Docos toont ambities Leython zakt steeds verder weg Saturnus al snel veilig BS ontdoet zich van concurrent DIOK weet van geen ophouden Jansen valt op met zwemlimiet PAGINA 16 MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 LEIDEN - In de volleybalcom petitie konden de mannen, van Leython het net onder hen staan de PVC/Blokkeer geen neder laag bezorgen. Het belangrijke duel werd met 1-3 verloren. Ge- mini herstelde zich en pakte een punt van koploper Zevenhuizen. NOVO gaat na de gebrekkige voorbereiding, steeds beter draaien. Nu werd Tonegido met een 3-1 nederlaag geconfron teerd. Bij de vrouwen verloor NOVO kansloos bij Simokos (3- 0) en wist Leython wederom een sleutel wedstrijd in winst om te zetten (0-3 bij Riva/VSC). Na de hoopvolle competities tart is Leython ver weg gezakt. Het gemis van de geblesseerde Rob van de Bosch doet zich we kelijks voelen omdat zijn lengte maar node gemist kan worden. Tegen PVC/Blokkeer nam Ley thon wel een voorsprong, maar al snel had Blokkeer door, dat het blok en de pass aan Leythonzijde niet verzorgd waren. Ook Paul de Winter (aanvallend aardig op dreef), kon met zijn set-up's de aanvallers niet op maat bedie nen. Via 6-15 en 10-15 nam Blok keer een 0-2 voorsprong. In de derde set kon Leython even los komen (15-10), maar in de vierde was het weer hetzelfde beeld. Te weinig kracht in de aanval, waar door een beetje verdediger de ballen altijd wel kon retourne ren. Met 18-15 besliste Blokkeer de strijd (1-3). In tegenstelling tot de voor gaande wedstrijden bleek Gemi- ni nu wel een grote inzet te kun nen opbrengen. Onder de bezie lende leiding van Ruud Mar- chand werd vooral in de tweede en vierde set aangetoond dat Ge- mini zo spelend, niet bang hoeft te zijn vooi1 degradatie. Beide sets werden met 14-16 gewon nen. In de overige sets profiteer de Zevenhuizen van de reeksen passfouten en drukte zijn over wicht uit met 15-10, 15-9 en 15-8. Toch gaat het met Gemini- de goede kant op (3-2). NOVO had in de eerste sets duidelijk last van het feit dat 3 spelers in de afgelopen week tob den met blessures. Desondanks ging de ploeg, naarmate de wed strijd vorderde, steeds beter draaien. Het werd voor het weer talrijke publiek een aantrekke lijk strijd die veel spannende si tuaties kende. Na een 14-16 set verlies, kon NOVO vervolgens met 19-17 de stand gelijk trek ken. Daarna was de overmacht zo groot, dat de zege niet meer in gevaar kwam (15-12, 15-11). Door dit resultaat en het puntenverlies van de naaste concurrentie, deelt NOVO nu de eerste plaats met Zevenhuizen 2. In de promotieklas herstelde Donar zich van de misstap van vorige week. In een met emoties geladen duel werd met 3-1 afge rekend met streekgenoot Gemini 2. Het met zes man opgekomen Donar toonde aan, dat rust en routine vaak meer waard zijn, dan leuke combinaties, die niet goed uitgevoerd worden. Donar kon het zich rustig veroorloven met 1-6 achter te komen, waarna een time-out voldoende was om geconcentreerd de zaken weer recht te zetten. Bij Gemini deden de persoonlijke fouten de ploeg de das om. Donar won verdiend via 15-9, 15-10, 10-15 en 15-5. Het gehandicapte Leython 2 moest op het laatste moment ook nog Robert Maassen afstaan aan het eerste team. Tegen Skania 2, eveneens zittend in de hoek waai de slagen vallen, was de organi satie dan ook volledig zoek. De pass was over het algemeen nog vrij redelijk, maar de aanval faal de volledig. Ondanks voldoende