UVS pakt bij DHC de draad weer op Jan Mak kan tij bij Randstad niet keren Dekselse Daan oogst applaus en kritiek Verveling slaat toe aan Vliet Blauw Zwart zet opmars voort: 3-1 Roodenburg houdt het slechts half uur vol Unitas slikt 9-0 nederlaag Grensrechter overlijdt Egli zorgt voor rel in Zwitserland MAANDAG 10 NOVEMBER 1986 SPORT PAGINA 13 Hoofdrol Kooimans bij Lugdunum LEIDEN - Toch weer Daan Kooimans! De dekselse laatste man van Lugdunum, die er een totaal andere mening over voet bal op nahoudt dan zijn trainer Jacques Rijsterborgh, was er verantwoordelijk voor dat Lug dunum de inhaalslag met West- landia succesvol afsloot (2-2). Zo lang Kooimans tot een dergelijke prestatie in staat is zal hem zijn riskante oplossingen in de defen sie worden vergeven "Ze hebben er mee leren leven" verzuchtte de Amstelveense oefenmeester. Er blijft desondanks nog ge noeg kritiek op het spel van Kooimans die, zoals gezegd, een andere visie op de te volgen tak- tiek heeft dan zijn trainer. Rij sterborgh ziet graag dat zijn laat ste man meer achter de defensie operereert terwijl het 'enfant ter rible' liever voor de laatste lijn speelt. "Hij geeft te weinig rug dekking en die tweede goal wrijf ik hem aan", staafde de oefen- meester zijn stelling. Aan de an- LDWS-VTLO-O LEIDEN - Na afloop van de be droevende derby tegen VTL (0-0) wezen in de kleedkamer van LDWS beschuldigende vingers in de richting van het aangrenzende vertrek. "Wat een stelletje laf aards", klonk het verwijtend. "Geen moment hebben ze gepro beerd te voetballen en dan durven er na afloop nog een paar te jui chen ook". Inderdaad deden de uitingen van vreugde na het laatste fluitsignaal van arbiter Sluis overdreven aan. De voetballers hadden er beter aan gedaan om geruisloos de benen te nemen en zich stil in een hoekje te gaan zitten schamen. Zowel de gastheren als de gasten, want VTL mocht dan geen moment de indruk hebben gewekt voor een overwin ning te strijden, LDWS stelde daar een armetierig aanvalsspelletje te genover. "Zij wilden niet en wij konden niet", gaf Bart van der Weyden een realistische visie op.de Leidse top per in de zondagvierdeklasse. Door de onwil van VTL (voor gistermid dag koploper met 13 punten uit 9 wedstrijden) en de onkunde van LDWS (achtervolger met 12 uit 8) bleven de beide doelverdedigers nagenoeg werkloos en was er spra ke van twee keer drie kwartier ver veling aan de Vliet, waar een loslo pende hond voor het enige hoogte punt zorgde door zich een kwartier voor tijd over een vrije trap voor VTL te willen ontfermen. Vooral nadat Van der Weyden en zijn ploegmaten halverwege de tweede helft tot de conclusie wa ren gekomen dat hun plichtmatige aanvalsspel zonder succes zou blij ven, had de 'burenruzie' beter- schriftelijk kunnen worden afge handeld. "We hadden in de rust af gesproken dat we geen enkel risico zouden nemen", verklaarde Van der Weyden de berusting bij LDWS. "De laatste thuiswedstrij den tegen VTL hebben we steeds in de laatste minuut op ons donder gehad en dat wilden we nu hoe dan ook zien te voorknmpri' Waar de thuisclub dus moeite loos in slaagde. Tot opluchting voor Van der Weyden die binnen de lijnen heel sterk het gemis van de woensdag 37 jaar wordende centrumspits Ger de Roode had gevoeld. "Hoe oud hü ook is, Ger is dere kant komt Rijsterborgh er niet onder uit dat de Lugdurium- mer voor de ploeg een belangrij ke pion blijft. "Kooimans heeft het geluk in zijn acties", reageer de Rijsterborgh op niet van ge vaar gespeende terugspeelbal len. "Hij blijft het goudhaantje van de vereniging". Nadat dankzij een concentra tieverlies aan de kant van Lug dunum de bezoekers via een kopstoot van Wim van Dijk in de 13de minuut op 0-1 kwamen ging Kooimans in de 36ste minuut in derdaad taktisch in de