Nu ik hier sta, moet ik huilen' 5DT Poloërs van De Zijl/LGB vissen achter het net Overtuigende zege Lisse Trainingsstage doet Guyt goed Bretagne loopt massaal uit voor afscheid, Bernard Hinault Kulker kan ook crossen MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 DO/ST SPORT PAGINA 17 QUESSOY - Op het publiek wer vende programma stond het zo: 20.30 uur: diner anniversaire avec soirée dansantefin de soirée: dé- gustation gateau d'anniversaire découpé par Bemhard Hinault et partagé avec le public. Een ver jaardagsdiner voor het wielervolk dus (dat stond er duidelijk: Ouvert I a tous) aan het eind waarvan de 32 jaar wordende wielervedette een taart zou aansijden waar iedereen van mocht meesnoepen. door Peter Heerkens j Er stond nog meer op dat door het I evenementenbureau BDO massaal I in oranje over Frankrijk uitge strooide pamflet: een speciale Ber nard Hinault-trein (voor 35 gulden fiets mee...) van Parijs naar het op 17 kilometer van feestoord Quessoy liggende St. Brieuc, de plaats waar de kleine Bernard aan de techni sche school de opleiding volgde tot machinebankwerker. Daarna is hij als geslaagd coureur gemiddeld een miljoen gulden per jaar gaan verdienen, wat hij in een vergelij king tot inkomsten van tennissers nooit overdreven heeft gevonden. Het bleek niet waar, wat het pro gramma suggereerde, dat sport zó verbroedert dat de vedette gaat meeëten met zijn supporters, die 20.000 manJvrouw/kind sterk wa ren opgerukt naar de afscheids- koers in het nietige Bretonse dorp Quessoy (3100 inwoners, een kerk, een hotel, een restaurant dat altijd al een l'Arrivée heette) en een wie lervedette die aan een verlaten landweg woont. Hinault liet de supporters waar wiélersupporters horen: niet op het parcours. Langs de kant dus. En dat was een naast het knusse gemeentehuis opgetrokken giganti sche tent van 100 bij 30 meter. Tien werklui werkten er acht dagen aan om deze supporterstempel op te zet ten. Die kosten waren slechts een fractie van het totaal van het met het afscheidsfeestje gemoeide be drag: 700.000 francs, ofwel 260J)00 gulden. Naar goed wielergebruik bijeengebracht door sponsors. Nie mand die in Qüessoy uitgleed over de vette klei naast het crosscircuit, dat op 200 meter van Hinaults ach tertuin was uitgezet voor zijn laat ste wedstrijd in weilanden vol koeienvlaaien, maar het struikelen over reclame kende geen ophouden. De supporters - die aan een half woord in een programmablad ge noeg hebben om ervan te smullen - waren nog druk bezig om buik-te- gen-rug het walhalla naast het ge meentehuis te betreden, toen Ber nard Hinault aan de rand van zijn dorp - ver van de mensen die een pet met zijn naam op het hoofd hadden geplakt, of een sjaal droe gen met zijn beeld en gelijkenis - aanschoof in het restaurant Le Chateau de la Ville Davy. Een def tige naam voor de resten van de re gionale landbouwschool, waarvan de leerlingen zich de dagen die vooraf gingen aan de dag, het schuim op de mond hebben gepoetst om alle vettigheid weg te werken. Melkfabriek Voor dit afscheidsdiner had Bernhard Hinault de uitnodigin gen niet overgelaten aan een wel willend organisatiecomité, maar zelf de lijst samengesteld. Driehon derd personen stonden daarop. Na tuurlijk zijn vrouw Martine, met wie hij aan het begin van zijn prof carrière trouwde en die toen nog een tijdje in de plaatselijke melkfa briek is blijven bijwerken, omdat