mogelijkheden kon Leython 2 het initiatief niet naar zich toe trekken. Skania sprokkelde re gelmatig wat puntjes bij elkaar en won met 3-15, 12-15 en 10-15. Daarmee werd Leython 2 op de ranglijst gepasseerd. Dat NOVO 2 nog een set pakte lag niet zo zeer aan eigen kunnen, dan wel aan tegenstander VOY, dat in de derde set op 4-2 en 7-2 zijn time out's en wissels al gebruikt had in een experimentele opstelling. (15-7). In de overige sets kwam NOVO er niet aan te pas (7-15, 5- 15 en 9-15). LUSV haalde 2 zwaarbevoch ten punten weg bij InterAmicos 2 (2-3). Bij de vrouwen was NO VO evenals vorig seizoen, kans loos bij Simokos. De lange aan val van Simokos had weinig moeite met het Noordwijkse blok en scoorde er naar hartelust op los. NOVO had er dit keer weinig kijk op en liet verdedi gend grote gaten vallen. Na een uur stond NOVO weer buiten met een 3-0 nederlaag (15-11, 15- 8,15-5). Om een goede klassering in de middenmoot te behouden moest Leython winnen van het Rijswijkse RIVA/VSC. Het werd een bijzonder spannend treffen. Beide teams streden met volle overgave en gaven elkaar weinig toe. De sets duurden alle drie bij na 30 minuten en werden met slechts 2 punten verschil door Leython gewonnen. Briljante momenten werden afgewisseld met knullige situaties, die echter de spanning opschroefden. In de derde set leek het er even op, dat een 0-3 winst niet tot de moge lijkheden behoorde, maar juist na een 12-9 achterstand vocht Leython terug. In een sidderen de slotfase hield Leython het hoofd koel en had nog enige re serve over om de zwaar bevoch ten overwinning verdiend mee naar Leiderdorp te nemen (14-16, 13-15, 13-15). In de promotieklas wist een homogeen WW zonder echter uitblinkers het in de uitwedstrijd tegen DOS tot een 1-3 winst te brengen. De verdediging was de ze keer beter op dreef dan de aanval, maar de ploeg had meer inhoud dan DOS, dat alleen erg goed verdedigde. (8-15, 15-7, 14- 16. 10-15; 1-3). LUSV kan nog steeds niet overtuigen in de promotieklas. Nu verloor het weer met 0-3 van -ben toch niet zo sterk VOY. GER RENES LEIDEN - DIOK is gisteren de tweede competitiehelft begonnen met een zeer ruime overwinning op The Dukes uit Den Bosch: 68- 10. The Bassets zette de opgaande lijn voort en versloeg koploper Haarlem met 21-13. Het door bles sures geplaagde Minerva verloor kansloos in Amersfoort van Eem- land met 34-4. DIOK-The Dukes 68-10. Het lijkt zo langzamerhand een gewoonte te worden van de Leidse rugbyers om de tegenstander met grote cijfers te verslaan. De wed strijd tegen The Dukes vormde hierop geen uitzondering. Vanaf het beginsignaal was het alles geel- blauw wat de klok sloeg en binnen tien minuten stonden de Leide- naars al met 14-0 voor. Hierna be gon de Leidse motor echter te ha peren en met name in de verdedi ging liet de ploeg enkele steekjes vallen. Door de afwezigheid van vaste fly-half Onno Veldhuyzen was er in de driekwartlijn nogal geschoven LEIDEN - De jeugdcompetitie be leefde het afgelopen weekeinde zijn tweede ronde. Opvallendste wapenfeit was de limiet voor De wërd Haarlem Zijl/LGB zwemmer Robert Jansen op de 400 meter vrije slag jongens 72 e.l. in een tijd van 4.29.3. De Zijl was na de eerste ronde als zesde geklasseerd in de nationale divisie met slechts 47 seconden achter stand op de derde plek. Tien af standsoverwinningen viel De Zijl gisteren ten deel. Maik van Beuke ring (j.74 e.l.) won er twee van: de 100 vlinder in 1.19.3 en