fout door dezelfde Van Dijk niet van de juiste bewaking te voorzien. Dankbaar profiteerde hij van de Leidse onoplettendheid (0-2). Een verdiende voorsprong, want Westlandia was eenvoudig ster ker en voorin ontbrak het Lug dunum aan pure stootkracht. Ex- ARC'er Bert Bakker dacht daar echter anders over en op een pass van Edwin Verhoogt scoor de hij vlak voor rust zijn eerste competitiedoelpunt (1-2). In de 47ste minuut had Jacco van der Zalm Lugdunum volle dig in rouw kunnen dompelen als hij niet vrij voor de Leidse doelman Wim Eradus had ge faald. De Leidenaars schrokken daar danig van en niet in het minst Kooimans. Meer en meer zorgde hij voor de aanvallende impulsen en in de 52ste minuut ging hij rechtstreeks op zoek naar het Naaldwijkse doel. In het strafschopgebied aangekomen kwam hij de Naaldwijkse schut ter Van Dijk tegen, die verdedi gend tegen Kooimans in de fout ging. De Leidenaar ging daarop spontaan neer en scheidsrechter Lammers wees terecht naar de stip. Albert Siera mocht het vonnis voltrekken (2-2) en indien Siera in de 68ste minuut wat lager had gemikt was Lugdunum er zelf met een zege vandoor gegaan. Voor Rijsterborgh zal er nog da nig aan zijn jonge formatie moe ten worden gesleuteld. "Onze te genstanders scoren vaak uit do de situaties", bracht hij in herin nering. "Dat begrijp ik niet. Het is een kwestie van organisatie en concentratie". Rijsterborgh, die wat de taktiek betreft met Kooi mans eveneens remise speelde, toonde zich toch tevreden met de geleverde prestatie. "We hebben loon naar werken. Er is met volle overgave gespeeld en voor zo'n jonge ploeg betekent het heel wat dat je zoveel veerkracht toont". Met dank overigens aan 'veteraan' Kooimans.... RUUD PATTIAPON WASSENAAR- "Het kan ver keren". Dit gezegde van Brede- ro lijkt op dit moment bijzon der van toepassing te zijn op Blauw-Zwart. Na een slechte seizoensstart is de ploeg uit Wassenaar bezig aan een op merkelijke opmars. Dit keer wewrd Hermes DVS met 3-1 het slachtoffer van de daden drang van de equipe van Chiel Jansen. Al na vier minuten in de eer ste helft was het raak toen doel man Raymond Biesheuvel zich verkeek op een schot van Cees van Leeuwen, waarna Peter van der Ploeg het beslissende tikje gaf: 1-0. Enkele minuten later vergrootte Blauw-Zwart z'n voorsprong via een kopbal van Erik Mors. Daarna grepen de bezoekers het initiatief, het geen vlak voor rust resulteerde in een tegentreffer van Marcel van Hattem: 2-1. Na de thee hielden beide ploegen elkaar in evenwicht, maar het was ten slotte de thuisclub die vlak voor tijd de strijd in, z'n voor deel besliste door een goal van Frank Voorham. VTL'er Fred van Haarlem (l) en LDWS'er Hannie Sjardijn verbeten Vliet-derby, die in 0-0 eindigde. i duel om de bal in de overigens s heel belangrijk voor dit elftal. Zon der hem hebben we veel te weinig kopkracht en missen we ons be langrijkste aanspeelpunt voorin". De plaatsvervanger van de met een blessure in de knieholte kam pende De Roode was de jonge Has san Vervoorn, die weliswaar zwoegde dat het een aard had, maar zijn overdaad aan arbeid niet zag worden beloond. Datzelfde gold voor de gebroeders Van der Weyden, van wie rechterspits Èrik werd geboekt na een overtreding op VTL-aanvoerder Fred van Haar lem. In ijver werd de jongste Van der Weyden gistermiddag overtrof fen door broer Bart van wie precies een jaar geleden nog werd ge vreesd dat hij nooit meer tegen een bal zou trappen. Maar drie maanden nadat hij bij een auto-ongeluk zwaar oogletsel had opgelopen, maakte de 26-jari- ge linkerspits al weer zijn rentree in het keurkorps van Siem van der Ham. Dat moest in de slotfase van de competitie alle zeilen bijzetten om degradatiegevaar af te wenden en dat terwijl LDWS aan het begin van het vorig seizoen