de 1250 gulden bruto per maand die Bernard verdiende niet toerei kend was. Natuurlijk zijn twee zoons Michael (11 jaar) en Ale xandre (5 jaar), natuurlijk zijn moeder Lucie en zijn vader Joseph, de enige spoorbielzenlegger van Frankrijk met een zoon die vijf keer de Tour de France won. Na tuurlijk, zijn broers Gilbert (stuka door) en Pierre (vrachtwagen chauffeur) en zijn zus Jossine ge trouwd met een metselaar). Na tuurlijk Félix Lévitan, de baas van de Tour de France, ook al verzette Bernard Hinault zich in de loop van zijn carrière vaak tegen de or ganisatie van 's werelds beroemd ste wedstrijd. Lévitan vroeg hem onlangs als technisch adviseur en hij zei geen nee. Sport verbroedert in de top. Niet natuurlijk, maar welge- vraagd en gekomen: Cyrille Gui- mard, de ploegleider die hij in 1983, vier maanden na zijn uit spraak „wij vormen het mooiste en meest duurzame koppel uit de wie- Iergeschiedenis" buiten werkte. Wel gevraagd en niet gekomen: Eddy Merckx en Raymond Poulidor. Al lebei afwezig door zakelijke ver plichtingen. Slechts één Nederlander onder al die driehonderd genodigden: Ben nie Ceulen, een Maastrichtenaar die samen met Bernard Hinault bij de profs debuteerde in dezelfde ploeg. Ceulen stelde na twee jaar vast dat zijn talent niet correspon deerde met de mogelijkheden om in de wielersport wat hij noemt „het grote geld te verdienenen werd sportjournalist, met dezelfde finan ciële vooruitzichten. Hij herinnert zich: „In onze allereerste koers, de Ster van Bessèges, deelde ik de ka mer met Hinault. Het was in een eenvoudig hotelletje, waarvan de centrale verwarming uitviel. We stierven van de kou. Bernard zei: ,£llez Bennie, we trekken onze trainingspakken maar aan. De volgende dag is hij over die affaire meteen staijipij gaan maken. We waren in die ploeg met zes begin nende beroepsrenners, maar nie mand durfde daarover iets te zeg gen. Alleen Hinault. Wij als nieu welingen keken allemaal op tegen vedetten in de ploeg als Van lmpe, Martinez en Santy, behalve Hi nault. Hij zei niet veel, maar hij trok met die mannen heel zelfverze kerd op, wat wij niet durfden". Buffetten Waar Bernard Hinault zijn af scheidsfeest van de wielersport met ingetogen vrolijkheid vierde om daarna in de reusachtige tent de belofte van de folder na te komen en een taart aan te snijden, leefden de suvporters zich met overgave uit aan de enorme buffetten en de dansvloer. Precies zoals Bernard Hinault zichzelf in al zijn inter views als Breton heeft afgeschil derd, vrolijk, blij en toch nuchter. Waar de eettenten voor het ge meentehuis hardverwarmende dampen optrokken, de souvenir verkopers hun waar uitschreeuw den en de reclameboodschappen angstaanjagend gilden, bleven de Bretonnen zoals Hinault: altijd rustig. Er moest een overspannen spea ker aan te pas komen om de massa op te zwepen bij de laatste kilome ters van 'Le Blaireau'. Toen dat was opgebracht en het sjokkend te rugging naar het dorp, gebeurde dat niet in een bijzonder uitgelaten stemming, maar zo schijnen Bre tonnen te zijn. In alle rust en kalm te - geen spoor van een waanzinnig volksfeest zoals dat door de buiten wereld was voorzien - trók de op tocht naar het centrum waar de Bernard Hinault-expositie een be devaartsplaats was geworden. Om half tien 's morgens draaiden ze daar de deur al dicht, omdat de accommodatie het niet meer hield tegen de belangstelling. Dikke