'Machel leidde samenzwering' Wapenbeheersing blijft een luchtkasteel Weer doden in Soweto YS ruilen wapens voor gijzelaars Botha: plan voor staatsgreep in Malawi Helikopter stort in Noordzee: 45 doden Reclame-oma SPD wordt lid van CDU Honduras en Costa Rica breken met Contadora VRIJDAG 7 NOVEMBER 19S6 BUITENLAND PAGINA 7 PRETORIA - Documenten, die door de Zuidafrikaanse politie werden aangetroffen in het vliegtuig waarmee de Mozambikaanse president Samora Machel verongelukte, leve ren het bewijs dat Mozambique en Zimbabwe ver uitgewerkte plannen hadden om de regering van het gemeenschappelijke buurland Malawi omver te werpen. Aldus deelde de Zuidafrikaanse van de Zimbabweanen in de politie minister van buitenlandse zaken, en het leger van Malawi te infïltre- Roelof 'Pik' Botha, gisteravond op ren. Er zouden ook plannen zijn een inderhaast bijeengeroepen ontwikkeld om bruggen en wegen persconferentie in Pretoria mede. in Malawi te saboteren om het land Botha toonde de pers het oor- aldus van Zambia en Tanzania te spronkelijke document, dat de no- isoleren. In een van de documen- tulen bevat van een ontmoeting in ten wordt de 87-jarige president Maputo tussen een Mozambikaan- Banda, die sinds de onafhankelijk- se delegatie onder leiding van Ma- heid in 1964 het land leidt, 'een chel zelf en een groep Zimbabwea- bandiet' genoemd, nen, waaronder een generaal van het Zimbabweaanse leger, Rex Botha, die direct na de dood van Nhongo. De ontmoeting had drie Machel nog zijn bewondering over dagen voor het ongeluk van Ma- de Mozambikaanse leider uitsprak, overtuigd is, dat Zuid-Afrika steun verleent aan de NMR. De regering- Botha ontkent dat echter in alle toonaarden. De Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken, Pik Botha, met de dokumenten die zouden bewijzen dat Machel en de president van Zimbabwe van plan t staatsgreep in Malawi te plegen. chel plaatsgevonden. door Ruud de Wit De notulen, alsmede persoonlij ke aantekeningen, waren opge steld in het Portugees en laten vol gens Botha geen enkele mogelijk heid tot twijfel. De opzet was om de regering van president Banda van Malawi omver te werpen. Her haaldelijk hebben Zimbabwe en Mozambique Malawi ervoor ge waarschuwd om de steun aan de Mozambikaanse rebellenorganisa- tie NMR stop te zetten. Volgens Machel en de president van Zim babwe, Robert Mugabe zou Malawi niet alleen de NMR helpen, maar ook Zuid-Afrika gelegenheid ge ven om via Malawi in Mozambique te opereren. Malawi is het enige Afrikaanse land dat volledige di plomatieke betrekkingen met Zuid-Afrika onderhoudt. Uit de documenten blijkt dat Ma chel van plan was om met behulp Buitenland kort Hasenfus Het proces tegen de Amerikaan Eugene Hasenfus, die in Managua terecht staat op beschuldiging van terroristische activiteiten tegen Ni caragua, is gisteren met vier dagen verlengd. Deze verlenging maakt het mogelijk voor de leden van het tribunaal, de plek waar het vlieg tuig met Hasenfus werd neerge haald te bekijken. VS/China China heeft een overeenkomst ter waarde van 550 miljoen dollar met de Verenigde Staten gesloten voor de aankoop van zeer moderne uitrusting voor 50 van zijn F-8-on- icheppingsjagers, zo maakte Amerikaanse regeringsfunc tionaris bekend. Het is de belang rijkste wapenovereenkomst tussen de twee landen sinds de Chinese i uiterst teleurgesteld droefd te zijn. De minister ver klaarde verder dat er gisteren offi cieel bij de Mozambikaanse en Zimbabweaanse regeringen was geprotesteerd en om uitleg was ge vraagd. Kopieën van de aangetrof fen documenten zijn ook naar Ma lawi gezonden. Botha voegde er aan toe dat een aantal van de docu menten, die in het wrak waren aan getroffen, aan Mozambique is te ruggegeven, maar dat andere nog worden bestudeerd. Machel zou ook hebben verklaard Russische JOHANNESBURG - Bij een nieu we uitbarsting van geweld in de zwarte miljoenenstad Soweto bij Johannesburg, zijn minstens vier personen om het leven gekomen. Waarschijnlijk ligt het aantal do den hoger. De doden vielen bij een tweetal incidenten, die woensdag plaatsvonden. door Ruud de Wit jongen, werd hierbij in het hart ge- op verzoek van de bedrijfsleiding troffen en de toestand van de 13- verwijderd. Dit gebeurde zonder jarige Mziwakhe Khethe is ernstig, incidenten of geweld, maar later Het Putco-busbedrijf, dat het werd beweerd dat de 500 arbeiders vervoer tussen Soweto en Johan- zouden zijn ontslagen, nesburg regelt, heeft echter ont- Dit bericht kon echter niet be kend dat een van zijn bussen bij vestigd worden. Wel zouden de een incident betrokken is geweest, twee betrokken vakbonden zich terwijl ook de Zuidafrikaanse poli- bereid hebben verklaard om de eis üe beweert, dat geen van haar een- voor twee directiezetels te laten heden op dat moment in het be- vervallen en volgens sommige wuste gebied was. Maar de inwo- bronnen zouden vertegenwoordi- Het eerste incident vond plaats, toen volgens de politie een groep van ongeveer 150 jongeren door de Mg-s'traaïagers ën helikopters te Soweto-wijk Orlando-west trok uit i de wijk zijn tuigd, dat het verhaal dat de overle venden hebben verteld, juist is. Al de hele week is het onrustig in Soweto, omdat de bevolking mas saal de Putco-bussen boycot van wege een aanzienlijk verhoging de tarieven. Zeker drie Putco- gers van de arbeiders hebben toe gezegd, dat ze weer aan het werk zullen gaan. ANC In Johannesburg werd de 28-jari- blanke journaliste, Marion Ironisch genoeg viel de publika- tie van de documenten nagenoeg samen met de verklaring van de nieuwe Mozambikaanse president Joaquim Chissano, dat Mozambi que vooralsnog het Nkomati-ak- koord uit 1984 wil voortzetten. Hierin beloofde Mozambique om de steun aan de Zuidafrikaanse be- den. vrijdingsorganisatie ANC te sta- Het tweede incident i ken, terwijl Zuid-Afrika op zyn waarbij i beurt soortgelijke toezeggingen gedood c zijn er gekaapt, terwijl honderden ramen van de bussen door stenen zijn vernield. hebben willen inzetten tegen Mala- protest tegen mogelijke ontruimin- gen van huizen, waarvan de inwo- bussen zijn in brand gestoken, 18 Sparg door het hooggerechtshof ners weigeren de huur te betalen. De jongeren zouden met stenen en benzine-bommen naar de zwarte gemeentepolitie hebben geworpen s^iur briber en hierop werd het vuur geopend. ^IVI-bldiUllg Twee jongemannen werden dode- Over het verloop van de staking lijk getroffen en de gisterochtend in de twee GM-fabrieken van Port werd het lijk van een derde gevon- Elizabeth bestaat grote onduide lijkheid. De circa 2400 arbeiders Soweto, staken nu al ruim een week, nadat elfjarige jongen werd de GM-directie in Detroit had be- vijf andere kinderen ge- kend gemaakt dat GM zich uit deed ten aanzien van de Mozambi- wond raakten, vond eveneens on- Zuid-Afrika zal terugtrekken en kaanse rebellenorgansiatie NMR. der zeer duistere omstandigheden dat haar belangen aldaar zullen Sinds het afsluiten van dit akkoord plaats. De kinderen speelden een worden overgedragen hebben beide landen elkaar her- 'Guy Fawkes'- spel in Pimville Zo- haaldelijk van verdragsschendin- i 1, door in vermomming auto's beiders op te richten bedrijf. De de onmiddellijke gen beschuldigd. Nog geen twee aan te houden en geld te vragen. uitbetaling van hun pensioengel- dagen geleden liet de Amerikaanse onderminister voor Afrikaanse za ken, Chester Crocker, in de Kenia- se hoofdstad Nairobi weten, dat ook de regering-Reagan ervan Plotseling zou er een Putco-bus den, een ontslaguitkering alsook op de plek zijn verschenen en werd twee zetels in de directie daaruit door vier blanke geschoten. Bongani Tho- i op te richten bedrijf. Vijfhonderd