dezelfde rol was toebedacht dié de Vlietclub nu LEIDEN- Slechts 25 minuten lang trok Roodenburg de op gaande lijn door in de wedstrijd tegen Den Hoorn. Met uitste kend verzorgd voetbal werd de opponent in de 'vier punten- duel' op eigen helft vastgepind. Met als absoluut hoogtepunt het doelpunt van Duncan Alberga in de 17de minuut van de eerste helft. Na een vloeiende aanval vond Marcel van de Burg via een omhaal het hoofd van de donke re gelegenheidsspits, die uit een moeilijke hoek fraai raak kopte: 1-0. Maar nadat Erwin Koree acht minuten later zijn knal ge stopt zag door doelman Bertus Holierhoek, was het afgelopen met de Kooiclub, die uiteindelijk niet mocht mopperen met de uit slag: 1-1. Roodenburg begon het sleutel- duel zwaar gehandicapt: Richard Gottmer zat de laatste wedstrijd van z'n schorsing uit, terwijl de aanvallers John van de Wetering en Hennie de Romeijn wegens blessures ontbraken. Desalniet temin was trainer Harry Talsma uitgegaan van een aanvallend concept met drie spitsen: Marcel van de burg en Anton Broers op de vleugels en Duncan Alberga in het centrum. Laatstgenoemde zou zich, afhankelijk van de speelwijze van, Den Hoorn, zo no^ dig laten terugzakken. Gaande weg de wedstrijd raakte Alberga echter steeds meer geïsoleerd: "De aansluiting met het midden veld klopte toen niet meer. Ik zag alleen nog maar ballen die langs me heen vlogen". Duel met Den Hoorn eindigt gelijk Toch liet de thuisclub in het eerste gedeelte van de krachtme ting zien ten onrechte zo laag ge klasseerd te staan. Net als tegen VCS werd de tegenstander met goed gegroepeerd voetbal onder druk gezet. Na de tegengoal van Peter van Oosten echter, hij tikte de bal na een half uur spelen in nadat Sjaak Nievaart zijn harde schot in eerste instantie niet on der controle had kunnen krijgen, sloop de onrust in de ploeg. Een treffer met een luchtje volgens enkele Roodenburgers. Peter Pret: "Voordat hij scoorde trok hij mij weg". En Sjaak Nievaart: "Toen die speler inschoot had ik de bal klemvast". Scheidsrechter Brekelmans trok zich evenwel niets aan van de protesten en wees naar het midden. Hetgeen hij enkele mi nuten later weer had kunnen doen toen Luc Kok na een mis ser van Nievaart de bal vdn ach ter de doellijn wegtrapte. De Leidse doelman beaamde dat ook na afloop: "Die bal zat ge woon". De leidsman uit Vlaar- dingen liet in dit geval echter doorspelen. Een voorsprong zou ook te veel van het goede geweest zijn voor de bezoekers. Speelde Roo denburg in elk geval in de aan-, vangsfase nog acceptabel Voet bal, Den Hoorn bakte er gedu rende de gehele wedstrijd bijzon der weinig van. Daarom kan de puntendeling dan ook terecht ge noemd worden. Al waren beide ploegen in de meer spannende dan fraaie tweede helft nog enke le malen dicht bij een doelpunt. Attent keeperswerk van Sjaak Nievaart aan de ene kant, die een paar keer a la Stanley Menzo uit lopend moest corrigeren, en on zorgvuldig richten van de Roo- denburg-voorwaartsen aan de andere kant, zorgden ervoor dat er in de 1-1 score geen verande ring meer kwam. Zodoende boekte de ploeg van Harry Tals ma het derde gelijkspel in suc cessie. Leek Roodenburg enkele weken geleden op sterven na dood, de aasgieren boven sport park Noord lijken voorlopig ver jaagd. HERMAN JOUSTRA LEIDEN - De teams in de kop van het klassement van de zondagvierdeklasse A kruipen telkens dichter naar elkaar toe. Dankzij een opmerkelijke 9-0 zege op Unitas wist ook Alphen zich nu bij die koplopers te scharen. Teijlingen - Docos 1-0 Een matig duel waarin Docos zich voor de rust stukliep op de sterk keepende Erik Postma. Na de hervatting kreeg de wedstrijd een vrij grimmig karakter, waarbij Teijlingen een overwicht bewerk stelligde. In de 70ste minuut wist Robert van Leeuwen zich