rij en, die gekruist werden door de voor de deur Pan het speciale post kantoor op de eerste-dagzegels met de beeltenis van Hinault wachten de supporters. Ze vlochten zich sa men in een enorme knoop. Samen werden ze gevangen in de kakafo- nie van reclameboodschappen en de walm van worst en patatbra- ders die met de sandwichverkopers 'brakenswekkende' hoeveelheden in het uit zijn voegen barstende dorp hadden binnengesjouwd. Bij voorbeeld: 5000 kilo patat, 8000 stokbroden en 3000 kilo paté. De expositie van Bernard Hi nault was een attractie van truien, petten, tekeningen, bekers, borden, schilden, fietsen en cartoons. Een bonte tentoonstelling waarin de Italiaanse journalisten eerst tot hun verbazing en daarna tot hun woede een roze trui misten van de Giro d'Italia die Hinault drie keer won. Er hing wel roze maar dat tri cot was van de Vierdaagse van Duinkerken. Ze hebben er dan ook boos op gereageerd bij Hinault die naar een andere roze trui verwees, maar aan de reclame daarop za gen de Italianen het meteen: die was niet van de Giro. Hoogtepunt In de expositieruimte bereikte de Hinault-cultus een waanzinnig hoogtepunt bij de twee hokjes waar de supporters een groet konden brengen aan de scheidende wiéier- held. In het linker hokje in geschrift (een receptieboek), rechts in woord (een grote bandrecorder met micro foon). Daar verdrongen zich moe ders die hun peuters liedjes lieten zingen op de tape, van welke bedoe ling de kinderen zich nauwelijks bewust waren, maar de soms harde aandrang trok de keeltjes wijd open. In het receptieboek versché- nen teksten die over het algemeen weinig origineel waren en hetzelf de jubelden: Bravo Bernard, Merci Bernard, Au revoir Bernard en Jij was de grootste, Bernard. Toch wat uitzonderingen. Zoals: 'Wij zijn uit Nieuw Zeeland gekomen omdat u zich in uw fantastische carrière nooit in Nieuw Zeeland hebt laten zien'. En: 'Ik heb duizend kilometer gereisd vanuit Luik om bij uw af scheid te zijn. Nu ik hier sta, moet ik huilen'. Bij die laatste gemoedsstemming kon zich ook de wijnverkoper aan sluiten die een speciale Bernard- Hinaultfles op de markt had ge bracht. Zoals tientallen handela ren iets Hinaults Special aan de man probeerden te brengen en alle maal onder dezelfde noemer: Les Adieux du Blaireau. Het afscheid van Hinault, „de das": sterk als een leeuw en sluw als een vos. Van de tienduizend flessen wijn bleven kratten vol over. Niet alleen omdat de prijs bijzonder hoog lag (30 gulden), maar ook omdat de nuchtere Bretonnen, hoe trots op hun streekgenoot ook, zich niet lie ten meeslepen in de gekte waar wielersupporters zich vaak door kunnen onderscheiden. Er mocht een marathonloper ten tonele ver schijnen die de 42 kilometer en 195 meter ter ere van Hinault aflegde met een finish in Quessoy: de sup porters stonden erbij en keken er naar. Dat Hinault de laatste drie kilometer van deze tocht per heli kopter volgde vonden ze heel wat interessanter. Er was applaus voor de bij Brest spelende Argentijnse voetballer Jose Luis Brown, die een door hem bij het WK voetbal gedra gen shirt kwam overhandigen aan Bernard Hinault, maar het klonk ingetogen. Alleen toen Le Blaireau om 16.22 uur op het crossterrein zijn laatste kilometers reed, raakte de massa even buiten zinnen, zij het met be hulp van de speaker. Twintig me ter voorbij de eindstreep hing Hi nault zijn fiets letterlijk aan