de 200 me ter wisselslag in 2.51.7. Bij de meis jes 72 e.l. was Ingrid van Veen op de 200 wissel de snelste in 2.38.2 en won zij de 100 school in 3.01.5. LZ'86 lijkt dit seizoen in de eer ste divisie volop mee te gaan draai en om één van de drie promotie plaatsen. De 100 jaar oude zwem- club moest een vijfde plaats verde digen. Zes programma's werden er gewonnen, waarvan drie estafette nummers, die elk een kringrecord opleverde. Op de vier maal 50 me ter vrije slag werd de tijd bij de meisjes o/lO aangescherpt tot 2.12.8. Het nieuwe record voor meisjes o/12 en o/14 bedroeg 2.05.2. De Zijl/LGB bleef op deze laatste twee afstanden 1/10 seconde onder het oude kringrecord, wat stond op 2.07.3. NZ en PC uit Noordwijk kwam als beste uit de bus in de strijd te gen Noordwijkerhout en Z en PC Katwijk, die respectievelijk twee de en derde het hoogst haalbare lijkt. De drie clubs komen uiit derde divisie, middenmoot het hoogst haalbare lijkt. Katwijk moet zelfs nog wa ken voor degradatie naar de vierde divisie. Hoewel de Katwijkers door een slechte eerste ronde.in de de gradatiezone verkeerden, kunnen er door de geringe onderlinge ver schillen nog weinig conclusies worden getrokken. NZ en PC be haalde een totaal van 3369.0 pun ten. Noordwijkerhout zwom 3453.7 punten bij elkaar. Katwijk eindig de hier weer 41.9 seconden achter. Wassenaar lijkt in de vierde divi sie ook geen potten te kunnen bre ken. Met een totaal ten zal de plaats ook na deze tweede ronde onge twijfeld niet in gevaar komen en dit kwam de Leidenaars op en kele tegenpunten te staan. Vooral gelegenheids-full-back Marco van Teylingen ging in de eerste helft twee keer in de fout, waardoor de Brabanders op relatief simpele wij ze twee maal wist te scoren. DIOK wist deze tegenvallers goed op te vangen en de tegenstander onder grote pressie te zetten. The Dukes kwam niet verder dan het doelloos wegtrappen van de bal en het sim pel op de interceptie lopen. DIOK had hier eerst geen antwoord op, maar wist er later door weldoor dacht spel voordeel uit te halen en sloot de eerste helft af met een 30- 10 voorsprong. Met snel en goed gegroepeerd rugby zette DIOK na de hervatting de aanvallers keer op keer aan het werk gezet. De beide wingers Rob Kamp en Remco Roest scoorden erop los. In de voorwaartsen was het Kees Kloots die twee fraaie try's wist te scoren. Mark Michelse had met de wind in de rug geen moeite met de conversies en be paalde de eindstand op 68-10. The Bassets-Haarlem 21-13 Na het goede bekerresultaat vo rige week, nu ook competitiewinst voor de Sassenheimers tegen kop loper Haarlem. Aanvankelijk zag het er echter niet al te rooskleurig uit voor The Bassets. Haarlem stond al na een kwartier voor met 0-10 en had duidelijk het betere van het spel. Het was echter de ra zendsnelle Ruud Vos die zijn ploeg met, twee fraaie try's in de race hield: 8-10. KWINTSHEUL/LEIDEN - De handbalsters van Datateam/Fore- holte hebben gisteren in Kwints- heul de winst niet vast kunnen houden. In de tweede helft ging een 14-16 voorsprong verloren, waarna Quintus met 17-29 zege vierde. De mannen van Saturnus speelden tegen Ancora een zo ster ke eerste helft, dat het Rotterdam se Ancora al halverwege de wed strijd geslagen was (12-3,18-11). De vrouwen van Saturnus kregen hun vierde nederlaag te verwerken. Het zag er aanvankelijk helemaal niet slecht uit voor Foreholte, dat Quintus in de eerste helft met een sterk gespeelde 4-2 