vrij te spelen, waarna goalie Hensing het nakijken had: 1-0. Wel protesteerde Docos tevergeefs vanwege een eventueel gemaakte handsbal. Meerburg - Randstad Sport 1-0 Ook de komst van de nieuwe trainer Jan Mak, heeft het tij bij Randstad Sport nog niet doen ke ren. Wel konden de Voorschotena ren hun tegenstander in dit matige duel redelijk tegenspel bieden. Meerburg zag een licht initiatief in de 15de minuut beloond, toen John van Veen een, allereerst nog door doelman Wim Tjebbes ge keerde bal, vanuit de rebound in het net prikte: 1-0. Na rust kwam er wat meer leven in de wedstrijd, waarbij de thuisclub via Fred Ha genaars en Ger van de Werff goede mogelijkheden onbenut liet. Aan de andere zijde was Dauco van Da len dichtbij een tegendoelpunt. Van Nispen - WSB 1-1 Een levendige derby, waarin WSB goed uit de startblokken ging. Dat overwicht kreeg in de 20ste minuut zijn beloning, toen Frank Uittenboogaard keeper André van Eeden te ver voor zijn goal zag staan en de bal pardoes over de Van Nispen-goalie in het lege doel lobde: 0-1. In de tweede helft kregen de Zilkers met de wind in de rug steeds meer grip op de wedstrijd. Dat leidde al snel tot de gelijkmaker, toen de opgerukte Tom Meijland de bal over de goed keepende Hans Laros in het doel lepelde: 1-1. In de slotfase ontsnap te WSB met diverse gemsite kan sen voor Van Nispen nog maar te- nauwernood aan een nederlaag. Alphen - Unitas 9-0 De Alphenaren waren erop ge brand de gemiste kansen uit voor gaande duels ditmaal meer dan goed te maken. Het door vier inval lers en het al vroeg in de wedstrijd uitvallen van laatste man John Zee, danig gehandicapte Unitas bleek daarbij een gewillig slachtof fer. Nog voor de rust wist de uit blinkende Raoel Valpoort tot drie maal toe de roos te vinden: 3-0. Na de hervatting leek Unitas wat terug te doen, maar toen eenmaal de aan getikte John Willemsen in de 60ste minuut perssoonlijk een penalty had benut (4-0), was het duel be slist. Na de 5-0 door Valpoort, na- de vervult. "Vorig jaar gingen wi competitie in met een gevoel 'dat doen we wel even'. Maar om dat we al bijna onmiddellijk wer den geconfronteerd met een aantal blessures en schorsingen is het een heel moeizaam seizoen geworden", verklaart Van der Weyden. "Aan het begin van dit seizoen hebben we onszelf minder hoge verwach tingen opgelegd. Daardoor voet ballen we veel vrijer en zijn de re sultaten ook een stuk beter". Als de tegenstander tenminste een beetje mee wil werken. JAAP VISSER VLISSINGEN (GPD) - Tijdens een oefenduel van het Nederlands zaalvoetbalteam, zaterdagavond in Vlissingen, is de 42-jarige grensrechter Jan de Buck uit die stad getroffen door een hartaan val en aan de gevolgen daarvan overleden. Al na vijf minuten van de ontmoeting tegen een Zeeuwse selec tie zakte de heer De Buck in elkaar. Hij werd nog met spoed naar het ziekenhuis vervoerd, maar het mocht niet meer baten. Na het bekend worden van de fatale afloop werd de wedstrijd bij de stand 2-2 stopgezet. De grensrechter was een hartpatiënt, die in afwach ting van een operatie zijn activiteiten als arbiter al had stopgezet. Voor dit bijzondere duel wilde hij nog wel fungeren als lijnrechter, wat aanzienlijk minder lichamelijke inspanning vereist. DELFT-UVS heeft de draad in de hoofdklasse weer opgepakt. De vorm die de Leidse ploeg bij de aanvang van de competitie etaleer de, kreeg gistermiddag bij DHC weer gestalte. In de eigen thuisha ven werden de Delftenaren met de voetbalfeiten om de oren geslagen en incasseerden derhalve een ver diende 1-3 nederlaag. Voor oefenmeester Arie Lagen dijk had de overwinning extra glans. Niet alleen sloot de blauw witte formatie een wat mindere pe riode af, zijn selectie weerlegde gis teren aan de Delftse Brasserskade de veelgehoorde