arbeiders, die sinds mas Kheswa, een elfjarige school- het begin van de staking in de fa- brieken hadden gebivakkeerd, werden woensdag door de politie gevangenisstraf van 25 jaar veroordeeld. Sparg had eerder de ze week toegegeven lid van de mili taire vleugel van het ANC te zijn en zich ook verantwoordelijk gesteld voor een aantal branden en twee bomaanslagen. Een van de aanslagen trof het bu reau van de Zuidafrikaanse veilig heidspolitie, dat tevens het hoofd bureau van de politie van Johan nesburg is. Hoewel er bij de aansla gen geen slachtoffers waren geval len, meende de rechter toch tot zo'n hoge straf te moeten besluiten 'omdat er geen aanwijzing is dat Sparg zich zal willen rehabiliteren'. Rechter Van der Walt merkte verder op, dat het feit dat Sparg een blanke is, als een verzwarende factor moet worden beschouwd: 'Als een zwarte Zuidafrikaan zo iets gedaan zou hebben, was dat nog te begrijpen geweest', vond Van der Walt. BONN (GPD) - Hamburg heeft weer iets om te lachen. De hele stad hangt aan de vooravond van de verkiezingen vol met reusachtige pamfletten waarop een parmantige 75-jarige dame in een t-shirt poseert met de op druk: 'Klaus'. Op de achter grond de tekst: 'Wie anders'. Voor heel Hamburg is duide lijk dat het bejaarde fotomodel verkiezingsreclame maakt voor de SPD-burgemeester van Hamburg, Klaus von Dohna- nyi. Een week of wat geleden werd ze opgebeld met het ver zoek te willen poseren. 'Hoe veel levert het op?', vroeg de bejaarde dame. '250 mark', was het antwoord. Een paar dagen later zag ze zich als SPD-reclameleus over al in de stad hangen. Ze protes teerde: 'Dat hebben jullie me niet van tevoren verteld'. De SPD kwam met nog 750 mark over de brug. Maar de oude dame was nog steeds witheet en onder het ge not van een borreltje werd ze lid van de CDU. Een slecht ge weten zegt ze niet te hebben. 'Nee, die Donanyi is prima, al leen zit hij in de verkeerde par tij'. Rode koppen bij de SPD, een triomfantelijk gevoel bij de CDU. SAN JOSE (IPS) - Het Contadora- initiatief is nog dieper in de proble men geraakt met de aankondiging van Honduras en Costa Rica dat ze niet meer deelnemen aan vergade ringen. Honduras liet begin deze week weten niets meer te zien in de Middenamerikaanse bemiddeling en de Costaricaanse president, Os car Arias, kondigde woensdag aan niet meer van de partij te zyn bij Contadora-bijeenkomsten. Hy deed dat bij de aankomst In San Jose van zyn Hondurese colle ga Jose Azcona voor een staatsbe zoek. In diplomatieke kringen in de Costaricaanse hoofdstad heeft deze breuk nogal bevreemding ge wekt, omdat voor komend week einde een grote ontmoeting in Guatemala-stad op het programma staat. De Contadora-groep (Colombia, Mexico, Panama ep Venezuela) en de steungroep (Argentinië, Brazi lië, Peru en Uruguay) zullen de twee Middenamerikaanse landen deze verdere complicatie niet in dank afnemen. In San Jose wordt niet uitgeslo ten dat ook El Salvador, de derde Amerikaanse bondgenoot in de re gio, breekt met de bemiddelings poging. Het vredesinitiatief zit sinds juni vast toen bleek dat de vyf Middenamerikaanse landen enkele geschilpunten in een ont- werpvredesverdrag niet konden overbruggen. Contadora, genoemd naar het Panamese eiland waar de eerste vergadering plaats had, be middelt sinds januari 1983. In San Jose neemt men aan dat Honduras en Costa Rica kwaad zijn omdat Contadora weigert de Nicaraguaanse actie bij het Inter nationaal Gerechtshof af te keuren. Nicaragua heeft de twee aange klaagd omdat ze onderdak bieden aan anti-Sandinistische opstande lingen. Voorts zou er Amerikaanse druk in het spel zijn. Een Contadora-di- plomaat in San Jose wijst erop dat het grootste probleem van Conta dora is dat „de hoofdrolspeler" er niet bij betrokken is. Washington wil het de sandinisten in Managua zo