verdediging verraste. De Voorhoutse ploeg kreeg na de hervatting (13-13) een recept van het eigen medicijn, en dat beviel minder. Quintus hield Foreholte nu wel van scoren af, ter- Veen zorgden dat in het dubbelspel de punten i Winst en gelijkspel tegen stadgenoot Scylla De tweede helft gaf een herboren Sassenheimse formatie te zien. Door gedegen voorwaartsenspel werd Haarlem in het defensief ge drukt en het was wederom Ruud Vos die zijn ploeg op voorsprong zette. The Bassets bleef sterker en het was uiteindelijk nieuwkomer Sjaak Jansen die zijn debuut be kroonde met een fraaie try die de eindstand op 21-13 bepaalde. Eemland-Minerva 34-4 Het gaat slecht met Minerva. De ploeg wordt geteisterd door bles sures (10 spelers) en dit mist de uit werking tijdens de wedstrijd na tuurlijk niet. Tegen Eemland, een van de betere ploegen uit de pro motieklasse, konden de voorwaart sen het tempo nog wel bijbenen, de driekwarten werden door In de uitwedstrijd tegen JCV zorg den de tafeltennissers van BT Lif ters voor een bezegeling van hun lot door met 11-7 in de fout te gaan tegen de nummer twee van de lijst. Ambities volop bij Docos, dat door een spannende 6-4 overwinning op stadgenoot Scylla 2 steeds sterker kopwerk gaat verrichten. De Avan- ti vrouwen wonnen verrassend van Amsterdam '78 met 6-4. Hoewel alle hoop op een tweede plaats in de eerste divisie vrijwel vervlogen was, is nu ook het aller laatste sprankje hoop van Oegst- geest om zeep geholpen. Slechts een hele stevige overwinning op de huidige nummer 2, JCV, zou nog enig uitzicht hebben geboden op stuivertje wisselen met deze club. Dat wonder mocht echter niet ge in de schaal door zich vier maal te laten feliciteren. Bij Oegstgeest speelde Frits Kantebeen, vrijwel pijnloos na een langdurige blessu re, twee overwinningen bij elkaar. I^jodor Rademakers vond dit wel een aardig resultaat, en deed dus maar precies hetzelfde. Oegstgees- ter oude getrouwen Van den Broek en Reitsma konden slechts een maal met opgeheven hoofd het centrecourt verlaten, rr ter compensatie het dubbel laatste moment. Boosdoener voor Scylla was de jeugdigeRichard van Gurp. Deze in Breda wonende koelbloedige speler kwam er zater dag niet aan te pas. Op de beslis sende momenten (zoals in de laat ste wedstrijd tegen Ron van Veen) haakte hij op onverklaarbare wijze af. Zijn nul was de basis van de Do- cos-triomf. Tegenpunten kwamen verder van Rico van Veen (winst op Englebert) en van Marco Riet hoven, die de, kleine Prashad en de broer van teamgenoot Rico inpak- Evenals enige weken terug ont- te. Een tafel verder waren de vrou wen van Scylla op kruistocht. Het verlies in de thuiswedstrijd werd ndertijd als onnodig gekwalifi- moeten ook en de mannen van Scylla en Docos elkaar op dezelfde avond. Ditmaal vormde het Docos-gebouw het ceerd,"dus de revanchegedachte hun Amersfoortse collega's op alle schieden. De uiteindelijke 11-7 uit- fronten overtroefd. Het was Mau- rits de Brauw die uit een van de weinige goede Leidse acties de eer kon redden. ERIC-JAN BERENDSEN slag geeft redelijk waarheidsge trouw weer hoe de verhoudingen lagen. Verantwoordelijk hiervoor was vooral JCV-speler Jos Ver hulst. Hij legde het meeste gewicht straalde uit de ogen van de Scylla g, koploper in de derde divisie, speelsters. Zij werden echter ge- op revanche na de nederlaag confronteerd met de puntenzucht de uitwedstrijd tegen Scylla 2 werd geleden. Die revanche kreeg het team