de haak. De regie had voorzien in een paal met een lus. „Een tijdperk is afgesloten. Vaarwel Bernard", gil de de omroeper, en op zijn verzoek deed dat ook het publiek. „Ik ben zelden zo ontroerd geweest als op dat moment", zou Hinault later zeggen. Toen ze te zijner ere rond middernacht vuurwerk de lucht in joegen, waren er van de 20.000 niet veel meer over in Quessoy. De kou en de verplichtingen van de volgen de ochtend hadden de meesten al naar huis gedreven. ,JZen Breton is niet zo gauw gek te krijgen", heeft Hinault altijd gezegd. Dat bleek te kloppen. In sleutelduel met Polar Bears LEIDEN - De Zijl/LGB heeft zaterdagavond het sleutelduel om de bezetting van de vierde plaats verlo ren. De thuiswedstrijd te gen het verrassend sterk de buterend Polar Bears ging na een gelijk opgaand duel met 13-14 verloren. LZ'86 won wel. Het Arnhemse ES- CA werd met 10-8 versla gen. Vivax bewees zich zelf een goede dienst door DSZ met 8-7 te verslaan. DKD verloor met 8-9 van WZK uit Wassenaar. Bij de vrouwen verloor LZ'86 met 5-10 van KZC en won de Zijl/LGB met maar liefst 16-4 van Wiekslag. De Zijl/LGB speelde voor de twee de maal deze competitie tegen de butant Polar Bears uit Ede. Na het gelijkspel in Ede was het nu voor de Leidenaars hoofdzaak de over winning naar zich toe te trekken want plaatsing bij de eerste vier is voor de formatie van Frits Welling nog lang niet zeker. Tot ieders ver bazing trok Polar Bears na een spannende wedstrijd aan het lang ste eind. Verdiend was dit zeker niet want gezien de krachtsverhou dingen was een remise zeker op zijn plaats. Het enige dat de balans in het voordeel van Polar Bears deed doorslaan was het adequater verzilveren van de man meer situa ties. Terwijl Polar Bears zaterdag avond alle man meer situaties be nutte, slaagde de Zijl/LGB er niet in met twee man meer tot een score te komen. Ondanks dit manco bleef de strijd tot ongeveer twee minuten voor tijd gelijk opgaan (12-12). Polar Bears kreeg in de res terende speeltijd nog twee nume rieke meerderheden. Het zelfver trouwen van de Polar Bears was in deze fase echter zo groot dat deze situaties geen onoverkomelijke problemen opleverden en de mar ge van twee doelpunten was dan ook een logisch gevolg (12-14). Hoewel de aansluittreffer snel viel (13-14) was de tijd te kort voor de Zijl/LGB om nog een remise uit hét water te vissen. De eerstkomende twee weken zyn voor de Zijl/LGB van cruciaal belang. De uitwedstrijden tegen resp. DZV en HZC/de Robben moeten worden gewonnen om uit zicht te houden op plaatsing bij de bovenste vier. Periodestanden: 3-4, 7-7,10-10 en 13-14. Doelpunten Zijl/ LGB: Marc van Belkum 4x, Edwin Redegeld 3x, Paul Belt 3x, Alex van Belkum 2x en Henk Harteveld lx. LZ'86 trad voor de tweede maal aan tegen ESCA uit Arnhem en aangezien de eerste wedstrijd in Arnhem al met een ruime overwin ning werd afgesloten dacht LZ ook het varkentje in Leiden wel even te wassen. Men kwam echter bedro gen uit. ESCA bleek een bijzonder taaie tegenstander die in de slotfa se pas moest buigen voor de Leid- se dadendrang. Een 6-7 voorsprong gaf men toen uit handen en werden de Arnhemse aspiraties alsnog ver pulverd. LZ'86 liep in die fase vlot uit naar 7-10 en de wedstrijd was beslist. De Leidse formatie startte sterk tegen de Arnhemmers en namen alras een 3-1 voorsprong. Onbegrij pelijkerwijs liet coach Hans Parrel zijn routiniers de