moeilijk mogelijk maken en heeft helemaal geen belang bij een vredesregeling, zei zij. LONDEN (GPD/AP) - Bij de Shet- land-eilanden ten noorden van Schotland is gisteren een helikop- een aantal vluchten met deze heli kopter heeft opgeschort. Inmiddels is gebleken dat de ter met 47 mensen aan boord in de Chinook al eens een noodlanding Noordzee gestort. Slechts twee heeft moeten maken omdat haar mensen hebben de ramp overleefd. De tweemotorige helikopter, v et type Chinook, had person van de booreilanden Brent-veld hebben zich gehaast te verklaren van de Shell aan boord. Zij was ge- dat de vluchten aan de meest gron- charterd door Shell om het afgelos- dige veiligheidsvoorschriften on- te personeel van de booreilanden derhevig zijn. Zij vertelden ook dat het Brent-veld van de Noordzee het booreilandenpersoneel meestal is getraind voor alle mogelijke ont snappingstechnieken, voor het ge val zij met een helikopter in zee te- De Chinook stortte drie kilome- recht zouden komen.Voormalig De minister van transport en huidig iSt6n 1949 aan d£ maCht naar het vLegveld van de Shetland- k~g koopt onder meer vuur- eilanden te bren*en- geleidings-, radar- en navigatie-ap- paratuur voor zijn F-8's, de Chine- ter V0Qr de ian(üngSbaan i oorzaak van het ongeluk is tot nu conservatief parlemenstiid Davë Y5n hl toe onbekend. Gehoopt wordt dat Howell zei dat het hoge dodental yaardigd en in Shenyang,^een^be- de twee overlevenden, een passa- lijkt aan te geven dat er een expol- gier en een lid van de bemanning, sie opheldering kunnen geven over de ter i oorzaak van het plotselinge en zeer woordvoerder van de kustwacht direkte hoogteverlies, waardoor de achtte dat onwaarschijnlijk, omdat langrijk centrum van de Chinese vliegtuigindustrie, geïnstalleerd. Zure regen De wouden in Polen worden be- vlieger niet i dreigd door een ecologische cata- noodsignaal te geven en vervol- WASHINGTON - De Verenigde tende gijzelaars ook vrij te krij- Staten hebben, in ruil voor de vrij- gen". lating van drie gijzelaars in Liba- En Witte Huis-woordvoerder Pe- non, via Israël onderdelen van wa- ter Roussel gaf gisteren als officië- pentuig naar Iran verscheept. Dit le beleidslijn: „De Verenigde Sta- hebben bronnen binnen de Ameri- ten hebben steeds bij andere lan- kaanse regering gisteren toegege- den erop aangedrongen geen wa pens aan Iran te verkopen omdat de brokstukken niet liggen. Helikopters van de kustwacht werden gisteren ingezet om overlevenden van de helikopter-ramp in de Noordzee te zoeken. (foto ap> De bronnen bevestigden daar mee berichten uit Iran, de Britse Times en enkele dagbladen in de VS zelf die de afgelopen dagen steeds nadrukkelijker wezen op di recte contacten tussen Iran en de VS over de gegijzelde Amerikanen. „Er is een band tussen de vrijla tingen en de zending van de wape nonderdelen", zo zei gisteren een Amerikaanse official. Maar presi dent Reagan heeft tot nu toe niets over de contacten met Iran willen zeggen „omdat het dan moeilijker voor ons is drie nog gevangen zit- dat de enige manier is waarop Iran ertoe kan worden gebracht via be middeling en onderhandelingen een eind aan de oorlog met Irak te maken". De vrijlatingen van drie Ameri kaanse gijzelaars in de laatste 14 maanden, onder wie afgelopen zondag nog David P. Jacobson, kwam nadat Israël onderdelen voor onder meer F-4 en F-5 straal jagers en onderdelen voor lucht doelwapens naar Iran had ver scheept. De Los Angeles Times berichtte gisteren, dat de wapenzendingen door president Reagan persoonlijk waren goedgekeurd, en dat die toe stemming tegen de zin van de mi nisters Shultz (buitenlandse zaken) en Weinberger (defensie)' werd ge geven. sfeer loost. Dit is een conclusie van de Poolse staatsraad voor milieu bescherming. Volgens de raad is al meer dan 650.000 hectare bos bezig af te