uit de Morsch ook. hoewel de definitieve beslissing wel werd uitgesteld tot het aller- i Docos, dal, aldus trainer-coach Ed Fallaux, de huidige tweede plaats beschouwt als een zekere springplank naar de eredivisie. Ook het plotseling uitvallen van Titelstrijd in eerste divisie tussen AMVJ en Leiden Vechtpartij OUD-BEIJERLAND - De bas ketbal-juniorenwedstrijd tus sen BOB en Blitz is zaterdag avond in Oud-Beijerland bij een 56-58 stand gestaakt omdat de arbiter verder spelen niet verstandig achtte nadat twee spelers van Blitz in het veld met elkaar op de vuist waren gegaan. Eerder had Blitz al voor oponthoud gezorgd door de ring van de basket te 'dun ken'. LEIDEN - De strijd in de eerste di- hen de van basketbalcompetitie spitst zich na gisteravond toe op de teams van Gunco/AMVJ en BS Leiden. De Rotterdamse debutant handhaafde tegen stadgenoot Rot terdam-Zuid zonder moeite de on geslagen status (63-79), terwijl BS Leiden in een opvallend goed ge vulde Vijf Meihal afrekende met het achtervolgende ASVU (71-52). Bij de vrouwen in de promotiedivi sie staan de drie regionale verte genwoordigers op een gedeelde derde plaats. In de eerste competitieronde moest Leiden het noodgedwongen 5 pUn~ twee wedstrijden stellen zonder de geschorste center Bert Kragtwijk. Die schorsing was een erfenis uit het eredivisie verleden. Het treffen met de Amsterdamse studenten le verde een dikke nederlaag op (85- 64), zodat de ploeg van Frans Broekhof (met Kragtwijk en voor het eerst sinds lange tijd ook weer met Erik-Paul van Weeren) gister avond heel wat goed te maken had. Net als de meeste andere eerste divisieteams heeft ook ASVU de beschikking over twee ervaren ex- eredivisiespelers: Simon Bruin en Kees Amama. Het tweetal zorgde ook gisteren voor de meeste pun ten, maar wist zich niet gesteund door de als figuranten fungerende mede-spelers. Bruin kwam tegen Kragtwijk tot een totaal van 16 punten, maar wist aan de andere verwege de eerste helft naast zich Leiden tot volle tevredenheid van kant van het veld de Leidse top- dulden, maar daarna werd snel een Broekhof uit de break de voor man niet af te stoppen. Kragtwijk gat geslagen (14-14, 25-14). Amama sprong vergroten (55-38). Leiden (21) kreeg daarbij wel steun van en Bruin verkleinden de marge bij consolideerde de winst en finishte zijn ploeggenoten, van wie Erik- de rust (33-26) en bleven ook na de uiteindelijk op 71-52. ASVU is Paul van Weeren (14) met name in hervatting aandringen. De Leidse daardoor afgevallen in de titel de eerste helft goed op dreef was. verdediging liet echter weinig vrije strijd, waarin alleen Leiden, en op schotkansen toe en omdat Kragw- enige afstand Rotterdam-Zuid, nog tijk regeerde in de rebound kon zicht hebben op AMVJ. BS Leiden moest ASVU tot hal- NOORDWIJK - Grasshoppers moet op zijn tellen passen in dien het de aansluiting met rayonleider Leiderdorp niet wil verliezen. De Katwijkse basket- balploeg kreeg zaterdagavond in de Northgohal een gevoelig pak slaag van aartsrivaal MSV (90-66) en weet dat in de ko mende wedstrijden tegen run- ner-up BOB en tegen de lijst aanvoerder de titelkansen op de tocht staan. MSV daarente gen heeft na de verrassend ge makkelijke overwinning op de streekgenoot gewonnen aan zelfvertrouwen en lijkt klaar om de al eerder toebedachte rol van outsider op zich te nemen. De altijd met veel sentimen ten beladen kustderby sprak de Noordwijkers kennelijk veel meer aan dan de