gehele tweede periode op de kant waardoor de voorsprong verdween als sneeuw voor de zon en LZ tegen een 3-5 achterstand aan keek. LZ zette een fanatieke inhaalrace in die pas zijn vruchten afwierp in de laatste mi nuten van de wedstrijd. Setstan den 3-2, 4-5, 6-5 en 10-8. Doelpun ten: Frans v.d. Brink 3x, Wilco v.d. Zeeuw 3x, Michel v.d. Zeeuw 2x, Ruud Muusse en Jan de Graaf. Vivax smaakte weer eens het zoet van de overwinning. In eigen huis werd het Haagse DSZ met 8-7 verslagen. De overwinning kwam zeer moeizaam tot stand. Bijna de gehele wedstrijd stond DSZ aan de goede kant van de score. Pas in de slotfase wisten de Oegstgeestena- ren het initiatief naar zich toe te trekken en de Hagenaars alsnog te achterhalen. De geblesseerde kee per Joep van Duynhoven werd ver vangen door Rien de Goey. DKD verloor ongelukkig van het tot nu toe sterk opererende WZK uit Wassenaar. Ook in de beginfase gaven de Wassenaarders blijk over gave polo-kwaliteiten te beschik ken. De 6-3 voorsprong aan het be gin van de derde periode was dan ook volkomen terecht. Va banque spelend gaf DKD in de volgende perioden echter voldoende tegen gas om voor een gelijk opgaande wedstriid zorg te dragen. Twee minuten voor tijd namen de Leiderdorpers zelfs een voor sprong (8-7). Die echter knullig en volkomen onnodig uit handen werdgegeven. Eerst trokken de Wassenaarders de stand, recht (8-8). Bij deze stand kregen de Leider dorpers zo'n 40 seconden voor tijd een uitgelèzen kans om via een nu merieke meerderheid de overwin ning naar zich toe te trekken. On nauwkeurig plaatswerk deed de bal belanden bij een van de WZK voorwaartsen die drie seconden voor tijd heel DKD het nakijken gaf. Eindstand 8-9. Doelpunten DKD: Harry v. Hove 3x, Chris Waasdorp 2x, Frank Dreef, Peter Baars en Jan v.d. Brink lx. WZK: Frans Toonen 6x, Evert Bregman 2, Ermond van Beek 1. Hoewel het spel van de vrouwen van LZ'86 een stijgende lijn ver toont bleek dit niet genoeg om voor de eerste puntenwinst te zor gen. Aangezien de eerste wedstrijd al met 14-2 werd verloren had de LZ formatie weinig hoop op een goed resultaat. De vrouwen speel den echter beter dan verwacht, maar kenden hun traditionele te rugval in de derde periode. KZC sloeg toen een gat van drie doel punten wat de basis legde voor de uiteindelijke 10-5 overwinning. .Doelpunten: Yvonne Flippo 2x, Monique v. Leeuwen, Jeanet de Jong en Angenita Haitsma 2x. De vrouwen van de Zijl/LGB versloegen het zwakke Wiekslag met maar liefst 16-4. Doelpunten makers: Marion Rijsbergen 6x, Margareth v. Veen 6x, Esther Re degeld 2x, Pamela Tegelaar en In ge Bouwmeester. WIM SIERA irchieffoto Loek Zuyderduin) HARDERWIJK - Han Kulker kan ook crossen. Dat bleek za terdag weer eens, toen Neder lands succesvolste baanatleet van dit jaar de zware Athlos- cross in Harderwijk op zijn naam schreef. In de slotfase van de 6500 meter lange cross rekende de Bataaf af met Aart Stigter van AAV'36, onlangs nog winnaar van de Boskoopse Floracross, die in een eind sprint per definitie kansloos is tegen atleten van het kaliber van Kulker: 21.10,5 om 21.11,5. Niet alleen de leerling, Kul ker, maar ook de leermeester, Bram Wassenaar, vestigde de aandacht op zich. De veteraan nestelde zich achter de top als zesde in het totaalklassement, ook al door een verbazend snel le opmars aan het einde van de korte, maar loodzware cross. Onder soms barre omstandig