klacht als zou UVS een te smalle basis bezitten. Lagendijk kon tegen DHC niet be schikken over 'Marathon Man' Theo van Seggelen (weliswaar fit, maar vanwege het gemis aan trai ningen buiten het team gelaten), Fred Fillipo (spierblessure), Jeroen Désar (schouderwetsuur) en Ar thur van Orssagen (2 duels ge schorst), maar van invloed waren de mutaties nauwelijks. De inval lers Paul Rieken (rechtsback) en li bero Ronald Bremmer pasten zich moeiteloos aan en mede daardoor kon UVS een van zijn betere wed strijden van de competitie afwer ken. "Dit is een klasse-ploeg die ik aan het werk heb gezien", compli menteerde DHC-trainer De Poor ter de tegenstander. "We hebben verdiend verloren. Mijn elftal heeft de zaken verkeerd aangepakt. Er is gespeeld zonder hersens. Tot ver velens toe knalden ze vanachteruit de ballen naar voren, er zat geen enkele opbouw in het spel. Die lan ge verdedigers van UVS hadden een gemakkelijke middag. Daarbij liepen er bij UVS een paar knappe voetballers. Die De Kruijs speelde mijn voorstopper volledig uit de wedstrijd". Uitblinker De Leidse spits had toch niet een van de minste verdedigers tegen over zich, maar Wim van Zinnen, ex-prof van Feyenoord en NEC, werd door de behendige puntspe- ler volledig afgetroefd. De Kruijs groeide met aanvoerder Hans van Leeuwen uit tot de uitblinkers van het spannende duel. "En dat was precies het verschil met vorige week", typeerde Arie Lagendijk. "Tegen Elinkwijk hebben we vori ge week als ploeg niet echt slecht gespeeld, maar omdat bij sommi gen de vorm ontbrak, kwamen we zo moeilijk tot scoren. Nu bij som mige spelers de vorm weer terug is, zijn we voor het doel direct een stuk gevaarlijker". Een meevaller voor UVS was de vroege treffer van De Kruijs, die Hans Suiker, doelverdediger van het Nederlands amateurteam, woensdag in Zeist tegenstander van UVS, al na 5 minuten met een slim kopballetje het nakijken gaf. 'Na twee doelpuntloze wedstrijden uiteraard eeri opsteker van jewel ste, en dat bij een tegenstander die als amateurtopper te boek staat. DHC was na de 0-1 aan zijn stand verplicht om het heft in handen te nemen en even hield de Delftse ploeg de schijn op een echte topper te zijn. Ongeschonden ongeschonden door, mede omdat DHC aanvallend nu niet bepaald intelligent te werk ging. De ploeg hanteerde voortdurend de lange bal en aangezien UVS in Leon Meijs een kopsterke verdediger heeft, werden alle Delftse probeer sels in de kiem gesmoord. Eenmaal slechts werd de Leidse defensie verschalkt, maar Silvano Bellai. die de buitenspelval omzeilde, peurde geen rendement uit de kansrijke mogelijkheid. Daarmee had DHC in de eerste helft zijn kruit verschoten. De thuisclub zag geen mogelijkheden het technisch onderlegde spelletje, van de tegenstander te ontrafelen. Daarbij was Hans de Kruijs een voortdurende plaag voor de Delft se verdedigers. Bewaker Van Zin nen kon de Leidse spits vaak al leen afstoppen via een overtreding, maar de voorstopper kon toch niet voorkomen dat De Kruijs een aan tal malen als overwinnaar uit de gevechten kwam. UVS kwam het offensief echter In de tweede helft kreeg De Kruijs steun van Hans van Leeu wen, die tegenstander Rob de Lan ge passeerde alsof hij er niet stond. Dat UVS in de 69ste minuut op 0-2 kwam was dan ook geen verras sing voor de 700 toeschouwers. In feite had de équipe van Lagendijk de strijd eerder kunnen beslissen, maar Mario Faber (die het tegen amateuririternational Leo Ront- berg moeilijk had) en Hans van Leeuwen weigerden hun keus te bepalen. Kruising Hans de Kruijs deed-het daarom maar zelf. Na een wonderschone UVS-aanval, die werd ingeleid door de verder onopvallende Mar cel van der Blom en Leon Meijs, speelde de spits zich keurig vrij in het strafschopgebied en lepelde de bal