sterven en zal, als er niets ge beurt, tegen 1995 meer dan de helft van alle bossen met een oppervlak te van circa 4,5 miljoen hectare dit zelfde lot ondergaan. Spionnen De 49-jarige Amerikaan John Walker is door een rechtbank in Baltimore wegens spionage tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld. Zijn 24 jaar oude zoon Mi chael kreeg een gevangenisstraf van 25 jaar. Rechter Alexander Harvey oor deelde dat de spionage-activiteiten van vader en zoon Walker de veilig heid van de VS ernstig in gevaar hebben gebracht. Om die reden zei hij ervoor te zullen pleiten dat de twee hun straf helemaal uitzitten, zonder een kans op strafverminde ring. Rendieren Ongeveer 5.000 rendieren uit de provincies Jamtland en Vasterbot- ten in het noorden van Zweden worden de komende weken naar het zuidelijker gelegen Dalarna ge bracht. Hiertoe besloot het Zweed se kabinet gisteren. Men hoopt door de overbrenging naar zuidelij ker weidegebieden het cesiumge- halte in de rendieren te verminde ren. Na het ongeluk in de kerncen trale van Tsjernobyl in de Oekraïne hadden metingen bij enkele dui zenden rendieren radioactieve waarden van ver boven de toelaat bare grens te zien gegeven. Tot nu toe zijn er 19 lichamen ge borgen en worden er nog 26 ver mist. De twee overlevenden zijn uit de zee opgepikt door een helikop ter van de kustwacht. Zij zijn met verwondingen aan de rug opgeno men in een plaatselijk ziekenhuis. Ook leden zij aan onderkoeling. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis, David March, gaat het goed met hen. De namen van degenen die be trokken waren bij het ongeluk worden nog niet bekend gemaakt omdat nog niet alle nabestaanden op de hoogte zijn. Volgens een di rectielid van de Britse Shell-vesti- ging, Ian Henderson, heeft de Shell een tweede voorgenomen vlucht met hetzelfde type helikopter geannuleerd. Henderson maakte ook bekend dat de andere in de Noordzee opererende oliemaat schappij, Britoil, ondertussen ook Moskou overweegt nieuwe kernproef MOSKOU (AP) - De Sowjet-Unie denkt erover het eenzijdige mora torium op het houden van kern proeven te beeïndigen als De Ver enigde Staten niet in de nabije toe komst besluiten tot een stop op kernproeven. Het Russische pers bureau Novosti heeft dat gisteren bekendgemaakt. Het persbureau maakte niet be kend wanneer de Russen tot de mogelijke beëindiging van het mo ratorium overgaan en of dit voor of na de aflooptermijn van 1 januari 1987 zou zijn. WENEN - De trieste conclusie na vier Weense dagen Oost-Westcon frontatie, in een omgeving dus waar de historische lessen in ie dere barokke steen zijn gebeiteld, moet zijn: veel geschreeuw en wei nig wol. Tevens is de bittere reali teit na de ontmoetingen tussen de ministers Shultz en Sjevardnadze en de redevoeringen die in Paleis Hofburg werden gewijd aan Veilig heid en Samenwerking in Europa: zo zal het nog jaren doorgaan. door Hans Geleijnse Na de IJslandse top tussen Rea gan en Gorbatsjov werd de wereld opinie lekker gemaakt met 'drama tische', 'historische' kernwapenak koorden, die binnen handbereik zouden liggen. In Reykjavik kon den die helaas niet worden afgeslo ten vanwege de meningsverschil len over het Amerikaanse SDI-pro- gramma. Maar, zo werd vanuit bei de kampen driftig verzekerd, de toenadering van Reykjavik moet worden voortgezet, de menings verschillen verkleind. Ontdaan van alle rhetoriek heeft Wenen in deze eerste week van no vember, zoals de Amerikaanse be windsman George Shultz het zei. 