussen scholen voor het voortgezet onderwijs vormde het belangrijkste ingrediënt van een door Amnesty International, afdeling Oegstgeest, georganiseerde manifestatie in verband met het 25-jarig bestaan van deze organisatie. Plaats van han deling was Tabcrna. De juryleden wethouder mevrouw Blom (VVD), Schouwburgdirecteur Boelen en het voormalig D66-Twccdc Kamerlid mevrouw Wessel zouden Bonaventura hebben gekozen omdat zij werden getroffen door het panto- mimespel van de toneelspelers. Zaterdag werden tevens de winnaars van de eerder uitgeschreven foto- en tekenwedstrijd bekendgemaakt. Van de negen winnende tekeningen worden ansichtkaarten gemaakt. Thema van de tekenwedstrijd was vrij heid. Mevrouw Brcukclman won de fotowedstrijd. -II Bouw huizen voor bejaarden is 'op schema' VOORSCHOTEN - De bouw van de 56 bejaardenwoningen aan de Voorschotense Molen laan verloopt volgens schema. De christelijke woningver- bouwvereniging. opdrachtge ver van hel project, hoopt dal volgend jaar april de eerste wo ningen op hel schier eilandje kunnen worden opgeleverd. In het complex komen twee eu drie-kamerwoningen en een 220 meter grote ruimte plus voor be woners en buitenstaanders. De huur zal gemiddeld 500 gulden per maand bedragen, exclusief Poppentheater Poppentheater 'Thije' is komen de woensdag voor het laatst te zien in het Voorschotens poppen theater aan de Prinses Marijke- laan 4. 'De Mutfr', zo heet de voor stelling die woensdag vanaf half drie wordt gebracht en die is be doeld voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Graag van tevoren reserve ren via telefoonnummer 01717- 8361. Volksdansen Leiderdorpers boven de 50 jaar kunnen morgenmiddag weer in de Muzenhof aan de Gordijnsingel terecht. Daar wordt vanaf twee uur een volksdansinstuif gehou den onder leiding van Hennie Po lak. Meedoen mag, alleen kijken kan ook. Toegang twee gulden. Foto-ruilbeurs De Leiderdorpse foto- en film club 'Daguerre' houdt vanavond een grote ruilbeurs voor foto-arti kelen. Iedereen wordt in de gele genheid gesteld om overtollig fo tomateriaal te koop ofte ruil aan te bieden. Men verwacht dat er een aanzienlijke collectie came ra's, flitsers, filters, belichtings meters, statieven, fotopapier etce tera aanwezig zal zijn. Tussen acht uur en half elf wordt de ruil beurs gehouden in 'Het Zijlkwar tier' aan de Van der Marckstraat 19 in Leiderdorp. 'Hollandsche Tuyn' (Hoofdstraat 24) voor het voetlicht. Hij doet dat op uitnodiging van de Kunstkring en in het kader van het 'Artistiek café'. Aanvang morgenavond half negen. Leden kunnen gratis naar binnen, anderen betalen een rijks daalder. Schilders van nu Pierre Jansen houdt komende donderdag een lezing over 'schil ders van nu' in het Oegstgeester Rijnlands Lyceum. Hij zal probe ren te peilen wat enige heden daagse kunstenaars beweegt en wat zij willen. Pierre Jansen hoopt dat de aanwezigen meekij ken en -denken als hij zelf hardop denkt en kijkt. De lezing begint om kwart over acht. Toegangs kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O aan de Geversstraat 37, tus sen negen en twaalf uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, opening on derwijsdag. 13 uur. presentatie middag aktiviteiten, 20-21.30 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, volksdansin stuif voor ouderen boven de 50 jaar. 14 Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24. op treden Leidse dichter-performer Rick van Boekei. 20.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot vr 14 novem ber door: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. Leiden, tel. 123553. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp. tel. 894400. 'Politie moet vroeg gewaarschuwd LEIDERDORP - Instanties en ver enigingen die iets organiseren en daarbij politietoezicht nodig heb ben, zullen dat voortaan in een zeer vroegtijdig stadium moeten mel den. De dienstroosters van de Lei derdorpse politie worden vier tot zes weken van tevoren vervaardigd en alles dat later wordt aangemeld, kan daarin eenvoudig niet meer worden verwerkt. Dat heeft burgemeester Brugge- man meegedeeld op een vraag van PPR/PSP-raadslid Van der Zande. Deze wilde weten waarom de fak keloptocht van 'Leiderdorp tegen Apartheid' vorige maand geen po litiebegeleiding had gekregen. Navraag had de burgemeester geleerd dat de aanvraag van 'Lei derdorp tegen Apartheid' twee da gen na de 'deadline' was binnenge komen. Daarop had de politie de werkgroep voorgesteld een andere, veiliger, route te nemen. 'Leider dorp tegen Apartheid' zou daar mee akkoord zijn gegaan. Waar door politiebegeleiding niet meer nodig was geweest. Bovendien moesten de politiemensén op het moment van de fakkeltocht al er gens anders bijstand verlenen, al dus de burgemeester. Oegstgeester politie houdt Leidse dief aan OEGSTGEEST - De Oegstgeester politie heeft zaterdag een 34-jarige Leidenaar aangehouden die ervan werd verdacht een vrijdag gepleeg de inbraak op zijn kerfstok te heb ben. De Leidenaar is verhoord, heeft bekend om vervolgens te worden "heengezonden". De inbraak is vrijdagmiddag tus sen vijf en zeven uur gepleegd in een kantoorruimte van Endegeest. Uit een afgesloten gedeelte van een voor het overige openstaande kast nam de Leidenaar 1300 gulden en nog wat bescheiden mee. De bij de kast behorende sleutelbos en nog 945 gulden werden bij de man aan getroffen toen de politie zatermid- dag bij hem op bezoek kwam. ADVERTENTIES Van Boeckel De Leidse former Rik v morgenavond nuziekdichter/per- n Boeckel treedt n de Leiderdorpse LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23.25 per maand, per post 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 68.95 per post (binnenland) 100.00 per half jaar, aan huis bezorgd f 137.90 per post (binnenland) 200.00 per jaar, aan huis bezorgd 262.40 per post (binnenland) 386.90 losse nummers 1.20 Abonnementsgelden dienen bi| vooruitbe taling te worden voldaan Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Wassenaarse arts overleden WASSENAAR Dc Wassenaarse huisarts in ruste, J.A.J. Paulidcs. is dit weekeinde op 62-jarige leeftijd overleden. Op 1 januari 1984 had hij zijn praktijk om gezondheidsre denen overgedaan aan Schaap man. Paulidcs had zijn praktijk ruimte aan dc Van Zuylen van Ni.j- cvcltstraat. Hij is bijna 30 jaar huis arts geweest in Wassenaar. van 8 30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juftermans-Duyverman. tel. 071-893256. A Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn, tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma -vrij. van 8 30-17 00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag van HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 "i| geen gehoor buiten kantooruren, raad- (071) 123143 p|eeg het telefoonboek (071)144941 (01718)12383 eur: drs. J W E. Metselaar LD. Paauw an Leeuwen Plv. alg redactiechef: J.M.J. Post Stad: H G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Duin- Sport: P J. de Tombe Feature: W C.H. Schrama Kunst, radio, t.v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City en Tel Aviv

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2