Katwijkse op ponent. Grasshoppers-coach René Mulder sprak na afloop van een enorme matheid bij zijn ploeg, die tegen het felle en soms hard spelende MSV al- MSV slaat slag tegen aartsrivaal leen in de openingsfase kansen had: 6-12. De Noordwijkers, met reservist Jan Duindam als verrassende, maar sterk spelen de starter, wisten de verdedi ging snel sluitend te krijgen (16-12). Onder aanvoering van Johan Steenvoorden (25 pun ten, 9 reb.) en Loet de Ruijter (23/8) werd nog voor de pauze een beslissend gat geslagen: 41- 30. Als Grasshoppers in de rust moed putte uit het feit dat MSV in de voorgaande wedstrijden een voorsprong onder de druk van het moeten presteren uit handen gaf, werd die na de her vatting snel de grond inge boord. Floor Kuyt en Evert van der Plas kregen tegen de strak ke bewaking van Peter van So- lingé en Robert Jan Drijver geen kans om de falende de Jong onder de basket te be reiken, waardoor Rudolf Ouds hoorn (20) op de solo-tour moest. Oudshoorn was dan ook de enige bij de Katwijkers die een voldoende haalde, maar alleen kon hij het tegen het Noord wijkse collectief niet bolwer ken. Bij 57-45 (na 56-38) was er nog even licht voor Grasshop pers, maar een nieuwe tussen- sprint van de thuisploeg (Steenvoorden, De Haas) te kende het vonnis (76-50). In de slotminuten greep Mulder, die tegen het met scherp schieten de MSV vreemd genoeg lange tijd een slappe zone dicteerde, te laat naar de press als wapen om de achterstand ongedaan te maken. MSV werd even ner veus, maar hield verder goed stand: 90-66. Heidi de Haas was een domper aan Scylla-zijde. De 5-5 einduitslag werd voornamelijk bepaald door Scylla-invalster Angelique Rijn- ders. Zij bewees dat toptafeltennis naast een goede hand ook een goe de mentaliteit vereist. In haar laat ste wedstrijd bleek die goede hand geen probleem te zijn. Een drama tisch zwakke mentaliteit echter zorgde voor haar absoluut onnodi ge derde verliespartij, en daarmee voor het gelijkspel. Avanti zorgden voor een kleine sensatie door Am sterdam '78 met een 4-6 overwin ning te bewijzen dat de Hazers- woudse ploeg zich dit seizoen te recht weet te handhaven in de ere divisie. Marian Kantebeen en Iris Sjaardema plakten, naast de drie maal winst van José Bakker, ieder één winstpartij. Uiteindelijk zorg de winst in het dubbel voor de twee kostbare winstpunten. De vrouwen van Grasshoppers moesten net als MSV een week eer der ervaren dat het vorig jaar uit de eredivisie gedegradeerde Jolly Jumpers een maatje te groot is voor de promotiedivsie. Grasshop pers wist Jolly Jumpers tot de rust nog aardig in bedwang be houden (23-38), maar in de tweede helft wo gen de scores van Anja Aandewiel (18) niet op tegen de produktie van de koploopster: 57-84. MSV ontving runner-up Gronin gen, dat alleen nog van Jolly Jum pers verloren had. De Noordwijkse ploeg had tot 51-45 (rust 38-38) uit zicht op de winst. Groningen scha kelde toen om naar een zone-ver dediging, waarop het door het uit vallen van Arine Vlieger vooral in de rebound gehandicapte MSV het antwoord schuldig bleef. Via 51-59 en 57-74 won Groningen met 66-77. De press van MSV had wel succes, maar kwam te laat. Lisse kreeg weer aansluiting met de beide streekgenoten door in Ca- stricum het zwakke Sea Devils te verslaan: 45-82 (21-41). Annelies van der Hulst was met 30 punten de belangrijkste kracht achter de ruime Lisser zege. De mannen van Lisse handhaaf den hun koppositie iri het