Bejaarden discrimineren 'gekleurde' verzorgers 'liever geen Music Box' CD JA: 'Kruising moet sluipen stoppen' Warmonds water straks 'Leids' én duurder Honderdvijftig man: één achternaam PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 8 NOVEMBER 1986 Agenda Voorschotens Adegeest maakt er korte metten mee Helaas. VOORSCHOTEN - Bejaar den die niet door gekleurd personeel geholpen willen worden en hen zeer onheus bejegenen, verzorgen zich maar zelf. Het gekleurde personeel is geen steek be ter of slechter dan wij en de hoorden alles aan en kwamen dan vaak huilend bij mij". Toen deze meisjes eerder dit jaar meedeelden niet langer zo te kun nen werken, kregen ze de ondub belzinnige steun van de directrice: ze mochten de deur dicht doen zo dra het teveel werd. En na ieder in cident ging mevrouw Ruitenbeek, met het personeelslid, discriminatie moet echt af- de uit de slof geschoten bejaarde. gelopen zijn. Deze opvallende boodschap stond onlangs in het huisorgaan van het Voorschotense bejaardenoord 'Adegeest'. Racisme onder oude- keert niets voudigweg nooit accep teren dat ook maar één goed perso neelslid om de huidskleur zou moeten vertrekken (en gelukkig gebeurde dit ook niet). "Er De directrice, tenbeek, vindt dat een wat harde en beladen uitdrukking, al ontkent ze niet dat sommige ouderen bele digen en discriminerende taal uit slaan. Voor een helder beeld een blik in de geschiedenis. Jarenlang bleek van discrimina- het bejaardentehuis niets e", zegt de Voor schotense. "Ze zijn even oneerlijk of eerlijk als blanken". De gesprekken met de bejaarden waren niet altijd even verhelde rend. Vaak kreeg ze iets te horen in de trant van "het was maar een grapje". Soms ook zeiden de oude ren "ik mag haar niet". Maar wan neer ze dan vroeg waarom de Het ene gekleurde personeelslid houding minder is, zeiden ze "dat was zeer populair. Ze kreeg wel weten we niet". Niemand ïns onplezierige dingen te horen laar wist verdere uitvallen altijd i te dammen» "Wanneer je er op r tegen kunt penen, drijft het snel c legt de dere boosaardige gedachten hebben, niemand zag zichzelf als racist. Wat de directrice er zelf van denkt? Het is vaak moeilijk Toch heeft 2 directrice uit. Toen het aantal ge kleurde personeelsleden groeide Vooroordelen zijn uwelingen zich niet alle- Nederland, dus ook te doorgronden, zegt maal wat verklaringen, sowieso in Adegeest. 1 goed konden verweren. En misschien beschouwen de be steeg ook het aantal conflicten Sommige bewoners zagen de v gekleurden als een bedreiging sloegen bij hun komst minerende taak uit". De directrice: "Het woord racis me is natuurlijk heel beladen en ie mand naar de keel vliegen kunnen de bejaarden niet meer. Het gaat om beledigen, het niet geholpen willen worden. En daarvoor kiezen ze de kwetsbaren, mensen die niet zo op de voorgrond treden". Zijn deze ouderen wat kwijtgeraakt? "Het zwartje had zeker weer wat nodig". De andere, blanke, meisjes op de gang worden ondertussen jaarden deze personeelsleden wp! als ondergeschikten, koelies. Ze zien veel tv en "praten elkaar plat": "het ging echt van hoort zegt het voort". Voor de directrice het wist had 10 tot 15 procent van de bewoners, van oud tot zeer oud, 'gekleurde bezwaren'. De bejaarden "zitten de hele dag en wanneer ergens iets bijzonders gebeurt, maken ze er di rect een probleem van". Pijn en vereenzaming doen de rest. "Ik denk dat oud zijn niet leuk is", al dus de Voorschotense. Samen met de verontwaardigde bewonerscommissie en de veront ruste blanke personeelsleden, koos de directrice voor een andere op lossing: een stuKje in het interne blaadje. Het was moeilijk om een goede, niet te nijdige, tekst op te stellen. Tien keer verwerd een idee tot een propje. De uiteindelijke tekst viel goed. De directrice kreeg veel lieve en verwonderde reacties. "Is dat echt zo? Goh, wat erg. Ze zijn juist