heden liet Wassenaar heel wat clubgenoten achter zich, van wie Jan Verloop (dertiende) en Jan Jansen (twintigste) zich aardig konden handhaven. Van de sterke crossers van AAV'36 kwam Rob van Schooten ver rassend sterk uit de strijd: hij eindigde pal achter clubgenoot Ed van Gemeren op de negen de plaats bij de Carla Beurskens Carla Beurskens is gisteren in Lissabon als derde geëin digd in een wegwedstrijd over 15 kilometer om de wereldbe ker. De Limburgse liet een tijd afdrukken van 48 minuten en 36 seconden. Ze kwam slechts vijf seconden tekort op de Por tugese Aurora Cunha, die voor de derde achtereenvolgende maalzegevierde. Cunha's land genote Rosa Mota werd tweede in 48,35. In badmintoncompetitie LEIDEN - Het afgelopen weekein de werd de eerste helft van de lan delijke badmintoncompetitie afge sloten. De hoofdmacht van BC Vlietwijk verloor in de eerste klas se met 6-5 van het Alphense Flair. Winst in Alphen zou een tweede plaats in de poule opgeleverd heb ben. Lisse daarentegen won over tuigend van de hekkesluiter uit de poule, Velsen (8-2). Door deze winst, wegens tijdgebrek werden er slechts tien partijen gespeeld, staat Lisse nu op de derde plaats voor streekgenoot Vlietwijk. In de tweede klasse konden zo wel het reserveteam van Vlietwijk als het eerste van Leiden hun wed strijden tegen respectievelijk Ma rathon 1 en Sio 2 niet winnend af sluiten. Het tweede van Lisse (ze vende plaats) verloor met 6-2 van Leyton 1 (derde plaats) en Meren- wiek (vijfde plaats) won met 1-7 van Flash 3 (achtste plaats). Klasse- genoot Leiden 2 behaalde een op merkelijk resultaat tegen het Haag se Florida. Het werd 6-2 in het voordeel van de Leidenaars. Vlietwijk heeft de kans om hal verwege de competitie in de eerste klasse de tweede plaats te bezetten laten liggen. Een 5-6 overwinning op het Alphense Flair zou genoeg geweest zijn om dit te halen. Irene de Vrind en Dick Oosterg wisten in het gemengd dubbel niet de 5-5 stand om te zetten in winst. Door de volle winst van concurrent Lis se (het werd 8-2 tegen Velsen) moet Vlietwijk voorlopig genoegen ne men met een vierde plaats. Het enkelspel tussen Lissenaar- Nico Meijer en Velsenaar Kees de Willegen duurde maar gisteren maar liefst anderhalf uur. Dit zwaar "bevochten winstpunt voor Meijer was de oorzaak van het niet meer kunnen spelen van de laatste party. Evenals Lisse kon ook het eerste team van Leiden de wedstrijd niet uitspelen. De 6-1 achterstand tegen Sio 2 uit Leideschendam is echter duidelijk genoeg om te stellen dat Leiden nog lang niet van de plaats by de laatste drie af is. Met het gevoel van "we hadden moeten winnen" kwam het tweede team van Vlietwijk uit Vlissingen terug, waar het met 5-3 van Mara thon verloren had. Een 'onbevredi gende' positie in de middenmoot op de helft van de kompetitie is hun deel. Het gemis van Jos van Assen delft speelde Lisse 2 ook nu parten (6-2 verlies tegen Leyton uit Voor burg), terwijl Meren wiek (dat dit weekeinde zonder John van Eijk speelde) de stijgende lijn voort wist te zetten (winst op Flash 3). Een nog niet uitzichtloze zevende plaats voor Lisse 2 en een vierde voor Merenwiek houdt de nodige spanning in deze poule. Het andere derde klasse team, Leiden 2, kijkt ambitieus uit naar de tweede helft van de kompetitie. "We zyn vast van plan een plaatsje bij de eerste drie ter veroveren" aldus Stefan van Giezen. In de vierde klasse