'in elk geval de vooruitgang ge bracht dat onze posities duidelijk zijn geworden'. Shultz doelde uiteraard op de verschillende uitleg die vanuit Washington en Moskou werd gege ven over de bijna-resultaten van IJsland. Sjevardnadze had in IJs- lands villa Hofdi persoonlijk vast gesteld, dat president Reagan be reid was overeenkomsten aan te gaan die in 1996 alle Russische en Amerikaanse kernwapens uit de wereld zouden hebben geholpen. De Amerikanen, zo beschuldig de Sjevardnadze, waren inmiddels op de weg terug en aanbeland bij 'oude voorstellen'. Sinds Reykja vik, zo betoogde hij tijdens de CVSE-conferentie, had het 'virus van de valse informatie de hoogste echelons van het leiderschap in sommige westerse landen aange tast'. De Rus verliet Wenen daarom met 'een bittere smaak in de mond'. Helaas hadden 'politici in leidende NAVO-landen zich nog niet kunnen aanpassen aan de nieuwe atmosfeer die Reykjavik in het Europese politieke leven heeft geschapen'. Kasteel Shultz evenwel hield de moed er in. 'We hebben niet met elkaar af gesproken wat we na onze ge sprekken tegen de pers zouden zeggen', zei hij met een besmuikte glimlach. Zijn credo was: er kan nog steeds een kasteel van wapen vermindering op het Reykjavikse fundament verrijzen. Maar de bouw zal lang duren. De meningsverschillen zijn op alle onderdelen van de onderhan delingen (strategisch, de 'Europe se' kernwapens en de ruimtedefen sie) aanzienlijk. Geduld is dus no dig en de andere partij moet 'ritme en snelheid' niet proberen te ver snellen. Weg dus Reagans belofte van vo rige week zaterdag, dat voor het eerst in veertig jaar een wapenak koord binnen bereik is. 'Het gaat er niet meer om of we overeenstem ming bereiken, het is nu een kwes tie van wanneer', zei hij voor de ra dio. Een loos verkiezingspraatje, dat gezien de uitslag geen effect heeft gehad. Shultz moest nu in Wenen toegeven dat er geen uitzicht is op een nieuwe top in Washington, evenmin was er een nieuwe datum voor een gesprek tussen hem en Sjevardnadze afgesproken. En waar in het verleden de Ge- neefse onderhandelingen terwille van een goed verloop met de groot ste geheimzinnigheid werden om geven, achtten de Amerikanen nu de tijd gekomen hun meest recente voorstellen voor Genève tot in de tail aan de publiciteit prijs te ge ven. Deze 'openheid' kan niet verhul len dat Moskou en Washington de gevangenen van hun eigen onder handelingslijn blijven. Sjevard nadze ziet het Amerikaanse SDI- programma slechts als streven naar militaire superioriteit en we reldhegemonie. Weg ermee, anders gaan er geen kernwapens weg. Shultz meent dat SDI om vier re denen noodzakelijk blijft: het heeft de Sowjets aan de onderhande lingstafel gebracht, het moet hen daar houden, als er akkoorden ko men garandeert SDI dat ze worden uitgevoerd en als daardoor alle kernwapens weg zijn, moet SDI verzekeringspolis blijven omdat de kennis om kernwapens te produce ren nu eenmaal op de wereld aan wezig blijft. Wantrouwen Sjevardnadze bestempelt SDI niet alleen als het grote obstakel dat overeenkomsten in Reykjavik onmogelijk maakte, het Ameri kaanse programma 'blokkeert de wegen naar radicale veranderingen op alle terreinen van het leven der mensheid'. Shultz kondigt aan dat de wereld een periode van 'dramatische tech nologische verandering' binnen treedt. De nieuwe technologie (en ook al noemde hij SDI niet, de Amerikanen hebben het keer op keer als technologische revolutie aangeprezen) maken 'grotere de centralisatie en individueel initia tief mogelijk en noodzakelijk'. De waarheid achter dit publiek- stheater is, dat onder de hoofdrol spelers en hun secondanten het on derlinge wantrouwen hoogtij viert. De politieke rivaliteit en wedijver tussen twee maatschappelijke sys temen die eikaars tegenpolen zijn gaat onverminderd door. Elf jaar Slotakte van Helsinki, destijds plechtig ondertekend door de VS, Sowjet-Unie en 32 Europe se landen plus Canada, mag zoals nu in Wenen op zijn waarde wor den getoetst. Maar veel meer dan kosmetische veranderingen in de betrekkingen tussen Oost en West levert het niet op.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7