zo aardig". Anderen wer den zelfs kwaad en riepen uit "dat het allemaal niks uitmaakt. En de bejaarden in kwestie? Die leken in te binden. Volgens direc trice en personeel speelt het pro bleem niet meer zo. Conflicten hebben zich na de publicatie in ie der geval niet meer voorgedaan. Is er niemand gedwongen zichzelf te verzorgen? "Dat kan natuurlijk niet, je zult die mensen toch moe ten helpen". Het komt per slot van rekening ook wel eens voor dat mensen de blanke personeelsleden niet mogen. Directrice en bestuur zien geen reden om in de toekomst minder gekleurd personeel aan te nemen: "We gaan gewoon door op de ingeslagen weg. Dat werkt pri ma", zegt de Voorschotense be slist. jHet spijt mij dat ik het schrijven moet, maa wordt gediscrimineerd in ons huis en dat n schande. Wij hebben al geruime tijd gekleurd personeel dienst en we zijn erg blij met hen en ze zijn look geen steek beter of slechter dan wij. Lfoch zijn er onder U, die niet door deze perso- W neelsleden willen worden geholpen, of hen zeer B' onheus bejegenen. Uit moet beslist afgelopen zijn. Als U niet door hen geholpen wenst te worden, st worden. Deze opvallende boodschap stond onlangs Voorschotense bejaardentehuis 'Adegeest'. 1 het huisorgaan 1 Oegstgeester politici prefereren verlaging tarief OEGSTGEEST - In Oegstgeest is niet gebakkeleid te worden. Ook een discussie op gang gekomen moet de eerste tegenstander van over de vraag welke zenders tegen het infokanaal nog opstaan. De welke door de burgers op te bren- commissie wil echter ook heel na- gen prijzen het plaatselijke kabel- drukkelijk de mogelijkheden be- teievisienet in mogen. Uit vergade- kijken van het niet uitbreiden van ring van de raadscommissie open- het aanbod. Wellicht kunnen dan bare werken is in elk geval 1 ren gekomen dat de politici het vi deoclips uitbrakende Music Box niet tot hun favorieten rekenen. Media-wethouder WARMOND/LEIDERDORP - De discri- Leiderdorpse brandweer zal voor taan het eerste uitrukken als er brand wordt gemeld vanuit de Warmondse Zijldijk/het Lage Land en het gedeelte bij de Kaagsocië teit. De Alkemadese brandweer doet een nabij haar gemeente gele gen Warmonds deel van de Kaag. Dat hebben de brandweerkorpsen van Leiderdorp, Leiden en War mond gezamenlijk besloten en po litiek Leiderdorp heeft daar ook geen moeite mee. Probleem voor de Warmondse daaVmet Brandweer Leiderdorp blust ook in Warmond de tarieven op peil blijven of zelfs worden verlaagd. In mei dit jaar besloot de ge meenteraad Filmnet en Europa-tv Kohlbeck toe te laten op de Oegstgeester ka bel. Daarmee kwam het aantal ka nalen in het dorp op 14 te liggen, licht anders over denken, maar dat De tarieven zouden gelijk blijven, mocht niet baten. Nederland drie Beide kanalen zijn onlangs in ge- is verplicht, daarover hoeft dus bruik genomen. Wethouder Kohl- beck was overigens de eerste plaatsen liggen brandblusboten of Oegstgeestenaar die op Filmnet af- bluseenheden. Bovendien hebben stemde. de Warmonders de gemeenteboot ter beschikking ter bestrijding van branden. De consequenties voor de Lei derdorpse brandweer vallen mee. Zij bestrijkt nu al een gebied bui ten de gemeentegrenzen. Zo blust üjk gebleken, dat van het met Leiderdorp op de rijksweg richting Hoogmade/Alkemade. geen moment verdacht. Wilde het vrijwillige brandweer is dat zij een niet-blanke personeelslid de zorgdende taak vervullen? De be jaarden in kwestie zeiden hard: "Ga weg, je kunt het niet". "Het personeel werd echt neergezet met woorden", zegt het hoofd: "Ze uitgestrekt gebied moet be strijken. Daarbij komt dat zij geacht wordt binnen het kwartier op de plaats des onheils te zijn. Bij genoemde gebieden lukt dat een voudigweg niet. Voorheen bluste de brandweer Leiden daar, maar men kampt tekort aan personeel. Bovendien zijn de Zijldijk, het La ge Land en de Kaag voor Leiden ook nogal uit