vervolgens fraai in de kruising: 0-2. De strijd leek beslist, maar ar biter Haak wilde daar niets van we ten. Vijf minuten na de actie van De Kruijs legde de leidsman de bal na een overtreding van Ronald Bremmer op Eric Wolf op de stip. In de ogen van de Leidenaars had de confrontatie tussen de spelers buiten het strafschopgebied plaats, maar Haak bleef bij zijn beslissing. Invaller Ronald Hendriks (voor Bellai) verschalkte Schouten vanaf 11 meter: 1-2. UVS liet zich door de tegenvaller niet van de wijs brengen. De Leide naars verzaakten in verdedigend opzicht niet (De Poorter: "UVS heeft een professionele ploeg") en hielden DHC ver van het doel van Arno Schouten, die alleen hande lend moest optreden na een inzet van Eric Wolf. In blessuretijd be sliste UVS de strijd definitief. Ma rio Faber maakte van dichtbij goed voorbereidènd werk van Hans van Leeuwen af: 1-3. "We winnen aan vorm", overdreef Arie Lagendijk niet na afloop. "Woensdag laden we de accu nog een keer op voor de oefenwedstrijd tegen het amateur team, daarna nemen we even gas terug. (Komend weekeinde speelt UVS niet, red). Dat heeft de selec tie wel verdiend". ROB ONDERWATER men Mart en Rinie van Elk ieder nog twee treffers voor hun reke ning: 9-0. SVLV - ROAC '79 0-0 Een wedstrijd met veel spel op het middenveld en weinig doelrij- pe kansen. Voor de rust had SVLV enig overwicht, zonder daar veel profijt uit te trekken. De beste kans was aan de andere zijde voor Dammy van der Weijden, die van dichtbij net voorlangs schoot. In de tweede helft drong ROAC met de wind in de rug wat steviger aan, maar ditmaal miste SVLV-er Ed ward Duindam alleen voor doel man Peter Koek de beste mogelijk heid tot scoren. ASC - Wassenaar 0-2 In de eerste helft wist ASC met de wind mee een licht initiatief te bewerkstelligen, zonder echter een vuist te kunnen maken. Na de her vatting nam Wassenaar alle troe ven in handen. Na vijftien minuten spelen prikte Hans Wessel een af geweerde inzet van Daan Lobel alsnog in het net: 0-1. Tien minuten later viste Sjaak Laarman het leder uit de kluts op, om daarna de te ver voor zijn goal staande keeper Char les Robert met een lobbal het na kijken te geven: 0-2. Naaldwijk - UDO 1-1 Een fout van Jos Witteman noop te halverwege de eerste helft goalie Michel van Haaren een overtreding te begaan, die met een door de Westlanders benutte strafschop werd bestraft: 1-0. In de tweede helft kwam UDO enige tijd tot goed voetbal. Dat leidde ook op aangeven van Wilbert Witteman tot de gelijkmaker van Nito van de Zalm: 1-1. Daarna geraakten de Oegstgeestenaren het spoor weer bijster en viel het slechts aan Mi chel van Haaren te danken, dat zij nog met een punt op zak huis waarts konden keren. OG - Concordia Hillegom 0-3 Toen Concordia voor de rust di verse kansen onbenut had gelaten, kwam de ploeg er in het tweede part niet meer aan te pas. OG liep dan ook moeiteloos naar 3-0 uit. Hillegom - TYBB 1-2 Hillegom ging goed van start'met in de 20ste minuut 1-0 door Mike Korevaar. TYBB maakte een mi nuut voor de rust gelijk (1-1), waar na een snelle tegenstoot in de twee de helft de gasten aan de 1-2 winst hielp. ZURICH (Reuter) - In Zwitserland is een week voor de kwalificatie wedstrijd tegen Italië eén rel ont staan. De Zwitserse bondscoach Daniel Jeandupeux verwijderde aanvoerder Andy Egli uit de selec tie. Egli had in het openbaar kri tiek geuit op de bondscoach we gens diens behoudende tactiek in het duel tegen Portugal (1-1). Vol gens Jeandupeux had Egli daar mee alle fatsoensnormen over schreden. Met als gevolg dat de 56- voudige international uit de selec tie werd gezet. De bondscoach wei gerde aan te geven of de verban ning een tijdelijk of permanent ka rakter heeft.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13