rayon Noord-Holland door een 62-89 zege op AMVJ Amsterdam. Amstelveen klopte Hillegom met 83-59. HANS JACOBS wijl de eigen produktie in hoog tempo werd opgeschroefd. Van 14- 16 voor Foreholte werd het 24-16. Die dreun kwamen de bezoeksters niet meer te boven en Quintus won uiteindelijk met 29-17. Elly van Leeuwen was met vijf doelpunten topscoorster bij Foreholte. Saturnus is ondanks het slipper tje tegen EHC de grooste kansheb ber voor de titel in de derde divisie. Vooral defensief klopte het giste ren erg goed, waardoor er voor An cora geen doorkomen aan was. De snelle Leidse aanval daarentegen prikte zonder problemen het ene na het andere doelpunt achter de Rotterdamse doelwachter: 6-1. An cora ging door deze tegenslag nog meer fouten maken, waarvan de Leidse breakout met graagte profi teerde. Het was dan ook een murw gespeeld Ancora dat aan de tweede helft begon. Het had na rust een Leidse show moeten worden, maar dat werd het tenslotte niet omdat Saturnus te veel gas terugnam. Zodoende werd Ancora een grotere afgang be spaard: 18-11. Ook de vrouwen van Saturnus betraden het strijdperk tegen An cora. De Leidsen kenden minder succes dan hun clubgenoten en verloren de partij door een slecht op afstandschutters geprepareerde verdediging met 9-14. Oase liet zich pijnlijk verrassen door Hollandiaan: 11-12. Het lag voor de hand dat de Vlaardingse vrouwen er keihard tegenaan zou gaan, hard werken is nu eenmaal het handelsmerk van Hollandiaan. De 10-7 voorsprong die Oase na een 7-6 ruststand veroverd had, was met nog tien minuten te spe len dan ook lang nog niet veilig. Hollandiaan kwam sterk terug, daarbij geholpen door de Hoogma- dese ploeg die drie strafworpen on benut liet: 11-12. In de tweede divisie pakten de vrouwen van HVS een 13-9 zege te gen Groene Ster in Zevenhoven. Die overwinning was ditmaal niet te danken aan het soms verwoes tende aanvalswerk van de Stomp- wijkse formatie, maar aan de wis seling in de defensie. HVS durfde van een 6-0 verdediging over te schakelen naar 4-2 en 5-1 en dat ontregelde het spel van Groene Ster. De wedstrijd bleef tot tien mi nuten voor tijd open (9-9), maar daarna nam HVS afstand: 13-9. FRANK BONTE Weer overwinning Charles Veldhoven LEEUWARDEN Charles Veld- hoven heeft het afgelopen week einde in Leeuwarden de Friesland cup indoorshorttrack gewonnen. In het eindklassement bleef de Oegstgeester schaatsenrijder zijn Zoeterwoudse IHCL-clubgenoot Peter van de Velde en de Canade zen Robert Dubreuil en Guy Daig- nailt voor. Stompwijker Richard Suyten werd achtste. Cees Boer uit Woubrugge werd lie in de eind rangschikking. Bij de B-rijders ging de zege naar Edwin Chaudron, die voor de Am sterdam Flyers uitkwam. Zijn streekgenoot Wils van Leijden, die deel uitmaakte van het team van de Alblasserwaard, werd in de eindrangschikking tweede. Volleybalteam AMVJ verder in EC-strijd HAPOEL (ANP) - De v AMVJ hebben zich geplaatst voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup 3 van het vol leybal. Nadat zaterdag in Israël de eerste wedstrijd tegen Hapoel Ke- far-Saba was geëindigd in een zege van 3-0 voor de Amstelveense club, werd gisteren ook de tweede wed strijd gewonnen. In 36 minuten tijd werd het 15-6, 15-4 en 15-0. AMVJ komt in de eerste ronde van het hoofdtoernooi uit tegen het Finse Minorette. De uitwedstrijd is op 6 december, de thuiswedstrijd op 13 december.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 16