de route. Overigens blijft de Warmondse brandweer natuurlijk zelf ook bij iedere brand uitrukken. Od diverse Leiderdorp brengt Warmond of Alkemade de bluskosten in reke ning zodra men langer dan drie uur bezig is. Overigens zal Leiderdorp meer kosten in rekening gaan brengen zodra zij vanwege het 'Warmondse bluswerk' moet uit breiden. Die voorwaarde werd gis teravond in 1 stuurszaken bedongen. De gemeente heeft na het raads besluit in mei bij Casema, de ka belexploitant, aangedrongen op nog meer uitbreidingen. Het is me nig Oegstgeester bestuurder een doorn in het oog, zo is herhaalde- 1 januari 1987 te betalen tarief 45 cent "vrijvalt". Dat bedrag moet worden betaald zonder dat er wat tegenover staat. Met ingang van volgend jaar is de kabelexploi tant namelijk 'klaar' met het verre kenen van achterstallige auteurs rechten. Casema heeft Oegstgeest on langs laten weten dat het voor die 45 cent het infokanaal, Nederland drie (waarvan volgens Kohlbeck de invoering dreigt te worden uit gesteld) en Music Box kan krijgen. De kosten van die drie extra kana len kunnen geheel worden gedekt met die 45 cent. De commissie openbare werken voelt er nu dus echter veel voor om Music Box te schrappen en het tarief zodoende met 15 cent te verlagen. Of van een echte verlaging van de tarieven sprake kan zijn, is nog zeer de vraag. De uitbreiding van het aantal kanalen heeft weliswaar niet geleid tot een tariefstijging maar er zal waarschijnlijk wel geld op tafel moeten komen voor de verbeterde aanlevering van het sig naal voor de Engelse zenders. En verder stijgen alle btw-tarieven. Wellicht dat.deze verhogingen ZATERDAG Leiden StichtinL VANKAN wandsculpturen, 17 1 Groenoordhallen - Custom Car Show, 10-22 uur. LVC - Breestraat 66, optreden de band Clan of XYMOX, 22 uur. Schouwburg - Hoofdstad Operette met 'Der Bettelstudent', 20.15 uur. Microtheater Imperium - 'Een Sneeuw', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Operette-ver. Cres cendo met 'Die Blume von Hawaï', 20 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Dolce Vita'. 21.15 uur. Oegstgeest Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kinderthea ter Studio Peer, 15 uur. Warmond Trefpunt - Herenweg, bazar Hervormde Kerk, 11-17 uur, vanaf 20 uur traditio neel kaas- en wijnfeest. Zoeterwoude Oudheidkamer - hoek Watertje/Noord - buurtseweg, tentoonstelling kasteel Zwieten, 14-16 uur. ZONDAG Leiden Stadsgehoorzaal - Operette-ver. Cres cendo, 14 uur. Laktheater - kindervoorstelling 'Villa Vuilnisbak', 15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Dolce Vita', 21.15 uur. Oegstgeest Witte Huis - receptie t.g.v. 40-jarig be staan Humanistisch Verbond, 15 uur. Breestraat 66 - instuif volksdansgroep Tarantella met optreden van de Leidse Morrisdancers, 19 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, koffie concert met Leidse K&G, 12.15 uur. Oudheidkamer - hoek Watertje/Noord- buurtseweg, tentoonstelling kasteel Zwieten, 14-16 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, koffieconcert met harpist Edward Witsenburg, 12.30 Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: 23 okt. 86 Laurette M. d.v. Th.A.M. Pelser-Ber- kien. - t Ondertrouwd: R. Smits met H.E. van de tarieven kunnen worden ge- der Luit; E j Daalder met S.W.E. de compenseerd door Music Box te Ruiter; H.J. Geerligs met H M Hulle- schrappen, oppert de Lijst voor loslopende honden WASSENAAR - Om aan alle mis verstanden een eind te maken, heeft de gemeente Wassenaar een lijstje uitgegeven waar honden niet of niet altijd aan de lijn hoeven te lopen. Het zijn geen nieuwe gege vens, maar ze zijn actueel doordat burgemeester en wethouders ze 21 oktober opnieuw hebben vastge steld. Vrijplaatsen zijn het voorterrein van De Paauw, het Sparrenlaantje (Wittenburg) met aangrenzende bosstrook en het terrein nabij de wethouder Huibregtse school