ging Lisse 3 ondanks nogal wat drie-setters on deruit tegen Kennemerland 2 (5-3). De Spotvogels, dat te kampen heeft met een aantal slepende bles sures, liet Badhoevedorp een 8-0 winst. En ook Lisse 4 slaagde er niet in te winnen van tegenstander Amsterdam 2 (1-7). Als enige in de vierde klasse wist Leiden 3 van ro de lantaarndrager De Treffers te winnen (7-1). De Leidenaars slui ten hun eerste helft af op een veel belovende derde plaats. LEIDEN - Door de veldrit van Tilburg op zijn naam te schrijven, heeft cyclocrosser René Guyt gisteren optimaal profijt getrokken uit het ver blijf in een Tsjechoslowaaks trainingskamp. Die trainingsstage werd ge houden in het kader van het Van de Kar-fonds voor jeugdige sporttalen ten. Een dag eerder uit Tsjechoslowakije terugkerend, dan oorspronkelijk de bedoeling was, besloot Guyt en passant bij te schrijven in de Tilburgse cross. Al snel in de koers bleek dat de geleverde trainingsarbeid de Kat- wijkse veldrijder geen windeieren had gelegd. Achterin het veld gestart, rukte de Casba-Swifter in hoog tempo naar het kopgroepje op. Daar be merkte hij dat inmiddels Frank Groenendaal, de jongere broer van Rei- nier, het avontuur had gezocht. Guyt zette prompt de achtervolging in, achterhaalde Groenendaal en liet hem ook gelijk ter plekke. Een verbe ten jacht van de achtervolgers bleek daarna tevergeefse moeite. Na een halve koers alleen voorop te hebben gereden, finishte Guyt met ruim een minuut voorsprong op Groenendaal en Harks als winnaar. Op het parkoers van Swift ging zaterdagmiddag de eerste wedstrijd in een serie van drie "Buitcrossen" van start. Een interclubwedstrijd, be doeld voor renners uit de Zuidhollandse regio. In deze onder zware om standigheden gereden openingskoers maakten de wegrenners nog duide lijk de dienst uit. Voorburger Axel Hermans zegevierde met grote over macht, voor Martin Lexmond uit Gouda en Swifter Jan-Hendrik Lager- weij. Een dag later bracht Lagerwey wel de onderlinge Swiftclubrit op zijn naam. ROTTERDAM - Dat de krachtsver schillen in de eerste klasse A van de korfbalcompetitie klein zijn, be wees gisteren het duel Rozenburg - De Dananaïden. Is de Leidse ploeg inmiddels naar de bovenste regio nen opgeklommen, de thuisclub tracht wanhopig de rode lantaarn kwijt te raken. Niettemin eindigde het uiterst vinnige duel met het kleinst mogelijk verschil: 5-6 in het voordeel van De Danaïden. Een kwartier voor tijd kreeg De Danaïden het even epg benauwd. Deels werd dit veroorzaakt door de niet al te krachtige arbitrage, lei- Winst voor De Danaïden in vinnig duel dend tot fors spel aan beide zijden, terwijl De Danaïden daarnaast in het middenvak onnodig veel bal verlies leed. De 3-6 voorsprong slonk gestaag totdat tien minuten voor tyd bij 5-6 Eric Kromhout zijn ploeg weer wat lucht gaf. De druk van de thuisploeg bleef aan, maar resulteerde pas in de slotminuut in een treffer: 6-7. Ook in de eerste helft was het scoren De Danaïden maar moei zaam afgegaan. Een straffe wind was er schuldig aan, dat het bijna een half uur duurde eer Kitty Dool de openingstreffer aan kon laten tekenen. Na 1-1 liep De Danaïden door goals van Leon Brouwers en Monique Slingerland weg naar 1-3. Deze marge werd door Eric Krom hout, Enrico Mud en Eric Peters na rust (1-3) verder uitgebouwd. Maar toen bleef De Danaïden bijna ste ken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17