tus sen Burmanlaan, Clematislaan, Violierenweg en Parklaan. Ook mogen de honden vrij dollen op het weiland achter de Van Duiven voordelaan en het gedeelte van het Berkheiveld tussen de Storm van 's Gravesandeweg, Kerkhoflaan en het Sophiekehuis. Op vier andere plaatsen mogen de viervoeters alleen loslopen tus sen 1 juli en 1 april. Het gaat om de Wittenburg, met uitzondering van het 'vrije' Sparrenlaantje, De Wilt- zanck, de Hartenkamp en het land goed Backershagen. In de rest van ZOETERWOUDE - Honderdvijf tig mensen die allemaal Van Swie- ten of Van Zwieten heten kwamen gisteren vanuit het hele land rich ting Zoeterwoude. Bij Heineken werden de Van Z/Swietens, ver enigd in een gelijknamige stich- VOORSCHOTEN - De kruising ting, ontvangen. Ze waren daar op Prins Bernhardlaan/Wijngaarden- hun 'geboortegrond'. Immers, eeu- laan in Voorschoten moet een ech- 1 geleden stond op de plek nu de bierbrouwer is gevestigd, het lichten. Dat maakt een einde kasteel Zwieten. Daaruit ontsproot de onduidelijke en gevaarlijke een roemrijk geslacht. De stichting, die dezer dagen tien jaar bestaat is al eens eerder bij Heineken te gast geweest en vanwege het jubi- te kruising worden met verkeers- tuatie ter plaatse en is aantrekke lijk voor het verkeer richting Was senaar. Ook worden de bewoners de woonstraten in de Nassau- zyn leum gebeurde dat gisteren nog wijk behoorlijk ontlast. eens. Jong en oud Van Z/Swieten kreeg een rondleiding over het im posante terrein. Uiteraard werd de door de opstaande rand tussen houder van verkeer, J. Visser. Ook de ambtenaren hadden enkele ja ren geleden om een 'open' kruising met verkeerslichteninstallatie ge vraagd. De gemeenteraad had an dere plannen. Door een eilandje in het midden van de Wijngaarden laan werd de Prins Bernhardlaan niet bereikbaar voor mensen uit de richting Wassenaar. Automobilis ten uit de richting van het dorp de Prins Bernhardlaan extra moesten voortaan via de hoofdweg last ondervinden. Zo 1 de Wijngaardenlaan de Prins lijker worden lingen hebben aangetoond dat dit weggetje veel wordt gebruikt: tus sen half acht en negen uur rijden hier zo'n 140 auto's. Ambtenaren vinden dit aantal hoog beetje geschrokken". Scholen Nadeel van een en ander kan zijn dat de verschillende scholen langs dag besloten met een gezellig menzijn waarbij de Heineken-pro- hoofd- en dienweg door te trekken. Vanaf de Wijngaardenlaan kan dan dukten niet onaangetast zullen zijn niemand de Stolberglaan Overigens staan kasteel slacht Van Zwieten centraal op vanaf de Stolberglaan kan 1 leen maar rechtsaf de dienweg op, ge. richting station. Het verkeer rich ting Leidschendam zou via de Bernhardlaan indraaien: de dien weg werd vanaf de bibliotheek to- taan de hoek afgesloten. Vanaf de Prins Bernhardlaan auto te parkeren worden bij de Nutsschool. De jon geren hopen dat in dit geval de Elstlaan uitkomst kan bieden en denken aan parkeervakken langs tentoonstelling in de Zoeterwoudse Prinses Margrietlaan moeten rij- Oudheidkamer, die vanmiddag en deJ?: kan de hoofdweg van de Wijngaar- de Prins Bernhardlaan. Om de fiet sers langs deze nieuwe hoofdweg wat meer ruimte te geven, willen niet bestemde woonstraat Jo- zij ook aan de kant van het dorp een van de meest opvallen- Het adres: hoek Watèrtje"/ de punten uit het verkeersplan han Willem Frisolaan geleid personenauto's moeten de morgen nog te zien is tussen twee vier Noordbuurtseweg. dienweg van de Wijngaardenlaan, inkrimpt, heet het. vrijliggend fietspad. Dit kan het plantsoen een beetje die veertig meter voor de Juliana van Stolberglaan naar de Wijngaar denlaan wordt geleid. Recente tel- Ook bij andere varianten blijft de scholenproblematiek bestaan, vindt het CDJA. Ze ziin bovendien niet allemaal even realistisch: een route die vanaf de Bachlaan-oost naar Juliana van Stolberglaan of Papelaan-west gaat, moet door een weiland, een boerderij en mogelijk onder het spoor door. De Van Beethovenlaan/Admiraal de Ruytersingel, de andere kant van deze hoofdroute, moet in de ogen van het CDJA geen voor rangsroute worden. Dan gaan auto mobilisten nog harder rijden en wordt het oversteken* voor bij voorbeeld voetgangers, een hache lijke zaak. In plaats daarvan plei ten de jongeren voor vreemd ge vormde vluchtheuvels. Automobi listen remmen daardoor wat af en het gevaarlijke inhalen bij afslaan behoort tot het verleden. Ander interessant item uit de no ta is het stukje Schoolstraat tussen het Deltapleintje en de Wijngaar denlaan. Dat smalle stukje weg kan eenrichtingsverkeer worden wanneer de parkeerders voortaan de Schoolstraat uitrijden. het dorp moét de hond altijd aan M de lijn lopen, zo staat in de dit jaar G vernieuwde Algemene Plaatselijke Verordening Wassenaar. Recreatiezaal Leythenrode opgeknapt LEIDERDORP - De gerenoveerde recreatiezaal van het Leiderdorpse verpleeghuis Leythenrode is deze week in gebruik genomen. De op knapbeurt van het piramide-achti- ge gebeuren, dat 100 rolstoelgan- gers kan herbergen, was vrij ingrij pend. De versleten vloer werd eruit ge broken en vervangen door een ce menten vloer met nieuwe vloerbe dekking, de zaal kreeg dubbel glas en het buffet werd verlaagd zodat rolstoelgebruikers er beter gebruik van kunnen maken. Ook kwam er nieuw meubilair en ontstond de mogelijkheid om op het podium koren te laten optreden. De kosten bedragen 100.000 gulden en wor den door het ministerie betaald. De recreatiezaal wordt zowel overdag als 's avonds druk ge bruikt: gezellige bijeenkomsten, maar ook klaveijassen, bingo en zang- en muziekactiviteiten. Op zondagen zijn er kerkdiensten. In Leythenrode worden 160 mensen verpleegd. Een groot deel hiervan verblijft lange tijd aan de Hoogma- deseweg. Zjj lijden aan ziekten die nog niet te genezen zijn. Een ander deel revalideert en vertrekt na en kele maanden. I.R. Renckens met P.L.J. heemen; A.A. Gerring met M.M. Zonne veld; H.W. Schuchhard met C.H. Heyne. Gehuwd: H.J.A. Kool met V.I.M. Borggreven. Overleden: M. van de Griend wv Van der Meulen, 98 jaar; G.H. Blanken, 84 jaar; F.R. Schultz. 81 jaar; J.F. Sirks, 72 jaar; M. van der Marei ev Reijman, 73 jaar; G. van den Hoek, 72 jaar. ZOETERWOUDE Geboren: Giezen, Christiaan Ferdinand Sebastiaan 14 okt. 1986, Rood, Maria Louise 11 sept. 1986, Slingerland, Jolanda Maria Clazina 4 sept 1986, Van der Krogt, Mariska Eliza Clazina 6 mei 1985. Gehuwd: Op 11 sept. 1986: Robertz, Martini Pietro Johannes Jozefus Hen driks 26 mrt. 1954 met de Wit. Catharina Anna Maria 19 aug. 1959,16 sept: Onder- dehnden Jacob Willem 27 jun. 1939 met Konings Pieternella 3 jul. 1955, 18 sept. te elders Rasser Harmen Jan 24 mei 1960 met De Vos Gerda Wilhelmina 18 aug. 1963. Overleden: 16 sept. Hiel, Marlotte Henrica Jacoba 12 sept. 1986. Geboren: Annebel van Es; Wendy Maria Margaretha Ammerlaan; Marlotte Henrica Jacoba Hiel; Clemens Sebastiaan Meier; Rozalie Elizabeth Wieslawa Mikulski; Jeffry Wismeijer; Tara van Velzen; Maria Catharina Zand bergen; Marcel Henricus Johannes Spruit; Ronald Martinus MAken; Hen drik Johannes Drost. Gehuwd: H.J.J. van Leeuwen met P.M.J. van Leeuwen; L. Kruithof met N. Schaap. Overleden: M. van Leeuwen-van Peursen (1927); C.H. van Velzen-de Jong (1898). Dieren te kijk ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse beeldhouwster Gerda Kui per-van den Bosch stelt vanaf gis teren een aantal van haar werken tentoon. Omdat het om bronsplas tieken van voornamelijk dieren gaat, opende de secretaris van de Raad van Beheer óp kynologisch gebied in Nederland, M. van de Weijer, de expositie. De expositie wordt gehouden in het atelier aan de Hoge Rijndijk 121. Op de foto: een van'de bronsplas tieken van de Zoeterwoudse. LEIDSCH iÖ; DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN WARMOND - Voor drie ton willen burgemeester en wethouders Warmond het gemeentelijk water- dat alsnog zal rijzen. Voor de War- leidingbedrijf van de hand doen monders betekent afstoting LDM dat zij per 1 januari 1987 ze- procent meer moeten betalen. De tarieven voor grootgebruikers t de Leidsche Duinwater Maat schappij (LDM). Een voorstel met drie strekking zal binnenkort wor den besproken in de raadscommis- zullen dalen sie financiën en in de raad. De LDM heeft zich al akkoord ver- Het Warmondse waterleidingbe- klaard. De onderhandelingen met drijf bestaat al sinds 1928. Dat War de LDM zijn volgens burgemeester mond tot op heden zijn eigen be en wethouders "in een constructie- drijQe heeft, kan volgens gemeen- ve sfeer" gevoerd. Wel was de tesecretaris C. Zoetemelk als tame- LDM de enige die ervoor in aan- lijk uniek worden beschouwd, merking kwam het Warmondse be- "Het verzet geen sprake ge- het ook kwetsbaar. Het is nu "een het ziet er niet naar uit dat eenmanspost" en dat betekent dat er direct problemen ontstaan als deze technicus ziek is. kleinste bedrijfjes". Dat B en W voornemens waren het waterleidingbedrijf af te stoten, was al langer bekend. Tot op heden Bovendien wordt de levering van geschikt drinkwater steeds problematischer en zijn in de Wa terleidingwet gestelde eisen aan zienlijk verscherpt. Zoetemelk noemt de ramp met een chemische worden", fabriek in Basel waardoor ernstig vervuild water onze kant schijnt op te komen. "Er moeten steeds grote re investeringen worden gedaan en dat kan voor hgt kleine en kwets bare Warmondse bedrijf allemaal wel eens te veel worden". in de huidige staat "een positief ex ploitatieresultaat" te zien geeft. Van het afstoten van een financiële molensteen is geen sprake. De af stoting moet vooral worden be schouwd als een soort van voor zorgsmaatregel. Burgemeester en wethouders schrijven in hun voor stel dat de afstoting van het water leidingbedrijf "zeer urgent is ge- Van personele consequenties is evenmin sprake. Voor de bedryfs- technicus is een regeling getroffen. De man treedt vervroegd uit dienst. Niet zonder trots vertelt de ge- schaligheid van het bedrijf maakt meentesecretaris dat het bedrijfje Voor de drie ton die de LDM aan de gemeente Warmond zal betalen krijg de maatschappij het War mondse leidingnet in handen als mede het recht om water in War mond te distribueren. Het War mondse waterleidingbedrijf is geen produktiebedriif. De Warmonders zullen na de af stoting de Leidse tarieven moeten gaan betalen, een toename van ze ven procent derhalve. De LDM is niet voornemens om de tarieven in 1987 te verhogen dus de verhoging voor de Warmonders blijft 'be perkt' tot die zeven procent. Geke ken is nog naar de mogelijkheid om de Warmondse tarieven gefa seerd aan de Leidse aan te passen, maar al gauw bleek dat dit onop losbare administratieve problemen met zich zou meebrengen. ADVERTENTIES van 8.30-17.00 uur (071144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma -vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Na bezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00-13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071)144941 per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 68,95 per post (binnenland) 100,00 per half jaar, aan huis bezorgd 137,90 per post (binnenland) ƒ200,00 per jaar, aan huis bezorgd 262,40 per post (binnenland) 386.90 losse nummers 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te .Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E Metselaar Adj hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J Post Stad: H.G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Sport: P. J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v.: P C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington. Rome, Madrid, Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2